Pasen 1986 (Schmtcmakeiu i'Met het oog op Hartie-Zuid', r cmodvr Autoschadebdrijf Jan van Zal houdt 'open huis9 BIJ ONS OP SOEST ;d Oude Enghe i Schapen, ezels en kuikens brengen leven in de brouwerij J. (Jan) Kijzer: 'Bij Blokker is alles tiptop voor elkaar! Sportief, elegant in nieuwe attraktieve combinaties. Frisse ruiten, lichte tinten kombineren in harmonie bij a: WOENSDAG 26 MAART 1986 SOESTER COURANT PAGINA 19 SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 'Zekerheid door vakwerk' Het afgebrande dorp 'Supervisor bij Jeugdzorg niét noodzakelijk Turfstreek wordt geasfalteerd Aanstaande zaterdag in Hartje Zuid WINNER Op vrijdag 4 en zaterdag 5 april zal, in verband met de heropening van het be drijf, een 'open huis' plaatsvinden bij het autoschadebedrijf van Jan van Zal aan de Beckeringhstraat 11 in Soest. Tijdens dit open huis - vrijdag van 15.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur - kunnen de belangstellenden en de talrijke relaties kennismaken met en ideeën opdoen over auto-sty- ling, spoilers, wielverbreding, striping, grille-sets en het herstel van schade auto's volgens fabrieksnormen. Bezoe kers kunnen ook meedoen aan een wed strijd, waarvan de prijs voorlopig nog een geheimpje is. Styling 'Optische tuning' of auto-styling is een samenspel tussen kleur en autospuiter, aldus Jan van Zal. 'Op autobanen, in het straatbeeld - de trend naar het auto- individualisme is alom aanwezig. Deze trend heeft intussen zowel de kleinen als de groten gegrepen en slaat op de auto's zelf, maar ook op de bezitters.' Tot de tuning-fans behoren beslist allen die hun auto willen opwaarderen, van het pure bedrijfsvoertuig tot de spor tieve, elegante wagen, van het alle- mans-serietype tot de auto 'die niemand anders heeft. Aan dit streven zijn grenzen gesteld. Enerzijds omdat de tuning-aanbouw of opbouw, zoals schijnwerper, grille, frontspoiler, achterspoiler en achter vleugel, vanzelfsprekend heel precies op het autotype afgestemd moet zijn; aan de andere kant omdat de wetten van luchtweerstanden niet volgens willekeurige creativiteitswensen ver anderd kunnen worden. Deze auto sport-touch is alleen dan voor velen be taalbaar, indien datgene wat deze 'touch' vormt in serie wordt gefabri ceerd. Ook de tuning-elementen zijn derhalve ergens gestandaardiseerd. Het uiteindelijk tot uitdrukking bren gen van het individuele blijft de taak van kleur en design. 'Er moet veel kloppen om de tuning te laten kloppen,' aldus Jan van Zal. Dat is in de eerste plaats het design zelf. Met de regel 'kwestie van smaak' kan men zich hierbij niet tevreden stel len. Het autoschadebedrijf van Jan van Zal wil inspelen op deze nieuwe trend. 'Door de vele ervaring die wij hebben opgegaan in het herstelwerk, kunnen wij de mensen alles bieden wat zij wil len. Van losse verkoop tot complete montage kunnen wij het verzorgen, van spuitbus tot eindprodukt. Onze shop en werkplaats levert, montert en garandeert,zegt Jan van Zal. Toppunt van luxe 'De automobilist van vandaag heeft frisse lucht nodig,' vervolg Jan van Zal. 'Daarin voorzien wij met een druk op de knop. Vermeulen-Hollandia ont wikkelt en produceert autoschuif- en zonnedaken gedurende een halve eeuw. Ervaring van vele, vele jaren ligt ten grondslag aan de Hollandia Glass-Top.' Dit elektrische, glazen dak bestaat uit veiligheidsglas volgens ECE-norm en is voorzien van een hitte isolerende coating, waardoor bij gesloten toe stand geen extra warmte aan de bin- nentemperatuur' wordt toegevoegd. Bovendien zorgt een luxe zonnescherm in de kleur van de bekleding voor een extra isolerende werking. De Hollandia Glass-Top is voorzien van een windscherm, dat automatisch uit klapt bij het openen van het dak. Veiligheid heeft bij de konstruktie altijd voorop gestaan. De versteviging van de dakkonstruktie en het feit dat elk dak in iedere stand te vergrendelen is, zijn hiervan de voorbeelden. Over belasting van het schuifdak is uitge sloten, omdat het met de hand is tegen te houden. De inbouw van de Holland Glass-Top vergt wegens een simpele doch hoog ontwikkelde verlijmingsmethode rV-erhalen uit vervlogen jaren vergeet je nietOude mensen vertel len graag over de dingen die voorbijgaan. In Bij ons op Soest"pu bliceert de Soester Courant de herinneringen van Soester burgers die niet zo jong meer zijn. J.C. van Schagen dichtte: "Wat eigen was, gaat van je heen en zieti niet om - je blijft alleen. Jan Visser ontmoet hen, luistert geïnteresseerd en schrijft hun re laas op. Vandaag: Jaap Altena (80) De dorpeling: "Mijn huisje hier op de hoek van de Wieksloot en de Insinger- straat is zeker vijfenzeventig jaar oud en kostte 850 gulden. Hiernaast ben ik geboren. Mijn vader was ook een geboren Soester. Vanaf dit bos tot aan de Nieuweweg strekte het Veen zich uit. Een prachtig landschap met diepe sloten, die alle maal met de hand moeten zijn gegra ven. Er is niets meer van over. Toen ving ik hier vóór de deur in de sloot wel zó'n snoek (duidt met ge strekte armen een lengte aan van bijna een meter -JV). Mijn vriend en ik zet ten fuiken uit en vingen dan zeker driehonderd pond paling. Als de Zuiderzee overstroomde, stond het hele Veen blank. Dan kon je 's win ters schaatsen zover het oog reikte. Door het Veen liepen zandweggetjes en hier en daar stonden plaggehutten. Daar woonde Jan Muis, die hondevlees at en leefde van de wind. Daar woonde Gart Koops, die we' met een grote pop in bed betrapten als we, kwajongens die we waren, doro de raampjes naar binnen gluurden. Dirk van Zweden zat in een noodwoninkje hier verderop en poepte buiten in het zand, de viezerik. De Wieksloot was een voetpad met ber kebomen. Later pas is de weg bestraat met bazalt en bitumen. Hier op de hoek stond één paal met een lichtpuntje. Daar kwamen elke avond de dorpelin gen Kooy, Kampen, Bloemendal en noem ze maar op, gezellig bij elkaar om te kletsen en om half tien zakten ze weer af. Daar lag dan Hees. Dat werd in de volks mond "het afgebrande dorp" genoemd. Zeven huizen en nog geen honderd mensen. De bewoners waren niet in tel. We hoorden bij de gemeente Soest, maar pas veel later werd ontdekt hoe mooi het hier is en wou iedereen hier wel wonen. In het bos sprokkelden we hout voor de kachel. Dat brandhout moest thuis gekloofd worden. Het was een greppel- bos met sleufjes voor het overtollige water. Daarin is wel eens een kindje verdronken. Het wemelde toen in het bos van de eekhoorns, de konijnen en de herten, de fazanten en zelfs wilde zwijnen. In de oorlog verborgen we ons bij een razzia diep in het bos, zodat de Duitsers ons niet konden vinden. In hete zomers was er soms bosbrand, dan hielp je met blussen en daar kreeg je geld voor van mijnheer Insinger. Ik heb zo'n brand meegemaakt bij het gekkenhuis in Den Dolder. De vonken waaiden over tot in de Soester Duinen bij het huis van Kees Schoonhoven. De bomen om het huis brandden, maar het rieten dak bleef gespaard. Onge looflijk. Alleen met de Kerst kocht moeder op Soest een mandje eierkolen voor de gezeuigneid. Als je oud was en je werkte niet meer kreeg je geen stuiver. Alleen goede kerkgangers kregen een rijks daalder van de diakonie. Iedereen hier was toen protestant. Het kerkje (Heeskapel) zat zondags wel vol mensen. Het schooltje was ook van mijnheer Insinger. Hij had veel bezittingen tot in Hilversum en Loos- drecht toe. Maar als onze kippen in zijn bos liepen, liep hij hier binnen en vroeg om een stuk draad. 'Waarom?' vroeg vader. Ja, om de kippen tegen te hou den zodat ze niet het bos in liepen. 'Nee,' zei vader, 'ik heb geen draad.' Ooievaar Ik heb zelf ook op dat schooltje ge zeten. Soms klom ik in die hoge boom om een nest uit te halen. De meester riep dan boos, dat ik naar beneden moest komen. We sprongen slootje in het Veen met lange polsstokken en we pikten appels en peren bij Salomons. De rentmeester van Insinger noemden we "de ooievaar". Als hij ons achter na zat, verborgen we ons op zolder ach ter de balken. Moeder wist nooit waar we zaten. Dat het spookte in het Veen was een fabeltje. Je had vroeger fietsen met een carbidlamp en dan zag je 's avonds wel eens zo'n flakkerend lichtje in het donker. Of Koops verborg zich onder een laken en liep met een knuppel ach ter ons aan om ons bang te maken. We hadden thuis zes kinderen: drie jongens en drie meisjes. Vader werkte bij het spoor in Bussum. Te voet ging hij naar zijn werk. Later werd hij gras maaier in Amsterdam en bleef een week van huis. Voor zes harde guldens. Daarna werd hij "nachtwacht" op een hereplaats voor twintig gulden. Dat was een hele verbetering. Thuis had hij een cafeetje, hier achter in de schuur. De klanten zaten op kisten met planken om je glas op te zetten. Het is hier altijd een soort cafeetje geweest. Toen het voetbalveld op Hees kwam, werd het drukker. Af en toe breng ik nog wel eens met een kruiwagen wat biertjes weg. Toen ik van school kwam kon ik op een zeepfabriek werken in Den Dolder voor drieëntwintig gulden. Dat was niet slecht voor een jongen van vijftien. Later werd ik tuinman op een hereplaats wieden om de villa. Verder heb ik van alles gedaan: in de tuin, in de bouw, in de sloop. Ik heb nooit een vak ge- geleerd. Al vijfenzestig jaar houd ik bijen. Ik ben nooit getrouwd. Wel heb ik de zorg voor mijn broer. U hebt hem vast wel eens zien lopen op straat. Evert is anders." JAN VISSER slechts twee dagen. Voor het inbouwen van de Hollandia Glass-Top zijn zorg vuldig geselecteerde dealers aange steld, die borg staan voor vakman schap en gegarandeerde service. Tenslotte moet genoemd worden de aantrekkelijke prijs: 1.595,-- inclusief btw en montage, exclusief eyentuele aanpassing van de binnenhemel. S BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 vanaf 17.00 uur Woensdag 26 maart Gerookte krabbetjes Donderdag 27 maart Kalfslever, spek, ui Vrijdag 28 maart Vispotje Dinsdag 1 april Nassischotel Woensdag 2 april Zigeunerschnitzel Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. Cie Beroepschriften: De Commissie voor de Beroepschriften is van oordeel dat het beroep van de Stichting Jeugdzorg Soest tegen het door Burgemeester en Wethouders weigeren van een subsidie voor de herinschaling van de hoofdleider onge grond is. Ze adviseert de raad dan ook dit te besluiten. De stichting acht de inmiddels door haar doorgevoerde herinschaling nood zakelijk nadat de hoofdleider met suc ces de cursus 'voortgezette opleiding sociaal-cultureel werk' had voltooid. B. en W. hebben de subsidieverzoeken van de stichting steeds afgewezen op grond van de overwegingen dat met de opleiding geen gemeentelijk belang ge diend is en dat bovendien geen geld ter beschikking is voor een dergelijke sub sidiëring. De Commissie voor de Beroepschriften komt tot de conclusie dat tot de goedge keurde personeelsformatie geen hoofd leider behoort zoals die volgens de nieuwe herinschaling door de stichting wordt betaald. De commissie kan ook niet inzien dat, gelet op het aantal medewerkers van de stichting, vier, een supervisor nood zakelijk is. Aan verhoging van de sub sidie ten behoeve van de hogere inscha ling kent de commissie dan ook geen enkele prioriteit toe. Met het oog op de beperkte financiële middelen van de gemeente moet, naar de mening van de commissie, het verzoek om verhoging van de subsidie dan ook worden afge wezen. De firma Almere zal in de periode maandag 7 tot en met vrijdag 7 11 april de Turfstreek asfalteren. Dat brengt met zich mee dat gedurende die periode de Turfstreek gesloten is voor alle verkeer. Het personenvervoer wordt omgeleid via de Sweelinck- straat. Vrachtverkeer kan in die week dus geen gebruik maken van de Turf streek. De Turfstreek kan pas bereden wor den, wanneer van gemeentewege de af- zethekken verwijderd zijn. Daar er meerdere asfaltlagen worden aange^ bracht en het asfalt koud moet zijn voordat een nieuwe laag aangebracht kan worden, is het niet te voorkomen dat het een aantal dagen duurt voordat de werkzaamheden voltooid zijn. Wie deze week zijn of haar inkopen voor de Paasdagen in het Zuiden van ons dorp doet, krijgt bij elke 10 bestede guldens een gratis zegeltje. Twintig van deze zegels, geplakt op een strook die aan de vorige week huis-aan-huis- in heel Soest en Soesterberg verspreide folders zit, geven recht op een Roombo- terlammetje, een feestelijk uitziend onderdeel voor de Paaslunch of - brunch. Die lammetjes zijn alleen af te halen op Paaszaterdag en wel op twee plaatsen in Hartje-Zuidop het pleintje bij 'Jasmijn' op de Zuidpromenade en bij Sporthuis Eb. Kareisen in de Soes- terbergsestraat. Op beide plekken vindt u een vrolijk versierde kraam, waar u uw volgeplakte stroken kunt in leveren. Zegels, voordel en vrolijkheid De promotiecommissie van de beide winkeliersverenigingen in Zuid draait weer op volle toeren. Dat is niet alleen te merken aan de aktie zelf, maar ook het gebeuren rondom de zegels en de 40 voordeeltjes, die overal te verkrijgen zijn, duidt daarop. Op de Zuidpro menade zal dankzij de welwillende me dewerking van de heer G.W. v.d. Grift een charmante dierentuin te vinden zijn. Behalve moeder ezel zal daar ook haar kind rondstappen, versterkt met drie schapen. Alles keurig afgezet met hekken en met voldoende stro in de buurt. Er wordt prima voor de beesten ge zorgd. De kraam waar u uw volge plakte zegelstroken kunt inleveren staat pal in de buurt. Bij Eb. Kareisen aan de Soesterbergsestraat vindt u het tweede Roomboterlammetjes-afhaal- station. In de etalage stappen in een keurig, fleurig Paasdecor 30 kuikens rond. Die kuikens komen van de firma van 't Hul in Blauwkapel, Gemeente Maartensdijk, op uitleenbasis. Direct na hun optreden gaan ze weer keurig retour naar hun afzender. Het transport wordt professioneel georga niseerd en het zal in de etalage bij Kareisen goed toeven zijn. Het zal de lieve donsdiertjes aan niets ontbreken: lekker warm, (daar zorgt de firma Hooyer voor, de roostertjes in de etalage worden afgedekt, zodat de kuikenpootjes er niet door kunnen zak ken en er zal regelmatig toezicht zijn. Voor de etalage ook hier een fraaie stal met dames die u tegen inlevering van een zegelstrook een roomboterlam- metje uitreiken. Paaseieren schilderen Bij Kareisen voor de deur vindt de jeugd nóg een leuke attractie. Op een paar lange tafels kunnen op de achter kant van rollen behangpapier van Brandsma, met kwasten en verf, paas eieren worden geschilderd. Alles ligt al klaarl De gemaakte eier-schilderijen mogen natuurlijk mee naar huis. Al met al is er reden genoeg om deze week en zaterdag in het bijzonder, Hartje-Zuid te bezoeken. Een beetje zon erbij en gezelligheid is troef. Voor de goede ordede zegels zijn tot en met a.s. vrijdag verkrijgbaar, dus niet meer op zaterdag. Dan is het afhaal- feest van de lammetjes. En denkt u eromdonderdagavond koopavond in plaats van vrijdagavond Vrolijk Paasfeest. De winkeliers heb ben hun beste beentje voor gezet. Om de week introduceert de Soester Courant een van de winkeliers van 'Hartje-Zuid' - onder welke vlag zich zowel de 'oude' winkeliers van de Soesterbergsestraat e.o. als de 'nieuwe' van de Zuidpromenade gezamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek. Dat gebeurt onder het motto: "Met het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. Aflevering 26: Blokker B.V., Zuidpromenade 24 iHARTJt-ZUID Foto: Goos van der Wilt Het kost enige moeite om de van hot naar haar door Soest en de regio dra vende Jan Kijzer (58) te vinden en op een stoel te krijgen, doch als het ein delijk zover is, neemt hij er ook even rustig de tijd voor om zijn met talrijke, kernachtige en humorrijke opmerkin gen doorspekte levensverhaal te spui en. De enige échte Knollendammer Het begint meteen al goed wanneer hij zegt: 'Ik zou me kunnen vergissen, maar tot dusverre heb ik aangenomen dat ik de enige Soester ingezetene ben die tevens de enige échte Knollendam mer is.De oplossing van deze op kar na valeske wijze uitgesproken woorden laat niet lang op zich wachten, aange zien Kijzer ('lange ij, mét puntjes graag') meteen daarop vertelt dat hij weliswaar in Alkmaar is geboren, doch in Knollendam getogen. Hij versterkt de geloofwaardigheid van deze verkla ring door een aanvullend lesje in aar drijkskunde: 'Knollendam ligt in de Wormer en bestaat uit 2 dorpen, Oost- Knollendam dat tot de Gemeente Wor mer en West-Knollendam dat tot de Ge meente Wormerveer behoort.' Als dit goed is doorgedrongen, volgt nog een slotverklaring: 'Ik ben dus een Zaan- kanter!' Dorstige drukker Het gebeurt herhaaldelijk dat voor een bepaald vak opgeleide en jarenlang daarin gewerkt hebbende personen hun uiteindelijke bestemming in een volkomen ander beroep vinden. Jan Kijzer behoort eveneens tot die catego rie. Hij leerde voor drukker en werkte tot op 37-jarige leeftijd als zodanig bij verschillende bedrijven. Hij was o.a. in dienst bij de firma Lindner en bedrukte aldaar de doppen van allerlei flessen. Kijzer: 'Als ik met mijn favoriete merk bezig was, kreeg ik iedere keer weer een onbedwingbare dorst. Maar ja, die moest ik natuurlijk onderdrukken tot dat ik thuis in mijn stoel op het eten zat te wachten.' D&t is iets voor Tlne Kijzer heeft, uiteraard met uitzon dering van scherpe verkoopprijzen, geen enkele belangstelling voor getal len en het is dan ook niet zo verwon derlijk dat alle door hem genoemde jaartallen en leeftijden, op grond waar van de belangrijke gebeurtenissen in zijn leven in de juiste volgorde zouden kunnen worden gezet, foutief blijken te zijn, zodat alle verstrekte gegevens later door zijn met cijfers opgegroeide echtgenote Tine moeten worden gecor rigeerd. Er behoeft echter geen trouw boekje aan te pas te komen om vast te stellen dat het 1957 was toen Jan en Tine, die destijds nog in Amsterdam woonden, in het huwelijk traden. Jan weckte bij een drukkerij in de Lutma- straat en Tine deed het als boek houdster minstens zo goed. In 1958 bleef Jan's oog rusten op een adverten tie in de krant afkomstig van een za- kenbureau, dat namens een opdracht geefster in Soest een bazar te koop aan bood. Ik dacht hardop: 'Dat is iets voor Tine, en voor we het goed en wel wisten hadden we de toko, die aan de Soester bergsestraat onder de naam 'Tip-Top' was gevestigd, gekocht, stond Tine ach ter de toonbank en sprong ik elke mor gen opnieuw halsoverkop op de scooter om nog op tijd mijn trein te halen. Want het drukkersloon dat ik in Am sterdam verdiende, kon niet gemist worden, evenmin als de huurpenningen die we maandelijks voor de boven de winkel gelegen tweede étage incas seerden. Gehuwde kwajongen 'De race met de klok was elke morgen opnieuw een adembenemende presta tie waarvan ik intens genoot. Als ik op mijn scooter door de Driehoeksweg scheurde en de trein hoorde fluiten, wist ik dat ik het station Soest-Zuid wel kon vergeten. Ik daverde dan met een noodgang naar Baarn en razend over de Stadhouderslaan was het een prachtig gezicht om de trein ter rech terzijde gelijk op met mij door de pol der te zien rijden. Het parkeren van mijn scooter had meer weg van neer kwakken en de daarop volgende wilde ren door de stationstunnel naar de sta tionstrap en het perron was de laatste fase van een spannend avontuur, dat zijn mooiste bekroning vond als ik nog nét in de al rijdende trein kon springen. 'Want zeg nou zelf,en zijn ogen lichten nü nóg kwajongensachtig op, 'kun je je iets saaiers voorstellen dan tien minu ten te moeten staan wachten op de aan komst van een trein? Mevrouw Tip-Top Jan Kijzer is nu op volle snelheid. 'Nu we het toch over de Spoorwegen heb ben: de zaak aan de Soesterbergse straat liep als een trein en kreeg zó'n bekendheid in Soest en de regio, dat op vakantie zijnde klanten die een groet wilden zenden, zich geen zorgen be hoefden te maken over het juiste adres. Ze schreven gewoon op de ansichtkaart 'Mevrouw Tip-Top' en de kaart kwam terecht. Die grote bekendheid,' aldus Jan, en de bewondering klinkt nu door in zijn stemgeluid, 'komt natuurlijk helemaal op rekening van Tine, die het met inzicht en hard werken toch maar even geklaard heeft om de naam Tip- Top tot een begrip te verheffen. Lo gisch dus dat we die nostalgische naam ook nu nog, en wel op het achtererf aan het Kerkpad, in ons gezichtsveld willen houden.' Op naar Blokker Je houdt van snelheid. Kunnen we even doorstomen? We moeten nodig naar Blokker! 'Okay, daar gaan we dan. Er kwamen kinderen: Kees, nu 24 jaar (Tine verandert dit later in 26), die al weer 5 jaar volop in de zaak aan de Van Weedestraat meedraait en Carolien. nu 2lj (correctie Tine: 20). In 1965 kon Tine het, ondanks mijn hand- en span diensten, niet meer alleen bolwerken. Ik heb toen mijn baan, en naar later zou bjijken ook mijn vak, opgegeven en ben full-time gaan meedraaien. Hele fijne tijd moet ik zeggen. Veel samen op pad om allerlei leuke dingen op te sporen. Kostte erg veel tijd en energie, maar het had had een geweldige char me. De bedrijfsomvang nam dermate toe dat we na verloop van tijd bijna let terlijk uit onze voegen barstten. Toen, dat was in 1978, hebben we de sprong gemaakt naar de Van Weedestraat en 3 jaar lAter, in 1981 dus, zijn we volledig met Blokker, waarmee we overigens al jarenlang zaken deden, in zee gegaan. Of moet ik zeggen zij met ons Geen I spijt gehad? Zeer beslist klinkt het: '(Nooit ofte nimmer! Als je na 10 jaar van keihard werken iets wilt laten valleiji, en je krijgt daartoe de gelegen heid, moet je schakelen.' Wat bedoel je met lkten vallen? 'Nou, de inkoop van zelf. Allemaal het werk van Blokker. En een gedegen stuk werk, neem dat maan van mij aan! Dank zij hen kun nen \yij ons volledig op de verkoop rich ten en dat heeft ertoe geleid, dat we met aeze 2e zaak in Hartje-Zuid op nieuw onze nek hebben uitgestoken. Maar ja, ook bij ons luidt het devies, evenals bij de Blokkers: van vader op zoon. We liggen overigens nog een ge neratie achter bij Blokker. Maar dat moet Kees t.z.t. maar zien op te los sen.' Prijs-bést, Paas-bést! Nadat er een dringend telefoontje van zoon Kees is binnengekomen, dat de jo jo's al wéér op zijn, vindt ook Tine Kij zer even de tijd om, samen met Jan, te wijzen op de Paas-bést Blokker-aan biedingen. De tuinmeubelen van de be kende merken Flair-Plaisir, Hartman en Allibert springen er zichtbaar uit. In allerlei comfortabele modellen, ge completeerd met kussens in zonnige kleuren en gezellige dessins, roepen ze onweerstaanbaar een voorjaarsstem ming op. Parasols en talloze camping- benodigdheden voltooien het beeld van verpozing buitenshuis. Maar er is ook een Moulinex stofzuiger Super Compact voor 149,-, een 24-de- lig bistro-bestek op draaivoet voor slechts 25,--, een Duo-Mat auto matisch koffie- en theezetapparaat (met extra theefilter) voor maar 84,50, een 40-delige gereedschapsèt voor 39,95 en een decoratieve soeppan van 7 liter voor 24,95, om maar enkele paasbesten uit de vele te noemen. Blokker, Tine, Jan en Kees, ze blijven er hard tegenaan gaan. Ongetwijfeld met succes, omdat de Tip-Top-formule ooit goed was en de Blokker-formule ij- zersterk is. Vandaar dat Jan in de aan hef het ene zowel als het andere ele ment zo kernachtig in één zin wist sa men te vatten: 'Bij Blokker is alles tiptop voor elkaar!

Soester Courant | 1986 | | pagina 19