11 IJH f.30.-belnu! TAXI KLOMP 12984 Meningen van lezers Café-Restaurant Soestdijk \GINA 28 WOENSDAG 26 MAART 1986 SOESTER COURANT PAGINA 29 rroNio Brievenbus vervuiling Ook 'kunstgras'- belofte helpt VVD niet Schrijven voor Amnesty Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Geslaagd Burgerlijke stand Soester Bosma gepromoveerd in landbouwwetenschap Paasvakantieprogramma 'De Vrije Teugel' Daling zet door Soest telt nog 8011 werklozen Hondje weg Hondje terug TEL. R.K.kerkdiensten Nieuw scoutings- onderdeel in Soest Predikbeurten "^feestavond geheel verzorgd! Welkomstdienst in Ichthus-kerk n Bijzondere dag' Vleesverkoop voor iedereen Medische dienst Missiecomité Soest vraagt 20.000 Vastenaktie 1986 voor dorpsontwikkeling op Madagascar 1984 1984 1983 1983 1983 1982 1982 1981 1984 1984 1984 1984 1983 3sel, 1982 1985 I, 1982 ijdingen ctueel. he zomet- chroom- itto ■L.I3473 Een inventarisatie. Wat kreeg ik aan gratis reklame van maandag 1T t/m. zaterdag 22 maart door de brievenbus? Aan kleurenfolders en -boekjes op glanzend papier zijn dat: Modehuis Bastiaanse, Hubo, Vroom Drees- mann, Phiidar, Etos, "Meer over.. Melka, Kijkshop, Beter Beeld, Hunke- möller, Brandsma, Seat Journaal en Blokker. Op enigszins gekleurd en hoogwaardig (kranten)papier: De kaasspecialist, Soester Natuurbad, De Goudreinet, De Super Krant, C 1000 Voordeelmarkt, Hartje-Zuid, Filmhuis Artishock, Ger- rit Grootveld, Guco, Aldi, Nissan, "Waardezak" en Gamma. Daarbij nog een aantal huis-aan-huis bladen. Der tig in getal. Toch fijn dat mensen zo aan me denken Wim Groart Uit een brief, gezonden door een 4-tal prominente VVD-ers aan o.a. de leden van de hockeyclub, kan men de conclu sie trekken dat wanneer die leden maar op de WD gaan stemmen, de velden van de hockeyclub wel van kunstgras zal worden voorzien. Zij stel len n.1. 'als u zekerheid wil over beide accommodaties, waarvoor vooral de velden met kunstgras uw aandacht verdienen, stem dan WD.' Blijkbaar hebben de leden van de hockeyclub duidelijk begrepen dat deze brief als een verkiezingsstunt moet worden beschouwd, want ik denkt dat zij niet op de VVD hebben gestemd, kijk maar naar het resultaat bij de ge meenteraadsverkiezingen, n.1. drie raadsleden minder voor de WD. Piet de Roos. Naast de gebruikelijke schrijfmiddag, elke 2e woensdagmiddag van de maand, bestaat nu ook voor iedereen de ge legenheid zelf thuis brieven te schrij ven voor gewetensgevangenen. Hier toe kan een abonnement genomen wor den, waarbij men elke maand in de ge legenheid wordt gesteld een of meerde re brieven te versturen. Tot nu tot worden er vanuit Soest in totaal al 150 brieven per maand verzonden aan de autoriteiten van de betreffende landen met het verzoek om vrijlating van de gewetensgevangenen of opheldering over hun situatie. Tot dusver is aangetoond dat het schrijven van brieven een effectieve methode is om in de situatie van de gevangenen, waarvoor Amnesty zich inzet, iets te ondernemen. Het schrijven van brieven gebeurt aan de hand van informatie die verstrekt wordt door het secretariaat van Am nesty International Nederland. Aan de hand van een z.g. voorbeeld brief wordt iedereen in staat gesteld deze brief over te schrijven en te ver sturen. Indien men gebruik maakt van deze mogelijkheid ontvangt men maande lijks een informatie-pakketje over de gevangene, de voorbeeldbrief of brie ven, luchtpostpapier en enveloppen. Voor het schrijven behoeft men geen vreemde talen te beheersen en niet lid te zijn van Amnesty. Voor 9,- per halfjaar kan men hieraan deelnemen en het goede werk van Am nesty steunen. Informatie R. Balvers, tel. 13598. 'Spullenhulp' Veldweg 6, tel. 18730 Openingstijdenvrijdag 12.30 15.00 uur; zaterdag 11.00 - 14.00 uur. Op halen: donderdagmorgen. Tel. kon- takt: openingstijden en woensdag morgen. Het voorjaar begint weer! Veel mensen gaan schoonmaken en ruimen overbodige spullen op. Spul lenhulp kan bruikbare goederen een goede bestemming geven. Men kan spullen brengen op woensdag- en donderdagochtend, 9.00 - 12.00 uur. Eventueel worden ze opgehaald, na telefonische afspraak. Kinderwagens gezocht Op dit moment heeft Spullenhulp grote vraag naar kinderwagens. Ook wordt een tweeling-kinderwa gen gezocht. Wie er nog een heeft staan kan daar andere mensen heel blij mee maken. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 27 maart: Handenarbeid- activiteiten voor volwassenen in de Vrije Teugel van 9.30 tot 11.30 uur. Kosten 2,50 p.p., inclusief koffie en materialen. Na schooltijd kunnen de kinderen weer terecht op de dierenmid- dag: dierenvoeren, pony- of ezel-rijden en een knutselactiviteit. Bloemschikcursus: van 15.45 tot 17.15 uur, onder deskundige leiding. Prijs 2,50 per les inclusief materialen. Tot donderdagmorgen opgeven, tel. 18136, of op donderdag komen. Vrijdag 28 maart: GESLOTEN, i.v.m. Goede Vrijdag. Wel is het terrein toe gankelijk voor belangstellenden die bij de dieren willen kijken. Zaterdag 29 maart: Verjaardag vieren13.30 tot 16.00 uur. Het program ma is heel afwisselend en wordt ge maakt met de jarige; bijv. koekjes bakken, pony- of ezelrijden, een knut selactiviteit, een mode-show, schmin ken, etc. Tijdig opgeven: tel. 18136. Speciaal programma voor niet-jarigen. Kindertuintjes Hoera, het is lenteOp dinsdag 15 april beginnen we daarom weer met het werk in de kindertuintjes. Lijkt het je leuk om je eigen groenten en bloemen te kweken, neem dan een tuintje op de kinderboerderij De werktijden zijn op dinsdag- en vrij dagmiddag van 15.30 tot 17.00 uur. De kosten zijn 35,- voor het hele seizoen: april tot oktober. Bel voor opgave voor een tuintje 18136 of kom het even zeg gen. Bij Autorijschool Ed Mijnders zijn in de afgelopen maand de volgende leer lingen geslaagd voor rijbewijs B Andries Anderiessen, Frank Corten- bach, Alie v. Duuren-Bos, Wilma Ebell, Ingrid Gori, Kitty Jasperse, Heidi Koele wijn, Hr. Libbenga, Heidi v. Nuss, Silvia de Jong, Helen Maier, Mariska Rist jouw, Peter Solleveld, Teike de Vroe en Conny Vogtschmidt. GEBOREN: Tamara, dochter J.G. Schutte en A. Rink. - Matthanja Naomi Suzanne, dochter van R. J. Tromp en A.L.M. van de Molen. - Martijn. zoon van T.J. Majoor en M.M. Vrakking. - Maarten Christiaan Pepijn, zoon van R.A. Cor- beij en H.F. A. Gelderblom. - Cornelis Remco, zoon van A.C. Ham en C.H. Veenendaal. - Patrick, zoon van R. van den Berg en C.P. Werner. - Jos Chris tiaan. zoon van J.G.M. Elbertse en L.E.M. Riemans. - Quinten, zoon van R. IJsbrandy en A.M. de Groot. - Pa- tricia, dochter van R. de Bruin en A. Hop. - Fleur Louise, dochter van E.H. van Geenhuizen en C.M. Willemars. - Nils Anthonius Wilhelmus, zoon van A.G. van Megen en S.G. van den Heu vel. - Loek Hubertus Adrianus, zoon van L.G.H.M. Jacobs en I.M. Bos boom. ONDERTROUWD: Rense Johannes Beimers en Monique Elisabeth Francisca Schmetz. Adriaan Marcel Zwartjes en Jolanda Maria Sakkers. GEHUWD: Geen. OVERLEDEN: Cornelis Johannes van Hengstum, echtgen. van P. Emond. - Willemina Jeannette Endendijk. - Adeline Anna Asendorf, echtgen. van P. Abeen. - Marta Elizabeth Nieuwenhoff, wed. van K. de Boer. Orgelconcerten in de Domkerk Gezien het grote succes van de orgel concerten in de openingsweek van de Domkerk in februari j.1., heeft de Werkgroep Kerkmuziek Domkerk be sloten een oude traditie om Utrechtse organisten in de Dom te laten concer teren weer op te vatten. Deze orgelconcerten zullen plaatsvin den op iedere eerste woensdag van de maand (met uitzondering van de zo merperiode, dan zijn er wekelijkse or gelconcerten op de zaterdagmiddag Het eerste concert vindt plaats op 2 april a.s en zal worden gegeven door de or ganisten Peter van Dijk en Jan Jansen. Zij zullen werken uitvoeren van o.m. J.S. Bach, Felix Mendelssohn, Barthol- dy, Jehan Alain en Hendrik Andries- sen, waarbij de liturgische composities in het teken van de Paastijd staan. Aanvang20.15 uur. De volgende twee concerten zullen plaatsvinden op 7 mei (organist Reitze Smitsen 4 juni (organist Stephen Tay- lor). Zaterdagmiddagmuziek In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal up 29 maart a.s. een cantate voor de Stille week worden uitgevoerd van de componist Johann Christoph Graupner (1683-1760). Het is de cantate 'Thr Pharisaer dieserZeit," die werd geschreven in 1740 voor de Witte Donderdag. Graupner was leer ling van de Thomasschule te Leipzig en werkte later als kapelmeester in Darmstadt. Uitvoerenden zijn: Chris- tine Jansen, sopraan; Henk Vonk, te nor; Kees Jan de Koning, bas en het barokorkest van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. Het concert begint om half vienen de toegang is vrij. Vorige week woensdag is aan de Wa- geningse Landbouwhogeschool tot doc tor in de landbouwwetenschappen ge promoveerd onze plaatsgenoot H. Bos ma van de Zwaluwenweg. Zijn proef schrift was getiteld: De kosten en ef fecten van landinrichtingsprojecten in Nederland.' Daarin behandelt Bosma de door de Landinrichtingsdienst van het ministerie van Landbouw ontwik kelde methode om vooraf de econo mische, sociale en landbouwkundige effecten van ruilverkaveling in een be paald gebied te bepalen. Bosma is bij de totstandkoming van die methode ten nauwste betrokken ge weest. Sinds 1971 is hij verbonden aan de Landinrichtingsdienst (vroger Cul tuur-technische dienst) van het Mi nisterie van Landbouw en Visserij. Promotor was prof. dr. P.C. van der Noort, die in het bijzonder woorden van lof had voor het feit dat de promvendus 15 jaar studie heeft verricht, waardoor veel vergelijkingsmateriaal ten behoe ve van ruilverkavelingsprojecten is verkregen. Dr. Bosma (57) geniet in Soest o.m. be kendheid als lid van het IVN. Enige jaren gelegen trad hij op in 'Ja natuur lijk' van de NCRV-televisie met het on derwerp vlinders. Hij maakte daarbij grote indruk door als enige alle vragen goed te beantwoorden. Kinderboerderij "De Vrije Teugel" heeft een speciaal vakantie program ma voor de Paasvakantie bedacht. Het hele gebeuren staat in het teken van de lente. Als experiment zijn er extra lange openingstijden en de mogelijk heid tot overblijven met een brood maaltijd. De openingstijden zijn van dinsdag 1 t/m vrijdag 4 april van 11.00 tot 16.00 uur en zaterdag 5 april van 13.30 tot 16.00 uur. Als dit experiment lukt is het de bedoeling het de komende jaren door te zetten. Het programma is als volgt: Dinsdag 1 april: Iedereen mag zich schminken en verkleden als clown; we maken zelf clowndingetjes. Hierna mag je met een groepje proberen de meest rare, leuke, moeilijke of span nende records te breken. Aan het eind van de dag kun je nog laten zien wat voor clowns-kunstjes of -stunts jullie kunnen. Woensdag 2 april; Vandaag heet de dag "Landendag Kinderen mogen zich verkleden, schminken en dingen maken voor hun eigen gekozen land. Tot slot mag je aan iedereen laten zien in wat voor een land jij woont door een toneelstukje of een liedje of nog wat anders. Bedenk je alvast wat? Donderdag 3 april: Je kunt kijken naar verschillende oude ambachten, 's Mid dag kun je zelf bijvoorbeeld kaarsen maken, glasschilderen, spinnen enz. Als afsluiting gaan we nog even volks dansen. Vrijdag 4 april; We houden een grote Miss- of Mister Lenteverkiezing. De ezelkar wordt mooi versierd en je eigen fiets moet ook zo mooi mogelijk worden. Dus neem je fiets mee!Aan het eind van de dag gaan we met al deze versierde fietsen en met de win naar van de verkiezing op de kar een feestelijke optocht houden. Zaterdag 5 april: Vandaag hebben we ons eigen programma. Dit houdt in dat we om 13.30 uur beginnen tot 16.00 uur Verjaardagen vieren met feestvarkens en vriendjes en vriendinnetjes. Van te voren opgeven. Ook kunnen niet jari gen meefeesten. Het programma is ezelrijden, koekjes bakken, muziek maken en iets knutselen. Let op: Alle kinderen kunnen tussen de middag op de boerderij blijven etenje hoeft hier niets mee te nemen. Als je blijft eten kost het per dag 2,50, als je nietmeeëet/ 1,--. Tussen 12.30 en 14.00 uur eten we en is het pauze in het programma. Kinderen van 4 t/m 12 jaar kunnen dus om 11.00 uur komen of na de pauze. Met een daling van 150 personen (107 mannen en 43 vrouwen) is de werkloos heid in het rayon Amersfoort ook in de maand februari weer duidelijk afgeno men. De jeugdigen (onder de 23 jaar) nemen daarbij nog altijd de koppositie in, zij het iets minder sterk dan in de voorafgaande periode. "We raken zo'n beetje door de jeugdige ingeschrevenen heen", aldus een woord voerder van het Arbeidsbureau. Er staan nog 286 schoolverlaters inge schreven en dat betekent dat er toch zo'n 85 procent zijn uitgestroomd. In de voorafgaande jaren bewoog dat per centage zich rondom de 70. inhet rayon (Amersfoort, Baarn, Bun schoten, Eemnes, Leusden en Soest) zijn nu nog 4713 mannen en 3298 vrou wen als werkzoekenden ingeschreven. Totaal dus: 8011. Vorig jaar in februari lagen Uie aantallen nog ito^. o-±*o en 3310; totaal 8755. Een vrij forse daling dus bij de mannen van 732; bij de vrou wen een zeer lichte daling met 12. Overigens nam het aantal vakatures in het rayon toe met 67. De belangrijkste daling deed zich voor in de metaal, de handel en de bouw. Soest Het aantal werklozen in Soest daalde in de afdelopen maand bij de mannen van 796 naar 759; bij de vrouwen van 574 naar 557. Er staan momenteel dus nog 1316 Soesters als werkzoekenden ingeschreven bij het Arbeidsbureau. Het aantal vakatures in Soest bedraagt op dit moment 69. Het werkloosheidspercentage voor Soest zakte sinds februari vorig jaar van 11,9 naar 10,0 procent. Bingo in de Vijverhof De wijkvereniging Overhees organi seert op zaterdagavond 29 maart a.s. een bingo in de Vijverhof. Zoals steeds zijn er fraaie prijzen te winnen. Boven dien is er in de pauze een grote verlo ting. Aanvang 20.00 uur. Leden en donateurs betalen voor een kaart ƒ4,-, introducés het dubbele. VERMIST: 16-3. Kater,, rood, cypers, staart ge ringd, witte bef pootjes, witte vlooi enband, 8 mnd. Fennema, Kruiskruid- laan 12, Baarn, tel.02154-18240. 14-3. Kater, grijs cypers, gec., buik is rood wit, wit puntje op neus, witte voetjes, geamputeerde staart, 1% jr. Jager, Hilverts.strw. 14, Baarn, tel.: 02154-12541. 19-3. Poes, zw., witte bef pootjes, gester. 4 jr. Koops, Mauvestraat 67, Baarn, tel.02154-11537. 13-3. Poes, lapjes, 2 rode stippen achter oor, blind, klein. 3 jr. Heerikhuizen, Koninginnelaan 48, Soest. tel.19885. 12-3. Poes, grijs cypers, witte bef pootjes, 10 mnd. Peters, Birkstraat 121, Soest, tel.:23022. 20-3. Kanarie, citroengeel, wit veertje in staart en vleugel, blauw knijprin- getje. v. Brienen, Mesdagplein 17, Baarn, tel.02154-20419. GEVONDEN: 22-3. Reu, tekkel, ruigharig, ketting halsband, Bosstraat, Soest. 22-3. Reu, labrador, zw., ca. V6 jr., rode halsband, omg. Oosterstraat, Baarn. 17-3. Kauw, tam, blauw plastic ringetje, omg. Laanstraat, Baarn. AMIVEDI Baarn/Soest, tel.02154-20805/02155-10667. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Woensdag 26 maart 9.30 uur viering voor ouderen in de 4 parochies van Soest: zie onder Alg. be richten. Mariakerk 19.00 uur Vergeving, verzoening, boete viering. H. Familiekerk 19.30 uur Vergeving, verzoening, boete viering. Donderdag 27 april (Witte Donderdag) Mariakerk 13.30 uur Viering voor de kinderen. Petrus en Pauluskerk 14.45 uur Viering met kinderen. Joanneskerk 19.00 uur Witte Donderdagviering H. Familiekerk 19.30 uur Feestelijk viering m.m.v. Cantate Domino. Mariakerk 19.30 uur Feestelijke viering Petrus en Pauluskerk 19.30 uur M.m.v. gemengd koor. Vrijdag 28 maart (Goede Vrijdag) H. Familiekerk 14.45 uur "Langs de kruisweg". Petrus en Pauluskerk 15.00 uur Kruisweg m.m.v. het kinder koor. Mariakerk 15.00 uur Kruisweg, overweging. Joanneskerk 19.00 uur Goede Vrijdag-viering Mariakerk 19.30 uur Herdenking van lijden en sterven van de Heer. H. Familiekerk 19.30 uur Overweging, Kruishulde. Petrus en Pauluskerk 19.30 uur Plechtigheden m.m.v. man nenkoor. Zaterdag 29 maart Paaszaterdag) H. Familiekerk 21.00 uur Paaswake m.m.v. Nederlands koor. Joanneskerk 21.00 uur Paaswake m.m.v. Jongeren koor Soesterveen. - - Petrus en Pauluskerk 21.30 uur Paaswake m.m.v. het Mannen koor. Mariakerk 21.30 uur Paaswake m.m.v. het koor. Zondag 30 maart (Eerste Paasdag) Mariakerk 9.00 uur Met samenzang. H. Familiekerk 9.30 uur Feestmis m.m.v. Cantate Do mino Petrus en Pauluskerk 9.30 uur Hoogmis m.m.v. gemengd koor. Joanneskerk 10.30 uur Met Nederlandse liederen. Mariakerk 11.00 uur Plechtige Hoogmis.\ H. Familiekerk 11.00 uur Gezinsdienst m.m.v. kinder koor. Petrus en Pauluskerk 11.30 uur M.m.v. kinderkoor. Maandag 31 maart (Tweede Paasdag) Petrus en Pauluskerk 9.30 uur Met Nederlandse liederen Zonnegloren 10.00 uur Feestelijke Eucharistieviering in de kapel, m.m.v. het koor van Petrus en Paulus. H. Familiekerk 10.00 uur Met Paasliederen. Joanneskerk 10.30 uur Met Nederlandse liederen. Mariakerk 11.00 uur Hoogmis. Petrus en Pauluskerk 11.30 uur Met Nederlandse liederen. Franse muziek Concertmiddag in Soest Zondagmiddag 20 april concerteert het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor in de Petrus en Pauluskerk in Soest. Onder dirigent Gerard van Amstel zal dit Soester koor werken van de franse dirigent Maurice Duruflé uitvoeren. Het instrumentale gedeelte wordt ver zorgd door het saxofoonkwartet Aure- lius, dat werken van enkele 20e eeuwse franse componisten ten gehore zal brengen. Verdere mededelingen volgen. Muziek liefhebbers: noteert u alvast 20 april 13.45 uur. De oudere padvinders, de rowans en de leiding van de Hopman Masselman Groep in Soest, gaan een nieuw scou- tingsonderdeel opzetten voor alle scou tinggroepen hier ter plaatse. De Hop man Masselman Groep (HMG) gaat in het nieuwe seizoen van start met de oprichting van een stam. De stam is bedoeld voor alle scoutingleden uit Soest vanaf 18/19 jaar, die actief willen blijven bij scouting maarniet al te veel vrije tijd meer hebben. Een stam komt dan ook niet elke week bijeen, maar twee keer in de maand. Voor geïntereseerden is er een verga dering op vrijdag 4 april om 20.00 uur op het terrein van de HMG (Sparren laan). Wie geïnteresseerd is maar nog vragen heeft of op vrijdag 4 april niet kan komen, kan kontakt opnemen met Wiebo v.d. Hel, tel. 19551. v. 1 Donderdag 27 maart (Witte Donderdag) HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 19.30 uur ds. J.C. Greive De Open Hof, Veenbesstraat 2 19.00 uur ds. Land; gez. dienst; H.A. SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 19.30 uur ds. C. Brilman, Amersfoort gez. dienst; H.A. Vrijdag 28 maart (Goede Vrijdag) HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 19.30 uur ds. J.C. Greive Emmakerk, Regentesselaan 2 19.30 uur dr. L. J. v.d. BromH.A. De Open Hof, Veenbesstraat 2 19.00 uur ds. H.J.J. Radstake', gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 19.30 uur ds. J.H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 15.00 uur ds. C.R.H. ter Haar Romeny H.A. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 19.30 uur ds. J. van BuurenH.A. Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 19.30uur ds.H. van Heijst;H.A. De Open Hof, Veenbesstraat 2 19.00 uur ds. H.J.J. Radstake; gez. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 19.30 uur ds. J. W. Schoonderwoerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 19.30 uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg44 19.30 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 19.00 uur mevr. C.E. Jolles; H.A. Braamhage EVANGELIE GEMEENTE "INDE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 19.30 uur H.H. ter WelleH.A. CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg79 19.30 uur avondmaaldienst SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 19.30 uur ds. W.B. v. Halsema, Leus den gez. dienst Sterrenberg 19.00 uur ds. H.P. Schouten;H.A. GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 19.30 uur gez. dienst in de Hoeksteen BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.30 uur ds. L.C. KraakH.A. Zaterdag 29 maart (Stille Zaterdag) HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 21.00 uur ds. J.C. GreivePaaswake De Open Hof, Veenbesstraat 2 22.00 uur ds. D. LandPaaswakegez. dienst Zondag 30 maart (Eerste Paasdag) HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00uur ds. J.C. Greive Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L. J. v.d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 9.00 uur ds. D. Landgez. dienst 10.30 uur ds. H.J.J. Radstake; gez. dienst 19.00 uur dr. A. VosDixidienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. J.H. Gijsbertsen 17.00 uur ds. C. Blenk, Amsterdam Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. C.R.H. ter Haar Romeny; m.m.v. Sursum Corda In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur ds. J. van Buuren 17.00 uur ds. H. van Heijst Wilhelminakerk, Soesterbergestr. 18 10.00 uur ds. H. van Heijst 17.00 uur ds. J. van Buuren De Open Hof, Veenbesstraat 2 9.00 uur ds. D. Landgez. dienst 10.30 uur ds. H.J.J. Radstake; gez. dienst 19.00 uur dr. A. VosDixidienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 uur ds. J. W. Schoonderwoerd 17.00 uur ds. A. Stehouwer, Nijkerk GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. G.E. Geerds 17.00 uur ds. J.F. Heij, Amersfoort GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg44 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. B. v.d. Heiden, Woerden NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur mevr. C.E. Jolles EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 10.00 uur A. van Slootendoopdienst CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 15.00 uur woorddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Dienstenzondag 09.30 en 16.00 uur woensdag 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soestdinsdag 19.35 uur zaterdag 19^00 uur Gemeente Baarn:zondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong; gez. dienst in gerefkerk Sterrenberg 10.30 uur ds. H.P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong; gez. dienst 19.00 uur ds. J. van Buuren, Soest BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L.C. Kraak NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. J. A. de Vries Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-f2525 van 20.00 tol 1.00 uur, vanal 40 personen. Tweede Paasdag: Op Tweede Paasdag, maandag 31 maart, wordt er 's ochtends in de Ichthuskerk in Soest (Alb. Cuyplaan 2a) een Wel komstdienst gehouden met onder an dere een meditatie over het thema 'Paasontmoeting' en veel muziek. De or ganisatoren nodigen iedereen van harte uit om deze bijzondere dienst, die na tuurlijk in het teken van het Paasfeest staat, bij te wonen. De toegang is vrij en het begint om 10.00 uur. Tijdens de dienst is er een kindercrèche. De meditatie wordt tijdens deze dienst verzorgd door ds. J. de Vreugd uit Amersfoort. Muziek komt van het Chris telijke Jongerenkoor 'Edoze' uit Hil versum onder leiding van Kees Brug- geman, Floor Potters (dwarsfluit) en Marius Jan Breugem orgel 9 Het is bijzonder als je mensen treft met wie je kunt praten, die met je mee kunnen voelen hoe het is om iemand te kennen die tijdelijk of langdurig psy chisch ziek is. Dit is de ervaring van veel mensen die in hun familie of vrien denkring betrokken zijn bij mensen met ernstige psychische problemen. Wat gebeurt er met jezelf wanneer je partner, vriend(in), broer of zus, zoon of dochter wordt opgenomen? Wat doe je als je merkt dat je omgeving het laat afweten? Deze en andere vragen worden aan de orde gesteld tijdens "n bijzondere dag' op zaterdag 12 april a.s. te Utrecht. De bijeenkomst wordt georganiseerd door mensen die eerder dergelijke dagen in de provincie Utrecht organiseerden en ut eigen ervaring we ten dat het kan helpen oni te leren van elkaar en elkaar te ontmoeten. Geïnteresseerden in deze bijeenkomst - die van 10.00 uur 's morgens tot 4 uur 's middags duurt - kunnen zich opgeven of een informatiefolder aanvragen bij het Gereformeerd Centrum voor Sa menlevingsopbouw (GCS), Korte Berg straat 9, 3811 ML Amersfoort, tel. 033- 13499 's morgens Dixi-dienst in de Open Hof Zondag 30 maart, eerste paasdag, wordt in de Open Hof in Soest weer een Dixi-dienst gehouden. In deze diensten, die vijf maal per jaar gehouden wor den, proberen jongeren het geloof op een eigentijdse manier te beleven en uit te dragen, in woord en muziek. Zes jaar geleden werd gestart in de hervormde Emmakerk, nu gaan her vormden en gereformeerden samen op weg en zijn er ook contacten gelegd met rooms-katholieke mede-christe nen. Kortom, de Dixi-diensten zijn er voor iedere gelovige in Soest en omge ving. Aanstaande zondag zal ds. A.Vos uit Bilthoven in de dienst voorgaan. Het thema zal zijn: "sta op en ga open". Muzikale medewerking zal als vanouds worden verleend door het Dixi-combo onder leiding van de Baarnse musicus Freek Berrier. Na afloop is er ruim gelegenheid nog wat na te praten en op- en aanmerkin gen of suggesties aan het adres van de commissie die de diensten voorbereidt zijn dan ook van harte welkom. Voor wie nog nooit een Dixi-dienst heeft meegemaakt, aarzel niet eens binnen te lopen. Iedereen is uitgeno digd om zondagavond 30 maart, om zeven uur, in De Open Hof (hoek Dalweg-Veenbesstraat) aanwezig te zijn.Inlichtingen tel.14479. Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. HUISARTSEN Soest Zaterdag 29 en zondag 30 maart: 0 H.D. van Dorssen, Gerrit v.d. Veen- straat 129,tel. 15631. P.H. Walter, Sparrenlaan 5, tel. 10210. Maandag 31 maart: Mevr. E. Floor, Varenstraat 39, tel. 12140. H.B. Huitema, Regentesselaan 14, tel. 12388. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg Vrijdag 28 en zaterdag 29 maart: 0 R.M.P. v.d. Wijgerd, Paltzerweg 227, Den Dolder, tel. 030-780626. Zondag 30 en maandag 31 maart: 0 F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 1517. APOTHEEK Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: 0 Apotheek Bierhaalder, Nieuw- straat 40, Baarn, tel. 02154-12137. Extra dienst op zaterdagochtend, 9.00 - 12.00 uur: 0 Apotheek Soestdijk, Van Weede- straat 183, tel. 12487. TANDARTS Zaterdag 29 en zondag 30 maart, 13.00 - 13.30 uur: 0 A.L.M.N. Vreeswijk, Park Vrede hof IA, tel. 15968. Maandag 31 maart, 13.00 -13.30 uur: 0 J.N.A. Prior, Nassau plantsoen 25, tel. 12672. DIERENARTS Grote huisdieren: Zaterdag 29, zondag 30 en maandag 31 maart: 0 H. Blanken, Eemnes, tel. 02153- 12706. Kleine huisdieren Zaterdag 29 maart: 0 F. Gelderman, Bosstraat 15-17, tel. 12269. Zondag 30 maart: 0 A.A. van Knapen-de Jong, Ereprijs straat 23,tel. 14211. Maandag 31 maart: 0 J.M.L. Broeckman-van Hall, Van Goyenlaan 17, tel. 19633. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest :tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. Soesterberg,Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 -14.00 uur. Rode Kruis Soest/ Soesterberg Bloedbank Utrecht Aanmelding nieuwe bloeddonors: a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode-Kruisafd. Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Het Interparochieel Missiecomité Soest heeft voor de Vastenaktie van dit jaar een project gekozen op het Afrikaanse eiland Madagascar, het tegenwoordige Malagasië. Onder het motto "Om het recht van de zwaksten" streeft het comité naar een bedrag van 20.000 gul den, als bijdrage aan een aantal klein schalige dorpsontwikkelingsaktivitei- ten in Madagascar, waar een bloeiende boerenjeugdbeweging bestaat van ruim 40.000 leden. Deze tracht jonge boeren en boerinnen bewust te maken van de eigen mogelijkheden om de tal rijke problemen op het platteland op te lossen. Deze katholiekte jeugdbeweging is dan ook aktief met alfabetiseringscursus sen, preventieve gezondheidsaktivi teiten, vorming op het gebied van land bouw en handenarbeid en verdieping EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur dhr. A.E. van Eeden, Putten VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. J. Faber, Nederhorst den Berg Maandag 31 maart (Tweede Paasdag) Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur Welkomstdienst: ds. J. de Vreugd, Amersfoort m.m.v. Chr. Jon gerenkoor 'Edoza.' Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur R.K. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 uur ds. J.W. Schoonderwoerd GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst van het geloofsleven. Madagascar is 16 x zo groot als Neder land en heeft iets meer dan 10 miljoen inwoners. Sinds 1960 is het land onaf hankelijk. De verschillende projecten zijn: een magazijn voor een aantal in woners van Morarano, die een greep wil krijgen op de handelskringloop, die nu nog wordt beheerst door rijke handelaren. Verder is wat geld nodig voor marktkramen en een beetje handelskapitaal. Totaal 4400. een confectie-atelier van een aantal vrouwen in Anosibe, waar drie naai machines en ander materiaal (scharen, spelden, naalden, fournituren) totaal 3600,-kosten. een coöperatie van jonge gezinnen voor de appelkweek in Soanindrariny. .Voor de aankoop van grond en bomen is nodig een bedrag van 1700 gulden. een dorpssmederij in Ambatomasi- na, waar o.m. gebrek is aan goed ge reedschap en grondstoffen. Er is nodig een bedrag van 2900. een bedrijfje voor de produktie van dakpannen en tegels, dat houten vor men nodig heeft, alsmede een loods. Tevens is geld nodig voor het transport van hout en de aankoop van een klei- groeve. Kosten ƒ2300. de produktie van rijst in Ampaly en Antanisarotra, waar een silo en een startkapitaal voor de aankoop van zaaigoed nodig rijn. Kosten totaal 3400. het distribueren van medicijnen te gen malaria in Betalatala, uitgebreid met de zorg aan kinderen en onder richt aan moeders. Daarvoor zijn o.m. nodig, mokken, lepels en een weeg schaal. Kosten totaal 1700. Belangstellenden in Soest, die deze projecten van het Interparochieel Mis- siecomitè willen steunen, kunnen een bijdrage overmaken op Rabobank-re- kening 35.99.67.787 of postgiro 35.80.168.

Soester Courant | 1986 | | pagina 29