fCdfiv Ïmm l3 vereniging De Minolta 5000 bij Foto Van Essen 'Paleiskoor' geeft jubileumconcert 10 lessen tot 17 jaar f 100,- 10 lessen Speeldoos 17 jaar en ouder f 125,- STALHOUDERIJ KRAAY GEEN KERMI! GEEN BROO WOENSDAG 16 APRIL 1986 SOESTER COURANT PAGINA 14 Het maakt fotografische 'magie' makkelijk en snel bereikbaar Inbraak van Lenneplaan Zonnegloren, dinsdag 22 april: Voorlaatste jazzconcert in C-drie met Wim Reinen In een poep en een zucht leren paardrijden in de buitenlucht! Telefoon 13297 - Bel voor een afspraak na 17.00 uur Pepe Romero concerteert in Kasteel Groeneveld Fotogroep Soest scoort weer hoog! Petrus en Pauluskertc, donderdag 21, april: Bijzonder concert van Soester Orkest Vereniging Filmhuis: 'Verführung: Die Grausame Frau' WOENSDAG Concerten in Artishock Expositie in C-drie Tentoonstelling Dick van Arkel fascineert FORD I Brigitte Kaandorp: Laat mij maar even' mag heel lang blijven Theater- Agenda l 'De Speeldoos' l Peter van studeerde Cultureel Creatief Centrum Rode Kruis Morgenavond 18 april vindt in C-drie een Forumavond plaats over de plaats en funktie van het Rode Kruis in onze gemeente. Rampenbestrijding wordt binnenkort heel actueel, omdat de BB- taken overgedragen worden aan Brandweer en Rode Kruis. Dat heeft gevolgen voor onze samenleving en het werpt ook vraagtekens op. Het is niet alleen een politiek probleem, maar het raak onze veiligheid. Aanvang: 20.00 uur precies. Jazz Het is weer zover: één keer in de maand is het op zondagmiddag Jazz-- middag in C-drie. Wim Reinen (trom pet) won in 1960 met het kwintet van Ton Wijkamp het Loosdrechtse Jazz Concours. In dat zelfde jaar won Louis van Dijk de tweede prijs. Zondag 20 april a.s. om drie uur in C-drie: jazzti- me. Zie elders in dit blad. Bijeenkomst Vrijdagavond 18 april ontmoeten docenten, vrijwilligers, stafleden en bestuur elkaar op een informele avond in de bowlingruimte van C-drie. Direc: teur Ernst Dienaar zal iets vertellen over de gang van zaken en de laatste ontwikkelingen van het Cultureel Creatief Centrum. Aanvang: 21.00 uur. Elke dag van uw leven kunt u honder den, zo niet duizenden momenten mee maken die het eigenlijk de moeite meer dan waard zijn om op de gevoeli ge plaat vastgelegd te worden. Foto grafische kansen die u eigenlijk in een fractie van een seconde zou moeten pakken... anders is het te laat. U kunt het zich dus eigenlijk niet veroorloven om deze onverwachte magische mo menten keer op keer te missen. Met de Minolta 5000 hoeft u deze snelle momenten niet te missen. Situaties waarbij er eigenlijk geen tijd is om de camera in te stellen. Of om scherp te stellen. Of om de film te transporteren. De Minolta 5000 stelt bliksemsnel scherp, past de belichting aan en maakt de foto in een oogwenk. U heeft altijd scherpe foto's omdat de sluiter van deze camera niet ontspannen kan wor den voordat het onderwerp scherp in beeld is. En u bent er altijd klaar voor om direct weer de volgende opname te kunnen maken omdat de film auto matisch wordt getransporteerd naar het volgende beeldje. Alleen het menselijk oog stelt iets sneller scherp Uw wereld is constant in beweging. Momenten die u zich blijvend wilt herinneren, gaan normaliter in een schim aan u voorbij. Dat zijn de mo menten waarop u het Hi-Tech Autofo- cus systeem van de Minolta 5000 zo goed kunt gebruiken. U hoeft dan al leen nog maar op het onderwerp te richten en de ontspanknop van de camera in te drukken. De Minolta 5000 reageert onmiddellijk... sneller dan zelfs de meest ervaren fotograaf met de hand kan scherpstellen. Expositie Piet Damen maakte de hierbij afge drukte foto van één van de getekende en uitgezaagde figuren van Dick van Arkel, die deze maand in C-drie expo seert. Het gaat bij deze Soester kunste naar vooral om de ruimte, die de men selijke gedaante omgeeft en vooral om de verhoudingen tussen die twee. Beide vormen 'beschildert' en 'betekent' hij om de tegenstelling te benadrukken of te verdoezelen. 'Dat laatste bijvoor beeld, boeit mij vooral,' zegt hij zelf. Nog tot 12 mei te bezichtigen in het Wit te Café. Forum Morgenavond stellen de forumleden de stellingen vast, waarover op donder dag 24 april gediscussieerd wordt in C- drie. Aanvang: 20.30 uur. Zie de aan kondiging elders in dit blad. De Turkse saz-speler Yusuf Özkara zorgt voor de muzikale omlijsting. Pro memorie De vaste staf van C-drie bestaat uit: Henny van de Brink (huismeester), Jo- han Pijma (administratie), Leo Wij nand (horeca), Jan Heerkens (theater) en Ernst Dienaar (directeur). Telefo nisch is C-drie te bereiken (behalve tussen de middag) onder nummer 22188. Het adres is Willaertstraat 49. Maar alle post moet naar Postbus 347, postcode 3760 AH in Soest. Bankrelatie Rabo3599.37497. Postgiro212775 t.n.v. Rabo Soest. Ingeschreven bij de Ka mer van Koophandel in Amersfoort onder nr. S 188015. Bij een inbraak in de meubelzaak van de firma M. aan de Van Lenneplaan heeft de onbekende dader de kassa opengebroken en er voor ca. 30 gulden klein geld buitgemaakt. Hij kwam het pand binnen door een ruit in te slaan en trachtte ook de kluis te forceren, maar dat mislukte. Hi-Tech Autofocus Het focus-priority auto-focus systeem van de Minolta 5000 zorgt er voor dat onderwerpen altijd scherp zijn voordat u de sluiter kunt ontspannen. En de in gebouwde motordrive stelt u in staat om serie opnamen te maken tot 1.5 beeldje per seconde. Het Hi-Tech Auto- focus systeem van Minolta: zo exact, zo snel en zo gemakkelijk in het ge bruik, dat u nooit meer een eenmalig uniek moment ongemerkt aan u voor bij hoeft laten te gaan. Automatische multi- programma selectie U hoeft slechts te richten en af te druk ken. De Minolta 5000 kiest automatisch de juiste sluitertijd en diafragma-com binatie voor de meest optimale be lichting onder praktisch alle licht-om- standigheden die maar denkbaar zijn. Verder, selecteert de Minolta 5000 auto matisch het groothoek, standaard of tele programma al naar gelang het ge bruikte brandpunt van het AF objectief. Zelfs wanneer u zoomt met een Minol ta AF zoomobjectief, verandert de Minolta 5000 automatisch de program ma-selectie van groothoek tot tele en terug. Flitsopnamen volledig automatisch Wanneer u een Minolta Programma Flitser op de Minolta 5000 plaatst, dan bent u in staat om uiterst scherpe autofocus opnamen te maken onder slechte licht-omstandigheden.ja zelfs in absolute duisternis. En bovendien zonder dat u ook maar iets hoeft in te stellen-scherpstelling noch belichtings regeling - op de camera of flitser. De Minolta Programma Flitser maakt gebruik van een AF-huiplicht voor een accurate seherpstelling. En het speciale flits-meetsysteem van de camera maakt gevoelige lichtmetingen vanaf het filmvlak zelf. Inzetten van de film Het inzetten van een filmpje is nog nooit zo eenvoudig geweest. Plaats de film cassette en de aanloopstrook in de ca mera en sluit de achterwand. De Mi nolta 5000 transporteert de film auto matisch naar het eerste beeldje. En met een DX-gecodeerde film, wordt bovendien de filmgevoeligheid auto matisch door de camera ingesteld! Minolta AF-objectieven De Minolta AF objectieven collectie is de meest uitgebreide serie autofo cus objectieven ter wereld. Elk ob jectief is perfect afgestemd op uw Minolta 5000 voor probleemloos ge bruik jaar in jaar uit. Over het alge meen worden de 24 en 28 mm Minolta AF objectieven het meest gebruikt voor landschapsfotografie vanwege het dra matische effect dat je er mee kunt creëren. De 50 mm standaard ob jectieven zijn voor algemeen gebruik en dus veelzijdig in tal van situaties. De drie Minolta AF tele-objectieven - 135 mm, 300 mm en 600 mm - zijn ideaal voor natuur en sportfotografie waar u dikwijls ver van uw onderwerpen verwijderd bent. En voor de meeste veelzijdigheid, wilt u misschien een keuze maken uit één van de zeven verschillende Minolta AF zoomob- jectieven: u heeft dan in wezen ver schillende objectieven, verenigd in slechts één exemplaar! Het jaar 1986 is voor de Gemengde Zangvereniging "Paleis Soestdijk", in de wandelgangen "Het Paleiskoor" genoemd, een jubileumjaar. Het koor werd 35 jaar geleden opgericht. Tevens viert de heer L. J. Meijer dit jaar zijn 25-jarig jubileum als dirigent bij het koor. Trad het paleispersoneel voor de op richtingsdatum als gelegenheidskoor op, op 9 maart 1951 werd, naar aanlei ding van een verzoek van onze toen malige Koningin Juliana en het perso neel, een blijvend koor gevormd. Hare Majesteit stelde de turnzaal van het paleis ter beschikking voor de repetitie- avonden. Ook nu vinden de zangrepe- Trompettist Wim Reinen staat sedert 1960 in Nederland aan de top. Op zondagmiddag 20 april a.s. treedt hij op in C-drie met gitarist Henk Spren- ger, bassist Koos Serierse en drummer Eric Ineke. Reinen geldt als één van Nederlands beste jazz-trompettisten. Hij wordt vooral door kenners van jazz en door musici gewaardeerd. Die waardering geldt voornamelijk zijn geïnspireerde spel, waarbij hij in een eigen stijl een grote mate van muzi kaliteit uitdraagt. Hij speelde onder meer met alle beken- de Nederlandse jazz musici, zoals Piet Noordijk, Harry Verbeke, Dick Ven- nik. enzovoort. De gitarist van dit kwartet, Henk Sprenger, is docent jazz muziek aan het Rotterdams Conserva torium. Bassist Koos Serierse en drum mer Eric Ineke vormen een ritmesec tie die zo goed op elkaar is ingespeeld dat zij door de beste Amerikanen als begeleiders worden gevraagd op Euro pese tournees. Jazz in C-drie Dit seizoen werd elke derde zondag van de maand een jazzconcert in C-drie ge organiseerd. Uitgangspunt bij de pro grammering van de concerten is in de eerste plaats het brengen van hoog waardige kwaliteit. Daarnaast werd en wordt aandacht besteed aan een zorg vuldige differentiatie van instrumenta listen die het jazz-podium van C-drie betreden. In november en december trad een aantal veelbelovende, jonge solisten op. Deze musici hadden toen reeds fors aan de weg getimmerd. Zo had fluitiste Ellen Helmus, kort voor haar optreden in C-drie, geconcerteerd met de Ameri kaanse jazz gigant Art Blakey. Het kwintet van trompettist Jarmo Hogen- dijk en saxofonist Ben van Dungen, dat in december optrad, won enkele maan den eerder het Meervaart/NOS jazz- Wim Reinen. concouia. in januari was het de beurt aan vibrafonist Frits Landesbergen, die 'de sterren van de hemel swingde,' zoals een enthousiaste bezoeker het uit drukte. Het contrast tijdens dit concert werd nog interessanter door het gast optreden van good old Wally n t.- (80! 'Een trieste bijkomstigheid is dat Wal ly al enkele weken in het ziekenhuis ligt door een verkeersongeluk,' aldus Joop van Tol die alle jazzconcer ten voor C-drie organiseert. Verder traden dit seizoen in C-drie op de zan geres Jenny Gordee, gitarist Klaus E- lenter en de saxofonist Joop van Enk huizen. Het concert zondagmiddag be gint om 14.30 uur. ties daar nog steeds plaats. In de af gelopen 35 jaar schommelde het aan tal leden wel, doch de grootte van het koor was altijd dusdanig dat, soms m.b.v. leden van andere koren, een uitvoering mogelijk was. Het koor telt thans 44 leden en twee ere-leden. De ere-leden zijn de heren Brouwer (Ere-voorzitter) en Van der Schans (ere-lid). Beiden zijn vanaf de oprichting tot voor twee jaar actief lid van het koor geweest. Momenteel zijn er nog twee leden-van-het-eerste- uur bij het koor, t.w. de dames G. van Amerongen en C. van de Brink. Zij zingen als alt nog steeds hun partij mee. Begonnen als koor ter opluistering bij de Kerstvieringen van de Koninklijke Familie, is in de loop de jaren het ac cent komen te liggen bij het optreden op verzoek in bejaarden- en verzor- gings centra, ziekenhuizen en als gast koor bij Oranjeverenigingen en andere koren. Dit laatste tot in Groningen, Ter Apel, toe. Konden bij de oprichting alleen zij lid worden die op het paleis werkzaam wa ren, dit is nu niet meer noodzakelijk. Wel voelen alle leden zich ten nauwste met de Koninklijke Familie verbonden. Het repertoire van het koor omvat zo wel klassieke als populair klassieke muziek, geestelijke zowel als wereld lijke muziek. Dankzij de goede muzika le leiding van de jubilerende dirigent kan worden gezegd dat het uitgevoer de op hoog niveau staat. Na de huldiging op 4 februari van de dirigent, waarbij hem door het koor een geschenk werd aangeboden, de receptie die gege ven werd ter gelegen heid van beide jubilea op 15 maart j.1. en de feestavond voor de koorleden op 22 maart, zullen de jubilea-festi viteiten worden besloten op dinsdag 22 april 1986 met een jubileumconcert. Dit concert wordt gegeven in de Kerk- zaal van "Zonnegloren" aan de Soester- bergsestraat, waarbij een eveneens uniek koor, n.1. "Het Luchtmacht Man nenkoor" zijn medewerking zal verle nen. Tijdens dit concert zullen liederen ten gehore worden gebracht uit het programma van het eerste concert van het koor (nostalgie) en uit het huidige repetoire. Solisten uit eigen kring zul len eveneens tijdens dit concert hun kunnen laten horen. Bestuur, dirigent en leden nodigen de bevolking uit tot het bijwonen van dit concert. De toegans is gratis. Aanvang 20.00 uur. Op zaterdag 19 april wordt in de Has- selaerzaal van Kasteel Groeneveld in Baarn een speciaal zaterdagavond concert gegeven door Pepe Romero (gitaar) en Wilhelm Heilweg (forte piano). Op het programma staan di verse werken van bekende en minder bekende componisten. Pepe Romero werd geboren in Malaga. Samen met zijn vader Celedonio en de broers Angel en Celin vormt hij de opmerkelijke "Romero family" die wereldfaam vergaarde als "Los Rome- de koninklijke familie van de gi taar. Hij is tegelijkertijd vertolker van de grote klassieken en van de betove rende flamenco-muziek van zijn ge boorteland. Veel grammofoonplaat opnamen maakte hij met "St. Martin in the Field" onder leiding van Mar- riner, met zijn begeleider Wilhelm Heilweg, maar ook solistisch. Tussen zijn drukke werkzaamheden in Ameri ka door, maakt hij uitgebreide toer- nees die hem van tijd tot tijd ook naar Europa voeren. Hij wordt algemeen beschouwd, als de meest begaafde en meest getalenteerde gitarist van onze tijd. In zijn spel gaan een verbluffen de techniek, een grote muzikaliteit en menselijke warmte op harmonieuze wijze samen. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs 12,50. Wederom scoort de Fotogroep Soest hoog bij de Bond van Nederlandse Amateur Fotografen Verenigingen (Fotobond, BNAFV) georganiseerde jaarlijkse fotowedstrijd. Nu was de Fotogroep Soest suksesvol door met een serie van acht kleurenfoto's in de topgroep te eindigen. Gedurende het nu bijna tweejarig be staan van de Fotogroep Soest lukte dat eerder in 1984 met een serie van 8 dia's en in 1985 met een serie van 8 zwart/wit foto's. Het blijkt dus dat de fotogroep Soest kan scoren op diverse fronten van de fotografische disciplines. De kleureninzending was afkomstig van de volgende leden: 3x Ton van den Cord, 2x Huib Limberg, 2x Erna Braat en lx Wim Pin. Bij de zwart-wit wedstrijd eindigde de groep in de le groep; ook een uitste kende prestatie! Deze laatste inzen ding was afkomstig van: 3x Wim Pin, 2x Scabby Walter, lx Rob Rijnhout, lx Ida Nager en lx Huib Limberg. Zowel bij de kleuren- als zwart-wit fo- fo's werd geklasseerd van groep 5, 4 ■etc. t/m de topgroep. Individueel verwierf Scabby Walter met een zwart-wit foto het predicaat 'goed,' ofwel een zilveren onderschei ding. De jury, die dit jaar bestond uit Fré Withoff-redacteur van maandblad Foto-, Peter van Tuyl en Huib Limberg (zoals bekend zelf lid van de Fotogroep Soest, maar die geen jurering verricht te v.w.b. de eigen Fotogroep) kreeg dit jaar een record aantal inzendingen te verwerken: 139 collecties van 8 stuks zwart-wit- en 65 collecties van 8 kleu renfoto's. Een totaal derhalve van 1632 foto's werd onder de loep genomen. De Fotogroep Soest kent overigens te genwoordig een zeer regionaal leden bestand, want na de oprichting door Ton van den Oord, Scabby Walter en Huib Limberg (allen uit Soest) hebben 'Kijken op kunst,foto van Scabby Walter. zich later aangesloten: Wim Pin uit Amersfoort, Rob Rijnhout uit Amstel veen, Ida Mager uit Amsterdam en als laatste Erna Braat uit Soest. De groep van 7 kent nu echter een ledenstop. Vermeldenswaard is nog dat Wim Pin j.1. maart met een collectie van 20 zwart-wit foto's het predicaat B.M.K. behaalde B.M.K. staat voor 'Bonds- meesterklasse' en dit predicaat werd in 1984 ook reeds door twee andere le den van de Fotogroep Soest verworven t.w. Rob Rijnhout en Huib Limberg, ook met serie's van 20 zwart-wit foto's. Het bovenstaande overwegende lijkt de volgende expositie van de Foto groep Soest weer alleszins de moeite van een bezoek waard. De lokatie hier voor zal zijn het cultureel/kreatief een trum 'De Flint' te Amersfoort. De exacte gegevens volgen nog en worden in deze krant gepubliceerd. Op donderdag 24 april a.s. geeft de Soester Orkest Vereniging een bij zonder concert in de Petrus en Paulus- kerk aan het Kerkplein te Soest. Als so list treedt op de trompettist Peter van Dinther. Op het programma staan de ouverture 'Don Giovanni' van Mozart, de noctur ne 'Aux étoiles' van Duparc, het con cert van trompet en orkest is Es gr.t. van Haydn en tenslotte de sympfonie nr. 96 'Miracle' van dezelfde compo nist. Het orkest staat onder leiding van dirigent Dick Blokbergen. W.A. Mozart schreef in 1787 de opera 'II Dissoluto Punito ossia II Don Gio vanni' (Don Juan). Onder de laatste benaming werd de opera in 1794 voor het eerst in Amsterdam opgevoerd. De tekst werd geschreven door Lorenzo da Ponte. een Italiaans librettist, met wie Mozart meer gewerkt heeft. In de ouverture is een aantal thema's ver werkt. afkomstig van de aria's uit de eigenlijke opera. M.E.H.F. Duparc. een Frans compo nist die leefde van 1848 tbt 1933. schreef maar een korte ppriode van zijn leven. Zijn leraar was César Franck. Het enige werk voor orkest - haast de meer bekende liederen - is een Nocturne, ge titeld 'Aux étoiles'. De componist schreef er bij op de titelpagina: 'Tus senspel voor een nog niet geschreven toneelstuk.' Jos. Haydn schreef op zijn 64e jaar het Trompetconcert. Tot dan bestond er geen trompet zoals die nu gebruikt wordt. Op de tot dan in gebruik zijnde instrumenten konden alleen de natuur tonen gespeeld worden (signaal hoorns). In 1790 ontwikkelde Anton Weidinger een trompet met kleppen, waardoor hele en halve tonen gespeeld konden worden. Voor dit instrument is het concert geschreven. Josef Haydn schreef op zijn 64e jaar het jaren in dienst van de vorst Esterhazy. Na diens overlijden ontving Haydn een aantal aanbiedingen, o.a. van de naar Engeland verhuisde violist/impres- sario Jozef Solomon. Met deze laatste vertrok Haydn naar Engeland, waar hij reeds zo veel roem verworven had, dat hij in Oxford een ere-doctpraat ver wierf. Het eerste werk dat Haydn op Engelse bodem componeerde, was de Symfonie die u die avond hoort. Het Engelse publiek was enthousiast en be schouwde deze Symfonie als een 'won der' (Miracle). De solist. Peter van Dinther (1961), kreeg op zijn dertiende jaar zijn eerste (rompet. Óp het conservatorium in Peter van Dinther. Utrecht studeerde Peter van Dinther bij Willem van der Vliet. Op dit mo ment bereidt hij zich voor op het so listendiploma. In 1985 volgde hij in Zwitserland bij Rocher Delmotte een speciale cursus voor trompettisten. Peter was reeds eerder solist bij het Nederlands Studenten Orkest en het Symfonie-orkest van Biel (Zwitser land). Het concert begin om 20.30 uur. Toe gang ƒ7,50. Donderdag 11 april, Zl.OOuur: Een film met het sado-masochisme tol onderwerp is komende donderdag n april om 21.00 uur in Filmhuis Arti shock te zien. 'Verführung: die grau same Frau' (Verleiding: de wrede vrouw) van de Duitse regisseuses Mi. kesch en Treut, valt op door de intri gerende en weldadige vorm waarin hel ondwerp gestoken is. Het verhaal draait om Wanda die een SM-paleis in Hamburg beheert. Zij u de wrede, mysterieuze mooie vrouw, Als zij een journalist rondleidt, geeft hij plotseling blijk van een hartstochte. lijk verlangen om als haar 'toilet' te fungeren. Het uitgangspunt van de film vormde de studie van Treut naar het beeld van de wredevrouw in het werk van Mar- quis de Sade en Leopold van Sacher-1 Masoch. Voor het overige lieten Mi. kesch en Treut zich leiden door de he- dendaagse praktijk. Centraal staat hel spel van de verleiding. Het spel dat al-1 leen dan optimaal gespeeld kan wor- [j den, als meestert es) en slaaf/slavin el-1 kaar permanent en wederzijdse in hun ban weten te houden en waarbij een ge. zonde dosis humor niet mag ontbreken. De bloedstollende taferelen die men bij dit onderwerp zou kunnen verwachten, komen niet voor. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, CJP en 65 4,-. Agenda Artishock Agenda: Donderdag 24 apri: 'Red desert penitentiary' van George Slui- WÊ zer (Ned. 1985). Een film in een film; ofwel de eerste Nederlandse western in 1 I Texas opgenomen. Donderdag l mei: R 'Teorema' van Pier Paola Pasolini H®} (Italië 1968). Deze klassieker die op- nieuw in roulatie is, verhaalt van een gezin die een bijzondere gast krijgt. Filmhuis Artishock (02155-19577), S Steenhoffstraat 46, Soest. Kontaktper- 5.' soon: Wim Groart (02155-18411 OP 18 en 19 april zullen in centrum Artishock te Soest twee concerten plaatsvinden. In samenwerking met de Hot Club de France stichting is er op vrijdag 18 april een concert rond de nieuwe formatie van Fappi Lafertin (ex-WASO). Op deze avond in franse sfeer is er ook een informatiekraam van de Hot Club de France stichting. Er zullen ook oude archieffilms worden vertoond met o.a. Django Reinhardt. Op zaterdag 19 april is er een geheel anders, maar zeker zo uniek gebeuren. Staat u er wel eens bij stil dat u - bij voorbeeld bij het lezen van dit arti keltje - in een bepaalde houding zit enu op die manier gebruik maakt van de ruimte rondom u, waardoor er vormen ontstaan in die ruimte? Ik deed dal niet, totdat ik via de werken van Dick van Arkel aan het denken raakte over de verhouding van de mens tot zijn/- haar omgeving. Momenteel is er in C-drie een tentoon stelling ingericht met werk van deze Soester kunstenaar, die zich vooral met dit gegeven bezighoudt. Al kijkend naar de uit hout gezaagde en beschil derde mensfiguren, herken ik steeds meer vormen en hoeken, soms gespie- 1 geld, dan weer ingevuld. En telkens weer lijkt de kunstenaar mij te willen zeggenmens en omgeving hebben met elkaar te maken, staan niet los van el kaar, zijn met elkaar verbonden en be ïnvloeden elkaar. Lopend langs de werken herken ik lij nen, vlakken, driehoeken, die ik me in het dagelijks leven niet snel zal realiseren, maar die wél aanwezig j zijn. Ik zie gestroomlijnde, soms span ningsvolle figuren, die een deel van de omgeving meenemen in hun uit- eindelijke vorm, waarbij woorden passen als: spannend, fascinerend, op merkelijk. Een expositie die vraagt om anders kij ken, stilstaan, vragen stellen en op nieuw kijken. Naast het voornoemde schilderkunstig werk zijn er tevens en kele tekeningen en schetsen van de kunstenaar te zien. De expositie loopt tot 12 mei a.s. in het Witte café van C-drie en is dagelijks te bezichtigen van 9.00 tot 12.00 uur, 14.00 tot 17.00 en 19.00 tot 23.00 uur. Jeanne Halma Dan treedt namelijk het Amsterdams Saxofoonkwartet op. Deze formatie brengt klassiek getinte muziek op uit muntend nivo. Zowel in binnen- als bui tenland heeft men de aandacht kunnen vestigen op deze band en niet zonder reden. Ondanks de recente oprichting speelt het kwartet verrassend hecht, waarbij de stijlopvatting van de leden utistekend op elkaar aansluit. Beide avonden beginnen om 21.00 uur, toegang 7,50 met korting ƒ6,-). *506 Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baam kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Vrijdag was Brigitte Kaandorp in de Speeldoos in Baarn met haar program ma "Laat mij maar even". Aange kondigd als "een gek mens met een ukelele en een microfoon" bleek zij precies dat te zijn wat er werd ver wacht. Voor een bomvolle kleine zaal zorgde zij voor een avondvullend pro gramma met puur entertainment door een vakvrouw op dit gebied gebracht. Inderdaad een fantastisch gek mens dat een mengelmoes leek te zijn van Jasperina de Jong van een twintig jaar terug en Tineke Schouten van nu. Met een groot gevoel voor de zaal inventief inspelend op de reakties zorg de zij voor een avond schateren in een tempo, dat vermoeiend op de lach spieren werkte. Haar programma, dat in twee gedeel tes was opgesplitst, was van begin tot eind verzorgd. Vooral haar kreatie van haar buurvrouw een typetje dat zo tn de show van Chiel Montage zou passen, werkte op de lachlust van het publiek. De rol van zichzelf van na de pauze was die van een vrouw met diepere humor, gevoel voor muzikaliteit en vooral een vrouw met een stem om "u" tegen te zeggen. Haar "La Paloma van de Nacht" js een nummer, dat zijn weerga niet kent en dan ook een daverend applaus van de zaal opleverde. Een ver ademing, dat we op het gebied van de kleinkunst" er weer een vrouw bij* hebben van een dergelijk niveau. Een talent, dat verdient, dat het heel lang gekoesterd zal worden. D.S. Vrijdag 18 april: Jenny Arean in haar eerste solo-pr°" gramma "Gescheiden vrouw op oor- kocht"1''' °eZe voorstelUng ls ultver'

Soester Courant | 1986 | | pagina 14