De Ster KRJE ZE ZIJN BINNEN: JACKS. odomo zo gezien langs spoorlijn Ankoné legt voorzitterschap s.o.Soest onmiddellijk neer Huizen Klein Engendaalweg moeten gesloopt voor door trekking Koningsweg Brieven-oorlog tussen Pijnenburg en sportwethouder Plomp Bermbrand Problemen of oplossingen? 64e JAARGANG NO. 32 WOENSDAG 9 APRIL 1986 d>.f\ door Gerand Paul Opgewekt verhaal Een goed idee van Auto van Doorn Opnieuw girobetaal kaarten vermist SPORTIEVE HERENKLEDING BETAALBAAR MODIEUS Voetbalclub distantieert zich van uitspraken voorzitter Reorganisatie-voorstel blijft wat het was BOUWMARKT SHOWROOM KEUKENS, SANITAIR en TEGELS Veldweg 4 - Soest - Tel. 02155-14878 HANDEL Advisie Soest Computer Consultants bv Militair ernstig gewond door schot uit karabijn De frisse, vrolijke, kleurige, fleurige, makkelijke, sterke, snelle, blitse, sportieve, frivole, stijlvolte Arrow - Mc. Gregor Bergeri di Cania - Busch K-Way - Paul en Shark Wellington of Bilmore. Kijken en passen kost niets. m herenmode Scholten ook komende 6 jaar burgemeester van Soest KETTING FORMULIEREN Van een vriend kreeg ik een boek ter lezing waarvan de titel "Return from tomorrow" vrij vertaald werd in "Te rugkeer uit de dood". Hoewel niet echt slim commercieel - niemand wordt daar graag aan herinnerd - dékt de vlag de lading minstens zo goed als bij de oorspronkelijke titel. Met dat enge woord 'dood' op de omslag zullen weinig lezers geprikkeld worden daar voor naar de boekhandel te hollen om een boek met deze titel voor het week end in te slaan. En dat is heel jam mer, want het is veel meer dan een opge wekt verhaal, zoals er boven dit stukje geschreven staat. George Ritchie beschreef zijn stervens ervaring die hij als recruut in een op leidingskamp opdeed als een boeiende roman. Het was winter 1943 toen hij een dubbele longontsteking opliep. Kort tevoren was hij geselecteerd om via een stoomcursus voor militair arts op geleid te worden. Zijn harte wens dreig de door zijn plotselinge ziekte niet in vervulling te gaan en inderdaad 'over leed' hij vlak voor zijn geplande ver trek naar de Universiteit van Rich- mond. Hij werd officieel dood ver klaard. In de daaropvolgende negen minuten ging er een volstrekt nieuwe wereld voor hem open, waarin hij haast onbeschrijflijke dingen mee maakte. Indrukwekkend in zijn een voud vertelt hij vele jaren later nu als psychiater, over zijn ervaringen aan 'gene zijde'. Het is in de eerste plaats een verhelderend boek, want hoe je ook over de dood of over een leven na de dood denkt, het blijft heel moeilijk voor te stellen dat je er eens niet meer zal zijn. Net zoals het maar vreemd is dat er ooit een tijd was dat we er nog niet waren. Het is ondanks het fantastische verhaal een heel aan nemelijke verslag geworden, in een afwezigheid van tijd en een overmaat aan liefde. Zonder ruimte voor klein geestigheid of bekrompenheid. Maar vooral ook zó bemoedigend, dat ik na het gelezen te hebben, begreep waar om mijn vriend het heel gauw terug wilde hebben. Zelf had hij het eerst ter leen gekregen, daarna gekocht en een bescheiden wachtlijstje aangelegd van vrienden en kennissen die het wilden lenen. Hoewel ik mij aan zijn enthousiasme warmde, leek het me wat overdreven om een boek eerst te lezen en daarna zelf nog eens te kopen. Slechts heel even mocht ik dus met hem het boek delen, daarna echter ook zijn enthousiasme. Met als gevolg dat ik het zelf ook gekocht heb. Ik kan het nu uitlenen en... opnieuw lezen als het toch weer weggezakt is en onvoor stelbaar wordt. Zo'n houvast kun je maar beter bij de hand hebben. Zie pagina 16 Er lijkt geen eind te komen aan de ver missing van girobetaalkaarten, die in woners van Soest al geruime tijd gele den hadden moeten ontvangen. Ook in de afgelopen week meldden zich weer enige niet-ontvangers bij de politie. Mevrouw J.B. had op 3 januari de kaarten al moeten binnenkrijgen; er was overigens (nog) niets van haar giro afgeschreven. Een bewoonster van de Schrikslaan bleek ook al ge ruime tijd op haar 20 betaalkaarten te wachten en een bewoonster van de Ger- rit v.d. Veenstraat ziet nog steeds uit naar een kascheque (500 gulden). Een bewoner van de Theo Dobbehof mist de 20 girobetaalkaarten al sinds eind fe bruari. v. Weedestraat 7-9 - Soest Direct na het openbaar worden van de brief van het bestuur van s.o.Soest, waarin scherp afstand wordt genomen van de uitspraken van voorzitter Her man Ankoné over sportwethouder Plomp en het functioneren van de Sportstichting, heeft Ankoné met on middellijke ingang voor zijn functie be dankt. Ankonés besluit is ingegeven door de stroeve samenwerking met de overige bestuursleden, zo heeft hij vorige week laten weten. Het belang van de vereniging is met zijn aftreden volgens hem het meest gediend. In de bestuursvergadering van 25 maart heeft de s.o.Soest gesproken over de brief van Plomp aan de vereni ging. In dat gesprek is te komen vast te staan dat alle bestuursleden zich wensen te distantiëren van de wijze en het tijdstip waarop Ankoné zijn uit spraken ten aanzien van het sportbe leid in de gemeente Soest heeft gedaan en in de publiciteit gebracht. "Met na druk zij gesteld", aldus de brief van s.o.Soest die vorige week via de afde ling voorlichting van de gemeente werd verspreid, "dat hij deze uitspra ken zonder vooroverleg en 'op per soonlijke titel' heeft gedaan. Gaarne bieden wij u onze welgemeende excuses aan voor dit - ook voor ons - pijnlijke in cident", laat secretaris Verkerk aan de wethouder weten. Verkerk heeft overigens al laten weten dat hij het zeer betreui t dat zijn brief door de gemeente is openbaar gemaakt, omdat Plomp daarover niet eerst met het s.o.Soest-bestuur heeft overlegd. In een vorige week uitgegeven verkla ring betreurt het bestuur ook het op stappen van Ankoné, althans wordt met spijt geconstateerd dat men niet in staat is gebleken de problemen in goede harmonie op te lossen. "Ankoné heeft zich in de afgelopen vijftien jaar enorm verdienstelijk gemaakt voor de vereniging. De waardering daarvoor heeft o.m. geleid tot zijn benoeming tot erevoorzitter van s.o.Soest." Tot de jaarvergadering in het najaar zal T. Surstedt als waarnemend voorzit- Gesprek met ambtenaren niet goed realiseerbaar1 Het raadsvoorstel met betrekking tot de heroverweging van de gemeente lijke organisatie, dat morgenavond in de gemeenteraad wordt behandeld, be hoeft geen wijziging. Dat hebben Bur gemeester en Wethouders vorige week meegedeeld in een brief aan de raad, naar aanleiding van de brief die ca. 70 medewerkers van de gemeente secretarie, waarin het College werd verweten voorbij te gaan aan de ad viezen van de personeelsvertegen woordigingen en in feite al voor een nieuw organisatiemodel te hebben ge- In de commissievergadering ABZ kwam de brief onlangs uitvoerig ter sprake, maar wethouder Hans Oude mans (WD) meende dat er sprake was van misverstanden. Wel werd toen afgesproken dat er een gesprek met de briefschrijvers zou volgen, om die mis verstanden uit de wereld te helpen. Het College laat de raad nu weten dat zo'n gesprek - na overleg met enige ondertekenaars van de brief - niet goed realiseerbaar is, maar dat kan worden volstaan met een bevestiging van wat Oudemans in de commissie al had ge zegd. "Dat komt erop neer dat in onze ogen de reactie van de secretarie- medewerkers op een misverstand be rust als zij stellen dat het aanvaarden van de uitgangspunten leidt tot slechts één model. Uitdrukkelijk wordt slechts gekozen voor beleidsintegratie, waar bij bovendien altijd nog de weg terug mogelijk is, als blijkt dat de invoering daarvan al te ingrijpend zal zijn." Het College schrijft dat het heeft ge tracht in het raadsvoorstel alle moge lijke zekerheden in te bouwen. Het be grip "sector" is inmiddels een beetje besmet, zodat B. en W. liever spreken over "organisatorische eenheid", waarmee wordt aangegeven dat er in de volgende fase meer dan een organi satie variant moet worden ontwikkeld. Als verder blijkt dat er zwaarwegende problemen aan het licht komen, moet teruggekomen kunnen worden op het bestaande model. In het raadsvoor stel wordt niets anders bedoeld, aldus het College, dat opmerkt de suggesties dat met het aanvaarden van het voor stel al wordt gekozen voor één organi satiemodel van de hand te wijzen. ter optreden. Met deze opzienbare ontwikkeling is voorlopig(?) een einde gekomen aan de rel die ontstond nadat Ankoné pu bliekelijk te kennen had gegeven dat Plomp wat hem betreft beter kon op stappen als voorzitter van de Sport stichting, omdat hij er geen blijk van gaf veel te weten van een beleid op sportgebied. Ankoné vond dat de sport beter af zou zijn met een CDA-wethou- der. Nadat de Sportstichting, waar van Ankoné bestuurslid is, zijn uit spraken had afgekeurd bood hij zijn verontschuldigingen aan voor de "per soonlijke elementen" in zijn kritiek, al handhaafde hij zijn inhoudelijke bezwa ren tegen het functioneren van de Sport stichting. Ankoné heeft vorige week laten weten dat ook na de verklaring van het s.o. Soest-bestuur zijn kritiek overeind blijft en dat hij zich daarin gesteund weet door de vereniging, die niet over de inhoud van de bezwaren heeft ge oordeeld. Ankoné heeft ook laten weten bevreemd te zijn door het feit dat de wethouder zaken uit besloten bestuurs vergaderingen van de Sportstichting naar buiten heeft gebracht. De winkel van Sinkel staat vol rariteiten van borstrok tot hemden en wollen tapijten maar plots ging de ruit door een bakkei eruit Van Ede kwam snel en vergat te ontbijten. Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 1 84 29 EN WIJ KOMEN! Hard gesteld lijkt de markt van computerleveranciers raak getypeerd met de term "money makers". Als geïnteresseerde - of misschien niet eens - wordt u overvoerd met aanbiedingen voor computers die steeds goedkoper lijken. Dat de ijzeren wet "Goedkoop is duurkoop" hier netzo opgaat, merkt u pas na de koop. Hij "werkt wel", maar u weet niet hoe. Of de geheugen capaciteit is te klein. Of de software niet adequaat. Enzo voort, enzovoort. Wij "Adviziers", staan voor onze naam. Uw concrete bedrijfs situatie, uw eigen automatiserings behoefte, is uitgangspunt vooreen door dacht advies. Soms luidt dat; "Wacht u nog maar een A. Kuijpers jaar met automatiseren" omdat uw organisatie daarvoor nog niet rijp is. Zo'n vrijblijvende analyse voor uw automatiseringsbehoefte betaalt zichzelf terug. Voor u meteen. Voor ons later, wanneer u zegt "ik weet waar ik goed terecht kan". Belt u eens of schrijf ons. De IBM PC/AT uit voorraad leverbaar Vredehofstraat 13, 3761 HA Soest, Telefoon 02155-11434 Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Postgiro 126156 Abonnement per halfjaar M 2,- Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Aan de sloop van een aantal huizen aan de Klein Engendaalweg valt niet te ont komen. De huizen, die in een zeer slechte staat verkeren, aldus Burge meester en Wethouders, moeten plaatsmaken voor de aansluiting van de doorgetrokken Koningsweg op de Nieuwe weg. Burgemeester en Wethouders hebben die geschreven aan enkele bewoners van de Klein Engendaalweg naar aan leiding van hun brief van 9 juni 1985. Daarin stelden zij op grond van het verschijnen van de nota over de door trekking van de Koningsweg enkele za ken aan de orde die daarmee verband houden. Vier dagen na datering van hun brief werd de nota door de gemeen teraad op 13 juni 1985 vastgesteld. Overigens hadden de raadsleden de brief toen al in hun bezit, aldus B. en W. Sinds de gemeenteraad met de nota instemde, wordt gewerkt aan de uit werking ervan. Desgevraagd deelde gemeentevoorlichter Ben J. van Os mee, dat momenteel een ontwerp-be- stemmingsplan in voorbereiding is. Vooruitlopend op de publicatie hiervan zullen B. en W. de bewoners van de Klein Engendaalweg informeren over de motieven die aan de plannen ten grondslag liggen. Aspecten De doortrekking van de Koningsweg heeft tot doel de verkeersafwikkeling in het westelijk deel van Soest te verbe teren. De Koningsweg is één van de knelpunten in de plaatselijke hoofdwe genstructuur. Het gekozen tracé van de doorgetrokken Koningsweg (vanaf de Eigendomweg naar de Nieuweweg, ongeveer ter hoogte van de Klein Engendaalweg) is met name bepaald door met drie aspecten rekening te houden. Het ene is de geprojecteerde woning bouw in het gebied Klein Engendaal in relatie met de Wet Geluidhinder die erop van toepassing is. Het tweede be treft het rekenipg houden met de aan wezige begroeiing (er is sprake van verschillende waardevolle houtopstan den), en tenslotte zijn er de verkeers- veiligheidsaspecten. In de plannen is volgens Burgemeester en wethouders getracht de doorstro ming van het verkeer te waarborgen, zodanig dat de snelheid beperkt en de veiligheid gegarandeerd blijft. Dit kan worden bereikt door verspringing van de weg-as, toepassing van in principe twee rijstroken, voorsorteerstroken, gefaseerd oversteken etc. De aanslui ting van de doorgetrokken Koningsweg op de Nieuweweg vormt tevens een be langrijk onderdeel. Die aansluiting moest op voldoende afstand van de spoorwegovergang worden gesitueerd. Daarom is voor een aansluiting ter hoogte van de Klein Engendaalweg ge kozen, ofschoon daar huizen staan waarvan een aantal zal moeten worden afgebroken, in plaats van een aanslui ting bij de Bosstraat waar geen huizen staan. Nauwkeurig afgewogen Volgens B. en W. zijn hierbij de ver schillende belangen nauwkeurig afge wogen. 'Helaas valt hierbij niet te ont komen aan de sloop van een aantal, overigens in zeer slechte staat ver kerende, woningen,' aldus B. en W. De bewoners van die huizen wisten of konden althans weten dat dit vroeg of laat zou kunnen gaan gebeuren. Voor zover de nu nog bewoonde huizen be perkt zijn opgeknapt (de woningen zijn niet voor een groot deel gerenoveerd) is dit- naar het oordeel van B. en W. voor eigen risico ter tijdelijke verbe tering van het woongenot gedaan. In verband met de bestemming van de huizen worden deze slechts zeer be perkt onderhouden. B. en W. hebben destijds bij de ingebruikgeving ervan bepaald dat de woningen bij de eerste vordering moeten worden verlaten. Tegenover die onzekerheid voor de be woners staat het feit dat ze 'om niet' wonen. Het begin van de werkzaamheden die verband houden met de doortrekking van de Koningsweg staat momenteel gepland op het eerste kwartaal van 1990. De bewoners worden dus niet zo maar op straat gezet. Ze staan boven dien als woningzoekende ingeschre ven, aldus het College van Burge meester en Wethouders in de brief aan de bewoners van de Klein Engendaal weg. Een twintigjarige dienstplichtig sol daat is maandagavond op de Dumou- linkazerne in Soesterberg in de keel ge troffen toen een lid van het wachtper- soneel een schot loste uit zijn karabijn. De soldaat, afkomstig uit het Zuidhol landse Hoogvliet, is in zorgwekkende toestand opgenomen in een ziekenhuis in Amersfoort. Er is nog niets bekend over de juiste toedracht van het voor val. De Koninklijke Marechaussee van Soesterberg stelt een onderzoek in. HARTJE-ZUID Soesterbergsestraat 51 Soest Niet dat iemand er echt aan heeft getwijfeld, maar sinds vorige week staat het zwart op wit: burgemees ter mr. Paul Scholten (46) blijft in de komende jaren 'eerste burger' van Soest. Bij Koninklijk Besluit van 14 maart heeft koningin Beatrix hem in deze functie per 1 april her benoemd. Burgemeesters worden altijd 'aan gesteld' voor een ambtsperiode van zes jaar. Scholten arriveerde in 1980 in Soest als opvolger van mevrouw Corver-van Haaften, nadat hij eerder Delfzijl als burgemeester had gediend. De Commissaris van de Koningin heeft het gemeentebestuur van Soest van het Koninklijk Besluit op de hoogte gesteld, met aan het Col lege van B. en W. de uitnodiging om 'de Raad uwer gemeente hiervan in kennis te stellen.' Geen beleidsnota; ook geen nota van beleid genomen? Weer ruimte Dat geldt echter niet voor de financiële situatie van de gemeente, aldus Pij nenburg. 'De meerjareninvestering van de Sportstichting geeft weer ruimte voor accommodatiebeieid. Vanuit de politiek en ook vanuit het be stuur van de Sportstichting bereikten ons geluiden dat ook Pijnenburg van deze situatie zou moeten kunnen profi teren.' Het bestuur van Pijnenburg vindt dan ook dat er best een paar wensen op het gebied van de accommodatieverbe tering kunnen worden geuit; die wensen kent de Sportstichting inmid dels al. 'Natuurlijk zijn wij te allen tijde bereid in goed overleg de lange termijnplanning t.a.v. de vervol making van de atletiekaccommodatie te bespreken.' Het bestuur beraadt zich nog op de vraag of er überhaupt een schriftelijk antwoord moet komen op de brief van Plomp. verspreiden. Door technische proble men duurde het enige tijd voordat het blusvoertuig van de brandweer inzet baar was. Later bluste de brandweer het vuur met twee stralen. Er ging een oppervlakte van ca. 200 vierkante meter (60 meter lang) verloren. Er heeft in de afgelopen week een com plete brieven-oorlog gewoed tussen de atletiekvereniging Pijnenburg ener zijds en de wethouder van Sportzaken, tevens voorzitter van de Sport stichting, drs. G. Plomp. Aanleiding tot de 'ongeregeldheden' is nog altijd de botsing die tijdens een verkiezingsfo rum enige weken geleden plaatsvond, waarbij het tot een harde confrontatie kwam tussen Plomp en Pijnenburg- voorzitter René van Zee. Vorige week stuurde Plomp Pijnen burg een brief, waarin hij liet weten dat er nimmer een beleidsnota voor de aanleg van de atletiekbaan was aange boden. Van Zee had dat van Plomp des tijds al te horen gekregen en Plomp gaf de vereniging tot 1 april de tijd om met de nota over de brug te komen. Per brief van 30 maart heeft Pijnen burg de wethouder laten weten dat - als er dan al geen beleidsnota is ontvangen - dat nog niet impliceert dat Plomp 'geen nota heeft kunnen nemen van ons beleid.' De materiële wensen in het ka der van de beleidsnota van A.V.Pijnen burg zijn besproken in het overleg op 6 februari over de sportnota met de heer van Rootselaar - medewerker van de Sportstichting - en met een ambte naar van de provinciale sportraad, van welk overleg ook notulen zijn gemaakt, laat Pijnenburg weten. Het bestuur geeft verder een opsom ming van zijn wensen op korte termijn ten aanzien van de 'vervolmaking' van de accommodatie, zoals een kleed-, douche- en toiletgelegenheid en een ge meenschapsruimte, in fasen en eventu eel in zelfwerkzaamheid op te bouwen en uit te breiden, en verder vervolma king van de hoogspring-, verspring- en aanleg van de polsstokhoogspring-ac commodatie, alsmede uitbreiding van de verlichting. Wensen 'Wij gaan ervan uit dat onze wensen worden vertaald in de meerjarenbe groting van de Sportstichting,' aldus het Pijnenburg-bestuur. 'Wat de overige beleidspunten betreft wijzen wij u op de vele gesprekken en corres pondentie, die over onze atletiekbaan zijn gevoerd. Zoals u weet hebben wij op eigen kracht een atletiekaccom modatie aangelegd, waarbij wij naar onze mening trainingstechnisch goed uit de voeten kunnen. Indien u er prijs op stelt nogmaals onze wensen t.a.v. verdere vervolmaking te vernemen zijn wij bereid tot overleg.' Plomp heeft daarop weer gereageerd met een uiterst bitse brief, waarin hij vaststelt dat het Pijnenburg-bestuur niet heeft voldaan aan het verzoek om toezending van de beleidsnota. 'Enkel en alleen omdat u daarover zelf niet be schikt contateer ik dan ook - ofschoon uw voorzitter onlangs publiekelijk het tegendeel beweerde - dat noch de ge meente noch de Sportstichting over be doelde nota zou kunnen beschikken. De onjuiste bewering van uw voorzitter staaf ik, mede gelet op het feit dat de bestuursafgevaardigde voor de atle- tieksport tijdens de behandeling van de meerjarenbegroting niet heeft gerept over enigerlei wens van de atletiekver eniging.' Plomp vervolgt: 'Nu feitelijk is komen vast te staan dat uw voorzitter mislei dende en feitelijk onjuiste bijdragen leert aan openbare discussies, hecht ik eraan u erop te wijzen dat het sportbe- lang in het algemeen en van uw ver eniging in het bijzonder op deze wijze bepaald niet wordt gediend. 'Onwaardig' Plomp sprak verder uit het 'de voorzit ter van een zichzelf respecterende sportvereniging onwaardig te vinden om zijn ideeën hoofdzakelijk bekend heid te blijven geven via de interruptie microfoon, de publieke tribune of mis leidende informatie aan de pers, ter wijl de communicatie langs de geëi gende en openstaande kanalen zoveel mogelijk uit de weg wordt gegaan. Het is uiterst betreurenswaardig dat daar mee tevens het klimaat van het totale sportoverleg zeer nadelig wordt beïn vloed.' Van Zee heeft vorige week furieus ge reageerd op deze brief van de wethou der, vooral omdat hij een en ander in eerste instantie via de pers moest ver nemen. Officieel mag er dan misschien nooit een echte beleidsnota zijn aange boden, maar 'behalve de wethouder is heel Soest op de hoogte van de wensen die Pijnenburg in de loop der jaren naar voren heeft gebracht. Al die wensen staan op papier, aldus Van Zee, 'en het is dan wel kinder achtig om te stellen dat er geen be leidsnota is. Van Zee houdt het erop dat Plomp zijn gram wil halen voor de nederlaag die zijn partij, de VVD, heeft geleden bij de gemeenteraadsverkie zingen. Inmiddels heeft de Sportstichting bij monde van directeur J. Hilhorst ge reageerd op de laatste brief van Pij nenburg. Daarin wordt Pijnenburg er met uitvoerige verwijzingen naar de voorgeschiedenis op gewezen dat de vereniging nooit een beroep heeft ge daan op de begroting van de Sport stichting. Na de aanvraag voor een ge meentegarantie van 100.000 gulden liet Pijnenburg zélf een gevraagde onder steuning van 95.000 gulden vallen en na die tijd hebben de Sportstichting geen verzoeken tot financiële medewerking meer bereikt, afgezien van een verzoek tot overplaatsing van het materiaal en een ruimte voor de berging. In strijd met raadsbesluit De Sportstichting wil met een en ander nog eens duidelijk onderstrepen dat er wél nota wordt genomen van het beleid van Pijnenburg. 'In uw schrijven wekt u echter de indruk dat u het door u gekozen uitgangspunt (aanleg en onderhoud van een atletiekaccommo datie door uw vereniging) verlaat. Hiermee komt u in strijd met de uit gangspunten van het raadsbesluit van 26 januari 1984 (namelijk dat de club de aanleg zélf betaalt doordat de SAAS gelden zal verzamelen' 'Voor een mogelijke ondersteuning van uw verzoek,' vervolgt Hilhorst, 'zo dit anderzijds juist wordt begrepen, is het noodzakelijk dat inzicht wordt verkre gen in de gewenste totale planning en uw argumenten en motivatie, op grond waarvan u de door u oorspron kelijk gekozen uitgangspunten ver laat.' De brief van Pijnenburg is daar voor 'volstrekt onvoldoende,' aldus de directeur van de Sportstichting. 'Voorts zullen uw plannen moeten worden onderbouwd, terwijl inzicht in de financiële consequenties onontbeer lijk is.' Hilhorst adviseert Pijnenburg het vorenstaande alsnog samen te vatten in een nota, die als een beleidsstuk aan het bestuur van de Sportstichting ter beoordeling kan worden voorgelegd. 'Het spreekt voor zich dat wij gaarne bereid zijn u - indien gewenst - daarbij de helpende hand te bieden.' Het bestuur van Pijnenburg tenslotte heeft in een verklaring laten weten dat het de vorm van communicatie via aan de pers doorgespeelde brieven betreurt en wijst erop dat over een dergelijke gang van zaken onlangs nog in een be sloten vergadering van de sport stichting (over de kwestie Ankoné ver sus Plomp) grote afkeuring is uitge sproken. Pijnenburg wijst er nog eens op dat het ervoor heeft gekozen zelfstandig en op eigen krachten een accommodatie te realiseren. 'Dit is echter geen vrije keus geweest, maar werd veroorzaakt door de slechte financiële situatie van de gemeente Soest. Ten aanzien van het beleid is er bij Pijnenburg niets veranderd.' 9 Zaterdagmiddag ontstond, waar schijnlijk doordat kinderen met vuur aan het spelen waren, een berm brandje langs de spoorlijn ter hoogte van de Kölonieweg. Omwonenden gingen het vuur te lijf met emmers water en takken, zodat het zich niet kon in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747

Soester Courant | 1986 | | pagina 1