2/7^1 !HL SPLINTER EEMLAND B.V. SPORT Selby's clubkampioenen aan elkaar gewaagd Geen winst voor landelijke teams Red Stars BASKETBAL SPORT SoVoCo dames volleybal halen volle winst binnen SoVoCo nieuws Winst voor Knickerbockers in bekerwedstrijd HONKBAL Goede start Knickerbockers pupillen Noodkreet van zaalvoetbalclub ESS Brouwer om ruimte in Soest Soest - Fletiomare: 2-1 Soest in theorie al hockeykampioen ZATERDAG VOETBAL DAMMEN Dammen D.V.S.B. Sportprogramma Beukendal De Bunt C-drie Turks en Marokkaans elftal uit Soest bij bijzonder voetbaltoernooi ZWE 19 Persoonlijke records voor Duinkikkers! I HANDBAL 1 Physical nieuwe fitness sport studio WOENSDAG 23 APRIL 1986 Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 keukendal) SOEST - TEL. 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL. 02154-15555 Voor de titels op de clubkampioen schappen van badmintonvereniging Selby waren er dit jaar geen uitgespro ken favorieten. Door het niet deelne men van de geblesseerde Henk van Woerkom bleek dit vooral tijdens de fi nales, waarin hij dikwijls een rol van betekenis speelde. De beslissing viel veelal pas na een extra derde game en/ of verlenging, voor de recreanten, die gelijktijdig om de clubtitel streden, gold hetzelfde. Paul van Ginkel verdedigde zijn vorig jaar veroverde titel tegen Marcel Pas, die ondanks zijn sterke backhand, na drie games moest capituleren. Dames- enkelspelsspecialiste Gerdie van Koo- ten moest het opnemen tegen jeugd- speelster Inge Gruyters. Deze laatste eindigde vorige week bij de jeugdclub kampioenschappen op de tweede plaats en was er daarom op ge brand nu de hoogste titel te pakken. Tot haar grote vreugde slaagde zij hierin zeer knap. Henk de Boer, die samen met Jack Weehuizen op de titel in het herendubbelspel aasde nam vaak het initiatief en de leiding, maar na een drie games durend gevecht werden Paul van Ginkel en Wouter Roorda de nieuwe titelhouders. De damesdubbel- titel ging naar Barbara Klerks en Inge Gruyters, die een week eerder bij de jeugd ook al de nodige titels voor zich opeisten. Zij wisten het geroutineerde koppel Wil van Woerkom en Minie Kriele een racketlengte voor te blijven. Rob Gruyters en Barbara Klerks had den een verschrikkelijk zware klus aan het gemengd duo Marcel Pas en Gerdie van Kooten. Drie games, waarvan twee met verlenging, waren er nodig, alvorens zij hun prijzenkast open kon den trekken. Recreanten Bij de recreanten ging de titel in het herenenkelspel naar Wim van Schaffe- laar, die vooral in de tweede game de grootste moeite had om Paul Vermey te kloppen. Bij de dames bleek Marian Wildschut de sterkste. Zij versloeg Marian van Veldhoven, die de avond ervoor nog een competitiewedstrijd speelde, in drie games. Op papier wa ren de enkelspelfinalisten Wim van Schaffelaar en Paul Vermey in het herendubbelspel de sterksten. Rob van Mill en Ben Wildschut dachten daar aanvankelijk anders over, maar na drie slopende games moesten zij toch het hoofd buigen. Het gemengddubbel- spel bleek tenslotte de meest spannen- Marcel Pas tracht Paul van Ginkel in het herenenkelspel te verschalken. de wedstrijd. Met 18-16 en 17-16 sleep ten Ben Wildschut en Marian van Velt- hoven ten koste van Henk Gruyters en Marian Wildschut de titel uit het vuur. Tijdens de prijsuitreiking huldigde voorzitter Hans Kruiswijk Selby's eerste team, dat dit seizoen kampioen werd en naar de overgangsklasse pro moveerde. Het hele weekend durende toernooi stond onder leiding van Sjaac van Ginkel en werd in een uiterst spor tieve sfeer en onder redelijke publieke belangstelling verspeeld. Uitslagen finales competitie spelers Herenenkel. Paul van Ginkel - Marcel Pas 15-6, 8-15,15-10. Dames enkel. Inge Gruyters - Gerdie van Kooten 11-6,11-5. Herendubbel. Paul van Ginkel/Wouter Roorda - Henk de Boer/Jack Weehui zen 18-17, 4-15,15-12. Damesdubbel. Barbara Klerks/Inge Gruyters - Wil van Woerkom/Minie Kriele 15-6,15-13. Gemengddubbel Rob Gruyters/Bar- bara Klerks - Marcel Pas/Gerdie van Kooten 17-18,18-15,15-8. Recreanten Herenenkel Wim van Schaffelaar - Paul Vermeij 15-2, 18-13. Damesenkel Marian Wildschut - Marian van Velt- hoven 12-11,9-11,12-9. Herendubbel Wim van Schaffelaar/- Paul Vermey - Rob van Mill/Ben Wild schut 7-15,15-6,15-11. Gemengddubbel Marian van Velt- hoven/Ben Wildschut - Marian Wild schut/Henk Gruyters 18-16,17-16. Boys Het is voor de beide landelijke teams van Red Stars een zwak weekeind geweest. Het eerste damesteam ontving Groningen afgelopen zaterdag in Beu kendal en de Soester dames hebben nog enkele winstpunten nodig om het degradatiegevaar te ontwijken. De start tegen de Groningse dames was uitstekend en bij rust zag het er dan ook goed uit 38-32 voor de Soester dames. Helaas kon in de tweede helft het niveau van de eerste niet gehaald worden en moesten de Red Stars-dames alsnog buigen voor de zich prima herstellende Groningse dames: 60-75. Het eerste herenteam speelde afgelo- oen zaterdag zijn laatste kompetitie wedstrijd van het seizoen '85''86 in Lei den tegen LUSV. Voor beide teams stond niet meer dan de sportieve eer op het spel, omdat de kompetitie af gelopen was en beide teams een stevi ge middenpositie in de rayon tweede klasse innemen. Wist het Soester team bij de rust nog de leiding te nemen met 41-37, uiteindelijk trok LUSV toch aan het langste eind en stuurden de Red Stars-heren met een 79-74 nederlaag naar Soest terug. Winst en verlies: Het tweede herenteam kan in deze laatste weken nog wel eens als kam- pioensdoder fungeren. Tot voor dit weekeinde hadden nog drie teams de mogelijkheid om kampioen te worden in de eerste klasse van de kern Amers foort. BZ'72 uit Zeist, Crackerjacks uit Amersfoort en Bourgondië uit Wijk bij Duurstede. Na dit weekeinde is BZ'72 afgevallen, doordat de Soester heren in Zeist met uitstekend basketbal afgelo pen zaterdagmiddag wisten te winnen. Een dag later, zondagmiddag, kwam het Amersfoortse Crackerjacks op be zoek en als de Soester heren ook van dit team zouden winnen viel ook Cracker jacks af. Zover hebben de Amersfoort se heren het niet laten komen. Red Stars speelde ver onder zijn niveau van een dag eerder en moest toezien dat de Crackerjacks heren in een uit stekende vorm verkeerden. Het werd in Beukendal een 50-75 nederlaag voor Red Stars, waardoor nu nog twee teams overblijven voor het kampioenschap. Dit zal in het komende weekeinde be slist worden, want dan ook speelt weer het tweede Red Stars team een belang rijke rol, want eerst zaterdagavond gaan de Soester heren naar Amers foort om weer tegen Crackerjacks te spelen en zondagmiddag komt Bour gondië in Beukendal op bezoek. Zinderende spanning: Dames II van Red Stars ontmoette za terdagavond het eerste damesteam van Crackerjacks in Beukendal. Een heerlijke pot basketbal waarbij veel werd gevraagd van de zenuwen van zowel de speelsters als de beide coaches. Bij rust een 18-15 voorsprong voor de Soester dames. Aan het eind van de wedstrijd een 39-39 gelijke stand waar door verlenging noodzakelijk was. Na de eerste verlenging weer gelijk 41-41, waardoor weer een tweede ver lenging nodig was, welke uiteindelijk met miniem verschil werd gewonnen door de Amersfoortse dames 48-49. Kampioenschap in eigen hand: Het derde herenteam speelde afgelo pen zaterdag zijn voorlaatste wedstrijd tegen Hoevelaken. Bij winst van de Soester heren hebben zij nog maar één wedstrijd te spelen en staan twee punten voor op het Hilversumse Dunc- kers, dat tevens ook de laatste tegen stander is. Maar eerst moest afgelopen zaterdag van Hoevelaken gewonnen worden. De Soester heren zijn bijzon der goed gestart en na acht minuten was al een stand van 16-3 bereikt. De gehele wedstrijd was het Soester team sterker en via een 17-36 ruststand werd het een ruime 40-69 Soester over winning, zodat komende zondag mis schien de kampioensvlag kan worden gehesen. Meisjes-adspiranten op kampioenschap af: De meisjes adspiranten lijken recht op het kampioenschap af te stevenen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg staan de meisjes te ver voor om nog bedreigd te worden. Dit weekeind was het weer raak. Een ruime overwinning tegen het lager geplaatste Dunckers was het resultaat. Vorig seizoen ston den deze twee ploegen nog tegenover elkaar voor het kampioenschap en nu staat al bijna vast dat het dit jaar weer de Soester meisjes worden. Overige uitslagen: Red Stars JCl - Sparta JCl 64-51 (jon gens adspiranten) Red Stars MA1 - Quick Runners MA1 99-23 (meisjes junioren) Red Stars JBl - Stoepie Shooters JB1 65-52 (jongens kadetten) Twee kampioenskandidaten Voor het komend weekend kan het voor Red Stars weer een belangrijk en fees telijk weekeind worden. Belangrijk omdat het eerste damesteam de uit wedstrijd en tevens laatste kompetitie wedstrijd tegen Kolt M/O moet win nen om niet te degraderen, aanstaande zaterdag. Belangrijk kan de funktie zijn van heren 2, dat tegen beide kam pioenskandidaten moet spelen, name lijk zaterdagavond in Amersfoort te gen Crackerjacks en zondagmiddag in Beukendal tegen Bourgondië, dat waarschijnlijk de beste papieren heeft. Feestelijk omdat bij winst zaterdag avond in Hilversum de meisjes junioren onder bezielende leiding van coach Harry van den Heuvel kampioen kun nen worden. En eveneens feestelijk als zondag middag Red Stars heren 3 weet te win nen de laatste kampioenswedstrijd te gen tevens de laatste mede kandidaat het Hilversumse Dunckers. Deze wed strijd begint om twee uur en bij winst zijn de heren kampioen en bij verlies volgt alsnog een beslissingswedstrijd tegen elkaar. Programma zondagmiddag in Beuken dal: 14.00 uur Red Stars 3 - Dunckers 3 15.30 uur Red Stars 2 - Bourgondië 1 SOESTER COURANT PAGINA 21 Verlies voor SoVoCo heren De vier dames selectieteams van vol leybalvereniging SoVoCo hebben dit weekeinde allen hun wedstrijd win nend weten af te sluiten. Minder ver ging het de heren. Het eerste- en twee de team verloor de voorlaatste wed strijd. Het mini-maxi-toernooi is we derom een groot succes geworden. Harderwijk veel te zwak 'Hoewel je het maar nooit weet als ge speeld moet worden tegen een zwak kere ploeg.' Dat was de boodschap die coach Paans zijn speelsters meegaf. Maar de waarschuwing was bijna overbodig. SoVoCo vergiste zich in de eerste set een paar maal bij het plaat sen van het blok. Daardoor kon Har derwijk een paar punten scoren. Dat euvel werd echter vrij snel verholpen. 5-15 was de uitslag van de eerste set. Hoewel Harderwijk er best voor wilde werken konden ze geen vuist maken. Ook de tweede en derde set werden bin nen 30 minuten met 4-15 en 11-15 gewon nen. SoVoCo kon drie punten toevoegen aan haar totaal. Met de laatste wed strijd op zaterdag a.s. in de Bunt lijkt een derde plaats de dames niet meer te kunnen ontgaan. Ook SoVoCo 2 naar volle winst Het tweede damesteam speelde haar laatste thuiswedstrijd tegen het reeds gedegradeerde ASVU uit Amsterdam. Binnen het uur stonden de Amsterdam mers onder de douche. In een vrij een voudig gewonnen wedstrijd toonden de Soester dames aan over een veel com pleter team te beschikken. Op alle on derdelen waren zij de meerdere van ASVU. De 3-0 uitslag was dan ook ten volle verdiend. Spanning in de districtsklasse In de districtsklasse spelen de dames van SoVoCo 3 en 4. SoVoCo 3 moest voor de laatste wedstrijd naar OMS in Putten. Om de plaats op de ranglijst veilig te stellen moest er gewonnen worden. En hoewel er in de eerste set werd verloren met de cijfers 15-6 werd toch duidelijk dat OMS de te kloppen ploeg was. Dat bleek dan ook in de tweede set. Met dezelfde cijfers, 6-15 won SoVoCo om daarna door te gaan. OMS stuitte op een goed blok en ook aë veld verdediging sloot goed. Resultaat een 4-15 winst in de derde set. De Put- tense ploeg, die bij verlies zeker was van degradatie, vocht voor wat ze waard was. Tot 11 kon het team de Soester dames bijhouden, maar toen maakte SoVoCo een eind aan alle illu sies, 11-15. Uitblinkster: Astrid Rasch met een prachtige serie opslagen. 1-3 winst voor SoVoCo 3 betekent een ze vende plaats in de eindrangschikking. Mogelijk nog beter was de prestatie van SoVoCo 4. Gemini 2 was de tegen stander en dat team had de kandidaat voor de tweede plaats Voleem uit Eem- nes een week eerder met 3-1 verslagen. SoVoCo 4, nog steeds gehandicapt door het ontbreken van een aantal basis speelsters, verloor de eerste set kans loos van de Hilversumse ploeg met 15- 2 om daarna de zaken wat zorgvul diger aan te pakken. De gevaarlijke middenaanval van Gemini functio neerde niet meer dankzij goede opsla gen van SoVoCo. Drie sets op rij wer den gewonnen. Gemini 2 in degradatie problemen, SoVoCo 4 met uitzicht op de vierde plaats met nog een wedstrijd te gaan. Verlies voor SoVoCo heren Nog steeds zonder de geblesseerde Gerard van der Wal trad SoVoCo 1 aan tegen één van de kampioenskandida ten van de derde divisie. In vergelij king met de twee voorgaande wedstrij den een beetje tamme vertoning. SoVoCo wilde wel, werkte wel, maar toch het wilde niet echt. 11-4 voor en dan het schip in gaan met 12-15... Van die dingen, ja. Een schepje er op in de tweede set en het lukt wel 15-12. Maar dan lijkt het kruit verschoten of nat. Spelverdeler Van Brummelen krijgt last van een oude duimblessure. Wim Boekestein neemt het spelverdelen over. DAC dat nog een kansje heeft op promotie gaat er nog eens extra tegen aan en wint de derde en vierde set ei genlijk zonder in problemen te komen. De punten gaan verdiend mee naar Alphen. SoVoCo verliest zijn laatste thuiswedstrijd met 1-3. Ook het tweede herenteam zit na een goed uur volley ballen wat stil in de kantine achter een sapje. Vollkei 2 wilde maar één ding: op overtuigende wijze winnen van So VoCo en dat deden ze dan ook. De Soes ter heren hadden weinig in te brengen tegen een goed gemotiveerd en licht ge prikkeld Vollkei. Minder vleiende uit spraken aan het adres van Vollkei ge maakt door SoVoCo-spelers bij een vorige wedstrijd gaven grond voor die geprikkelde stemming. Vollkei toonde zich op volleybalgebied in ieder geval duidelijk de meerdere en won gedeci deerd met 3-0. Met nog één wedstrijd te gaan moet SoVoCo 2 wel proberen een paar punten aan zijn totaal toe te voe gen anders volgt rechtstreekse degra datie of in het gunstigste geval promo tie-degradatiewedstrijden. Mini-maxi-toernooi groot succes De beste volleyballers van nu en de toe komstig beste speelsters en spelers van SoVoCo stonden in De Bunt gereed om uit te maken welk Mini-maxi-team het toernooi zou winnen. Spelers van heren 1 en 2 met 7- tot 12 jarigen leden van SoVoCo in teams van twee. De tal rijke ouders van de mini's hebben genoten van het spel van zoon of doch ter en konden zien dat de heren zich als een fantastische partner opstelden en er alles aan deden om het voor de mini's leuk te maken. Nou, dat is volledig ge lukt, complimenten ook aan de jeugd commissie die dit toernooi organiseer de. Spelend onder namen van stripfi guren zoals Asterix en, inderdaad Obe- lix en vult u maar aan, werd gestreden om de hoogste plaats. Bij de jongste groep werd na een span nende strijd de uitslag: 1. Annemarie Bouhuis - Ad van Brum melen; 2. Jeroen Rombout - Wim En dendijk', 3. Frank van Minnen - Nico van Ede. Winnaars bij de 10-12 jarigen werden 1. Esther v.d. Snel - Theo de Bruin; 2. Peggy v.d. Heijden - Herman v. Rou wendaal; 3. Irma van der Velde - Ad van Brummelen. Voor alle deelnemers aan dit toernooi was er een speciaal voor deze gelegen heid ontworpen button en een ijsje toe. Laatste competitiedag Zaterdag worden de laatste wedstrij den gespeeld van de competitie 1985- 1986. Het eerste damesteam speelt te gen THOR uit Bergambacht, 15.00 uur in De Bunt. Voorafgaande aan deze wedstrijd speelt SoVoCo meisjes A te gen Huizen, aanvang 13.00 uur. Wedstrijd van de week Morgenavond in Sporthal Beukendal de laatste jeugdwedstrijd. Meisjes SoVoCo B3 speelt dan tegen SSS 4 uit Barneveld. De verschillen in de B-klas- se zijn uiterst klein. Eén uitzondering voor SVH uit Hoogland, die zijn de sterkste gebleken. Met ruime voor sprong bezetten zij de eerste plaats, maar daar achter is het dringen gebla zen en de B-meisjes van SoVoCo duwen danig mee. Twee punten verschil tus sen nummer twee en nummer zes. Joke Toorman, Louise Prins, Linda v.d. Deijsel en Corien van Schaik gaan hun uiterste best doen die tweede plaats te bereiken. Daarbij geholpen door Carolien v.d. Berg, Marlies Toon- stra en de zusjes Cynthia en Natasha de Vries. Coach Arjan v.d. Berg zal het team op deze laatste wedstrijd begelei den. Morgenavond Sporthal Beukendal 19.00 uur. Hemelvaartsdagtoe rnooi Op Hemelvaartsdag organiseert SoVoCo opnieuw het traditionele toer nooi op de velden van de hockeyclub aan de Koningsweg. Hoewel het weer nog geen aanleiding geeft de korte broek uit de kast te halen, laat staan in sporttenue buiten te gaan spelen, heb ben toch al weer heel wat teams uit di verse plaatsen zich opgegeven. Op zo'n veertig velden zullen de wedstrijden tussen 's morens 10.00 en 's middags 17.00 uur worden gespeeld. Afgelopen zaterdag hebben de dames van het Knickerbockers softballteam het seizoen geopend met een beker wedstrijd. De tegenpartij, Wijck Lions uit Wijk bij Duurstede, was als eerste aan slag, maar door goed veldwerk van de Knickerbockers waren ze deze al snel kwijt zonder een puntje te scoren. Bij de Knickerbockers was de eerste slagbeurt aan Sandra Augustinus. Zij viel direct met de deur in huis door een schitterende home-run te slaan. Na drie van de zes innings werd de wedstrijd even onderbroken vanwege een hemelse verfrissing. Daarna werd de wedstrijd enthousiast voortgezet met opnieuw prima veldwerk van de Knickerbockers resulteerd in een overwinning van 13-4. De eerstvolgende wedstrijd van het Knickerbockers softballteam is tegen de Hilversumsedames. Deze wed strijd zal thuis op het s.o.Soest-terrein worden gespeeld. A.s. zaterdag 26 april, aanvang 13.00 uur. Natuurlijk is aan moediging van harte welkom. De pupillen zijn het seizoen goed be gonnen met 2 overwinningen op Phoe- nix in Zeist. De eerste wedstrijd werd aan slag begonnen. Door 4 wijd, en goede honkslag van Martijn de Ruiter en zelfs een home-run van Johan Peter Vink werd er flink ge scoord door Johan Peter Vink, Martijn de Ruiter, Marcel Bouwman, Bas Meijer en Mike Bloemsma. Het veld onder leiding van werper Johan Peter Vink hield de wedstrijd goed onder kontrole en door goed werpen en goed veldwerk kwam Phoenix niet verder dan totaal 3 punten. De einduitslag werd 8-3 voor de Knickerbockers. De tweede wedstrijd werd weer aan slag begon nen en door honkslagen van Marcel Bouwman en Martijn Strijker en een 2- honkslag van Marjolein Postma wer den 6 punten binnen geslagen. Het veld, nu onder aanvoering van Martijn Strij ker die voor 't eerst op de heuvel stond, speelde goed en stond Phoenix in de eerste slagbeurt niet meer dan 3 punten toe. In de tweede slagbeurt scoorden de Knickerbockers nog 3 keer door 4 wijd en goed honklopen. Phoenix moest nu nog één keer aan slag en de KnickerDöckers moesten proberen het veld gefloten te houden. Dit lukte prima, want Phoenix scoorde slechts 2 keer. Door een goede veldaktie van Jo han Peter Vink en doordat Martijn Strijker 2 man met 3-slag wegstuurde eindigde de wedstrijd in 9-5 voor de Knickerbockers. De Soester zaalvoetbalclub ESS Brou wer vist al enige jaren achter het net bij de verdeling van de voor de Soester sportclubs beschikbare zaalruimte. De vereniging is daardoor gedwongen haar competitiewedstrijden buiten Soest te spelen, en dat is een uiterst betreurens waardige zaak, ook al omdat dat het nodige geld kost. De club maakt welis waar gebruik van de sportzaal in C-drie voor de trainingen, maar stelt die ruim te graag ter beschikking als het door die ruil mogelijk wordt zich een plaats te verwerven in Beukendal. Dat bleek vorige week tijdens de be stuursvergadering van de Sportstich ting, waar ESS-woordvoerder Van der Linden vanaf de publieke tribune een klemmend beroep deed op de goede wil van de andere sportclubs om in Beukendal ook de zaalvoetballers een plekje te geven, onverschillig op welke avond. "Als volwaardig lid van de Sport stichting hebben we toch ook rechten?" aldus Van der Linden. Vice-voorzitter Joop van den Brakel, tevens voorzitter van de commissie die zich telkenjare over de verdeling van de zaalruimte buigt, sprak zijn sym pathie uit voor het verzoek van ESS. Hij wees erop dat er door het toene mend gebruik van de zalen legio pro blemen ontstaan. Hij constateerde overigens dat de belangstelling voor het zaalvoetbal sterk stijgt, in tegen stelling tot die voor het veldvoetbal. Met pijn in zijn hart, zoals hij het uit drukte, most Van den Brakel consta teren dat er dit jaar nog geen mogelijk heden komen voor de zaal voetballers, tenzij bijvoorbeeld de volleybalclub SoVoCo op maandagavond ruimte wil afstaan. De zaalvoetballers hebben echter voor een wedstrijd aanzienlijk meer ruimte nodig dan de volleybal lers. "Misschien is daar een deal te maken", aldus Van den Brakel. Dick Stroband onderstreepte in dit ver band nog eens dat competitiewedstrij den van Soester clubs voorrang moeten genieten boven de trainingsuren van andere clubs. Het dagelijks bestuur van de Sportstichting beloofde een en ander nog eens te zullen bekijken. Als de sporthal in Soesterberg klaar is - niet voor de winter, verwachtte Van den Brakel - worden alle aanvra gen opnieuw bekeken. Maar nu al staat vast dat ook dan niet alle wensen ge honoreerd zullen kunnen worden. Het was overigens de laatste keer dat het Sportstichtingsbestuur in "oude" samenstelling vergaderde. Voorzitter Plomp maakte van de gelegenheid ge bruik om de bestuurders te bedanken voor hun inzet in de afgelopen jaren, waarin ondanks de bezuinigingen op sportgebied toch nog een en ander van de grond was gekomen. Jongens Soest Al - Be Fair Al Het jongens Soest Al team moest afge lopen zaterdag aantreden tegen Be Fair Al. Be Fair stond voor deze wed strijd 2de en Soest 3de dus het beloofde een leuke wedstrijd te worden. Na 10 minuten was het raak: Arjen Buys sloeg een strafcorner in die de keeper goed stopte, de terugstuiteren- de bal sloeg hij zelfs weer in het goal: 1- 0. Even later kwam na een schitteren de combinatie de bal bij Peter-Koen Schnetkamp terecht. Hij sloeg de bal netjes in het goal2-0. Na rust scoorde Be Fair al snel 2-2, maar na een kwar tier was het weer raak. Het was Arjen Buys die de bal voorsloeg en Peter- Koen Schnetkamp rondde deze aanval af: 3-1. Soest Al bleef de tegenstander goed onder druk zetten hetgeen resul teerde in een vierde doelpunt van rechts buiten Jeroen van Tol, die de bal goed voorgaf en wederom was het Pe ter-Koen Schnetkamp die raak sloeg: 4- 1. Door deze mooie overwinning is Soest Al naar de 2de plaats gestegen. Onverzekerde brommers De politie hield vorige week op de Smitsweg de 21-jarige A.B. uit Soest aan, omdat hij op een bromfiets reed die niet verzekerd was. Hetzelfde ge beurde met de 18-jarige M.K. uit Hil versum, die op de Turfstreek werd staande gehouden. De brommers wer den aan het bureau geplaatst, totdat de eigenaars de juiste verzekeringspapie ren kunnen overleggén. Door zelf met 2-1 van Fletiomare te winnen en door het verlies van Vianen is Soest nu zo goed als zeker kampioen. Met nog vier wedstrijden te gaan heeft Soest nu zeven verliespunten minder en een veel beter doelsaldo, zodat a.s. zaterdag het kampioenschap zeker ge steld kan worden. Soest begon de wedstrijd tegen Fle tiomare niet zo best. Vooral in de ver dediging werd aan de aanvallers van de tegenpartij de nodige ruimte gela ten. Uit éen van die aanvallen wisten dezen dan ook de score te openen. Soest werd door dit doelpunt wakker geschud en kon Fletiomare verder on der constante druk houden. Uit een van de strafcorners werkte Michiel Weverink, de bal achter de keeper van Fletiomare. Deze 1-1 stand was tevens de ruststand. Na rust ver- hoogdde Soest de druk op het doel van Fletiomare, dat nog nauwelijks een aanvallen toekwam. Na een schitterende aanval zette Amoud Koppe uit een voorzet van Laurens Ros Soest op een 2-1 voorsprong. Ondanks enkele goede mogelijkheden wist Soest de voorsprong niet meer uit te breiden. Eindstand 2-1. A.s. zaterdag moet Soest aantreden te gen Spitsbergen. In deze wedstrijd kan het kampioenschap reeds veilig gesteld worden. Uitslagen: Jongens Soest Al - Be Fair Al 4.1 Doorn B2 - Soest B3 4.2 Culemborg BI - Soest B4 1-3 Woerden Cl - Soest Cl i-0 Soest C2 - SCHC C3 2-5 Soest C3 - Maarn C2 1.3 Nieuwegein D2 - Soest Dl 0-4 Soest D2 - Doorn Dl 1.2 Meisjes Laren Al - Soest Al 5.0 Soest A3 - Hilversum A4 4-0 Soest BI - Gooische BI 1-0 Gooische B2 - Soest B2 1-1 Shinty B2 - Soest B3 Baarn B3 - Soest B4 Kameleon - Soest Cl Huizen Dl - Soest Dl Phoenix Dl - Soest D2 Weesp Dl - Soest D3 1-0 1-7 2-0 2-3 2-0 3-0 Uitslagen van de zondag 20 april ge speelde competitiewedstrijden: Jongens Soest A2 - Weesp Al 4-2 Soest BI - Haaskamp BI 3-1 Soest B2 - SCHC B3 4-1 SCHC B4 - Soest B3 4-4 Leusden B4 - Soest B4 0-10 Laren D2 - Soest Dl 1-5 Meisjes Schaerweyde BI - Soest B2 6-1 Soest B3 - Montfoort BI 1-1 Leusden B5 - Soest B4 4-1 Laren C2 - Soest Cl 4-1 IJsseloever Cl - Soest C2 4-1 SCHC D2 - Soest D2 1-3 De DVSB-adspiranten moesten thuis spelen tegen het sterke team van A,D.G. uit Amersfoort. Twee spelers van DSVB en drie van A.D.G. kwamen elkaar al tegen bij het schooldam- toernooi in Den Helder, vorige week. Danny Knijpingen, Simon Prinsenberg en Melle Visser moesten na een lange strijd hun punten laten aan de tegen stander. Henriëtte Da velaar haalde na 2 uur spelen verdienstelijk een remise, zodat de uitslag 1-7 werd voor A.D.G. De pupillen speelden ook thuis en be haalden een prachtige overwinning op 'Zenderstad' uit IJsselstein. Koen Stanton, Bart Heek en Stephanie Prin senberg rolden hun tegenstanders op, waardoor ze een 6-0 voorsprong na men. Justin Wuring speelde remise zo dat de einduitslag 7-1 werd voor de DVSB pupillen. Morgen 24 april spelen de adspiranten thuis in de Open Hof tegen U.D.G. en de pupillen gaan op be zoek bijN.D.G. I. Zaterdag 26 april 10.00 -18.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 27 april 13.30 -17.30 uur Red Stars basketbal Zaterdag 26 april 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 20.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 27 april 09.00 -18.00 uur Badso badminton Zaterdag 26 april 12.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 27 april 12.00 -15.00 uur Selby badminton Een Turks èn een Marokkaans voetbal elftal uit Soest zullen deelnemen aan een voetbaltoernooi voor 'etnische groe peringen,' dat op 8 mei (Hemelvaarts dag) in Driebergen wordt georgani seerd. Het Provinciaal Overleg Coör dinatoren Minderheden (POCM), het Provinciaal Steunpunt Sport Utrecht (PSSU) en de Antiliaanse Sportraad (ASR) hebben gezamenlijk een sport- ontmoeting voor etnische groeperingen uit de provincie Utrecht opgezet. De sportontmoeting omvat de volgende onderdelen.: - Een voetbaltoernooi waarin 18 ploe gen deelnemen afkomstig uit Drie bergen, Zeist, Amersfoort, Veenen- daal, Werkhoven, Bilthoven, Bun schoten, IJsselstein, Soest, Leusden, Nieuwegein en Utrecht - Een culturele happening met muziek, dans, exclusieve hapjes en drankjes; - Volleybal- en basketbalaktiviteiten in de sporthal. De deelnemers aan deze dag komen uit Turkije, Marokko, Vietnam, Spanje, Griekenland, Joegoslavië, Suriname en de Nederlandse Antillen. De aktiviteiten vinden plaats op en rond de voetbalvelden van CDN Drie bergen en in sporthal Hoenderdal. Bij de opening om 10.30 uur treft men ver tegenwoordigers aan van de diverse landen. Het voetbaltoernooi, opgeluisterd met een culturele happening, begint om 11.00 uur, de aktiviteiten in de sporthal om 14.00 uur. De finale van het toernooi is om 17.00 uur, waarna om plm. 18.00 uur deze sportieve ontmoeting met een prijsuitreiking wordt afgesloten. Er worden opnamen gemaakt door het videoteam van het Turkse en Marok kaanse video journaal, waardoor de deelnemers in een later stadium de beelden van de finale thuis kunnen bekijken. Een ieder die deze dag wil komen be zoeken is van harte welkom. Inlich tingen: Ed Meijer, tel.:030-314054. Zaterdag werd in Doorn (het thuisbad van de Duinkikkers) de laatste wed strijd gezwommen van de F-competitie. Behalve de persoonlijke records wer den er twee clubrecords verbeterd door Frits Wibbelink, de 100 mtr. schoolslag en de 100 mtr. vlinderslag. De kinderen hebben goede tijden gezwommen, zo dat er goede vooruitzichten zijn voor de volgende F-competitie die in septem ber weer begint. De uitslagen waren 100 mtr. vlinderslag Willy van Ruitenbeek 1.22.6 le Rena Kok 1.39.4 Mariska Brienen 1.34.9 René van Walsem 1.24.6 Steven Uyland 1.14.6 2e Frits Wibbelink 1.10.9 le 100 mtr. rugslag Anouschka Spelbos 1.26.0 le Annuska v. Drie 1.32.7 100 mtr. schoolslag Steven Uyland 1.21.5 René v. Walsem 1.27.2 Frits Wibbelink 1.19.5 Mardel Kieliger 1.22.1 Ralph Hellebrand 1.23.1 Axel de Zoete 1.30.1 Marco Brons 1.37.2 Antonio v.d. Hengel 1.46.1 Mariska Brienen 1.47.5 Annuska v. Drie 1.34.7 Anouschka Spelbos 1.40.5 Monique v. Egdom 1.39.0 100 mtr. vrijeslag Marco Brons 1.05.9 Antonio v.d. Hengel 1.18.1 Willy v. Ruitenbeek 1.15.5 Christine Buist 1.13.9 Marja de Zoete 1.11.4 Marcel Kieliger 1.06.0 Ralph Smits 1.05.1 Axel de Zoete 1.04.0 Monique v. Egdom 1.20.8 200 mtr. wisselslag Willy v. Ruitenbeek 2.59.0 Christine Buist 3.00.1 Marja de Zoete 2.55.3 Welpen H.V.N.O. - B.D.C. I 6-12 B.H.C. 2 - B.D.C. 2 3-0 Meisjesadsp. Fortissimo - B.D.C. I 3-5 B.D.C. 2-B.H.C. 13-10 Meisjespup. H.v.B.S. - B.D.C. 4-6 Damesjun. B.D.C. I-U.D.S.V. 5-16 Fortissimo - B.D.C. I 11-2 B.D.C. 2-B.H.C. 11-14 Damessen. Uithoorn - B.D.C. I 5-9 B.D.C. 2 -Limvio2 9-3 Jongensadsp. I H.v.B.S. - B.D.C. I 3-18 B.D.C. 2 - Voice 7-9 Jongenspup. Fidelitas - B.D.C. 4-14 Heren jun. A.A.V. - B.D.C. 11-18 Herensen. Attila - B.D.C. I 15-11 Wedstrijdprogramma z aterdag 26 en zondag 27 april Zaterdag 26 april 16.00 uur Meisjespup. B.D.C. - Voice Zondag 27 arpil: veld l 11.00 uur Welpen B.D.C. 2 - Amersfoort 12.00 uur Jongenspup. B.D.C. -S.D.O. 12.50 uur Damesjun. B.D.C. 1 - Neyenrodes 13.50 uur Herensen. 1 B.D.C. 1 - Eendracht 15.00 uur Damessen. B.D.C. 1H.H.C. veld 2 12.00 uur Jongensadsp. B.D.C. 1-U.D.S.V. 13.00 uur Meisjesadsp. B.D.C. 1-S.H.V.U. 14.00 uur Herenjun. B.D.C. 1-D.S.O. Uitwedstrijden zondag 27 april: 1 11.00 uur Jongensadsp. A.A.V. - B.D.C. 11.00 uur Meisjesadsp. A.S.V. - B.D.C. 2 12.00 uur Welpen Neyenrodes - B.D.C. 1 12.00 uur Damesjun. A.A.V. - B.D.C. 2 13.00 uur Herensen. A.A.V. 3 A.A.V. 3-B.D.C. 2 Vrij zijn Damessen. 2 I In reserve shirt spelen Damesjun. 1 1 1 en Herensen. 1 I Donderdag 1 mei voor de Koppel- I cursus spelen Herensen. 1 en 2, Da- 1 1 messen. 1 en 2. Dames spelen om I 19.30 uur, Heren om 20.40 uur. 1 Aan de Steenhoff straat 30 A/hoek Dalweg Sinds enige tijd heeft Fitness sport studio Physical zich gevestigd aan de Steenhoffstraat 30a, ingang Dalweg. Met de komst van eigenaar Ron Gleym onderging de sportzaal een meta morfose. Er zijn diverse ruimtes ge creëerd en de nieuwe huiskleuren geven aan het geheel een totaal ander aanzien. De vroegere gymnastiekzaal van de Kardinaal Alfrink Mavo bood Ron Gleym een unieke kans een eigen fitness studio te beginnen, waarin hij niet kampte met ruimteproblemen. Hierdoor ontstaat de mogelijkheio waardoor diverse disciplines tegelij kertijd kunnen worden uitgevoerd. Ron Gleym (27) heeft zijn baan als pletons- commanaant dij net opleidings centrum opgegeven en begon aan de Steenhoffstraat een eigen studio. Hij weet hoe hij met mensen moet omgaan en staat er borg voor dat iedereen per soonlijke begeleiding krijgt bij bijvoor beeld fitness-aerobic. 'Door persoon lijke begeleiding is het voor iedereen mogelijk een programma te kiezen dat speciaal voor hem of haar is samenge steld' aldus de nieuwe eigenaar. Ron Gleym heeft veel kennis in huis en stuurt nieuwkomers niet zo maar de studio in. Tevoren vindt een gesprek plaats over de mogelijkheden en wen sen. Naast fitness, fitness-aerobic is er ook aerobic-dance en kinder-aerobic. Voor jonge ouders is het fijn te weten dat er kinderopvang is, zodat de kleu ters zich ook vermaken als vader of moeder sportief bezig is. Voor maxi male konditieverbetering is ér het on derdeel Fitness-aerobic. Een kombi- natie van beide manieren van bewegen door middel van stretch, spierverster- king en versterking van het ademha lingssysteem. Zo'n les bestaat uit 30 minuten warming up (aerobic), 30 minuten fitness, 20 minuten aerobic en 20 minuten cool down. Ladies gym Ladies gym is bestemd voor vrouwen van dertig jaar en ouder, waarbij geen leeftijd naar boven wordt aangegeven. Het doel van deze lessen is de lenigheid van de spieren en de totale soepelheid van het lichaam op peil te brengen. Lo gisch dat in deze uren ook de buik-, bil- en armspieren aan de beurt komen. Vrouwen, die om begrijpelijke reden niet graag in bikini of badpak lopen, kunnen via deze lessen een beter figuur bevorderen. Kinder aerobic Kinder aerobic wordt aangepast aan het vermogen van kinderen en heeft als doel ze wat soepeler en speelser te la ten bewegen. Een soort rhytmische gymnastiek waarbij plezier voorop staat. Na het sporten bestaat er ge legenheid gebruik te maken van een so larium met gezichtsbruiner. Wie nieuwsgierig is en informatie wil, kan vrijblijvend een kijkje nemen in de studio of telefoneren naar nummer 16000. De studio is open op maandag van 9.00 tot 21.30 uur, dinsdag van 13.00 - 21.30 uur, woensdag 9.00 - 21.30 uur, donderdag 10.00 - 21.30 uur, vrijdag 10.00 - 21.30 uur en zaterdag van 10.00 - 14.00 uur. i

Soester Courant | 1986 | | pagina 21