'brct w O J 8e Stratenloop in Klaarwater op donderdag 19 juni Speeldoos SPLINTER EEMLAND B.V. PAGINA 12 WOENSDAG 2 APRIL 1986 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 13 Fan Dam Super enA.V. Pijnenburg Theater-Agenda 'De Speeldoos' Brigitte Kaandorp 'Laat mij maar even' 'Backto the 'De droom' Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! GYMNASTIEK 'De Springbokken' in feeststemming Cursisten van Jan de Kok exposeren in 'de Bereklauw' Zondagmiddagconcert op 6 april: Aurelia-saxofoonkwartet in de Vijverhof VOLLEYBAL Jongens aspiranten- team Eemland districtskampioen van Nederland Natuur O) Nabij Een nieuw voorjaar, een nieuw geluid! Weer film in de Molensoos TAFELTENNIS Eerste kampioens teams bij Shot Eerste lustrum Avondvierdaagse Soest Sportprogramma Beukendal De Bunt C-drie Dakwerken ATLETIEK Zaterdag grote rommelmarkt van Pijnenburg DAMMEN Dammen Inzamelen landbouw plastics Voordelig bestellen abonnement Natuurbad verlengd tot 15 april Na aanrijding door gereden C.V. In- oi. iran (lp helfl.np-riilrsto Eén van de belangrijkste sportieve evenementen van Soest, de bekende Stratenloop in Klaarwater, werpt zijn schaduwen al weer vooruit. Achter de schermen zijn de organisatoren, Van Dam Super de bekende supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat en de atletiekvereniging Pijnenburg al druk bezig met de voorbereidingen. De in- middels al weer achtste Straten- loop wordt dit jaar gehouden op don derdag 19 juni. In de voorafgaande jaren vond de Stra tenloop. die niet alleen honderden spor tieve lopers jaarlijks op de been brengt maar ook duizenden toeschouwers die tegelijk genieten van de vorstelijke braderie die Van Dam Super traditie getrouw op die avond organiseert, al tijd op een woensdag plaats. Dat dit jaar gekozen is voor de donderdag hangt samen met het Wereldkam pioenschap voetbal in Mexico, dat in die periode wordt gespeeld. Donderdag 19 juni is eeen 'rustdag' in het voetbal, en dus hoeft niemand zich de vreugde van een voetbalwedstrijd op de televi- te ontzeggen door mee te doen aan ofte gaan kijken naar de Stratenloop. 'Het wordt ongetwijfeld weer een groot spektakel.' vertelt de heer E.J. van Doorn, de huidige eigenaar van Van Dam Super, die met de zaak ook de Stratenloop 'erfde' van zijn voor van Dam, en die erfenis met vreugde heeft aanvaard. Voor de or- kan hij trouwens nog altijd een beroep doen op de heer A. Mol, die niet zo lang geleden als drogist af scheid nam van de Van Dam-familie, maar zijn ervaring en deskundigheid, alsmede zijn uitstekende kontakten met Pijnenburg, graag nog een keer ter beschikking stelt. Prijzen Van Dam Super zorgt ook dit jaar weer voor een aantal aantrekkelijke prijzen. 'We hebben ze iets opgevoerd,' aldus heer Van Doorn, 'om de hoogste prijzen nog interessanter te maken voor de deelnemers. We denken aan grote eeret£>aJ! rollades' etc. voor de eerstgeklasseerden, zowel bij de dames als bij de heren, want er is na tuurlijk toch een krachtsverschil. Bij de scholierenteams komt er behalve een wisselbeker, ook een herinnering voor de teamleden.' Het parcours van de Stratenloop is het beproefdeWiardi Beckmanstraat - Jo- hannes Poststraat - Klaarwaterweg - ritus Brandsmastraat - Wiardi Beck manstraat. De 'aanwonenden' krijgen tevoren het verzoek tot medewerking aan een zo vlot mogelijke organisatie (i.v.m. met het parkeren en het afslui ten van de straten). Ook dit jaar staan er weer scholieren lopen op het programma, zowel voor individuele deelnemers en deel neemsters als voor de scholenteams. Er wordt weer een indeling gemaakt voor scholieren van de basisscholen en van het voorgezet onderwijs. De eerste wedstrijd begint om 18.30 uur (basis scholen), om 19.00 uur gevolgd door de recreatieloop (basisscholen). Daarna volgt om 19.15 uur de start van de wed strijdloop voor het voorgezet onderwijs en om 19.30 uur de recreatieloop. Het geheel wordt om 20.00 uur afgesloten met de bekende volksloop, waarvoor weer honderden deelnemers worden verwacht. De schoolteams dienen zich in te schrijven bij Pijnenburg, maar alle in dividuele lopers kunnen dat bij Van Dam Super doen, tot kort voor de wed strijd, zelfs nog op 19 juni. 'Hele happening' 'We verwachten al met al toch zeker weer zo'n 1000 lopers en minstens 5000 man publiek,' aldus de heer Mol, die samen met bedrijfsleider J. Riemer de organisatie aan de Van Dam-kant voor zijn rekening neemt. 'Het wordt weer een hele happening.' Hij benadrukte dat er maar weinig plaatsen in Nederland zijn waar iets dergelijks wordt georganiseerd. De heer Van Doorn is het daarmee van harte eens: 'Dit is typisch iets van Soest, en in de loop der jaren van zo groot belang geworden dat wij de tra ditie graag voortzetten. Je bereikt er ontzettend veel mensen mee, op een heel plezierige manier. En bovendien is het ook voor ons leuk om te doen. De heer Van Doorn stelt het op prijs dat Pijnenburg met hem op dezelfde voet wil doorgaan als met zijn voor ganger destijds. 'Er is een prima kon- takt: we zijn blij met elkaar. De hele gemeente Soest kan trouwens trots zijn op zo'n evenement. Braderie Uiteraard verzorgt Van Dam Super op die 19e juni weer een braderie die klinkt als een klok. Over wat er alle maal te zien en te beleven zal zijn volgen in de komende weken nog na dere berichten, maar nu al staat vast dat het weer minstens even gezellig wordt als al die andere jaren, met allerlei kraampjes, bijvoorbeeld voor verse berliner bollen, barbecue met saté hamburgers, braadworstjes etc., en natuurlijk ijs.' We geven het feest weer een brede omlijsting,' aldus de heer Van Doorn. Sportievelingen van Soest, en ieder die het Stratenloopfeest met alles wat er omheen gebeurt niet willen missen, doen er goed aan in hun agenda alvast te noteren: donderdag 19 juni: achtste Stratenloop. -i - Hao. Kultureel centrum Rembrcmdtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Donderdag 3 april, aanvang 20.00 uur: Solo-programma Ramses Shaffy. Kaarten 12,50, Pas 65/CJP 10,». Zaterdag 5 april, aanvang II/.00 uur Wieteke van Dort in 'Wieteke staat voor aap'. Kindervoorstelling. Kaarten 4,--. Donderdag 10 april, aanvang 20.00 uur: Nederlandse speelfilm De Droom. Kaarten 6,--. Vrijdag 11 april, aanvang 20.30 uur: Brigitte Kaandorp in 'Laat mij maar even'. Kaarten 10,--, Pas 65/CJP 7,50. Dinsdag 15 april, aanvang 20.00 uur: Speelfilm 'Back to the future'. Kaarten 6,--. De Diva. Brigitte Kaandorp is Diva geworden. Met een nieuwe show, en een kudde koffers trekt ze zingend door de lage landen. Vroeger zong Brigitte het lief desverdriet jodelend weg, nu heeft ze daar een orkest voor nodig. De Kleine Kaan heeft haar handen vol, aan het orkest, maar vooral aan haar buur vrouw. De buurvrouw, zuurstokroze bebroek- pakt, is een wat plakkerig type Zij tiifijrp' houdt een trekharmonika gegijzeld. Zij hamert het gevoeligste uit haar eigen longen en het gemeenste uit haar har- monika negentig van de vorige eeuw. De com missaris van politie, die het onderzoek leidde, verklaarde destijds: 'Ik voor mij ben ervan overtuigd dat de gebroe ders Hoogerhuis de daders zijn en dat niemand in staat is hun onschuld te be wijzen. Maar Pieter Jelle Troelstra is over tuigd van de onschuld van Keimpe, Marten en Wiebren Hogerhuis'Ik ont ken de goede trouw van den officier van Justitie. Ik beschuldig hem van leugen en bedrog waarvan hij zich wil lens en wetens bediend heeft om de on schuldige broers in de kerker te hou den.' En Wiebren Hogerhuis schrijft na zijn veroordeling tot twaalf jaar gevan genisstraf vanuit de cel: 'Laat mij nog liever sterven dan een gunst vragen. Van hen die mij mijn recht onthouden verlang ik geen gunst. De zaak Hogerhuis was een gerechte lijke dwaling met voorbedachte rade: om sociale onrust de kop in te drukken, het gezag te handhaven, en de belangen van de heersende klasse te verdedigen werd gebruik gemaakt van intimi datie, bedrog en meineed tijden het ge rechtelijk onderzoek en de rechtszaak zelf. De zaak Hogerhuis is gesloten, de onschuldigen veroordeeld. Het resultaat van deze eerste friestalige speelfilm, met ondertiteling, is een vertelling in de beste traditie van wat in de literatuur de sociale roman is: liefde, misdaad, en de strijd tussen machtigen en machtelozen. De verhouding tussen de Diva en baar buurvrouw is wat gespannen, want het wordt dringen in de spotlights. Zingen ze gek? Of zijn ze vals? Brigitte en haar buurvrouw: het •eukste gifwijkje van Nederland. Er is in Nederland geen rechtszaak ge weest die zoveel beroering en verbit tering heeft opgewekt als de zaak Hogerhuis, die speelde in de jaren Marty McFly, een 17-jarige jongen, kan zich het leven niet indenken zonder Rock Roll, video's, cola, skate board of gympies. Hij heeft een grote bewon dering voor de enigszins getikte exen- trieke geleerde Dr. Brown, die allerlei vreemde apparaten uitvindt. Op een nacht toont deze hem een tijdmachine, ingebouwd in een supersnelle DeLorean sportwagen. Door een won derlijke speling van het lot en de tech nologie wordt Marty onverwacht over geheveld naar 1955; 30 jaar terug in de tijd. Tijdens zijn verblijf in de jaren 50, in een wereld zonder Rock Roll, ont moet Marty tot zijn verbijstering de twee tieners die eens zijn ouders zullen zijn, vader George en 'moeder' Lorraine, beiden ook 17 jaar. Marty realiseert zich dat Dr. Brown de enige is die hem kan helpen terug te ke ren naar het jaar 1985 en gaat naarstig naar hem op zoek. Hij vindt Dr. Brown in zijn werkplaats, zo'n 30 jaar jonger dan hij hem kent, maar ook nu al bezig met allerhande interessante uitvindin gen. Marty toont hem de tijdmachine die Brown over 30 jaar zal uitvinden en hij eist dat hj naar 1985 teruggebracht zal worden. Brown besluit bij gebrek aan plutonium te proberen met behulp van een bliksemslag de benodigde elek triciteit op te vangen om Marty met de DeLorean naar het jaar 1985 terug te laten keren. Dat zijn verblijf in het ver leden toch niet zonder gevolgen is ge bleven, wordt Marty al snel duidelijk Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 BaSS®" - SOEST - TEL. 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL. 02154-15555 De Algemene Gymnastiekvereniging "De Springbokken" werd op 17 mei 1971 in Soest opgericht, na fusie van twee bijna 40 jaar oude verenigingen, t.w. de neutrale "Soester Turn club" (Opgericht 22 november 1928) en het Rooms-Katholieke "Crescendo" (op gericht 8 december 1932) 1 Januari 1974 werden hun gelederen versterkt door de officiële toetreding van de Afdeling Gymnastiek van de Christelijke Sportvereniging "Olym- pia", waardoor de pluriformiteit werd gediend en het algemene karakter van de nieuwe vereniging werd onderstreept. Gymnastiek is nog steeds "de eerste sport op de maatschappelijke ladder". Elke sportman of -vrouw heeft hem wel eens bestegen, want een gezonde bele ving van andere sporten is veelal ge baseerd op de conditie, die door allerlei vormen van gymnastiek wordt gekre gen. Om dit nog eens duidelijk te propage ren hebben "De Springbokken" in het kader van hun derde lustrumviering een tweetal evenementen van alge meen belang in gang gezet. In de eerste plaats een bewegingsfeest in Sporthal "Beukendal", waarin op zaterdagmiddag 19 april a.s. onder meer optreden: De gymnastiekverenigingen Amers foort '67, BG&SV, Baarn en "De Spring bokken" de dansscholen Wim Slinger land (Soest) en Caramea (Utrecht) de muziekvereniging "Patiëntia Vincit Omnia" en het Groot Gaesbeeker Gil de, In de tweede plaats kunnen alle actieve en passieve sportminnaars hun foto grafische vaardigheden met elkaar meten in een groot opgezette fotowed strijd met als enig onderwerp Soester "Sport-in-Beeld", d.w.z. alle sporten, die vertegenwoordigd zijn in de Stich ting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport-Soest. Elke inzender kan een beperkt aantal foto's inzenden met sport als hoofdmo tief. Ze behoeven niet persé actiemo menten te betreffen. Alle denkbare en ondenkbare toestanden in en om de sport komen voor beoordeling in aan merking: statisch, dynamisch, toe schouwers, humor, enz. Deze actie van "De Springbokken" loopt van mei tot september, in welke maand de club hoopt te recipiëren en de winnaars eventueel bekend te ma ken in een speciale tentoonstelling. Twee leuke initiatieven van een kenne lijk springlevende sportvereniging! Zaterdag 5 april a.s. om 14.00 uur wordt in het kunstwinkeltje "De Bereklauw", Steenhoffstraat 63 in Soest, een ten toonstelling geopend van werk van cur sisten van de schilder Jan de Kok uit Almere. De expositie toont het resultaat van een schildercursus 'Sluiertechniek' die in januari van dit jaar in "De Bere klauw" van start ging onder de in spirerende leiding van Jan de Kok. "Het is een initatief van de cursisten", vertelt Jan de Kok. "Het is natuurlijk heel leuk, ook voor mij, dat er met zo veel enthousiasme gewerkt is. De eerste drie lessen waren voor mij een beetje moeilijk om af te tasten wat ik met de groep kon doen. Daarna ontstond er een sfeer waaruit iets kon ontstaan. De expositie is zuiver bedoeld om een indruk te geven van de manier van schilderen zoals Jan de Kok dat heeft willen overbrengen. "Voor mij was het enorm boeiend zoals hij les geeft", zegt Coby Kuiphof, één van de cursis ten. "Ik was altijd blij als het weer don derdag was, de dag waarop Jan les gaf. Hij werkt erg inspirerend. Wat ik ook erg belangrijk vond, was het feit dat hij iedereen vrij liet wat ze wilden uitbeelden. Er was geen strak stramien van werken. We hebben zo veel van hem geleerd, het ontdekken van de kleuren, het zelf maken van de verf met natuurzuivere pigmenten, de manier waarop allerlei soorten licht en stemmingen kunnen worden verkre gen. Het was werkelijk heel boeiend. Jan de Kok: "Tijdens zo'n cursus is het gewoon belangrijk om de mensen vrij te laten. Ik houd niet van klassikaal lesgeven. Het moet geen imitatie wor den van mijn werk. Het enige wat ik gedaan heb is om de mensen in contact te brengen met een techniek die heel boeiend is. Tijdens zo'n cursus gebeurt er met mij ook veel. Voor mij betekent het een opnieuw beleven van de dingen. Ik heb genoten van het ontdekken van de kleuren maar ook van de fijne sfeer. Het enige wat ik gedaan heb is de weg geopend om een proces aan de gang te zetten. Ik heb het ervaren als een ont dekkingsreis". Bij de opening van de tentoonstelling zal Jan de Kok iets vertellen over het verloop van de cursus en de manier waarop hij les geeft. Het ligt in de be doeling om met ingang van donderdag 10 april, zowel 's ochtends als 's avonds, een tweede cursus sluiertechniek te be ginnen in "De Bereklauw". De cursus telt zeven lessen, en wordt wekelijks gehouden. De opening van de tentoonstelling zal muzikaal worden opgeluisterd door Regine Arents (dwarsfluit) en Aimée van Delden (harp) met muziek van de Franse componist Eugène Bozza. De tentoonstelling duurt tot en met zater dag 19 april. De openingstijden van "De Bereklauw" zijn: dagelijks van 10.00 - 12.00 uur en 14.00 - 18.00 uur. Zondags en maandags gesloten. In de reeks zondagmiddagconcerten in de Vijverhof treden op zondag 6 april a.s. op het Aurelia-saxofoonkwartet, bestaande uit Johan van der Linden, André Arends, Arno Bornkamp en Willem van Merwijk. Het Aurelia-saxofoonkwar tet ontstond in 1982 in Rome, tijdens een toernee met het Nationaal Jeugd Or kest. Het kwartet ontleent zijn naam aan het verblijf in de 'Aurelia' wijk. De concerten in Rome waren dermate succesvol dat de samenwerking in Ne derland werd voortgezet. In de korte tijd van zijn bestaan heeft het Aurelia - saxofoonkwartet naam gemaakt als een veelbelovend ensemble, met een repertoire dat zowel de traditionele Franse als moderne, vooral Neder landse, kwartetliteratuur omvat. Naast de vele reguliere concerten nam het Aurelia-saxofoonkwartet deel aan enige speciale projecten: het nam het initiatief tot een nieuwe geënsceneerde uitvoering van de komische opera 'Paris a vous deux' van Jean Fran^aix. Voor de première in februari 1983 kwam de componist speciaal over uit Frankrijk. Het Aurelia-saxofoonkwartet brengt regelmatig eigen arrangementen. In het kader van een Scarlatti-project maakten alle leden van het kwartet succesvolle bewerkingen van de oor spronkelijk door clavecimbel gecom poneerde sonates. De bewerking van Gershwins 'Rhapsody in Bleu' door Jo han van der Linden werd met een bij zondere prijs onderscheiden op het Tros-Ensemble Concours in Thorn. De uitvoering ervan op 22 mei 1985, in de Kleine Zaal van het Concertgebouw, kreeg een enthousiast onthaal. In het seizoen 1985/1986 volgde de 'schilderijententoonstelling' van Moes- sorgski, eveneens in een bewerking van Johan van der Linden. In mei 1985 won het Aurelia-saxofoon kwartet de eerste prijs op het Tros-En- semble Concours in Thorn en ver volgens in juni de derde prijs van het Internationaal Concours voor Kamer muziek te Martigny, Zwitserland. Op het programma staan de genoemde werken van Scarlatti, Gershwin en Moessorgski. Aanvang van de koffieconcerten 15.00 uur (zaal open vanaf 14.30uur). Entree 6,-- incl. koffie 5,- voor 65 en CJP; kinderen beneden 10 jaar l,«. De concerten vinden plaats in de grote zaal van de Vijverhof, Klarinet 39, Soest-O verhees. SoVoCo-volleyballer Martijn Manders, geselecteerd voor het jongens-aspiran tenteam van District Eemland, is za terdag j.1., samen met Marcel Barend en Siebe Manten van Spirit Amers foort, Norman Abraham van SSS Bar- neveld, Leon Benne van Vollkei Amersfoort en Jeroen v.d. Hulst van WH Harderwijk, kampioen van Ne derland geworden. Dat het team van districts-trainer/- coach Bert v.d. Mande, dat op 8 febr, de voorrondes voor dit kampioenschap heeft gespeeld en gewonnen, de over winning niet kado heeft gekregen, moge blijken uit het wedstrijdverloop in de poule. Door achtereenvolgens te winnen van Twente (2-0), te verliezen van De Veluwe (alom gezien als de grote favoriet) en gelijk te spelen tegen West-Brabant, werd op het nippertje de kruisfinale bereikt. In een adembe nemend spannende 3-setter tegen dis trict Maas-Waal (setstanden 15-12, i4- 16 en 17-15) besliste Eemland de wed strijd in de derde set in haar voordeel via een achterstand van 6-0, 12-6 en 14- 10 met 17-15. In de finale moesten de Eemlanders het wederom opnemen tegen de ge doodverfde favoriet De Veluwe. Een team, dat bijna geheel uit Dynamo spe lers (Apeldoorn) bestaat en zeer goed op elkaar is ingespeeld. In de poule had Eemland in De Veluwe reeds haar meerdere moeten erkennen. Maar de bal kan raar rollen. Na een moeilijke eerste set, die Veluwe niet erg overtui gend won met 16-14, verbaasden de Eemlanders in de tweede en derde set vriend en vijand door hun mentaliteit en vechtlust. Met 15-6 en 15-2 werd het overrompelde Veluwe-team naar de 2e plaats verwezen. Applaus en bewon dering alom voor de jongens van Eem land en voor trainer-coach Bert v.d. Mande, die zijn team met een schijn baar stoïcijnse kalmte naar het kam pioenschap wist te loodsen. IVN Eemland, vereniging ler bevordering van hel natuur en milieubesef. Afdeling van hel landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Het voorjaar staat voor de deur. Een goed moment om eens achter de scher men te kijken van al dit natuurgebeu ren. Het I.V.N.-Eemland biedt u de ge legenheid. Bij voldoende deelname start het I.V.N.-Eemland op 7 april a.s. een zgn. 'Groen' cursus. De bedoeling is u in 7 avonden meer natuur-wegwijs te maken. Tevens zijn op 2 zaterdagen buitenexcursies gepland. De onderwer pen die behandeld worden zijn: Bos, heide, insekten, vogels, bijen en mens-- natuur-ecologie. De cursus wordt gehouden in de Min. de Vissersschool aan de Oude Utrechtseweg 24 te Soest. De kosten van deelname zijn 45,- voor I.V.N. leden 35,-. Inlichtingen en opgave bij Leen de Niet, tel. 02155-10451 (na 19.00 uur). Vroege vogel wandeling Op zaterdag 5 april om 6.00 uur, dus héél vroeg in de morgen, kunt u met ons mee gaan om naar de vogels te luisteren. De wandeling vindt plaats in het bos van Pijnenburg en we beginnen op de parkeerplaats van v.v. Hees, ge legen aan de verlengde Insingerstraat. Onder leiding van I.V.N.-gidsen lopen we ongeveer 1% uur, waarin u de zang van vele vogels leert kennen en herken nen. Bij het opkomen van de zon ontwa ken de vogels en gaan zingen; iedere vogel zijn eigen lied. Omdat het verder nog stil is, kunnen we de zang goed on derscheiden. De merel, de zanglijster, de roodborst, de vink, de winterkoning, mezen, de grote bonte specht, de boom klever, het goudhaantje en aan de rand de heggemus. Hopelijk zullen we ze al lemaal horen, misschien zelfs zien. Wellicht ook de Tjif-tjaf, die zijn eigen naam roept en als één van de eerste zo- mervogeltjes terug in het land is. Waarom ringen nu in de lente de vogels zo mooi en uitbundig? Omdat het zomer wordt? Omdat ze vrolijk zijn? Misschien wel, maar de voornaamste reden is dat ze een terrein met hun zang afbakenen waar ze hun nest gaan bouwen. Ze laten horen dat waar zij zingen hun gebied begint en geen ander van hun soort mag die grens over schrijden. Soms moeten ze er om vech ten! Zo'n wandeling is een belevenis. Gaat u mee? Even doorzetten om voor dag en dauw uit bed te stappen, maar in de na tuur wordt ons dat duizendmaal ver goed. De schoonheid van het vroege voorjaarsleven, de vogels en het eerste groen, vrolijkt ons op voor de verdere dag. Inlichtingen kunt u krijgen door te bellen naar de heer Klein, tel. 02155- 16491. Tot ziens op 5 april a.s. om 6.00 uur; parkeerplaats v.v. Hees, uw gidsen van de I.V.N. (instituut voor natuurbe schermingseducatie). Hedenavond 20.00 uur zal in de Molen soos, Molenstraat 142A, de avonturen film "Romanclng the stone" gedraaid worden, zaal open om 19.30 uur, entree prijs: leden 3,-, niet-leden 5,-. De afgelopen week werd er alleen door de afdelingsteams bij de senioren geta feltennist. In de le klasse behaalde Shot 3 een verdienstelijk gelijkspel te gen Niké 2. Shot 5 in de 4e klasse en Shot 14 in de 6e klasse werden beiden ongeslagen kampioen en werden daar mee de eerste kampioensteams van deze competitie. Shot 3 Niké 2:5-5 Shot 3 speelde tegen Niké uit Laren één van haar betere wedstrijden en werd daarvoor beloond met een gelijkspel. Vooral in de beginfase werd eindelijk eens met overtuiging gespeeld en kon men nu ook bij kritieke standen door drukken. Via twee winstpartijen van Eddy Gaytant, eveneens twee winst partijen van Edo Fransen en winst in het dubbel werd zelfs een 5-2 voor sprong genomen. Ondanks drie keer winstkansen gingen de laatste drie par tijen naar Niké, zodat een gelijkspel het eindresultaat was. Huizen 3 - Shot 48-2 Wist Shot 4 vorige week koploper Quick nog een punt te ontfutselen, tegen de andere koploper Huizen kwam men er niet aan te pas. Aan Shotzijde kon al leen Arjan Schuiling overtuigen met twee winstpartijen en een nipt verloren 3e partij. Quick 11 - Shot 5:2-8 Shot 5 degradeerde de vorige competi tie onverwacht uit de 3e klasse en stond deze competitie voor de opdracht het verloren terrein te heroveren. Van deze opdracht heeft men zich voorbeel dig gekweten, want zonder een punt af te staan werd men ruim voor het einde van de competitie kampioen. Wilfred Busch, Joop Kok en Wil Scheel zullen dus in september weer in de 3e klas gaan spelen, een nivo waar ze zeker thuishoren. Bunshot 5 - Shot 14:2-8 Na er een paar keer dicht bij te zijn ge weest, heeft Shot 14 deze competitie geen enkele twijfel laten bestaan over haar kampioensaspiraties. Niet alleen werd geen punt afgegeven, maar alle overwinningen kwamen ook tot stand met de cijfers 8-2, 9-1 en vaak zelfs 10-0. Marco Bloemerts, Freek van der Helm en Jan Jansen zullen ongetwijfeld een aanwinst voor de 5e klasse zijn. Tafeltennis aanstaand weekend Komende week wordt er weer een vol ledig programma afgewerkt. Op zater dag 5 april staat er nog een interes sante wedstrijd op het programma, wanneer het 2e herenteam koploper Ta- feltennishuis uit Amsterdam ontvangt. Deze wedstrijd begint om 17.00 uur in de Shotzaal aan de Heideweg en toe schouwers zijn uiteraard van harte welkom. Het le herenteam speelt in Deventer tegen Swift. Voor alle inlich tingen over de ttv Shot kan men terecht bij Bart van der Wal, tel.16261 en Jan van Asch, tel.19028. Overige uitslagen senioren Bij maat 3 - Shot 64-6 de Hilt 1 - Shot 7:2-8 Shot 8 - Hoogerheide 15-5 Shot 8 - Tivu 17-3 VEV 9-Shot 9:7-3 Poker Face 6 - Shot 102-8 Shot 11 -ATC 6:2-8 Poker Face 7 - Shot 122-8 Shot 13 - Huizen 137-3 Shot 15 - Sukses 68-2 Shot 16 - Tovo 105-5 AVOND VIER DAAGSE 1986 Wederom zal er dit jaar in Soest een Avondvierdaagse te wandelen zijn en wel op 2-3-4 en 5 juni a.s. De regelcommissie is reeds hard aan 't werk om te zorgen voor het speciale tintje dat deze keer toegevoegd zal worden aan deze Avondvierdaagse i.v.m. het voor de 5e keer organiseren hiervan in Soest. Zo zal er dit jaar de mogelijkheid be staan om, naast de 10 en 15 km., in te schrijven op de 5 km.-afstand per avond. Dit laatste speciaal voor de groep van 6-8 jarigen maar wel onder begeleiding van ouderen of verzorgers. De start zal iedere avond plaats vinden vanaf het sportcomplex van s.o.Soest aan de Bosstraat. De inschrijving is mogelijk 26 en 27 mei a.s. van 19.00 tot 20.00 uur in het clubhuis „Kruispunt" Albert Cuyplaan 200 (naast biblio theek Als begunstiger treedt dit jaar op het winkelcentrum Hartje Zuid. Vandaar dat de routes, ter afwisseling, gepro jecteerd zijn in en rondom de bossen van Soest-Zuid. Het défilé zal dit jaar ook worden afge nomen op het winkelcentrum Hartje Zuid. Op het podium zullen o.a. plaats nemen: B. en W. van Soest, bestuur Hartje Zuid, bestuur Stichts/Gooise wandelsportbond. Soester politie enz. enz. Een en ander zal op het winkelcen trum aan elkaar gepraat worden door een bekende t.v.-presentator. Voor het défilé zal de hergroepering van de wandelaars plaats vinden op het complex van de handbalvereniging B.D.C. aan de Henriëtte Blaekweg. Tijdens de slotavond zullen zo'n viertal muziekkorpsen acte de presence ge ven. Na het défilé zal het showcorps 'Avant courier' uit Eemnes een werve lende show ten beste geven, met mu ziek, mars en dans. U weet het dus: inschrijven 26 en 27 mei a.s.! Voor inlichtingen: Plaatselijke Rege lingscommissie Avondvierdaagse, tel. 02155-18387. Zaterdag 5 april 13.00 -18.00 uur The Red Stars basketbal Zaterdag 5 april 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 6 april 09.00 -18.00 uur Badso badminton Zaterdag 5 april 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 6 april 12.00 -15.00 uur Selby badminton Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 De Atletiekvereniging Pijnenburg or ganiseert a.s. zaterdag 5 april weer een grote rommelmarkt in de hal van bak kerij Ben Rademaker aan de Kostver- lorenweg hoek Industrieweg. Om pre cies 9.00 uur gaan de deuren van de grote hal open, waarna men tot 16.00 uur de tijd heeft om te snuffelen naar 'koopjes.' Want er is weer heel veel. Meubels, zowel tuinmeubelen als zit stoelen en tafels, huishoudelijke spulle tjes, verlichtingsartikelen, radio's en televisies, grammofoonplaten, kleding en ook een enorme hoeveelheid boeken. Boeken die zeker van pas komen met het oog op de naderbij komende va kantiemaanden. Speciale aandacht zullen ongetwijfeld de elektrische naaimachine en een prachtig keukenklok krijgen. Ook is op de rommelmarkt een groot aantal zeer goede bankstellen aanwezig en niet te vergeten het vele speelgoed. De elek trische apparaten zijn allemaal getest op deugdelijkheid. Borden zullen de be zoekers verwijzen naar de plaats waar de Rommelmarkt gehouden wordt. De opbrengst van de markt wordt weer aangewend voor de verdere voltooiing van het atletiekcomplex van Pijnen burg aan de Wieksloterweg. Waarschijnlijk slaag Pijnenburg er ook weer in om een partij berkebomen in de verkoop te brengen. De bomen die een lengte hebben van anderhalf tot twee meter gaan vijf gulden kosten. Tijdens de rommelmarkt vorig jaar waren de bomen al snel in andere han den overgegaan. Voor de tuinliefheb- bers een prachtige kans om voor wei nig geld een berkeboom té bemachtigen. Vorige week stond het dammen bij Damvereniging Soest-Baarn in 'iet te ken van het Paastoernooi. Zowel bij de jeugd als bij de senioren werd er ge streden voor prachtige prijzen. Er werden poules gemaakt van vier perso nen. Bij de senioren waren in poule 7 de heren v.d. Heijden-Breukel-v.d. Meij en Mevr. Vendrig zo aan elkaar gewaagd, dat ze alle wedstrijden tegen elkaar ge lijk speelden en de eerste prijs moesten delen. In de andere poules wonnen Ha- macher en Butezelaar in zijn poule als underdog gestart) verrassend alle drie hun wedstrijden. Voor sommige spe lers was het toernooi een race tegen de klok. Zo gebeurde het dat spelers, die in een gewonnen positie stonden ver loren wegens tijdoverschrijding. Ook suksesvol was mej. Henriette Dave- laar, die zowel bij de senioren als ju nioren poule winnares werd. Bij de se nioren won ze zelfs al haar wedstrij den. Bij de jeugd won ze van de ster kere Carlo Huiden. Verrassend was ook het optreden van Charles Kooij. Als nieuweling wist hij alles te winnen. Al met al een erg leuk Paastoernooi. Volgende week is er weer een gewone kompetitie, 's maandags voor de senio ren is het duivenzaaltje en donderdags voor de jeugd in de Open Hof. Burgemeester en Wethouders hebben besloten dat binnenkort in de gemeente gen inzamelaktie van landbouwplastic zal plaatsvinden bij de veertig vee teeltbedrijven. Deze hebben van de ge meente al bericht ontvangen. Dit jaar worden de kosten door de gemeente ge dragen. Bij continuering van de aktie ligt het in de rede om een bescheiden bijdrage van de betrokken agrariërs te vragen. Men heeft nog tot 15 april de tijd om voor een voordelig tarief een abonne ment op het Soester Natuurbad te be stellen. Tot die datum betaalt men tien gulden minder. Eerst was de datum van het bestellen 5 april, maar de Stichting Zwembaden heeft besloten de termijn te verlengen. Inschrijfformu lieren kan men afhalen in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum, buro sport stichting, zwembad De Turf en hulpse cretarie Soesterberg. Op het terrein van het BP-tankstation aan de Amersfoortsestraat heeft een vrachtwagen vorige week een lan taarnpaal finaal kapot gereden. De chauffeur reed echter gewoon door. Aan de hand van het kenteken werd de wagen gèmdentificeerd, en bleek eigendom te zijn van een Utrechts transportbedrijf. De Utrechtse politie werd ingeschakeld om een en ander af te handelen.

Soester Courant | 1986 | | pagina 13