G//QH DE 'SOESTER COURANT' GRATIS LEZEN DRIE MAANDEN LANG PLUS... EEN WAARDEVOL GESCHENK!!! SOESTER COURANT ATTENTIE Advisie nu ook IBM-Netwerk-dealer laps*!»»** WOENSDAG 26 MAART 1986 SOESTER COURANT PAGINA 22 Geïntegreerd computer-systeem Antwoordcoupon voor vergoeding van Kodak Instant camera. t«°<0 <r>6- foto-film-video v_ computer/ Fietsbanden doorgesneden Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Tel. 12874 Opknapbeurt voor en Wieksloterweg Dorresteinweg Tot nu toe miste U het honderd procent Soester nieuws in onze leeskrant, die reeds meer dan 9000 abonnees telt. Weet U wel wat er allemaal in uw eigen dorp gebeurt? Wat er gebeurt in uw eigen buurt? De Soester Courant vertelt U alles over alle plannen die er in uw gemeente op stapel staan. Plannen waar U het misschien niet mee eens bent. De Soester Courant herinnert U daarbij aan de inspraakmogelijk heden, waarvan U gebruik kunt maken. Groot en klein nieuws, óók op sport- en rekreatiegebied. De SOESTER COURANT vertelt U er alles van! Zoals bijvoorbeeld de wekelijkse mededelingen op onze informatiepagina met de medische dienst, burgerlijke stand, kerkberichten, hulpverlenings adressen, verloren en gevonden huisdieren enz. De familieberichten, vraag- en aanbod-advertenties en het hele scala van aanbiedingen van uw eigen Soester winkeliers, maar ook alle personeelsadvertenties vindt U in de Bel nummer 14152 of stuur de ingevulde bon in open envelop ongefrankeerd aan Antwoordnummer 136, Soest. De reproduktie ontvangt U per omgaande. De toren van de Oude Kerk te Soest Speciaal getekend voor de Soester Courant Si v,°t.o®óe O BHH "We zijn er stik-gelukkig: mee." Dat zegt de heer Loek Bart, directeur van Advisie Computer Consultants aan de Vredehofstraat in Soest, over het feit dat zijn bedrijf onlangs is uitgeroepen tot één van de weinige geautoriseerde Network-dealers van het grote com puterbedrijf IBM. Behalve het "gewone" IBM-dealer- schap van Advisie kan het snel groeien de Soester bedrijf zijn klanten dan ook een bijzonder aanbod doen: eer geïn tegreerd computer-netwerk, waarbij alle in een bedrijf geïnstalleerde perso- nal computers (PC's) worden gekop peld. "Ze worden met een coax-kabel onderling verbonden, maar 't zit hem niet in zo'n draadje", aldus Loek Bart. "Er komt namelijk wel wat meer bij kijken dan alleen een stukje hard-wa- re." In het Netwerk-systeem worden de on derling uitwisselbare programma's van de computers gekoppeld, zodat ze voor iedere PC-gebruikers beschik baar zijn. "Organisatorisch is dat ra zend moeilijk", aldus Loek Bart, "want je moet eerst diepgaand onderzoeken wie in een bedrijf met wie mag of moet communiceren, waarover en op welke wijze. Daar heb je echte organisatie adviseur bij nodig. Knowhow Hij prijst zich dan ook bijzonder geluk kig met de unieke vorm van samen werking tussen Advisie en de Neder landse Accountantsmaatschap. "Wie verzekerd wil zijn van de juiste invoering van zo'n netwerk-structuur kan op die manier gebruik maken van de uitstekende knowhow van de bedrijfs organisatorische afdeling van de Ne derlandse Accountantsmaatschap. Het is voor de klanten goed om dat te weten." Loek Bart wijst er overigens op dat het accountantsbureau volstrekt onaf hankelijk is van Advisie. "Het werkt niet in mijn opdracht. De klant is dege ne die de deskundigheid van het ac countantsbureau inroept. Wie zijn eigen organisatie adviseur wil inscha kelen is daarin uiteraard volkomen vrij." Bart heeft - tot zijn grote frustratie - in de loop der jaren ontdekt dat veel ondernemers nog te vaak in de eerste plaats naar de computer kijken. "Maar dat kastje is alleen een hulpmiddel. Ons gaat het erom de juiste oplossing te vinden. Nog vaak word ik gebeld door ondernemers: 'Meneer, ik wil een computer met tekstverwerking. Wat kost dat?' Dan zeg ik: 'maak eerst een afspraak en neem uw secretaresse meelaat haar het gesprek voeren met onze specialiste, want die kan advi seren welke oplossing het beste is, vanuit de praktijk. Het toepassen van het Netwerk-systeem is dus, zoals uit Barts woorden blijkt, niet zozeer een technische kwestie. "Het gaat om een geïntegreerde op lossing, en dat vraagt een diepgaand, exact onderzoek van te voren. Wordt het systeem geïnstalleerd, dan zal dat een duidelijke besparing kunnen geven op de investering in computers." Het hele netwerk kan weer communi ceren met de hoofdcomputer, de "Main Frame." Iedere IBM-computer kan gegarandeerd op het systeem - dat door IBM is gestandaardiseerd - wor den aangesloten, ook de draagbare. "Voor andere merken geldt dat in het algemeen ook, maar daar kunnen wij natuurlijk geen garantie voor geven", aldus Loek Bart. 'Estafette stokje' Centraal in het Netwerk-systeem staat de "Token Ring" - letterlijk: de ring waarin een estafette stokje wordt door gegeven. De "token" draait als het wa re als een treintje, maar dan met zeer grote snelheid, door het systeem en stopt daar waar het wordt heenge- stuurd. Advisie heeft intussen enige ervaring opgedaan door het installeren van een Netwerk-systeem in opdracht van het ministerie van WVC, waarbij een aan tal interdepartementale diensten (o.m. de rijksmusea, monumentenzorg, dienst oudheidkundig bodemonderzoek, etc.op een dergelijk netwerk zijn aan gesloten. "Iedereen koppelde wel, maar niet geïntegreerd", legt hij uit. "Je kunt niet zomaar een paar kabel tjes neerleggen," vervolgt hij. 'Het in stalleren van zo'n systeem vergt een goed inzicht in de hele systematiek van een bedrijfsorganisatie. Als je een kantoor inricht kijk je toch ook eerst waar je de bureaus gaat neerzetten?" Open week Het Netwerk-systeem zal één van de paradepaardjes in de showroom van Advisie zijn, als daar in de week van 21 tot en met 25 april opnieuw een "open week" wordt gehouden. Klanten en potentiële klanten worden daar voor nadrukkelijk uitgenodigd, zonder dat de mensen van Advisie onmiddel lijk een orderformulier te voorschijn toveren. "Iedereen kan hier volstrekt vrijblijvend komen kijken en praten. We willen gaan proberen de belangstel lenden in kontakt te brengen met ge bruikers van onze systemen, zodat ze de ervaringen niet uit onze mond horen - want wij hebben natuurlijk een commercieel belang - maar van een onpartijdige gebruiker." Advisie is in de open week overdag en 's avonds bereikbaar, al doet men er goed aan tevoren een afspraak te maken. Dat kan via tel. 11434 in Soest. Auto in brand: eigenaar weet van niets De politie werd zondagavond gewaar schuwd dat er aan de A.P. Hilhorstweg een auto in brand stond. Na het blussen bracht onderzoek aan het licht dat de wagen het eigendom was van de 35-ja- rige J. K. uit Amersfoort. Deze gaf echter te kennen dat hij zijn auto bij een school op het Amersfoortse in dustrieterrein had achtergelaten wegens schakelproblemen. De politie onderzoekt de zaak verder, waarbij rekening wordt gehouden met diefstal, vernieling en/of joy-riding. Ik wens met deze antwoordcoupon een vergoeding van rreg^ Instant camera, zoals aangegeven in de tabel in dezv,^ CjV' 6® I Naam: Adres: Postcode/Plaats: Tel. nr.: '<?c Cameratype: .lg- .\J, Wel niet* in het gehorende flitser. Doorhalen wat, &V -ri Stuur d,4- „yJ-xx, o1 mei 1986 op aan: Anb\® ^j, 4800 VB BREDA. NIl<* INGEVULDE coupons worden niet GEI-.'0 O^EERD EVENALS CAMERA'S DIE NIET COMPLEET ZIJN l® WAARVAN HETTYPEPL4ATJE ONTBREEKT. Mej. M. van V. uit Soest meldde de po litie vorige week dat een onbekende da der de achterbanden van twee fietsen had doorgesneden. De rijwielen ston den aan de Parklaan. De schade be draagt ca. 75 gulden. Rok gestolen Mevrouw D.F. uit Soest deed bij de po litie aangifte van de diefstal van een zwart-rose geruite rok, ter waarde van ca. 180 gulden. Het kledingstuk was vo rige maand ontvreemd uit haar wo ning aan de Burgemeester Grothe- straat. Toch flinke buit bij inbraak Heuvelweg In tegenstelling tot wat eerder werd aangenomen blijkt bij een inbraak die in december vorig jaar plaatsvond in de woning van J.S. aan de Heuvelweg wel degelijk een flinke hoeveelheid goederen te zijn buitgemaakt. Bij de aangifte had de dochter van de heer S. destijds gemeld dat er niets was weg genomen. Toen de heer S. onlangs terugkeerde ut het buitenland miste hij een leren portemonnee, een leren jack, een paar manchetknopen, een bontjas (roodvos), twee horloges, een verrekij ker en twee sloffen sigaretten. Hij deed daarvan alsnog aangifte bij de politie. Voor het asfalteren van het gedeelte van de Dorresteinweg tussen de Ko ningsweg en de Wieksloterweg hebben Burgemeester en Wethouders de raad om een krediet van 245.000 gulden gevraagd. Ook het wegdek van de Wieksloterweg verkeert in slechte staat en moet opnieuw geasfalteerd worden. Hiermee is een bedrag ge moeid van 250.000 gulden. Voor deze tweede fase zullen B. en W. de^ raad later een afgerond voorstel aanbieden. Het is de bedoeling om gelijktijdig met de uitvoering van de tweede fase een aantal snelheidsremmende maatrege len op de Wieksloterweg te treffen. Daarmee is een extra bedrag gemoeid van 100.000 gulden. Het gaat om de situatie bij de T-aansluitingen Wiekslo- terweg-Dorresteinweg en Wieksloter- weg-Insingerstraat, alsmede bij de aansluitingen van de Boerenstreek en de Dorpsstreek. Door het wegdek van de Wieksloterweg ter hoogte van die aansluitingen in een klinkerbestrating uit te voeren en daarnaast de weg visueel te versmal- len zal de nodige rijweerstand voor het autoverkeer ontstaan. Br is nog over. lef? eaande met het ministerie van verkeer en waterstaat over deze en andere maatregelen en over eventuele subsidiemogelijkheden. Fietspad Daarnaast is de Rijwielpadenvereni. ging Gooi en Kernland van plan in de bosrand van de Wieksloterweg een recreatief fietspad aan te leggen. De vereniging heeft hierover bij het minis terie van landbouw en visserij, de provincie en de gemeenten Soest en Baarn subsidie gevraagd. Het aandeel van Soest bedraagt 6.645 gulden op een totaal-bedrag van 66.000 gulden. B. en W. stellen de raad voor aan het subsi dieverzoek te voldoen. Bijbelse lectuur gestolen Uit de auto van mevrouw J. van L. uit Nijmegen werd vorige week een tas met bijbelse lectuur gestolen. De buit had een waarde van ca. 200 gulden. De wagen stond geparkeerd aan de Bos straat. Ringen (ƒ3000,-) gestolen Mevrouw G.N. van de Veenbesstraat deed in het afgelopen weekeinde bij de politie aangifte van de diefstal van een platina ring, bezet met drie briljanten, en een witgouden ring, bezet met een smaragd. De totale waarde bedraagt 3000 gulden. De ringen waren ver dwenen uit de keuken. De diefstal moet al ca. een maand geleden hebben plaatsgevonden. Wegen tijdelijk gesloten voor verkeer In verband met het systematisch onderhoud van de overwegen van de Nederlandse Spoorwegen is een aantal wegen gedurende enkele uren van de dag tijdelijk gesloten voor alle verkeer in beide richtin gen. Het gaat om de volgende wegen Talmalaan op 25 maart tussen 08.00 en 15.30 uur; Molenstraat op 26 maart tussen 08.00 en 15.30 uur; Veldweg op 27 maart tussen 08.00 - 15.30 uur; Kolonieweg op 28 maart tussen 07.30 en 12.00 uur; Den Blieklaan op 28 maart tussen 12.00 en 16.00 uur. Inbraak in supermarkt Soesterberg Een onbekende dader heeft vorige week zijn slag geslagen bij een inbraak in een supermarkt aan de Rademaker- straat in Soesterberg. Hij forceerde de toegangsdeur en een rolluik. De buit bestond uit 8000 gulden en een hoeveel heid goederen ter waarde van onge veer hetzelfde bedrag. Snelheidscontrole Koningsweg De politie hield vorige week aan de Ko ningsweg ter hoogte van de zebra bij de Dorpsstreek een controle op de nale ving van de maximum-snelheid. Van de 450 passerende automobilisten reden er 45 aantoonbaar harder dan 65 km. per uur. De top lag zelfs op 99 km. De overtreders krijgen nader bericht. Winkeldief betrapt Bij een bezoek aan een supermarkt aan de Parallelweg werd de 15-jarige H. de Z. uit Soest betrapt op het wegnemen van twee pakjes sigaretten en een speelgoedpistooltje. Hij werd overge bracht naar het bureau, waar hij nog zes eerder gepleegde winkeldiefstallen bekende. Veiligheid speelterrein Spinet/Citer verbeterd Naar aanleiding van verzoeken van be woners hebben Burgemeester en Wet houders besloten op de plaatsen waar het pad het speelterrein Spinet/Citer kruist snelheidsbeperkende maatre gelen te nemen, zodat de veiligheid van de spelende kinderen weer optimaal wordt. ,.Rj ,i> 9(1 .1 i 1 yOs ,61®' #.e<* - CO<l^e o<°' .of®9 .e,V. vei

Soester Courant | 1986 | | pagina 22