'Ondanks alle mooie plannen gaat het om de centjes' Argon - s.o.Soest 2-1 Kampioenschap SEC zaterdag nog geen feit WOENSDAG 23 APRIL 1986 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 20 Succesvolle Soester jeugd kampioenschappen VVZ'49 Jeugdnieuws Gert de Ruygt wint met overmacht in Tuindorp HANDBAL Cees Douze en Jan Nachtegaal opnieuw BDC-trainers Nieuwe trainersstaf BDC- selektieteams Gerrit Pomp breekt Nederlands record in handicapklasse j. cornelisse bv Centrale verwarming VOETBAL s.io.Soest- Jeugdnieuws Oranjerit BAC op 30 april Koploper Advendo verslikt zich bijna in sterk VVZ'493-3 SEC degradeert door 1-1 tegen Scherpenzeel ^«VOETBAL- w 'PROGRAMMA Afgelopen zaterdag werden voor de 3e maal de individuele jeugdkampioen schappen van Soest gehouden. Gestre den werd in twee klassen: de c-klasse, spelers t/m 12 jaar, en de B-klasse, spelers van 12 t/m 15 jaar. De Savornin Lohmanschool trad op nieuw op als gastheer. 31 jeugdige schakers en schaaksters hadden zich in geschreven en het was verheugend te constateren dat de Soester lagere scho len goed vertegenwoordigd waren. Leerlingen van de Achtbaan, de Savor nin Lohman, de Wegwijzer, de Bis schop Tutu school, de Ludgerusschool gaven acte de presence. Verheugend was ook het spelpeil, dat duidelijk hoger lag dan de voorgaande jaren. In beide klassen is zeer fel gestreden. In de B-klasse ging de strijd tussen Christiaan Vonk, Bob Galensloot en Hans de Vries. Twee barrages waren nodig om de winnaar aan te wijzen. Dit werd tenslotte Christiaan Vonk. Bob Galensloot eindigde als tweede. In de c- klasse was de strijd eveneens tot en met de laatste ronde zeer spannend. Maar liefst acht spelers hadden nog kans op de eerste prijs. Aangezien in deze klassen de competitie volgens het Zwitserse systeem werd verspeeld, moesten juist in deze laatste ronde de kanshebbers tegen elkaar. De span ning was van de gezichten af te lezen. Uiteindelijk bleek Jeroen Hilhorst de sterkste. Hij werd kampioen met maar liefst 514 punt uit 6 partijen. Slechts Wouter Vos werd een remise toege staan. Jeroen viel op door de solide opzet van zijn partijen en dat kenmerkt de goede schaker. Een gedeelde tweede en derde plaats werd behaald door Jeroen Hartman en Sjoer van de Deyssel, ieder met 5 pun ten uit 6 partijen. Een barrage was nodig om de 4e prijswinnaar aan te wij zen. In een partijtje bliksemschaak wist Wouko v.d. Haar zijn tegen standster Babette Kuyer te verschal ken. Een geanimeerd schaakfestijn waaraan zowel verliezers als winnaars het nodige plezier hebben beleefd. De prijzen werden uitgereikt door de voor zitter van de Soester schaakclub de heer K.J. Vester. Hij wees op het ple zier waarmee kinderen schaken. Hij nodigde de Soester scholen uit het schaken op school te stimuleren, waar bij zij kunnen rekenen op de aktieve steun van de schaakclub. Thema-avond, over rampbestrijding in Soest 'De gemeete Soest mag van geluk spre ken dat er in de diverse hulpver leningsorganisaties zoveel vrijwil ligers zijn, die in geval van nood alle maal hun taak kunnen uitvoeren. Het uitgangspunt van het gemeentelijk be leid is dat er zoveel mogelijk gebruik wordt gemaakt van mensen die in de dagelijkse praktijk ook met zaken als rampbestrijding te maken hebben. Ais we dat conseqent volhouden zitten we op de goeie toer; dan kunnen profes sionals en vrijwilligers worden ingezet op die terreinen waar ze goed zijn.' Dat zei burgemeester Paul Scholten vorige week aan het eind van de the ma-avond die de Rode Kruis Colonne had georganiseerd over het onderwerp 'Rampbestrijding op plaatselijk ni veau.' Ongeveer 60 belangstellenden, onder wie enige raadsleden, Rode Kruizers en EHBO-ers woonden de avond in C-drie bij. Zij kregen een aantal inleidingen te horen van spre kers namens de verschillende organi saties die in Soest bij de rampbestrij ding betrokken zijn. In zijn welkomstwoord wees Rode Kruis-voorzitter G. Boelhouwer op de diverse taken van het Rode Kruis, zoals de welfare, de vakantieprojecten, bustochten, jeugd-Rode Kruis, etc. Hij merkte op dat het Rode Kruis met zijn ca. 3500 betalende leden de grootste vereniging van Soest is. De vervolgens door hem aangekondigde film over het Rode Kruis kon niet doorgaan, omdat hij voortdurend brak. Na enkele pogin gen werd besloten de filmvoorstelling te schrappen. 'Dat' begint al 'óp een ramp te lijken, althans voor'de organi satoren van deze vond,' aldus Boelhou wer. Geen geïsoleerde gebeur tenissen Achtereenvolgens hoorden de bezoe kers inleidingen van rampbestrijdings- ambtenaar P. Holdorp, die vooral de wettelijke aspecten en de voorgeschie denis van de rampbestrijding be schreef, in het bijzonder voor wat be treft de rampenwet die voorziet in het opstellen van rampenplannen en ramp- bestrijdingsplannen. Hij wees erop dat rampen in de samenleving van van daag niet meer als geïsoleerde gebeur tenissen kunnen worden beschouwd. De gemeenteraad stelt een rampen plan vast: rampbestrijdingsplannen hebben betrekking op rampen waar van de plaats, de aard en de gevolgen min of meer voorzienbaar zijn. De burgemeester kent in het geheel een bijzondere plaats. Hij heeft name lijk het opperbevel bij een ramp en is achteraf verantwoording schuldig aan de raad, met wie hij echter tijdens de ramp niet in overleg kan treden. 'De andere deelnemers hebben zich voet stoots naar zijn aanwijzingen te gedra gen,' aldus Holdorp. Brandweercommandant J. Th. Bakker belichtte vervolgens met behulp van de overhead-projector de systematische werkwijze waarop de brandweer in rampomstandigheden opereert. 'De brandweer is er niet alleen om het vuur uit te maken,' aldus Bakker, die dui delijk maakte dat de brandweer de kern van de organisatie op het ramp- terrein vormt. Centjes R. von Bartheld, commandant van de Rode Kruis Colonne, belichtte ver volgens de taken van het Rode Kruis. In dit verband brak hij een lans voor een grotere betrokkenheid van de ge meente, door het beschikbaar stellen van ruimte en geld voor het houden van oefeningen en voor opleidingen. 'On danks alle mooie plannen gaat het om de centjes,' aldus Von Bartheld, daar mee 'met een voorzichtig vingertje' wijzend op de verantwoordelijkheid van de gemeente. Hoofdinspecteur E. de Natris van de politie gaf tenslotte een korte uiteen zetting van de politietaken tijdens een ramp. Van de gelegenheid om met de vier in leiders in discussie te gaan werd niet al te druk gebruik gemaakt, zodat ge spreksleider Andries Schokker nu en dan zelf een vraag aan het forum voor legde. Zowel Bakker als Von Bartheld wezen erop dat het voor het behoud van de motivatie onontbeerlijk is dat er regelmatig wordt geoefend. Bakker: 'We moeten met de hele meute minstens twee keer per jaar op stap. De diverse organisaties beschikken in het algemeen niet over voldoende materieel, al kan er als de nood wer kelijk aan de man komt wel een en ander worden gevorderd. De heer Von Bartheld merkte in dit verband overigens op zich niet te kunnen voor stellen dat gewonden moeten worden vervoerd in een drie-tons vrachtwagen. 'Het antwoord ligt bij de overheid. Er zijn voor met name Het Rode Kruis nog geen afspraken gemaakt over de mo gelijkheden tot vorderen.' Onduidelijkheid Over de gang van zaken op het ramp- terrein zelf leefden nogal wat vragen, maar hoe nu precies geregeld is wie wat waar gaat doen bestaat nog wel wat onduidelijkheid. Brandweercom mandant Bakker daarover: 'Ik weet het niet precies. Je krijgt wel een groep mensen die willen helpen en doorgaans is er dan wel iemand die de leiding neemt. Daar kunt je van tevoren niet veel over zeggen. De bevolking wordt van een ramp op de hoogte gesteld via het kabelnet en de BB-sirene (die ook na de opheffing van de BB blijft bestaan). Bij rampen wordt in beginsel geen beroep gedaan op bedrijfszelfbeschermingsgroepen, omdat die vooral op het specifieke be drijf gericht zijn en minder op alge mene rampen. In geval van nood kan de politie nog een beroep doen op de mobiele eenheid, vertelde de heer De Natris. 'Die is er niet alleen voor het bestrijden van rellen. Burgemeester Scholten wees er in zijn slotwoord op dat goedwillendheid al leen niet voldoende is, maar ook kwali teit vereist wordt. 'Dan kan de rugge- graat van de organisatie relatief klein zijn, maar toch verantwoord werk le veren. Fout Hij omschreef de taak van de ge meente naar het woord van Thorbecke als de 'nachtwakerstaak' en merkte op dat het opvallend is dat een deel van de rampbestrijding - het medische - ge privatiseerd is in het Rode Kruis. 'Het meest foute dat we kunnen doen is dat we de organisaties die bij de rampbe strijding betrokken zijn 100 procent subsidiëren,' aldus de burgemeester. 'Als we dat doen bestaan er geen vrij willigers meer en zal de bevolking ook een heel andere houding aannemen te genover, deze organisaties. Het beste leek hem een soort meng-., vorm. In dit verband wees de burge meester erop dat het Rode Kruis een jaarlijkse subsidie van 5000 gulden ont vangt en dat er op de gemeentebegro ting 10.000 gulden is uitgetrokken voor het houden van oefeningen. 'De raad erkent zijn verantwoordelijkheid,' aldus Scholten. 'We zitten nu nog in de opbouwfase en we moeten eerst maar eens zien of dit voldoende is. 'Gelukkig' Over de motivatie merkte hij op dat dit voor de brandweer niet zo'n probleem is, omdat er 'gelukkig' wel eens brand is. Hij stelde vast dat de discussie over de nieuwe brandweerauto's is afge rond, waardoor de rust in de orga nisatie is teruggebracht. Hij onder streepte tenslotte de nuttige functie van deze avond, waarvan hij hoopte dat de informatie naar de bevolking zou doorsiepelen. Voor het Rode Kruis had hij troostende woorden in verband met het niet door gaan van de film. 'Wij weten wel dat het Rode Kruis geen professionele or ganisatie is, maar de mensen blijven achter staan. Uitslagen maandag 14 april j.I. VVZA B5 - WZ49 B2 3-2 Uitslagen dinsdag 15 april j.1. VVZ'49 Al - Achterveld Al 4-4 VVZ '49 - KV VA C3 afgelast Uitslagen zaterdag 19 april: VVZA A2 - VVZ'49 Al 3-0 CJVV BI-VVZ'49 BI 5-1 VVZ'49 B2-SOVA BI 2-5 VVZA Cl - VVZ'49 Cl afgelast VVZ'49 C2-AP WC Cl 5-1 VVZ'49 C3-SEC C3 4-3 VVZ'49 Dl - Amersf. Boys Dl 2-0 VVZ'49 D2-Limvio Dl 5-0 Spakenburg E2-VVZ'49 El 0-5 VVZ'49 Fl-RodaFl 0-0 VVZ'49 F2 - Hoogl. veen F1 6-1 VVZ'49 El El is wakker geworden! Werden er voor de Kerst in totaal 3 punten uit plm. 10 wedstrijden gehaald, na de winterslaap is er in de afgelopen wed strijden alleen nog maar gewonnen en het gaat nog steeds beter. Afgelopen zaterdag verloor Spakenburg met 0-5 en dat is niet mis. Er wordt totaalvoet bal gespeeld. Keurige l-2tjes. Ga zo door Jaron, Michiel, Kim, Hoo, Luc, Arjen, Frank, Ruud, Bart, Bas, Adri, Ecevit, Zetvi en Roij. Wedstrijdprogramma dinsdag 22 april KVVAC3-VVZ'49 C3 19.00 uur Wedstrijdprogramma zaterdag 26 april VVZ'49 Al - Roda Al 14.30 uur VVZ'49 BI-SEC BI 13.00 uur Quick B2 - VVZ'49 B2 13.00 uur VVZ'49 Cl - SEC Cl 11.45 uur VVZ'49 C2 - KVVA C2 11.45 uur Soest C4 - VVZ'49 C3 11.45 uur SEC Dl - VVZ'49 Dl 12.00 uur VVZ'49 D2-Hoogland D2 10.00 uur VVZ'49 El-AP WC El 11.00 uur VVZ'49 F1 - Quick F1 10.00 uur VVZ'49 F2 - Spakenburg F2 11.00 uur Gestolen auto aangetroffen Op de Ir. Menkolaan trof de politie vorige week een auto aan, die in Amersfoort gestolen bleek te zijn. De dader bleek de bedrading te hebben losgetrokken. Zaterdag j.1. was Gert de Ruygt van A.V.Pijnenburg de onbetwiste winnaar in een wegwedstrijd over 15 km in het Utrechtse Tuindorp. Hij roffelde de wedstrijd af in de nieuwe parkoers- rekordtijd van 47 min. en 15 sec. en nam meer dan een volle ronde van 1100 meter voorsprong op zijn naaste kon- kurrent. Ook stelde hij het klubrecord op deze afstand nog wat scherper. Ook op andere plaatsen werd door A.V. Pijnenburgatleten met wisselend suc ces gepresteerd. In Rotterdam kwam Elgato-atleet Marcel de Boer aan de start voor de marathon, die hij in zijn trainingsprogramma voor de triathlon had opgenomen. Hij slaagde voor zijn examen met een tijd net binnen de 3 uur, te weten 2 uur 59 min. en 56 sec. In Hilversum waren zondag diverse atleten en atletes op de been voor de Spanderswoudloop, een wegwed strijd over 4 ronden met een totaal afstand van 20 km. Veteraan René Hoksbergen kwam goed voorbereid aan de start en slaagde met succes in zijn poging om het persoonlijk re- kord aan te scherpen. Hij deed dit in l uur 14 min. en 40 sec. Bij de dames was A.V.Pijnenburg ook goed vertegenwoordigd. Mieke Baars was de snelste van het viertal. Zij presteerde goed met 1 uur 27 min. en 20 sec. Henny Pot was ook goed op dreef en scoorde 1 uur 29 min. en 4 sec. Veterane Mart van Hal deed maar heel weinig onder voor haar jongere kolle ga's. Voor haar stond de klok stil op 1 uur 29 min. en 30 sec. Gerda v.d. Veen deed het in 1 uur 32 min. en 30 sec. Bij de heren was een opmerkelijke prestatie te melden van Erik Bos. Hij liep sterk voorin en wist een lle plaats te bemachtigen en in de nieuwe persoonlijke rekordtijd van 1 uur 6 min. 50 sec. Harry van Brummelen kwam tot 1 uur 10 min. en 43 sec. De twee Elgato-atleten Joop van Leijenhorst en Jeroen Majoor liepen resp. 1 uur 10 min. en 32 sec. en 1 uur 12 min. en 20 sec. Henk Schaak liep ook in het kader van zijn triathlonvoorbereiding en kwam na 1 uur 15 min. en 38 sec. binnen. Hans Smit gaat steeds beter en liep voor het eerst onder de 1 uur en 20 min. Hij hield een marge van 30 sec. over. Ruud Ambags liep een persoonlijk rekord met 1 uur 20 min. en 34 sec. Triatleet Ton Zwart testte zich met een tijd van 1 uur 25 min. en 24 sec. Cees Douze is de nieuwe trainer van de BDC-herenselektie voor het seizoen 1986-'87. De aannemer uit De Bilt volgt hiermee Harry Schrik op, die twee jaar lang de herenselektie onder zijn hoede had. Douze is geen onbekende in BDC- kringen. Hij was in de beginjaren tach tig drie seizoenen lang trainer/coach van de BDC-dames, die destijds pro moveerden van de 2e naar de le divisie. De afgelopen twee seizoenen was Cees Douze niet aktief als trainer. Medio mei zal hij het roer van Harry Schrik overnemen en maakt hij direkt een aanvang met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. In het nieuwe seizoen zal de blauw zwarte BDC formatie opnieuw uitko men in de zuidelijke eerste divisie. Voor wat betreft mutaties in de spelers groep is op dit moment alleen bekend de terugkomst van Paul van den Deijs- sel. De 26-jarige Van den Deijssel speel de de afgelopen 2 jaar voor het Utrecht se Attila. Dames Jan Nachtegaal uit Nieuwegein is de nieuwe trainer van de BDC-damesse- lektie. De opvolger van Koos van den Deijssel is reeds op 1 april in functie getreden en begeleidt de dames van BDC gedurende het nog lopende veld- seizoen. Ook Nachtegaal is geen onbekende in BDC-kringen. Hij functioneerde reeds gedurende de periode 1975-'80 zes sei zoenen lang als trainer/coach van de BDC-dames. Net als Cees Douze heeft ook Jan Nach tegaal een contract voor één jaar met» BDC afgesloten. Tijdens Marathon van Rotterdam De Soester sportleraar Gerrit Plomp heeft zaterdag tijdens de Zesde Inter nationale Marathon van Rotterdam in een tijd van 2 uur en 15 minuten met 1 seconde in zijn 'wheeler' het Neder lands record gebroken in zijn handi capklasse. Dat betekent dat hij slechts 6 minuten na de twee winnende Ethio- piërs de finish-streep passeerde hand- in-hand m.et zijn collega Kees 1 van Breukelen uit Utf^cbt. m 9-»•.(- Dit is de op één na snelste marathon- tijd, die in Nederland door een rolstoel- bezitter is gehaald. De snelste tijd was ooit 2 uur en 10 minuten. Het was Pomps eerste marathon. Wie zaterdag de televisiebeelden heeft gezien, kon constateren dat Gerrit Pomp en Kees van Breukelen de eerste 20 km. aan kop reden, vlak achter vijf hardlopers onder wie de Ethiopische winnaar. 'We konden ze natuurlijk makkelijk passeren, maar dan passeer je ook de televisiecamera. We wilden persé in beeld blijven om propaganda te maken voor onze sport,' aldus een tevreden Gerrit Pomp deze week in zijn flat aan de Wiardi Beckmanstraat. De NOS besteedde in haar commen taar overigens weinig aandacht aan deze twee koplopers. Valide Tijdens de massale start aan de Cool- singel stonden de twintig deelnemende 'wheelers' aan de rechterkant achter elkaar in één lange rij. Een moeilijk begin, want ze moeten steeds tussen de groep hardlopers afremmen en aanzet ten om niemand tegen de voeten te rijden. De Utrechtse sportleraar Kees van Breukelen, die samen met Pomp de leiding nam, is niet gehandicapt. Hij had een vals startnummer en wilde al leen maar bewijzen' 'dat deze rensport met rolstoelen niet alleen geschikt is., voor invaliden, maar ook vóór validé... mensen. Op de Willemsbrüg moesten beide wheelers in de kopgroep'afhaken. 'Dat wisten we' vantevoren. Bij zo'n oprit van een brug rijd je maar 7 km: per uur, terwijl een hardloper nog steeds 18 km. haalt. Toen dacht ik wel even: ik stap uit. Maar het publiek jaagt'je naar boven. Het enthousiasme van de toe schouwers was fantastisch. Je reed door een haag van aanmoedigingen. Een geweldige ervaring,' aldus Gerrit Pomp. Na 30 km. zaten beide Stichtse atleten op de Strevelsweg in Rotterdam-Zuid vlak achter het tweede kopgroepje, net buiten bereik van de televisieca mera's. Toen vloog Kees van Breu kelen over de kop en brak een wiel. Gerrit Pomp wachtte op hem en samen reden ze de marathon uit in een zeer goede tijd. Hoewel beiden hand-in- hand over de eindstreep gleden, wees de jury de Soester aan als winnaar. Zijn eindtijd betekende voor hem ook een persoonlijk rekord. afgeslagen Argon corner wist invaller Kramer schitterend te scoren met 'n schot in de uiterste bovenhoek. Aldus leed een vooral voor rust uitstekende spe lende Soest-ploeg zijn vierde nederlaag in successie. Opnieuw strandde Soest in de tweede helft Harde wind en voortdurende regen wa ren deze middag spelbreker in Mij drecht. In iedere helft domineerde een der teamsvóór rust was dat Soest. Het verzuimde echter voldoende afstand te nemen en ging met een magere 1-0 rusten. Na de thee had de thuisclub de weergoden mee, en in een alles of niets offensief wisten zij langszij te komen, en de winst te grijpen. De wedstrijd werd kort gehouden, maar uitstekend geleid door den heer M.A. van Roijen uit Nieuwegein. De thuisclub begon nerveus, nog altijd geplaagd door degradatiegevaar. Soest begon met een wijziging, de ge blesseerde John de Jong werd vervan gen door de nauwelijks herstelde Peter (kruk) v.d. Berg die rechts op het mid denveld opereerde. De blauwhemden verrasten met een zorgvuldig uitgevoerd combinatiespel, dat hen veel terreinwinst bezorgde, maar hierdoor ook een gesloten verde diging tegenover zich vond. Overigens opereerde die Argon de fensie verre van foutloos, zonder dat de Soest aanvallers dit af wisten te straf fen. Paul v.d. Grift schoot na zo'n mis ser rakelings over. Een afstandsschot van Ton Wolfsen onderging hetzelfde lot. Gert Westerveld soleerde door de de fensie, maar stuitte op doelman de Bruin die ten koste van een corner kon redden. Ook schoten van P. v.d. Berg en W. Gouw misten het Argon doel rakelings. Een inzet van Argon spits Pieneman werd door Wim Gouw tot hoekschop verwerkt. Kort voor rust had Westerveld succes. Zijn schot vanaf de zijlijn werd door doelman de Bruin niet goed gepakt en verdween in het doel. Argon wankelde in de laatste minuten van de eerste helft, maar hield zich staande. Na de thee was het windvoordeel voor de thuisclub. Via de vleugels aanvallend en met veel mankracht voor het doel, kreeg Óe Soest achterhoede het moei lijk Peter Heemskerk verrichtte di verse fraaie reddingen. Een slordige terugspeelbal van Roest kreeg hij ech ter niet onder controle. Kruiswijk wist gemakkelijk de gelijkmaker te scoren. Na diverse goede reddingen, kwam 8 minuten voor tijd de genadeklap. Na een Tweemaal winst voor s.o.Soest Al De Al van s.o.Soest heeft een goede week achter de rug. Tegen medekoplo per Utrecht werd een verdienstelijk ge lijkspel gehaald. Zaterdag werd er ge wonnen van Jonathan, in deze wed strijd was duidelijk dat s.o.Soest A-l een serieuze titelpretendent is. Na de 5-0 overwinning op Zwaluwen Vooruit stond voor Soest Al Utrecht Al op het programma. Utrecht kreeg en kele riante mogelijkheden, maar Soest-keeper Arie v.d. Wiel reageerde steeds attent en behoedde zijn elftal voor een achterstand. In de tweede helft kreeg Soest Al enkele scorings kansen, maar bij de Soester spitsen bleek geen enkele scherpte te zijn. Na de onverdiende nederlaag van Soest Al op eigen veld tegen Jonathan wilden de jongens van Paul Müller zich revancheren. Afgelopen zaterdag werd met Jos Westerveld in de basis gestart terwijl Patrick Dorrestein geblesseerd vanaf de kant moest toezien hoe Soest Al zeer overtuigend speelde. In het eerste kwartier kwam Soest op een voorsprong door een schitterend doelpunt van Jeroen v. Veenendaal. Na rust bleef Soest de wedstrijd contro leren en uit een snelle counter scoorde Johnny Brouwer 0-2. Doordat de con centratie aan Soester-kant iets wegviel kon Jonathan ietwat gelukkig scoren. Na dit incident bleef Soest toch goed en taktisch spelen. Na een half uur in de tweede helft kreeg Soest een penalty toegewezen, die Robert Roest feilloos verzilverde. Jonathan werd nog wel ge vaarlijk, maar de verdediging hield goed stand. Volgende week speelt de Al uit bij IJsselmeervogels, waqlr ook zeker een goed resultaat behaald moet worden. t J c Installatiebedrijf Tel. (02155)13014-12577 Ondanks de staag neervallende regen, toch een compleet programma voor de s.o.Soest-jeugdspelers. Alleen de E2 had pech, de wedstrijd van hen werd afgelast. De Cl had de meest opval lende uitslag, zij hadden een typische 'walk-over' tegen Amersfoortse Boys (16-1). Behalve de Cl, had ook de Al een puike prestatie geleverd. Er werd in een zeer goede wedstrijd van Jonathan gewon nen. Voor komende zaterdag is er weer het op twee na laatste programma. Hopelijk gaat alles door, want de com petitie nadert zijn einde. Uitslagen A-Junioren Jonathan 1> Soest 1 1.3 Soest 2 - Hooglanderveen l l-i Roda'46 3 - Soest 3 4-4 B-Junioren Roda'46 - Soest 1 i-i Soest 2 - APWC1 0-5 TOV1 - Soest 3 3-1 Soest 4 - Hooglander veen 2 2-1 C-Junioren Soest 1 - Amersf. Boys 16-1 Hooglanderveen 1 - Soest 2 1-8 Hees l - Soest 3 9-2 Soest 4 -1Jsselmvogels 6 0-6 D-Pupillen Hoevelaken l - Soest 1 8-0 Soest 2 - VVZA 2 2-1 Soest 3 - KVVA 2 3-1 Soest 4 - VVZA 5 2-1 E-Pupillen Soest 1 - Baarn 1 2-1 De Glind l - Soest 3 4-3 F-Pupillen Soest 1 - CJVV 1 0-4 Soest 2 - APWC 1 8-0 Hoogland 2 - Soest 3 0-1 Dames Junioren Soest - Patria 0-12 Programma A-Junioren IJsselm. vog. 1 - Soest 1 14.30 uur 'Soest 2 - CJVV 1 14.30 uur Achterveld 2 - Soest 3 14.30 uur B-Junioren KVVA 1 - Soest 1 Soest 2 - AmerfBoys 1 HVC 2 - Soest 4 C-Junioren Soest 1 - Baarn 1 Soest 2 - VVZA 3 Soest 4-VVZ'49 3 D-Pupillen Baarn 1 - Soest 1 Soest 2 - Hees 1 Soest 3 - CJVV 2 .CJVV 3 - Soest 4 'E-P.upillen 'VVZA 1 - Soest 1 Soest 2 - HVC 1 Hoogland 3 - Soest 3 F-Pupillen IJsselm. vog. l - Soest 1 Soest 2 - IJsselm. vog. 3 Baarn 3 - Soest 3 13.00 uur 13.00 uur 13.00 uur 13.00 uur 11.45 uur 11.45 uur vrijdag 10.00 uur 11.00 uur 10.00 uur 11.00 uur 11.00 uur 12.00 uur 11.00 uur 10.00 uur 11.00 uur Op woensdag 30 april a.s. organiseert de Baarnse Auto Club de traditionele Oranjerit, een puzzelrit voor het hele gezin. Aan de hand van een eenvoudige routebeschrijving rijdt men een route van ca. 20 kilometer door de gemeente Baarn. De opdrachten zijn zodanig dat men meer dan eens moet puzzelen en óverleggen hoe u er zonder straf- punten uit kan komen. Er zijn ook dit jaar weer twee klassen ingesteld: de "toerklasse" voor iedereen die niet of niet zo bekend is met de puz- zelritten, en een "sportklasse" voor hen die wat meer ervaring hebben in puzzel- en/of rittensport. Het startadres is: Kantine T.O.V., Sport park ter Eem, de Geerenweg, Baarn. De inschrijftafel is geopend vanaf 18.00 uur. InformatieMevr. A. Pit, tel. 02154-11266. 'We zijn hier bestolen,' was de kwade reactie van VVZ-oefenmeester Peter van Boeyen. De altijd zo rustige Soester had dan ook recht van spreken, omdat een volledig ten onrechte toege kende strafschop, 5 minuten voor het einde van een enerverend duel, kam pioenskandidaat Advendo weer naast VVZ bracht. Op zich vormde dit gelijke spel voor de groen-hemden een prima resultaat, maar met de overwinning zo duidelijk voor ogen waren er binnen de VVZ-gelederen ook sporen van een kater merkbaar. VVZ begon aan dit moeilijke karwei, zonder de geblesseerde Pieter Bade. Voor hem speelde de jonge Robert van As, die met name in de tweede helft nog van zich zou laten spreken. Ad vendo, koploper met vijf punten voor sprong op de nummer twee, wenste het duel snel naar zich toe te trekken. Gesteund door 400 man enthousiast pu bliek dwong de thuisclub VVZ tot een verdedigende rol, maar echt in de pro blemen kwamen de Soesters niet. Via snel uitgevoerde counters probeerde VVZ tot successen te komen. Een af standsschot van de voet van Olivier Noordam kon door Advendo-doelman Van Ginkel maar net tot hoekschop verwerkt worden. Geschrokken van deze onverwachte mogelijkheden deed de titelkandi daat er nog een schepje bovenop. Wil- men van der Pol demonstreerde de uit stekende vorm, waarin de VVZ-goalie de laatste weken verkeert, door tot drie maal toe op prima wijze Advendo van het scoren af te houden. Dat het na een half uur spelen toch 1-0 werd, lag dan ook niet aan hem, maar aan een foutje van zijn verdediging. Een vrijstaande Herman Pater schoot van korte afstand keihard in. Dezelfde Pater kreeg kort voor het rustsignaal van scheidsrechter Van Twillert een uitgelezen kans om zijn ploeg op een belangrijk moment naar 2-0 te tillen. De Ederveense spits knalde ditmaal echter hoog over. De tweede 45 minuten stonden bol van de spanning en de emoties, nadat eerst een goed spelende Willem Pothoven nog een bal van de lijn gehaald had, was het de beurt aan VVZ. Via brutaal uitgevoerd voetbal werd Advendo bij vlagen weggespeeld. De gelijkmaker kon dan ook niet uitblijven. Een door Marcel de Graaf in het zestienmeter gebied gebrachte bal kwam uiteinde lijk bij de lange Robert van As terecht. Als een routenier tikte de 17-jarige hef leer in het Advendo-doel 1-1. Eén minuut later zag Gert van der Munt kans de vrijstaande Olivier Noor- dam te bereiken, die doelman Van Gin kel kansloos liet 1-2. Weer twee minuten later was het op nieuw Noordam, die de sensatie com pleet maakte door voor 1-3 te zorgen. Advendo was duidelijk het spoor bijster en WZ kreeg kansen om de thuisclub te declasseren. Den Daas en Van der Munt waren dicht bij 1-4. Een kwartier voor het einde hervond Ad- vends zich en zag kans via Jan van de Weer tot 2-3 terug te komen. Met nog tien minuten voor de boeg trof Cor den Daas uit een moeilijke positie de lat. Had de bal van Den Daas doel getrof fen, dan was de ontmoeting heel wat rustiger afgelopen, als dat nu het geval was. Scheidsrechter Van Twillert liet zich vijf minuten voor het einde mislei den door een vallende Advendo-aanval- ler en deponeerde de bal op de stip. De taferelen, die volgden, kwamen Potho ven, Jansen en Van der Pol op een boe king te staan. Aanvoerder Dirk van Ruiswijk sprak het vonnis uit en bracht Advendo op 3-3. Een slordige beslissing van de man in het zwart voorkwam een regelrechte sensatie, de complimenten gaan echter toch uit naar het jonge on ervaren VVZ, dat als het constanter gaan presenteren, beslist voor eeri ho ger niveau in aanmerking komt. Desto 2 - VVZ 2:2-2 Het nog steeds in degradatiegevaar verkerende VVZ heeft afgelopen zater dag één punt gepakt. VVZ stond in het begin onder hevige druk maar trok het spel langzamerhand naar zich toe. Van de goede kansen wer er echter slechts één voor de rust benut. Uit een snelle counter gaf Günther Buxtorff op het juiste moment de bal aan Edwin Vogel, die de bal in de touwen joeg, 0-1. De tweede helft kwam WZ weer onder druk maar de verdediging onder lei ding van de goed spelende Henk van der Heiden hield stand. Maar Desto kon echter toch scoren door een af standsschot. VVZ trok zich hier niets van aan en bracht de stand weer in hun voordeel door verdediger Kees Ver beek, die later nog geblesseerd zou uit vallen. Maar door een misverstand tussen Rob Immerzeel en keeper LEo Brunt viel de gelijkmaker. VVZ ging tevreden met een punt naar huis. Ondanks het feit dat er theoretisch voor SEC nog een kleine kans was de degradatie te ontlopen waren de groen- witten van plan de laatste wedstrijden goed af te sluiten. Dat dit zondag niet helemaal lukte was te danken aan het enorme geluk dat Scherpenzeel deze middag had. Een overwinning voor SEC was zeer terecht geweest daar zeker de tweede helft volledig voor SEC was. Uiteindelijk kwam de gelijkmaker pas vier minuten voor het eindsignaal, hetgeen voor SEC bete kende dat de degradatie één feit wks geworden. SEC startte tegen de wind in. In de ne gende minuut zette SEC een goede combinatie op. Ronald de Roog speelde Tim Torsing aan, die een hard schot loste dat keeper Louwers goed stopte. Twee minuten later had SEC moeten leiden. Een pass van Tim Torsing over de Scherpenzeel-defensie heen bracht Bert Holwarda alleen voor de keeper, maar hij schoot naast. Na een kwartier spelen moest keeper Marcel van Essen zich vanwege een blessure laten vervangen door Eric Heemskerk. Een goede aanval, opgezet door Ro nald de Rooij op links, werd afgesloten met een schot van Arie Postema dat over ging. SEC was echter niet agres sief genoeg en speelde te ontspannen, zodat Scherpenzeel zich steeds weer kon herstellen. Na twintig minuten werd Bert Holwar da opnieuw in stelling gebracht door een pass van Wim de Vries. Helaas speelde hij de bal te veel voor zich uit, zodat Keeper Louwers nog kon redden. Het eerste goede schot van Scherpen zeel kwam pas na een half uur spelen. SEC had te veel kansen laten liggen: met een beetje meer tempo was een 2-0 voorsprong mogelijk geweest. Scher penzeel had geluk toen een misver stand in de SECrachterhoede leidde tot het eerste Scherpenzeel-doelpunt. Deze weggever werd gescoord door Harold Teske 1-0. Scherpenzeel kreeg nu meer vat op de wedstrijd en zette SEC onder druk. Mark Timman moest zich laten vervangen zodat SEC zijn laatste re serve nu ook had ingezet. Direkt na rust speelde Tim Torsing foutief terug, maar gelukkig voor SEC liep dit nog goed af. SEC nam het initiatief weer over en Scherpenzeel kwam er> nietrmeer aan te pas. Het was SEC dat open kansen creëerde en met uitvallen de Scherpen- zeelers overklaste. Slechts één kans kreeg Scherpenzeel nog na twintig minuten via de rechter spits. Een aktie op rechts, ingezet door Ruud Rouwendaal, werd door Bert Holwarda fantastisch vrijgemaakt, maar opnieuw schoot de SEC-aanval- ler de bal langs de verkeerde kant van de paal. SEC bleef bombarderen. Scho ten van Jan van Rees en Joop Abbel hadden meer verdiend. Toch in de allerlaatste minuut kreeg SEC nog iets om mee te nemen naar Soest. Uit een corner van Ronald de Rooij kopte Bert Holwarda uitstekend in 1-1. A.s. zondag speelt SEC thuis vriend schappelijk tegen LVV en zondag 4 mei de belangrijke wedstrijd tegen Vrees wijk dat moet winnen van SEC wil het niet degraderen. Nadat SEC vorige week een moeilijke wedstrijd speelde tegen hekkesluiter Allen Weerbaar, moest men j.1. zater dag aantreden in en tegen Zeewolde. Bij winst betekende dit het kampioen schap in hun klasse. Dat dit niet van een leien dakje zou gaan bleek al direkt na de aftrap. Zeewolde toog massaal ten strijde en SEC werd met de rug tegen de muur gezet. Toch was het SEC dat in de eerste 45 minuten de betere kansen kreeg, maar zag geen kans deze te be nutten. Na rust eenzelfde spelbeeld. Maar na circa 20 minuten leek het of fensief van de gastheren enigszins geluwd te zijn. SEC kreeg meer moge lijkheden. Ondanks deze mogelijk heden mocht men toch blij zijn met de einduitslag van 0-0, daar Zeewolde in de laatste 5 minuten kansen te over kreeg om de wedstrijd in haar voordeel te beslissen. 0 Staand van links naar rechts: Trainer H. de Bree, Evert Postema, Andre Vinke, Hans de Bree, Paul Hen kei, Mark Remiens, Ton van Luyte- laar, Henk van Essen, Jan Beekink, Jan van Zanten. Gehurkt van linies Tiaar rechts: Wim van Veen, Albert Posthuma, Jaap Lock, Martin Jansen, Piet van Hunen, Pierre Hogers, en Herman van Zanten. juuuiieiH Nederliorst thuis met 1-0 van Oranje Leeuwen wist te winnen, dient er nu een beslissings wedstrijd tussen SEC en Nederhorst te worden gespeeld. De verliezer van deze partij speelt een halve competitie met de andere twee 2e plaatsen uit de derde klasse, om gedrieen uit te maken welke 2 ploegen van de drie overgaan naar de tweede klasse. Vorige week hebben wij reeds gemeld dat de SEC-zaterdag in een nieuw te nue gestoken is. Het resultaat kunt u op de foto zien. Donderdag 24 april s.o.SOEST 19.00 uur Elinkwijk 5 - Soest 5 19.00 uur Soest 7 - LVV 4 19.00 uur BW 5 - Soest 8 (37 min.) 19.00 uur Soest 11 - Hoogland 7 19.00 uur Sparta (L.6 - Soest 14 0 SEC 19.00 uur VVOG 5 - SEC 4 0 SOESTERBERG 19.00 uur Soesterb. Utr. Boys (67 min. 19.00 Soesterb. 2 - Bunnik 3 (55 min. 19.00 uur Hoogland 4 - Soesterberg 3 Zaterdag 26 april VVZ'49 14.30 uur VVZ 3 - Naarden 2 16.15 uur Jonathan 5 - VVZ 4 13.00 uur NSC 6 - VVZ 6 SEC 12.00 uur SEC 3 - CSW 4 0 HEES 15.00 uur Minerva - Hees 12.00 uur Hees 3 - Hercules 4 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg - DOFA Zondag 27 april 0 s.o.SOEST 12.00 uur Soest 6 - VVZA 4 14.30 uur Soest 8 - Argon 4 14.30 uur FAK 7 - Soest 13 SEC 11.30 uur CDW 2 - SEC 2 11.30 uur Amersf. Boys 3 - SEC 3 12.00 uur Maluku Muda 2 - SEC 5 SOESTERBERG 14.30 uur SVF 3 - Soesterberg 2 Dinsdag 29 april SOESTERBERG 19.15 uur Soesterberg 2 - SVP 2 Donderdag 1 mei 9 s.o.SOEST 19.15 uur Soest 5 - Celeritudo 4 19.15 uur Soest 7 - Hilvers. Boys 3 0 SOESTERBERG Soesterb. Rivierwijkers (17 min.) Damesvoetbal Donderdag 24 april 19.00 uur SEC - Hertha 19.00 uur Soest - LVV Dinsdag 29 april: 19.15 uur VVZTerschuurse Boys

Soester Courant | 1986 | | pagina 20