pSBesir Schoeman ■Jll ion buis bourn MET HET OOG OP UW BRIL. r r W lbrilmodef SHOW MINSLTA MINOLTA SHOW MIN#LTA SHOW CB3 kom eens met Schoeman praten! I Soest 50 jaar geledi Soest 1936 pagina- /OENSDAG 16 APRIL 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 HI-TECH AUTOFOCUS YY van 16 april t/m 29 april VRIJDAG UW ROLLETJE GEBRACHT, ZATERDAG ALGENIETEN VAN UW FOTO'S? DATKANMETDE RAZENDSNELLE C7 FOTOSERVICE GRATIS 13x18 VERGROTING SOESTERBERG BAARN INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN vraagt uw aandacht voor Bouwzaken Bestemmingsplan '1e Heeserlaantje 2' Raadsvergadering Hinderwet Hinderwet ontwerp-beschikking Voorbereidingsbesluit SWEATERS Vele kleuren en dessins vrijetijdskleding Kolonisatie Nieuw Guinea Uw Minolta adviseur: Minolta HI-TECH 7000: een perfecte autofocus reflex Een absolute wereldprimeur: de Minolta 7000. De eerste echte autofocus reflexcamera, met alle essentiële onderdelen verwerkt in de uitermate compacte body. Dankzij twee 8-bit micro-processors, beschikt de Minolta 7000 over tal van innovatieve eigenschappen. Bijvoorbeeld de eerste volledig automatische multi-programma selectie ter wereld, een Programma Shift instelling, handige tip-toetsbediening, een LCD beeldscherm op de camera; automa tische DX-filmgevoeligheidsinstelling; een ingebouwde motordrive en automatische belichtingsregeling met niet alleen diafragma maar ook sluitertijd-voorkeuze, alsmede een handinstelling. Het nieuwe 7000-systeem bestaat verder uit twaalf uiterst compacte AF-objectieven en een aantal geavanceerde accessoires. Kortom, het camera-systeem voor de toekomst, dat nu al in de winkel ligt. MINOLTA. FF.N ZICHTBAAR VLRSCHII Van Weedestraat 85 Tel. 13917 Supersnel worden uw loto's algedrukt. Binnen 24 uur! Nu ook: VRIJDAG BRENGEN, ZATERDAG AL KLAAR. (Zaterdag brengen, maandag klaar). Da's wat wi| noemen razendsnelle fotoservice! Kom snel en profiteer Dan kunt u zaterdagavond al genieten! En altijd de beste kwaliteit! tas gratis Uw Minolta adviseur v. Weedestraat 85 Minolta AF-E: de super-automaat voor perfecte foto's! Minolta heeft een nieuwe super-automatische kleinbeeld compactcamera: de AF-E. Voor nog eenvoudiger èn plezieriger foto graferen. Vanzelfsprekend beschikt de AF-E over een volledige automatische belichtingsregeling. Maar verder gaat ook het scherpstellen, het filmtransport en het inleggen van de film automatisch. Heel geavanceerd is de zelf denkende flitser van de AF-E. Dat betekent dat u zelf niet meer hoeft te beslissen wanneer u gaat flitsen. Die beslissing neemt de camera voor u. Telkens wanneer dat nodig is flitst de camera automatisch voor altijd perfect belichte opnamen. Nog een snufje van de AF-E: u hoeft zelf de film gevoeligheid niet meer in te stellen. De camera bepaalt dat zelf, wanneer u gebruik maakt van de zogenaamde DX-films. Kortom, een camera van de nieuwe gene ratie vooreen bijzonder aantrekkelijke prijs MINOLTA. EEN ZICHTBAAR VERSCHIL. Van Weedestraat 85 Tel. 1 3917 SOESTERHOOGT VAN GOYENLAAN 64 3-Kamerappartement (voor heen 4) voorzien van c.v. en boi ler, gelegen op de 3e woonlaag met berging in de onderbouw. Indeling: entree, hal, toilet, dou che, woonkamer, 2 slaapkamers, keuken en bijkeuken. Koopsom: n.o.t.k. KAMPERFOELIESTRAAT 38 Een zeer gunstig gelegen op loopafstand van een winkelcen trum goed onderhouden, hoek woning met voor- en achtertuin, garage en schuur. Indeling: en tree, zeer royale woonkamer ge heel voorzien van therrrt. begla zing, open keuken. 1e Verdie ping: 3 slaapkamers, douche kamer. 2e Verdieping: royale berging en een mooie zolderka mer. Het geheel is zeer goed on derhouden, Het pand is gunstig op de zon gelegen. Vraagprijs f 154.000,- k.k. CHORISTENPAD 51 Een zeer gunstig aan een water partij gelegen vrijstaande villa (bouwjaar 1977), met berging en een goed aangelegde tuin met diverse terrassen. Indeling: hal, toilet, zeer royale woonkamer met vide, open haard en via schuifpui toegang tot het terras. Zeer royale woon-eetkeuken met diverse inbouwapparatuur, bij keuken Parterre: zeer grote L- vormige ouderslaapkamer met douche. 1e Verdieping' 2 slaap kamers, royale badkamer met ligbad en 2e toilet, bergkamer. Het geheel is in perfecte staat van onderhoud, voorzien van alle mogelijke vormen van isolatie, en door zijn ligging een unieke aanbieding te noemen Vraagprijs f345.000,- k.k. DE NVM-MAKELAAR werkt op basis van 'no cure, no pay berekent bij een geslaagde transactie 50% van de advertentiekosten (Prijzenbeschtkking 1983) wisselt zijn opdrachten uit mei alle 75 NVM kantoren in de regio middels een perfect werkend foto-informatiesysteem neemt uw aanbieding voor onbepaalde tijd op in een tweetal woninggidsen In uitgestrekte bossen gelegen vrijstaande semi-bungalow met ca. 6000 m2 grond Dicht bij uitvalswegen gelegen. Evt. is er totaal ca. 16.000 m2 grond bij te kopen met diverse mogelijk heden. Indeling: prachtige, royale en tree; toilet, grote woonkamer met open haard en riant uitzicht, tweede zeer grote kamer (evt. slaapkamer), ruime keuken, pro visiekelder. Verdieping: badka mer met ligbad en douche, af zonderlijk tweede toilet, vier rui me slaapkamers, waarvan drie met dakkapel zijn uitgerust. Het pand is voorzien van gas- c.v., de kap is geïsoleerd. Vraagprijs: f425,000,- k.k. Voor bezichtiging eerst afspraak maken. CHR. HUYGENSLAAN 70 Prima onderhouden aan leuk hofje gelegen middenwoning, met aparte berging Voorzien van gas c v. Vloer- en dakisolatie is aangebracht Keuken is aan straatzijde. Indeling: entree, hal, ruime keu ken, woon-eetkamer (22 m2) met deur naar tuin van 12 meter diep. 1e Verdieping' prachtige slaap kamer van 18 m2 (voorheen 2 slaapkamers). 2e grote slaapka mer welke voorheen in gebruik was als ouderslaapkamer, luxe douche Via vaste trap naar zol derverdieping met dakkapel, ge heel in gebruik als was-strijk- ruimte Ideaal voor jonger of ouder echt paar. Vraagprijs f 115.000,-k.k. PR. HENDRIKLAAN 138 Een bijzonder gunstig gelegen appartement, parterre, in een perfecte staat van onderhoud. In deling: entree, royale L-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaap kamer met een vaste kasten- wand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlek ge legen garage, welke ook geheel verwarmd is, voorzien van elek tra, Het is gelegen in het flatgebouw Baarnstein nabi| het station, de bossen, bushaltes en het winkel centrum. Oplevering: direct. Koopsom n.od.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 169 55 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Leusden, Tiel en Veenendaal. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50, lid 8 vën de Woningwet, vergunning te verlenen voor: - het plaatsen van twee abri's nabij Soesterbergsestraat 69 en 72 - het uitbreiden van een kantoor/ werk plaats, Amersfoortsestraat 78b - het bouwen van een twee zomerhuisjes, Birkstraat 118b - het bouwen van een woonhuis, Veen- zoom 7. Tevens zijn Burgemeester en Wethou ders voornemens op daartoe strekken de verzoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften ver gunning te verlenen voor: a. - het bouwen van een pompkelder, Heeserspoor5; - het vergroten van een benzine-ser- vice-station, Birkstraat 108; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) b. - het plaatsen van een berging, Spi net 7; - het plaatsen van een berging, Klari net 22 (artikel 7 van de voorschriften bestem mingsplan 4e herziening bestemmings plan Overhees) - het plaatsen van een tuinserre, Ba zuin 41; (artikel 10 van de voorschriften, be stemmingsplan 2e herziening bestem mingsplan Overhees). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 17 april, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die- nene. nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. De burgemeester maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, be kend dat het ontwerp van het bestem mingsplan "le Heeserlaantje 2" met ingang van 18 april 1986, gedurende een maand ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken en Stadsont wikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), alsmede in de plaatselijke bibliotheken en in het ge meentelijk informatiecentrum, Steen- hoffstraat 9a (gedurende de gebruike lijke openingstijden) voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van tervisieleg- ging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ontwerp indienen. De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op dinsdag 29 april, 's avonds om half acht, in de aula van het Griftlandcollege, Noorderweg. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld wor den. De agenda hangt op het publikatie- bord van het INFOcentrum en ook bij de hulpsecretarie Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOr matiecentrum informeren welke agen- dagpunten aan de orde komen. Op het gemeentesecretarie (Afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan liggen de inzage verzoeken om een oprichtings- c.q. revisie- c.q. uit breidingsvergunning van J. De Ridder B.V., Veldm. Montgo- meryweg 61 te Soesterberg, voor het uitbreiden/wijzigen van een auto- herstelinrichting op het perceel Batenburgweg 1 te Soesterberg (ligt ook ter inzage in hulpsecretarie) G. van Korlaar en Zn, Van Beunin- genlaan 18 te Soest, voor handel, opslag en verwerking van oude me talen op het perceel Nijverheidsweg 4 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schrif telijk bij het College van Burgemeester en Wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzageleg- ging van het verzoek d.d. 16 april 1986. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht (tel. 93458) kunnen tot 6 mei 1986 mondeling bezwaren worden inge bracht, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse- ling over de aanvraag tussen gemeen tebestuur, aanvrager en overige aan wezigen. N B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben inge bracht tegen de aangevraagde beschik king kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men rede lijkerwijs niet in staat is geweest (tij dig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoon lijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tege lijkertijd met het bezwaarschrift, bij het College van B. en W. worden inge diend. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van: Ingenieursbureau Moderniek B.V., Zwaluwenweg 26 te Soest, voor een werkplaats t.b.v. de montage en af bouw van speciale machines op het perceel Stationsweg 20 te Soest; 0 J.G. v.d. Breemer, P. v.d. Breemer- weg y te soest, voor een agrariscn bedrijf/veehouderij en varkens- mesterij op het perceel P.v.d. Bree- merweg9 te Soest; P. A. Hilhorst, Lange Brinkweg 87 te Soest, voor de uitbreiding/wijzi ging van een agrarisch bedrijf be staande uit veehouderij, biggenfok- •kerij en varkensmesterij op het perceel Lange Brinkweg 87 te Soest. De strekking van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: 'positieve be slissing op aanvraag onder voorschrif ten ter voorkoming van gevaar, schade en hinder aan buiten toe' Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 1 mei 1986. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk tegelijkertijd met het bezwaar schrift bij het gemeentebestuur wor den ingediend. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn be sluit van 20 februari 1986 afdeling I, nummer RB 86-32, een bestemmings plan in voorbereiding is verklaard voor de gebieden die op de bij dit besluit behorende kaart gearceerd zijn aange geven en welke als volgt kunnen wor den omschreven gronden gelegen binnen de gemeente grenzen van Soest met uitzondering van: a. de bebouwde kom van Soest b. hetSoesterveen; c. he gebied tussen de wijk 't Hart en de noord-westelijke gemeentegrens; d. de omgeving van de Stadhouders laan; e. een strook grond ten noorden van de Lange Brinkweg; fde bebouwing van Soestduinen g. de bebouwing van Soesterberg en enkele direct daaraan grenzende gebiedsdelen waaronder het grootste deel van de militaire terreinen. Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van deze gronden bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaam heden uit te voeren zonder of in af wijking van een schriftelijke vergun ning van Burgemeester en Wethouders aanlegvergunning Markt op Koninginnedag in Soesterberg De weekmarkt in Soesterberg gaat op woensdag 30 april, Koninginnedag, normaal door. De markt zal op de ge bruikelijke tijd van 13.00 uur beëindigd zijn. Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticién/optometrist. Die neemt de rijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. KIJK UIT Kom even langs voor A.N.W.B. oogmeting Inbraak Alfrink-Mavo Onbekenden daders hebben vorige week ingebroken in de Kardinaal Al frink-Mavo aan de Di Lassostraat. Ze kwamen het gebouw binnen door aan de achterzijde een schuifraam te for ceren. Via de recreatieruimte betra den ze vervolgens de studio, waar een flinke hoeveelheid apparatuur werd buitgemaakt: een cassettedeck, een microfoon, een hoofdtelefoon, alsmede een spiegelbal, acht discolampen en maar liefst 350 grammofoonplaatjes. De totale waarde van de spullen is be rekend op ruim 3400 gulden. Vouwwagens gestolen Vanaf een opslagterrein aan de Prof. Lorentzlaan in Soesterberg zijn vorige week twee vouwwagens van het type 'La Bohème' gestolen. De daders be traden het terrein nadat ze het slot van een hek hadden vernield. De heer M. v.d. H. uit Soesterberg deed aangifte bij de politie. De waarde van de buit is een kleine 5800 gulden. Dief op heterdaad betrapt Bij een controle aan de Bosstraat ont waarde de politie vrijdagavond een jongeman, die met een autojaloezie naar zijn auto liep. De politie vertrouw de de zaak niet en hield hem staande. De jongeman, de 23-jarige H.G. uit Baarn, gaf daarop toe de jaloezie uit een andere wagen te hebben gestolen. De politie stelde de wettige eigenaar met een briefje onder de ruitewisser op de hoogte. Te gékke (Ton sur ton) yZ v.Weedestr.59 tel.12424 Soest ZUIDPROMENADE TELFFOON 12874 Ingezonden stukken Buiten verantwoording der Redactie Geachte Redactie, Gaarne zagen we plaatsing van het onderstaande, bij voorbaat onzen harte- lijken dank. Nieuw Guinea staat in het teeken des tijds en m.i. kan men niet genoeg hier over spreken en schrijven. Per laatste mail ontving ik uit Ned. Indië het werkprogram van de Vereeniging Kolonisatie Nieuw Guinea aldaar voor 1936. Het luidt als volgt: 1. Het vraagstuk van Westersche volksplanting in tropische gebieden ont wikkelt zich in den zin van voorziening en bezinning. 2. Werkloosheidsbestrijding is een krachtige stimulans voor N.G. Koloni satie. De Indische methodes leenen zich voor toepassing ook op Holland se toestanden. 3. In Nationalen zin gesproken heeft N.G. kolonisatie slechts beteekenis, indien dit land wordt gereserveerd als stamland voor een Nederlandsch sprekende Natie. 4. Zoo zij de K.N.G. een Nationale zaak in de hand eener Nederlandsche Regeering over Indië. 5. Geen reëler zaak dan de zaak van kolonisatie in N.G. Zij eischt grondige voorbereiding en efficiënte coöperatieve uitvoering. 6. Zij beteekent grondige omvorming van Nederlandsche koloniale metho de. 7. Aan tropenkolonisatie behooren voorloopig vooraf te gaan Werkkamp opleiding voor tropen kleinlandbouw en proefkolonies in de Ned. Indisch Cultuurgebieden. 8. De Oransbarie-kolonie der K.N.G. verdient volle zorg en toewijding opk als eerste mogelijkheid van kolonisatie van Nederland uit. 9. Behalve door de thans bestaande voedselbehoefte van Nieuw Guinea zelf en van de Molukken is het afzetgebied voor de producten eener land- bouw-kolonie op Nieuw Guinea voor de eerste twintig jaar zeker gesteld, alleen al door de behoefte der exploratie naar goud en petroleum. 10. Het nationale karakter van het kolonisatiewerk en het zeer groote be lang van bestrijding der werkloosheid, zoo in Indië als in Nederland, maakt het wenschelijk dat de kolonisatie wordt gesteld in handen van een krachtig-actieven Kolonisatieraad, welke overigens, wat Indië be treft, is op te vatten reeds uitvloeisel te zijn van de bepalingen der or donnantie op het kleinlandbouw erfpachtsrecht. Tot zover dit programma. U gelieve hieruit te ontwaren, dat Ned. Indië reeds zeer ver gevorderd is met de kolonisatie en de Regeering aldaar krachtig steun verleent. Daarom moet een ieder die met de werkloozen en hun ellende medevoelt, ook mede helpen hen uit die ellende te halen. Dit kan langs geen anderen weg dan door kolonisatie. Om deze te bewerkstelligen moet de Regeering in Nederland ook overtuigd worden van deze noodzaak. Om deze Regeering te overtuigen moet een massale druk hierop worden uitgeoefend en om dat te kunnen doen moet men ook in massa lid worden van de Nationale Nieuw Guinea Vereeniging. Geeft U dus op als lid. Contributie is geen bezwaar. Minimum tien cent per maand. Wilt U meer geven? Zulks wordt gaarne aanvaard. Iedereen kan zonder bezwaar lid worden. De vereeniging is neutraal. Opgave voor lidmaatschap bij J. Naethuis, Eigendomweg no. 106 of J.A. Wasterval, Nieuwewegno. 76, Soest. Hoogachtend, J.A. Wasterval, propagandist. J. Naethuis, afd. voorzitter. Koelhuis-eieren voor de werkloozen Het ligt in het voornemen van de Regeering, in de komende herfst- en win termaanden een aantal koelhuis-eieren tegen goedkoopen prijs verkrijg baar te stellen voor de gemeentebesturen ten behoeve van de werkloozen. In najaar en winter zijn versche eieren als regel schaarsch en veelal ook te duur om door werkloozen gekocht te worden. Teneinde de werkloozen de gelegenheid te geven dan toch eieren te betrek ken, wordt overwogen koelhuis-eieren goedkoop voor hen beschikbaar te stellen. De eieren zullen in het voorjaar worden gekocht van de handelaren, die ze dan in koelhuizen kunnen plaatsen om ze op afroep in najaar en winter te kunnen leveren. Bij het koopen zal de geldende marktprijs als basis dienen. Vóór de^flevering zullen de eieren van een stempel worden voorzien, mede omjwrf mogelijk te maken, dat de gemeenten de distributie - indien daar tégen overigens geen bezwaren bestaan - met inschakeling van den mid denstand, kunnen doen plaats hebben. De uitvoering van de regeling zal in handen worden gelegd van den heer Ir. J.G. Tukker, directeur van de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee te Beekbergen.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5