INTERESSE? MINOLTA WEEK KORTE DUINEN uon <?//©n computer/ uon ©/>"(?n OPHEFFINGSUITVERKOOP MENU speciaal MSX COMPUTERS 'Klein Engendaalweg is geen bouwvallige buurt! Uit eten zonder flauwekul? Bewoners krijgen drie maanden uitstel vb scliocmsikcr r MINOLTA Controle op overhangende takken 'Het Ooilege moet wet houden! Bewoners ageren tegen activiteiten in voormalig stortgat Bang&Olufsen il van Schoemaker Bewoners in verzet Vervuilde Randstad- grond wordt deze week weggehaald LAATSTE WEEK! VOOR DE HELFT VAN DE HALVE PRIJS KORTING TENMINSTE 75-80% 'Boom-affaire' moet opgelost worden door nieuw overleg hotel heidepark ü-» hift-hrA/Pn n' pp- V.V.V. vraagt gegevens van grote evenementen Braderie bij Stratenloop Klaarwater Wateroverlast Overhees: Burgemeester Scholten opent volkstuincomplex Canonsok 398.- AVT Goldstar 80k 398.- Spectra video 449.- Diskettes 51A" iost .29!° Data cassettes c15 2!5 foto-film-uideo Winkelcentrum "Hartje Zuid" Tel. 12874 computer/ WOENSDAG 23 APRIL 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 1984 DO uur Stap deze week dan eens bij ons binnen en maak kennis met al die kwaliteits-camera's van Minolta. Ze staan er allemaal. Van super eenvoudig en geheel geautomatiseerd, tot aan die geweldige Camera van het Jaar: de Minolta 7000. Geheel nieuw in het programma is de Minolta 5000 die afgelopen week werd geïntroduceerd en natuurlijk niet ontbreekt in deze Minolta-week. Accessoires, objectieven, flitsers enz. het is er allemaal. Deze Minolta-week vormt een gelegenheid bij uitstek om die tientallen Minolta produkten nu eens zelf ter hand te nemen. WantMinolta, een zichtbaar verschil. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 85 Ambtenaren van de politie en de dienst Gemeentewerken zullen de komende weken intensiever gaan letten op overhangende takken en hagen e.d. Waar nodig zal worden opgetreden. Ingevolgde de artikelen 122 en 123 van de Algemene Verordening Soest (A.V.S.is men verplicht de overhangende takken van bomen en hagen te snoeien op een zodanige wijze dat de passanten er geen hinder van onder vinden. Ook op kruispunten dient de hoogte van de hagen e.d. zodanig te zijn dat de verkeersveiligheid niet in het gedrang komt. De verkeersveiligheid is een zaak waar een ieder van ons mee te maken heet. Dagelijks nemen we als voetganger, fietser of automobilist deel aan het verkeer. Er zijn verkeersregels en we trachten deze zo goed mogelijk na te leven. Maar toch wordt dat verkeer - zonder dat men zich er vaak van bewust is - problemen bezorgd, juist door de overhangende takken en brede, hoge hagen in de vaak rijk begroeide tuinen. Door de grote bomen en hoge brede hagen wordt het uitzicht op belangrijke verkeerssituaties be lemmerd, terwijl voetgangers hinder ondervinden van uitstekende rozen- takken en de over de trottoirs hangende takken. c82f "Wederom vragen wij, de bewoners van de Verlengde Talmalaan, Uw aan dacht voor de reeds volgestorte zand- gaten aan de Verlengde Talmalaan. U kunt zich voorstellen dat wij zèèr teleurgesteld zijn, omdat nog steeds niet is voldaan aan de gestelde voor waarden n.1. het geheel afgewerkt om in oorspronkelijke staat (agrarisch!) terug te brengen." Zo begint de brief aan het gemeente bestuur van de heer B. M. van Heezik die vindt dat de bewoners zeer tolerant zijn geweest in 1982/1983 toen. zij be loofden geen beroep aan te tekenen mits de eigenaar van het zandgat de stortplaats per 1 januari 1985 zou af werken en in de oorspronkelijke staat zou terugbrengen. Men vindt dat het bedrijf van de heer Kuyer genoeg heeft kunnen floreren door de ontgrondingen, de stortingen en door zijn huidige bezigheden ter plekke. De onrust en de agitatie van de be woners is opnieuw opgelaaid toen veer tien dagen geleden een deel van de hout wal, die aanvankelijk de bezigheden (hout versnipperen) aan het oog ont trok, werd gekapt. Nieuwe bomen wer den niet aangeplant. De Deense vomigevws van beeld en geluid 'n klasse apparaat B&OVHS met 3 jaar garantie' 2095.- Schoemakér is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TVv video en stereo apparatuur van topklasse1* met driejaar garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 "Dat de heer Kuyer de voorschriften en afspraken nooit zo nauw heeft ge nomen, moet de gemeente inmiddels wel bekend zijn. Ook nu de onderne mers Kuyer, Beijer en Kok de handen ineengeslagen hebben en één front ma ken, mag dit niet verhinderen dat af spraken en voorschriften nageko men worden", aldus de briefschrij ver. De heer Van Heezik voegt er desge vraagd nog aan toe, dat hij de heer Kuyer zijn inkomsten wel gunt, maar dat de man zijn woord moet houden en dat de gemenete zo nalatig is deze activiteiten toe te staan en de bewoners in hun hemd zet, "Ik ben het echt zat. Het is voor mij een kleine moeite om weer 36 hand tekeningen te verzamelen, maar ik hoop dat deze brief voldoende duidelijk en overtuigend is. Die troep wil ik liever vandaag nog kwijt, dan morgen. Ik wil dat het College van B. W. wet houdt." De bewoner stelt tenslotte in zijn brief drie vragen: 1. Kunt U mij nader informeren waar om het geheel nog steeds niet in z'n oorspronkelijke staat is teruggebracht 2. Wanneer dit dan wel gebeurt 3. De Hinderwetvergunning (houtver werking) zou alleen tijdens de stort- activiteiten gelden, kunt U mi] hierom trent informeren? 'U praat over woningen in slechte staat van onderhoud; er zouden wonin gen slooprijp zijn. Wij nodigen u uit deze woningen daadwerkelijk te bezoe ken. U heeft geoordeeld zonder dat ook maar iemand de moeite heeft ge nomen om te komen kijken, dus kunt u naar onze mening ook niet oordelen. Wij hebben het gevoel dat er weer eens over de meningen van de mensen die u moet vertegenwoordigen heengewalst wordt." Dat schrijven twee bewoners van de Klein Engendaalweg, Peter Tiggela- vén'en Yvonne Jekel, in een brief aan het College van B. en W. en de gemeen teraad, naar aanleiding van berichten in de pers over de doortrekking van de Koningsweg, waarvoor huizen aan de Klein Engendaalweg gesloopt zouden moeten worden. De briefschrijvers zijn het daarmee bepaald niet eens. "Iedereen is gefixeerd op het idee dat de Koningsweg moet worden doorge trokken' aldus de briefschrijvers me de namens andere bewoners. Zij be twijfelen de noodzaak van de doortrek king en de consequenties daarvan. "Het maakt volgens ons niets uit of deze weg, mocht hij worden doorge trokken achter de huidige huizen langs, wat dichter bij het spoor op de Nieuwe- weg uitkomt. Of men nu staat te wach ten op de nieuwe Koningsweg als de spoorbomen dicht zijn, of op de Nieuwe- weg, dat maakt niets uit. Het voordeel is dat er geen woningen hoeven te wor den gesloopt." Sommige mensen wo nen daar al tientallen jaren "en dat moet men niet vergeten", aldus de brief. De woningen zijn niet in slechte staat van onderhoud; enkele zijn compleet gerenoveerd en de huizen die er wat slechter uitzien zijn voor weinig geld op te knappen, zo betogen de brief schrijvers. "Men moet de mensen geen zand in de ogen strooien door te bewe ren dat het een bouwvallige buurt is, want dat is zeker niet waar. Het kan voor redelijk geld een mooie buurt worden met betaalbare woningen. Aan dat laatste ontbreekt het nog wel eens bij nieuwe woningen, vinden de schrijvers. Volgens hen kan de Klein Engendaal weg - net als de Dalweg en de Eigen domweg - beter een uitvalsweg worden voor de Koningsweg, mits men deze doortrekt tot voorbij de Klein Engen daalweg. Dan wordt de Koningsweg geen grote "racebaan" en gaat het ver keer verspreid en haast "ongemerkt" door Soest, en niet in filevorm. De schrijvers refereren ook aan een brief van juni 1985, waarin nog een aan tal zaken onder de aandacht worden gebracht. Tot dusver hebben slechts twee politiek partijen daarop gerea geerd. "De rest heeft niet gereageerd, terwijl het toch voor ons een dringende zaak is, omdat wij het zijn die uit ons woonhuis moeten en niet de mensen die erover moeten "bésllssen." Deze week start de firma Mourik Groot Ammers het transport van ongeveer 150 kubieke meter vervuil de grond van een loods op het voor malige terrein van de chemische fabriek Randstad in Soest, naar de stortplaats Weber in Nieuwegein. Het karwei, dat in opdracht van de provincie wordt uitgevoerd, zal en kele dagen in beslag nemen. De grond, die matig is verontreinigd met cadmium, is vier jaar geleden weggegraven uit de tuintjes in de directe omgeving van het fabrieks terrein. Omdat op dat moment geen definitieve bestemming beschik baar was, is de grond tijdelijk opge slagen in een oude fabrieksloods. VAN DE VEN'S BOEKHANDEL SOESTDIJK Kom al het moois maar halen Alle resterende boeken en papeterie nu voor de helft van de laagste prijs die op het artikel staat! Kom kijken, midden in de Winkelkring van Weedestraat naast Reisbureau Gerth. "Laten we vanmiddag oplossingsge richt praten." Dat stelde de voorzit- ter van de Commissie voor de Beroep schriften, mr. G. B. Spruit, vorige week tijdens de openbare behandeling van het beroepschrift van de heer C. Maschewsky van de Prins Hendrik- laan, die zich verzet tegen de hem door de gemeente opgelegde herplantplicht van een kastanjeboom in zijn eigen tuin, die hij vorig jaar zonder vergun ning kapte omdat het gevaarte hem en omwonenden alleen maar last en narig heid bezorgde. De heer Maschewsky bepleitte zijn zaak uitvoerig voor de commissie, waarbij hij er o.m. op wees dat de be trokken ambtenaar het destijds min of meer met hem eens was geweest. Des te verbaasder bleek hij over de uitein delijke uitkomst van de affaire, die hem en zijn gezin in de afgelopen maanden niet onberoerd had gelaten. Hij bena drukte dat hij van harte bereid was een nieuwe boom neer te zetten, als het maar geen kastanjeboom zou zijn. "Valt over dit aanbod niet te praten?" vroeg mr. Spruit aan de vertegenwoor diger van het gemeentebestuur, de heer Peters. Die verwees op zijn beurt naar de heer Klandermans, hoofd van de afdeling Groen en Recreatie, die opmerkte dat er fysieke schade was ontstaan, die zo goed mogelijk moest worden hersteld, wat logischerwijs tot gevolg zou moeten hebben een nieuwe kastanjeboom. Hij had daarvoor een "pyramidale kastanje" op het oog, die bovendien onvruchtbaar zou zijn zodat de overlast door vallende kastanjes (en de jeugd die daarop afkomt) tot het verleden zou behoren. Gegriefd De heer Maschewsky bleef bij zijn voorstel om er een geheel andere boom neer te zetten, namelijk een lijsterbes, "want die bevordert ook de vogelstand die hier in Soest waardeloos is" Hij verklaarde door de behandeling van de zijde van het gemeentebestuur gegriefd te zijn en hekelde en passant ook nog de staat waarin de meeste tuinen in Soest zich bevinden: "Ze zijn onver zorgd en de meeste lanen zijn aan het dichtgroeien". Als het toch gedwongen zou worden een kastanje neer te zet ten hield hij de gemeente verantwoor delijk voor alle schade die'daaruit zou voortvloeien. "Ik pas ervoor." "Ga nog eens met elkaar praten", hield mr. Spruit de beide partijen voor, terwijl hij vaststelde dat de heer Maschewsky hem iemand leek die geen hekel aan bomen had en dat er con structieve elementen in zijn betoog za ten. Mr. Spruit, die duidelijk liet merken dat hij de kwestie eigenlijk geen zaak voor de commissie vond, merkte op dat de commissie tenslotte geen verstand van bomen had en dat hij hoopte dat het gezelschap zich nooit meer op het juridische vlak met bomen hoefde te bemoeien. "Maar waarom kan de gemeente dan niet terugkomen op het besluit?", hield de heer Maschewsky aan. Ook Gert Beyen (VVD) vond de kwestie een "schoolvoorbeeld van hoe het niet moet", al kreeg hij van Peters lik op stuk: "U hebt als raadslid toch zelf meegewerkt aan de vaststelling van de kapverordening? De heer Klandermans toonde zich be reid tot nader overleg over de te plan ten boom. Wat hem betreft kon de ter mijn waarbinnen de heer Maschewsky een nieuwe boom moet planten worden verlengd tot 31 december. van maandag t/m vrijdag feestelijk 4 gangenmenu incl. 2 glazen wijn en 'n kopje koffie JiinStcenl.iiin 24 Telefoon 030-78 24 77 Zondags gesloten Volop parkeerruimte Forumdiscussie over minderheden gaat niet door De aangekondigde forumdiscussie op donderdag 24 april a.s. om 20.30 uur in C-drie gaat niet door. De forumdiscussie zou ter gelegen heid van de installatie binnenkort van de commissie minderheden (ex. art. 61 van de gemeentewet) gehouden worden. Aangezien deze installatie nog niet in zicht is en het tijdstip van de fo rumdiscussie (op donderdagavond) niet erg gunstig wordt bevonden, is besloten de forumdiscussie uit te stellen naar het najaar. Proletarisch tuinieren Een onbekende dader heeft in het weekeinde uit twee tuinen aan het Kerkpad een tweetal bomen wegge haald, die vermoedelijk intussen een andere tuin opsieren. Uit de tuin van R.W. verdween een 1.50 meter hoge prunus en uit de naastgelegen tuin van mevrouw M.O. een 60 cm. hoge rodo dendron. Nieuw in het INFOrmatie- centrum In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kan men kennis nemen van de 140 koopwoningen die gebouw worden in Overhees III, le fase. Het gaat hier om kavels, premiekoopwoningen en vrije- sectorwoningen. Voor de geïnteres seerden in de premiekoopwoningen ligt gereed de brochure 'Premiekoopwo ningen A en B voor velen beschikbaar. Ook kan men de brochure 'Huuraan- passingen 1986' verkrijgen. T.b.v. Rekreatie-uitgaven De V.V.V. Soest wil graag op de hoogte gebracht worden van grote evenemen ten die in de zomermaanden in Soest en Soesterberg worden gehouden en die misschien ook interessant zijn voor re- kreanten die in die maanden in de pro vincie hun vakantie doorbrengen of zo maar een dagje de 'provincie Utrecht' willen doen. De V.V.V. kan dan zorgen voor vermelding in de Rekreatie-uitga ven die deze zomer weer zullen ver schijnen. Het gaat hier om de periode 12 mei tot en met 24 augustus. De V.V.V. wil de informatie schriftelijk en getikt aange leverd krijgen. Daar de Rekreatie-uit gaven wekelijks verschijnen betekent dat dat de gegevens veertien dagen van te voren bij de V.V.V., Steenhoff- straat 9a, binnen moeten zijn. In elke uitgave staat een rubriek 'a- genda' met toeristische tips, een op somming van uitgaansmogelijkheden en een opsomming van plaatselijk nieuws. Wil een vereniging of instantie alleen maar een datum voor een evene ment kwijt, dan komt de aankondiging in de 'agenda' te staan. Wil men méér aandacht voor een evenement - een goed voorbeeld kan de Paleis Soest- dijk-Marathon op 28 juni zijn-, dan be tekent dat een uitgebreid artikel onder de rubriek 'plaatselijk nieuws.' Super Van Doorn heeft van Burgemees ter en Wethouders toestemming gekre gen op dodnerdag 19 juni ter gelegen heid van de Stratenloop in de wijk Klaar water een braderie te houden. Geen zin om te koken, uitgebreid te dineren of veel geld betalen De Korte Duinen speelt daar op in met hel volgende voorstel. Terwijl u rustig geniet van een aperitief, dat wij u aanbieden, vermaken de kinderen zich in de speelhoek. Na uw voorgerecht roepen wij de kinderen en serveren wij het door u gekozen hoofd gerecht met uiteraard daarbij een keuze uit ons uitgebreide slabuffet. Het glas wijn krijgt u van ons. Na het nagerecht bieden wij u nog een kopje koffie aan. En dat voor slechts 130,— p.p. Kinderen tot 12 jaar f 7,50. 7 dagen per week. RESTAURANT DE W Birkstraat 108 Soest 02!55 - I3720 In een vergadering met wethouder Ou demans en de Woningbouwvereniging Soest heeft een delegatie van bewoners in Overhees, waar men al jaren last heeft van overtollig water, vorige week de toezegging gekregen zich drie maanden te mogen beraden op de voor stellen van B. W. Aanvankelijk kreeg men vlak voor Pasen een week de tijd te reageren op de brief van het College, waarin een kleine subsidiebijdrage werd toegezegd op de kosten van de maatregelen tegen de overlast. 'Nog minder dan een fooi,' zegt de heer G. Roest, woordvoerder van de be woners. 'Wij gaan nu de Vereniging Eigen Huis om advies vragen. Vijfen zestig bewoners hebben ons verzoek ondertekend. Daarnaast gaat het ook nog om zestig bewoners in Overhees I. Dat is veel minder dan de gemeente heeft berekend,' aldus Gerard Roest. Op 22 maart heeft men het gemeente bestuur opnieuw een brief geschreven waarin men aandringt op een gesprek met de nieuwe Commissie Bedrijven, die binnenkort aantreedt als de ge meenteraad is geïnstalleerd. Men schrijft o.m.: 'Wij, als eigenaar/bewoners zijn tot nu toe geheel buiten spel gebleven. Er worden plannen voor ons gemaakt, waarin we geen inspraak hebben, maar die wij wel voor het grootste ge deelte mogen betalen. Afgezien van het feit of de gemeente dit niet zou moeten doen, hadden wij beslist in de bespre kingen betrokken kunnen worden. Er zijn heus wel enige mensen aanwezig, die dat namens de anderen willen doen.' Oplossingen De bewoners zien helemaal niets in de door de gemeente aangedragen oplos singen. Men acht de plastic afdekfolie of het opbrengen van schuimbeton geen serieuze oplossing. Eén van de bewoners, de heer A. Drop, heeft inmiddels de gemeente een aantal folders doen toekomen over vertikale drainage. Hij vindt deze methode beter en ook'goedkoper. De methode is een uitvinding van Pieter de Bruin uit Bui tenpost. Hij ontwikkelde plastic filters die in de grond worden geplaatst met een verticale drainagepijp, die dwars door de voor water ondoordringbare grondlaag heensteekt. De resultaten zijn tot nu toe uitstekend. 4.s. zaterdag: Op zaterdag 19 april j.1. was het dan zover dat de leden van de volkstuinver eniging 'De Uitwijk' daadwerkelijk konden gaan tuinieren! Vanaf 9.30 uur tot 11.30 uur waren de bestuursleden doende om de tuinen onder de leden te verdelen. Aan de hand van het tuin- nummer konden de leden vervolgens hun stukje grond opzoeken en starten met de tuin werkzaamheden. Dat pas zo laat in het seizoen gestart kon worden met tuinieren, heeft meer dan één oorzaak. Gemeentelijke en provinciale procedures waren aanvan kelijk de oorzaak van het oponthoud. Maar ook de start van het 'bouwrijp' maken van het tuinencomplex onder vond behoorlijke vertraging, doordat de vorst tot laat in de winter voortduur de. Het gevolg hiervan was dat tot eind maart de vorst tot wel 50 cm. diep in de grond bleef. De grond is nu bewerkt en bemest en een aantal leden heeft veel vrije uren gestopt in het omheinen van het gehele komplex. Ook het bedrijfsleven heeft de volks tuinvereniging daadwerkelijk ge steund; was het niet met financiële middelen, dan verleende men wel steun door het verstrekken van ma terialen of het verlenen van diensten. Het behoeft nauwelijks betoogd dat de volkstuinvereniging daar zeer dank baar voor is Op zaterdag 26 april a.s. zal de officiële ingebruikstelling van het tuinenkom- plex plaatsvinden door de burge meester van Soest, de heer Scholten. 's Middags om 15.00 uur zal hij de leden op ludieke wijze toegang verschaffen tot het tuinencomplex. Daarna zijn de Leden - en uiteraard ook degenen die de volkstuinvereniging op een of andere wijze steunden - van harte welkom in het onderkomen van de Molensoos om met elkaar een dronk uit te brengen op het heugelijke feit. het zal dus zaterdag 26 april a.s. een bonte mengeling worden van keurig in- het-pak gestoken zakenlieden met een tevreden blik in hun ogen èn al niet minder tevreden ogende volkstuinders, die wellicht net van hun tuin zijn weg gelopen om deze heugelijke gebeurte nis mee te beleven Dat er grote behoefte aan een volks- tuinenkomplex bestaat, blijkt wel uit het feit dat de vereniging thans 140 le den telt en het tuinenkomplex op ca. 10 tuinmen na is verhuurd. Met numeriek toetsenbord NIEUW: Alle printer inktlinten uit voorraad leverbaar. Ruime sortering software voor Commodore, MSX, Schneider Vraag altijd eerst deskundig advies bij

Soester Courant | 1986 | | pagina 3