P.V.O. zoekt 35.000 gulden voor nieuwe instrumenten, op straffe van 'fatale afbouw' Speeldoos vereniging GINA 20 WOENSDAG 26 MAART 1986 SOESTER COURANT PAGINA 21 Bromfiets gestolen Fietstas met kattevoer gestolen Expositie Dick van Arkel in C-drie Universeel licht Cees Valk met prachtige tentoon stelling in Kasteel Groeneveld Mil. Luchtvaartmuseum 2e Paasdag weer open Voetpad bij Libel krijgt sluis- constructie Kledingbeurs levert bescheiden aanzet Robert Paul met 'Zo gepiept' toont vakmanschap Expositie van 2 t/m 30 april Pim Trooster exposeert in 'De Speeldoos' Ramses Shaffy, een nieuw soloprogramma Wieteke staat voor aap Huwelijk in de stijgers Theater-agenda 'De Speeldoos' Open podium Filmhuis: 'Zoo' van Peter Greenaway 'Fruitactie' Werkgroep Zuidelijk Afrika Cultureel Creatief Centrum Modeshow Na de laatste show zondagavond be dankte Ernst Dienaar de drie docenten van de Kledingwerkplaats, de tien jon ge ontwerpers en de talloze (losse) medewerkers van dit voortreffelijke project. "Ik ben stomverbaasd, het kan toch maar in Soest en ik ben ook een beetje ontroerd'aldus de directeur van C-drie, die memoreerde dat hij vijf jaar geleden door eenzelfde pro ject in Enschede geïnspireerd werd en dacht: dat gaan we ook in Soest doen. Niet minder dan 450 bezoekers hebben de drie modeshows dit weekeinde be zocht en toonden zich zeer enthousiast over de fraaie kledingstukken waar van er enkele werden verkocht of be steld. Wat hier onder perfecte regie en bege leiding werd getoond na één jaar wer ken, grenst aan vakwerk. Sommige cursisten gaan het vak in, andere gaan naar de Kunstacademie. Het bestuur wenst Carla, Wilma, Ildith, Sazha, Maaike, Frank, Nancy, Mira, Thessa en Indrid het allerbeste toe. Jammer, dat het overheidsgeld op is en dit de laatste Kledingwerkplaats was. Een bezoekster uit Amsterdam ver zuchtte: hoe is het mogelijk, dat hier wel lukt wat in de hoofdstad niet kan. Een fantastisch succes! Expositie Vanaf zaterdag exposeert in C-drie de Soester kunstenaar Dirk van Arkel. Zijn gouaches, collages en gecombi neerde technieken zijn dagelijks gratis te bezichtigen van 9 tot 12 uur, van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 11 uur. Soestand V De laatste talkshow van dit seizoen is gepland op donderdag 22 mei. Met o.m. een tapdance-demonstratie van cur sisten van Elly van Ooijen. Forum De forumdiscussie over Minderheden zal plaatsvinden op donderdag 24 april a.s. In de pauze is er muziek ih het Witte Café. Cursussen Op dit moment zijn er in C-drie 51 groepen aan het werk. Meer dan 600 cursisten staan officieel ingeschreven. Dat zijn er 200 meer dan vorig jaar. Het gebouw is qua cursusaccommodatie al te klein. Landelijk gezien ligt het gemiddelde per groep erg hoog in C-drie. Steeds vaker komt het voor dat cursis ten gebruik maken van de service in het Witte Café waar regelmatig exposi ties worden georganiseerd. Zo trok dit weekend de expositie van dessins en ontwerpen van de Kledingwerkplaats honderden belangstellenden Pasen In de Paasvakantie zijn er geen cursus sen. De Eerste Paasdag is het gebouw aan de Willaertstraat gesloten. De Twee de Paasdag is er bowlen. Het Witte Café is geen willekeurig horecabedrijf, het is alleen toegankelijk voor cursis ten, film- en leeszaalbezoekers, con cert- en toneelgangers, bowlers en be trokken gasten. De koffie is altijd vers! Welwillendheid Er treedt nog geen verbetering in, zelfs geen lichte, in de uitspraken van sommige (200?) comité-leden. Ze zijn niet ingegaan op de uitnodiging van het bestuur, dat op 12 maart j.1. heeft wil len praten met de oude gebruikers raad. Alleen de Wijkvereniging Over- hees (zie verslag vorige week) en het Bureau Sportstichting waren aanwezig. De nieuwe gebruikersraad van het ge bouw zal, volgens de eisen van het gemeentebestuur, bestaan uit de Open bare Bibliotheek, de Sportstichting, de Joannes Parochie, de WB en het Cul tureel Creatief Centrum 'C-drie.' De cliënten van het gebouw kunnen elke dag met hun klachten terecht bij de directie of bij hun eigen organisatie. Zo is het overleg gestructureerd en niet anders. Kinderen Kinderen die in de Paasvakantie willen bowlen en hun vrije dagen sportief willen doorbrengen als het slecht weer is, kunnen in "C-drie" lekker een par tijtje komen bowlen! Dagelijks van 9 tot 12 en van 2 tot 5. Maak een afspraak met Leo Wijnand. Ga ook eens de deur uit met je ver jaardag als je een partijtje wilt geven en kom een uurtje bowlen met je vrienden en vriendinnen. Voor zes piek per persoon (6 tot 15 jaar) heb je met z'n zessen een leuke middag. Plus één limonade, een versnapering en een medaille voor de winnaar. Ouaers, neem eens contact op met Leo Wijnand (22188). Doen en tot ziens! Stamgast 'Een record aantal bezoekers was in 'C- drie" aanwezig op woensdagavond 19 maart waar Ria Bremer in de theater zaal de verkiezingsuitslagen bekend maakte. Een bijzonder gezellige avond! Weinigen hebben gemerkt dat boven in alle drukte een uitzending werd ver zorgd door de Ziekenomroep AROS. Enkele automobilisten kregen een be keuring, omdat hun wagen op de oprit naar de ingang van het gebouw stond. Ik heb gehoord, dat nu iedere kente kenplaat genoteerd wordt van de auto die voortaan fout geparkeerd staat. Leo, geef die eigenwijze slachtoffers een Bitter lemon van mij Pro Memorie Telefonisch is C-drie (behalve tussen de middag) te bereiken onder nummer 22188. Het adres is: Willaertstraat 49. Maar alle post moet naar Postbus 347 postcode 3760 AH in Soest. Bankrelatie Rabo: 3599.37497. Postgiro: 212775 t.n.v. Rabo Soest. Ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in Amers- foort onder nr. S188015. Een onbekende dader heeft vorige week de bromfiets, een Puch Maxi, gestolen van W.H. v.d. P. De Brommer stond bij zijn woning aan het Luytenaarpad. De schade bedraagt 800 gulden. Tevens verdween een valhelm ter waarde van 160 gulden. Die werd uit het schuurtje bij het huis weggenomen. V.d. P. deed aangifte bij de politie. mevrouw A. van V. uit Soest meldde de politie vorige week de diefstal van haar fietstas. Die was ontvreemd van haar rijwiel, dat ze bij een supermarkt aan de Zuidpromenade had neergezet. In de tas bevonden zich zeven blikjes kattevoer. Vanaf woensdag 2 april a.s. zal er werk van de Soester kunstenaar Dick van Arkel te zien zijn in het Cultureel Creatief Centrum C-drie, Willaert straat 49. Het betreft hier schilder kunstig werk, zonder dat er sprake is van echte schilderijen: uit triplex uit gezaagde menselijke figuren 40 cm. hoog) in kombinatie met abstrakte vor men, bijvoorbeeld driehoeken. Zowel de mensfiguren als de abstrake vor men zijn bewerkt met verf, houtskool of krijt. Van Arkel is geïnteresseerd in het veld dat in een plat vlak om een figuur zit (en dat als ruimtelijk wordt ervaren), in stukken uiteend te breken als platte delen. Daartoe kiest hij een stuk, vaak driehoekig, en materialiseert dat. Als vorm is het dan even aanwezig als de menselijke figuur. Hij verduidelijkt daarover 'Kijk, als je een mens tekent op een vel papier, dan ziet de beschouwer die mensfiguur als de vorm waar het om gaat. Dat is dan het onderwerp. De rest wordt als ruimte gezien, als lucht, als omgeving. Nu gaat het mij niet om de mens, maar om de verhouding van die mens tot de rest. Maar de rest is veel te veel - er is nu eenmaal meer ruimte die niet door mensen wordt gevuld, dan wel. Dus zaag ik het meeste van de rest weg en maak een deeltje van de ruimte tot een net zo aanwezige vorm als de men selijke figuur. Als ik die twee vormen vervolgens beschilder of beteken, kan ik met die verf de tegenstelling bena drukken of juist verdoezelen. Dat laatste bijvoorbeeld, boeit mij vooral. (Is het nog te volgen? Ach, je kunt beter naar kunst kijken dan erover praten. Zeker waar het je eigen werk betreft...)'. Tot zover de kunstenaar zelf. Nieuwsgierig geworden naar zijn werk? De expositie is te bezichtigen dagelijks 9.30 - 12.00 uur, 14.00 - 17.00 uur en 19.00 - 23.00 uur in het Witte café van C-drie. - V m In Kasteel Groeneveld, het Nationale Centrum voor bos, natuur en land schap van het Staatsbosbeheer te Baarn, zal van 22 maart tot en met 25 mei 1986 de voorjaarstentoonstelling 'Universeel Licht,' gouaches en aqua rellen, van de vooraanstaande kunst schilder Cees Valk te zien zijn. Cees Valk is als kunstenaar autodh dact. Vooral zijn vele reizen door Scan dinavië waren voor zijn vorming van groot belang. Valk voelt zich zeer aan getrokken tot de aquareltechniek, die tot de moeilijkste in de schilderkunst gerekend mag worden. Er zijn werken te zien van bijzondere schoonheid en allure, veelal met het landschap als on derwerp. Het zijn weerspiegelingen van licht en lucht. Cees Valk tracht in zijn werken te komen tot een verbinding van de inner lijke en uiterlijke wereld. Er is dan ook eigenlijk meer sprake van een van de werkelijkheid afgeleide landschapsim pressie dan van echte uitbeelding. Ondanks het weglaten van in feite alle elementen die een landschap herken baar maken, weet hij toch de sfeer en de kleur vast te houden en de beschou wer uitermate te boeien met poëtisch licht en helder getinte aquarellen, die een heel eigen, fijnzinnige stille sfeer uitademen. Dat Valk veelzijdig is en van tegenstel lingen houdt, blijkt wanneer men zijn levendige, fel gekleurde gouaches be ziet. De forse bladen met voornamelijk abstracte voorstellingen getuigen van een bruisend gemoed, wildheid en ex pressiviteit. Het werk van Cees Valk, te zien in Kasteel Groeneveld, is zeker de moeite van een bezoek waard. Openingstijden: dinsdag, woensdag, vrijdag van 10.00 - 17.00 uur; zaterdag, zondag van 12.00 - 17.00 uur. Maandag en donderdag gesloten. Na de gebruikelijke wintersluitings- periode wordt het Luchtvaart Museum in het Kamp van Zeist te Soesterberg 31 maart, 2e Paasdag, weer openge steld voor het publiek. Ook dit jaar is het museumpersoneel er in geslaagd het museum weer aanzienlijk te ver fraaien. De Indische Luchtvaart Galerij, het pronkstuk van de Generaal Snijders hal, werd gecompleteerd met een stijl volle vitrine, een stuk vakwerk van timmerman Herman van Oostrom. Naast de replica van de Farman uit 1914, staat nu een imposante Renault uit de twintiger jaren. In, op en vóór het model op ware grootte van de legendarische Fokker G-I jachtkruisers creëerde conserva tor Glerum een stemmig tafereel dat de sfeer oproept van het vliegbedrijf uit de mobilisatietijd in 1939-1940. De meeste werkzaamheden werden dit jaar verricht in de technische hal (B), waarvan het eerste gedeelte praktisch geheel werd veranderd. Het winkeltje van de Stichting Vrienden van het Mu seum werd omgebouwd tot een echte winkel die voortaan 'De Brik' zal he ten. De gang werd verlevendigd met gouaches van de bekende luchtvaartil lustrator Thijs Postma. De tijdelijke foto-expositie van Fokker-vliegtuigen van de Militaire Luchtvaart, werd on dergebracht in een daartoe speciaal gebouwde en nu terecht genoemde 'Fokkergalerij.' Het voetpad nabij Libel krijgt een sluisconstructle van nout om georuix van het voetpad door bromfietsers on aantrekkelijk te maken. Burgemeester en Wethouders hebben dit geantwoord op verzoeken van bewoners van Libel. Het 3.00 meter brede voetpad maakt deel uit van de langzaam (loop)-ver- keer-verbindingsroute tussen Over- hees IV en het winkelcentrum Over- hees. Het pad is niet ontworpen en aan gelegd voor (brom)-fietsers. In de praktijk is gebleken dat het moeilijk is deze categorie weggebruikers ter plaatse te weren. Daarom is nu beslo ten maatregelen te treffen om de veilig heid van de voetganger te verhogen. Door het aanbrengen van een sluiscon- structie van hout nabij de woning Libel 29 zal de route voor bromfietsers on aantrekkelijker worden. In verband met de bouw van zes wo ningen in die omgeving zal de situatie op en het gebruik van de langzaamver- keerroutes nabij de vijvers nog nader bekeken worden. Op gemeentelijke grond is echter geen oplossing te vinden voor het probleem van het parkeren bij de school. Voor wat betreft het parkeren tijdens ouder avonden willen Burgemeester en Wet houders de direkteur van de school voorstellen het schoolplein ten behoeve van het parkeren open te stellen. 'Ach, we hebben het eigenlijk morgen al nodig.' Dat zegt PVO-voorzitter H. Reulen over het streefbedrag van 35.090 gulden, dat de Soester Muziek vereniging met de lange historie bin nen hoopt te krijgen met een aantal acties. Dat bedrag is nodig om nieuwe instrumenten aan te schaffen, waar PVO werkelijk om zit te springen. Als eerste actie om wat geld in het laatje te krijgen organiseerde PVO za terdag j.1. een grote kledingbeurs in het eigen gebouw aan de Rembrandt- laan, waar wel zo'n 1250 stuks kleding - variërend van jurken, jassen en blou ses tot complete kostuums en andere zaken, voor vriendenprijsjes van de hand gingen. De kledingbeurs bracht al met al het aardige bedrag van zo'n 700 gulden, maar dat is bij lange na niet voldoende. PVO heeft echter meer pijlen op zijn boog, al kan daarover in het huidige stadium nog niet veel worden verteld. 'Het instrumentarium is zo'n 15 a 20 jaar oud, en er is heel wat gewoon op en versleten,' aldus Reulen. 'We kunnen dat echter niet betalen. PVO kampt al met een exploitatietekort, en dat trek ken we op de balans wel recht, maar daardoor schiet de aanschaf van in strumenten - en kleding - erbij in. Er komt tenslotte ook een keer een eind aan, en we hebben de contributie on langs nog met drie gulden per maand verhoogd.' Pogingen om sponsors te werven zijn tot dusverre niet gelukt. Ook de oproep van de Soester Zakenkring aan de leden heeft slechts één resultaat ge had: de Rabobank heeft een bedrag be schikbaar gesteld. Adviescommissie 'Wat moeten we nog meer doen?' ver zucht een geplaagde PVO-voorzitter die het leiderschap van de vereniging sinds de jaarvergadering van 10 maart weer op zich heeft genomen. Hij heeft zijn hoop voor de toekomst gevestigd op de adviescommissie, bestaande uit de heren Hoekstra (oud-wethouder) Brede veld (oud-directeur Gasbedrijf), De Muynk (directeur Progress) en de heer Rietveld (directeur NMB). Moge lijk komen deze 'vroede vaderen' tot bruikbare ideeën die PVO van de ondergang op termijn moeten redden. Dat er van PVO het afgelopen jaar naar buiten toe niet veel te horen is ge weest heeft te maken met een aantal vervelende ontwikkelingen. In de eerste plaats is de bereidheid bij het publiek afgenomen om veel geld voor een optreden neer te tellen. 'En toch ontkomen we daar niet aan. Als je voor niks gaat lopen ben je natuurlijk nog verder van huis,' aldus Reulen. 'Als je ziet wat er op straat loopt aan kleding en instrumenten, dan is dat toch zeker zo'n 70.000 gulden. Dan mag men van ons niet verlangen dat we voor niks ko men. En bovendien: kosten heb je altijd, want je stuurt het gezelschap ook niet naar huis zonder een kop kof fie. Dat geldt ook voor de intocht van Sinterklaas. Je moet kijken naar wat het kost en wat het oplevert, want achter de schermen runnen we hier toch een soort bedrijf. Ook intern is alles de laatste tijd niet van een leien dakje gegaan. Zo consta teert Reulen dat er binnen de ver eniging niet zo'n grote bereidheid meer bestaat 'om de straat op te gaan.' 'De mensen willen wel blazen, maar niet meer lopen. Ook daarom zijn we wel eens bang geweest om een optreden aan te nemen. Je kunt je niet veroor loven toezeggingen te doen en dan tot de ontdekking komen dat een flink deel van de leden het laat afweten. Dan sta je voor schut.Bij de aanvaarding van het voorzitterschap heeft Reulen dui delijk gemaakt dat hij als voorwaarde stelde dat de inzet van de leden ook hierin moet blijken. 'En wie het niet wil, die moet de consequenties maar trekken,' klinkt het. Verkering Bij de drumband en de showgroep speelt nog een bijzonder probleem een rol de oudere jeugd laat het afweten. 'We hebben al veel aan wervingsacties gedaan, maar zonder respons. Als ze jong zijn zijn ze wel enthousiast, maar met een jaar of 16,17 doet zich een raar verschijnsel voor: dan schamen ze zich dat ze bijvoorbeeld met een lyra op straat lopen. 'Al m'n klasgenoten lachen me uit, hoor je dan, en dan ha ken ze af. Of ze krijgen verkering en dan zijn ze ook opeens verdwenen. Niettemin groeit het totale ledenbe stand van PVO nog altijd, zegt Reulen. 'Bij het orkest hebben we nu zo'n 50 man en 15 leerlingen, dus dat zit wel goed. Ook bij de minirettes hebben we niet te klagen. Dat zijn er nu 34, en die stromen wel door, daar gaat het op den duur wel weer lopen. Muzikanten genoeg dus, maar dan kampt PVO dus met het probleem van het sterk verouderde instrumen tarium. Op korte termijn zijn nodig bij voorbeeld nodig 12 trommels a 500 gulden, 6 lyra's a 600 gulden en 3 sousa foons a 4000 gulden, plus dan nog een aantal klarinetten. Ook is er behoefte aan batons voor de showgroep. 'Kle ding, dat moeten we zelf kunnen oplos- spn.' aldus Reulen, 'maar instru menten, dat kunnen we niet opbren gen.' De onderlinge sfeer bij PVO is naar het Koopgrage dames konden tijdens de kledingbeurs lekker grasduinen in de rekken. FotoGoos van der Wilt oordeel van de voorzitter goed en posi tief. 'De mensen willen best werken om de club weer in gang te krijgen. Afbouw Als het PVO niet lukt om op redelijke termijn tot vernieuwing van het instru mentarium te komen voorziet Reulen in de loop der komende jaren een 'fa tale afbouw.' Dan kunnen we wel nieuwe leden aantrekken, maar die kunnen we geen instrument meer bie den. Het alternatief is dan dat alleen mensen die zelf een duur instrument kunnen aanschaffen nog kunnen mee doen, maar de filosofie van PVO is juist altijd geweest dat rijk én arm welkom was. Maar zover wil ik hele maal nog niet denken. We hebben mis schien nog wel wat ijzers in het vuur, ik hoop althans op iets positiefs. Het is al leen nog te vroeg om daarover iets te zeggen.' Voor de komende periode heeft PVO weer aardig wat optredens op het pro gramma staan, o.m. met Koninginne dag, bij de optocht van het gemeente huis naar de Vosstraat, en natuurlijk bij de lampionoptocht. In juni is PVO present bij de Avondvierdaagse en ver der staan er ook een aantal zomer avondconcerten gepland, in de loop van mei en juni en na de zomervakan tie. 'We gaan weer wat meer aan de weg timmeren,' aldus Reulen. 'Ook zullen we dit jaar zeker weer een groot con cert in de Vijverhof geven. Vorig jaar was die afgeladen en werd het een groot succes.' Tenslotte wijst hij ook op het landjuweel, dat door het Gilde in 1987 wordt georganiseerd. 'De slot manifestatie daarvan wordt door ons op poten gezet, en dat wordt ook iets groots.' Ondanks de problemen blijft PVO in de weer met acties en optredens. Soest zal nog wel wat van zijn eigen muziekver eniging horen - in meer dan één op zicht. In dezelfde sfeervolle stijl werd het daarop aansluitende constructiege deelte verbouwd. Tevens werd hal B hier en daar verlucht met een aantal originele kunstwerken uit het schit terende boek 'Squadron' van Serge Stone. Een toepasselijke kunstzinnige aanvulling op de aanwezige techniek en tevens het bewijs dat kunst en tech niek goed samen kunnen gaan. In de wisselexpositieruimte in de Snij dershal is een expositie ingericht over de taken van het Nationaal Lucht- en Ruimtevaart Laboratorium (N.L.R. In de film- en videozaal zal regelmatig een luchtvaartvideoprogramma wor den gepresenteerd. Ook nieuw dit jaar is een kleine hand zame museumgids, die voor het luttele bedrag van één gulden is te verkrijgen en waarmee de bezoeker redelijk geïn formeerd door het museum wordt ge leid. Voor groepen kan een rondleiding worden aangevraagd, maar tijdig boe ken is absoluut noodzakelijk, gezien de zeer grote belangstelling. Er worden in 1986 zeker honderd duizend bezoekers verwacht. Het museum is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur, op zondagen, 2e Paasdag en 2e Pinkster dag van 13.00 -17.00 uur (le le Pinksterdag gesloten De toegang is gratis. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Met zijn programma "Zo gepiept" toon de Robert Paul afgelopen donderdag in De Speeldoos in Baarn aan meer te zijn dan alleen de imitator van beken de Nederlanders. In een glad verlopen de avond bewees hij zijn veelzijdigheid. Zonder de echte diepgang van de meer maatschappij-kritische carbaretiers bleek hij toch zeer goed met een zaal publiek om te kunnen gaan. Vooral toen hij op een gegeven moment zijn tekst kwijt was, ving hij dat zeer be dreven op. Ondanks alles was de zaal het meest ingenomen, als hij weer een aantal imitaties ten beste gaf, waarbij de rol van Sjef van Oekel hem wel zeer goed afging. Het hoofdthema van de avond was de automatisering en de computerisering in het jaar 2010. Veel robots en electro- nica. Roberts vertolking van de bionische ro botman met allemaal kunstleden en -organen was een staaltje van perfek- te lichaamsbeheersing, waarbij hij enigszins deed denken aan Ton van Duinhoven uit de tijd van Hadimassa. De muzikale begeleiding was van een hoog gehalte en bewees, dat dit voor een groot gedeelte een programma kan dragen. Alles bijeen een geslaagde uitvoering voor een zeer volle zaal. D.S. Gedurende de maand april exposeert Pim Trooster in de gangen en de foyer van theater 'De Speeldoos' in Baarn. Na zijn opleiding aan de akademie voor Expressie door Woord en Gebaar en enkele jaren als drama-docent te hebben gewerkt, besloot hij zich volle dig te gaan koncentreren op het schil deren, iets wat hij in feite al jaren deed. "ik schilder uit prettige noodzaak. Om dat het leven met al zijn indrukken, beelden en gevoelens nooit volledig in mijzelf verwerkt kan worden en ook niet in de vervreemde en gestroom lijnde kommunkatie van mens tot mens. In de afgelopen jaren exposeerde hij in Amsterdam, Amersfoort, Utrecht, Driebergen en Loenen a/d Vecht en ver kocht zijn werk voornamelijk aan de staat. Zijn oeuvre bestaat grotendeel uit gro te acryl-schilderijen. Daar deze wer ken ruimte tekort zouden komen in 'De Speeldoos' koos hij voor het expo seren van tekeningen en kleinere op hout en papier geschilderde werken. Na lange tijd weer een soloprogramma van Ramses Shaffy, met naast oudere bekenden ook een respektabel aantal mooie nieuwe chansons. Ramses' repertoire is als een dagboek. De onderwerpen van zijn liedjes zijn ware gebeurtenissen - alles en iedereen heeft het gevarieerde levenspad van Ramses daadwerkelijk gekruist - ge lijkenis met bestaande personen berust derhalve geenszins op toeval. Deson danks is wat Ramses zing voor een groot publiek herkenbaar. Ramses' kennismaking met Bhagwan leverde prachtige bijdragen voor zijn dagboek op. Zichzelf aan de vleugel begeleidend voert Ramses het publiek op verrassende wijze mee langs zijn vele muzikale stemmingen, met de hem eigen gedrevenheid en overtui gingskracht. Een avond met Ramses is en blijft een unieke belevenis. Teksten van o.a. Willem Wilmink, Hans Dorrestijn en Burny Bos, op mu ziek van Harry Bannink en Joop Stok- kermans. Wieteke van Dort speelt in deze voor stelling het meisje Pluimpje Peperkoek, een rara druif die alles aan mekaar jokt. Ze verzint alles: een reus worden, indiaan, door de lucht vliegen. Maar het liefst wil Pluimpje een aap worden. Nu heeft ze een toverspreuk gekregen waarmee je in een aap kunt verande ren. En als dat nou lukt na de pauze? Wat dan? Die aap weet van niets! Die kan misschien niet eens praten... Nou, Ramses Shaffy Wieteke van Dort. dan moeten de kinderen in de zaal de aap maar leren praten en zingen. Dat lukt vast! Kluchtige blijspel van Ray Cooney, Earl Barret en Arne Sultan. Vertaling en regieNico Knapper. Twintig jaar lang leek het allemaal koek en ei, een rustig voortkabbelend huwelijksbootje, een fijne zoon, een goed lopende zaak, een mooi huis en gezellige buren. Maar juist wanneer de buurtjes als sur prise voor hen een groot feest organi seren ter gelegenheid van hun 20-jarig huwelijk, bekruipt bij moeder plotse ling het gevoel dat de huwelijksbanden knellen. Zij is nu 40 en voor haar geldt nu of nooit. Bang dat het leven aan haar zo maar voorbij zal gaan, besluit zij haar kans te grijpen nu het nog kan en daartoe een proef scheiding te forceren. Ondanks verwoede pogingen om het tij te keren, moet vader enkele maanden geduld hebben alvorens zich voor hem een herkansing voordoet. Maar voor het zover is hebben de twee Amerikaanse auteurs, Barret en Sul tan, er vele ingrediënten bijgevoegd om het predikaat 'blijspel' te recht vaardigen. Donderdag 3 april a.s., aanvang 20.00 uur: Ramses Shaffy in een nieuw solopro gramma. Kaarten 12,50 CJP en 65+ 2,50 korting. Zaterdag 5 april, aanvang Uf.00 uur: "Wieteke van Dort staat voor aap". Kinderprogramma door Wieteke van Dort. Kaarten 4,-. Maandag 7april, aanvang 20.00 uur: "Huwelijk in de stijgers". Klucht met o.a. Piet Bambergen, Car- ry Tefsen, Rudy Falkenhagen e.v.a. Kaarten 20,- CJP en 65+ 17,50. 2 t/m 30 april. Expositie werken van schilder Pim Trooster. Kaartverkoop in 'De Speeldoos' Kaartverkoop voor de voorstellingen begint een week vóór de voorstelling. Kaartverkoopuren «maandagt/m. vrijdag: 10.00-12.30uur zaterdag 12.00-14.00 uur Wij zijn gesloten: 28 maart t/m 31 april (goede Vrijdag t/m 2e Paasdag) Zaterdag 29 maart, 21.00 uur Na het succes van de vorige maand (en om de 'uitvallers" in december en januari een beetje goed te maken) gaat het open podium in maart als extraatje gehouden worden (trouwe lezers her inneren zich nog wel de eerdere be richten, waarbij werd gezegd dat in verband met het Noordhollands Film festival in maart geen muziekavonden gehouden zouden worden) Het programma voor zaterdag 29 maart ziet er op dit moment veelbelovend uit. Wie van swingende popmuziek houdt en het popgebeuren in de regio een beetje in de peiling wil houden moet op deze avond dus naar het Artishockge- bouw op de Steenhoffstraat komen. De toegang is gratis. Een blik vooruit: ook op zaterdag 26 april zal er een open podium plaatsvin den. Lokale of regionale groepen die deze gelegenheid willen aangrijpen om zich aan het publiek te presenteren kunnen nog tot 18 april contact opne men met Rob Lijftogt, telefoon 02155- 22731. Donderdag 27maart, 21.00 uur: "A Zed and two Noughts" (ZOO) van de Engelse regisseur Peter Greenaway is komende donderdag 27 maart in het filmhuis aan de Steenhoffstraat 46 te zien- In zijn derde lange speelfilm draait het allemaal om de twee broers Os- wald en Oliver. Beiden werken ze in de dierentuin Blijdorp te Rotterdam. Ze worden op slag weduwnaar, nadat hun echtgenotes voor de poort van de die rentuin zijn omgekomen. Een laag vliegende witte zwaan was de oorzaak. Alleen de bestuurster van de wagen, Alba, overleefde het ongeluk, maar ze moest wel een been missen. Diep ge troffen door het verlies, vragen de broers zich af wat nu de betekenis van het leven is. Er ontstaat een bizar en humorvol dia loog die tot allerlei verwikkelingen lei den. Beiden raken ze gecharmeerd van Alba, er ontstaat een driehoeksverhou ding die door de chirurg Van Meege ren (Gerard Thoolen) met argusogen bekeken wordt. (Zo wil de chirurg ook Alba's andere been amputeren, omdat je op één been niet kunt lopen.Daar naast gaan de broers de evolutiege schiedenis en het rottingsproces bij dieren bestuderen. Al met al krijgt de film een steeds inge wikkelder karakter. We zien allerlei beeld- en woordspelletjes (in elke shot zit een dier), verwijzingen naar de schilderkunst (het 'Licht van Ver meer), de gedreven muziek, en de schit terende fotografie van de cameraman Sacha Vierny (o.m. Resnais en Fel- lini). Een complete santekraam van originele en briljante vondsten in zo'n vaart gebracht dat vervelen nauwe lijks mogelijk is. Een visuele race door een puur fictieve, bizarre, quasi-geor- dende werkelijkheid. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden, cjpen65+ ƒ4,-. Agenda: Do. 3 april: "De Dream" van Pieter Verhoeff (Ned. 1985). De opmer kelijke film uit het land van Wiegel over de geruchtmakende zaak Hoger huis, die rond de eeuwwisseling af speelde. Do. 10 april: "The Purple Rose of Cairo" van Woody Allen. Zijn laatste film. Voorjaar! Onze sprankelende nieuwe collectie is binnen. Een selcktie topmerken staat garant voor de hoogste kwaliteit: Comma. Frapp. Bellissima Ermanl Bulatti. Guillaume. Swatch. Pierre Erbacci Roberto d'Angelo Rosy. Kunert Yves Saint Laurent ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 24314 De actie die de onlangs opgerichte Werk groep Zuidelijk Afrika Soest voert te gen de verkoop van Zuidafrikaans fruit begint vruchten af te werpen. Alle groot winkelbedrijven hebben al toegezegd dat er geen "apartheidsfruit" meer zal worden verkocht. Ook onder de "kleinhandelaars" heeft de werkgroep positieve resultaten kun nen boeken, aldus een woordvoerder. Een supermarkt in Soest deed vorige week de toezegging te stoppen met de verkoop van Zuidafrikaanse vruchten. De politie werd geattendeerd op het feit dat een groentezaak druiven verkocht waarvan de herkomst niet was aange geven, hetgeen volgens de werkgroep in strijd is met de wettelijke voorschrif ten. Van een en ander werd aangifte gedaan met het oog op een eventueel ingrijpen door de officier van justitie.

Soester Courant | 1986 | | pagina 21