inter cci^ci Wedden dat, Wedden dat, brilmode m Soester Duinen 'De Bunker' volgende week officieel geopend door wethouder Plomp Soest en Baarn woedend op provincie bestuur: van 'overleg' over thuiszorg experiment geen sprake scIiociiisbIht Zk zk 'Van der Reijden in Oelte-kwestie strijdig met behoorlijk bestuur I 11 INA 2 WOENSDAG 26 MAART 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 1 1111 I m 11111 11111 f! liï 111 iii II f111 11111 iM' Nieuw horecabedrijf getroffen door boycot Bang&OlufsenÉi van Schoemaker 'Onderschrijf alsnog beroep tegen Oelte-besluit! U deze week uw zonnebril niet veel nodig heeft en dat u daarom 10% korting krijgt. wij nu de grootste keuze hebben o.a. Polaroid, Sir John, Ray Ban, Cazal, Carrera, Alpina, Menrad en uw zonnebril perfect afpassen! v Soest in beroep bij de Kroon Stemmen is voor gemeenteraad nog een hele kunst PvdA verliest eerste schermutseling over overdekt zwembad Scholten wil politiekorps Soest alsnog uitgebreid zien Restaurant van den Brink ii Vi'i'i1 1111 1111 f111 I'111 1111 i'11 l 111 11111 1,1,1 ii i i 1 1 hi i ii ,11111 11 11 1 1 Vi 111 Vf\ fM\ ii 111 'l'l'i'i'i Uil ffi1!1 j'!'! i i 1 1 1 1 1 f11 iii ii i ii !|i II i|i|i|i ii ii 1 1 l'l 1 v!1!1!1! llllli Op de hoek van de Dalweg en de Van Goyenlaan, in het winkelpand waar voorheen slagerij Koot was gevestigd, opent wethouder/loco-burgemeester G. Plomp volgende week dinsdag of ficieel het 107e horecabedrijf in Soest. Eigenaar J. Stalenhoef wil op deze plek "een uniek, echt Soester café begin nen, zoals in deze gemeente helaas niet meer bestaat", zegt hij zelf. Hij heeft zijn établissement "De Bun ker" genoemd, wat herinnert aan het eerste amusementsbedrijf in Soest, vlak na de oorlog, toen Benny Vreden in 1945 in een ondergrondse bunker van de Duitsers op de Eng zijn eerste cabaretvoorstellingen hield. "Ik ben een geboren Soester en ik woon de toen als tiener hier in een klein huisje op deze plek, en ik weet nog heel goed dat wij jongens reclame maakten voor de voorstellingen van Benny Vre den in die betonnen ruimte onder de Eng'aldus Stalenhoef, die van de His torische Vereniging Soest toestemming heeft gekregen deze oudheidkundige naam te gebruiken. 'Goud-eerlijk" VW-voorzitter en gemeentevoorlich- ter Ben van Os gaat optreden als p.r.- man voor het nieuwe bedrijf. Hij zegt: "In "De Bunker" ligt gewoon zand (van de Eng!op de vloer en de inrich ting ademt een sfeer uit van het echte, bruine café, zonder kitsch, opsmuk, valse tierelantijnen en goedkoop antiek. Het wordt een goud-eerlijk café, waar alleen klassieke muziek wordt gedraaid, waar je elkaar kunt verstaan en waar gediplomeerde barkeepers getraind zijn in gespreks- en discussietech nieken." Jochem Stalenhoef, die in Soest bekend staat als "de Kuif", creëert achter in zijn zaak een aparte ruimte met lees tafel en mogelijkheden om te schaken, te dammen, te scrabbelen en om do mino te spelen, te biljarten, te kaarten en andere oud-hollandse gezelschaps spelletjes. Voor het jonge publiek komt er bene den een disco en een geluidvrije "bun ker" voor popgroepen om te repeteren. Daaraan bestaat in Soest grote behoef te. Partijen Een aparte ruimte wordt gereserveerd voor vergaderingen en partijen. "Er bestaat in Soest vraag naar een echt politiek café. Dat wil ik maandelijks organiseren in dit gedeelte van de zaak. 1P2È' Voor de leiding hiervan heb ik een (vrou welijk!) Soester raadslid gevraagd. Ik weet dat sommige partijen in Soest geweigerd worden in horeca-bedrijven, maar daar doen wij niet aan mee", aldus de aantrekkelijke Marijke But- zelaar (29) die met de dagelijkse lei ding van "De Bunker" is belast. Zij is speciaal aanbevolen door de Com missie Welzijnsplanning. In "De Bunker", waar men dagelijks om zes uur voor een tientje zoveel kan eten als men wil, met een keuze uit honderd Hollandse gerechten ("bun ker uurtje"), worden zaterdags en zondags cabaretvoorstellingen ge geven. Deze programma's worden geprodu ceerd door de Soester amusements man Coen van den Breemer. Hiervoor heeft het gemeentebestuur een subsi die beschikbaar gesteld van 25.000 gul den. Nachtclub Voor de rijpere bezoekers is er boven een nachtclub gedacht, een speciale bar met "intieme" bediening en uit sluitend toegankelijk voor houders van een lidmaatschapskaart. Deze ge legenheid heet "De Hunkerbunker" en is tot 's morgens vier uur geopend. De onlangs opgerichte Horeca Be langenvereniging Soest/Soesterberg van horeca-ondernemers is niet inge nomen met het nieuwe bedrijf. Voor zitter Bob Sluis is zeer "verbaasd" over de uitzonderlijke vergunningen en gemeentelijke faciliteiten, die zijn ver strekt en de subsidiegelden die zijn toegezegd. 'Brood uit de mond' In een spoedvergadering van het ver- De voormalige supermarkt aan de Dalweg, die volgende week als Soests nieuwste horeca-bedrijf van start zal aanFotoGoos van der Wilt enigingsbestuur heeft men besloten het nieuwe horecabedrijf aan de Dal weg volledig te boycotten, "omdat er veel te veel cafés in Soest komen, waardoor men elkaar het brood uit de mond stoot." Het eerste drankje is dinsdagmiddag gratis. Iedereen is hartelijke welkom bij de opening door wethouder Plomp, om vijf uur precies. De eerste vijfen twintig bezoekers krijgen de hele avond verder gratis te eten en te drinken en toegang tot de bovenverdieping. Marijke Butzelaar (29) krijgt dagelijkse leiding van 'De Bunker'. 'Niet zorgvuldig omgesprongen met belangen ingezetenen' De gemeentebesturen van Soest en Baarn zijn „verbijsterd" over de pas sage in een door de provincie op 13 maart uitgegeven persbericht, dat met beide gemeentebesturen al overleg gaande is over een experiment met thuiszorg voor bejaarden in Soest en Baarn. 'Tegen deze voorstelling van zaken en tegen het handelen in strijd met de gemaakte afspraak, pro testeren wij met klem,' aldus Soest en Baarn: van lopend overleg is beslist geen sprake. Zij zijn ook zeer verwon derd over de aankondiging in dat be richt dat Gedeputeerde Staten binnen kort een notitie over het experiment aan provinciale staten zullen aanbie den. Er is weliswaar, in november, een ge sprek geweest waarin de eventuele mogelijkheid van een thuiszorgexperi ment in Soest en Baarn ten behoeve van verpleeghuisbehoeftigen aan de orde is geweest, maar daarbij hebben de gemeentelijke vertegenwoordigers, burgemeester mr. Paul Scholten van Soest en wethouder mevrouw F.D. Se- dee-van der Sluis van Baarn, laten weten hierover geen overleg te willen voeren tot het moment waarop de be slissing over het ziekenhuis De Oelte definitief zou zijn. Commotie Afgesproken werd dat de provincie geen nadere stappen zou onder nemen zonder overleg met beide ge meentebesturen. De vertrouwelijke be handeling van het gespreksonderwerp is afgesproken om onnodige commotie te voorkomen. De Deense votmgevefs van beelden getuid *••-. 'n klasse apparaat B&O VHS met 3 jaar garantie' 2095. Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TVvl video en stereo apparatuur van topklassë met drie jaar garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Begin maart was er opnieuw.een ge sprek over De Oelte. Aan het slot daar van is eveneens kort stilgestaan bij een eventueel experiment thuiszorg. Op dat moment is herhaald, dat Soest en Baarn voorlopig geen behoefte hebben aan overleg over het experiment zolang het Kroonberoep met betrek king tot De Oelte loopt. De verantwoor delijke gedeputeerde, de heer G. de Haan, heeft toen andermaal te kennen gegeven daarvoor begrip te hebben. 'Op geen enkele wijze is toen gebleken dat de eerder gemaakte afspraak voor hem niet meer zou gelden,' aldus Soest en Baarn in hun boze brief aan GS. Het experiment thuiszorg zou, zo zegt de provincie in het omstreden persbe richt, als alternatief kunnen dienen voor een verpleeghuis nu de transfor matie van het ziekenhuis Maarschalks bos in Baarn van de baan lijkt te zijn. Immers, de behoefte verklaring voor De Oelte is geweigerd. Beroep daartegen zou volgens de provin cie weinig kans maken omdat de beslissing tot weigering is gebaseerd op een unaniem advies van het College voor Ziekenhuisvoorzieningen. Minderwaardig Soest en Baarn betreuren het zeer dat G.S. hun eigen adviezen over de zieken huissituatie op deze wijze onderge schikt maken aan en minderwaardig vindt ten opzichte van het advies van het College voor Ziekenhuisvoorzie ningen. 'Op grond van de wet wordt ad vies gevraagd aan het provinciaal be stuur en aan het College, en daarbij wordt geen kwaliteitsverschil aange geven,' aldus beide gemeentebesturen. Daarnaast betreuren ze het zeer dat GS geen juridische mogelijkheden zien om tegen de weigering van de be hoefteverklaring in beroep te gaan. 'Dat betekent dat u van mening bent dat met de weigering geen provinciaal belang in het geding is. Het spijt ons dan ook' zeer te moeten constateren dat u in dit geval niet zorgvuldig bent om gesprongen met de belangen van de ingezetenen van de provincie, resp. van Soest en Baarn,' aldus beide ge meentebesturen in hun brief aan Gede puteerde Staten. eieren zoeken 10-40% voordeel bij interieurverzorging en binnenhuis-architektuur Burg. Grothestraat la, Soest, tel. 02155-17415 Oproep van Soest en Baarn aan provinciebestuur Het besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht om niet in beroep te gaan tegen de weigering van staatssecreta ris Van der Heijden van volksgezond heid tot afgifte van een verklaring die noodzakelijk is om het ziekenhuis De Oelte te kunnen realiseren, heeft geleid tot een gezamenlijke reactie van Soest en Baarn. Zij betreuren het feit dat G.S. hun beslissing hebben genomen voordat een reeds afgesproken overleg met Soest en Baarn was gevoerd. Bovendien betreuren ze het dat zij en het bestuur en personeel van de zieken huizen Zonnegloren in Soest en Maar schalksbos in Baarn de beslissing van G.S. uit de pers hebben moeten ver nemen. Ofschoon de formele beroepstermijn al is verstreken, zodat G.S. niet meer in beroep kunnen gaan, verzoeken Soest en Baarn het provinciaal college om alsnog schriftelijk kenbaar te maken dat het zich met de weigering van de verklaring niet kan verenigen en het hiertegen door Soest en Baarn inge stelde beroep te onderschrijven. De beide gemeentebesturen schrijven dat met name het ziekenhuispersoneel niet begrijpt dat GS geen stappen ondernemen op basis van overwegin gen inzake het werkgelegenheids aspect. Het weigeringsbesluit bedreigt de directe werkgelegenheid van het personeel van Zonnegloren en arbeids plaatsen bij toeleveringsbedrijven. Geen barrière meer Overigens stellen B. en W. van Soest en Baarn aai inmiddels uil mededelingen van de staatssecretaris is gebleken, dat er op zich voldoende financiële middelen zijn om De Oelte te reali seren. Daardoor is de enige barrière van het provinciaal bestuur, de finan ciën, om voor besteding van het voor ziekenhuizen beschikbare bedrag de voorkeur te geven aan vernieuwing van het diaconessenziekenhuis in Utrecht boven nieuwbouw van De Oelte, weggenomen, vinden Soest en Baarn. Dat overleg van gedeputeerde staten met de staatssecretaris heeft uitgewe zen dat een beroep geen kans van sla gen heeft, vinden Soest en Baarn niet verwonderlijk: 'Zou hij iets anders ge zegd hebben,d an zou hij zijn eigen be slissing „onderuithalen.' Het zich be roepen op de visie van een ander ver wondert ons mede, omdat u een eigen verantwoordelijkheid hebt. Dat een beroep tegen de beslissing van de staatssecretaris het door de provin cie vastgestelde advies over de ver pleeghuissituatie in gevaar zou kunnen brengen, begrijpen beide gemeente besturen niet. 'Een beroep tegen de weigering van de verklaring zal worden afgehandeld binnen de lopende planperiode en ruim voor het verstrij ken ervan in 1990. De transformatie van Maarschalksbos tot verpleeghuis is opgenomen voor de periode 1990-1995 Gevaar voor het vastgestelde verpleeghuisplan en de toekomstige bijstelling ervan valt derhalve niet te duchten,' aldus Soest en Baarn. Tevens hebben wij vrijdag en zaterdag de gehele eksklusieve kollektie zonnebrillen van Vienneline, Saphira en Play Boy in huis. gediplomeerd optometrist - lid O.V. p//on ZUIDPROMENADE 15 TELEFOON 02155-1 2874 Paasfestijn met eieren zoeken en kleurwedstrijd voorde kinderen, met de PAASHAAS en 'n GRATIS FOTO als souvenir. Familiebuffet vanaf 13.00 uur f22,50 p.p., kinderen f 10,-. Vanaf 18.00 uur PAASDINER DANSANT met een 4 gangen menu. f37,50 met warm/koud buffet f 32,50 met fondue/gourmet buffet. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Inzamelen huisvuil half uur vroeger! Met ingang van 1 april gaat de rei nigingsdienst weer een half uur eer der beginnen met het inzamelen van het huisvuil. Dat betekent een start 's morgens om 07.30 uur. Men wordt verzocht hiermee rekening te houden, door de mini-container een half uur eerder buiten te zetten dan men gewend was. Burgemeester en Wethouders zijn van mening dat staatssecretaris J.P. van der Reijden in strijd handelt met de be ginselen van behoorlijk bestuur. Door het weigeren van de verklaring die noodzakelijk is om de realisering van het fusieziekenhuis De Oelte voor Soest en Baarn mogelijk te maken, neemt staatssecretaris Van der Reijden van Volksgezondheid als het ware een voor schot op zijn beslissing over de toe komstige ziekenhuissituatie in dit ge bied. De weigering betekent dan ook impleciet een negatieve reactie op voorhand op het ziekenhuisplannings/- beddenreductie-advies van de provin cie. Dit staat in het concept van de na dere motivering van het beroepschrift dat de gemeente Soest bij de Kroon heeft ingediend tegen<4$ negatieve be slissing van de heer Van.der Reijden. Overigens heeft de staatssecretaris zo lang gewacht met het bekendmaken van zijn voor Soest en Baarn negatieve beslissing (pas na dreiging rhet een kort geding) dat dit bij alle betrok kenen tot grote onzekerheid heeft gé- leid. Daardoor was sprake van het ernstig stagneren van gewenste ont wikkelingen. Koude sanering 'Door de gevolgde handelswijze dreigt een koude sanering,' aldus de concept brief. Deze moet nog behandeld wor den door de commissie Algemene Be stuurszaken. Dat gebeurt in de open bare vergadering, morgenmiddag (donderdag 27 maart) om drie uur bij Gemeentewerken. In de nadere motivering gaat het ge meentebestuur uitvoerig in op de voor geschiedenis. In 1980 spraken Gedepu teerde Staten van Utrecht zich uit voor het drie-lokatiemodel: twee zieken huizen in Amersfoort en een nieuw fu sieziekenhuis Soest/Baarn met twee honderd bedden. In 1983 bestond dat model nog, zij het dat voor het nieuwe ziekenhuis De Oelte het 150-10 model werd opgevoerd: 150 klinische en 10 dagbehandelingsbedden. Hiermee werd een bijdrage geleverd aan het in 1982 door de minister gelanceerde plan tot beddenreductie. Zonnegloren in Soest en Maarschalksbos in Baarn, waarvoor De Oelte in de plaats moet komen, hebben momenteel een geza menlijke erkende capaciteit van 270 bedden. Onder meer ook in het nieuwe zieken huisplan is rekening gehouden met de omzetting van het ziekenhuis Maar schalksbos in Baarn in een verpleegte huis met 120 bedden. In het in sep tember 1985 vastgestelde ontwerpplan voor de sector verpleeghuizen ten be hoeve van de gezondheidsregio's Utrecht en Amersfoort is het oorspron kelijk voor de periode 1985-1990 opgeno men verpleeghuis in de tijd naar ach teren geschoven omdat, zoals in het plan staat vermeld, 'de ingebruikne ming van dit nieuwe verpleeghuis zal afhangen van het moment waarop het ziekenhuis De Oelte in Soest/Baam ge reedkomt.' Omzetting van het zieken huis Maarschalksbos is de meest goed kope wijze om een verpleegtehuis te rea liseren, aldus de conclusie van B. en W. Realisering van De Oelte betekent dat Soest en Baarn een grote bijdrage le veren aan het reduceren van zieken huisbedden (van 270 naar 150-10), waardoor wordt voldaan aan de offi ciële rijksnorm. Berekend is dat door de reductie en exploitatiebasis een be zuiniging kan worden gerealiseerd van 6,4 miljoen gulden per jaar. Zwakke basis De weigering van de staatssecretaris om de noodzakelijke verklaring niet af te geven, is naar het oordeel van het gemeentebestuur van Soest gestoeld op een zwakke juridische basis, namelijk de voorgenomen sluiting van Zonneglo ren. Het hieraan ten grondslag lig gende voorstel van de toenmalige minister Van Volksgezondheid,- waarop de provincies konden reageren, heeft tot op heden niet tot formele besluitvor ming geleid. Burgemeester en wethouders stellen in de concept-brief dat Maarschalksbos geen verpleeghuis kan worden als De Oelte er niet komt. Daardoor wordt een zo goedkoop verpleeghuis onhaalbaar. Ze wijzen er verder op dat de ligging van Maarschalksbos zozeer excen trisch is ten opzichte van het grootste deel van de gemeente Soest, dat het merendeel van de Soester bevolking er geen gebrtuik van zal maken, maar zich zal richten op de Amersfoortse zie kenhuizen. Daarnaast is die ligging een belemmering voor de gewenste en in een intentie uitgesproken samenwer king tussen de eerstelijnsgezondheids zorg in Soest en de medewerkers van Maarschalksbos Leegloop Door deze ontwikkelingen dreigt er een verminderde toeloop van patiënten te gaan ontstaan naar Maarschalksbos, waardoor over enige tijd zal blijken dat dit ziekenhuis te kampen heeft met een onderbezetting. Op grond daarvan zal het met een opgelegde sluiting worden geconfronteerd. Door deze ver minderde toeloop en de onzekerheid over de toekomst valt te vrezen, dat het personeel voortijdig zal gaan omzien naar een andere werkkring. De conse quenties daarvan zijn duidelijk, aldus B. en W. van Soest. Tenslotte wordt gewezen op het effect van de werkgelegeheid. Het door de staatssecretaris in gang gezette proces zal diepe sporen achterlaten binnen Soest en Baarn, omdat direct 275 ar beidsplaatsen komen te vervallen, rsp. 394 mensen werkloos zullen worden. Op termijn zullen inclusief Baarn 472 ar beidsplaatsen verloren gaan en 651 mensen werkloos worden. Ook de toe leveringsbedrijven zullen schade on dervinden. B. en W. komen dan ook tot onder meer de volgende conclusiesDe overwegin gen van de staatssecretaris tot wei geren van de gevraagde verklaring kunnen niet in stand blijven. Gebeurt dit wel, dan leiden de consequenties tot verregaande negatieve gevolgen voor het lokale en regionale voorzieningen pakket en worden derhalve 60.000 bur gers rechtstreeks getroffen. Bovendien zal het in stand houden van de wei gering grote gevolgen hebben voor de arbeidsmarkt. Op grond van al deze punten verzoekt Soest de Kroon met grote klem het besluit van de staatsse cretaris te vernietigen en in plaats daarvan te verklaren dat aan de beoog de bouw van De Oelte zeer duidelijk be hoefte bestaat. Benoemingen in schoolbestuur en Welzijnsplanning Als efficiency en burgergerichtheid inderdaad tot de goede voornemens van de gemeenteraad behoren, zoals niet alleen bij de gesprekken over de reorganisatie maar vooral ook in de verkiezingsstrijd te horen is geweest, dari is daarvan vorige week donderdag in de raadsvergadering in het Grift- land College niet veel gebleken. De agenda kende weliswaar een groot aantal hamerstukken, dus daar lag het niet aan, maar het schriftelijk stem men over een aantal benoemingen had - duidelijk door falende voorbereiding - zoveel voeten in de aarde dat daarmee een gigantisch stuk tijd verloren ging. De stemming over de nieuw te benoe men bestuursleden van de Stichting Voortgezet Onderwijs (de fusie tussen Openbare Mavo en Van der Hucht-Ma- vo) verliep nog redelijk gesmeerd. De drie door de raad benoemde leden zijn mevrouw R. Strobosch en de heren D. Schoonheym en G.H. de Jong. Zij ver wierven resp. 21, 22 en 22 stemmen. Aanzienlijk moeilijker ging het met de benoeming van de leden en plaatsver vangende leden van de commissie Wel zijnsplanning. Burgemeester Scholten had heel veel woorden nodig om uit te leggen hoe de raad zijn stemmen moest uitbrengen, maar uiteindelijk lukte het dan toch, zij het dat het tellen van de stemmen opnieuw een hele klus bleek te zijn, ofschoon de burge meester toch twee 'oude rotten' als Arend Bolhuis (CDA) en Joop Ebbers (VVD) tot leden van het stembureau had benoemd. Uiteindelijk bleek dat de heer P.J.Th. Zeegers tot voorzitter oenoema kui! worden. Hij verwierf 23 stemmen. Chris Uiterwijk en J.E. Wolthuis wer den gekozen tot leden namens de taak groep algemene aspecten van het mi lieu, met als hun plaatsvervangers me vrouw J. Jansen en de heer L. Bots. De heren M.W.H. Hoogstraten en W. Huiser werden benoemd tot leden van de taakgroep sociaal-cultureel werk; hun plaatsvervangers zijn mevrouw A. Adelerhof en de heer J. Faasse. De heren W.G. Bavinck en H. de Klerk werden benoemd als leden van de taak groep gezondheidszorg; hun plaatsver vangers zijn de heren A.J. Cloo en G.P. J de Kanter. Mevrouw A. Burger en de heer J. v.d. Eijden werden benoemd tot leden van de taakgroep cultuur en educatiehun plaatsvervangers zijn de heren E. Die naar en V. van Dooremaal. De nieuw benoemde leden verwierven uiteenlopende aantallen stemmen. An dere namen die genoemd werden waren nogal eens afkomstig van zit tende of binnenkort aftredende raads leden, wat in sommige gevallen aanlei ding was tot heel wat vrolijkheid. Eén dag na de verkiezingen valt de raad niet al te veel kwalijk te nemen, maar wel kwam duidelijk aan het licht dat kiezen kennelijk moeilijker is dan gekozen worden. Met 22 tegen 4 stemmen heeft de ge meenteraad vorige week het voorstel van Raymond van Gelder (PvdA) ver worpen om een werkgroep te formeren die zich gaat bezighouden met de mo gelijkheden voor een overdekt zwem bad in Soest, waarin ook de gebruikers, het personeel en de gemeenteraad rechtstreeks vertegenwoordigd zijn. Wethouder G. Plomp (WD) wees Van Gelder er op dat vanuit de Stichting Klemmend verzoek minister van Binnenlandse Zaken 'De maatschappelijke ontwikkelingen zijn van dien aard dat met name de Amerikaanse woonwijk Apollo (192 wo ningen) alsmede de kwetsbare mili taire objecten in Soesterberg, in toene mende mate politietoezicht behoeven, ter bescherming van personen en goe deren. Gelet op o.a. de afstand Soest- Soesterberg (ongeveer 10 km.), de in- convëntientenregeling en de arbeidstijd verkorting plaatst een regelmatige surveillance in Soesterberg de politie voor grote problemen.' Dat schrijft burgemeester P. Scholten via de Commissaris van de Koningin aan de minister van Binnenlandse Zaken in een Brief waarin hij 'met klem' zijn eerdere verzoek tot verho ging van het lokale contingent van het politiekorps herhaalt. Dat verzoek wordt mede ondersteund door de hoofdofficier van justitie te Utrecht. De minister heeft vorig jaar meege deeld dat de sterkte van het politie korps van 1985 (voor Soest 75,9) ge handhaafd blijft. Daarin zat voor Soest overigens al een extra contingent van 3 hoofden in verband met de bijzondere structuur van de gemeente. De burge meester schetst in de brief nogmaals het 'verzwarende effect' in de werk druk van het korps, door o.a. de aanwe zigheid van militaire objecten, het aan tal vreemdelingen en de in uitbreiding zijnde wijk Apollo. Dat effect komt tot uiting in extra politietoezicht. De heer Scholten wijst verder op het feit dat de gevolgen van arbeidstijd verkorting en de inconventientenre- geling vorig jaar slechts in zeer ge ringe mate zijn gecompenseerd in de personeelssterkte. De minister heeft trouwens het extra contingent van drie man (i.v.m. met de grote groep Ameri kanen) ingetrokken, terwijl dat contingent toch al steeds meer onvol doende bleek om de extra werkdruk te compenseren. Zwemoaaen al sinds vorig jaar een werkgroep bezig is, die zich tegelijk buigt over de verkoop van het Soester Natuurbad én de plannen voor een overdekt zwembad. Dat had hij in de cember ook al in de gemeenteraad la ten weten op vragen van de WD-er Joop Ebbers. Vanuit die werkgroep was volgens Plomp ook al een brief naar het College geschreven, waarin ook de wensen en verlangens van de gebruikers (met name de Duinkik kers) aan de orde waren gesteld en ge vraagd was om een bedrag op de inves teringslijst te zetten. Van Gelder betoogde dat het PvdA- voorstel voor een ovérdekt zwembad eigenlijk niet thuishoorde in die werk groep. 'Het College realiseert zich de essentie van ons plan niet. De raad is niet op de hoogte van de inhoud van de plannen van de werkgroep en boven dien: op de investeringslijst staat aan toonbaar geen zwembad genoemd. En wij weten niet of deze ideeën al dan niet worden onderschreven, want een raadscommisie voor sportzaken hebben we helaas niet. Hij vond de opstelling van het College merkwaardig. 'U zegt: wacht maar af, en dan krijgen we straks een keurig voorgekookt voorstel waar de politiek en de gebruikers niets aan hebben bijgedragen.' Plomp wees erop dat de werkgroep graag de inbreng van de raad inwacht en ook de ideeën van de PvdA zou kun nen meenemen. Volgens hem is de in breng van politiek en gebruikers in de Stichting Zwembaden al voldoende ge waarborgd. Bij de stemming werd Van Gelder slechts gesteund door zijn fractiege noten Joop van de Brakel en Lydia Meijer, alsmede door Jan Visser Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155-127 06 MENU DE CE MOIS f 1,7,50 menu voor de maand maart SALADE TIEDE DES CHAM PIGNONS ALAGREQUE gemarineerde champignons mirnjndressinp VELOUTEAUX COURGETTES courgettesoep SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje op vruchtenbasis EMINCEDE PORC, SAUCESTROGANOFF stukjes varkensbiefstuk in stroganoffsaus geserveerd met een keur aan verse seizoengroenten en gebakken aardappelen GATEAUFROMAGE warme kaastaart POUDING A UX FR UITS vruchtenpudding met slagroom Voor een snelle lunch, vraag naar onze vernieuwde Cafekaart NB Beide Paasdagen zijn wij vanaf 17.00 uur geopend.

Soester Courant | 1986 | | pagina 3