Schoeman VAN ESSEN i DOET 'T OP3 i MANIEREN. raBBsa U hebt volop keus dank zij jj de KODAK 12,3 - show 1. De "Budget"- Print f 0,69 f 0,79* i 2. De "Expres"-Print f 1 gebracht, j 3. De "Select" -Print f 1,-- 1,10* j Soest 50 jaar geleden 27 Maart 1936 kom eens met Schoeman praten! WOENSDAG 26 MAART 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST SOESTERBERG Wij zijn a.s. zaterdag gesloten tenzij op afspraak. vraagt uw aandachtvoor Winkels mogen open op feestdagen Raadsvergadering Hinderwet ontwerp-beschikking Bouwzaken i afgedrukt op mat papier formaat van 9 x 9 of 9 x 13 cm of 10 x 10 of 10 x 15 cm afgedrukt op mat papier dagna09 2 op een formaat van 10 x 10 of 10 x 15 cm 3 uur klaar. i; afgedrukt op mat of glanzend papier op een formaat van 9 x 9 of 9 x 13 cm of 10x10 of 10x15 cm* foto-film-uideo computer/ Notitie over coniingentering Sociale woningbouw Soesterberg pas in 1989 wooninrichting voor exclusief wonen baarn, brinkstraat 19-23, tel. 02154-12801 Wijd model broek merk Liz in diverse mode kleuren vrijetijdskleding Dorstige dief Tuinstoel gestolen Hartelijkheid is alles VAN GOYENLAAN 108 Op de tweede woonlaag gelegen 3-kamerflat met berging in de onderbouw. De flat is recentelijk geheel gerenoveerd. Goede zon- ligging. Indeling: Entree, gang met toilet, ha(, douchekamer met v.w., woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers met balkon (vrij). Servicekosten (275,-p.m. Koopprijs (64.000,- M1DDELWIJKSTRAAT 59 Zeer gunstig gelegen aan de doorgaande weg in Soest, vrij staande villa met afzonderlijke garage (9x3) op ca. 800 m2 grond. Zeer geschikt voor prak tijk aan huis. Onder de woning bevindt zich een van achter be reikbare kantoor/praktijk/werk- ruirrte van 80 m2. Het geheel is perfect onderhouden. Indeling: royale entree, sfeervolle woonkamer met parketvloer, open haard en met een uitloop naar een riant zonneterras (over dekt). Fijne woon/eetkeuken (eikenhout, 4x4 m), complete badkamer voorzien van alle luxe sanitair, 3 grote slaapkamers (voorheen 4). Grote zolder met 1 slaapkamer en ruimte voor 2e slaapkamer. Vrije vestiging. Buitengewoon fijn leefbaar, com fortabel huis. Caravanstalling. Aanvaarding: nader overeen te komen. Vraagprijs: (359.000,- k.k. THEO DOBBEHOF 46 Zeer rustig gelegen moderne tussenwoning met voor- en achtertuin en inpandige schuur. Indeling: royaal entree, woon kamer met plavuizen, keuken met plavuizen, netjes onderhou den, toilet, kelderkast. 1e Verdie ping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, 2e toilet, en opstelling voor de wasmachine. 2e Verdie ping: zeer grote zolderkamer, met erg veel bergruimte. Het pand is geïsoleerd t.a.v. de be glazing op de begane grond en t.a.v. de kap. Het geheel is goed onderhouden en in overleg te betrekken. Opp. 1.53 are. Vraagprijs (132.500,- k.k. KAMPERFOELIESTRAAT 38 Een zeer gunstig gelegen op loopafstand van een winkelcen trum goed onderhouden, hoek woning met voor- en achtertuin, garage en schuur. Indeling: en tree, zeer royale woonkamer ge heel voorzien van therm. begla zing, open keuken. 1e Verdie ping: 3 slaapkamers, douche kamer. 2e Verdieping: royale berging en een mooie zolderka mer. Het geheel is zeer goed on derhouden. Het pand is gunstig op de zon gelegen. Vraagprijs (154.000,- k.k. EREPRIJSSTRAAT 46 Een prettig gelegen hoek drive- in woning met zitkuil in de tuin. Indeling: entree, 2 kamers, gara ge.' Dichte trap naar woo'nëtage: L-vormige woonkamer met open keuken, schouw met Deense al- lesbrander, parketvloer en Vail- lant gaswandketel, toilet met ge kleurd sanitair 2e Verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met lig bad, 2e toilet, geheel voorzien van gekleurd sanitair. Schoor steen is buitenom, jalouzieën op de zonzijde alsmede een zonne scherm. Vraagprijs 159.000,- k.k. EIKENHORSTWEG 2 Riante helft van een dubbele villa (bouwjaar 1978) met prak tijkruimte, garage en een schit terend aangelegde vrije tuin, voorzien van gas-c.v. Indeling: hal met schoonmetsel- werkwanden, toilet, L-vormige woonkamer met open haard, plavuizenvloer en balkenplafond, royale keuken. 1e verd.: 3 slaap kamers waarvan 2 met v.w., bad kamer met ligbad, douche en v.w., apart 2e toilet. 2e verd.: 1 grote slaapkamer met veluxdak- raam, 1 kleinere slaapkamer met dakkapel, grote spoelbak, c.v.- ketel. Indeling praktijkruimte (souter rain): hal (7 m2), wachtkamer (10 m2) met v.w.werkkamer (18 m2), royale behandel- of archief kamer met spoelbak. Vraagprijs: (390.000,- k.k. Door royaal gebruik van thermo pane en andere isolatie lage stookkosten. VAN DE GRIENDTLAAN 12 Zeer gunstig gelegen tussen woning met voor- en achtertuin en schuur met blijvend vrij uit zicht. Evt. overdekte stalling voor 1 auto beschikbaar a (15,- per maand. Indeling: opvallend ruime entree, ruime woon/eetkamer met par ket, open keuken met alle Miele inbouwapparatuur. Eerste ver dieping: luxe badkamer, twee grote en een kleinere slaapkamer. Tweede verdieping: grote ouder slaapkamer. Geheel is perfect onderhouden. V.v. gas-c.v. Vraagprijs: 165.000,-k.k. AMERSFOORTSESTR. 90A Bouwstijl '30, bouwjaar '33. Centraal gelegen vrijstaande ka rakteristieke villa met dubbele carport. Het pand is recentelijk geheel gerenoveerd: olie-stook c.v. (1979), nieuwe electrische bedrading, isolerende beglazing, thermostaatkranen etc. Bereikbaar via 200 meter lange oprit. Zeer geschikt voor paar denliefhebber. Indeling: zeer luxe entree, toilet, kelder, stookruimte, keuken voor zien van alle luxe benodigde in bouwapparatuur. Ruime kantoor kamer (eigen ingang), woonka mer met magnifieke schouw en open haard, parketvloer, balken plafond, eethoek; aansluitend serre-kamer met openslaande deuren naar tuin met vijver, ga zon (mogelijkh. springbak). Via open trap naar eerste verdieping met ouderslaapkamer (20 m2) met klein balkon en toegang tot badkamer met ligbad, dubbele v.w. en tweede toilet. Twee ruime slaapkamers (beide ca. 15 m2). Via vaste trap naar zolder met grote slaapkamer met v.w. en grote bergruimte. Het geheel verkeert in prima staat van onderhoud. Moet beslist van binnen gezien worden. Vraagprijs: (450.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54. Soest Telefoon 02155-13539 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Leusden, Tiel en Veenendaal. Aanwijzing bijzondere dagen als be doeld in artikel 9, le lid Winkelsluitings wet 1976 Burgemeester en Wethouders maken hierbij bekend dat zij voor het jaar 1986 de volgende dagen hebben aange wezen als dagen, waarop de in de ar tikelen 2, eerste lid onder b en c, 7 en 8 van de Winkelsluitingswet 1976 vervat te verboden niet gelden 1. Tweede Paasdag, 31 maart 1986; 2. Koninginnedag, 30 april 1986; 3. Hemelvaartsdag, 8 mei 1986; 4. Tweede Kerstdag, 26 december 1986. Het vorenstaande betekent dat in Soest en Soesterberg alle winkels alsmede de bedrijven, waar gewoonlijk goede ren aan het publiek plegen te worden verkocht dan wel te koop worden aan geboden, op genoemde dagen voor het publiek geopend mogen zijn. Tevens is de uitoefening van straat handel voor degenen, die daarvoor ver gunning van het College hebben, op ge noemde dagen toegestaan. De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op dinsdag 10 april a.s. 's avonds om half acht, in de aula van het Griftlandcollege, Noor- derweg. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt op het publi- katiebord van het INFOcentrum en ook bij de hulpsecretarie Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOr- matiecentrum informeren welke agen dapunten aan de orde komen. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van Van Es B.V., Sterrenbergweg 30 te Soesterberg, voor een afvalstoffen- handel met een gasolie-installatie (die sel) t.b.v. eigen gebruik alsmede een kleine werkplaats t.b.v. onderhoud eigen materiaal op het perceel Sterren bergweg 30 te Soesterberg (ligt ook ter inzage in hulpsecretarie G. A. J. Hartman, P.v.d. Breemer- weg 19 te Soest, voor een agrarisch bedrijf (melkveehouderij) op het per ceel P.v.d. Breemerweg 19 te Soest; Stichting Samenwerkingsverband Praktijkopleiding Bouwbedrijven Gooi en Vechtstreek (S.P.B.G.V.Grote Melmweg 2 te Soest, voor een machina le houtbewerkingsinrichting t.b.v. een praktijkopleiding voor leerlingen in het bouwbedrijf op het perceel Grote Melmweg 2 te Soest Rijkswaterstaat, direktie Utrecht, Grif fioenlaan 2 te Utrecht, voor een inrich ting t.b.v. opslag van ca. 30.000 kg reflekterende wegenverf, alsmede ca. 3000 1. verdund bindmiddel op het per ceel Richelleweg 1 te Soesterberg (ligt ook ter inzage in hulpsecretarie). De strekking van de ontwerpen van de beschikkingen luidt: "positieve beslissing op aanvraag onder voor schriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe' Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 10 april 1986. Indien men dat wenst, worden de per Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk tegelijkertijd met het bezwaar schrift bij het gemeentebestuur wor den ingediend. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor. het bouwen van een woonhuis, Van Goyenlaan, sectie K, nrs 2299 ged. en 3348 ged. het uitbreiden van een woonhuis en garage, Plasweg 2 het bouwen van een woonhuis, De Colignylaan 2. Tevens zijn Burgemeester en Wethou ders voornemens op een daartoe strek kend verzoek met toepassing van arti kel 10 van de voorschriften bestem mingsplan 2e herziening bestemmings plan Overhees een bouwvergunning te wijzigen betreffende het uitbreiden van een schoolgebouw op het perceel Libel 56-58. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 27 maart eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Woningwetwoningen op Meubidick terrein Het is de bedoeling dat op het voormalig terrein van Meubidick aan de Radema- kerstraat in Soesterberg 25 woningwet woningen komen. Het terrein is als lo- katie geplaatst op de planningslijst nieuwbouw, vernieuwbouw en verbe tering voor de jaren 1986 tot en met 1990. Uit deze lijst blijkt dat voor 1989 een contingent is aangevraagd voor 25 woningwetwoningen - dus geen premie A koopwoningen - op dat terrein aan de Rademakerstraat. Woningbouw in de gesubsidieerde sector is dus niet eerder dan in 1989 mogelijk. WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID Als gevolg van de woningbouw in Overhees 3 in Soest zullen voor Soester berg niet eerder dan in 1989 contingen ten voor sociale woningbouw beschik baar zijn. Om dezelfde reden en ook door de bouw van Mercury in Soester berg zijn niet eerder dan in 1989 contingenten beschikbaar op andere bouwlokaties in Soest en Soesterberg, aldus de door Burgemeester en Wet houders aangeboden notitie over de contingentering nieuwbouw, verbouw en vernieuwbouw voor de jaren 1986 tot en met 1989. Zij komen tot de conclusie dat met de aan Soest toegekende contigenten het gesubsidieerde woningbouwprogram ma voor Overhees 3 kan worden gerea liseerd. Dit betekent echter wel dat de contingenten voor 1986 en 1987, alsme de het grootste deel van het contingent 1988, voor Overhees 3 moeten worden gebruikt. Volgens de door de hoofdin genieur-directeur van de volkshuisves ting bekendgemaakte meerjarencon- tingenten voor de gesubsidieerde wo ningbouw in de jaren 1986-1990 mag Soest in totaal 570 huizen bouwen: 180 woningwet; 40 premiehuur; 118 pre miekoop A; 12 priemkoop B, en 160 eenmalige premie C. Grote behoefte Over de aan Soest toegewezen contin genten heeft de gemeente overleg ge voerd met de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting. Daarin heeft Soest sterk gepleit voor een contingent van 130 woningwetwoningen over twee achtereenvolgende jaren teneinde het door de woningbouwvereniging Soest ontworpen plan in Overhees 3 te kun nen realiseren. Dit plan voorziet in een grote behoefte. Bovendien heeft Soest gepleit voor een contingent van 50 premie-C woningen in Overhees 4. De belegger had dit contingent als eis gesteld. Wat betreft de woningwetwoningen is het contingent van vijftig huizen in 1989 bestemd voor Soesterberg. Het in 1989 toe te wijzen contingent premiekoop-A kan, voorzover er mogelijkheden zijn, worden gebruikt voor woningbouw in Soesterberg. De twaalf minder dan geplande premiekoop-B huizen die aan Soest zijn toegewezen, worden gecom penseerd door elf extra huizen in de premie-A sector. Het contingent eenmalige premie-C woningen voor 1986 zal worden ge bruikt voor een project in Overhees 4. Het bouwprogramma voor Overhees 3 voorziet in de bouw van zestig wonin gen. Deze kunnen worden gebouwd met het contingent 1987 en 1988. Het resterende deel van het contingent 1988 kan worden gebruikt voor woning bouw in Soesterberg. Met name wordt gedacht aan het gebied Mercury. Het contingent 1989 zou kunnen worden gebruikt voor de start van de woning bouw op een nieuwe lokatie in Soest, aldus Burgemeester en Wethouders. Zij concluderen dat door de toewijzing het gesubsidieerde woningbouwpro gramma voor Overhees 3 kan worden gerealiseerd. Dit betekent echter wel dat de contingenten voor 1986 en 1987 en het grootste deel 1988 voor Overhees 3 moeten worden gebruikt. Wat betreft de flatsplitsingen ziet het contingent voor Soest er als volgt uit: 31 in 1986; 48 in 1987; 52 in 1988 en 30 in 1989. Over de woningbouwvereniging Sint Joseph en Soest verdeeld zijn die splitsingen resp. 8 en 24; 12 en 3612 en 40, en 12 en 18. De contingenten voor de vernieuw bouw (verbetering en groot onderhoud van woningen van toegelaten instel lingen en particuliere huurwoningen) in de jaren 1986-1990 zijn vooroorlogse woningen 40 en na-oorlogse woningen 464. Daarnaast is in 1986 nog een contingent beschikbaar bij het bejaar dentehuis Braamhage. wcMwa geeft gratis inrichtingsadvies aangepast aan uw smaak en interieur v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Gestolen girokaarten verzilverd De heer A. van R. uit Soest deed in het weekeinde bij de politie aangifte van de diefstal van 20 girobetaalkaarten. Daérvan bleken er intussen drie ver zilverd te zijn bij een levensmiddelen firma in Zaandam. Volgens de giro dienst waren de kaarten op 24 februari verzonden, maar ze hebben de heer Van R. nooit bereikt. Mej. R. de V. uit Soest overkwam het zelfde. De 20 kaarten die de girodienst haar begin maart had toegestuurd ble ken intussen te zijn verzilverd. Een schadepost van 4000 gulden. Auto bij Bremeentje in de sloot Vrijdagavond werd de politie gewaar schuwd omdat er bij het Bremeentje een auto in de sloot terecht was geko men. De bestuurder, de heer V. uit Amersfoort, verklaarde dat hij deze weg had willen nemen naar Baarn. Een vriend had hem de route als de kortste aanbevolen. Toen hij niet ver der kon en wilde omkeren, was hij in de sloot terecht gekomen. Een takelwa gen moest het voertuig weer op het droge brengen. Een onbekende dader heeft vorige week vanuit de buitenkamer van de woning van de familie De J. aan de Klarinet een flinke hoeveelheid frisdrank en bier weggenomen. De buit bestond uit zes flessen frisdrank, een pak druivesap en acht flesjes bier. Het fraaie voorjaarsweer van vorige week heeft mogelijk een rol gespeeld in de diefstal van een witte rieten tuin stoel. De zetel verdween uit de tuin van mevrouw H. de G. aan de Claus laan. Zij deed aangifte bij de politie. Wat te doen bij bosch- of heidebrand? Naar aanleiding van een tot hem gerichte vraag van een inwoner dezer ge meente, wat door de inwoners van Soest, die aan den rand der bosschen wonen, kan en moet werden gedaan ingeval van bosch- of heidebrand, ver zoekt de heer W. Groart, Commandant der „Vrijwillige Brandweer van Soest" en Vak. Commandant der Utrechtsche Boschbrandvereeniging in het vak Soest, ons het navolgende te willen publiceeren. In geval een begin van bosch- of heidebrand wordt bemerkt, trachte men zoo spoedig mogelijk het politiebureau te Soest te bereiken, (telefoon Soest 526). Daar geve men aan den dienstdoenden agent zoo nauwkeurig mogelijk op: le de plaats waar de brand woedt. 2e. de aard van den brand (heide- of boschbrand, groot of klein, gevaar voor huizen of niet enz.3e. de naam en het adres van dengenedie den brand meldt. Eerst daarna begeve men zich naar den brand en neme zoo mogelijk een schop mede. Heeft men die niet, dan kappe men een tak van een der hoo rnen nabij den brand af, om daarmede de vlammen uit te slaan. Eerste noodzaak is zijn kalmte te bewaren, en goed uit te zien, aan welke kant het meeste gevaar dreigt voor uitbreiding van het vuur of huizen of bosschen gevaar loopen. Daar vange men dan allereerst aan met zijn blus- schingspogingen Indien meer publiek aanwezig is, trachte men nimmer zelfstandig op te treden, doch neme één persoon de leiding, die de aanwezige krachten ver deelt over de verschillende kanten van den brand. Deze krachten moeten zooveel mogelijk onderling op één lijn blijven met onderlinge tusschen- ruimte van ongeveer 1 Meter. Men bereikt meer resultaat door te blus- schen met tien man naast elkander onder leiding, dan met meerdere tien tallen personen die elk op eigen initiatief werken. Heidebrand bluscht men het beste, door het opwerpen van zand. Dit grave men dan ter plaatse met behulp van medegebrachte schop. Indien bij boschbrand het vuur de kronen reeds heeft bereikt (zoogenaamd kroon vuur) is het voor particulieren zonder de noodzakelijke hulpmiddelen als bijlen, hakmessen e.d. om brandgangen te hakken, vrijwel ondoenlijk het vuur te stuiten. Men bepale zich alsdan tot de komst van de Brandweer, tot pogingen om de brandende ruigte onder de boomen te dooven. Nimmer trachte men door het aanleggen van tegenvuren den brand te stuitenDat is slechts een wijze van bestrijding, die alléén aan ter zake des kundigen kan en mag worden overgelaten. Bij aankomst van de Brandweer stelle men zich direct ter beschikking van den Commandant en volge diens aanwijzingen onverwijld en nauwgezet op. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U plaatsing van onderstaande. Een dame, die dezer dagen te Soest logeerde, bevond zich in de wachtka mer van een der stations alhier. Op de tafel lag een aktetasch. Ze was nogal vroegtijdig in de wachtkamer en wachtende, begreep zij niet, dat iemand een aktetasch maar op de tafel in de publieke wachtkamer liet liggen, zon der daar zelf tegenwoordig te zijn. Het werd de dame te machtig en ze begaf zich naar den stationschef, die de tasch inspecteerde en.... daarin vond een bedrag van 840,- aan bankpa pier. Bovendien kon men aan andere stukken in de tasch aanwezig, zien, aan wie de tasch behoorde. De politie werd gewaarschuwd, die op haar beurt den eigenaar, een voor aanstaand persoon uit Soest, van de vondst in kennis stelde. De tasch met inhoud kwam weer in het bezit van den rechtmatigen ei genaar. Een paar dagen later krijgt de dame een boodschap of ze eens wilde komen bij Mijnheer X. Vanaf den Heideweg is de wandeling naar Mijnheer X nogal ver, zeker drie kwartier a één uur loopen. Ze maakt dus gebruik van de autobus. Bij Mijnheer X toegelaten, dankt deze de dame hartelijk voor haar eer lijkheid, zoodat hij zijn tasch met inhoud terug ontving. De dame vond het een staaltje van haar plicht. Ze ging weer heen en mocht nogmaals de reiskosten betalen van het ge bouw waar X zetelt naar den Heideweg. Men vroeg mij, of ook ik niet vond, dat het eerder op den weg van Mijnheer X gelegen had, zich bij de dame te vervoegen om te bedanken. Een bouquet mooie bloemen was zeker ook daar welkom geweest U, geachte redactie, dankend voor de plaatsruimte. A.Z. i

Soester Courant | 1986 | | pagina 5