Schoeman Geef om dit kind F DINER-DANSANT ib i L d'OudeEnghel Beste versierders van Soest Ziekenfonds of particulier seliocmsiLci* Ui Soest 50 jaar geleden 3 April 1936 ..kom eens met Schoeman praten! hotel heidepark bilthoven J. M. v. d. Oord WOENSDAG 2 APRIL 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST BAARN Nieuwe verzekeringsgegevens zo snel mogelijk doorgeven aan ziekenhuizen Hoe verzekerd na 1 april 1986 Bang&Olufsenfii) van Schoemaker Stichting Liliane Fonds Wijd model broek merk Liz in diverse mode kleuren Kosten van water en vochtoverlast Overhees zaterdagavond 5 april a,s. GERRIT v.d. VEENSTRAAT 43 Een zeer gunstig gelegen mld- denwoning met ondergrond, erftuin en garage. Indeling: en tree, royale doorzonkamer, open keuken. Eerste verdieping: 3 slaapkamers, badkamer, vaste trap naar de zolder met zeer gro te zolderkamer (nieuwe dakka pel), een bergruimte waar ook de c.v. staat opgesteld. Het geheel is prima onderhouden. Oplevering: nader overeen te komen. Vraagprijs M 79.500,- k.k. BEETZLAAN 46 Een geheel te renoveren vrij staande villa met grote loods. Vraagprijs f 185.000,-. VAN WEEDESTRAAT 15-17 In drukste winkelstraat van Soest gelegen winkelpand. Winkel 50 m2 (eenvoudige uitbreiding tot 100 m2 mogelijk). Eigen oprit, kelder, keuken, gang, toilet en 60 m2 magazijnruimte. Totale grondoppervlak 206 vier kante meter. Boven de winkel: luxe apparte ment met eigen opgang: mooie woonkamer, moderne luxe bad kamer met ligbad, dubbele was tafel en tweede toilet. Keuken en royale slaapkamer. Spiltrap naar 2e verdieping met 2 ruime slaap kamers. Balkenplafonds door het hele woonhuis, open haard en balkon. Het pand is voorzien van gas-centrale verwarming met een dubbele ketel. Aanvaarding in overleg. Te koop/te huur. Vraagprijs: f 349.000,- k.k. VAN WEEDESTRAAT 241 Een perfect onderhouden, cen traal nabij winkels en openbaar vervoer gelegen 2-kamer ap partement op de tweede verd. Indeling: woonkamer met open keuken, slaapkamer, douche, toilet. Vraagprijs: f 94.500,- k.k. PR. HENDRIKLAAN 138 Een bijzonder gunstig gelegen appartement, parterre, in een perfecte staat van onderhoud. In deling: entree, royaie L-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaap kamer met een vaste kasten- wand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlijk ge legen garage, welke ook geheel verwarmd is, voorzien van elek tra. Het is gelegen in het flatgebouw Baarnstein nabij het station, de bossen, bushaltes en het winkel centrum. Oplevering: direct. Vraagprijs f 325.000,- k.k. STEENHOFFSTRAAT 73 Aan doorgaande weg gelegen vrijstaande villa met garage en royale achtertuin met schuur. Het geheel verkeert in een goede staat van onderhoud. Diepe ach tertuin met een gunstige zonlig- ging. Indeling: entree met natuurstenen vloer, studeerkamer, zeer grote woonkamer (13,25 m. lang), ro yale woon/eetkamer met droge kelder, bijkeuken. Eerste verdie ping: 4 slaapkamers, douche. Tweede verdieping: 2 zolderka mers met ruime mogelijkheid voor meerdere kamers. Geheel voor zien van lokaie gasverwarming. Vraagprijs: 1295.000,-k.k. ZUIDEREIND 13 Zeer dicht bij de grote verbin dingswegen gelegen, totaal ge renoveerde woonboerderij met dubbele garage en zeer rui me (55 mz) werk/atelierruimte. Het pand is voorzien van isolatie t.a.v. de kap (gedeeltelijk), ther mopane beglazing en spouw muur. Centrale verwarming (olie). Door de ligging bij jachthaven aan de Eem zeer geschikt voor watersportliefhebbers, indeling: entree, hal met plavui zen vloer en granolwanden, gro te toiletruimte met aparte douche, ruime slaapkamer met vaste wastafel (ca. 15 mz), badkamer (ligbad, 2e toilet, bidet, vaste wastafel, zeer luxe sanitair), woonkamer (48 m2) met parket vloer, open haard, balkenplafond, natuurstenen vensterbanken, halfopen zeer luxe leef/eetkeu- ken (eiken) met eetbar, vaatwas- machine, afzuigkap, electrische kookplaat, oven, etc. (opp. 19 m2). Geheel betegelde bijkeu ken met aansluiting wasmachine, stookruimte. 1 e verdieping: ruime overloop, 2 grote slaapkamers (20 en 25 m2). Er is de mogelijkheid om boven de deel nog 2 a 3 slaapkamers te realiseren. Tuin: zeer gezellig overdekt ter ras, aparte schuur, automatische tuinverlichting. Het pand wordt aangeboden in clusief de aanwezige gordijnen, vitrage en vloerbedekking en verkeert in prima staat van on derhoud. Vraagprijs: f560.000,-. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 02155-13539 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort Leusden, Tiel en Veenendaal. Als gevolg van overheidsmaatregelen zullen per 1 april 1986 de bejaarden- verzekering en de vrijwillige ziekenfondsverzekering worden opgeheven, en vervangen worden door de verplichte ziekenfondsverzekering dan wel een ziektekostenverzekering bij een particuliere verzekeringsmaatschap pij. Dit heeft nogal wat gevolgen voor de verzekerden, de verzekerings maatschappijen/ziekenfondsen en voor de ziekenhuisadministraties. Voor een correcte administratieve afwikkeling van opnames en polikli- niekbezoeken is het nl. voor de ziekenhuizen van groot belang om tijdig over de juiste verzekeringsgegevens van de patiënten te beschikken. Het is in dit verband dat de ziekenhuizen in de regio dan ook een beroep wil len doen op allen die per 1 april 1986 van verzekeringsvorm moeten veran deren, om er voor te zorgen dat zij op zo kort mogelijke termijn over de voor hen van belang zijnde nieuwe verzekeringsgegevens beschikken, op dat in geval van opname of polikliniekbezoek deze gegevens aan de zieken huizen kunnen worden doorgegeven. Controle en verwerking van de nieuwe verzekeringsgegevens zal in de be ginperiode wellicht wat vertraging aan de ziekenhuisbalies veroorzaken. Wij vragen het publiek daarvoor begrip op te willen brengen. Van zieken huiszijde zal geprobeerd worden de overlast tot een minimum beperkt te houden. St. Elisabeth Ziekenhuis Amersfoort Ziekenhuis De Lichtenberg Amersfoort Ziekenhuis Maarschalksbos Baarn Ziekenhuis Zonnegloren Soest BAREETCAFE f Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 vanaf 17.00 uur Donderdag 3 april Cotelette Suisse Vrijdag 4 april Kippepoot Maandag 7 april Varkensrollade Dinsdag 8 april Chili con carne Woensdag 9 april Biefstuk met piccalilly Zaterdag en zondag is er geen J dagmenu. Op 1 april is er een nieuwe wet in wer king getreden, die onder meer een ein de heeft gemaakt aan zowel de vrijwil lige ziekenfonds- als de bejaardenver zekering. Deze maatregelen hebben geleid tot veel onrust, want wie betaalt nu voortaan de dokter, tandarts of het Wij zetten de belangrijkste gevolgen van de wet op een rijtje. De opheffing van de bejaardenverze kering is vrij geruisloos verlopen. Deze groep verzekerden is inmiddels opge nomen in het verplichte ziekenfonds, waarvoor alleen premie anders be rekend wordt. De vaste premie per in komensklasse is namelijk met de be jaardenverzekering verdwenen en ver vangen door de ziekenfondspremie, die 2,9% van het AOW-pensioen bedraagt. Zijn er daarnaast andere pensioenin komsten, dan moet hierover nog eens 9,6% aan premie betaald worden. Ook veel mensen uit de vrijwillige zie kenfondsverzekering hebben bericht gehad dat zij zijn overgeheveld naar het verplichte ziekenfonds. Zij hebben zelf geen stem gehad in deze overgang omdat - de naam zegt het al - de over gebleven tak van het ziekenfonds nu eenmaal een verplichte verzekering is. Mensen met een AWW, AAW of een ambtelijke invaliditeitsuitkering gaan (of blijven), normaal gesproken ook allemaal naar (in) de verplichte ver zekering, tenzij zij al particulier ver zekerd waren en hun inkomen boven dien de loongrens (48.500,-) overschrijdt. In dat geval mag de verzekerde kie zen tussen het ziekenfonds en een parti culiere verzekering. Valt de keuze op de particuliere verzekering, dan moet het ziekenfonds wel om ontheffing ge vraagd worden. Regels De groep die na de opheffing van de vrijwillige verzekering niet in het ver plichte ziekenfonds is opgenomen, moet een particuliere verzekering slui ten. Om het wegvallen van het vrijwil lige ziekenfonds op te vangen en de overgang naar een particuliere verze kering soepel te laten verlopen, heeft de overheid een aantal regels opgesteld. Iedereen, afkomstig uit het vrijwillige ziekenfonds, moet door de particuliere verzekeraars worden toegelaten. Bo vendien mogen er door de verzekeraars geen extra toeslagen gerekend worden. Dus: iedere volwassene betaalt dezelf de premie, ongeacht leeftijd of licha melijke conditie. Deze beschermende regels zijn echter alleen van toepassing als de verzeker de kiest voor de zgn. standaardpolis, een polis die lijkt op het ziekenfonds pakket, al zijn er ook duidelijke ver schillen. Om er een te noemen: i.p.v. de bekende medicijnenknaak, kent de standaardpolis een eigen risico voor poliklinische specialistische hulp van 200,- per gezin, voor een alleenstaan de/100,-. Niet wachten Tot uiterlijk 1 augustus kan de ex- ziekenfondsverzekerde nog terecht voor de standaardpolis. De verzeke ring gaat dan alsnog in op 1 april 1986 en ook de premie moet dus met terug werkende kracht betaald worden. Het heeft dus geen zin om te wachten tot 1 augustus en wij raden iedereen aan om zich zo snel mogelijk te verzekeren. De premie voor de standaardpolis be draagt 135,- per maand voor een vol wassene en 67,50 voor een meever zekerd kind maximaal voor twee kin deren). Eerste keer Tot dusver is alleen gesproken over de ex-ziekenfondsverzekerden, maar wat zijn de rechten voor wie voor de eerste keer een ziekenfondsverzekering af sluit? Welnu, de regels wijken in dat geval nauwelijks af. De particuliere verzekeraars zijn verplicht iedereen, die zich voor het eerst meldt, toe te laten tot hun verzekering. Zonder se lectie en zonder leeftijdstoeslag. Voorwaarde is ook hier dat de verze kerde een standaardpolis afsluit, die voor deze categorie standaardpakket genoemd wordt. Het verschil in naam is niet toevallig zo gekozen, maar houdt verband met de hoogte van de premie. Anders dan voor de verzekerden uit het ziekenfonds, heeft de overheid voor de nieuwe groep verzekerden geen premie vastgesteld. Met andere woor den: de particuliere verzekeraars mo gen zelf de prijs van het standaard pakket bepalen, een prijs die hoger zal zijn dan 135,-. Folder Men zal gemerkt hebben dat de nieuwe wet verre van eenvoudig is. Geluk kig is er een speciale folder gemaakt die verkrijgbaar is bij de postkanto ren en bibliotheken. Heeft u daarna nog meer vragen, dan kunt u terecht bij uw ziekenfonds, uw particuliere verzekeraars, de overkoepelende Ver eniging van Nederlandse Ziekenfond sen (VNZ) in Zeist of het Kontakt- orgaan Landelijke Organisaties van Ziektekostenverzekeraars (KLOZ) in Houten. (Deze publikatie kwam tot stand in sa menwerking met het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering, Zwaansvliet 3,1081 AP Amsterdam De door de Winkelkring Van Weede straat voor Pasen georganiseerde eier- versierwedstrijd onder het motto 'Wie is de beste versierder van Soest,' heeft vorige week weer heel wat jonge en ou dere Soesters aan het schilderen gezet. Enkele tientallen deelnemers zorgden voor een fraaie oogst aan eieren, die in de prachtigste kleuren en motieven waren beschilderd. Er waren evenals vorig jaar weer complete kunstwerken bij. In veel gevallen vormde het ei een uitstekend uitgangspunt voor een mooie 'kop' op 'pop' - in een'geval zelfs een hele familie van 6 eier-figuren in een doosje - maar er waren ook rag fijne creaties bij die de bewondering van de jury, onder aanvoering van Winkelkring-banketbakker C. Verkleij, wegdroegen. Winkelkring-voorzitter J.S. Nota kon zaterdagmiddag de prijzen uitreiken die in elk van de drie leeftijdscate- De Deense vwmgewrs van beeld en getuid 'n klasse apparaat B&OVHS met 3 jaar garant) 2095. Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TVv( video en V X, stereo- ix', apparatuur van topklasse^ met drie jaar garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Ik ben Saji - 13 jaar oud. Ik ben een van de 120 miljoen gehandicapte kinderen in de landen in ontwikkeling. Ik ben op weg geholpen door het Liliane Fonds dat speciale aan dacht en zorg heeft voor de verborgen gehandicapte kinderen. K.R.O. Brandpunt schenkt aandacht aan ons en onze toe komst inde Zondagmiddageditie 6 april, Ned. 1,± 18.30 uur. Kijkt u ook? Geef om ons en onze toekomst. Kloosterpad 5 - Postbus 75 - 5250 AB Vlijmen - Tel. 04108-456( Postgiro 667767 Voor alle banken: 70.70.70.191 Winkeldiefstal Een 24-jarige inwoonster van Hilver sum werd in het weekeinde betrapt op de diefstal van een hoeveelheid levens middelen ter waarde van ca. 90 gulden Zij nam de spullen weg uit de super markt aan de Smitshof. Na aanrijding door- gereden V.V. uit Soest meldde de politie in het weekeinde dat zijn auto, die gepar keerd stond aan de Rubenslaan, door een onbekende automobilist was aan gereden. De auto van V. werd over de gehele rechterzijde beschadigd. Verkeerscontrole Soest-Zuid De politie heeft zaterdag bij het winkel centrum in Soest-Zuid controle uitgeoe fend op h»;t verkeersgedrag. Er werden zes processen-verbaal opgemaakt; vijf voor het verboden links afslaan van de Korte Ossendam naar de Soesterberg- sestraat, eenmaal voor het parkeren op een speciale invalidenparkeerplaats. Nog meer girobetaal kaarten spoorloos In het afgelopen weekeinde heeft de po litie van Soest nog een aantal aangiften van vermissing of diefstal van girobe taalkaarten bereikt. In alle gevallen ging het om setjes betaalkaarten die wel waren verzonden vanuit de Post bank in Den Haag, maar nooit op hun adres in Soest waren aangekomen. Dat was o.m. het geval voor een bewoner van de Speenkruidstraat, voor een be woner van de Zwaluwenweg, evenals voor bewoners van Wiardi Beekman- straat, de Buntweg en de Varenstraat. Een andere bewoner van de Wiardi Beckmanstraat, die evenmin zijn giro betaalkaarten had ontvangen, meldde dat er inmiddels 3150 gulden van zijn tegoed was afgeschreven. Ook in dit geval waren de kaarten uitgeschreven voor een levensmiddelenfirma in Zaan dam. In totaal hebben tot en met het week einde nu elf inwoners van Soest aan gifte gedaan van de vermissing van hun girobetaalkaarten. De gezamenlijke prijswinnaars, met Winkelkringvoorzitter Nota, voor de ABN-bank aan de Van Weedestraat. gorieën waren uitgeloofd. Dat ge beurde in het ABN-kantoor aan de Van Weedestraat, waar de versierde eieren nog enige dagen in de etalage te bewon deren waren. In de groep deelnemers tot 10 jaar gin gen de drie prijzen - fraaie superdozen kleurpotloden - naar de tweelingzusjes Carolien en Jacqueline v.d. Ooster kamp Lisette Sulentan en Ivor Bosch. In de groep deelnemers van 10 tot 16 jaar ontvingen Lisette v.d. Hoven, Al- bèrt v.d. Hoven en Nancy Bogaerts een kadobon ter waarde van 25 gulden. Drie feestelijk opgemaakte eieren waren de prijzen in de categorie 16 jaar en ouder. Zij werden gewonnen door de dames Blok, Overtoom en Pul. Meisje op flatgalerij aangerand Vorige week donderdagavond is een meisje uit Soest door een nog onbe kende dader aangerand terwijl zij op de galerij van een flatgebouw aan de Dalweg liep. Ze werd door de man vast gegrepen en onzedelijk betast. Het sig nalement van de man luidt: leeftijd onbekend, lengte ca. 1.60 a 1.65 meter, oriëntaals uiterlijk, gekleed in een zwart geplooid jack met witte strepen en een blauwe spijkerbroek. vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soes! Winkeldiefstal Een 22-jarige inwoonster van Soest werd vorige week betrapt op de diefstal van drie tijdschriften in een ■winkel aan de Steenhoffstraat. Ze nam daar zonder te betalen een Libelle, een Flair en een Viva mee. Ze was al eens eerder veroordeeld en kreeg een pro ces-verbaal. In de tekst over de water- en vocht overlast in Overhees, in de krant van vorige week, staat vermeld, dat de maximale bijdrage in de kosten voor de bestrijding van deze problemen 495,- zouden bedragen. Dit is abusievelijk vermeld. De ge meente Soest verzoekt ons dan ook deze kosten nader te verduidelijken. Heeft men last van vocht, dan kan men rekenen op een bedrag van 140,-, wijl de bijdragen voor drainage en aan sluiting op het riool resp. 170,- en 155,-- bedragen. Van de drie bedragen heeft men het to taal niet nodig want óf men maakt ge bruik van drainage óf van het riool, ter wijl men alleen problemen heeft met het vocht of met het water. Op deze avond kunt u in de gezellige entourage van hotel Heidepark weer van een sfeervol diner-dansant genieten, waarbij het culinaire gebeuren een smaak volle hoofdrol vervult! Deze feestelijke avond wordt muzikaal opgeluisterd door het bekende Skyray-Kombo. Jan Steenlaan 24 Telefoon 030-782477 Zondags gesloten Volop parkeerruimte Reserveren gewenst Inzameling voor ,,De Heidebloem" Evenals alle andere Jeugdherbergen in Nederland, heeft ook de Jeugdher berg ,De Heidebloem' in het afgeloopen jaar minder bezoekers ontvangen. Gelukkig behoeft daaruit nog niet te volgen dat het hoogtepunt in de Ned. Jeugdherbergen Centrale (N.J.H.C.) bereikt is. want het aantal leden is ook ditmaal nog toegenomen. Maar 'de trek' was ditmaal voor een belang rijk gedeelte naar het naburige, goedkoope België. De gevolgen zijn voor de meeste Hollandsche Jeugdherbergen minder aangenaam. Een belangrijke vermindering van inkomsten bij vrijwel gelijk blijvende uitgaven verbrak het noodzakelijke begrootingsevenwicht. Er zijn slechts een klein aantal Jeugdherbergen (ongeveer 5 of 6), die er iets gunstiger voorstaan. Deze hebben dan het voordeel van een geheel vrij gebouw en bovendien ont vangen zij nog een subsidie van de Gemeente. Het grootste aantal bereik ten slechts een sluitende exploitatie-rekening door het voortdurend uitstel len van verbeteringen en afschrijvingen en door te bezuinigen op de onder houdskosten van het gebouw. Zoo is het ook bij de jeugdherberg ,De Heidebloem.' Reeds eenige jaren achtereen heeft het bestuur de noodzakelijke vernieuwingen en verbeterin gen uitgesteld. Altijd maar weer hopend op een beter jaar, een drukker be zoek en dus meer inkomsten. Maar dat zoo vurig verwachte jaar bleef als maar uit. De nu zeer dringende verbeteringen (o.a. nieuwe bedden en ver betering van de waschgelegenheidkunnen niet langer uitgesteld worden. Wil onze Jeugdherberg aan eenvoudige, maar redelijke eischen voldoen, dan is het noodig, dat wij dit jaar verschillende veranderingen aanbrengen. Voor dit doel gaan we een beroep doen op alle weiwillenden in Soest, die met ons overtuigd zijn, dat de Jeugdherberg moet blijven voortbestaan. Want ondanks verminderd bezoek voorziet ,De Heidebloem' in een dringen de behoefte. De ligging is zeer gunstig, in het centrum van ons land in een mooie bosch- en duinenrijke streek. De hulp, die wij vragen is gedeeltelijk van tijdelijken aard. Een lijst, aanbevolen door tal van vooraanstaande in woners, zal U worden aangeboden. Het meest zal op prijs worden gesteld een jaarlijksche bijdrage (donatiewant op deze wijze zult U het werk het best kunnen ondersteunen. Ieder, die ons bij het inzamelen behulpzaam wil zijn - en wij hopen dat het er velen zullen zijn - kan zich aanmelden Bosstr. 18, naast de Jeugdherberg. Burgemeester en Wethouders hebben reeds hun goedkeuring voor deze inza meling gegeven, welke gehouden wordt op Zaterdag 18, Maandag 20 en Dinsdag 21 April a.s. Wij hopen, dat onze werkers op Uwe medewerking zullen kunnen rekenen, want zij dienen een algemeene zaak. PAASCHBROOD TULBAND Het aangewezen adres van overheerlijk Paaschbrood is J. M. v. d. Oord. daar het van de beste grondstoffen bereid is. en in kwaliteit niet te evenaren. Ook voor Paaschtaarten. Gebakjes, en halve Nougateieren met slagroom. Groote sorteering mandjes Chocolade eieren en figuren. Nougateieren met slagroom 10 cent Slagroom Gebakjes 10 cent Gebakjes 7 cent RUIME SORTEERING KOEKJES Kerkpad N Z 45 Soest Telefoon 591 TULBAND PAASCHBROOD

Soester Courant | 1986 | | pagina 5