s YBNEDE de lente is al binnen! odorno AM, AH GAAS MmmM1 I Hartelijk afscheid van 'oude' raad Kom en kombineer. Problemen of oplossingen? zogezien Gemeentepenning voor Joop v.d. Brakel GLAS HANDEL Advisie Soest Computer Consultants bv Forumdiscussie over minderheden Ballonvaarder landt op eilandje Raad verdeeld over subsidie Jeugdzorg Jeugdzorg krijgt subsidie toch LET OP! Super aanbiedingen Honsbergen Buslichting is geschied Een goed idee van Auto van Doorn 25 meter BEKAERT voor een STUNTPRIJS KETTING FORMULIEREN 64e JAARGANG NO. 33 WOENSDAG 16 APRIL 1986 Kantoor voor redactie en administratie VanWeedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG De gemeenteraadsvergadering van vorige week stond vooral in het teken van het afscheid. Negen raadsleden, die in de afgelopen periode 1982-1986 of zelfs nog langer deel hebben uitge maakt van de gemeenteraad van Soest, werden door burgemeester Scholten met een aantal hartelijke woorden uitgeluid. 'U hebt in de afgelo pen jaren het nodige werk verzet en daarbij geprobeerd de gemeente Soest naar beste vermogen te dienen.' aldus de heer Scholten, die opmerkte dat er in de afgelopen jaren ook echt iets tot stand was gekomen. Hij wees in dat verband o.m. op de ge vorderde woningbouw, de totstandko ming van de winkelcentra in Overhees en Soest-Zuid, de invoering van de mini-container ('Soest wordt duideijk schoner, er is minder zwerfvuil dan voorheen,' aldus de burgemeester), de bezuinigingsoperatie - al was dat niemands persoonlijke verdienste en is het 'we zijn nu rijk' volgens de burge meester nog lang niet aan de orde - en verder op de realisering van C-drie, de oplossing van de Lindner-kwestie, de bouw van het nieuwe politiebureau en andere zaken. 'We hoeven ons niet op de borst te slaan, maar er is wél wat gedaan. Laat dit een voorbeeld zijn voor de komende raad,' aldus de bur gemeester. De eerste tot wie de heer Scholten zich vervolgens richtte was Joop van den Brakel. gedurende eer, periode van twaalf jaar onafgebroken raadslid voor de PvdA. 'U hebt op een volstrekt eigen wijze een bijdrage geleverd waarvoor ik groot respect wil uitspre ken. Uw optreden heeft al die jaren bij zonder veel sympathie opgeroepen. Ieder raadslid komt uit een partij, maar u hebt altijd iedere burger zien staan en het beste voor hem trachten te bereiken.' Pregnant De burgemeester onderstreepte de be langrijke inbreng van Van den Brakel. 'Als u aan het woord was luisterde iedereen, want u kon het meestal zeer pregnant zeggen, vaak aan het slot van een vergadering. Wij voelen het als een verlies dat u nu weggaat.' Uit erkente lijkheid overhandigde de burge meester Joop van den Brakel de ge meentepenning van Soest, 'met dank voor de diensten aan de gemeenschap van Soest bewezen', hetgeen door de overige raadsleden met applaus werd onderstreept. Ook voor de andere scheidende raads leden had burgemeester Scholten een persoonlijk woord. Arend Bolhuis (CDAkenschetste hij als 'eigenlijk on misbaar voor de raad,' uitblinkend in financiële kennis. Vooral het feit dat Bolhuis na zijn werkzame periode zijn kennis en ervaring in dienst had willen stellen van de gemeente noemde de burgemeester 'voorbeeldig.' Ook be dankte hij Bolhuis voor de talrijke per soonlijke adviezen die deze hem had gegeven voor een juiste besluitvor ming. HELEMAAL GRATIS BIJ AANKOOP VAN TWEE KODAK KLEURENFILMS ZOLANG DE VOORRAAD STREKT. 2 x 15.2 x 24 EN 2 x 36 OPNAMEN Kodak PRODUKTEN Van Weedestraat 85 Tel. 13917 EB' Bart pakte de traktor en ree er mee vort deed nooit examen en reed 'm an gort Hij bakte ze bruin dubbel raam in de puin Van Ede herstelde en 't duurde maar kort. Joop v.d. Brakel: gemeentepenning. 0 De negen scheidende raadsleden met burgemeester Paul Scholten op de foto. V.l.n.r. Gijs van Brummelen (CDA). Dirk Arnold (VVD), Jan van Garderen (SGP), Hans, Blom (CDA), Joop van den Brakel (PvdA), burge meester Scholten, Ankie Nolen (ex- VVD), Arend Bolhuis (CDA), Frans Ribbink (VVD) en Wil van der Klink (VVD). Tegen Hans Blom (CDA) zei de burge meester dat hij dikwijls maar een korte vraag had gesteld, wat kenmer kend was voor dit raadslid, dat zich altijd zeer bewust was geweest van zijn verantwoordelijkheid. Ook Gijs van Brummelen (CDA) ontving 'oprechte dank' voor zijn inzet. 'Het is jammer dat u uw eigen werk voor moet laten gaan.' De burgemeester roemde met name de principiële opstelling van Jan van Gar deren (SGP) die in diens optreden altijd tot uitdrukking kwam, maar ook zijn zakelijke benadering. Over Wil van der Klink (WD) merkte hij op dat hij het gevoel had dat de raad te weinig had geprofiteerd van diens financieel- economische kennis en zakelijk inzicnt en Frans Ribbink (VVD) noemde hij als degene die misschien wel het meeste van zijn vrije tijd in het raadslidmaat schap had gestopt. Hij kenschetste hem als een 'noeste werker,' die voor zijn inzet groot respect verdiende. Ankie Nolen (ex-VVD) kreeg worden vari lof over de wijze waarop ze haar raadslidmaatschap had weten te com bineren met haar privé-situatie en de inzet die zij daarbij aan de dag had ge legd en Dirk Arnold (VVD) kreeg van de heer Schol ten te horen dat het 'te kort was geweest.' Wethouder Ook richtte de burgemeester zich tot wethouder Hans Oudemans (VVD), die het College definitief verlaat en in de komende raadsperiode als 'gewoon' raadslid de gemeente Soest zal meebe sturen. Hij bedankte hem hartelijk voor zijn inzet en de wijze waarop Soest heeft gebruik kunnen maken van Oudemans' financiële- en economische kennis van zaken. Scholten memoreer- Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 01 184 29 EN WIJ KOMEN! Meisje (21) in Soest verkracht Een 21-jarige inwoonster van Nijkerk deed vorige week bij de politie aangifte van verkrachting door een 22-jarige in woner van Soest. Op 30 maart was zij met de Soester, die zij sinds drie weken kende, uitgeweest waarbij o.m. een be zoek was gebracht aan een disco in haar woonplaats. Na afloop was ze met hem meegegaan naar Soest, waar hij haar onder bedreiging met een mes, een ploertendoder en een luchtdruk pistool verkrachtte. Een week later be sloot zij van een en ander alsnog aan gifte te doen. De dader werd daarop door de politie aangehouden en ver hoord, waarbij hij een bekentenis af legde. I Weer girokaarten vermist Vorige week hebben opnieuw drie in woners van Soest bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van hun girobetaalkaarten. Een bewoner van de Van Hamelstraat en een bewoonster van de Heideweg lieten weten dat de betaalkaarten al geruime tijd binnen hadden moeten zijn. Er was tot op he den nog niets van hun rekening alge- schreven. Dat was wél het geval met een bewoner van de Prins Bernhard- laan, die tot de ontdekking kwam dat alle 20 kaarten waren afgeschreven ten gunste van een adres in België, voor een bedrag van 5,-479 gulden. Vernieling dak C-drie Onbekenden hebben vorige week ca. 15 nokpannen van het dak van het cultu reel centrum C-drie aan de Willaert- straat vernield. H.J. v.d. B. deed aan gifte bij de politie. de o.m. de belangrijke bijdrage van de wethouder in zaken als de invoering van de mini-container, de Lindner- kwestie, de reorganisatie, etc. 'De por tefeuille van personeelszaken was bij u in buitengewoon in goede handen,' al dus de heer Scholten. Met een kort woord sprak de burge meester ook zijn erkentelijkheid uit aan de echtgenoten en gezinnen van de scheidende raadsleden, alsmede aan de ambtenaren en de pers. De aftre dende raadsleden mochten elk een boek uitzoeken en burgemeester Schol ten ging de tafels langs om de manne lijke raadsleden een stropdas met het wapen van Soest uit te reiken. De vrou welijke raadsleden krijgen een soort gelijk staaltje maar dat was nog niet klaar. Joop van den Brakel sprak op zijn beurt namens alle 'verlaters' een kort dankwoord. Hij riep herinneringen op aan de afgelopen twaalf jaar, waarvan hij overigens de eerste acht leuker had gevonden dan de-laatste vier, wat voor al werd veroorzaakt door de bezui nigingen. In dat verband wees hij met name op 'datgene wat er vanuit Den Haag op ons was afgekomen' en nog voordat hij zijn zin over 'het huidige kabinet' had afgemaakt werd hij door Bolhuis geinterrumpeerd: 'Hoho, Van den Brakel, je zou namens ons allen spreken...' 'U hebt me verkeerd ingeschat,' ant woordde Van den Brakel gevat, waar na hij opmerkte dat het allemaal wel noodzakelijk zal zijn geweest. Na afloop van de raadsvergadering werd er in een plaatselijke horeca-ge- legenheid nog op ontspannen wijze per soonlijk afscheid genomen van de raadsleden. t herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest -y Hard gesteld lijkt de markt van computerleveranciers raak getypeerd met de term "money makers". Als geïnteresseerde - of misschien niet eens - wordt u overvoerd met aanbiedingen voor computers die steeds goedkoper lijken. Dat de ijzeren wet "Goedkoop is duurkoop" hier netzo opgaat, merkt u pas na de koop Hij "werkt wel", maar u weet niet hoe. Of de geheugen capaciteit is te klein. Of de software niet adequaat. Enzo voort, enzovoort. Wij "Adviziers", staan voor onze naam. Uw concrete bedrijfs situatie, uw eigen automatiserings behoefte, is uitgangspunt vooreen door dacht advies. Soms luidt dat: "Wacht u nog maar een A. Kuijpers jaar met automatiseren" omdat uw organisatie daarvoor nog niet rijp is. Zo'n vrijblijvende analyse voor uw automatiseringsbehoefte betaalt zichzelf terug. Voor u meteen. Voor ons later, wanneer u zegt "ik weet waar ik goed terecht kan". Belt u eens of schrijf ons. De IBM PC/AT uit voorraad leverbaar Vredehofstraat 13, 3761. HA Soest, Telefoon 02155-11434 Donderdag 21+ april, 20.30 uur: Ter gelegenheid van de installatie, binnenkort, van de Commissie Minder heden (ex art. 61 van de Gemeentewet), waarin negen buitenlanders en zes Nederlanders zitting hébben, wordt op donderdagavond 24 april a.s. om 20.30 uur in C-drie een forumavond georganiseerd. Deze bijeenkomst is geheel gericht op het wel en wee van de buitenlanders in Soest, in samenspraak met de nederlanders die zich daarbij betrokken voelen uit de sectoren Maatschappelijke Dienstverlening, Vrouwen voor Vrouwen, de Woningbouwverenigingen, de Gezondheidszorg, het Jeugd- en Jongerenwerk, de Bibliotheek, de Sport, het Onderwijs, etc. Talrijk zijn in onze gemeenten de vrijwilligers die werkzaam zijn op deze gebieden en nu (opnieuw) de gelegenheid krijgen de volgende aspecten ter discussie te stellen: cultuurverschillen, basiseducatie, opvangmogelijkhe den en begeleiding van jongeren, huisvesting, samenwerking met andere organisaties, het gemeentelijk beleid, etc. Het forum staat onder leiding van Nelleke Streefkerk en discussieert over een aantal stellingen, die samen met het Progressief Besturenoverleg worden opgesteld. In de pauze speelt in het Witte Café een Turkse saz-speler. De 28-jarige leerling-ballonvaarder J. Schweppe uit Breukelen zal nog wel eens terugdenken aan zijn examen- vaart van zondagmorgen j.1. Begeleid door zijn instructeur voerde hij een aantal manoeuvres uit boven het ge bied van Soest en Baarn, om zich op die manier te verzekeren van het brevet. Aanvankelijk wilde hij de ballon aan de grond zetten op het terrein ter hoogte van de Waterzuivering, maar dat liep een beetje anders. Hij landde op een ei land in de Eem, tegenover de Grote Melm. Op zichzelf een keurige lan ding, waarmee het begeerde brevet hem dan ook niet kon ontgaan. Het eiland bracht echter een bijzonder probleem met zich mee: de volgauto die de ballon had moeten oppikken en terugbrengen naar de plaats van her komst kon er niet komen. Begeleiders leenden daarop een roeibootje van de familie Van Roomen aan de Grote Melm, en daarmee werd de ballon van het eiland afgehaald. Daartoe liet men de ballon opnieuw volgelopen met hete lucht, zodat het slechts een kwestie was van het mandje waarin de luchtvaarders zich ophielden met het bootje naar de vaste wal brengen. Stemmen staken Het is nog helemaal niet zeker dat de Stichting Jeugdzorg de extra subsidie, die is aangevraagd omdat de hoofd leider van de stichting onlangs een di ploma behaalde en daarom volgens CAO recht heeft op een hoger salaris, niet zal krijgen. De stichting Jeugd zorg ligt al enige tijd met de gemeente over deze kwestie overhoop en had dan ook een bezwaarschrift ingediend bij de Commissie voor de Beroep schriften. Deze heeft onlangs uitge sproken dat het gemeentebestuur juist heeft gehandeld. Het voorstel van de commissie aan de gemeenteraad, om de bezwaren van Jeugdzorg af te wijzen kwam vorige week op de tafel van de raad. De gemeente Soest heeft altijd het standpunt ingenomen dat de hogere op leiding van de hoofdleider niet nodig was, en dat er daarom ook geen tege moetkoming in de studiekosten werd gegeven. Voor meer subsidie aan de stichting, die de hoofdleider uiteraard wel een hoger salaris moet uitbetalen, voelt ook de commissie niets. In de discussie in de gemeenteraad was het Arend Bolhuis (CDA) die het standpunt van de commissie bestreed. Hij wees in dat verband o.m. op de sub sidieverordening. Een en ander zorgde voor nogal wat verwarring, omdat de kwestie duidelijk zo ingewikkeld is dat alleen ware 'schriftgeleerden' er nog uit kunnen komen. Adriaan Pothuizen D'66vond daarin aanleiding om het voorstel te doen de besluitvorming, uit te stellen tot volgende maand, maar daarvoor kreeg hij weinig steun. Toen er vervolgens toch tot stemming werd overgegaan bleken de stemmen op twaalf-twaalf te staken. Pothuizen werd dus alsnog op zijn wenken be diend, want in dergelijke gevallen wordt de behandeling van een voorstel een maand aangehouden. In mei mag de raad zich dus opnieuw op het voorstel bezinnen. Opmerkelijk is dat Bolhuis dan inmiddels afscheid heeft genomen en dat de betrokken hoofdleider - Johan Baks - voor het CDA op één van de raadszetels plaats zal hebben genomen. Vergissing bij stemmen tellen: Naar maandag j.1. bekend werd blijkt bij de telling van de stemmen in de gemeenteraad van vorige week over het voorstel om de subsidie voor Jeugdzorg af te wijzen een fout te zijn gemaakt. Op grond van twijfels die na afloop van de vergadering rezen is de geluidsband afgeluisterd, en daarbij kon worden vastgesteld dat de CDA-er Henk Strietman niet vóór, maar tégen het voorstel van de commissie van Beroepschriften had ge stemd. De stemverhouding is daardoor niet 12-12 (met 2 onthoudingen) maar 13-11 geworden. Dat houdt in dat Jeugdzorg alsnog recht heeft op de hogere sub sidie voor het salaris van haar hoofdleider, wegens het behalen van een di ploma. De kwestie behoeft dus in de volgende raadsvergadering ook niet opnieuw aan de orde te komen. Voorjaar! Onze sprankelende nieuwe collectie is binnen. Egi seleklie topmerken staat garant voor de hoogste kwaliteit. Frapp Bellissima Ermani Bulatti Gutllaume Swatch Pierre Erbacci Roberto d Angelo Rosy Kunert Yves Saint Laurent ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 I 4 Onze vindt u op de achterpagina. W/> - door Gerard Paul Volgens onze opgroeiende kinderen was het niet onverstandig om de door de posterijen ter beschikking gestelde buitenbrievenbus rond de jaarwisse ling binnen te halen vanwege de onge zonde aandacht die sommige met rotjes gewapende lieden daarvoor heb ben. Zoals het moderne ouders betaamt hebben we dat advies onmid dellijk opgevolgd, ons aanpassend aan de zin voor humor van een nieuwe ge neratie. De bus weerstond de jeugd, de jaren en ons kille klimaat en funktio- neerde lange tijd uitsluitend als eerste opvang voor brieven, aanslagen en vooral kranten. Maar op een dag was hij verdwenen. Niet opgeblazen, maar gewoon weg. De hardhouten paal waaraan de bus bevestigd was, stond er als een stille getuige doelloos in de grond te staan. Een koude wind met stormkracht gier de schijnheilig door de bladerloze tak ken van de bomen, maar de overheids- constructie was op wegwaaien wel de gelijk berekend. De verdenking viel veel eerder op een in het duister operende tweevoeter met diefachtige oogjes en grijpgrage vingertjes. Onbe grip -wie steelt er nou iemands brie venbus?- en boosheid streden om de voorrang. Toen de volgende ochtend de krant niet opgehaald hoefte te worden, maar rustig op de deurmat lag te wachten en daarna de post er achter aan kwam. vonden we het eigenlijk wel gemakkelijk. Tot aan het voorjaar duurde die luxe en we waren er inmiddels al lang mee ver zoend. Het paaltje lag ergens achter in de schuur weg te rotten. Op een goede dag stond er op de enveloppe van een aan ons gerichte brief, met de hand ge schreven: 'Waar is de brievenbus?' Ja, als ik dat wist. Gelukkig was de post bode nog in de buurt. 'Nee, dat heb ik niet geschreven, me neer. Dat is op kantoor gebeurd.' En om eventuele trammelant te voorko men zei hij dat het hem weinig uit maakte of die bus nou wel of niet in de tuin stond. 'Wat gebeurt er nou als ik niks doe?' wilde ik weten. De ambte naar in de postbode won het van zijn gemoedelijkheid en zonder mankeren vertelde hij dat de post dan binnenkort achtergehouden zou worden. En alsof hij me een onbetaalbare tip aan de hand deed zei hij'Als u dat paaltje er nou zelf weer in zet en er een nieuwe bus aanhangt, bent u een heel stuk voordeliger uit.' Hij knipoogde, grijnsde breed en vervolgde zijn route. De volgende dag deed ik wat er van mij verlangd werd en had het klusje net ge klaard toen ik een fiets met bel achter mij hoorde passeren. Toen ik omkeek zag ik een glunderende postbode met zijn duim omhoog voorbij fietsen. Zie pagina MAXIPLAST® groen geplastificeerd rechthoekig gaas ook in 81 en 102 cm hoogte leverbaar Uw Bekaert shop: IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN SOESTERBERGSESTR. 4 TEL. 11137 zdang do voorraad strekt in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-1 8747

Soester Courant | 1986 | | pagina 1