ti m MEDE OPHEFFING^ UITVERKOOP M Gemeenteraad eensgezind achter Kroon- beroep tegen Oelte-beschikking Reorganisatievoorstel stuit op verzet bij ambtenaren College-onderhandelingen achter gesloten deuren Soest stuurt vlees terug 'Principebesluit reorganisatie gemeentelijk apparaat heeft geen dwangmatig karakter' Problemen of oplossingen? kiM^zogezien «88 WOENSDAG 2 APRIL 1986 64e JAARGANG NO. 31 IBM liËÉgÉii 111111 Mogelijk spoedbehandeling bij Raad van State Gedeputeerde Staten steunen Kroonberoep alsnog College gaat ongemotiveerd voorbij aan adviezen GLAS HANDEL Advisie Soest Computer Consultants bv Programma moet 15 april gereed zijn Uit besmet gebied Zoetermeer Wilgenrand in mei Voorbereiding valt stuk duurder uit SPORTIEVE HERENKLEDING BETAALBAAR MODIEUS LET OP! Super aanbiedingen Honsbergen KETTING FORMULIEREN Abonnement per halfjaar 112 Buiten Soest per halfjaar f24 Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Postgiro 126156 'We zijn nog niet klaar, dat blijkt wel. Deze eensgezindheid is een stimulans voor ons om door te gaan en in de toe komst het resultaat binnen te halen dat we zo graag willen. Het is een opdracht en een enorme steun. Als we deze lijn vasthouden hebben we heus reële kan sen. Het is dan ook een reële zaak om ons gelijk bij de Raad van State te zoe ken.' Dat zei Burgemeester Scholten vorige week tijdens de bijzondere commisie- vergadering Algemene Bestuurszaken, waar het Kroonberoep aan de orde kwam dat de gemeente Soest heeft aangetekend tegn de beslissing van staatssecretaris J.P. van der Reijden om geen geld uit te trekken voor reali sering van de Oelte. Voordat de commissie zich eensgezind achter het concept van het College had gesteld voerden vanaf de druk bezette publieke tribune in de kantine van de Brandweerkazerne nog twee inspre kers het woord. De eerste was dr. C.H. Willemse, directeur van Maarschalks bos-Zonnegloren, die het beroep van harte toejuichte. 'De inhoud ervan spreekt ons zeer aan. Het vormt een uitstekende completering van ons eigen verweerschrift,' aldus dr. Wil lemse, die vaststelde dat de grote ver bondenheid van de gemeente Soest met de ziekenhuisstichting daarmee nog eens werd onderstreept. 'Dit geeft aan leiding de toekomst met vertrouwen te gemoet te zien.' Hij beloofde de wer kers in de eerste en tweede lijn van de gezondheidszorg zijn aanhoudende steun voor de realisering van de nieuwe voorziening. Mensen Namens de commissie Volksgezond heid merkte de heer B.C.A. Nicolas op hoe groot het belang van een zieken huisvoorziening in de regio is en blijft. 'Het is belangrijk dat duidelijk wordt dat dergelijke beslissingen niet alleen maar op getalsmatige gronden, vanuit een bureaustoel, worden genomen. Tenslotte praten we niet over een hoop stenen, maar over de mensen die er werken en die er verblijven.' Hij hekel de het uitblijven van de beschikking van de staatssecretaris, omdat dat frusterend en demotiverend heeft ge werkt. Ook wees hij op de steun van het ziekenfonds voor het Oelteplan. De commissieleden bleken stuk voor stuk geen probleem met het kroonbe roep te hebben en het van harte te steu nen. Neks Blommers (VVD) noemde het wel uitermate bedroevend dat het nodig was om een procedure tegen de rijksoverheid te beginnen, maar vond het van het grootste belang voor Soest dat er een nieuw ziekenhuis komt. 'Wij zullen alles moeten doen om onze ver antwoordelijkheid waar te maken, om de werkgelegenheid te behouden en de samenwerking tussen eerste en twee- lijnsgezondheidszorg een kans te geven.' Adriaan Pothuizen (D'66) stelde vast dat in Soest niemand meer overtuigd behoefde te worden, maar wel in Den Haag. 'Soest en Baarn doen wat ze kun nen en gaan door tot in laatste instan tie.' Kees Verheus (CDA) stelde eveneens vast dat het een nare zaak was dat alle maal op deze manier moest lopen. Hij riep het College op de zaak 'ter plekke warm te houden,' omdat de beroeps procedure anders misschien maanden en maanden ging duren. Jan van Garderen (SGP/GPV/RPF) sloot zich daarbij aan en noemde een ziekenhuisvoorziening voor 60.000 mensen een noodzaak om op terug te kunnen vallen, mede gezien het toene mende probleem van de vergrijzing. Jan Visser (Prog. Soest) stelde met vreugde vast dat de commissie en de insprekers geheel eensgezind waren. Hij hoopte die ook op andere terreinen gedemonstreerd te zien. Filosofie Burgemeester Scholten onderstreepte nog eens dat de filosofie waarop het plan voor de Oelte is gebaseerd de laat ste tijd nogal eens op de achtergrond was geraakt. 'Het gaat altijd nog om een modern, efficiënt concept, dat een goedkopere exploitatie mogelijk maakt. De vraag is gewettigd of de ar gumenten van het College voor de Zie kenhuisvoorzieningen wel zo sterk zijn.' Hij stelde verder vast dat Soest en Baarn, samen met de stichting Maar schalksbos-Zonnegloren, 'een volledig gesloten front' vormden en wees erop dat ook Gedeputeerde Staten van Utrecht alsnog hun steun aan de Oelte hadden betuigd. De burgemeester uitte ook woorden van erkentelijkheid aan de diverse andere organisaties die tegen de beschikking van de staatsse cretaris in beroep waren gegaan. Reagerend op de woorden van Verheus merkte hij op dat er een 'koude sa nering' zou plaatsvinden als er niet snel iets zou gebeuren. 'Dan gaat het vanzelf allemaal kapot; dan staan er 600 man op straat en hebben wij geen ziekenhuis meer.' Bespoedigen Hij liet wetn dat er al kontakten waren gelegd met de ambtelijke staf van de Raad van State, waaruit gebleken was dat er mogelijkheden zijn om de behan deling van het beroep te bespoedigen nu er zulke belangwekkende elemen ten in het gbeding zijn. Binnenkort gaat een kleine delegatie van Soest en Baarn naar Den Haag, om over een en ander te overleggen. 'Normaal duurt een kroonberoep misschien wel 3, 4 of 5 jaar, en daar moeten we absoluut niet in verzeilen,' aldus burgemeester Scholten. Op zijn voorstel werd de behandeling van het beroepschrift in de gemeente raad niet afgewacht, maar direct ver zonden aan de Raad van State. De com missie ging daarmee ruimhartig ak koord. 'Bevolking' 9 april gesloten De afdeling bevolking, Van Wee destraat 35, is woensdag 9 april de gehele dag gesloten. Alleen voor aangifte van geboorte en overlijden kan men die dag tussen 9.00 en 10.00 uur terecht. Bouwverkeer in Overhees maakt wegen glibberig Het bouwverkeer, met name de vracht auto's en de shovels, veroorzaakt in het nieuwbouwgedeelte van de wijk Over hees vaak voor slecht berijdbare wegen. Door het zand dat op de wegen terechtkomt ontstaat bij regen een glibberig wegdek. De gemeente heeft aan het begin van het nieuwbouwge deelte borden met het opschrift 'bouw verkeer' geplaatst. Deze borden zijn bedoeld als waarschuwing. Ondanks het feit dat er goede afspraken zijn ge maakt om regelmatig het wegdek te ontdoen van zand is het nooit te voorko men dat er spoedig na het vegen weer zand ligt. De gemeente kan echter geen aan sprakelijkheid verweten worden, wan neer een ongeluk gebeurt dat mis schien mede veroorzaakt wordt door de glibberige staat van de weg. Er zijn door de gemeente voorzorgsmaat regelen genomen en men heeft nood- kolken geplaatst om het regenwater weg te krijgen. Zolang er nog gebouwd wordt blijft het oppassen geblazen. Gedeputeerde Staten ondersteunen het beroep dat Baarn, Soest en de Stichting Maarschalksbos-Zonnegloren hebben ingesteld tegen de wei gering van de staatssecretaris van volksgezondheid om de bouw van het fusieziekenhuis De Oelte toe te staan. G.S. zullen de staatssecretaris nog maals schrijven dat zij niet met zijn beslissing instemmen, maar blijven bij hun mening dat er voor de provincie geen gronden zijn om daar formeel bezwaar tegen aan te tekenen. G.S. schrijven dit aan de voorzitters van de Statenfrakties van CDA, VVD en PvdA/PPR in antwoord op hun vraag of zij aan de ingestelde beroepen geen adhesie zouden willen betuigen. G.S. stellen vast dat de staatssecretaris zijn beslissing voornamelijk ba seert op wettelijke normen voor ziekenhuisplanning, waardoor deze onweer legbaar is. Verder wijst het college erop dat het aan zijn advies om de bouw van De Oelte een voorwaarde had verbondener moest in Baarn en Soest en nieuwe vorm van samenwerking tussen eerste- en tweedelijnsgezondheids- zorg worden verwezenlijkt. Dat was ook het belangrijkste argument dat vóór De Oelte had kunnen pleiten. 'Helaas is dit tot op h^den een papieren argument gebleven,' aldus het col lege. 'Daardoor heeft dit pro-argument, zo is ons uit het overleg met de staatssecretaris gebleken, zich thans tegen De Oelte gekeerd. G.S. zien overigens nog kansen voor een fusieziekenhuis als de samen werking tussen eerste en tweede lijn alsnog gestalte krijgt. In ieder geval kan de diskussie volgens het college dan worden heropend. De wijze waarop de reorganisatieplan nen voor het gemeentelijk apparaat tot dusver door het College van Burge meester en Wethouders is aangepakt, roept bij een groot aantal ambtenaren ter gemeentesecretarie verzet op. Dat blijkt uit een brief aan de gemeente raad, die is ondertekend door zo'n 70 medewerkers van de secretarie en die vorige week tijdens de vergadering van de commissie Algemene Bestuurs zaken werd besproken. De medewerkers laten in de brief blij ken onaangenaam te zijn 1 getroffen door een zinsnede in het raadsvoorstel, waarin het College zijn teleurstelling uitspreekt over het feit dat Georgani seerd Overleg en Medezeggenschaps commissies nog geen uitspraak hebben willen doen over een aantal uitgangs punten bij de reorganisatie. De ambtenaren reageren met name op de budget-overschrijding, die wordt toegeschreven aan de noodzakelijk gebleken ruime informatie aan het per soneel. 'Wij onderschrijven die nood zaak, en juist daarom heeft het ons ge troffen dat onze reactie door het Col lege met één zin wordt afgedaan,' al dus de brief. Nog een keuze 'Als secretarie-personeel zijn wij even zeer teleurgesteld dat geen acht wordt geslagen op de motieven die tot onze opstelling hebben geleid,' vervolgt het schrijven. 'In eerste aanleg is o.i. door de personeelsvertegenwoordigers zeker een constructieve houding aan genomen.' Verwezen wordt naar de po sitieve reactie van de ambtenaren op de gedachte van meer 'beleids-geïnte- greerd werken,' hoewel men van me ning is dat ten aanzien van de organisa tievorm nog geen keuze moest worden gemaakt. De ambtenaren verwijten het College nu dat het de toekomstige organisatie vorm al vastlegt als de gewraakte uit gangspunten worden gehanteerd. Bovendien hebben de ondertekenaars van de brief bezwaar tegen het feit dat het College niet inhoudelijk ingaat op de inspraakreacties, omdat elke motivering voor wat het College met het resultaat van de inspraak heeft ge daan achterwege is gebleven. 'Wii vragen ons af of, gelet op het boven staande, een afgewogen besluitvor ming over dit voorstel mogelijk is,' al dus de brief. Namens de ondertekenaars lichtte de heer P. Schmittmann de brief nog mon deling toe. 'Wij zijn van mening dat het College ongemotiveerd voorbijgaat aan de adviezen van de personeelsver tegenwoordigingen en nu doorgaat naar de tweede fase.' De commissieledert spraken op hun beurt hun bezorgdheid uit over deze ontwikkelingen en zetten ook hun eigen kanttekeningen bij het raadsvoorstel. Bert Krijger (VVD) herinnerde eraan dat een half jaar geleden alleen was af gesproken dat er onderzoek zou worden gedaan naar een nieuwe orga nisatie, en dat alles toen al te snel leek te gaan. 'We zijn wat te hard van stapel gelopen, en daardoor hebben we zaken al moeten terugdraaien.' Hij pleitte voor 'ruimte' in het voorstel. 'Het pro gramma van eisen is niet meer dan een ideaal-plaatjebeleidsintegratie kan al plaatsvinden door simpele aanpassin gen.' Kees Verheus (CDA) waarschuwde het College ervoor dat de reorganisatie al leen maar rampzalige gevolgen kan hebben als ze niet wordt gedragen door het grootste deel van het personeel. Hij vond dat men zich nog niet moest vast leggen op een bepaald model en vroeg zich af hoe zwaar 'zwaarwegende ar gumenten' van de zijde van het perso neel eigenlijk wegen. Vertrouwensbasis Jan van Garderen (SGP/GPV/RPF) vond het voor de procedure ook beter om het principebesluit voor een be paald model nog open te laten en Adriaan Pothuizen (D'66) noemde het behoud van de vertrouwensbasis bij het personeel van het grootste belang. 'U bent al eerder tot voorzichtigheid gemaand en het is wijs om niets te for ceren. Het is goed om gas terug te nemen, alleen al om de schijn te ver mijden dat u de afgesproken leidraad negeert.' Overigens proefde hij meer kritiek op de politieke kanten van het raadsvoor stel dan op de bestuurlijke. Hij waar- VAN DE VEN'S BOEKHANDEL Soestdijk voorheen Boek handel De Stadhouder neemt afscheid van Soestdijk. NOG VIER WEKEN. Kom kijken, midden in de Winkelkring van Weedestraat naast Reisbureau Gerth. Bij Jansen ontspon zich een felle discussie hij wilde bouwen met flinke reductie Verkeerde kozijnen die de kansen verkleinen op dik bubbelglas in een sterke constructie. Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 16055 Of 18429 EN WIJ KOMEN! Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart, jk Peters bv. voor wonen in de groene zone. schuwde ook voor overspannen ver wachtingen van de nieuwe organisatie. 'Het gaat erom dat mensen erin kunnen functioneren.' Jan Visser (Progressief Soest) noemde het resultaat van de eerste fase maar mager en wees ook op de forse budget- overschrijding. 'Gaan we ons in een wespennest steken?' vroeg hij zich af. Hij vond dat het College de ambtena ren niet tegen de haren moest instrij ken, 'maar als het zo doorgaat vrees ik het ergste. Ik hoop dat we een reor ganisatie krijgen waar we met z'n al len wat aan hebben. Burgemeester Scholten onderstreepte het belang van goed overleg. 'Het is misschien wel snel gegaan, maar we hebben ook diverse malen te horen ge kregen: Waarom schieten jullie niet op.' - 'Signaaltje' Hij omschreef de brief van het perso neel als 'een signaaltje' van een be paalde angst en zorg en wees erop dat er wel degelijk sprake is geweest van het 'schrappen van de modellen.' Ook wethouder Oudemans weersprak dat er al een keuze is gemaakt voor een bepaald model. Hij hield het erop dat er sprake was van misverstanden en onderstreepte nog eens nadrukkelijk dat de aanpak van de verdere fase is omgeven met allerlei zekerheden, zelfs met de zekerheid van 'de weg terug.' Hij wilde de brief van het personeel eerst in een gesprek verduidelijkt zien. Ook burgemeester Scholten vond dat er snel gepraat moest worden en be loofde de raad zo spoedig mogeiljk een schriftelijk verslag. Hard gesteld lijkt de markt van computerleveranciers raak getypeerd met de term "money makers". Als geïnteresseerde - of misschien niet eens - wordt u overvoerd met aanbiedingen voor computers die steeds goedkoper lijken. Dat de ijzeren wet "Goedkoop is duurkoop" hier netzo opgaat, merkt u pas na de koop. Hij "werkt wel", maar u weet niet hoe. Of de geheugen capaciteit is te klein. Of de software niet adequaat. Enzo voort, enzovoort. Wij "Adviziers", staan voor onze naam. Uw concrete bedrijfs situatie, uw eigen automatiserings- behoefte, is uitgangspunt vooreen door dacht advies. Soms luidt dat; "Wacht u nog maar een A. Kuijpers jaar met automatiseren" omdat uw organisatie daarvoor nog niet rijp is. Zo'n vrijblijvende analyse voor uw automatiseringsbehoefte betaalt zichzelf terug. Voor u meteen. Voor ons later, wanneer u zegt "ik weet waar ik goed terecht kan". Belt u eens of schrijf ons. De IBM PC/AT uit voorraad leverbaar Vredehofstraat 13, 3761 HA Soest, Telefoon 02155-11434 CDA-lijsttxekker Jan Menne heeft vo rige week woensdag de eerste bespre kingen geleid over de vorming van het nieuwe College van Burgemeester en Wethouders en het nieuwe College-pro gramma. De onderhandelingen, die za terdagmorgen werden voortgezet, spe len zich af achter strikt gesloten deuren. Aan de besprekingen nemen niet al leen de zes lijsttrekkers van de in de nieuwe raad vertegenwoordigde par tijen deel. De grote fracties hebben eer. extra deelnemer. Het gezelschap bestaat dan ook uit Jan Menne en Kees Verheus (CDA); Gün- ther Plomp en Bert Krijger (VVD); Frans Kingma en Raymond van Gel der; en de "eenlingen" Jan Visser (Progressief Soest), Adriaan Pothui zen (D'66) en Wiebe Meüof (GPV/SGP/ RPF). Visser en Pothuizen hebben tijdens de eerste ronde aangedrongen op open baarheid, althans waar het niet om personen maar om zaken gaat. De meerderheid voelde daar niet voor en Visser en Pothuizen hebben zich daar aan geconformeerd. De resultaten van de onderhandelingen worden te gelege ner tijd na een gezamenlijk besluit daartoe naar buiten gebracht. Het streven is erop gericht, aldus het communiqué van Menne, op 15 april het College-programma voor de jaren 1986-1990 gereed te hebben. De resteren de tijd tot 29 april - de datum waarop de nieuwe raad zal worden geïnstalleerd - kan dan worden besteed aan de col legevorming. De Soester politie heeft dinsdagmor gen kunnen voorkomen dat in totaal 17.755 kilogram varkensvlees uit Zoe termeer in Soest werd uitgeladen bij een verwerkingsbedrijf op het indus trieterrein. Op een bedrijf op de grens van Zoetermeer en Nootdorp is Afri kaanse varkenspest vastgesteld. Het gebied is daarom besmet verklaard. Vlees en vleesprodukten uit het gebied mogen daaruit niet worden vervoerd. Tegen de eigenaar van het transport bedrijf is proces-verbaal opgemaakt. De man verklaarde overigens niet op de hoogte te zijn van de maatregelen. Het varkensvlees dat in Soest in twee vrachtwagens werd aangevoerd, was oorspronkelijk afkomstig uit Meppel. Daar waren vorige week vrijdag de dieren geslacht en was het vlees in geladen voor transport naar Zoeter meer. Op dat moment was nog niet be kend dat in dit gebied varkenspest heerst. In Zoetermeer werd het vlees overge laden. Vanmorgen in alle vroegte werd het naar het bedrijf in Soest getranspor teerd. Surveillerende politie zag de twee koel wagens gistermorgen om kwart over vier staan bij een bedrijf aan de in dustrieweg. Bij controle bleek de in houd uit varkensvlees te bestaan, dat afkomstig was van een bedrijf in Zoe termeer. In verband met het transport verbod van vlees werd de Algemene Inspectie Dienst (AID) van het mi nisterie van landbouw en visserij ge waarschuwd. Ambtenaren van deze dienst begeleidden het transport terug naar Zoetermeer. Bij het bedrijf in Zoetermeer was een fout gemaakt door het uit Meppel afkomstige vlees over te laden. Daar door was het in aanraking gekomen met besmette lucht met de kans op besmetting. Daarom mocht het niet verder worden getransporteerd. Voor 't eerst Het is voor het eerst dat in ons land Afrikaanse varkenspest is geconsta teerd. Deze voor dieren besmettelijke ziekte is overigens niet gevaarlijk voor de mens. Staatssecretaris Ploeg heeft een ver- voerverbod voor vee en een transport verbod voor vlees en vleesprodukten ingesteld in Zuid-Holland en in delen van Noord-Holland en Utrecht. Vlees en vleesprodukten die uit het besmet te gebied afkomstig zijn, mogen het gebied niet uit. Uit onderzoek is ko men vast te staan dat de 76 inmid dels vernietigde dieren op het varkens- mesterijbedrijf de ziekte hebben op gelopen doordat ze waren gevoederd met ongekookt keukenafval. De mester betrok dit van een bedrijf dat dit op haalt. $.K door GerardPaul Alsof lang geleden de boer het hem om ringende landschap had willen ver fraaien, zo zoomden de knotwilgen het weiland schilderachtig af. Zijn vader had de wilgen geplant, nog voordat de boerderij goed en wel klaar was. Snelle groeiers waren het. Toen de wilgen volwassen waren, zaagde hij ze tot op manshoogte af. Ge knot, tot er niet meer dan een kale stam overbleef. Met hun onaangetaste wortels stonden de wilgen diep in de grond, waar ze met onverminderde kracht vocht aan de vruchtbare aarde onttrokken dat werd opgestuwd naar boven. De takken en de kroon -tot be zemstelen en brandhout verwerkt- waren er niet meer om het werk af te maken. In een uiterste krachtsinspan ning schoten toen waterloten, als hulp zoekende armen, omhoog. Het niets ontziende snoeimes, gewet tijdens een najaarsstorm, deed opnieuw zijn werk. Lange, koude maanden gingen voorbij voordat de geknotte wilgen voldoende moed verzameld hadden om het op nieuw te proberen. In de lentetijd zochten nog meer nieuwe loten dan voorheen de weg naar de zon en tevre den zag de boer het begin van de ragebollen waar het om begonnen was. Koeien zochten er, langzaam herkau wend, hun heil, de sloten bleven scho ner. Maar opnieuw werden de wilgen dras tisch gesnoeid. Ze kromden zich over de sloot als van pijn. Bij een van hen sloeg de bliksem in, een ander weer stond slechts met moeite een najaars storm en bleef voorgoed scheef han gen. Zo stonden die bomen te staan en bloei den en leden en gaven de boer wat hij wilde. Veel later zag hij zichzelve weerspiegeld. Geknot, gekromd, ge snoeid en gehavend, maar toch weer een bloeiende boom. Auto gestolen Van het parkeerterrein aan de Veen besstraat is vorige week een Toyota Corolla 30 gestolen. De eigenaar, J. W. uit Soest, deed aangifte bij de politie. De kleur van de auto is niet bekend gemaakt; hetkentekn wel: 50-FD-95. De voorbereidingen tot de reorganisa tie van het gemeentelijk apparaat van Soest hebben meer tijd en inzet ge vergd dan was voorzien. Daardoor is de begroting met 35.000 gulden over schreden. Burgemeester en Wethou ders realiseren zich dat dit een relatief belangrijke overschrijding is op het budget van 95.000 grilden, inclusief BTW. Zij achten de uitgaven in het licht van de ingeslagen weg evenwel onvermijdelijk, en zakelijk verant woord. Ze hebben de raad dan ook voorgesteld deze uitgaven te betrekken bij de kosten voor de volgende fase. Er zal in het komende half jaar, inclu sief drukwerk en de mogelijkheid van een tweetal werkconferenties, nóg een budget van 90.000 gulden nodig zijn. B. en W. hebben de raad voorgesteld dit bedrag, vermeerderd met de over schrijding van de eerste fase, te dek ken uit de algemene reserve. Het College schrijft dit in het informa tiebulletin aan de medewerkers. Het deelt daarin ook mee de gemeenteraad te hebben voorgesteld in te stemmen met het eindadvies van het organisa tie-adviesbureau De Galan en Voigt; met de vervolg-procedure en met de fi nanciële aspecten van de afgelopen en de volgende fase. Principebesluit Eén van de vijf punten in het eindad vies betreft het op basis van een ana lyse treffen van maatregelen ter ver betering van het functioneren van de gemeentelijke organisatie. Daarnaast ook het nemen van een principebesluit over het nieuwe organisatiemodel, waarvoor tijdens de tweede fase een aantal varianten met hun voor- en na delen moet worden ontwikkeld. Het principebesluit heeft geen dwangmatig karakter, zo laten B. en W. weten. Dat houdt in dat de raad op zijn besluit kan terugkomen indien bij de verdere uitwerking dermate veel zwaarwegen de nieuwe problemen aan het licht ko men, dat bij nadere afweging het an dere organisatiemodel alsnog de voor keur gaat genieten. Over de uitgangspunten die gehan teerd moeten worden bij de ontwikke ling van enige varianten in de tweede fase, merken B. en W. op dat verschil lende medezeggenschapscommissies alsmede het georganiseerd overleg hierover nog geen uitspraak hebben willen doen. Ze zagen hiervan af omdat met de verschillende punten al op voorhand een zekere vorm wordt gege ven aan de organisatiemodellen die in de volgende fase moeten worden uitge werkt. Niet loslaten B. en W. ontkennen een dergelijk effect niet. Naar de inhoud bezien hechten zij echter teveel belang aan de uitgangs punten om deze thans als randvoor waarde voor de te ontwikkelen model len los te laten. Ervan uitgaande dat de raad op 10 april besluit in te stemmen met de aan bevelingen in het raadsvoorstel, volgt in de volgende fase de uitwerking van enkele organisatie-varianten met inbe grip van de daaraan verbonden voor- en nadelen, alsmede van de perso nele en financiële gevolgen. B. en W. stellen zich voor op basis daarvan tot een zodanige opstelling te komen, dat op basis daarvan een keuze kan worden gemaakt. Direct na 10 april zal als eerste actie punt worden gewerkt aan een gedetail leerde procedure. De definitieve aanpak zal dan kunnen worden be paald in goed overleg met de commis sie Algemene Bestuurszaken, na inge wonnen advies van het georganiseerd overleg. Ambitieus Als doorlooptijd voor de volgende fase is naar schatting een periode van om streeks zes maanden nodig. Dat wil dus zeggen dat deze eind van dit jaar wordt afgerond. B. en W. realiseren zich dat dit een ambitieus tijdsplan betekent. Anderzijds achten zij een snelle werk- v. Weedestraat 7-9 - Soest Onze vindt u op de achterpagina. wijze absoluut noodzakelijk wil er niet sprake zijn van een eindeloos voortdu rende discussie, waar uiteindelijk nie mand zich meer bij betrokken voelt, al dus B. en W. Er dient voor te worden gewaakt dat de huisvestingsproblematiek en het orga nisatievraagstuk niet worden verward in die zin dat organisatieveranderin gen worden gezien als een middel om tot een nieuwe huisvesting te geraken. De aard van de huisvesting is net zo goed in de bestaande organisatie als bij een gewijzigde opstelling in sterke mate bepalend voor de kwaliteit van de dienstverlening. In die zin ligt de nood zaak van nieuwbouw in beide situaties gelijk. Het behoeft volgens B. en W. evenwel geen betoog dat het geen zin heeft in- grijende organisatiewijzigingen door te voeren indien op voorhand vaststaat dat door ontoereikende huisvesting het beoogde effect slechts in beperkte mate kan worden bereikt. Het is daar om nodig om bij de keuze van de orga nisatiemodellen te beschikken over een helder inzicht wat op het gebied van de huisvesting van het gemeentelijk appa raat in de komende jaren tot de moge lijkheden behoort en wat niet. Nota B. en W. zullen de gemeenteraad daar toe in de komende periode aan de hand van een aparte nota .huisvesting ge meentelijk apparaat" om de nodige duidelijkheid vragen. Niet alleen ter ondersteuning bij de lo pende heroverwegingsoperatie, maar ook voor de advisering en begeleiding van allerhande organisatievraagstuk ken van andere aard, is er volgens B. en W. sterke behoefte aan een gekwali ficeerde organisatie-medewerker in het eigen apparaat. Ze zijn van plan daartoe op zo kort mo gelijke termijn ten laste van het alge mene personeelsbudget van de ge meente een medewerker aan te trek ken, die na een aanvankelijke staf posi tie ten behoeve van de herover wegingsoperatie per 1 januari 1987 het huidig hoofd personeelszaken zal kun nen opvolgen. Bromfiets gestolen H.O. uit Soest deed in het weekeinde bij de politie aangifte van de diefstal van zijn bromfiets, een Puch Maxi. Het voertuig stond in de stalling van een bedrijf aan de Koningsweg. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-1 8747

Soester Courant | 1986 | | pagina 1