f 3Q-.bel nul TAXI KLOMP 12984 yieningen van lezers Oudheidkamer Café-Restaurant Soestdijk PAGINA 14 SOESTER COURANT PAGINA 15 1 Gestolen giro kaarten Amnesty-schrijf- middag 5 Spullenhulp Opbrengst Fonds Epilepsie Bestrijding Gift Internaat 'Nieuweweg' VVV nieuws Vrijwilligers Vakature Bank W erklozentelefoon Burgerlijke stand Programma Historische Vereniging ICTO-vergadering NCVB Soest-Zuid TEL. R.K.kerkdiensten Predikbeurten Werklozen Soest: 1316 Oecumenisch Avondgebed: 'Anders dan jij...' Studiedag Openbaar Onderwijs WD-Kamerlid Joekes in Soest Gigantische Beach Party Vriendendienst 6 april Er komt weer een rommelmarkt van Jeugdzorg PvdA neemt emancipatiebeleid onder de loep Openbaar fraktieberaad D'66 Medische dienst Cursus Engels voor snelle beslissers! 17e Kraammarkt: 7 april SKODA ikT* 1985 1984 1982 1985 1984 1984 1984 1983 1983 1983 1982 1982 1981 1984 1984 Ook in Soest hebben we te maken met giroklanten die gekonfronteerd worden met de gevolgen van gestolen giro kaarten. Werkt de P.T.T. dit euvel zelf niet een beetje in de hand? Herhaaldelijk zie ik sommige postbodes in wijken aan 't werk, die daar hun fiets met tassen vol post ergens tegen een hek plaatsen en dan vervolgens tientallen meters ver der aan 't bezorgen zijn. Soms ook wel m zijstraten, waarbij er totaal geen zicht op hun fiets is. i De gelegenheid maakt de dief! H. Kraal. Correspondentie Ter redaktie is vorige week een brief bezorgd, gericht aan de heer M. Mosk. Diens adres is echter zoekgeraakt. Vandaar het verzoek aan de heer Mosk zich met de redaktie in verbin ding te stellen. 'J Mijne heren, j Naar aanleiding van uw artikel over "de Bunker' in de Soester Courant van woensdag j.1. wil ik graag even rea- j geren. U schreef daarin dat ik met verbazing had gereageerd op deze 'opening,' ik 1 moet u bekennen dat niet ik, maar tal van mijn collega's horeca-onderne- mers dit gedaan hebben, de telefoon heeft roodgloeiend gestaan bij mij. Ook reacties bij mij in de zaak van een groot deel van de Soester bevol- i king. Er zijn zelfs vragen gesteld in de vergadering van de commissie Wel zijn, afgelopen donderdag, over waar die subsidie vandaan kwam. Dus wat dat aangaat kunt u dik tevre- den zijn over het resultaat van deze 1 april grap. Wat ik wel even recht wil zetten is dat u schreef, over dat de Horecabelangen Vereniging de zaak zou boycotten, dit zouden en zullen wij als vereniging nooit doen, wij zijn er I om horecabelangen te behartigen en niet om te boycotten Met vriendelijke groeten, Bob Sluis. DeEempolders I De zomertijd is ingegaan en dan komt er weer gelgenheid om er op een mooie I avond nog even op uit te gaan. De Eem- I polders zijn vooral in 't voorjaar een zeer gewilde omgeving voor zo'n uit- K stapje. j We zien straks al het door de strenge vorst vergulde grasland weer groen worden. De vogels keren terug, het vee ij gaat naar buiten, de natuur komt weer Itot leven. -In de Soester Oudheidkamer is. mo menteel en foto-expositie over'de Eem- |j polders te zien. Er zijn prachtige opna- V men te bewonderen van dit gebied, dat hier en daar nog gestoffeerd is met (i mooie oude boerderijen. Ook de Eem heeft hierbij vanzelfsprekend grote aandacht gekregen. Kortom, een bezoek aan de Ferd. Huycklaan 18 is zéér de moeite waard. De Oudheidkamer is geopend op zon dagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Vleesverkoop voor iedereen Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Zoals gebruikelijk organiseert de Am- i nesty-groep Soest elke tweede woens dag van de maand haar schrijfmiddag. Deze keer wordt die gehouden op woensdag 9 april a.s. in het Amnesty- centrum, Duinweg 21 te Soest. Aan vang 13.30 uur. Tijdens deze schrijfmiddag kan ie dereen een persoonlijk protest schrij ven tegen gevangenneming en marte ling van mensen op grond van geloofs overtuiging, huidkleur en/of ras. Ditmaal wordt er geschreven voor ge vangenen uit Chili; José en Ricardo Weibel Navar- retedeze twee broers, timmerman en chauffeur, waren beiden begin 30 toen ze 'verdwenen'. Zij behoren tot de on geveer 650 personen, die na hun ar restatie tussen 1973 en 1977 zijn ver dwenen en van wie het lot nooit door de autoriteiten is opgehelderd. Polen: Wieslaw Pyzio; deze 26-jarige medewerker in een houtzagerij te Katy zit gevangen weges het verspreiden van illegale publikaties. In juni '85 werd hij door een districtsgerechthof veroor deeld tot 2,5 jaar gevangenisstraf. Wieslaw Pyzio is één van de ongeveer 200 personen die op het ogenblik in Polen gevangen zitten wegens deel name aan niet-gewelddadige oppositie deelname aan verboden vergaderingen, demonstratie of lidmaatschap van een illegale organisatie (voornamelijk de verboden vakbeweging Solidariteit). Syrië: Abd Al-Massih Kiryakos; deze wordt nu al meer dan 10 jaar zonder aanklacht of vorm van proces gevan gen gehouden. Hij is één van de velen die werden opgepakt bij de massale ar restaties die in 1975 hebben plaatsge vonden, toen de verhoudingen tussen Syrië en Irak verslechterden. Een groot aantal personen die in deze periode gearresteerd zijn, verblijft nog steeds zonder aanklacht of proces in detentie. Amnesty heeft tevens ver- scheidenen van hen als gewetensge vangene geadopteerd. Naar verluidt leed hij in 1982 eveneens aan een nier ziekte. Verzoeken om zijn vrijlating aan de Syrische autoriteiten zijn tot nu toe onbeantwoord gebleven. Aan de autoriteiten van alle bovenge noemde landen zullen brieven ge schreven worden met het verzoek om onvoorwaardelijke vrijlating of ophel- dering over de situatie van de ge- 1 vangenen. Er zijn voorbeeldbrieven beschikbaar. Tevens wordt er voor schrijfmateriaal en postzegels gezorgd. Nadere infor- 'natie: mevr. J. den Oude,tel. 14622. 'Spullenhulp' Veldweg 6, tel. 18730 Voor het ophalen van spullen kan men bellen tijdens de openingstijden en op woensdag- en donderdagoch tend. De spullen worden dan de don derdag daarop gehaald tussen 09.00 en 13.00 uur. Lentemarkt Op zaterdag 19 april organiseert Spullenhulp een grootse lentemarkt, van 11.00 tot 15.00 uur. Er zijn mooie spullen en het wordt natuurlijk weer een grandioze dag. De jaarlijkse kollekte, gehouden voor het Fonds voor Epilepsie Bestrijding, heeft 11.333.90.- opgebracht. De organisatie dankt gaarne de milde gevers en alle medewerkers die dit prachtige resultaat hebben mogelijk gemaakt. De kinderen van het internaat "Nieuwe Weg" hebben een gift mogen ontvan gen van het Rode Kruis. Deze was zeer welkom, zij hebben hier voor crossfietsen kunnen kopen. Bedankt, Rode Kruis en al zijn dona teurs. Theater: Amsterdam, Carré: Adele Bloemendaal met haar show van 29 april t/m 3 mei Juüan Lennon op dinsdag 6 mei Laurie Anderson, woensdag 7 en don derdag 8 mei. Amsterdam, Edenhal: Siouxsie and the Banshees op woens dag 23 april Zwolle, IJsselhal: 'Dio' op zaterdag 3 mei Utrecht, Vredenburg: 'Catharine Sauvage,' woensdag 23 april Voor deze en vele andere voorstellin gen kunt u bij de VVV bespreken. Busreizen Gooilander: Donderdagen: Winkelen in Keulen, Es sen, Brussel of Antwerpen. Dinsdagen: Bingo, Brabant of een be zoek aan de tentoonstelling 'Gouden Handen.' Dinsdagen: 8, 22 april en 6 mei 'Oranje- tocht'. Dinsdagen: 22 en 29 april 'Bloesemtocht door de betuwe'. Het gratis 'Dagtochten' boekje kunt u afhalen bij de VVV. De nieuwe vakantiegidsen 1986 zijn binnen, u kunt hierin alle informatie vinden over attractiepunten, beziens waardigheden, hotels, bungalows, campings, pensions, restaurant etc. Dagtrips 1986 'Lekker weg in eigen land' kunt u gratis afhalen bij de WV. De landelijke WV geschenkbon is eveneens verkrijgbaar bij de Soester VVV. De bon is verkrijgbaar in waar den van 10," tot 50,--. Het VVV kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is welke werkdag geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Het telefoon nummer is 12075. Een aanzienlijk aantal bij de Stichting Vrijw. Vak. Bank ingeschreven vrij willigers zijn werklozen met een of an dere uitkering. Omdat sommigen van hen om welke reden dan ook geen kontakt zoeken met de VVB en dus nauwelijks op de hoogte zijn met de mogelijkheden die er zijn, is indertijd de 'werklozentelefoon' in het leven ge roepen. Nu, na een klein jaar heeft de ze telefoonlijn een eigen plaats onder de instellingen die iets voor werkozen te bieden hebben. Uit onderzoek van rechtswinkels in Utrecht is gebleken dat de Sociale Dienst daar dikwijls niet genoeg tijd heeft om klanten de nodige informatie te geven. De Werklozentelefoon geeft ruime aandacht aan mensen die opbel len met vragen over uitkering en op leiding, bijverdiensten, onbetaald werk, enz. enz. De praktijk wijst verder uit dat mensen aan de Werk lozentelefoon vragen stellen waarmee ze niet durven aankomen bij GAK of GSD. Een vraag als: Hoe kom ik onder de voordeursdelerskorting uit? zou bij de sociale dienst wantrouwen kunnen opwekken. De Werklozentelefoon kan men in vertrouwen nemen. Ook mensen die willen praten over hun situatie als werkloze, of hun hart willen luchten kunnen terecht bij de Werk lozentelefoon. Er kan gebeld worden op maandag t/m vrijdag, van twee tot vijf uur. Het tele foonnummer is: 030-340659. Iedereen die werkloos is of het denkt te worden vindt hier een willig oor. Vanzelfspre kend kan men met vragen op velerlei gebied ook terecht bij de Vrijwilligers Vakature Bank Soest, tel. 12630. Vakatures 0 Administratieve medewerker (ster) gevraagd bij landelijke Vereniging. Aard van de werkzaamheden: behan delen van de inkomende en uitgaande post, bedienen van de telefoon, ver strekken van inlichtingen over het werk van de vereniging, het verrichten van typewerk en het bijhouden van het archief 10/611 0 Bejaardencentrum vraagt vrijwil ligers m/v voor o.a. werkzaamheden in de conversatiezaal m.n. het zetten en serveren van koffie t.b.v. de bewoners (12/603); 0 Instituut voor moeilijk lerende jongeren in de leeftijd van 6-20 jaar roept de medewerking in van vrijwil ligers m/v ter ondersteuning van de aanwezige leerkrachten (3/630) 0 Instituut voor Natuurbescher mingseducatie heeft plaats voor vrij willigers m/v om behulpzaam te zijn bij het geven van natuurlessen aan kin deren in de praktijk. Vooral in de tweede week van juni is veel extra hulp gewenst (5/613). Voor informatie over bovenstaande va katures kunt u zich wenden tot de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank, Willaertstraat 49, tel. 12630. Openings tijden: maandag, dinsdag en donderdag, 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur. Op vrijdag van 11.00 - 12.30 uur. GEBOREN: Jordi Gerard, zoon van J.G. Wesseling en Y. Nauta. - Robin Marijn, zoon van A.B.H. Huijink en M.A.J. Uilenhoed. - Jimmy Thiemy, zoon van M.J. Tabak en M.J.J. Vos. - Martijn, zoon van P.J.N. van Rijthoven en F.J. Tem- minck. - Richarda Hendrika, dochter van A.A. Hilhorst en A.B. van den Hen gel. - Johan Teunis Cornelis, zoon van J. Abbel en A.W. Gijsbertsen. ONDERTROUWD: Alfons Kiljan en Mathilde Piepen broek. - Jacob Gerrit Frederik Frölich en Ingrid Helena Roger Meerts. - Eg- bertus Klaibeda en Astrid Post. - Derk Nantko Raatjes en Claudia van Oost ende. - Louis Paul van.Gorkom en Mie- ke Zaremba. - Gerrit Jacob Koster en Hélène Nicole van Gaver. - Harry Vet- kamp en Fransina Tetelepta. GEHUWD: Jan Schepers en Marijke Kok. OVERLEDEN: Wendelina Hagemijer, echtgen. van G.J.H. Kerstholt. - Gijsina Paulina Maria Jeannetta van Thiel, echtgen. van A.B. van 't Zelfde. - Jeroen Martijn Hoogendborn. - Hendrikus Schouten. - Rolf Cornelis Verberg, echtgen. van B.M. van Wiggen. - Aleida Maria Butze- laar, wed. van P.A.L. van Kampen. - Wil lem Doorduijn, echtgen. van M. Kuijper. - Gerritje Slootweg. - Johanna Catharina Josephina de Vré, wed. van A.J.A. van Aken. - Johannes Frederik Verburgt, echtgen. van G. Ostermann. GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 Op dinsdag 8 april organiseert de His torische Vereniging Soest (HVS) weer een avond van de werkgroep Genealo gie, te houden in de Oudheidkamer. Aanvang 20.00 uur. De heer G. Staalen- hoefleider van de werkgroep Genealo gie, behandelt het onderwerp 'familie- drukwerk.' Bezoekers wordt verzocht zoveel mogelijk materiaal als adver tenties, bidprentjes, etc. mee te bren gen." In mei is er in de Oudheidkamer een tentoonstelling van werken van de heer L. Voordouw (miniatuur-applicatie- werk). Velen zullen zich nog de prach tige expositie van zijn miniatuur-meu belen in 1984 herinneren. De openings tijden worden nog bekend gemaakt. Op dinsdag 3 juni komt de heer J. Haanstra, archivaris van de gemeente Soest, spreken over het gemeente-ar chief en de wijze waarop belangstellen den inzage kunnen krijgen in het ma teriaal. In de Oudheidkamer. Aanvang 20.00 uur. Reanimatie-diploma's bij Foxboro Op 20 maart j.1. slaagden voor het di ploma Elementaire Reanimatie van de Nederlandse Hartstichting de dames M. Glogoza-Jaarsveld en A. van der Wardt-Kok, en de heren W. Mol, H.B. van Hamersveld, W. Kortwijk, L. Featherstone, R. Brummel en W. Stein. Zij zijn allen medewerkers bij Foxboro Nederland N.V. te Soest. In totaal be heersen nu 78 personen de Elementaire Reanimatie (hartmassage en be ademing) bij Foxboro. De kursussen werden gegeven door het Reanimatie Team Laren e.o. van de Nederlandse Hartstichting. Nieuw telefoonnummer provinciehuis Met ingang van 1 april aanstaande zal het provinciaal bestuur van Utrecht telefonisch bereikbaar zijn onder nummer 030 - 589111. Ook de provin ciale afdelingen kabinet algemeen juridische zaken, welzijnszaken, ruim telijke ordening, informatievoor ziening, gemeentefinanciën, voorlich ting en het bureau reisdocumenten en paspoorten, die zijn gehuisvest in het complex Achter Sint Pieter, zijn vanaf 1 april aanstaande onder het nieuwe nummer 030 - 589111 bereikbaar. De provinciale waterstaat, de provinciale planologische dienst eri de afdelingen financiën, zuiveringshef fing, waterstaat en milieubeheer die zijn gehuisvest in het provinciekantoor Rijnsweerd, blijven bereikbaar onder telefoonnummer 030 - 524111. Het Interkerkelijk Comité Tweezijdige Ontwapening, afd. Baarn-Soest e.o. houdt op woensdagavond 9 april 1986 haar jaarvergadering in gebouw De Open Hof aan de Veenbesstraat 2 (hoek DalwegAanvang 19.30 uur. Na het behandelen van het financiële overzicht van de penningmeester en het jaarverslag van de secretaris, hoopt om 20.30 uur op te treden Ds. J.W. Schneider, legerpredikant, met als onderwerp: 'Op de vlakte blijven met de Bergrede. Er zal gelegenheid zijn tot vragen stel len en discussie. De afdeling Soest-Zuid van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt haar maande lijkse ledenvergadering op 9 april a.s. om 8 uur 's avonds in gebouw "De Rank", Soesterbergsestraat. Dr. N. Spronk uit Bussum zal spreken over "De toekomst van de mens in zijn ar beid". Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zonaag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur N In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Op reis door La Be Ha Italia De vereniging Dante Alighieri organi seert op dinsdagavond 15 april een bij eenkomst in wijkcentrum De Groene Stee, Wiekslag 92, Amersfoort aanvang 20.00 uur. Dan zal de heer A. J. Engels de aanwe zigen meevoeren op een reis door Ita lië, waarbij hij de grote autoroutes links zal laten ligge/i en de wat minder bekende toeristische plekjes bespre ken. Een en ander wordt extra smake lijk gemaakt door vertoning van dia's. De heer Engels spreekt in het Neder lands. Introducés zijn tegen betaling van 5,- van harte welkom. Kasteel Het Loo en zijn bewoners Hierover spreekt op vrijdagavond 25 april de heer Ferry Jongbloed, conser vator van het Museum 'Ons Lieve Heer op Solder' in Amsterdam. De bijeen komst vindt plaats :in het Doopsgezind en Remonstrants Centrum, Stadsring 137 Amersfoort en begint om 20.00 uur. Over Het Loo, dat aan het eind van de 16e eeuw in opdracht van stadhouwer Willem III werd gebouwd, is veel te vertellen. Sinds de bouw is het kasteel jachtslot en zomerverblijf van vorstelijke perso nen geweest; koningin Wilhelmina heeft er haar laatste jaren doorge bracht. Ook de tuinen zijn het bespre ken meer dan waard. De heer Jong bloed zal zijn lezing met dia's il lustreren. Voor liefhebbers van de vaderlandse geschiedenis een interessante lezing, die op 26 april door een excursief zal worden gevolgd. Inlichtingen en opgave bij Volksuni versiteit Eemland, Korte Bergstraat 5, Amersfoort tel. 633178 (9.00-13.00uur). Zondag 6 april HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. P. Kloek 19.00 uur ds. J. van Buurengez. dienst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. K. van Liere De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H.J.J. Radstake; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur prof. dr. C. Graafland, Gouda 17.00 uur dr. H. Vreekamp, Epe Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 uur ds. J. Streefland, Nijkerk In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Juiianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. H. van Heijst 17.00 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. J. van Buuren De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H.J.J. Radstake; gez. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J.W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. A. Hordijk GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 en 15.00 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur drs. J. Kamerling, Maarn EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.00 uur H. Blankenspoor, Wateringen CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur avondmaal dienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Dienstenzondag 09.30 en 16.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest:dinsdag 19.35 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. J.B. Maarsingh, Amers foort Sterrenberg 10.30 uur dhr. A.E. van Eeden, Putten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. R. v.d. Berg, Zeist 19.00 uur prof. I.A. Diepenhorst, Zeist BAARN DOOPGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. A.J. v.d. Sluis, Wijchen NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan37 10.45 uur ds. J. Keuning EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur dr. H.J. Jaanus, Zeist VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. J.F. de Leeuw, Leiden Oplettende lezers zullen in de Soester Courant van vorige week hebben ont dekt dat de kop boven het artikeltje over de werkloosheidscijfers van de maand februari onjuist was. Soest tel de eind februari 1316 werklozen. Het aantal van 8011, dat in de kop was ver meld, had betrekking op het aantal ingeschreven werkzoekenden in het to tale rayon Amersfoort van het Gewes telijk Arbeidsbureau. Zondag 6 aprilJoanneskerk: Aanstaande zondagavond 6 april, wordt in de Joanneskerk aan de Willaert straat (bij C-drie v/h De Borg) weer een Oecumenisch Avondgebed gehou den dat is voorbereid door de gelijknamige werkgroep van de Raad van Kerken te Soest. Het thema is: 'Anders dan jij....' Centraal staat dit keer de positie van homofiele mensen in de kerk. Hoe gaat de kerk - of liever: hoe gaan kerkmensen met elkaar om als hetero- en homofiele mensen? Elkaar liefhebben is een centraal begrip de bijbelse verkondiging, maar in de praktijk blijkt dat aan allerlei beperkingen onderhevig, waarbij men soms uitgaat van bepaalde bijbelteksten die de liefde tussen mannen en mannen en tussen vrouwen en vrouwen lijken te veroordelen. Is dat alle maal wel zo vanzelfsprekend als het lijkt? In het Oecumenisch Avondgebed gaat het niet alleen om bezinning en ge bed, maar ook om informatie en actie. De dienst in de Joanneskerk begint om 19.00 uur. Ieder is van harte welkom. De Vereniging voor Openbaar Onder wijs organiseert op maandag 7 april een "Studiedag" in het gebouw van de Openbare Mavo aan de Varenstraat. Het programma begint om 9.00 uur 's morgens. De wethouder van Onderwijs, drs. J. L. Menne, zal de studiedag openen. Daar na wordt een inleiding gehouden door Bob van Dam, hoofdbestuurslid van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs. De deelnemers houden zich ver der voor en na de lunch bezig met taal activiteit en informatica. Het VVD-Tweede Kamerlid, de heer drs. Th. H. Joekes zal op maandag 7 april a.s. aanwezig zijn op een bijeen komst, georganiseerd door de Vrou wen in de VVD afdeling Soest/Soester berg. Het onderwerp van deze avond is actuele politiek. Uiteraard is de heer Joekes bereid in te gaan op vragen van de aanwezigen. De bijeenkomst wordt gehouden in Restaurant De Soester Duinen-Soes- terbergsestraat 188 te Soest- en begint om 20.00 uur. Belangstellenden-, leden en niet leden, mannen en vrouwen- zijn van harte welkom. Zaterdagmiddagmuziek In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht wordt de 5 april de cyclus met composities van het Te Deum voortgezet met de uitvoering van de cantate 'Herr Gott, dich loben alle wir' BWV 16 van Johann Sebastian Bach. Bach gebruikte de Te Deum- tekst die Maarten Luther heeft vertaald van het latijn. Uitvoerenden zijn koor en barokorkest van de Domcantorij, met mede werking van Ria Frowijn, alt; Henk Vonk, tenor en Kees van de Koning, bas. Het geheel staat onder leiding van Domcantor Maarten Kooy. Aanvang: half vierde toegang is vrij. A.s. zaterdag 5 april in café de Kater in Soest. Op de Koninginnelaan 70 wordt iedere maand een feest georganiseerd. Dit keer is het een Italiaanse beach party. De hele avond worden er Ita liaanse pizza's gebakken. Pizzabakkers Lorenza uit Amersfoort is een van de beste show pizzabakkers van Neder land. Met cocosnoten, meloen en nog veel meer zuidvruchten worden die avond de overheerlijkste cocktails gemaakt. Voor maar 5,- kun je daarvan ge nieten. Voor degene die het meest zomers gekleedt komt ligt er een italiaanse verrassing klaar. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 Aanstaande zondag wordt de eerste vriendendienst in de lente van 1986 ge houden. Een nieuw leven een nieuw be gin. Nieuw leven openbaart zich ieder jaar weer. Ook het thema voor deze vriendendienst staat in het teken van de lente, n.1. 'Het leven tegemoet.' En dan gaat het niet om leven dat begint- opbloeit en in de herfst weer verdwijnt, maar over een altoos durend zomers leven, waarvoor niet geldt het vaak ge hoorde lied: ,'t is weer voorbij die mooie zomer.' De evangelist J.O. Schouten uit Huurhugowaard zal over dit onder werp spreken. Verder zullen Bas en Alie Pullen uit Scherpenzeel zin gen, en is de muzikale begeleiding op het orgel weer in handen van Peter Loef. U wordt weer hartelijk uitgeno digd deze dienst mee te maken. Na de dienst, die om 19.00 uur begint is er in een van de zalen koffie en gelegenheid om na te praten. Er komt weer een rommelmarkt, en wat voor een. Voor de 16e maal organi seert Stichting Jeugdzorg haar eigen originele rommelmarkt op het terrein van de Vangrail aan de Nachtegaal- weg. Er zal dit jaar een nieuw verras send gebeuren op de markt plaats vin den. En wat dat zal zijn, komt u zelf maar aanschouwen. U mag alvast uw medewerking verlenen door de goede ge bruikte spullen af te staan voor de rom melmarkt. U kunt bellen 19871 - 19803 - 18211. Met de opbrengst van de rom melmarkt kan Jeugdzorg haar aktivi- teiten uitbreiden en verbeteren. Inzameladressen G. Gelderhof 4, Van Hamelstr. 1, T. Dobbehof 38, W. Beckmanstr. 3, Beu- kenln. 26, Nieuweweg 30a, Ereprijsstr. 185, Kamperfoeliestr. 16, Smitsweg 5, W. de Zwijgerln. 24, Emmaln. 10, Hel- lingweg 26, Wilhelminaln. 10 en 19, Beetzlaan 14 en 78, Schriksln. 19, A. Hahnweg 2, Schaepmanstr. 75. Korte- weg8. De Partij van de Arbeid in Soest/Soes- terberg organiseert een openbare le denvergadering over emancipatie op woensdag 9 april. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur in restaurant Van de Brink, Soesterbergsestraat 122, en zal worden geleid door het PvdA-Sta- tenlid Ans Holleman. Uitgangspunt voor de discussie is het partijprogramma voor de gemeente raad. De onderdelen die op emancipa tie betrekking hebben zullen onder de loep worden genomen. Voor degenen die minder thuis zijn in het PvdA-programma zullen op de avond zelf de emancipatie-zinsneden op stencil beschikbaar zijn. De leden hebben dit inmiddels in het plaatselijke partijblad De Rode Draad ontvangen. Omdat emancipatie een zaak van man nen en van vrouwen is, zijn mannen en vrouwen van harte welkom om aan de discussie deel te nemen. Informatietel. 16874. Op maandag 7 april a.s. houdt de werk groep gemeentepolitiek van D'66 haar maandelijks fraktieberaad in het ge bouw van Gemeentewerken aan de Lange Brinkweg 77. Gezien de voorstel len van de raadsvergadering van don derdag 10 april is er discussie te ver wachten over de punten: 5. Heroverweging gemeentelijke orga nisatie (waarbij de wethouders het be grote budget van 90.000,- met 35.000,- hebben overschreden) 6. Vervanging en uitbreiding van de apparatuur van de geautomatiseerde tekstverwerking op de gemeentese cretarie. Indien u een onderwerp hebt dat u speciaal besproken wilt hebben, dan graag vooraf een telefoontje aan Adri- aan Pothuizen, tel. 19628, of aan Jan van Esseveld, tel. 03463-1710. van 20.00 tot 1.00 uur. vanal 40 personen. Zaterdag 5 en zondag 6 april HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door 0 B.C.A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 12667. 0 R. von Bartheld, Oranjelaan 33, tel. 13322. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! SOESTERBERG 0 G.P.J. de Kanter, Rademaker- straat 1, tel. 1700. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur. 0 Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra dienst op zaterdagochtend, 9.00 -12.30 uur: 0 Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12137. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00 -13.30 uur: m H. Abbring, Larixlaan 16, tel. 13842. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren 0 W. Tander, Bunschoten, tel. 03499-- 84455. Kleine huisdieren: 0 A.A. van Knapen-de Jong, Ere prijsstraat 23,tel. 14211. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155-- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. Soest, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. Soesterberg,Medisch Centrum Rademakerstraat43, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even- - eens tussen 13.00 -14.00 uur RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode-Kruisafd. Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Op dinsdagochtend 8 april start in het Amersfoortse buurthuis De Roef, Van Assenraadstraat 2, een cursus Engeis voor beginners. De cursus is bedoeld voor mensen die geen of maar een klein beetje Engels kennen. Er wordt ge werkt in een kleine groep van maxi maal 12 deelnemers. Er kunnen nog en kele cursisten geplaatst worden. De cursus vindt plaats van 9.15 tot 11.15 uur. Voor de zomervakantie kunnen er nog 8 a 10 bijeenkomsten zijn; half september wordt de cursus vervolgd. De kosten bedragen 3,- per keer. Kin deropvang is aanwezig. Men kan zich opgeven bij Marja Ha mers, buurthuis De Roef (tel. 033- 755664) of bij VSV (vorming en Scho ling Volwassenen), tel. 033-750477. 'Youth for Christ' Soest Op zaterdag 5 april a.s. organiseert 'Youth for Christ' Soest een Open Avond. Alle jongeren die belangstelling hebben voor de aktivi- teiten van 'Youth for Christ' Soest van harte welkom. De avond zal staan in het teken van de kennismaking, en zal plaatsvinden in 'Het Kruispunt' aan de A. Cuyplaan 200 (naast de openbare bi bliotheek). Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatietel. 19551. Op maandag 7 april wordt voor de 17e keer de Kraammarkt georganiseerd. Er zullen weer stands zijn van verschillende organisaties die te maken heb ben met zwangerschap, geboorte en de periode erna. De fysiotherapeuten die zwangerschapslessen geven zijn er bijvoorbeeld. In hun lessen wordt er naast allerlei oefeningen voor bepaalde spieren en ontspannings-oefeningen ook gepraat over de zwangerschap en de beval ling. Moeders voor moeders is er ook. Deze organisatie verzamelt urine van zwangere vrouwen in de eerste 4 maanden. Uit de urine wordt een bepaalde hormoon gehaald, dat gebruikt wordt als geneesmiddel om onvruchtbaar heid te bestrijden. Unicef is er met een stand met geboortekaartjes. Bij de stand van de Kruisvereniging kan men informatie krijgen over a.s. ouderavonden en de zuigelingenzorg. Ook is er een diëtiste aanwezig, die advies kan geven als men vragen heeft over voeding tijdens de zwangerschap: b.v. hoe kan ik smakelijk eten zonder zout, of hoe kan ik vegetarisch en toch gezond eten. Bij de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk kan men terecht voor informa tie en adviezen m.b.t. het geven van borstvoeding. Men komt dan in kontakt met moeders, die vanuit hun eigen borstvoedingservaringen kunnen hel pen. Dit is heel in het kort iets over enkele stands, maar er zijn er meer; de ver loskundigen, tandarts, Vereniging Samen Bevallen, kraamcentrum Amersfoort. Een kraamafdeling van het ziekenhuis Zonnegloren, V.T.O.- team, Vereniging Kind en Ziekenhuis en de N.V.S.H, Films Uiteraard wordt ook de film van een geboorte thuis vertoond, verzorgd door Alfred Benzon. De film wordt om 19.45 en 20.45 uur gedraaid. Daarnaast is er een Turkse film over de verzorging van de baby. Kortom er is weer veel te zien en te horen, samen met muziek Van de Aros en een kop koffie. Het zal zeker weer een gezellige avond zijn. U bent van harte welkom op onze 17e kraammarkt, maandag 7 april van 19.30 - 21.30 uur, in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14 te Soest. De toe gang is gratis.

Soester Courant | 1986 | | pagina 15