f.30.-belnu1 TAXI KLOMP 1 2984 De EHBO gifwij zer Caïé Restaurant Soestdijk WOENSDAG 23 APRIL 1986 SOESTER COURANT PAGINA 23 Zaterdag 26 april: Ruilbeurs voor vaste planten, stekken, kamerplanten, vazen, bloempotten en bloembakken |ehbogifwijzer "TÉsT Dixi-dienst in de Open Hof Hondenvereniging 'Zoys' gaat in andere lokatie wandelen »en Zaterdagmiddagmuziek Kennismaken met Bonsai een kursus voor beginners Minister E. Schoo in 't Witte Huis in Soest Muziekschool houdt open dag Burgerlijke stand Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' De Vrije Teugel Bingo in de Vijverhof TEL R.K.kerkdiensten Hondje weg Hondje terug Predikbeurten Kinderbingo in de Vijverhof Campagne met spectaculaire opbrengst: If9.173, - Rode Kruis ziet ledenbestand terugvallen ^wfeeSta^ïflehee.ve«or8d! Maatschappelijk werk Rommelmarkt Jeugdzorg Zondagmiddagconcert Kasteel Groeneveld Avond voor alleenstaanden Oranje-bingo in de Vijverhof Medische dienst Jeugd rode Kruis 1 in de prijzen Koffiedrinken met de boswachter Op zoek naar vroege vogels Het terrein van de Gemeentekwekerij aan de Molenstraat zal aanstaande za terdag weer het toneel zijn van de voor jaarsruilbeurs van Groei en Bloei. Van 10.00 uur tot 12.00 uur is er ge legenheid tot ruilen van allerlei tuin- materiaal, stekken en kamerplanten. Deze keer is er ook ruimte voor vazen, bloempotten, sierpotten, bloembak ken, schalen etc. Voor dit materiaal gelden twee 'spelre gels': 1. het materiaal moet gaaf of netjes ge repareerd zijn (een gelijmde scherf is b.v. geen probleem 2. het materiaal dat na de ruilbeurs over is wordt (zo mogelijk) voor een goed doel bestemd. Voor leden van een vereniging voor tuinliefhebbers zijn ruilbeurzen als deze een gelegenheid bij uitstek om in het bezit te komen van leuk en bij zonder tuinmateriaal. Het is dan ook de bedoeling zelf met iets aparts op de ruilbeurs te komen: de hoeveelheid is niet zo belangrijk Natuurlijk is in principe al het 'overtol lig' tuinmateriaal welkom, maar ook planten, die niet overbodig zijn, maar waar men wel een (klein) stukje van kan missen, zorgen op zo'n ochtend voor gezellige gespreksstof. Voor de organisatoren is het plezierig als men het materiaal zoveel mogelijk voorziet van naam, eventueel kleur, bloeitijd en hoogte en de planten liefst opgepot meeneemt. Trouwe bezoekers van de ruilbeurs weten dat ook kamerplanten en stek ken van kamerplanten kunnen worden geruild. Indien de plant door grootte of omvang niet naar de kwekerij te trans porteren is kan men ook een 'adverten tie' maken en die bij de ruiltafels op hangen. De geïnteresseerde kan dan een af spraak maken om de plant thui's op te halen. Mogelijkheden genoeg! Komt u zater dag even kijkje nemen? In Nederland komen jaarlijks meer dan 10.000 kinderen bij de huisarts of in het ziekenhuis met vergiftigingsver schijnselen door het 'snoepen' van huis-, tuin- en keukenprodukten. Dat zijn bijna 30 kinderen per dag! De meeste ongelukken doen zich voor bij kleuters en peuters. Huishoudelijke produkten en genees middelen zijn vaak levensgevaarlijk als kinderen er van eten of drinken. 58% van de vergiftigingsgevallen ont staan door het innemen van huishoude lijke produkten42% door het 'snoepen' van geneesmiddelen. Deze duizenden vergiftigings-ongeval- len zijn voor de Koninklijke Nederland se Vereniging EHBO aanleiding ge weest om een nieuwe speciale EHBO-- Gifwijzer uit te brengen. De EHBO wil hiermee bijdragen aan het voorkomen van ernstige schade bij dit soort onge vallen. De nieuwe EHBO-Gifwijzer geeft een uitgebreid alfabetisch overzicht van 250 huishoudelijke produkten, zoals bij tende schoonmaakmiddelen, petro leum, terpentine, lamp-olie en genees middelen, die in bijna ieder huis aan wezig zijn. Op de EHBO-Gifwijzer is snel en duide lijk te zien, wat de beste Eerste Hulp is, die iedereen kan verlenen, wanneer een kind zo'n produkt heeft binnenge kregen. Met deze Eerste Hulp kan in de meeste gevallen op eenvoudige wijze ernstige of grotere schade worden voorkomen. De EHBO-Gifwijzer geeft aan wat men bij vergiftigingen moet doen en wat men vooral niet moet 4e fthmwlj/inge» hu kunneit. Rtaeesr s«<:1 doen. Allerlei ingeburgerde gewoonten zijn vaak niet zo goed als men wel denkt. Zo denken veel mensen bijvoor beeld, dat het laten uitbraken altijd goed is. Maar, laten braken is bij be paalde stoffen zelfs gevaarlijkEn kan de toestand erger maken De EHBO-Gifwijzer is een kleurrijk, aantrekkelijk uitgevoerd overzicht (formaat 96 x 20,5) met duidelijke in formatie over de Eerste Hulp, die toe gepast moet worden, als een kind een schadelijke dosis van deze produkten heeft binnen gekregen of daarmee in aanraking is gekomen. De EHBO-Gif wijzer is samengesteld door deskun digen op vergiftigingsgebied. Aan de achterzijde is een overzicht opgenomen van alle EHBO-afdelingen in Nederland. De EHBO-Gifwijzer verdient een vaste plaats in elke huishouding (b.v. in keu ken of badkamer) en is te koop bij apotheek, drogist, grootwinkelbedrijf en daar waar tijdschriften worden ver kocht voor 7,95. De EHBO-Gifwijzer is ook verkrijg baar bij de meeste afdelingen van de Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO of rechtstreeks te bestellen bij de EHBO in Maarn (03432-3004) door overmaking van 10,- 7,95 ver zendkosten) op postgiro 30.44.85 t.n.v. EHBO - Maarn, met vermelding 'Gif- wijzer.' Op zondag 27 april wordt in Soest al weer de laatste Dixi-dienst van dit sei zoen gehouden. In de Dixi-diensten, die vijf maal per jaar gehouden wor den, proberen jongeren het geloof op een eigentijdse manier te beleven en uit te dragen, in woord en muziek. Zes jaar geleden werd gestart in de her vormde Emmakerk en inmiddels heb ben hervormde en gereformeerde jon geren binnen de voorbereidingscom missie de handen ineengeslagen. Ook zijn er contacten gelegd met rooms- katholieke mede-christenen. Kortom, de Dixi-diensten zijn bedoeld voor iedere gelovige in Soest en omgeving die zich aangesproken voelt. Aanstaande zondag zal ds. H. Omme- ring uit Baarn in de dienst voorgaan. Het thema zal zijn: "Hier ben ik." Muzikale medewerking zal verleend worden door het Dixi-combo onder lei ding van de Baarnse musicus Freek Berrier. Na afloop van de dienst is er ruim ge legenheid nog wat na te praten en op/of aanmerkingen of suggesties aan het adres van de voorbereidingscommissie zijn dan ook van harte welkom. Iedereen is uitgenodigd om zondag avond 27 april om zeven uur in de Open Hof (hoek Dal weg-Veenbesstraat) aan wezig te zijn. Inlichtingen: tel. 14479. Omdat er veel mensen zijn, zeker leden van "Zoys", die in de Soester Duinen ongeveer elk zandkorreltje weten te liggen, heeft de H.V. "Zoys" naar een andere lokatie uitgekeken voor de jaar lijkse wandeltocht. De vereniging heeft beslag weten te leggen op een vergunning voor de bossen van Staatsbosbeheer, gelegen tussen Paleis Soestdijk en de Lage Vuursche- Hier is een mooie en afwis selende route uitgezet en voor de ver andering geen puzzel wandeltocht maar een gezins wandeltocht. Een "aardigheidje" is ook ingebouwd. De datum is vastgesteld op zondag 4 mei a.s. Gezien jong wild en broedende vogels moeten de honden aangelijnd zijn. De start is op de Edmond Insinger- laan, tegenover Restaurant 't Spiehuis aan de Biltseweg. Parkeren op de Ed mond Insingerlaan (s.v.p. netjes in de bermen, weg vrijlaten voor de poli tie, brandweer, ziekenwagen). De starttijd is tussen 11.00 uur en 13.00 uur. Duur van de gezinswandeltocht is ca. 2 uur. Inschrijfgeld voor niet- leden 3,00 per gezin65 gezin 1,50. Als het weer meezit heeft het hele ge zin er plezier in om in dit mooie ge bied te wandelen, en anders zeker de hond, hetgeen voor de H.V. "Zoys" toch een belangrijk punt is. De Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht van 26 april a.s. is gewijd aan twee Franse missen, één uit de 18e en één uit de 20e eeuw. De organist Jan Jansen speelt een Mis van Fran?ois Couperin en tezamen met Christine Jansen (sopraan) en Wim Slot (slagwerk) de Messe pour la. Jour de Paix (geschreven in 1940 bij het uit breken van de 2e Wereldoorlog) van André Jolivet. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. Over bonsai, een Japanse naam voor dwergboom, zijn nogal wat hardnek kige fabeltjes in omloop: bonsai zouden duur zijn, bonsai moeten oud zijn, bonsair zijn lastig te verzorgen en ik ben te oud om er nog mee te begin nen. Theo Kersten, bij de leden van Groei en Bloei welbekend, is een enthousiast bonsai-liefhebber en hij wil in een korte kursus wat misverstanden over bon sair uit de weg ruimen. De kursisten gaan samen met Theo een bonsai-zaai ling oppotten. Verder zal hij hen mee nemen in de historie van bonsai en hen langs de verschillende boomsoorten, bonsai-stijlen en verzorgingstechnie ken leiden. Het is geen moeilijke kursus voor stu- diebollen en plantenkenners, maar meer een wandeling door het bonsai- bos voor bewonderaars en nieuwsgie rigen. In de kursusprijs is een zaailing en een eenvoudig aardewerk-bakje inbegrepen. De kursus vindt plaat op drie woens dagavonden: 14, 21 en 28 mei, van 20.00 uur tot 22.00 uur in de Gemeentekwe kerij aan de Molenstraat. De kursus- kosten zijn voor leden van Groei en Bloei 25,-voor niet-leden30,--. Men kan zich voor deze kursus opgeven bij mevr. A. Mees, tel. 03463-3279 (liefst bellen tussen 17.00en 18.00 uur). Thema: 'liberalen en ontwikkelings samenwerking De JOVD in de regio Eemland organi seert, met het oog op de komende tweede kamerverkiezingen een thema-avond op 23 april 1986. Voor deze avond is als gastspreker aanwezig minister E. Schoo van Ontwikkelingssamen werking. Door haar specialiteit zal die avond ook in het teken staan van Ont wikkelingssamenwerking, met de na druk op liberalen en ontwikkelingssa menwerking. Zij zal een nadere uit eenzetting geven over het jongeren- standpunt t.a.v. ontwikkelingssamen werking. De aanwezig kunnen haar vragen stellen over het onderwerp, als ook andere vragen. De jongeren zullen in de gelegenheid worden gesteld hun denkbeelden en vragen te spuien, maar ook de ouderen zullen ruimschoots aan bod komen. 23 april in het Witte Huis, Birkstraat 138 te Soest, nabij sportpark Birkhoven. Op zaterdag 26 april zet de Muziekschool haar deuren tussen 10.00 en 16.00 uur open! Men kan dan alle informatie krijgen over het nieuwe kursusjaar 86/87. De docenten zijn aanwezig en er zal doorlopend gespeeld en gedanst worden door de leerlingen, zodat men een volledig beeld krijgt van wat er op de RMA zoal te doen is. De nieuwe folder en aanmeldingsfor mulieren liggen (gratis) klaar. Vrije toegang voor iedereen. Komt allen! Plaatsen: Muurhuizen 1 (of Zuid singel tegenover nr. 13) in Amersfoort: Kerkplein 1 in Soest. GEBOREN: Tessa Elise Barbara, dochter van A. E. Koudijs en B.J.M. 't Lam. - Aëron Nicky Yoran, zoon van J.C.A. van der Looij en M.A. Netten. - Hermanus, zoon van H. van Rouwendaal en J.F. de Boer. - Mandy, dochter van I.J. van Foeken en M. de Laive. - Jasper Jacob, zoon van P.H. Poot en M.M.A. van den Dijssel. - Nazire, dochter van S. Cetin en G. Bilici. - Abraham Christiaan, zoon van A. Buurma en C. Schoe. - Den nis Cornelis Andreas, zoon van C. Wals en C.H.M. van de Pol. - Renée, dochter van F.S. van der Sterren en A. Windeij. - Andy, zoon van F.J.C. Mesker en C. van Oostenbrugge. - Ilse Hendrika Adriana Cornelia, dochter van J.J.B.M. Vaessen en A.J.M. van Box tel. - Kim, dochter van M. Kocer en G.W. van Bennekom. - Linda Michelle, dochter van E.M. Reinsma en E. Ot- tens. - Roos, dochter van A. Venema en M.H. Welmers. - Roy, zoon van H.G. Brink en M.H.M. Tammer. - Mathilde, dochter van T. Hagens en J. Wojnaro- wicz. - Robert, zoon van A. van den Broek en A.M. J. Riksen. ONDERTROUWD: Hubertus Emmanuel Johannes Jaco- bus van Wijck en Merel Ellis Schot. - Max Weeda en Jacoba Maria Schut. - Gerald Karl Ferdinand Hohner en Lida Elsje Willy Meijer. - Jacob Vreugden- hil en Maria Anna Geertruida Le- winski. - Petrus Antonius van den Brink en Elisabeth Maria Henrica van Dorreteijn. - Victor Jurgen Visser en Jacoba Huberta Pouw. GEHUWD: Alfons Kiljan en Mathilde Piepenbroek. OVERLEDEN: Lambertus Grool - Maagje Middel man, wed. van G.A.J.T.J. van der Schaft. - Jans Tuin, echtgen. van A.J. Nomden. - Johannes Hendricus Her manus van den Berg, echtgen. van G. Hoek. - Gerardus Wilhelmus Visser, wed. van M.J. Bosman. - Carolina van Kranen, wed. van L.P.C. van Rensen. GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 24 april Vanochtend komen zestig kinderen van de Insingerschool op bezoek. We ver wennen hen met een leuk dierenpro- gramma. Ook volwassenen kunnen te recht op de boerderij: samen mooie dingen maken van 9.30 - 11.30 uur. Het kost slechts 2,50, inklusief koffie. Komt u ook eens langs? Na schooltijd is het weer de beurt aan de kinderen die mee willen doen aan de dierenmiddag. De leiding heeft van middag een leuk programma in elkaar gezet. Doe je mee? Het kost maar 1 gulden. Tot slot vieren we deze dag ook weer een verjaardag. Vrijdag 25 april: Vanaf 9.30 uur kunnen ouders met peuters komen spelen. De peuterakti- viteiten worden druk bezocht. Daarom hebben we ook besloten uit te wijken naar twee middagen erbij. Dat is dan op dindsag- en donderdagmiddag van 13.30 - 15.30 uur. Nogmaals: het is géén crèche. Peuters mogen dus alleen met vader of moeder komen, maar dat maakt dubbel plezier! Kosten zijn 3 gulden per paar. 's Middags kunnen kinderen komen tui nieren. Wil je een tuintje, dan moet je snel zijn. Er zijn er nog enkele vrij. Kosten35 gulden per seizoen. Als je niet wilt tuinieren, kun'je ook ko men spelen. Rien en Lydia hebben weer allerlei leuke spelletjes voor jul lie bedacht. En dat kost maar 1 gulden. We beginnen na schooltijd met thee en dan... Zaterdag 26 april Vandaag geen verjaardagen i.v.m. voorbereidingen voor Koninginnedag. Wel kunnen kinderen van 4 tot en met 12 jaar komen spelen en knutselen. Er is voldoende leiding aanwezig. Dit kan van 13.30 - 16.00 uur. Aan het eind van de middag stoken we een kampvuur. Dinsdag 29 april Peuter/ouderaktiviteit van 9.30 - 11.30 uur. 's Middagstuinieren voor de tuin- kinderen en muziek maken (o.a. gi taarles) voor de andere kinderen. Woensdag 30 april: Vanaf 12.00 uur groots -kinderfeest op ons terrein. Met o.a. Clownoptredens, spelencircuit, luchtkussen, dieren- prijsvraag, ezelkar rijden etc. etc. Mooie prijzen en veel plezier voor weinig geld. Ook ouders worden na drukkelijk uitgenodigd mee te komen. De bekende figuur Pinkeltje presen- 'teert het programma. Tot slot op deze dag willen we een ta lentenjacht presenteren. Daarvoor hebben we wel genoeg deelnemers nodig. Heeft uw kind talent om te zingen, toneel te spelen, goochelen, etc.? Dan kan het optreden voor een groot pu bliek Kinderen mogen alleen optreden of in een groepje. Opgave kan tot 14.00 uur op de kinderboerderij. Alles mag, behalve playbacken. We hopen op een fijne dag! Komt u ook? De wijkvereniging Overhees organi seert op zaterdagavond 26 april a.s. een bingo in de Vijverhof. Er zijn ook nu weer prachtige prijzen te winnen. Prijs per kaart voor leden en dona teurs: 4,-, voor introducés het dubbele. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. In de pauze wordt een Play back-show gehouden. v 11 Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur VERMIST: 16-4. Kater, gr./zw. cypers, witte bef poten, gec., 10 jr. v.d. Berg, Bosstraat 2, 3766 AG Soest, tel. 02155-12825. 13-4. Kater, zw. orahjë/gele ogen, on gec.. m. l jr. klem/gedrongen. Haak, Ringlaan 3, 3743 DA Baarn, tel. 02154- 20617. 11-4. Kater, rood cypers, witte buik, kleine kop, ongec., 9 mnd. Vinke, Brandsmastraat 13, 3762 JJ Soest, tel. 02155-124022. 10-4. Kater, rood cypers, witte bef borst schouder, 2 jr., ongec. Schram, Acacialaan 13, 3741 WB Baarn, tel. 02154-17311. 8-4. Kater, zw., witte bef en poten, witte streep over kop (diagonaal) ongec., 9 mnd. Dumoulin, Nassaulaan 59, 3743 CB Baarn, tel. 02154-12270. 16-4. Poes, zw., witte snor bef teen, ca. 1 jr. v. Wegen, Lijsterbeslaan 81. Baarn, tel. 02154-18814. Schildpad, Bakker, Bartolottilaan 47, 3768 GB Soest, tel. 02155-16306. GEVONDEN: 17-4. Kater, rood cypers, witte borst voeten rechtervoorpoot, omg. Co- lenso Soest. 16-4. Kater, zw., Eemweg. Dood, Baarn. 14-4. Parkiet, wit, tam, omgv. Hoofd straat Baarn. Dierenopsporingsdienst, Amivedi Baarn/Soest, tel. 02155-20805. Vleesverkoop voor iedereen Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Zondag 27 april HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. C.R. H. ter Haar Romeny Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L. J. van den Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur prof. dr. K. Runia, Kampen; gez. dienst 19.00 uur Dixidient; ds. H. Ommering, Baarn Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J.H. Gijsbertsen; H.A. Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 uur ds. T.B. van Houten In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 19 9.30 uur ds. J. van Buuren; jeugddienst 17.00 uur ds. H. van Heijst; gez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. H. van HeijstH.A. 17.00 uur ds. J. van Buuren; avondge bed De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur prof. dr. K. Runia, Kampen gez. dienst 17.00 uur ds. J. Huisman Baarn CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J.W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. G.E. Geerds;H.A. GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg44 9,30 uur leesdienst 14.30 uur ds. M. van Gelder, Gelder- malsen NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur drs. J. Kamerling, Maarn EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.00 uur A. van Slooten CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 15.00 uur doopdienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Dienstenzondag 9.30 en 16.00 uur woensdag 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soestdinsdag 19.35 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn:zondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong Sterrenberg 10.30 uur ds. H.P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur dhr. E. Wind, Apeldoorn 19.00 uur ds. A. Altena, Leersum BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b Geen dienst EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur bloemendienst in Amersfoort NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. H. Kiezebrink VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. A. Reitsma, Bunschoten RPF houdt regionale verkiezingsbijeenkomst De Reformatorische Politieke Federa tie (RPF) houdt op vrijdag 25 april een openbare vergadering voor de regio Zeist e.o. (waarvan ook Soest deel uit maakt) in gebouw Calvijn, Bergweg 6, Zeist. Aanvang 20.00 uur. De nr. 2 van de RPF-lijst, Jan Rietkerk, spreekt over het onderwerp'Waar het op aan komt bij de bescherming van de vrede.' Na de pauze is er een discussie over actuele politieke onderwerpen. De wijkvereniging Overhees organi seert op woensdag 7 mei a.s. een kin derbingo in de Vijverhof. Er zijn zeer leuke prijzen te winnen. Kinderen van leden en donateurs beta len per kaart 1,50; introducés het dubbele. Aanvang 14.00 uur. Alle kinderen ont vangen een gratis glas limonade. Het Rode Kruis afdeling Soest-Soester- berg heeft het jaar 1985 afgesloten met 3351 leden. Dat is een flinke terugval vergeleken met het jaar daarvoor, toen nog 3923 mensen lid waren. Door de hogere gemiddelde contributie heeft de ledenterugval echter nauwelijks in vloed op de totale contributie-opbrengst, maar als het Rode Kruis zijn taken naar behoren wil blijven vervullen zal het ledental weer moeten stijgen. Een en ander staat te lezen in het jaar verslag dat vorige week werd behan deld tijdens de jaarvergadering van het Rode Kruis. De landelijke ledenwerf- aktie in oktober vorig jaar leverde slechts 40 nieuwe leden op, zodat het bestuur zich genoopt ziet de wervings- aktiviteiten grondig te evalueren en te verbeteren. Spectaculair De inzamelingscampagne was daaren tegen een spectaculair succes: een meeropbrengst van 30 procent, wat wel licht "helaas" te danken is aan de gro te rampen die zich vorig jaar hebben voltrokken, o.m. in Mexico en Colom bia. De campagne leverde 49.173,- op (in 1984 34.142,-) inclusief een naar het bestuur hoopt jaarlijks terugkeren de gift van 5000 gulden. De verschillende aktiviteiten binnen het Rode Kruis - Welfare, Colonne, Bloedbank, kunnen positief worden gewaardeerd. Ook de vakantieprojek- ten waren succesvol: 9 deelnemers aan een vakantie week op de "Henry Du- nant", twee voor de jongerenboot en 15 deelnemers aan vakantieweken in de tehuizen van het Rode Kruis. Boven dien "adopteerde" de afdeling nog drie 1 I gasten van minder draagkrachtige af delingen. Aan de bustochten namen in totaal 90 personen deel. Het bedrag dat in 1985 beschikbaar kon worden gesteld voor internationale hulpverlening was 27.377,-. Het jaar daarvoor was dat 26.093,-, zodat er sprake is van een geringe stijging. Verder heeft de afdeling een lening verstrekt aan het hoofdbureau in ver band met de bouw van een nieuw hoofdkantoor van 20.000 gulden en is er ook een reservefonds gevormd voor de eventuele nieuwbouw van een plaatse lijk onderkomen, omdat de toekomst van de "Zonheuvel" aan de Soester- bergsestraat - in verband met de ver koop van Zonnegloren - nogal onzeker is. Het Rode Kruis huurt de villa van Zonnegloren. Nieuwe behuizing? De afdeling heeft zich beraden over een eventuele toekomstige behuizing, waar met name ook geoefend kan wor den. Daarvoor is een "Stichting Bouw fonds" in het leven geroepen, om er voor te zorgen dat bij het verlaten van de Zonheuvel een andere behuizing wordt gevonden. Van het kapitaal wordt daarvoor een bedrag van 8000 gulden opzij gelegd en uit het resultaat over 1985 nog eens 22.000 gulden, zodat het "potje" al 30.000 gulden groot is. Vernielingen aan auto Onbekenden hebben vorige week de motorkap en de kentekenplaat vernield van de auto van J.S. uit Soesterberg. De wagen stond geparkeerd aan de Ge neraal Spoorstraat. Vredehotstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 Zaterdag a.s. van 9.00 tot 15.00 uur Zaterdag 26 april a.s. vindt de 16e rommelmarkt van stichting Jeugdzorg plaats. Het terrein van De Vangrail aan de Nachtegaalweg wordt dan weer omgetoverd tot het 'Waterlooplein' van Soest. Snuffelaars, verzamelaars, toe komstige kamerbewoners en u meneer en mevrouw kunnen hun hart ophalen op deze rommelmarkt. Er zijn vele leuke spullen te koop, die door vele vrijwilligers de laatste weken zijn ver zameld, gesorteerd en geprijsd. De rommelmarkt heeft ook weer een plekje ingeruimd voor het Rad van Avontuur. Want met het Rad van Avon tuur kunt u ook nu weer een leuk avon tuur beleven als u meedingt naar één van de leuke prijzen. De markt wordt dit jaar verrijkt met een stand Volks schilderen. Ter plekke kunt u tegen vergoeding vaasjes en andere prul letjes laten beschilderen. Heeft u na lang snuffelen op de markt, trek ge kregen in iets hartigs, dan kunt u te recht in de stand met warme hapjes. Laat uw kans niet voorbij gaan. De rom melmarkt is geopend van 9.00tot 15.00 uur., Op zondag 27 april a.s. wordt in de Mamuchetzaal van Kasteel Groene veld in Baarn een zondagmiddagcon cert gegeven door Albert de Kerk (or gel) en Brigit de Klerk (blokfluit). Vader en dochter de Klerk spelen wer ken van diverse bekende en minder bekende componisten. Het concert be gint om 16.00 uur. Toegang: 7.50; jeugd/5,-. Op zaterdag 26 april organiseert de NVSH-afdeling Amersfoort/'t Gooi een avond voor alleenstaanden. Het gebouw van de NVSH staat aan de Curacao- laan 49 in Amersfoort. De avond begint om 21.00 uur. Wilt u meer over deze avond weten, dan kunt u bellen 's avonds na acht uur: tel. 033-622217. 'Vrouwen in de Bijstand' De werkgroep 'Vrouwen in de Bij stand' houdt op dinsdagmiddag 29 april weer een bijeenkomst in clubhuis 't Kruispunt aan de Alb. Cuyplaan, van 13.30 tot 15.30 uur. Onderwerp van deze middag: 'Moge lijkheden voor Vrouwen op de arbeids markt.' Gast is Gerda Moeren, beroepskeuze adviseuse, namens het Gew. Arbeids Bureau Amersfoort. Alle vrouwen die interesse hebben zijn welkom. Nadere inlichtingen: tel. 17431. De wijkvereniging Overhees organiseert in samenwerking met het Oranje Comité op woensdagavond 30 april a.s. een bingo in de Vijverhof. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Voor de ze gelegenheid zijn er speciaal mooie prijzen te winnen. Prijs per kaart voor iedere deelnemer slechts 4,-. Zaterdag 26 en zondag 27 april HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zon dag 24.00 uur waargenomen door: J. P. Krijger, Prunuslaan 10, tel. 12423. H. D. van Dorssen, Gerrit v.d. Veenstraat 129, tel. 15631. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! SOESTERBERG F. P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 1517. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur. Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. Extra dienst op zaterdagochtend, 9.00 - 12.30 uur: Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Attentie! In een deel van het aan het begin van dit jaar verspreide apothekenroos- ter - "De klok rond" - is de datum van woensdag 30 april (Koninginnedag) weggeval len öf in zwart gedrukt. Om misverstanden te voorko men: de apotheekdienst wordt die dag waargenomen door apotheek Bierhaalder in Baarn. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00 -13.30 uur: T. J. A. van Kooten, Julianaplein 5, tel. 12314. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur Grote huisdieren H. Blanken, Eemnes, tel. 02153 - 12706. Kleine huisdieren: J. M. L. Broeckman-van Hall, Van Goyenlaan 17, tel. 19633. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155- 18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 0 Soesterberg, Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Afgelopen zaterdag is het JRK (Jeugd Rode Kruis) uit Soest naar Doorn ge weest. Daar was ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het Ned. JRK" een toernooi georganiseerd. Dit toer nooi werd bezocht door verschillende JRK-groepen uit de kring Utrecht. Dat zoiets reuze spannend kan zijn bleek wel toen de twee ploegen (EHBO A EHBO B) uit Soest zich na het EHBO gedeelte geplaatst zagen op een eerste plaats. Na de pauze was er een behen- dighfeidsrace. Toen het uiteindelijke re sultaat bekend werd, bleek Soest I (EHBO A) eerste geworden te zijn in zijn categorie en Soest II (EHBO B) was tweede geworden in zijn categorie. Al met al een succesvolle dag voor het JRK dat pas in januari 1986 gestart is. 1986 gestart is. Uitslagen: A-ploegen 1. Soest; 2. Woudenberg II; 3. Wouden berg I4.Leusden AI5. Rhenen AI. B-ploegen 1Leusden BI2. Soest II3. Utrecht II 4. Rhenen BI5. Zeist II6. Driebergen I7. Driebergen II8. Zeist I9. Utrecht I. Op zondag 27 april om 6.00 uur is het weer zo ver, u kunt dan met boswach ter André Wiersma op stap, luisteren naar het wakker worden van de vogels. De wandeling start bij de ingang van Kasteel Groeneveld en staat mede onder leiding van leden van de vogel wacht 't Gooi en Vechtstreek. Er wordt in kleine groepjes gewandeld zodat de uitleg van de vogelwacht en het luis teren naar de zang volledig tot hun recht kunnen komen. Bij het opkomen van de zon ontwa ken de vogels en gaan zingen, iedere vogel zijn eigen lied. Waarom zingen vogels nu in de lente zo mooi en uit bundig? Omdat het zomer wordt? Omdat ze vrolijk zijn? Misschien wei, maar de voornaamste reden is, dat door middel van zijn zang, iedere vogel een bepaald terrein afbakent, om er zijn nest te gaan bouwen. Hij laat als het ware horen waar zijn gebied begint en eindigt en een ander van zijn soort mag die grenzen niet overschrijden. Soms moet er zelfs om gevochten wor den. Omdat het 's morgens vroeg nog stil is, kan men dit spel goed horen en de verschillende soorten onderscheiden. De merel, de zanglijster, de vink, de koolmees en de bonte specht die rof felt op een dode tak. Misschien krijgt u zelfs een aantal soorten te zien. Na afloop van de wandeling staat in het kasteel de koffie voor u klaar. En wilt u ook deelnemen aan het Vroe ge Vogels Ontbijt, dan kan dat. De kosten daarvan zijn 12,50 voor vol wassenen en 7,50 voor kinderen tot 10 jaar. In verband met de beperkte ruimte graag even reserveren (02154-21192) En denk erom, vroeg uit de veren, om zes uur vertrekt de boswachter vanuit Kasteel Groeneveld.

Soester Courant | 1986 | | pagina 23