uon ©//ón Verander de kleur van uw ogen uieicon bi-cl i brilmode 179.- i Raad zonder veel geestdrift akkoord met verdere voorbereiding reorganisatie sstiiociiuikeo* Woonhuis Van Lenneplaan uitgebrand i [d'Oude Enghel VOOR FOTO EN VIDEO naar de COMBI-FOTO VAKMAN 19,95 2 voo„ 3295 (pT'i'i»; WOENSDAG 16 APRIL 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 f wooninrichting voor exclusief wonen\ baarn, brinkstraat 19-23, tel. 02154-12801 J %>0 v foto-film-uideo v_l computer/ Videocameraga naar de Combi-Foto Vakman die heeft verstand van filmen Felicitaties voor burgemeester Howson-directie tot afnemers: 'Boycot bedreigt totale werkgelegenheid' Werknemers Howson in verzet tegen boycot-aktie OR Bang&0lufsen fin van Schoemaker Woningbouwvereniging 'Soest' start groot onderhoud en verbetering 165 woningen Soesterberg Papegaai en vissen gered Sportzaal C-drie (niet) te duur? Niet helemaal zonder tegenzin is de gemeenteraad vorige week akkoord gegaan met de voortgang van de voor bereidingen van de reorganisatie van het gemeentelijk apparaat. Aan de besluitvorming ging dan ook nog een lange discussie vooraf, waarin van ver schillende kanten nogal kanttekenin gen bij het voorstel werden gemaakt. Bert Krijger (VVD) sprak er zijn res pect voor uit dat zoveel medewerkers van de gemeente intussen toch de stap hebben durven wagen naar verde re beleidsin te gratie. "Dat is niet van zelf gegaan", aldus Krijger, verwij zend naar de bezwaren die hier en daar gehoord waren. Hij noemde de gevolg de procedure goed, ondanks het feit dat het besluit minder omvangrijk is uitgevallen. Hij benadrukte dat alle op ties voor het uiteindelijk uit de herover weging resulterende model nog open waren. Kees Verheus (CDA) had veel meer moeite met het voorstel van het Col lege en herhaalde nog een aantal be zwaren die het CDA in eerdere stadia naar voren had gebracht. Wel toonde hij zich ingenomen met het feit dat het College intussen de gevraagde 90.000 gulden voor de "tweede fase" had te ruggebracht tot 37.500 gulden. Ook de overschrijding van het budget voor de eerste fase met 35.000 gulden zat hem niet lekker: "een duidelijk voorbeeld van het tegendeel van een betere or ganisatie", waar echter weinig meer aan te doen was. Zwak Als blijkt dat de reorganisatie een "heilloze weg" is wil het CDA terug naar "af" kunnen, aldus Verheus. Hij vond de bezwaren van het personeel zwak weerlegd door het College. "U moet dat niet afdoen met de opmer kingen dat ze het niet goed begrijpen, want zonder de steun van het personeel is de hele operatie gedoemd te mis lukken." Raymond van Gelder (PvdA) vreesde dat het geheel niet veel meer zou op leveren dan een op wat onderdelen bijgestelde organisatie en vroeg zich af of dat alle kosten en inspanning wel waard zou zijn. De PvdA was met eni ge moeite over de drempel geholpen, zo bleek uit Van Gelders opmerkingen. De nieuwe gemeentesecretaris kon vol gens hem die bijstellingen wel voor zijn rekening nemen, zeker als er een nieuwe organisatiemedewerker wordt aangetrokken. Jan Visser (Progressief Soest) was bang dat er van de hele reorganisatie geen fluit terecht zou komen. Daarbij wees hij met name op de brief van de Stichting Zwembaden, waarin wordt gesteld dat er in deze instelling abso luut geen behoefte aan of aanleiding is voor reorganisatie. Visser dacht dat er nog wel meer instellingen zouden zijn die er net zo over dachten. Hij was tegen de budgetoverschrijding van 35.000 gulden. 'Knipperend geel' Adriaan Pothuizen (D'66) ging voor zichtig akkoord met het voorstel, al waarschuwde hij ervoor dat het licht met het voorstel, ervoor wat hem betreft (en Ankie Nolen (ex-VVD) - op "knipperend geel" stond, zodat er zo dra dat moest gestopt zou kunnen wor den. Jan van Garderen (SGP/GPV/RPF) onderstreeepte dat er zoveel mogelijk eigen personeel moest worden inge schakeld bij de verdere operatie. Burgemeester P. Scholten onderstreep te de eindverantwoordelijkheid van de raad en wees erop dat een betere or ganisatie er nu eenmaal niet vanzelf kan komen. Hij deed een beroep op de raad en het personeel om hun ver antwoordelijkheid te nemen en stelde dat er geen knopen zullen worden door gehakt met de botte bijl. Volgens de burgemeester gaat er met de complete heroverweging waarschijnlijk zo'n drie a vier jaar heen en heeft het in schakelen van een externe adviseur grote voordelen. Ook wethouder Hans Oudemans bena drukte nog eens dat alle opties open blijven. Een externe adviseur noemde hij beslist noodzakelijk. Van Gelder sprak nog uit dat "dit be sluit niet leidt tot verandering van wat dan ook. Laten we dan ook zorgen dat het zo weinig mogelijk geld kost. Alleen Hans Blom (CDA) en Jan Visser (Prog. Soest) bleven zich tegen het voorstel verzetten. De rest van de raad ging akkoord. r- /Q ,p Qj' ><Z» wmm geeft gratis inrichtingsadvies aangepast aan uw smaak en interieur PanasonicC31 OEF Met ingebouwde electro- nenflitser en automatische belichting Panasonic C300 EF Even openschuiven en klik! Alles volautomatisch en dat voor zo'n prijs! Minolta AFtE Compact camera 5 De meest verkochte camera in Europa. Bijna alles gaat automa tisch. van film inleggen tot flitsen Inclusief tas. Fuji kleurnegatieffilms De mooiste kleuren komen uit het groene doosje Fuji kleurnegatieffilms HR 100 135-24 of HR 100110-24 Kodak E-180 Kodak videocassettes beeld voor beeld beter! Nu voor een uiterst scherpe prijs: WINKELCENTRUM •'HARTJE-ZUID' 2 stuks 2 jaar garantie en verzekering Bij de behandeling van de ingekomen stukken, waaronder de mededeling dat burgemeester Scholten opnieuw voor zes jaar is benoemd tot 'eerste burger' van Soest, voerde de nestor van de gemeenteraad, CDA-fractielei- der Kees Verheus vorige week het woord tijdens de raadsvergadering in het Griftland College. Namens alle in de raad vertegenwoordigde politieke groeperingen wenste hij de heer Scholten van harte geluk met zijn herbenoeming. Verheus voegde daaraan de wens toe dat het de burgemeester 'gegeven mag zijn om in de komende tijd als voorzitter van raad en college en als burgemeester van onze gemeente in goede gezondheid uw werk te mogen doen, in het be lang van ons dorp en zijn inwoners. 'Conflict niet uitvechten over de ruggen van de klanten' "Het geeft geen pas een conflict binnen een onderneming uit te vechten over de ruggen van de klanten." Dat schrijft de directie van Howson-Algraphy in Soest aan een groot aantal afnemers, waarvan de ondernemingsraden on langs zijn benaderd door de onder nemingsraad van Howson met het ver zoek een boycot-actie van Howson-pro- dukten te beginnen. Howson-directeur H. Bilek laat de klanten weten dat verzoek te betreuren, vooral omdat de uiteenzetting van de OR over het conflict met de directie "op tal van punten correctie behoeft en amendering rechtvaardigt". Als voorbeeld noemt de directie dat in de OR-brief wordt gesproken over 138 arbeidsplaatsen die in het geding zou den zijn, terwijl het volgens de heer Bilek gaat om "minder dan honderd' De directie benadrukt dat het enerzijds gaat om een herstructurering met het doel de werkgelegenheid van de gehele groep veilig te stellen: "Met andere woorden, zowel bij de produktie in Leeds als bij de afdelingen verkoop, service, chemicaliënproduktie, maga zijnen en confectionering van platen, rubberdoeken en mbntagefolie; andeT- zijds geeft het geen pas een conflict binnen een onderneming uit te Vechten over de ruggen van de klanten. De directie van Howson schrijft ver der: "Het zal een ieder duidelijk zijn dat wanneer de oproep van Howsons ondernemingsraad tot een boycot actie slaagt, het resultaat zou zijn een veel ernstiger aantasting van de werk gelegenheid dan wanneer de plannen van de directie kans van slagen zouden hebben." Slachtoffer De heer Bilek stelt vervolgens vast: "In de visie van de ondernemingsraad zouden de overige afdelingen van How son in Soest ook het slachtoffer moeten worden en met sluiting worden bedreigd. Dat kan toch niet een doelstelling van vakbonden zijn, die zeggen de actie van de ondernemingsraad te steunen?" De directie ziet het als haar verant woordelijkheid de belangen van de vennootschap te dienen en te waken voor de continuïteit van de vennoot schap als zodanig.'Daarom is het onze plicht er bij onze afnemers op aan te dringen de continuïteit van de com merciële relatie uitsluitend te beoor delen op zakelijke motieven, dat wil zeggen op gronden die de relatie zelve regarderen. Oneigenlijke motieven zouden daarbij geen rol behoren te spelen, zo is onze stellige overtuiging." Een groot deel van de werknemers van de Soester offsetplatenfabriek Howson- Algraphy heeft zich tegen de door de ondernemingsraad aangekondigde boycotaktie gekeerd. Zij vrezen dat met deze aktie het hele Soester bedrijf naar de ondergang wordt gebracht en daarmee de werkgelegenheid voor ruim 200 werknemers. Het inmiddels opgerichte comité van 'verontruste medewerkers" heeft dit de OR via een open brief laten weten. In die brief betichten deze werknemers de OR van "eigenzinnig en zeer onde- mokratisch handelen". Vooral vanwe ge het feit, dat de OR de voor het be drijf verstrekkende beslissing van een boycot heeft genomen zonder de achter ban, zelfs zonder alle OR-leden, daar over tevoren te hebben geraadpleegd. Bij velen van hen is het sterke ver moeden gerezen, dat de OR al lang niet meer bezig is de belangen van de werk nemers van Howson te behartigen. In- 0e Deense wxmgewre van beeld en geluid 'n klasse apparaat B&O VHS met 3 jaar garantie' 2095.- Schoemakër is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TVvl video en stereo apparatuur van topklasse^ met driejaar garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 tegendeel, het begint ernaar uit te zien dat het hele steekspel rond de voorge nomen sluiting van de plaatproduktie van het bedrijf is verworden tot een prestige zaak voor uitsluitend enkele OR-leden en de bonden. Het gaat er bij hen niet meer om dat zij "alleen maar willen dat ons bedrijf blijft draaien", maar het ziet ernaar uit dat zij "alleen maar ons bedrijf de nek om willen draaien'aldus de brief. Zinvolle akties "Wij hebben geen behoefte aan unieke akties. Wij hebben behoefte aan zinvol le akties, akties die de werkgelegen heid voor zoveel mogelijk mensen in ons bedrijf veilig stellen. Wij hebben nooit begrepen dat het doel van de OR is óf werk voor allen óf werk voor niemand", zo stellen de werknemers in de brief. Zij vrezen dat door deze aktie het hele bedrijf naar de ondergang wordt gebracht. De OR van Howson-Algraphy heeft vorige week aan ongeveer 100 onderne mingsraden van grote klanten van de Soester fabriek het verzoek gedaan te stoppen met het gebruik van Howson offset-platen, wanneer de directie over gaat tot beëindiging van de produktie ervan in Soest. De verontruste werknemers wijzen er nog eens met klem op dat na een even tuele sluiting van de produktie in Soest, wat zij uiteraard niet hopen, het doek niet valt voor Howson in Soest. De ver koop-afdeling van het bedrijf blijft daar gehandhaafd. Bovendien zullen diverse artikelen voor de grafische in dustrie ongewijzigd in Soest geprodu ceerd en verwerkt blijven worden. Daarnaast wijzen zij erop dat reeds nu ongeveer 90% van de in Nederland ver kochte offsetplaten uit Engeland af komstig is. Vorige week vrijdag is met enig feeste lijk vertoon het startsein gegeven voor de onderhouds- en verbeteringswerk zaamheden aan 165 woningen in Soes terberg. Het betreft hier, na de 96 flat woningen aan de Hobbemalaan, een tweede groep woningen van in totaal circa 1000 woningen van de woning bouwvereniging 'Soest,' die meer dan 25 jaar oud zijn. Voor deze woningen is een meerjarenplanning opgezet die doorloopt tot 1993. De opzet is dat er per jaar 100 tot 150 woningen aangepakt worden. Wat er aan de woningen zal gaan gebeuren is ten eerste afhankelijk van de technisch staat van de woningen en ten tweede van wat er bij de bewoners voor wensen leven ten aanzien van en met name verbeteringen aan hun woningen. Voor de eerste 165 woningen heeft dit geresulteerd in een verbeteringsplan voor 16 woningen en een groot-onder houdsplan voor de overige 149 wonin gen. Het verbeteringsplan voor de 16 woningen houdt in dat de bewoners te gen een huurverhoging de mogelijk heid krijgen om een nieuwe aanbouw- keuken te krijgen, zodat hun huidige keuken bij de woonkamer getrokken kan worden. Het zal duidelijk zijn dat daardoor een aanmerkelijke vergro ting van de woonkamer verkregen wordt. De betreffende woningen zijn eengezinswoningen aan de Fokker straat en de Moerbessenberg. Voor de overige woningen is door de woningbouwvereniging 'Soest' een groot-onderhoudsplan opgesteld. Dat wil zeggen dat daar de nodige onder houdswerkzaamheden. zonder huur verhoging, worden uitgevoerd. Ver vangen van de buitenkozijnen is daar het meest in het oog springende onder deel van. Wel kunnen de bewoners in aanvulling op die werkzaamheden kie zen voor geriefsverbeteringen. Het op knappen van de doucheruimte, dubbele beglazing en spouwmuurisolatie zijn daar voorbeelden van. Daarbij wordt voor dubbele beglazing alleen de meer kosten aan de bewoners in rekening ge bracht, zodat er alleszins acceptabele bedragen aan huurverhoging zijn uit gekomen. Als voorbeeld: het voorzien van dub bele beglazing van :owel de boven- als benedenverdieping bij de eengezinswo ningen aan de Plesmanstraat kost aan huurverhoging nog geen 8,- per maand. Gezien de besparingen die daar tegenover staan, denkt de W.S. de bewoners een goede mogelijkheid te hebben geboden om naast een comfort - verbetering ook een verlaging van de woonlasten te bereiken. Als de bewo ners daarnaast ook nog spouwmuuriso latie nemen, wordt het uiteindelijke fi nanciële voordeel alleen maar groter. Op dit moment is de woningbouwver eniging 'Soest' al druk bezig met de voorbereidingen ten aanzien van de 157 woningen die voor volgend jaar op de planning staan. Ook deze woningen zijn allemaal in Soesterberg gelegen. De in ventarisatie van de bouwkundige en technische gebreken, alsmede van de woonwensen van de bewoners heeft al plaatsgevonden. De verwerking van deze gegevens zal ook weer leiden tot een plan waarbij niet alleen gezorgd wordt dat de wonin gen bouwtechnisch gezien lange tijd weer mee kunnen, maar ook dat woon comfort zoveel mogelijk wordt aange past aan de wensen van de bewoners. Dat is namelijk de leidraad bij de plan nen voor alle woningen die in de meer jarenplanning zijn opgenomen. Trefcentrum rrièt alle.denkbare faciliteiten. Zakelijk of feestelijk ;Móói in hartje van de regio. En elke zaterdagavond diner met 'Live' muziek' Bilthoven: 030-782477. Door nog onbekende oorzaak is in de nacht van zaterdag op zondag het woonhuis van de familie A. Demmers aan de Van Lenneplaan 28 geheel uitge brand. De bewoners - de heer en me vrouw Demmers en hun beide kinderen - waren op het moment dat de brand uitbrak afwezig wegens een familie feestje. Een andere bewoner van de Van Lenneplaan de heer H. Kroon, ont dekte de brand in de vroege 'morgen uren, toen hij zelf van een feestje thuis kwam en bij het huis van de familie Demmers vlammen uit het dak zag slaan. Door luid te claxonneren sloeg hij alarm bij de andere buurtbewoners en zelf aarzelde hij niet om het huis binnen te gaan, waar hij .met een snelle zoektocht door de slaapkamers tot zijn opluchting kon vaststellen dat de familie Demmers niet thuis sliep. Het huis brandde geheel uit en het grootste deel van de inboedel ging ver loren. De schade loopt waarschijnlijk in de honderdduizenden guldens, ook al omdat er rook- en waterschade ont stond in het andere huis van de twee onder een kap. Toen de brandweer arriveerde stonden de zolderverdieping en de eerste étage al volledig in brand. Door overvloedig gebruik te maken van bluswater werd voorkomen dat het andere huis tevens in vlammen opging. Na drie kwartier was de brandweer de brand 'meester,' maar toen waren het dak en het pla fond van de eerste verdieping al inge stort. Wonderlijk was de redding van de huis dieren van de familie Demmers. De dwergpapegaai, die zich in zijn kooi op de benedenverdieping bevond, ont snapte aan het vuur doordat de doek over zijn kooi doornat was geworden van het bluswater. Ook de vissen in hun kom doorstonden de vuurproef. Weekmarkt Soest i. v.m. Hemelvaart verplaatst In verband met Hemelvaartsdag, don derdag 8 mei, zal de weekmarkt niet op die dag maar één dag eerder, woensdag 7 mei, van 09.00 tot 13.00 uur gehouden worden. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 SportstichtingOnderhoud velden niet verder aantasten Het commentaar van de directeur van de Sportstichting, de heer J. Hilhorst, op het uit 1984 daterende conceptrap port van de commissie veldsporten is, dat het reeds lage onderhoudsniveau van de sportvelden niet verder ver laagd moet worden. Daarnaast komt meentewerken de sportaccommo daties op een goede en verantwoorde wijze en tegen de laagste kosten on derhoudt. Dit staat in de uitwerking van de rap portage die het adviesbureau Beren schot destijds heeft uitgebracht over 1 BAR EETCAFE 5 Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 vanaf 17.00 uur Donderdag 17 april Cordon bleu Vrijdag 18 april Hondeportie Maandag 21 april Gevulde aubergine Dinsdag 22 april Spaghetti „Milanese" Woensdag 23 april Paprikaschnitzel Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. bezuinigingsmogelijkheden in de sector sport. De uitwerking is opgesteld door een gemeentelijke werkgroep. De werkgroep heeft hiervoor onder meer de beschikking gekregen over een brief van de veldsportverenigingen en mede naar aanleiding daarvan een rapport van de commissie veldsporten. De Borg Deze commissie zegt onder meer dan op een totaalbedrag van 335.000 gulden wegens huur van accommodaties aan derden, de huur van de sportzaal De Borg (nu C-drie) met 219.000 gulden naar voren springt. Ze vindt dit bedrag niet in overeenstemming met hetgeen er geboden wordt. De commissie constateert dat De Borg tot stand is gekomen op grond van politieke beslis singen en dat deze hoge huurkosten derhalve niet aan de sport kunnen wor den verweten. De werkgroep stelt, dat indertijd bij de raming van de stichtingskosten van De Borg een relatie is gelegd met de en kele jaren daarvóór totstandgekomen sportzaal De Bunt, omdat deze zalen vergelijkbaar zouden zijn. De werk groep constateert dat De Bunt 32.000 gulden goedkoper is dan De Borg. Dit verschil wordt volgens haar meer dan verklaard door de hogere stichtings kosten en de afschrijving op de inrich tingskosten. Gezien de latere totstand koming is De Borg niet veel duurder, aldus de werkgroep. Dat de zaal duur is voor hetgeen er wordt geboden, is een zaak van de sport zelf. Ongenoegen De commissie veldsporten heeft er ver der haap ongenoegen over uitgespro ken dat de lasten van de accommo daties die zijn verplaatst ten volle op de begroting van de Sportstichting drukken, terwijl de opbrengsten van de verlaten loakties niet ten gunste daarvan zijn gebracht. De reactie hier op van de werkgroep is dat het nor maal is de kosten van een nieuwe ac commodatie volledig ten laste van de sport te brengen als de gemeente nog geen bestemming heeft voor de vrijko mende terreinen. Eventueel latere op brengsten zijn dan niet relevant. Het ligt alleen anders bij gedwongen ver plaatsing, aldus de werkgroep. Alle betrokkenen waren na afloop vol Kroon, die met gevaar voor eigen leven respect voor het optreden van de heer het brandende huis was binnengegaan. De ontwikkeling van de uieicon bi-colof is gebaseerd op de suc cesvolle, zachte contactlens, deu/cicon3ö£. De sinds vele jaren beproefde hydrofiele (vloeistof opnemende) kunststof, de elliptische binnencurve, de zeer dunne uitvoering en het optimale randprofiel zorgen ervoor dat ook met de uieicon bi-colof een goede spontaan- en langverdraagbaarheid wordt verkregen. De kleur van uw ogen kunt u kiezen - afhankelijk van de kleur van uw ogen zijn verschillende gradaties mogelijk. De gekleurde uieicon bi-color contactlens onderscheidt zich door een buitengewone kwaliteit, d.w.z. dat de kleuren niet uitwasbaar zijn en niet verbleken. gediplomeerd optometrist- lid O.V. ZUIDPROMENADE 15 TELEFOON 02155-1 2874

Soester Courant | 1986 | | pagina 3