Vrijwilligers Vakature Bank WOENSDAG 26 MAART 1986 SOESTER COURANT PAGINA 23 PCOB-middag over bijbelse opgravingen Jubileum bij Van Wijk Gelderblom Partners Rommelmarkt Pijnenburg Kamerlid Joekes bij VVD-vrouwen Gildeprojekt Kaartkompetitie in de Molensoos PIZZERIA LA PERGOLA Beide Paasdagen T'pMntn geopend Prettige Paasdagen toegewenst! Lt.-Kol. Bosshardt (Leger des Heils) bij Huisvrouwen Natuur (O Nabij Een nieuw voorjaar, een nieuw geluid Rolschaatswed- strijden voor de jeugd De afdeling Soest van de Prot. Chr. Ouderenbond (PCOB) houdt op woens dag 2 april een bijeenkomst in Hons- bergen aan de Wiardi Beckmanstraat. Ds. H. Ommering, predikant in Baarn, komt aan de hand van dia's spreken over "Opgravingen in het bijbelse land.Aanvang 14.00 uur. De PCOB, een landelijke vereniging met ruim 150 afdelingen, staat open voor iedereen die 50 jaar of ouder is en de doelstellingen kan onderschrijven. De contributie bedraagt 20,- per jaar voor alleenstaanden; voor echtparen 27,50. Daarvoor ontvangt men o.a. het maandblad Echoklanken. Ouderen hebben volgens de PCOB een eigen plaats in de samenleving, van- waaruit zij willen meedenken, meebe slissen en meedoen. De PCOB helpt erbij om dat samen te doen, en geeft vanuit bijbelse achtergronden een eigen visie op allerlei zaken in de samen leving maar zorgt ook voor een stukje recreatie en onderling kontakt. Men kan zich als lid opgeven bij de be stuursleden K. Buwalda, tel. 12571; W. L. Schuitemaker, tel. 10748; G. Stam, tel. 18850 en J. Westdijk, tel. 17093. Ledenvergadering NBG-Soest De Nederlandse Bond van Gepensio- neerden, waarvan lid zijn 1. Ouderdomsgepensioneerden2. We duwen van ambtenaren en van gepen sioneerde ambtenaren; 3. Invalidi teitsgepensioneerden, 4. Wacht gelders; 5. Ambtenaren die met functioneel leeftijdsontslag zijn ge gaan, alsmede Overheidspersoneel dat van de V.U.T.-regeling heeft gebruik gemaakt, deelt mede dat de voorjaars ledenvergadering zal plaatsvinden op donderdag 3 april a.s. om 14.00 uur in de benedenzaal van het dienstencen trum 'Honsbergen.' Wiardi Beckman straat. De agenda voor deze verga dering wordt aan de leden toege zonden. Na de pauze zullen de heren De Geus en Schmits van het Algemeen Burg. Pensioenfonds de in den lande bijzon der gewaardeerde A.B.P.-videofilm komen vertonen. Vragen over deze film - ook t.a.v. pensioenvoorzieningen in de ruimste zin - zullen gaarne wor den beantwoord. Belangstellenden zijn van harte welkom Ir. H. Janssen 25 jaar in dienst Vrijdag 21 maart j.1. heeft het Soester architektenbureau Van Wijk Gelder- blom Partners het 25-jarig jubileum gevierd van ing. H. Janssen. In restau rant Groot Kievitsdal te Baarn waren alle medewerkers, een groot aantal oud-medewerkers en een aantal fami lieleden van de familie Janssen samen gekomen om op feestelijke wijze het ju bileum van de heer Janssen mee te vie ren. Vanaf de oprichting van het architek- tenburo heeft hij leiding gegeven aan de technische staf; sinds september 1985 is hij als adviseur aan het bureau verbonden, zodat niet van een afscheid sprake is. Ing. Chr. Carels, zijn opvolger, bood namens alle medewerkers een hobby cadeau aan. Mevrouw Van Wijk, die de heer Janssen al kende van vóór de oprichting in 1960 van destijds architektenburo Van Wijk, bood namens de gehele aanwe zige familie een cadeau aan. De heer Gelderblom wees op het bijzondere feit dat de heer Janssen in de jaren dat hij in Soest woont daar 4 huizen, p^^H^els eigenhandig, ge- GEEF BLOED, WORD Vieksloterweg dtingen in een e voeren en el te versmal- stand voor het r is nog over- linisterie van over deze en )ver eventuele ïlpadenvereni- ran plan in de sloterweg een te leggen. De r bij het minis- i visserij, de nten Soest en d. Het aandeel gulden op een gulden. B. en aan het subsi- 02155-16088 of 030-520814 0 De heer en mevrouw Janssenin het midden ir. Gelderblom. markt bouwd heeft, samen met zijn familiele den. Ir. Gelderblom tenslotte dankte de heer Janssen voor zijn vakbekwaam heid, zovele jaren gegeven aan het architektenbureau en hij bood de fami lie Janssen namens Van Wijk Gelder blom Partners een video-recorder aan. Bijeenkomst Bijstands vrouwen De Werkgroep 'Vrouwen in de Bij stand' houdt op dinsdag 1 april, 's mid dags, een bijeenkomst in clubhuis 't Kruispunt aan de Alb. Cuyplaan. Aan vang 13.30 uur. Alle Bijstandsvrouwen van Soest en Soesterberg zijn op deze bijeenkomst welkom. Kinderen kunnen worden meegenomen. De bedoeling van deze bijeenkomsten is vrouwen te helpen bij 't oplossen van eventuele moeilijkheden, ervaringen uitwisselen en verbetering te brengen in hun positie d.m.v. kontakten naar instanties. Verdere inlichtingen: tel. 17431. heeft vorige oij een inbraak le Rademaker ij forceerde de )lluik. De buit in een hoeveel- rde van onge- Over anderhalve week (zaterdag 5 april) vindt weer een grote rommel markt plaats in de hal van de firma Rademaker aan de Kost verloren weg. De organisatie is in handen van de A. V. Pijnenburg, die de opbrengst van de markt gebruikt voor de voltooiing van haar atletiekcomplex. Er is inmiddels al een enorme hoeveel heid tweede-hands goederen ingele verd, maar men kan nog veel meer gebruiken. Heeft u thuis nog spulletjes waaraan u geen waarde meer hecht, geef ze dan aan de A.V. Pijnen burg. Meubels, boeken, grammofoon platen, kleding, speelgoed en huishou delijke artikelen, alles is welkom. U kunt het zaterdags inleveren in de hal van bakkerij Rademaker, Industrie weg hoek Kostverlorenweg, tussen 11.00 en 12.00 uur. Maar A.V.Pijnenburg wil het ook bij u ophalen. U moet dan een telefoontje plegen met René van Zee, Ereprijsstraat 209, 's avonds na 19.00 uur. Het telefoonnummer is 11525. eek aan de Ko- de zebra bij de ►le op de nale- -snelheid. Van automobilisten - harder dan 65 zelfs op 99 km. ïader bericht. upermarkt aan 15-jarige H. de het wegnemen retten en een j werd overge- i, waar hij nog inkeldiefstallen Veel mensen weten niet precies wat het Gilde-projekt, waaraan in vorige arti kelen aandacht werd besteed, voor hen kan betekenen. Omdat de stichting Vrij willigers Vak. Bank van mening is dat dit projekt, evenals in andere plaatsen, ook in Soest een goede kans van slagen I heeft, wil zij zich inzetten nog dit jaar I tot realisatie van ,yvat nu nog een idee I is te komen. I Om een indruk te geven op welke wijze I ouderen hun kennis en ervaring aan anderen kunnen overdragen laten we enkele voorbeelden zien van adver tenties die het Gilde in een groot dag- blad publiceerde, (het is dus niet de be- doeling dat men hierop reageert Meubelmaken. Een ervaren meubel maker kan mensen adviezen geven 1 over de volgende facetten van zijn vak speciale houtverbindingen, houtver- edeling waaronder politoeren en fi neren, nr 1 Modelbouw. De heer X is een zeer er varen modelbouwer (houtbouw) van 1 scheepsmodellen, handkarren, boeren wagens, enz. Hij ontwerpt en maakt alles zelf. Hij is bereid belangstellenden wegwijs te maken in deze hobby o( ad- "Viezcn tG"gte\réfi. $£en Mn rechtstreefcè' Jiontak^.met ,;h,enii fl^rieïnen onder tel. nr.:... f v Administratieve organisatie. Iemand met grote ervaring op dit terrein kan adviezen geven of helpenproblemen op te lossen aan particulieren en begin nende kleine ondernemers. Het kan gaan om budgettering, bank- en giro- zaken, enz. Kontakt rechtstreeks: tel.:.... of via het Gilde. Is uw belangstelling gewekt en wilt u zich voor het Gilde opgeven dan kan dit op één van de volgende manieren A. Schrijf een briefkaart met uw naam, adres en telefoonnummer aan: St. Vrijw. Vak. Bank, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. B. Bel de V.V.B., tel. 12630. C. Kom even langs. De VVB is iedere maandag, dinsdag en donderdag op de bekende openingstijden bereik baar. Zodra zich voldoende aanbieders heb ben opgegeven zal in overleg met de plaatselijke pers advertentieruimte worden gereserveerd. Het gaat dus om mensen van 50 jaar en ouder, die in hun leven, beroep, studie of hobby kennis hebben verworven die zij graag belan geloos aan anderen willen overdragen. (Het gaat uitdrukkelijk niet om het verrichten van werkzaamheden en het doen van klussen Zowel particulieren als organisaties, scholen, buurthuizen enz. kunnen van de aanbiedingen gebruik maken. Het gaat beslist niet om een voorzie ning voor ouderen; men kan eerder spreken van een herwaardering van de ouderen in de maatschappij. Laat ook anderen beschikken over uw kennis en ervaring, opgedaan in vele jaren werken en/of hobby. Men zal u er dank baar voor zijn. Vakatures Vrijwilligers m/v gevraagd bij de op vang van peuters (7/609) Welke vrijwilligers m/v willen zich beschikbaar stellen om eenmaal in de veertien dagen een zwaar gehandikapt kind te bezoeken of mee te nemen? Het gaat om kinderen die in een aangepaste rolstoel zitten 11/611 Kamerbewoningsprojekt in Amers foort zoekt vrijwilligers m/v om de be woners te begeleiden en tevens zorg te dragen voor praktische en administra tieve zaken (11-607) School voor lager economisch en administratief onderwijs heeft plaats voor vrijwilliger m/v ter begeleiding van projekten in de tweede en derde klassen (5/5) Op school voor moeilijk lerende 1 kinderen wordt hulp gevraagd bij het lezen in aanwezigheid van de leerkracht (5/3) Stichting voor ondersteuning bij ster- vensbegeleiding zoekt kontakt met 1 mensen m/v die 'onder andere als 1 klankbord willen fungeren voor patiënt J en verwanten en in kleinigheden be- 1 hulpzaam willen zijn. Voorbeeldeni 1. bij overbelasting partner/gezin wa- x ken bij de patiënt; 2. koffie of thee zet ten, bezoekers ontvangen3. kinderen van school halen, oudere familieleden 0 z.n. vervoeren enz. Het is zeker niet de bedoeling dat de vrijwilliger zal gaan fungeren als verpleeghulp of werkster u (11/22). Voelt u zich aangetrokken tot het Gil- a deprojekt of heeft u belangstelling n voor één van bovengenoemde vakatu- e res, neemt dan kontakt op met de n Stichting Vrijw. Vak. Bank. Openings- tijden maandag, dinsdag en donderdag 1Ó.Ó0 - 12.30 uur, vrijdag 11.00 -12.30 en van 13.30 - 15130 uur, vrijdag 11.00 - v 12.30 uur. Het telefoonnummer is 12630. di terrein beterd •zoeken van be- ieester en Wet- plaatsen waar in Spinet/Citer ;ende maatre- veiligheid van weer optimaal Jongerencentrum de Molensoos heeft weer diverse kompetities voor jon geren vanaf zestien jaar. Nadat er woensdag 12 maart een tafelvoetbal woensdag 26 maart een kaartkompeti- ten is er ook al een geweest, maar er een te houden. Th. H. Joekes. Het VVD- Tweede Kamerlid, de heer drs. Th. H. Joekes zal op maandag 7 april a.s. aanwezig zijn op een bijeen komst, georganiseerd door de Vrouwen in de VVD afdeling Soest/Soesterberg. Het onderwerp van deze avond is: actuele politiek. Uiteraard is de heer Joekes bereid in te gaan op vragen van de aanwezigen. De bijeenkomst wordt gehouden in Restaurant De Soester Duinen, Soesterbergsestraat 188, en begint om 20.00 uur. Belangstellenden - leden en niet-leden, mannen en vrouwen - zijn' van harte welkom o (van 17.00 tot 22.00 uur) ANNELIES en FRANCO STEENHOFFSTRAAT 55 - TELEFOON 02155-23039 Luitenant-kolonel A.M. Bosshardt van het Leger des Heils is op woensdag 16 april te gast bij de afdeling Soest/Baarn van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. De bijeenkomst wordt gehouden in het Brandpunt, Oude Utrechtseweg 6 in Baarn. Aanvang 14.00 uur. Introducés betalten 1,50 entree. Eerste ophaaldag rommel markt Jeugdzorg succesvol De eerste ophaalzaterdag voor de rom melmarkt van de Stichting Jeugdzorg is een goed begin geweest. Veel spullen werden binnengebracht. Een aantal vrijwilligers had het druk genoeg om ze te sorteren, te prijzen en in te pak ken. De organisatoren kunnen natuur lijk nog veel en veel meer gebruiken: radio's, t.v.'s, kinderwagens, meubels, boeken, potten, pannen, kasten, schil derijen, fietsen, etc., etc. Bel tel. 19871 - 19803 - 18211, want het is zó 26 april en dan wordt de rommelmarkt weer ge houden op het terrein van de Vangrail aan de Nachtegaalweg in Soest. Inzameladressen: Dorresteinweg 51, J.H. Isingserf 4, Draailier 8, Gemshoorn 31, Wieksloter- weg 39, Isaacstraat 4, Harperpad 8, Scalmeyerpad 9, Luytenaarpad 69, Willaertstraat 32, Claroenstekerpad 50, Eigendomweg 94, Bosstraat 5, Park- I laan 25. Lezing over Hernhutters bij Plattelandsvrouwen De aprilbijeenkomst van de afdeling Soest van de Ned.Bond van Platte landsvrouwen zal worden gehouden op dinsdagavond 1 april 1986 in het me disch Centrum, Nieuweweg 14. Aan vang 20.00 uur. Na de behandeling van enkele vereni gingszaken verzorgt mevrouw H.Kort land een dia-klankbeeld over de Hern hutters in Zeist. De Hernhutters, een Lutherse geloofsgemeenschap uit Mo- ravië, vestigen zich in 1746 in de voortuinen van het Slot Zeist. Op 10 april volgt de provinciale jaar vergadering en handwerktentoonstel- ling in het W.F. Witte Dorpshuis te De Bilt. Op de jaarvergadering wordt na het huishoudelijk gedeelte een actueel onderwerp aangesneden, nl. "Vrijwil ligerswerk voor het voetlicht". De handwerktentoonstelling is te be zichtigen op: woensdag 9 april, 14.00 - 21.00 uur en donderdag 10 april, 09.00 - 21.00 uur. De tentoonstelling wordt eveneens gehouden in het W.F. Witte Dorpshuis, Henri Dunantplein 4 in De Bilt. De toegangsprijs bedraagt voor niet-leden 2.50. Op woensdag 16 april 1986 gaan de leden fietsen richting Maartensdijk. De plaats van samenkomst is hoek Wieksloot-Biltseweg. Start 13.30 uur. Op 24 april 1986 is er om 10.00 uur koffieochtend bij één van de leden. Niet-leden die belangstelling hebben voor de avondbijeenkomst wordt een bijdrage eevraaed van, 2.50. Informatie over het werk en de activi teiten van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afd. Soest is tele fonisch te verkrijgen bij de volgende nummers: 16500, 12412 en 14467. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt ieaere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach tegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen- daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 12855. ll/M Enml-iniJ IJ L IVN Eemland, vereniging Ier bevordering van hel natuur- en milieubesel. Afdeling van hel landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN Het voorjaar staat voor de deur. Een goed moment om eens achter de scher men te kijken van al dit natuurgebeu ren. Het I.V.N.-Eemland biedt u de gelegenheid. Bij voldoende deelname start het I.V.N.- Eemland op 7 april a.s. een zgn.'Groe ne" cursus. De bedoeling is u in 7 avonden meer natuur-wegwijs te ma ken. Tevens zijn op twee zaterdagen buitenexcursies gepland. De onder werpen die behandeld worden zijn: bos, en heide, insekten, vogels, bijen en mens-natuur-ecologie. De cursus wordt gehouden in de Min. de Visserschool aan de Oude Utrecht seweg 24 te Soest. De kosten van deelname zijn 45,-, voor I.V.N.-leden 35,-. Inlichtingen en opgave bij Leen de Niet, tel. 10451 (na 19.00 uur). "De Soester Vogelvrienden" Houden op Goede Vrijdag 28 maart, voorleden en donateurs, in hun clubge bouw "Vogelzang", Parallelweg 7b te Soest, een paasbingo met schitterende prijzen. Zaal open 19.30 uur, aanvang 20.00 uur. De koffie staat klaar. Het bestuur Stichtse Milieufederatie kritiek op aanwijzing stiltegebieden De Stichtse Milieufederatie heeft ernsti ge kritiek op de wijze waarop de pro vincie bepaalt waar stiltegebieden moeten komen. Zowel voor de rekreant, als voor de natuur afzonderlijk, kan het belangrijk zijn een stiltegebied aan te geven waar het nog redelijk stil is. De provincie gaat er bij de aanwij zing van uit dat het voor beide tegelijk belangrijk moet zijn. Stiltegebieden die van belang zijn voor de rekreatie behoeven echter niet voor de natuur van belang te zijn. Natuur gebieden, waar de stilte van belang is behoeven niet altijd van belang te zijn voor de rekreatie. Een rekreatieve ontwikkeling kan daar bovendien tot aantasting van die natuurwaarden lei den. De provincie mag dan ook niet het instellen van stiltegebieden koppelen aan de som van het belang voor de re kreatie en het belang voor natuur en landschap. Dat is iets als appels en pe ren bij elkaar optellen. De milieufederatie bepleit daarom bij Provinciale Staten een aanpassing, waarbij twee soorten stiltegebieden worden onderscheiden: die van belang zijn voor de rekreatie en die van be lang zijn voor de natuur. De provincie geeft ook potentiële stil tegebieden aan. Daar is thans een te hoog geluidsniveau. Bij wijziging van dat geluidsniveau wordt overwogen ze tot stiltegebied te verklaren. De milieu federatie vindt het bestuurlijk zwak, dat op geen enkele manier wordt aange geven hoe het provinciaal bestuur dit wil bereiken. Fa. v. Huissteden Soest krijgt 'Face Lift' In navolging van andere van Huisste den winkels krijgt Soest ook een op knapbeurt. De zaak wordt aangepast en het interieur grondig veranderd. Timmerlui zullen de eerste 2 weken het beeld bepalen, maar de verkoop gaat gewoon door. Gezien het ongemak voor de klanten zullen voor die tijd diverse aanbiedingen zijn (zie de advertentie). Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, te. 20570. Maria Martens-Van Breukelen, Costalaan 17, tel. 14045. De wijkvereniging Overhees organi seert op woensdagmiddag 2 april a.s. rolschaatswedstrijden voor de jeugd. Er wordt geschaatst op de Parallelweg langs de Koningsweg. Om 14.30 uur starten de kinderen tot 6 jaar; kinderen van 6 tot 12 jaar om 15.30 uur. De wijkvereniging heeft voor de drie beste rolschaatsers (sters) be kers beschikbaar gesteld; de overige kinderen ontvangen als herinnering een vaantje. Per kind- voor zowel van de leden/do nateurs als van introducés- wordt een inleggeld gevraagd van 1,50. Boven dien ontvangt ieder een gratis glas li monade. Bij slecht weer wordt het festijn een week verschoven. Inlichtingen: Jasperine van de Akker, tel. 18707, en Jenny van Dorresteyn, tel. 20727.

Soester Courant | 1986 | | pagina 23