Springbokken jubelen 10 lessen tot 17 jaar f 100,- 10 lessen 17 jaar en ouder 125,- STALHOUDERIJ KRAAY Beker voor sportiefste ploeg naar SoVoCo SoVoCo-dames presteren goed op internationaal toernooi in Zwitserland In een poep en een zucht leren paardrijden in de buitenlucht! Toneelavond LTC Soest groot succes SoVoCo 2 dames blijft in de race naar promotie Winst voor Soester volleyballers HOCKEY Soest moeizaam langs Phoenix: 2-0 Scrabble, een grillig spel VOLLEYBAL BADMINTON FIETSCROSS King's Road Riders in Lelystad Succesvolle wedstrijd te Houten van 'De Zoyse Ruiters' RUITERSPORT WANDELSPORT Gert de Ruygt versplintert Soester rekord op 20 km VISSEN Hengelsportver. De Snoekbaars' HANDBAL DUIVENSPORT Telefoon 13297 - Bel voor een afspraak na 17.00 uur Een jeugdteam van het Soester SoVoCo nam algelopen week deel aan een inter nationaal toernooi in de Zwitserse stad Genève. Aan dit internationaal toer nooi namen teams deel uit Spanje, Italië, Frankrijk, Tsjecho-Slowakije, Zwiterland en Nederland. De Soester dames eindigden temidden van dit ge weld op een fraaie vijfde plaats. Op initiatief van Sandra Onderstal, één van de speelsters uit de jeugdselectie van SoVoCo, werd getracht toegang te krijgen tot het internationale jeugd- toernooi in Genève. Dit jaar voor de achtste keer georganiseerd door de plaatselijke volleybalvereniging in sa menwerking met de Zwitserse volley- balbond. Na informatie te hebben inge wonnen werd besloten in principe in te schrijven. Maar voor de kosten zouden de dames zelf moeten opdraaien. Dankzij de geweldige steun van een groot aantal Soester middenstanders en door een aantal verkoop activiteiten op touw te zetten slaagden de jeugdige SoVoCo-leden erin het benodigde be drag bijeen te brengen. En dus werd de inschrijving definitief gemaakt. En zo reisde het gezelschap van SoVoCo onder leiding van chef d'equipe Jan Lijkedijk met scheidsrechter Piet On derstal en trainer/coach Werner Paans af naar Zwitserland. De tegenstand, maar dat was bekend, was niet mals Gesteund door de Soester midden stand kon het SoVoCo-jeugdteam, be staande uit v.l.n.r. Monica van der WalInge Everts, Karin Lijkedijk, Henriet Kuyt Astrid Rasch, Sandra Onderstal, Annemarie Remmerswaal, Judith Lazonder en Karen van den Brink, de reis naar het Zwitserse Ge nève maken. en niet van gisteren. Wat te denken van de officiële Zwitserse meisjesse lectie, op het nippertje verlies met 15- 11 en 15-13, of van de Spaanse jeugd selectie met 2-1 verslagen door het clubteam uit Soest. Of de nipte over winning die de uiteindelijke toernooi- winnaar Pinerole uit Italië behaalde op SoVoCo 15-11 en 15-13. Sportief gezien was het een zeer geslaagd toernooi. Een fraaie vijfde plaats temidden van zoveel kwaliteit is meer dan werd ver wacht, maar het team heeft dan ook met geweldige inzet gespeeld. Ook qua sfeer was het een belevenis. Zoveel nationaliteiten bijeen op een goed georganiseerd toernooi was op zichzelf al een belevenis. Dat SoVoCo de beker kreeg voor de meest sportieve ploeg van het toernooi verbaasde nie mand. Moe maar zeer voldaan keerde de Soester karavaan met prijs en beker en een geweldige ervaring rijker terug naar Soest. Zaterdag 5 april vond in de evenemen tenzaal van het Van Arkel instituut te Soest de enige uitvoering plaats van de klucht 'Pa wordt uitgehuwelijkt'. Het toneelstuk werd onder regie van Nanda van Empelen gebracht door een aantal actieve leden van de LTC Soest. Nadat vorig jaar de juniorleden onder directie van hun trainer Pieter Ver- brugh een sprankelend cabaret presen teerden, was het nu de beurt aan de senioren. Maanden repeteren resul teerden in een soepele, foutloze uit voering. Het stuk draaide om weduwnaar Jan, overtuigend vertolkt door Ton Stalen hoef. De dochters Frieda, een prach tige rol van Ilse Heemskerk en Mar leen, goed uitgebeeld door Matanja de Graaf, waren van mening dat hun vader weer aan de vrouw moest. Zij plaatsen een advertentie en lieten een drietal zorgvuldig geselecteerde kandi daten opdraven. De macho zwager van Jan, uitstekend neergezet door Ton Appelman met geel in zijn haar en schou dervulling in zijn overhemd, gaat ech ter met de kandidaten aan de haal. Een oude vriendin van Jan met een grote voorliefde voor het huwelijk weet na veel vallen en opstaan het hart van Jan ogenschijnlijk te veroveren. Of de oude vriendin, gespeeld door de enthou siaste Marijke Schut, er in slaagt Jan te strikken blijft eigenlijk een open vraag, maar wij houden, het erop dat na afloop van het toneelstuk een huwe lijk voltrokken is. Voor de komische partijen verrichtten vooral Ton Appel man als de hartenbreker en Pieter Ver- brugh, als de wel zeer 'nette' schoon zoon het nodige werk. De sterren van de avond waren echter Rian Theunisse die een zeer lange en solide rol speelde als de altijd aanwe zige huissloof van vader Jan en Thea Blankenstein, de allerkordaatste hu welijkskandidate. Waarom Jan niet wat meer interesse toonde voor de zus van zijn ex-vrouw zal de meeste man nen wel altijd een raadsel blijven. Ook Corrien Pinxteren, Thea Blanken stein en Nanda van Empelen als de perfecte huwelijkskandidaten wisten Jan echter niet te verschalken zodat het misschien toch een vraag blijft of Marijke Schut als snelle Wanda uitein delijk wel slaagde. De volle zaal beloonde de acteurs met een staande ovatie. Alle acteurs waren erin geslaagd om met lang oefenen een prima niveau te bereiken. Met de medewerking van Lore Rasch, die de kledingadviezen verstrekte en souffleer de en van Carla Karwoczik die optrad als schoonheidsspecialiste en grimeuse werd het een zeer geslaagde avond. Dank zijn de toneelspelers verder ver schuldigd aan het van Arkel instituut en rekwisieten leverancier Het Lod- dereintje te Soest. Jeugd voorzitter Ton Stalenhoef leverde naast perfect acteerwerk een bijna even mooi ge drukt programma. Nanda van Empe len als femme fatale, poëte, maar vooral als regisseuse verdient een ex tra eervolle vermelding. Het gezellig samenzijn werd daarna voortgezet in de beide clubhuizen van de tennisvereniging. De jeugd genoot met volle teugen van de discotheek 'Zipsound', terwijl de wat bezadigder seniorleden in een andere ruimte ge noten van de professionele driemans formatie 'Drive'. Clublid Corinne Mi- chels trad op als gastzangeres en oogstte alom bewondering met haar zuivere vertolkingen van de wereldhits My Way en Killing me softly. Vele honder den leden en genodigden beleefden jongstleden zaterdag een zeer prettige opening van een hopelijk mooi nieuw tennisseizoen. Op het eigen, zeer slecht bespeelbare veld moest koploper Soest aantreden tegen het onderaanstaande Phoenix. Van enig klasseverschil was in deze wedstrijd nauwelijks sprake. Dat Soest de wedstrijd toch winnend kon afslui ten kwam doordat iedereen bikkelhard werkte. Dat was vooral nodig omdat Soest de laatste wedstrijden slechts moeizaam tot scoren kon komen. Ook in deze wedstrijd kreeg Soest weer veel schitterende kansen, maar de bal bereikte slechts tweemaal het vijan delijke doel. In de eerste helft wist slechts Michiel Weverink uit een rommelige situatie de bal achter de Phoenix- keeper te werken. Ruststand 1-0. Doordat in de tweede helft deze 1-0 stand lange tijd gehandhaafd bleef werd het Soester spel steeds gejaagder en kon er nauwelijks meer van een be hoorlijke wedstrijd gesproken worden. Het was zelfs Phoenix dat de wedstrijd enigermate begon te domineren, maar door zeer goed keeperswerk van Bert Duifhuis kon Phoenix niet tot scoren komen. Toch was het soest dat scoorde. Na een goede pass van Kasper Walet kon Laurens Ros keurig de keeper om spelen en via een schitterende slag de stand tot 2-0 verhogen. Met veel moeite wist Soest deze 2-0 stand tot het einde vast te houden. Doordat concurrent Vianen ook won blijft deze ploeg nog steeds in de race naar het kampioen schap en zal de over enige weken te spelen wedstrijd Soest-Vianen de be slissing in de dérde" klasse moeten brengen. Uitslagen M.H.C. Soest Jongens: Be Fair Al - Soest Al Weesp Al - Soest A2 Haaskamp BI - Soest BI SCHC B3 - Soest B2 Soest B3 - SCHC B4 Soest B4 - Leusden B4 Donderdagavond j.1. was er voor een aantal spelers van Scrabble Soest min of meer sprake van iets dat je een ge nerale competitie zou kunnen noemen. Twee dagen later de Nederlandse kam pioenschappen (waarover elders in dit blad meer) en dus was de 1^ competi tieavond die er aan voorafging iets van een testcase. Schijn bedriegt. Renske Druijff, de kampioene 1986, verloor van Jan Leijendekker, Anneke Tak, za terdag eindigend op een zeer fraaie vijfde plaats was kansloos tegen Ti neke v. Egdom. Wil Witkamp scoorde hoog tegen Bep Blom. Hetzelfde deed Wil Bouman tegen Mick Leijendekker. De verliezers van donderdag werden de troeven van Scrabble-Soest bij de Nederlandse kampioenschappen. Uitslagen 13e competitie-ronde: Leijendekker - R. Druijff 489-441 Leijendekker - W. Bouman 255-396 v.d. Ley - B. v. Ommeren 487-323 W. Witkamp - B. Blom 503-462 v. Egdom - A. Tak 559-478 v. Zijtveld - W. Klute 311-322 v.d. Berg-H. Reichenberger 390-275 M. Klute - M. Toussaint 320-348 Dat Scrabble-Soest zich tijdens de na tionale kampioenschappen nadruk kelijk manifesteerde bleek uit de ver richtingen van' de 5 clubvertegenwoor digers. Renske Druijff werd nationaal kampioen, haar moeder Anneke Tak vijfde, Wil Witkamp 46e, Jan Leijen dekker 50e, Wil Bouman 118e. Cluble den vormden zaterdag een ent housiaste aanhang en voor alle Scrab ble-Soest vertegenwoordigers waren er bloemen. Donderdagavond de 14e competitie-ronde (aanvang 19.45 uur), gevolgd door de wedstrijd om 'de prijs van de week,' dit keer beschikbaar ge steld door de directie van café-res De selectieteams van het Soester SoVoCo hebben hun wedstrijden deze week al len winnend kunnen afsluiten. Het eer ste damesteam versloeg in een aar dige wedstrijd Cito uit Zeist. Het twee de damesteam won met 3-0 van Thor- nax in Woerden en het eerste heren team van SoVoCo behaalde een 3-2 overwinning op de heren van het Woer- dense Thornax. In de districtsklasse won alleen het derde damesteam. Al- mere was hier de verliezende ploeg. Dames 4 en heren 2 verloren beide. Cito geeft goed partij - Het eerste damesteam van SoVoCo had wat goed te maken. De uitwedstrijd te gen het Zeister Cito werd destijds wel gewonnen, maar het vertoonde spel was ronduit zwak. Cito dat op degra deren staat wilde zich echter niet zo maar gewonnen geven. Sterk verdedi gen noopte SoVoCo regelmatig tot heel wat actie om een punt te kunnen scoren. Gelegenheidsspelverdeelster Jenneke van der Wal deed het niet on verdienstelijk. Verloor Cito de eerste set (15-11) in de tweede set, gelijk de leukste voor de talrijke toeschouwers, werkte de Zeister ploeg een achter stand van 11-3 weg om uiteindelijk te winnen met 14-16. Annkeke Voorend, de vaste spelver- deelster, nam het karwei van Van der Wal over, Cito had al haar kruid ver schoten en de Soester dames dender den over ze heen. met niets aan duide lijkheid overlatende cijfers 15-2 en 15-5 won SoVoCo met 3-1. Thornax geen bedreiging Een goed gemotiveerd SoVoCo 2 heeft Thornax in eigen huis geen kans ge geven punten te halen. In de altijd lastig te bespelen sporthal was het So VoCo dat van meet af aan de lakens uitdeelde. De eerste set krijgt niet de schoonheidsprijs maar leverde de Soester dames wel winst op (11-15). In de tweede set raakte SoVoCo op een bijna onoverbrugbare achterstand: in minder dan geen tijd, 13-6 voor Thor nax. Maar dan worden de dames wak ker en trekken van leer. Verlies van één of meer punten zou betekenen dat de kansen op een promotieplaats defini tief tot het verleden zouden gaan beho ren. Thornax maakt geen punt meer. Met 13-15 wint SoVoCo. De derde set wordt gelijk de beste. Goede opslagen, correcte passes en gevarieerde aanval len brengen de volle winst verdiend bij SoVoCo, 9-15 dat daarmee nog steeds zicht houdt op een promotieplaats naar de tweede divisie. Winst en verlies in districtsklasse De SoVoCo dames in de districtsklasse hebben uit de twee wedstrijden slechts twee punten weten te behalen. Het der de damesteam versloeg in een bij vla gen boeiende wedstrijd de polderbewo ners uit Almere, hoewel dat er na de eerste set bepaald niet naar uitzag, 4-15. Maar onder aanvoering van een goed spelende Annemarie Remmers waal wisten de dames de twee volgen de sets te winnen. 15-7 en 15-12. Toch wist Almere weer naast SoVoCo te ko men omdat de aanval van Soest vaak te eenvoudig werd opgezet. 10-15. En weer moest een vijfde set de beslissing brengen. Daarin toonde SoVoCo zich duidelijk de sterkste. Met goed en voor al gedurfd aanvalsspel werd met 8-1 van speelveld gewisseld om door te stomen naar een duidelijk 15-5 over winning. Het vierde damesteam van SoVoCo sukkelt enorm met blessures. Opnieuw waren slechts drie speelsters van het team beschikbaar en moest de jeugd weer worden aangesproken om het team te completeren. Voleem uit Eem- nes, vechtend voor een tweede plaats, had dan ook niet de minste moeite met SoVoCo 4. Binnen het uur stonden de dames met een 3-0 nederlaag aan de broek weer in de kleedkamer. Opnieuw winst voor SoVoCo heren Zonder de geblesseerde Gerard van der Wal en met een licht geblesseerde spelverdeler Ad van Brummelen trad SoVoCo aan tegen het Woerdense Thornax. De Woerdense ploeg start- te furieus en voordat SoVoCo aan de zaal was gewend stond er al 14-1 op het scorebord. Uiteindelijk werd het nog 15-12. Maar duidelijk werd al dat de volgende set voor de Soesters zou zijn. Ze speelden gewoon beter. Het werd dan ook 9-15 en zelfs na enige opwin ding tussen scheidsrechter en spelers 1-2 in sets voor SoVoCO. Speelde de Soester ploeg aanvankelijk met twee spelverdelers in de vierde set moest gelegenheidsspelverdeler Wim Boeke- stein het in zijn eentje opknappen. Hoe wel het hem niet slecht afging en hoe wel Gerco Hogeweg zijn uiterste best deed het gemis aan Van der Wal goed te maken wist Thornax toch de stand weer gelijk te trekken, 15-7. In de be slissende vijfde set was het SoVoCO dat beschikte over de betere conditie en won verdiend met 12-15. Het tweede herenteam kon Vollkei 3 niet verrassen en verloor met 3-0 kans loos de wedstrijd. Door dit verlies zal de ploeg uit de resterende wedstrijden minimaal 5 punten moeten halen wil zij niet degraderen naar de eerste klas se. Volleybal deze week Vanavond om 17.30 uur speelt de meis jes selectie van SoVoCo een uitgestelde wedstrijd tegen Harderwijk. Bij winst komt het team samen met SSS uit Barneveld op de eerste plaats van de meisjestopklasse van het district Eem- land. De wedstrijd wordt gespeeld in Sportzaal De Bunt. De wedstrijd van de week Het is buitengemeen spannend in de derde divisie, de klasse waarin het tweede damesteam van SoVoCo speelt. Tot ver over de helft van de compe titie waren er twee koplopers, het Barneveldse SSS en Trivos uit Wychen, Door een geweldige tussensprint heeft Shot uit Culemborg zich bij de twee gevoegd. Ten koste van SoVoCo 2 dat onverwachts drie punten aan datzelfde Culemborg, maar ook aan het voor een hoge klassering uitgeschakelde SOS/ DPC, verloor. Drie ploegen op kop met 45 punten, daarachter SoVoCo 2 met 41 punten. Zaterdag spelen de da mes van trainer/coach Theo Remmers waals tegen SSS, één van die koplopers. En aangezien de andere twee teams ook nog een keer tegen elkaar moeten spelen liggen er voor het Soester team zeer wel mogelijkheden. Tenminste als zij uit deze wedstrijd drie punten weten te halen. Aanvoerster Mona Rade maker lijkt heel zeker van haar zaak. Zeker na de moeilijke uitwedstrijd van afgelopen week tegen Thornax moet het team in staat zijn goed te pres teren. De spelverdeling die in handen is van de gezusters Monica en Christi- ne van der Wal draaide goed en dat moet aanvalsters zoals Dorien Rade- maker, Willeke Morsing en routiniers Adrie van de Zon en Lia Fakkeldij in staat stellen te scoren. Als Nanda Westland daarbij haar messcherpe serves weer weet te lanceren dan lig gen er zeker wel mogelijkheden om de wedstrijd van de week winnend af te 'sluiten en zo een kans te houden op een promotieplaats. Zaterdag 17.00 uur Sportzaal De Bunt. Badso De Soesterbergse Badmintonver eniging Badso organiseert op 25 mei a.s. een badmintontoernooi tussen alle Soesterbergse sportverenigingen. Deze uitwisseling zal worden gehouden in sporthal De Bunt te Soest omdat in Soesterberg helaas (nog) geen ruimte is om een toernooi van deze omvang te houden. Iedere Soesterbergse sport vereniging kan meedoen met heren- en/of damesdubbels. Rackets zijn eventueel beschikbaar. Heeft uw vereniging interesse belt u dan voor nadere inlichtingen met Bep v.d. Hoven 03463-1915. Bewegingsfeest op 19 april Soest Cl - Woerden Cl SCHC C3 - Soest C2 Maarn C 2 - Soest C3 Soest Dl - Shinty Dl Doorn Dl - Soest D2 Meisjes: Soest Al - Laren Al Weesp Al - Soest A2 Hilversum A4 - Soest A3 Gooische BI - Soest BI Soest B2 - Schaerweijde BI Montfoort BI - Soest B3 Soest B4 - Baarn B3 Soest Cl - Laren C2 Soest C2 - IJsseloever Cl Soest Dl - Leusden Dl Soest D2 - SCHC D2 Soest D3 - Weesp Dl 2- 7- 0-3 1-10 7- 4- 3- 13-0 7- 5- 2 10- 0- 2- 0-: 4-1 6-1 1-i 0-13 Met zang.... De melodie van het Bondslied van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond is ook altijd het leitmotiv ge weest van het lijflied van de voorma lige 'Soester Turnclub' en onze huidige sportvereniging 'De Springbokken.' De compositie werd veelal gebruikt bij het verwelkomen van publiek met een zgn. 'vaandelgroet,' maar overigens zelden gezongen, omdat men de tekst niet ken de, te ouderwets vond of simpelweg omdat daartoe geen aanleiding was. Piet Daalhuisen, dirigent van onze plaatselijke PVO en ambtshalve als muzikale producer werkzaam bij de TROS, heeft op verzoek van het bestuur van 'De Springbokken' het clublied aangepast aan de 'eisen des tijds,' dat wil zeggen: hij heeft er een speciale jubileum-tekst voor gemaakt en het van een arrangement voorzien in een soort James Last-sound, waar door de meisjes van de selectiegroepen er niet alleen gemakkelijk op kunnen lopen, maar het ook vlotweg kunnen zingen. Tijdens het 'bewegingsfeest' in sport hal Beukendal op zaterdag 19 april a.s. zullen de bezoekers het zelf kunnen ho ren, zien en.... eventueel méézingen, want de tekst staat in het programma blad! ....en dans Behalve de instrumentale aanwezig heid van de muziekvereniging 'Patiën- tia Vincit Omnia' met vernieuwd repertoire in een mini-concert tijdens de binnenkomst van het publiek, kan er voor de pauze nog gerekend worden op het sportieve deel van het Groot Gaes- beeker Gilde, het Danscentrum van Wim Slingerland en de inbreng van gymnasten uit Baarn en Amersfoort. Bijzondere medewerking wordt na de pauze verleend door de Dansstudio 'Caramea' uit Utrecht, met een enthou siaste, in smaakvolle kostuums gesto ken volksdansgroep. Deze club is reeds 25 jaar een begrip in de stad Utrecht en geeft daarnaast een goede naam opge bouwd bij tal van TV-producenten. Caramea geeft de folklore een modern tintje door de fraaie kledij en de eigen tijdse choreografieën. Zij geeft aï jaren les in deze materie en heeft zelf vele ja ren praktische ervaring opgedaan als danseres bij diverse groepen, waar onder de toonaangevende I.F.D. in Amsterdam. Veel aandacht heeft zij besteed aan de temperamentvolle dan sen uit Oost-Europa, waardoor we nu in Soest behalve Spaanse en Mexi caanse ook Russische en Joegosla vische (stokken)dansen kunnen aan schouwen. De 'Op naar de Top-Show' van de NCRV heeft het ensemble al eens met veel succes op het scherm gebracht; nu zijn 'De Springbokken' aan de beurt om ze feestelijk te pousseren. Zondag 6 april werd in Lelystad een KNWU-wedstrijd verreden. 13 King's Road Riders namen hieraan deel. Daar het een kleibaan is, en het de avond daarvoor had geregend, was de baan erg zwaar en glibberig. Voor de jongste deelneemster van de King's Road Riders, de 5-jarige Ilona Luystenburg zelfs te zwaar, waar door zij tijdens de training staakte De andere deelnemers hadden het bij zonder zwaar, omdat er een harde Noord-Oosten wind stond, waar zij tegenop moesten tornen. Toch wisten King's Road Riders zich in de finale te rijden. Open klasse Barry Luystenburg 7e Örjan Kers 3e Sancho Kers 4e Herman v. Hengstum 4e Raymond v. Lemel bereikte de halve finale maar werd uitgeschakeld voor de finale. Junioren Barry Luystenburg le Niels Jager 6e Raymond v.d. Lemel 5e Experts Örjan Kers 2e Vorige week vertrokken 3 combinaties van de LR "De Zoyse Ruiters" naar Houten voor een indoor dressuurwed- strijd. In de prachtige accommodatie van de manege "De Verende Wagen" was het ideaal los rijden, daar deze manege beschikt over twee binnenbakken. Marcelle van Tol met Victor startte als eerste in de B-dressuur. Deze combinatie gaat in opwaartse lijn, en liet een aardige proef zien. Helaas net geen winstpunt, maar toch waren de behaalde 118 punten goed voor een vijfde plaats. Direct hierna startte Rob Doucet met zijn merrie Sancta Suzzana. Het was een rustige, beheerste proef, maar helaas wat laag gewaardeerd. Hij be haalde 108 punten. Als laatste startte Eline Simons met Pedante in de L-dressuur. Zoals altijd reed ze een keurige proef en daar was de jury ook goed over te spreken en beloonde haar met 120 punten, zodat ze in de L-dressuur weer een winstpunt heeft behaald. Ook waren deze 120 punten goed voor een vijfde plaats. Al met al een gezelli ge en redelijk succesvolle dag. Zaterdag j.1. hadden zich drie combi naties ingeschreven voor de laatste indoor-dressuurwedstrijd te Wijk bij Duurstede. Gerda van Essen verreed met Pascal een proef in de Zl-dressuur. Daar de proef niet geheel naar wens verliep, waar jury en Gerda het beiden over eens waren, werd zij beloond met 100 pnt. Rob Doucet startte ver volgens in de B-dressuur, dat was ten minste de bedoeling. Bij het losrijden van zijn merrie Sancta Suzanna be merkte hij dat het paard onregelmatig zijn benen neerzette. Sancta Suzanna was dus kreupel. Dit betekende voor Rob Doucet dat hij geen proef meer behoefde te rijden. Eline Simons start te als laatste in de Ll-dressuur. Zij maakte opnieuw de fout die in een eerder verreden wedstrijd al zo fors was afgestraft. Ze sprong in de ver keerde galop aan. Ditmaal waren de gevolgen wat minder erg en wist Eline toch nog 118 pnt. in de wacht te slepen. Gert de Ruygt, de jongste telg uit de top van A.V. Pijnenburgs Lange-af- standsgroep, heeft er het afgelopen weekeinde voor gezorgd, dat het Soester rekord op de 20 km, sinds 10 maart 1984 in handen van Jaap van den Berg, voorlopig voor zijn konkurrenten on bereikbaar zal zijn. In de bekende Zilveren Molenloop Leiden, een wegwedstrijd over 20 km bond Gert de strijd aan met de ge vestigde reputatie. Direkt na de start nestelde hij zich in het voorste gelid en kwam op de eerste 5 km al ver rassend snel door met 15 min. en sec. als tussentijd. De tweede 5 1 ging niet veel langzamer. Deze ging 15 min. en 57 sec. Alles wees al op een prima eindtijd. De vraag was hoe de overige tien kilometers zouden gaan. Na 15 km had hij wederom een goede 5 km afgelegd. Een klubrekord kon hem nauwelijks meer ontgaan. Het ging er nu om met welk verschil hij dit rekord zou verbeteren. De ontknoping kwam in de laatste 5 km, die hij in 16 min. en 41 sec. volbracht. In de slot fase liep Gert na Wim Zegers en Jan Laar op een veilige 3e plaats. Bram Wassenaar volgde hem op ruime af stand. Zonder konkurrentie maar wel met de wind als tegenstander op C slotkilometers finishte hij in 1 uur min. en 26 sec. Een ruime verbetering van A.V. Pijnenburgs snelste tijd tot toe met 1 min. en 53 sec. Hans van Asselt was hier ook van start gegaan en noteerde een tijd van 1 uur 27 min. en 46 sec. Ook was er een groep lopers afgereisd naar Papendrecht voor deelname aan de Lenteloop over 15 km. Hier werden door de A.V.Pijnenburgers goede pres taties geleverd. Voor Erik Bos was een persoonlijk rekord in 49 min. 51 sec. Harry van Brummelen verbe terde eveneens zijn beste tijd en bracht zijn 15 km tijd op 50 min. en 40 sec. Ook de prestaties van Joop van Leijen- horst zijn weer in opgaande lijn. Hij liep 52 min. en 9 sec. nmtureel r"*atlef Centrum| •Docentenberichten' Mt ls de titel van een Intern geschriftje dat hij tijd en wijle In ^ersridj^ 'Het ziet en verspreid wordt. Daarin schrijft Ernst Dienaar onder meer. Het ziei ernaar uit dat we bedrijfsmatig ophet goede spoor komen waarmee het voort bestaan van ons centrum het beste ge- S h Het is echter eenvoudig te constateren dat de staf zwaar onder- St is. Ben uitbreiding is een voor waarde voor een gezonde Meer mensen voor de administratie, de horeca en de huishoudelijke afdeUng^ Indien er geen uitbreiding gerealiseerd kan worden zal het niet mogelijk zijn C-drie goed te leiden. In de afgelopen maanden ls er min of meer roofbouw gepleegd op de vaste staf. Dat is niet erg als er maar gang geboekt wordt. En dat wordt ge daan. Met als gevolg een steeds druln ker bezet centrum. We zijn verheugd en tegelijk bezorgd. Br ligt een prach tige kans om van C-drie een unleK cul tureel en creatief centrum te maken. Laten we hopen dat de van de gemeente Soest dat ook vinden. Verder kondigt de directie een speciale avond aan op 23 mei voor cursisten en docenten: "Het is de bedoeling dat zoveel moge lijk cursisten zich op deze avond pre- senteren met b.v. een kleine show van kleding en hoeden, een expositie van te ken- én schilderwerk, zeefdrukken, edelsmeden, een dansdemonstratie, werken met je stem, enz. Voor deze avond wordt een uitstekende jazz-band uitgenodigd die zal spelen in het Witte Café." Toneel taurant De Korte Duinen (aanvang Morgenavond 10 april speelt de Hieater- 21.15 uur L Plaats van handeline café-- I wer°plaats utrecht "Woyzeck" van Georg Büchner. Zie elders in dit blad. Jongelui Jonge mensen (6-15 jaar) die hun ver jaardagspartijtje in C-drie willen or ganiseren 's middags met bowlen, moe ten even contact opnemen met Leo Wijnand (tel. 22188). Maak een af spraak of kom even langs. 21.15 uur). Plaats van handeling café restaurant v.d. Brink, Soesterbergse- straat. Inschrijfgeld per wedstrijd avond 2,50. Belangstellenden blijven welkom. Van H.S.V. de Snoekbaars werd afge lopen zaterdag de wintercompetitie af gesloten. Voor de wedstrijdvissers van H.S.V. de Snoekbaars was het de laat ste wedstrijd. Gevist werd vanuit bo ten op de Vecht te Weesp. De totaal-uitslag is als volgt: 1. J. Lievenstro 2. G. J. v.d. Hoef 3. W. v.d. Kraats 4. Th. Bosman 5. P. de Rond i. H. J. Hibbel 7. Z. v.d. Esschert 8. J. Kasius i. L. v. 't Klooster 10. H. J. v. Riet 11. J. C. Hibbel 12. J. Verwoerd 13. A. J. v.d. Hoef 14. C. Wijnands 15. D. v.d. Broek 16. E. v. Beek 17. J. Aartsen 18. J. Hopman 19. J. Maassen i. J. v. Lambalgen 21. P. Limper 22. E. Kasius H. Prinsen 24. A. Hooft 25. A. Dekker G. Kasius 27. B. de Bes I. R. Brons i. T. Hak 30. H. v. Stees 29 pnt. 37 pnt. 44 pnt. 48 pnt. 49 pnt. 54 pnt. 59 pnt. 80 pnt. 92 pnt. 93 pnt. 97 pnt. 98 pnt. 105 pnt. 112 pnt. 115 pnt. 120 pnt. 120 pnt. 121 pnt. 122 pnt. 127 pnt. 133 pnt. 136 pnt. 137 pnt. 141 pnt. 149 pnt. 163 pnt. 183 pnt 195 pnt. 208 pnt. 226 pnt. Uitslagen BDC zondag 6 april Welpen H.M.S./A.-B.D.C. I 0- Fortissimo - B.D.C. 2 0-14 Meisjesadsp. H.M.S./A.-B.D.C.I 3-7 B.D.C. 2 - D.W.S.M. 6-10 Meisjespup. B.D.C. - Fidelitas Damesjun. H.M.S./A. - B.D.C.I B.D.C. 2 - Nederhorst Damessen. D.J.K.-B.D.C.I 5-3 B.D.C. 2 - Baarn 15-5 Jongensadsp. Amersfoort - B.D.C. 7-16 B.D.C. 2-D.W.S.M. 16-5 Jongenspup. B.H.C. -B.D.C. Herenjun. B.D.C. - Neyenrodes Herensen. Amersfoort - B.D.C. I 18-16 B.D.C. 2 - Baarn 2 31-11 Wedstrijdprogramma zondag 13 april Thuiswedstrijden 11.00 uur Welpen B.D.C. 2 - B.S.V. 11.00 uur Jongenspup. B.D.C.-U.D.S.V. 12.00 uur Jongensadsp. B.D.C. i-Takt '68 12.00 uur Meisjesadsp. B.D.C. I - Celeritas 13.00 uur Herensen. B.D.C.I-Laren 3 13.00 uur Damesjun. B.D.C. I - Celeritas Uitwedstrijden 11.00 uur Meisjespup. E.M.M. - B.D.C. 11.00 uur Damesjun. U.H.V.Sp. - B.D.C. 2 12.00 uur Meisjesadsp. H.H.C. - B.D.C; 2 12.00 uur Jongensadsp. Neyenrodes - B.D.C. 2 13.00 uur Damessen, E.M.M. 5-B.D.C. 2 14.10 uur Herensen. Limvio 3 - B.D.C. 2 14.45 uur Herenjun. U.D.S.V.-B.D.C. Woensdag 16 april 19.30 uur Damesjun. B.D.C. I - U.D.S.V. Expostie De Soester kunstenaar Dick van Arkel (Kerkpad ZZ 67) exposeert tot 12 mei in C-drie. Van Arkel is geïnteresseerd in het veld dat in een plat vlak om een figuur zit (en dat als ruimtelijk wordt ervaren), in stukken uiteen te breken als plat te delen. Daartoe kiest hij een stuk, vaak drie hoekig, en materialiseert dat. Als vorm is het dan even aanwezig als de menselijke figuur. Dagelijks gratis te bezichtigen van 12.00 uur, van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 uur tot 23.00 uur. Forum De Forumdiscussie op donderdagavond 24 april over Minderheden wordt ge organiseerd in samenwerking met het Progressief Besturenoverleg. In de pauze treden twee sas-spelers op met Turkse muziek. i Horeca C-drie heeft van het gemeentebestuur een duidelijke opdracht gekregen de horeca in het culturele centrum aan te wenden voor de dekking van de te korten. De Commissie Welzijn o.l.v. wethouder Kingma is de vorige week op de stoel van het stichtingsbestuur gaan zitten en heeft gezegd: het feest van de Utrechtse studenten Dierge neeskunde op Koninginnedag/nacht past niet(?) in de sfeer van het cen trum. Dat betekent een inkomstender ving van 10.000 gulden. De burgemeesters van Utrecht en Hil versum waren eregasten op dit feest dat nu niet doorgaat. De burgemeester van Soest wou het niet toestaan. Jammer, het had zo leuk, zo cultureel en zo creatief kunnen zijn. I Jazz Het kwartet Wim Reinen concerteert op zondagmiddag 20 april a.s. in C-drie om half drie met Koos Serierse (bas), Eric Ineke (slagwerk), Henk Sprenger (gitaar) en Wim Reinen (trompet). Op vrijdagavond 2 mei vindt het slot- concert van dit jazz-seizoen in C-drie plaats. Aanvang: 21.00uur. Stamgast "De vorige week zat ik per ongeluk in de "Vijverhof", een eindje verderop in Overhees. Daar werd het Bejaarden- dienstencentrum van de SBBS officieel geopend door burgemeester Scholten, die een pijnboom plantte. Hij eindigde zijn feestelijke toespraak met een opmerkelijke zinsnede over het cultureel, creatief centrum C-drie. Hij verzocht de verantwoordelijke mensen van de overigens schitterende recreatiezaal van de "Vijverhof" met het centrum C-drie aan de Willaert- straat "samen te werken en niet tegen te werken..." Bedoelde hij, dat er bin nenkort allerlei culturele subsidiegel den naar de "Vijverhof" gaan vloeien ten koste van C-drie of juist niet? Als straks mijnheer Breedeveld langs komt, Joyce, geeft die man dan een drankje van mij!" Rode Kruis Op donderdag 17 april organiseert de colonne Soest/Soesterberg (35 mensen) van het Rode Kruis een Ópen Avond in C-drie met als thema "de rampen bestrijding". De bijeenkomst, die om 20.00 uur be gint, wordt geopend met een film en is vooral gericht op de praktische en politieke problemen, die zich in 1988 gaan voordoen bij de overname van de BB-taken in deze gemeente. Pro memorie De vaste staf van "C-drie" bestaat uit: Henny v.d. Brink (huismeester). Johan Pijma (administratie), Leo Wijnand (horeca), Jan Heerkens (theater) en Ernst Dienaar directeur) Telefonisch is C-drie (behalve tussen de middag) te bereiken onder nummer 22188. Het adres is: Willaertstraat 49. Maar alle post moet naar Postbus 347, postcode 3760 AH Soest. Bankrelatie Rabo: 3599.37497. Postgiro: 212775 t.n.v. Rabo Soest. Ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in Amers- foort onder nr. S188015. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227. telefoon 14152 I*-V. 'De Vriendschap' pindagmorgen 13 april a.s. houdt P.V. De Vriendschap' zijn Jaarlijkse jonge duiven en bonnenverkoop t.b.v. de luxe prijzenvlucht. De verkoop wordt ge houden in het clubgebouw aan de Nachtegaalweg. Aanvang der verkoop 11.00 uur.

Soester Courant | 1986 | | pagina 14