Film van de week L SILVER STAR VIDEO ,y-TOPio OUD SOEST vereniging Meningen van lezers KONINGINNEP1ZZA Cursus voor mensen die slecht slapen Feestelijke uitvoering 'Zanggenot' DE GROTE VERSIERDER VIDEO Speeldoos WOENSDAG 23 APRIL 1986 SOESTER COURANT PAGINA 12 'Dierenliefhebbers' SEC - FNV 'Wij hebben elkaar nodig!' 1 Mei-viering groots van opzet PIZZERIA LAPERGOLA Koninginnedag vieren wij met Nederlands Motet- en Madrigaalkoor concerteert voor tevreden publiek Feestelijk jubileumkoncert in '3 in 1' Huizen Oudheidkamer Foto-expositie Eempolders Jenny Arean, een perfekte artieste Jules Croiset 'De martelgang van de dikzak' Filmhuis: 'Red Desert Penitentiary' Uitstekende concerten in Artishock Theater-agenda 'De Speeldoos' mm r Cultureel Creatief Centrum Geen opgave ontvangen Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Er zijn veel dierenliefhebbers dat staat vast, maar die bezorgen de mensen heel veel last. Kijk maar eens naar de straat en de stoep, die liggen vol met hondenpoep. In de tuin de conifeer, die doet het door de kattepies niet meer. De zandbak waar de kinderen in spelen, moeten zij met honden delen. Moeders moeten de schoenen schoon maken, waar ze bijna bij staan te braken. De vuilniszakken worden kapot gescheurd. en met de vissen in je vijvers is het ook gebeurd. Als het warm is heb je je deur open, dan komt er zo een poes binnen lopen. Ze bezorgen je een lichte hartaanval, maar daar hebben de dierenliefheb bers het niet over. ben je mal. Ze hebben zeker ook nooit gelezen, dat je allergisch voor dieren kan wezen. Dus mensen als u houdt van uw dier, ruim hun rotzooi op, dan doet u ons een plezier. Zorg dat hond of kat niet uit uw tuin kan komen, want u krijgt vast nare dromen. Als u leest dat er weer katten vergif tigd zijn, dat doet niet ons maar de eigenaars pijn. Voor het meewerken vast hartelijk dank, dan zal Soest schoon worden en zonder stank. M. v.d. Berg. Zo vlak voor de verkiezingen lijkt het dat de v.v. SEC meer met politiek dan met voetballen bezig is. Sport en poli tiek moet je gescheiden houden, is een veel gehoorde kreet. Bij SEC denkt men daar blijkbaar anders over. Twee weken geleden ontving het eerste elftal van SEC-zondag sporttassen van de Hout- en Bouwbond FNV. In de veron derstelling dat de kleuren van SEC groen/wit waren, want daar viel bij SEC nooit aan te tornen, was de verba, zing wel erg groot dat de tassen rood/- wit waren. Zelfs op 1 mei, de dag van de arbeid, vind op de Bosstraat-West een toernooi van de FNV-bond plaats. Met het in huis halen van deze links ge oriënteerde vakbond, hoeft u zich niet af te vragen wat het merendeel van het bestuur (gelukkig hebben niet allen zich hierin kunnen vinden) als stemad vies zal geven. Het lot van het eerte zondagelftal is helaas bezegeld. Hope lijk zegeviert het gezonde verstand en zal het SEC volgend jaar beter gaan. E. Feiken waren de slotwoorden van de wijkver pleegster tijdens de laatste les van de toerustingscursus 'Ouderen-begelei ding.' En daarmee zou je deze hele (4e en voorlopig laatstebegincursus kun nen samenvatten. Wij, die nu proberen als familie, vriend of vrijwilliger ouderen in onze omge ving te helpen, hebben elf weken lang gehoord hoe wij dit het beste kunnen doen. Onderwerpen als dementie, le vensvragen, zelfredzaamheid, positie van de hulpverlener, praktische zie kenverzorging thuis, passeerden de re vue. Ook een rolstoelgebruiker, een fy siotherapeut, een geriater en een dië tiste deden hun best ons verder op weg te helpen. En steeds weer kwamen we tijd tekort! Vandaar dat met enthousiasme beslo ten werd een vervolg-cursus in het leven te roepen. Mocht u spijt hebben de boot van de begin-cursus gemist te hebben, neem dan alsnog even kontakt op met mevrouw Van Schaik: 02155- 13786, bij wie u ook terecht kunt met eventuele vragen of W.F. Boer-Buter, cursist. Volgende week in C-drie Op donderdag 1 mei aanstaande wordt in het cultureel centrum C-drie de jaar lijkse 1 mei-viering gehouden, georga niseerd door de plaatselijkse afdelin gen van VARA, FNV, NIVON, PSP en PvdA uit Soest. Er is een groot gevarieerd programma opgezet, met zang door de Arbeiders zangvereniging 'De Stem des Volks' af deling Eemland, volksdansen door de Amersfoortse dansgroep 'Terpsichore.' cabaret 'Vallen en Opstaan' en veel in formatie. De avond, die om 20.00 uur begint (zaal open 19.30 uur) wordt geopend door de heer Bargerbos van het FNV, terwü' de presentator van het geheel Wout van Leuveren zal zijn. Informatiestands van de organiseren de verenigingen en van Amnesty Inter national en Unicef zijn aanwezig om bezoekers inlichtingen te verschaffen. Belangstellenden zijn van harte wel kom op deze 1 mei-viering, waarvoor de toegang uiteraard gratis is. 's Morgens'zal er in het 'Dui venzaaltje' aan de Schrikslaan voor PvdA-leden en sympathisanten de traditionele koffie- morgen worden verzorgd, vanaf 10.30 uur. Iedereen die de PvdA een warm hart toedraagt is hiervoor van harte uitgenodigd. Elke zaterdagavond levende Italiaanse muziek. ANNELIES en FRANCO j STEENHOFFSTRAAT 55 - TELEFOON 02155-23039 j Van 'Praktijk voor Opvoedingsadviezen en Psychotherapie De 'Praktijk voor Opvoedingsadviezen en Psychotherapie' in Soest start op 28 mei a.s. met een cursus voor mensen die aan slapeloosheid lijden. De cursus zal in totaal zes avonden in beslag ne men. Er worden technieken behandeld en geoefend, die direkt thuis in de prak tijk gebracht kunnen worden. De be doeling is om te leren wat men zelf kan doen om nu in de toekomst beter te sla- pen. Wat is slapeloosheid Veel mensen denken dat slapeloosheid een totaal gebrek aan slaap is, maar dat bestaat niet. Slapelozen zijn geen mensen die niet kunnen slapen, maar die bijvoorbeeld wel veel tijd nodig hebben om in slaap te vallen, 's morgens te vroeg wakker worden of 's nachts vaak tussendoor wakker worden. De meeste mensen herinneren zich die periodes erg goed. Een slechte slaper, die beweert 'dat hij geen oog heeft dicht gedaan,' zegt wat hij van die nacht heeft gevonden. Uit diverse on derzoeken is gebleken dat zo iemand wel degelijk slaapt en meestal langer dan hijzelf denkt. Het is geen wet van Meden en Perzen datje per nacht persé 8 uren slaap nodig hebt. Wel is het nodig om een regelma tig verlopende slaap van goede kwali teit te hebben, wil je de volgende mor gen fit opstaan. Mensen verschillen in het aantal uren slaap dat nodig im om aan deze twee eisen te voldoen. Wanneer u bijvoor beeld 8 uur slaapt en u bent vermoeid bij het ontwaken, dan hebt u of niet ge noeg slaap gehad, of u hebt slecht ge slapen, of (en dat kan ook) u hebt te veel geslapen. Leeftijd en slaap Op middelbare leeftijd wordt de tijd die in lichte slaap wordt doorgebracht langer en dus de diepe slaap korter. Oudere mensen kunnen daardoor ge makkelijker wakker worden. Vaak worden 's ochtens alleen de momenten van wakker worden onthouden. Men sen denken daarom al gauw dat ze slechter slapen dan vroeger. De totale slaaptijd is echter meestal gelijk met de slaaptijd van vroeger, zeker als je er rekening mee houdt dat oudere men sen meer tussendoor slapen. Slaapmiddelen Mensen die niet kunnen slapen, grijpen vaak naar een hulpmiddel. Zij begin nen misschien met een ouderwets huis middeltje, maar uiteindelijk komen velen bij de dokter terecht met een ver zoek om slaaptabletten. Deze tabletten kunnen heel nuttig zijn o.a. om tijdelijke slapeloosheid te ver minderen die bijvoorbeeld het gevolg is van verdriet, ziekte of pijn. Vaak gaat men er een gewoonte van maken om elke avond een dosis slaap middelen te slikken. Dit heeft tot ge volg dat men aan die bepaalde dosis gaat wennen, zodat die dosis op den duur ook niet meer zo goed helpt. Zo went het lichaam steeds aan grotere hoeveelheden medicijnen. Een nadeel is ook, dat gebruik van slaapmiddelen het natuurlijke ritme van de slaap in de war gooit. Men voelt zich dan 's mor gens niet fit. Men kan opstaan met een katergevoel, zonder een druppel alco hol gedronken te hebben. Medicijnen kunnen dus een tijdelijke verlichting betekenen als je slecht kunt slapen, maar het is beter als je op den duur ook weer zonder kunt. In de cursus zal getracht worden, in overleg met de huisarts, het medicijn gebruik te verminderen. De bedoeling is immers dat mensen zelf leren hun slaap te reguleren en leren wat ze moe ten doen om aan een gezonde hoeveel heid slaap te komen. Aanmelding De cursus wordt op zes avonden ge geven, één woensdagavond (28 mei) en vervolgens op vijf dinsdagavonden (3, 10, 17, 24 juni en 1 juli) van 20.00 tot 21.30 uur in het Cultureel Creatief Cen trum C-drie, Willaertstraat 49, Soest. Wilt u zich aanmelden of heeft u be hoefte aan meer informatie, dan kunt u telefonisch kontakt opnemen met mevrouw drs. Loes Visman (035-48914) of mevrouw drs. Marty Szabó-Dékany (02155-14938). 0 Maandag j.l. vierde het bejaarden koor 'Zanggenot Molenschot'zijn 17%" jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan gaf het een feestelijke uitvoe ring in de zaal van 'Molenschot.' Het koor zong onder leiding van dirigent G. v.d. Schepop een leuk programma, be geleid door de pianist Hans Kraal, die de door ziekte getroffen vaste pianiste mevr. V.d. Sloot verving. De tenor Charles Gabriël zong enkele soli. Het bejaardenkoor werd indertijd opge richt door enkele zanglustige mensen. De eerste dirigente was mevrouw Sin- ning, die opgevolgd werd door de heer Van Vliet. In de loop der jaren groeide het koor uit tot zestig leden, die onder leiding van de huidige dirigent elke maandagmiddag met veel plezier komen repeteren. Naast deze repetitie zijn er vele andere aktiviteiten. Zo wordt er gezongen in andere tehuizen en nam men enkele jaren geleden deel aan een zangconcours. Hoogtepunt van het Franse zondag- middagconcert van het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor in de Petrus- en Pauluskerk was ongetwijfeld de bij drage van het Aureliakwartet. Dat is niet onaardig bedoeld tegenover het Soester zangkoor, maar dit saxofoon kwartet, dat waarschijnlijk de functie had van een instrumentaal intermezzo, speelde zo goed dat het niet geringe pu bliek zeer enthousiast reageerde. De warme klanken van de blaasinstru menten en de gele lentebloemen die het jeugdige viertal kreeg na afloop van het korte optreden deden de kou buiten vergeten tijdens dit vroege voorjaars concert. Johan van der Linden (so praansaxofoon), André Arends (altsa xofoon), Arno Bornkamp (tenorsaxo foon en Willem van Merwijk (bariton saxofoon) speelden eerst een Franse klassieker 'Andante en Scherzo' (1983) van Eugène Bozza met een golvend rit me en een komisch, snel derde deel. De componist schreef dit stuk in zijn 78ste levensjaar! Daarna excelleerde het ensemble in een compositie 'Grave en Presto' (1966) van Jean Rivier, die in 1918 als oorlogsinvalide de muziek als levensdoel koos. Het Aureliakwartet, dat zijn naam ont leende aan den Romeinse woonwijk, mist het gladde, beroepsmatige spel, speelt geïnspireerd, émotioneel en met veel karakter en plezier. Hoe draag je elementen als emotie en inspiratie over aan een heel zangkoor? Dat lijkt me razend moeilijk. Het Motet- en Ma drigaalkoor begon het kerkconcert met drie Franse motetten a capella van de Normandiër Maurice Duruflé (1902). Wat voorzichtig klonk het 'Ubi Caritas' waarbij al meteen merkbaar was dat dit koor (33 vrouwen en 16 mannen) een aantal lage basstemmen tekort komt. Dat viel minder op bij het dichterlijke 'Tantum ergo' dat werd gevolgd door lrujt latijnse Tu es Pe trus,' een zangstuk dat als een rots werd neergezet. Requiem Na de pauze werd duidelijk waarom dit Motet- en Madrigaalkoor, dat elke dinsdagavond in de Regentesselaan re peteert (inlichtingen telefonisch02155- 15471), een belangrijke plaats inneemt in het Soester muziekleven. De Doden mis opus 9 (1947) van dezelfde Franse componist Maurice Duruflé is niet makkelijk en toont in negen muzikale tableaus een scala van ritmes, gre goriaanse toonaarden en veelvuldige wendingen tussen het eerste en laatste woord 'requiem.' Moeilijk in zijn tekstuele jammerpoelen, afgronden en duisternissen van de ten dode opge schreven mensheid, melodieus waar het gaat om heilzaamheid, lofliederen en het beloofde, religieuze paradijs. Vakkundig begeleid op het roman tische orgel dat was de reden waarom het concert plaats vond in de Petrus en Pauius en niet in de Oude Kerk) door Piet Hulsbos werd het koor in de smeekbeden van boven onderbroken door de bariton Gerard Beemster (32) en de mezzo-sopraan Corrie Pronk (28) die schitterde in het zeer fraaie 'Pie Jesu.' Heel rustig leidde de nog jonger dirigent Gerard van Amstel uit Weesp zijn zangers en zangeressen naar een finaal 'In Paradisum' waar engelen de dienst uitmaken en waar de heilige stad Jerusalem symbool staat voor de eeuwige rust, die ook is weggelegd voor de arme Lazarus. Kyrie eleison. Een knappe uitvoering, technisch hier en daar niet helemaal volmaakt, maar wel interessant en graag wat vaker dan twee keer per jaar. Onder de aan wezigen was ook de kersverse kan didaat voor het culturele wethouder schap, Frans Kingma (PvdA), die zo veel kerkmuziek in zijn portefeuille doet. Het is te hopen dat de muzikale knollentuin, die Soest heet, de komende vier jaar groeit en bloeit en niet zo moeizaam tot stand komt als dit voor jaar 1986. jan Visser. Gooise operette bestaat 20 jaar Dat de Gooise Operette dit jaar haar 20-jarig bestaan viert, is niet onge merkt aan de operette-liefhebbers voorbijgegaan. Met een omvangrijk en gevariëerd aanbod van koncerten liet de Gooise Operette reeds vanaf het prilste begin van 1986 vele honderden fans uit haar grote en immer groeiende aanhang delen in haar vreugde over de bereikte mijlpaal. Op vrijdagavond 25 april a.s. wordt de koncertserie, bekroond met een jubi leumkoncert in het theater '3 in 1' in Huizen, waaraan tevens het Delfts Pro menade Orkest o.l.v. de heer Wil de Regt zijn medewerking zal verlenen. Het feestprogramma omvat maar liefst 20 nummers en belooft niet alleen een afspiegeling van hetgeen de Gooise Operette vermag. Zonder enige twijfel zal het óók een uitlaatklep vormen voor de vreugde, die op grond van het 20-ja rig jubileum bij de leden waaronder uit Soest en de artistieke leiding van dit sympathieke gezelschap heerst. Het programmaboekje vermeldt een keur van koren, ensembles en soli uit befaamde operettes en komische opera's, zoals Der Zigeunerbaron, Pa- ganini, lm Weissen Rössl, Der Vogel handier, Gasperone, Der Zarewitsch, Die Fledermaus, Zar und Zim- mermann, een en ander gelardeerd met vlotte, door het Delfts Promenade Orkest te spelen walsen, polka's en ma zurka's uit het romantische en rijkge- vulde Weense muziekrepertoire. Als solisten treden op de sopranen Marianne van Dolen en Tiny Koopman schap, de tenoren Henk van de Hesse- VOOR IEDERE JONGEN IS ER DIE EERSTE KEER-. ...IN PAUK SPRINGStè ALLES MOGELIJK! Wendell is een van de knapste studenten. Al zijn tijd besteedt hij aan de wetenschap en dat is niet gezond voor een jonge knul. Daarom bieden zijn ouders hem een vakantie aan in Palm Springs, met de bedoeling dat hij ook eens kennis maakt met andere dingen dan zijn studieboeken. Twee van zijn medestudenten - echte levensgenieters - mogen op Pa's kosten mee als ze Wendell een handje willen helpen bij zijn eerste schreden op het versierders pad. Al direct bij aankomst blijkt dat ze daar hun handen aan vol zullen heb ben, want Wendell is nu niet bepaald de vlotste. Maar door een toevalstreffer keren de kansen en na een onverwachte gebeurtenis gaat de ontgroenings procedure op volle kracht werkenEen doldwaze film, opgenomen in een schitterende omgeving met al even fraai vrouwelijk schoon 1. Rambo 2. Aview-tÖakill 3. Return of the Jedi 4. Pale rider 5. Screwballs II 6. Runaway 7. Missing in action II (import) 8. Flesh and blood 9. American Ninja (import) 10. Chiller weg en Dick Koblens, de bariton Wim Joosten, de bas-bariton Ton Kaljee en de bas Frits van der Ven. Zij zullen door het Delfts Promenade Orkest dan wel door de pianist Ton Beckers begeleid worden. De algehele leiding van het koncert is in handen van Hans C. Janssen. De presentatie wordt verzorgd door Loes Tollenaar, die in haar hoedanigheid van jongste koorlid tevens de jeugd van de Gooise Operette symboliseert. De leden van de Gooise Operette hebben er zin in om op 25 april a.s. in Theater '3 in 1,samen met een tot op de laatste stoel bezette zaal, een gezellig en muzi kaal jubileumfeestje te vieren, want gedeelde vreugde is dubbele vreugde De prijs van de toegangskaarten bedraagt slechts 12,50 inkl. het fraaie programma. Voor houders van een 65 -kaart of C.J. Paspoort bedraagt de prijs 10,- (inkl. progr.). Plaatsbe wijzen kunnen besteld worden bij de sekretaresse van de Gooise Operette, mevr. Bea Folkers, tel. 02152-52420 of bij Theater '3 in 1," tel. 02152-62483. Het koncert vangt om 20.30 uur aan. Nog twee weekends kan men in de Soester Oudheidkamer terecht voor de foto-expositie over de Eempolders. Vorige week schreven we over de grote beurtvaartschepen die de Eem tegen woordig bevaren, maar het Prenten kabinet toont met deze expositie ook opnamen van de vroegere zeilschepen, die hun lading bij de Grote Melm moesten overgeven aan kleinere vaartui gen wegens de geringere diepgang ver derop richting Amersfoort. Luchtfoto's verduidelijken de loop van onze Eem. De Soester Oudheidkamer, Ferdinand Huycklaan 18, is geopend op zaterdag en zondagmiddagen van 13.30 tot ^7-0° uur. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35- Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Met haar show "gescheiden vrouw op oorlogspad", liet Jenny Arean haar toe schouwers in de uitverkochte theater zaal van de Speeldoos zien, dat zij een perfekte artieste is. Met een programma dat snel en wer velend door haar werd gebracht boeide zij haar publiek. Bijzonder waren in het programma 'Marie Farrar", een vrouw uit de ge schiedenis, die ongehuwd zwanger was en daardoor onbegrepen en veroor deeld (tekst; Bertholt Brecht) en het lied "Kinderen van ouders arm en rijk, zijn allemaal gelijk." (tekst en muziek van Jacques Brei) Na de pauze vervolgde zij in hoog tempo haar soloprogramma, waarbij vrolijkheid, lusten en angsten het pu bliek werden voorgeschoteld. Het was la met al een dynamische uit voering, waarbij het publiek weinig had in te brengen en het daarom enigs zins over zich liet komen. Aan het eind van de avond was er een warm applaus voor Jenny Arean en Arthur de Bussy, die haar met uit stekend pianospel het hele programma begeleidde. Jenny Arean. In zijn indrukwekkende reeks solo-to neelvoorstellingen wil Jules Croiset graag verder gaan op de weg, die hij heeft ingeslagen met het vrolijke spel 'Jonas'een lichter reportoire waarbij hij zich - in literaire zin - toch niet te ver verwijdert van wat het publiek van hem gewend is. De Franse schrijver Henri Béraud biedt hem hiertoe met 'De martelgang van de dikzak' een goede mogelijkheid. In dat werk wordt een veelbesproken en daarmee aktueel onderwerp aange sneden, namelijk de zwaarlijvigheid. De wijze waarop de hoofdpersoon (zelf een stevige tweehonderdvijftig ponder) dat onderwerp behandelt, werkt bui tengewoon aanstekelijk en doet eigen lijk meer denken aan een cabaret- conférence dan aan een toneelmonoloog. In en serie humoristische monologen beklaagt de dikzak zich over de tijd, waarin hij leeft en waarin zijn dikzijn alleen maar bespottelijk wordt ge- maat. De buitenwereld neemt zijn waarachtige gevoelens nooit serieus, maar maakt van zijn vermeende goed heid uitsluitend misbruik, omdat in hem alleen maar een goedmoedige dik zak wordt gezien. Voor de hoofdper soon is het aansnijden van het onder werp uiterst pijnlijk, maar voor hen, die niet als kamerolifant door het le ven hoeven te gaan, is het alleen maar amusant. De hapjes na de voorstelling worden u aangeboden door slagerij Bokma uit Baarn. Slager Bokma kreeg onlangs een zilveren erkenning voor zijn pro- dukten; deze werd hem uitgereikt door 'de dikzak' (Jules Croiset) Donderdag U april, 21.00 uur: Fasten your seatbelts en houd je ogen wijd open. Want Red Desert Peniten tiary is een cinematografisch avontuur zoals je nog niet eerder beleefd zult hebben. Wat begint als een Western, blijkt al gauw een labyrint te zijn waarin zelfs de meest doortrapte film liefhebbers het spoor bijster kunnen raken. Uitgangspunt van deze cinematogra fische trip is een verhaal van Tim Krab bé, een schrijver met naam op het ge bied van enerverende plots en vlijm scherpe karaktertekeningen. Een Kafkaëske geschiedenis, herinnerend aan het lot van Jozef K., maar dan getransponeerd naar het "Wilde Wes ten'. Heeft een tot twintig jaar veroordeel de een misdrijf op zijn geweten, of is hij het slachtoffer van zijn eigen her senspinsels? Of van die van de auteur van het verhaal? Voor George Sluizer (maker van het veelvuldig bekroonde Joao en het mes,)... aanleiding dit krank zinnige spel mee te spelen en het met alle filmische vernuft waarover hij be schikt, tot een verbijsterend visueel delirium te maken waarin de hele fil mische trucendoos wordt opengetrok ken en het ene filmcitaat moeiteloos in het andere overgaat. Red Desert Penitentiary is een film die over film gaat. Over het maken van een film. Maar onder deze gelaagdheid van speels vakmanschap en filmische eruditie gaat een film schuil vol humor en men selijk conflict. En voor wie een verhaal over een man die gedurende twintig jaar gevangen raakt in de gevangenis van zijn verbeelding nog niet enerve rend is, voor die kijkers is er altijd nog de wederopstanding te beleven van Marilyn Monroe. Aanvang: 21.00 uur Entree5,-/leden, cjo en 65 ƒ4,-. Agenda: donderdag 1 mei"Teorema" van Pier Paolo Pasolini (Italië 1968). Afgelopen vrijdag vond in samenwer king met de 'Hot Club de France'-stich ting een concert plaats in 'Artishock' door de nieuwe formatie opgericht rond de gitarist Fappi Lafertin, voor insiders bekend als de stuwende kracht van de groep WASO. Het van heinde en verre toegestroomde publiek kon zijn hart ophalen aan een perfecte en schijnbaar moeiteloze vertolking van deze 'Hot Club' muziek. De vlammende soli van Fappi Lafer tin, afgewisseld door perfect blazen van Joop Hendriks op saxofoon, prima ondersteund door Jan de Jong en Flip Kraaienbrink op gitaar en Simon Plan ting op bas zorgden voor een opzwepen de avond, overlopend in de nachtelijke uurtjes. Dit optreden, omlijst met Franse hapjes en drankjes, mag als zeer geslaagd en voor herhaling vat baar worden beschouwd. Een dag later, zaterdag vond een ge heel ander concert plaats dan de voor gaande avond, die geheel in het teken van de 'Hot Club de France' stond. Het betrof hier een optreden van het Am sterdams Saxofoon Kwartet. Dit tame lijk jonge kwartet, bestaande uit André Hemmers - sopraansaxofoon, Rob Hauser - altsaxofoon, Mart Kok - tenor saxofoon, en Henk Twillert - baritonsa xofoon, bracht een selectie composities uit deze eeuws ten gehore op een wel zeer overtuigende wijze. Het programma bstond uit werken van Jean Baptiste Singelee: Premier Quatuor Op. 53, Pierre Velonnes: Au jardin des bètes sauvages, Paul Pier- ne: Trois Conversations, en Alexander GlasunnovQuartett Für vier Saxofone Op. 109. Het zeer hechte en zuivere samenspel bracht de luisteraars, een bomvolle zaal, in vervoering. Het is wel duidelijk dat hun nationale en internationale faam zeker niet onterecht is. Binnen kort, voor degenen die dit concert he laas gemist hebben, worden door dit kwartet concerten gegeven in o.a. het Concertgebouw te Amsterdam, de IJs breker, eveneens te Amsterdam en het Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Een aanrader. We kunnen door dit afgelopen weekeinde wel stel len dat er in de regio genoeg aan cul tuur te smullen valt. Dat Artishock in Soest toch wel het spits afbijt, is een compliment waard. Tipvoor wie dit allemaal gemist heb ben). Zaterdag 10 mei a.s. spelen J.C. Tans en zijn Rockets in Artishock, Steenhoffstraat 46 te Soest. Het bezoe ken waard! Dinsdag 29 april, aanvang 20.00 uur: Jules Croiset in 'De Martelgang van de Dikzak.' Kaarten 15, foort, k< deelde I Marie, Een, m ken. Desnoc Autc Onbek de Op< aan d luid: J Sier insli Mevn melde stal v goude en ee 1 heeft binne spore

Soester Courant | 1986 | | pagina 12