Met de Patentrekening spaar je zo vrij als een vogel in de lucht" PatentRekening wlÊÊm Feestprogramma Koninginnedag Soest klinkt weer als een klok Opnieuw groots Koninginnedagfeest aan de Bosstraat KUNST 'Vrije Teugel' organiseert groot kinderfeest 3% 3% 3% 1!% 41% 31% 11% 41% 31% 11% 51% bondsspaarbank 'AGINA8 WOENSDAG 23 APRIL 1986 SOESTER COURANT PAGINA 9 'Waterorgel' en vuurwerk op de Eng! lijdelijke verkeersmaatregelen op Koninginnedag Koninginnedag programma Stich ting Jeugdzorg De Bondsspaarbank doet altijd meer - Druk feestprogramma op Koninginnedag in Soesterberg Diverse aktiviteiten op Koninginnedag Artishock organiseert jaarlijkse Soester Kunstmarkt Koninginnedag op de Kinderboerderij Koninginnedag '86 in de Molensoos Elske ter Veld op de kunstmarkt ssamenwer- n gemeentelijk uien van ontwik- en activiteiten j gemeente en es samenwer- ïn en een breed ïanciële bijdra- lien en voorzo- een particulier financiële basis maar als prik- ïet beoogde re- in deze vorm r de fractie van »rg lienen in het al- ing, de samen- lijkheid van de ;iviteiten en ini- van de volksge- Drderd. Daarbij ie aandacht uit optimalisering ireerde samen- en tweedelijns ide naar de sa- ictiviteiten van v overleg met te worden naar i nieuw zieken- j bedrijven on te worden ge- van stoffen die de volksgezon- vorden besteed ,>r en het tegen- 'an verdovende vormt de basis litiebeleid, met nzet en organi- paraat zodanig voerende taken ,1e ruimte krij- - financiën die reking krijgt ten en de noodzaak iteiten ten aan- ke uitgaven zal ver taak, werk- lanciering jaar- •d. •den of het in- int voor kleine alisme aanbe- ormt de basis n van de brand- te worden ge- ient te worden :.q. versterking n om de brand- met vrijwilli- ng van de vrij- ibestrijdingsor- en goede uitrus- n duidelijk ver- dienaangaande net andere ge- h.b. op het punt sgelen en de be- randweerchauf- ïet de bedrijfs- oering Brand- >t het instellen r. e en haar uitkomsten van i de gemeente- e worden nage- -htheid van het ook in de be- m worden ver enen te worden Ing over de ge- n te intensive- rokken het ge- ?gende kanaal nt. ai op welke wij- u de contacten Soesterbergse ïrbeterd. ing van of na- in de besturen i door collegele- enaren en bui zijn geheel te Daarbij dient en terugkoppe- Drdigers aan de e de zienswijze ingen zelf. ent in de raads- !s en bijstand publieke tribu- te worden uit- dat degene die n het spreek- gemaakt, het gaande aan de instantie het n naar zijn of ie van de com- instantie daar Ivaluatie dient ie helft van de 3l eerder als van een één- 1 is om prakti- van het desbe noembaar als s van de vaste s en bijstand dient plaats te van de raads- als wenselijk, n hoe de ver leden bij drin- worden gere- tuur dient een demen waarin vorden betrok- kwesties die jnswijze wordt htig bij de be- ie lijsttrekkers raad van Soest Ijen: itter) /D ?F icretaris) Het Oranje Comité Soest en de Stichting Beatrix hebben - al9 vanouds in zeer eendrachtige samenwerking - ook voor Koninginnedag 1986 weer een programma samengesteld dat klinkt als de spreekwoordelijke klok. De in woners van Soest ontvangen deze week het bekende oranje programmaboekje in de brievenbus, waarin ook een giro kaart is opgenomen waarvan men ge bruik kan maken om ook het volgende jaar weer een kleurrijk feest voor heel Soest te organiseren. Voor een groot deel bevat het program ma, dat vorige week werd gepresen teerd door de heren J. A. Westdijk en J. van der Heide - bestuursleden van de Stichting Beatrix én van het Oranje Comité - een flink aantal 'succesnum mers-door-de-jaren-heen, waarvoor altijd ruime belangstelling heeft be staan. Bekend zijn inmiddels de evene menten aan de Bosstraat, van de stich ting Jeugdzorg, van de Kinderboer derij en anderen. Ook dit jaar bevat het programma echter een aantal opmerkelijke nieuwe elementen, zoals de Oranje-bingo in de Vijverhof. Het meest opvallend is wel de brandweer-demonstratie op de Eng ('waterorgel'), waarmee de tradi tionele lampionnen-optocht wordt afge sloten, die dit jaar nu eens niet door Klaarwater, maar door Soestdijk voert. Start- en eindpunt is dan ook het veldje op de Eng bij de 'witte boerde rij.' Daar vindt tot slot ook een voor Soest de laatste jaren vrijwel onbekend ver schijnsel plaatseen heus vuurwerk Het complete programma-overzicht ziet er als volgt uit. Voor enkele onder delen wordt verwezen naar artikelen elders in deze krant. 08.30 uur: Luiden van de kerkklokken 09.00 uurFietstocht van het I.V.N. De afdeling Eemland van het I.V.N. heeft weer een fietstocht georgani seerd. De start is tussen 09.00 en 10.00 uur op de parkeerplaats achter het V.V.V. kantoor, naast het hoofdpost kantoor. Hier wordt de routebeschrij- vind met informatie over natuur en ge schiedenis uitgereikt voor de tocht van ruim 20 km. De deelname is gratis. De In verband met de te houden Jaar markt is de Banningstraat in Soester- berg op woensdag 30 april tussen 9 en 18 uur afgesloten voor het verkeer. Ook het le Heeserlaantje is op woens dag 30 april tussen 9 en 18 uur vanwege een Jaarmarkt afgesloten voor het verkeer. Eveneens gelden op 30 april (Koningin nedag) tijdelijke verkeersmaatregelen voor de Bosstraat en de Den Blieklaan. Zo is het gedeelte Bosstraat, tussen de Den Blieklaan en de Wieksloterweg o.z., afgesloten vooralle verkeer in bei de richtingen en geldt voor het gedeel te Bosstraat, tussen de Den Blieklaan en de Nieuwe weg een parkeerverbod aan de zijde van de even nummers. Tenslotte geldt een parkeerverbod voor het gedeelte Den Blieklaan (even zijde) dat ligt tussen het 2e Heeser laantje en de Dolderseweg. tocht gaat voor een deel door de Eem- polder. Het verdient aanbeveling een veldkijker mee te nemen. De fiets tocht eindigt in de Bosstraat bij het res taurant 'Bos en Duin.' 09.00 uur: Programma Bos straat Activiteiten o.a. bij 'Eldorado' en 'Bos en Duin.' Zie het artikel elders in deze krant! 11.00 -12.00 uur: Straten- loop in Soest-Zuid Rekreatieloop over max. 4500 meter. Eén, twee, drie, vier of vijf ronden naar keuze. Deelnamekosten: 2,50. Inschrijven aan de start. Aan iedere aankomende wordt een herinnerings medaille uitgereikt. Start/finish: Willi- brordusstraat 19, bij de R.K. Kerk. Parcours: Willibrordusstraat, Oude Utrechtseweg, Braamweg, Ericaweg, Plasweg, Willibrordusstraat. De stra- tenloop wordt georganiseerd door A.V. 'Pijnenburg.' 10.00 -16.00 uurJeugdzorg- programma Ook dit jaar organiseert Stichting Jeugdzorg weer een evenement op Ko ninginnedag. Het gaat zich afspelen op het SEC-veld en de Wieksloot/Eerste Heeserlaantje. In samenwerking met de Stichting Penalty-Kampioenschap pen is gekozen voor een groots pro gramma. SEC-veld: Op het SEC-veld worden de kampioen schappen penalty-schieten gehouden op een befaamde Nederlandse keeper: Pim Doesburg PSVEr wordt een de monstratie parachute-springen ge geven door de PARA-groep uit Lely stad. Tevens zal een sensationele wed strijd worden gespeeld, die rond twee uur begint, van Rugby of Amerikaans Football. Boerenmarkt: Op de Wieksloot en het Heeserlaantje zal weer een Boerenjaarmarkt worden gehouden die in omvang die van vorig jaar overtreft. Tijdens de markt zal een jazz-orkest zorgen voor wat 'leven in de brouwerij.' Kampioenschappen paraplu-hangen: Tijdens de markt organiseert men te vens de kampioenschappen paraplu- hangen, voor een ieder een uitdaging om kampioen van Soest te worden. Op geven bij de Vangrail, Nachtegaalweg 8c te Soest (telefoon 17615). Poppenkast: Ook aan de allerkleinsten is gedacht. Tussen de markt zal om het uur een poppenkastvoorstelling worden gege ven. Ook zullen er tal van andere at- trakties aanwezig zijn. Als klap op de vuurpijl Om 20.00 uur start een wervelende show van het Bennie Carrera-stunt- team, bekend van 'De eerste de beste' en andere landelijke shows. Met motors, auto's, vlammen en... en pro gramma van twee-en-een-half uur. De show wordt gegeven op de Indus trieweg. 10.00 -17.00 uurKunstmarkt vereniging Artishock Wederom dit jaar organiseert de vereniging 'Artishock' de alom bekende kunstmarkt, nu voor de 21ste keer. Nieuw dit jaar is, dat niet alleen buiten het Artishock-gebouw (plm. 80) maar ook in het gebouw (zeker 30) kramen zullen staan. Evenals de vorige jaren zullen er voor een ieder betaalbare werkstukken op het gebied van kunst, kunstnijverheid, curiosa en, kleding aanwezig zijn. Door middel van een stuivertjesmarkt krijgen ook de kinderen de kans hun speelgoed, spulletjes e.d, aan de man of vrouw te brengen. 12.00 -17.30 uur:Kinderfeest op Kinderboerderij 'De Vrije Teugel.' Zie het artikel elders in deze krant! 14.30 uur: Concert in 'De Vijverhof' Optreden van het Quintesens - blazers ensemble. Zaal open 14.00 uur. Entree geld 2,50 per persoon. 14.30 -17.00 uur: 'De Molen- soos' De Molensoos organiseert 's middags een discjockey-wedstrijd, waarbij weer gestreden kan worden om de 'gou den' microfoon-trofee, die vorig jaar werd ingesteld. De middag begint om 14.30 uur en zal duren tot 17.00 uur. Deelnemers aan de wedstrijd kunnen zich diezelfde middag nog opgeven, maar het kan natuurlijk ook eerder, tijdens de openingstijden van 'De Mo lensoos.' Inschrijfgeld voor de wed strijd bedraagt slechts 2,50 en be halve de trofee - die als wisselbeker fungeert - is er natuurlijk kans op een leuk prijsje voor de winnaars. 20.00 uur: Volkszang in de Petrus en Pauluskerk Met de traditionele volkszang presen teert zich de Stichting Beatrix. Op het programma staan diverse bekende 'vaderlandse' liederen, o.m. uit Va- lerius' Gedenckklank. Apollo neemt een flink deel van het programma voor zijn rekening met bekende en minder bekende koornummers van o.a. be kende componisten als Mozart. Diri gent G.J.J. van de Schepop, begeleidt de volkszang en organist Henk de Ruig, speelt tevens een solo op het orgel. 20.00-00.00 uur:'Oranjebal in de Molensoos 20.30 uur: Oranje-bingo in 'De Vijverhof' De wijkvereniging Overhees organi seert samen met 'De Vijverhof' een 'Oranje-Bingo' met fantastische prij zen. Voor slechts 4,- per persoon kunt u aan deze bingo deelnemen. Ieder is van harte welkom. Om 20.00 uur gaat de zaal open; de bingo begint om 20.30 uur. Komt u tijdig,w ant als de zaal vol is worden de deuren gesloten. 21.00 uur: Lampionnen- optocht, 'water-orgel' en vuur werk! Voorafgegaan door de muziekcorpsen 'Lisiduna' uit Leusden en P.V.O. uit Soest. Vertrek: Soester Engweg/Prins Bernhardlaan. Route: Julianalaan, Waldeck Pyrmontlaan, Beetzlaan, Schrikslaan, Vinkenweg, Nieuwstraat, Beetzlaan, Theresiastraat, Helling- weg, Korte Bergstraat, Julianalaan, Anna Paulownalaan, Oranjelaan. Eindpunt is de Eng, waar de Soester Brandweer om 21.45 uur een demon stratie van haar spuitkunst zal geven met ondersteuning van een klank- en lichtspel: een feeëriek 'waterorgel,' dat ongetwijfeld tot de verbeelding zal spreken. Om 22.00 uur worden de feestelijkhe den op de Eng afgesloten met een voor Soest weer uniek schouwspel, dat in geen jaren is vertoondeen echt vuur werk. Soester Kampioenschap Concours Hippique bij Eldorado De inmiddels gegroeide traditie ge trouw wordt op woensdag 30 april aan de Bosstraat weer een groots Ko ninginnedag-feestprogramma georga niseerd, waaraan diverse SOester in stellingen en Bosstraat-'bewoners' meewerken. Een centrale rol in het ge heel speelt de manége Eldorado. Om 8.30 uur zullen de deelnemers aan de eerste rubriek zich daar al moeten melden om op tijd te kunnen starten. Verreden worden de rubrieken 80 cm., 100 cm., 110 cm., en de spectaculaire rubriek 'BestgaandRijpaard.' Van het springconcours wordt elke ru briek verreden in twee manches. Aan de tweede manche mogen die kombi- naties meedoen die in de eerste manche 12 strafpunten of minder heb ben behaald. Voor de deelnemers die in beide manches foutloos hebben gere den, zal een eenmalige barrage op tijd bepalend zijn voor de klassering. Er wordt gereden onder de reglementen van de N.B.V.R., onder auspiciën van de Stichtse R.J.V. Om 10.00 uur is de start in de binnen- manége van de behendigheidsrit voor de jeugd. Aan deze rit kunnen alle jon gelui die wel eens-op een paard of pony hebben gereden meedoen. Eveneens om 10.00 uur begint in café 'Bos en Duin' een simultaan wedstrijd schaken, georganiseerd door de Soes ter Schaakclub. 10.00 uur: Opening van de boerenjaar markt op het Eerste Heeserlaantjeon geveer 125 marktkramen, met bij zondere attrakties: luchtkussen, pop penkastvoorstelling e.d.tevens Soester kampioenschappen parapluhangen. 10.30 uur SEC-terrein: voorrondes pe nalty-schieten, opgave op het terrein vanaf 7jaar; 12.00 uur: Finale penalty-schieten met als doelman Pim v. Doesburg; 13.30 uur: P.V.O.-show op het SEC-ter rein; 14.00 uur: Parachutespringen boven het SEC-terrein 14.30 uur: Aanvang rugbywedstrijd 16.00 uur: Sluiting van de aktiviteiten. Extra attrakties: mondorganist Koen- raad van Houten op de markt (een ras echte Amsterdammer), het duo Tunne- ke en Gradje, de enige Lepel-accor deonspelers van Nederland, gedurende de hele dag op de markt. Auto-show van firma Smeeing met het 'Willem Ruisspel.' met kans op een gTatis auto! Deelname penalty-schieten is gratis, met kans op mooie prijzen. Voor postzegelverzamelaars wordt er een bijzondere tentoonstelling ge houden door de heer H. van Tuyl uit Renswouwde met postzegels uit alle de len van de wereld en zeer unieke post zegels van beroemde hengsten, mer ries en draverskampioenen. Enige dubbele exemplaren worden te koop aangeboden. Optocht Om 11.30 uur start vanaf de Jachthuis laan, bij stal de 'Willemshoeve,' de jaarlijkse optocht van diverse aan spanningen, ruiters en amazones. Deze combinaties worden onderweg ge jureerd en kunnen in aanmerking komen voor één van de prachtige prij zen die zijn uitgeloofd. Om 12.00 uur is de aankomst bij het ge meentehuis, waar de burgemeester in één van de koetsen zal plaatsnemen. Met P.V.O. voorop zal de stoet om on geveer 13.00 uur arriveren aan de Bos straat. Daar vindt dan de prijsuitrei king plaats van de 'Kampioenschappen van Soest' door de burgemeester. Door de aanspanningen wordt er dan nog een ringsteekwedstrijd gehouden. Het binnengebeuren wordt om 14.00 uur vervolgd met een optreden van de hondenvereniging 'Zoys.' Deze mensen zullen een perfect staaltje hondendres- suur laten zien. Dressuur Een uur later, om ongeveer 15.00 uur, is de paardendressuur aan de beurt met viertal, carrousel, springqua- drilles een optreden van Mirjam Glogoza uit Soest, met Faira, de cir cuspony. Er wordt een demonstratie aangespannen gegeven en een fantas tisch paar tuigpaarden met veulens zetten hun beste beentje voor, als ze ge showd worden. Draversstal 'Frejo' staat borg voor een spectaculair dra versnummer. Eveneens om 15.00 uur start de fietscrosswedstrijd voor de jeugd, onder leiding van de King's Road Riders. Iedereen kan meedoen; 0 Opnieuw spectaculaire springwed- strijden aan de Bosstraat. voor een crossfiets wordt gezorgd. Na afloop van deze demonstraties kan ie dereen nog meedoen aan het ringste ken. In café 'Bos en Duin' staat er voor de liefhebbers, de gehele dag een rodeo stier, bekend van 'De Eerste De Beste', en om 16.00 uur wordt er gedanst op de muziek van de Confetti's. Als er nog mensen zijn die willen meerijden in de optocht, dan kunnen zij zich opgeven bij manege 'Eldorado' tel. 18803. Voor het springconcours kan men terecht bij tel. 10680 of bij Eldorado. Om 14.00 uur zal er - aangenomen dat de weersomstandigheden gunstig zijn - een ballon met twee bemannings leden opstijgen naast café 'Bos en Duin.' Trekking 'Eldorado'- loterij op Koninginnedag In aansluiting op alle Koninginne- dagaktiviteiten op en rond manége Eldorado zal notaris Elferink de trekking verrichten van de loterij. Het tijdstip van de trekking ligt tus sen 17.30 en 18.00 uur. ÉNHOGËRENfe! De Patentrekening van de Bondsspaarbank is ideaal als u vrij wilt sparen en toch een hoge rente wenst te ontvangen. Op elk gewenst moment kunt u over uw spaargeld beschikken. Zonder opzegtermijnen en zonder opnamekosten. Maar dat niet alleen. Naast de basisrente krijgt u namelijk in de meeste gevallen ook een extra premie rente. Is uw saldo op 1 juni of 1 december minimaal f. 2.500,-, dan ontvangt u deze extra premierente. En hoe hoger uw saldo, hoe hoger de rentepercentages van basis- en premierente worden. Kijkt u maar in de tabel. Bovendien wordt de rente van uw Patentrekening twee keer per jaar op uw rekening bijgeschreven. Wilt u meer informatie? Kom even langs. Voor een persoonlijk advies nemen wij graag de tijd. Rekening soort Minimum saldo Basis rente Premie rente Totaal rente Patent basis Patent 1 f 2.500,- Patent 2 f 5.000,- Patent 3 f 10.000,- 'wijzigingen voorbehouden. Midden Noord en Oost Nederland spaarbank Soest: Van Weedestraat 5, Tel. 16600 - Smltsweg 18 hoek Nieuweweg, Tel. 19525 - Soesterbergsestraat32,Tel 18016 -Tamboerijn 23,Tel 23280 Ook in Soesterberg heeft men, zoals al tijd, niet stil gezeten om voor Ko ninginnedag een druk feestprogramma op touw te zetten. Het geheel ziet er als volgt uit: 08.30 - 09.00 uur: Muzikale rondgang door Soesterberg o.l.v. de muziekver eniging Odeon, begin- en eindpunt Dorpsplein. 09.00 - 09.30 uur: Dorpsplein: Vlaghij- sen van gebouw de Drie Eiken. Toe spraak door de burgemeester, Aubade door schooljeugd en aanwezigen o.l.v. Odeon. 09.30 - 12.30 uur: Dorpshuis: Ouder- groep Jeugdtandverzorging. 09.30 uur: Banningstraat (podiumwa gen): Balonnenwedstrijd geor ganiseerd door 'Soesterbergs Belang.' Officiële start van de Jaarmarkt. 09.30 - 18.00 uur: Jaarmarkt Soester berg (Banningstraat). U vindt daar kramen met ambulante handelaren: oude ambachten: kinderboerderij: standwerkerconcours van jong en oud artiestenoptreden van de 'Bennie Car- rera Show'; playback en soundmix ge beuren; luchtkasteel; amerikanen met hun lekkernijen; de Kris Kras Show van de TROS enz. enz. Volgens des kundigen is dit één van de beste jaar markten van Nederland. 11.00 -17.00 uurRommelmarkt door le den van de Stichting Jeugdwerk op het terrein van de Marechausseekazerne. 10.00 - 12.00 uur: Koffiedrinken in de Drie Eiken; een gezellig samenzijn van, met en door Soesterbergers. 11.00 uur: Spuitvoetbalwedstrijd o.l.v. de plaatselijke brandweer op het oude voetbalveld aan de Kampweg. 13.00 - 17.00 uur: Zeskamp, geor ganiseerd door de Stichting Jeugd werk, op het oude korfbal terrein van KVO aan de Banningstraat. 13.00 - 17.00 uur: Klaverjaswedstrijd in de Drie Eiken, georganiseerd door de klaverjasvereniging 'De Drie Boom pjes.' 13.00 - 15.00 uur: Prestatieloop, onder leiding van de fysiotherapeut van Zee en AGAVS. Start en finish bij de fiets/- loopbrug Soesterberg-Zuid einde Ples- manstraat). 14.00 uur: Finale Volleybalwedstrijd onder leiding van AGAVS. 14.00 - 18.00 uur: Play back show, op de podiumwagen midden op de Jaar markt (Banningstraat). De heer v.d. Berg prolongeert dit mooie gebeuren voor de tweede keer. 16.00 - 18.00 uur: Fietstoertocht, ge organiseerd door de sportvereniging Laetitia. Ontdek de mooiste plekjes in en om Soesterberg. Start en finish in de Drie Eiken. 20.00 uur Bridgewedstrijden in de Drie Eiken, georganiseerd door de plaat selijke bridge-club. 20.30 uur: Lampionoptocht onder leiding van de muziekvereniging Odeon. Begin- en eindpunt: Dorpsplein te Soesterberg. Prijsuitreiking van de onderdelen kla verjassen, fietstoertocht en bridge, vinden kort na deze aktiviteiten plaats in de Drie Eiken. WhVi\V\ De Vereniging Artishock is druk bezig de 21e Kunstmarkt op poten te zetten. Een van de doelstellingen van de ver eniging: het kreatief werken, aanschou wen en bevorderen van kunstzinnig gerichte aktiviteiten, komt in deze manifestatie wel het meest tot haar recht. Vandaar ook dat een aantal werkgroepen hun aktiviteiten op deze kunstmarkt ten toon zullen spreiden. De werkgroep tentoonstellingen organi seert elke maand een tentoonstelling van beeldende kunst, met als doel stelling het aan bod laten komen van jonge kunstenaars, bij voorkeur met experimentele werken. Na diverse goed lopende tentoonstellingen het afgelopen jaar (in maart werd een ge middeld bezoekersaantal van 30 men sen per middag geregistreerd) heeft men alle registers open getrokken om zoveel mogelijk kunstenaars van verschillende allure naar Soest te trek ken. Voor eenieder zullen betaalbare werk- Op Koninginnedag organiseert Kinder boerderij 'De Vrije Teugel' weer een groots feest voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Er is van alles te doen voor deze leeftijdsgroep en ook de ouders zullen zich met hun kind (eren) kunnen vermaken. De kinderen kunnen meedoen aan het grote spelcircuit. Dit omvat 40 spelle tjes, die leuk, ontspannend en span nend zijn. De kinderen worden inge deeld in drie leeftijdskategorieën, te weten de kinderen van 4, 5 en 6 jaar; dan die van 7, 8 en 9 jaar en tenslotte de kinderen van 10, 11 en 12 jaar. Bij ieder spel dat een kind doet, krijgt het punten. De punten worden aan het eind van de middag opgeteld. Uit iedere leeftijdsgroep krijgen zeven kinderen een prijs. Het kind met de meeste pun ten krijgt ook nog een prachtige be ker. Om 15.30 uur moeten de deelne merskaarten ingeleverd zijn voor de telling en om 17.00 uur komt Pinkeltje de prijzen uitreiken. Gedurende de hele middag kunnen kin deren een ritje maken op de rug van de pony of een ritje met de ezelkar tegen betaling van 1 gulden. Ook het grote springkussen kost maar 1 gulden per 10 minuten. Verder treden de clowns 'Snotabella en Nomie' vijf keer op in de theaterruimte met hun voorstelling 'de ontmoeting'. Ook hier kost de toe gang slechts 1 gulden per kind. Dieren Dit jaar wil de Kinderboerderij extra aandacht vragen voor de dieren. Dit doen we door middel van een donateurs- aktie op deze dag en het organiseren van een prijsvraag: hoeveel wegen onze twee pony's en ezel bij elkaar? Degene die het beste raadt krijgt een lang weekend of week aangeboden in een komfortabele bungalow in de Bel gische Ardennen. Deze prijs is beschik baar gesteld door Reisburo Gerth. Talentenjacht Vanaf 15.30 uur houden we een talen tenjacht. Het is de bedoeling dat kin deren een act opvoeren van 5 minuten. Dit mogen zij alleen doen óf in een groepje. De act mag niet langer duren dan 5 minuten. Heb je zin een liedje te zingen? Of wil je clown spelen? Een to neelstukje doen of moppen vertellen? Alles mag behalve playbacken Kinderen kunnen zich opgeven vanaf nu to 30 april 12.00 uur in de middag. Zijn er niet genoeg deelnemers (minstens 10) dan gaat het niet door. Kom op, laat je talenten zien en horen en geef je op! Bel telefoonnummer 18136. Er zijn drie prachtige prijzen beschik baar. Programma 12.00 uur: Opening van de feestelijk heden. 12.00-15.30 uur: kinderen van 4 tot en met 12 iaar kunnen deelnemen aan het. Op 30 april, de verjaardag van Koningin Beatrix wordt, ook in het jongerencen trum de Molensoos gevierd. Voor jon geren vanaf zestien zijn er leuke aktivi teiten te beleven. De Molensoos is op 30 april zowel 's middags als 's avonds ge opend met een leuk aantrekkelijk pro gramma. 's Middags zal de soos geopend zijn vanaf 14.30 uur. Evenals vorig jaar zal er deze middag een disk- jockey-wedstrijd worden gehouden voor bezoekers. Er zal strijd worden geleverd om de wisseltroffee, de gouden mikrofoon, vorig jaar met eer gewonnen door Annette Vonk. Dit jaar zal het een verrassing worden of zij deze weer kan winnen of dat er een ander mee gaat strijken. Iedereen is welkom op deze middag. Deelnamekosten voor de wedstrijd 2,50, waartegenover natuurlijk leuke prijsjes staan behalve de wisselbeker. De middag duurt tot 17.00 uur. 's Avonds is de Molensoos geopend vanaf 20.00 uur. Er zal een Oranjebal voor de jongeren op hun manier plaats vinden. Deze manier zal dan bestaan uit een optreden van een popgroep. Een popgroep die een dansvullende avond zal verzorgen en voornamelijk top-40 muziek zal vertolken. De naam van de groep is 'Tobias' en komt uit Amersfoort. Alle leden heben een zeer vakkundige muzikale achtergrond en maken ieder voor zich deel uit van andere popgroepen. Entree voor leden 5,-, niet leden 7,50. Zaal open: 20.00 uur, einde 24.00 uur. grote spelcircuit. Vijf keer optreden van de clowns 'Snotabella en Nomie'. Mogelijkheid tot pony rijden; een ritje met de ezelkar en het gebruiken van luchtkussen. 15.30 uur: inlevering van de deelname formulieren. 15.30-17.00 uur: Talentenjacht (bij vol doende deelname). Bedenk iets leuks en geef je op. Een act van 5 minuten en veel publiek. Bel 18136 of kom langs. 17.00 uur: prijsuitreiking van spelcir cuit door Pinkeltje. 17.30 uur: prijsuitreiking van talenten jacht door burgemeester Scholten. Tot slot: Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' streeft er naar een prachtig kinderfeest te organiseren. De leiding hoopt dat de ouders daar ook van wil len genieten en met hun kinderen mee komen. Om er samen voor de kinderen een mooi feest van te maken. Kom vooral op tijd, want het is sneu als een kind niet een boel spelletjes kan doen. Wilt u ook zo vriendelijk zijn mee te helpen de dierenaktie tot een sukses te maken? De Kinderboerderij zorgt voor lekkere hapjes en drankjes (geen alco hol) tegen schappelijke prijzen. stukken op het gebied van kunst, kunst nijverheid, curiosa en kleding aanwe zig zijn. Sieraden, glaswerk, schilde rijen, aquarellen, tekeningen, beelden, grafief, keramiek, etc., teveel om op te noemen. Ter kennismaking met één van de ver- enigingsaktiviteiten wordt tijdens de kunstmarkt een extra open-atelier ge houden. Er is gedurende een drietal uren gelegenheid naar model te teke nen. Dit is (vooral) bedoeld voor de genen die dit nog nooit gedaan hebben, maar er wel eens aan. zouden willen beginnen. Voor hen die.er njet aar) ge dacht hebben zelf tekenmateriaal mee te nemen zal er papier en houtskool beschikbaar zijn Na de kunstmarkt is er bij Artishock gelegenheid deze aktiviteit voor te zet ten tijdens de open ateliers, die één maal per maand op zondagmiddag worden gehouden, of tijdens de weke lijkse tekenavond (maandag). De werkgroep muziek zal in samen werking met de muziek- en theater groep W.E.W., (Wijd en Zijd bekend van Woensdrecht tot Gent) met een "open podium" het muzikale gedeel te voor deze dag verzorgen. Het filmhuis is de afgelopen jaren met een geheel eigen gezicht het Soes ter publiek tegemoet getreden. Duide lijke voorkeur hebben films, waarbij maatschappelijke en/of politieke aan gelegenheden aan het licht gebracht worden en het kunstzinnig karakter van de spelers en regisseur in de beel den tot uitdrukking komt. De keuze van films worden veelal in samenwerking met de regelmatige bezoekers van het filmhuis bepaald, hetgeen voldoende waarborg geeft voor een gevarieerd aanbod van films en continuïteit van de filmbezoekers. Samen met Artiskoop verzorgen zij deze keer rondom de kunstmarkt di verse aktiviteiten voor de kinderen. Speciaal voor de kinderen is er een Stuivertjesmarkt, waar zij hun zelfge maakte of andere bruikbare spulletjes aan de man of vrouw kunnen brengen. Ook voor hen geldt dat zij zich wel dienen aan te melden. Voor nadere informatie c.q. reserve ring van kramen kan men terecht bij Cees van Oevelen (tel. 10579) of Mein- dertRasker (tel. 19085). Programma Kunstmarkt Artishock op Koninginnedag 30 april Opening Kunstmarkt en Stuivertjes markt: 10.00 -10.30 uur. (De vrije kindermarkt zal door beken de figuren uit de Fabeltjeskrant en Jan Klaassen en Katrijn geopend wor den); Optreden Muziek- en Theatergroep "W'E'W.": 11.00-11.30 uur; Open-Atelier: 11.00 - 12.00, 13.00 - 14.00, 15.00 -16.00 uur; Poppenkast: 11.30 -12.00,15.00 -15.30 uur; Schminken: 10.30 - 11.30, 12.00 - 13.00, 15.30-16.30 uur; Tekenfilms: 11.00 - 11.30, 13.00 - 13.30, 16.00-16.30 uur; Imitatiewedstrijd "Theo en Thea" (Ju ry Jan Klaassen en Katrijn) 13.30 - 14.30 uur; Open-Podium14.30 -16.00 uur Sluiting: 17.00 uur. De toegang tót de Kunstmarkt en de diverse aktiviteiten is geheel gratis. Alles speelt zich af in en om het Ar- tishockgebouw, Steenhoffstraat 46. Ook tijdens de Artishock-kunstmarkt '86 spelen de komende kamerverkie zingen een rol. Tenminste naar de op vatting van de (plaatselijke) PvdA. Niemand minder dan Elske ter Veld is enkele uren aanwezig in de PvdA- kraam. Elske ter Veld heeft de afge lopen weken nogal wat van zich laten horen in de 2e kamer. Zij is immers een van de woordvoerders van de PvdA als het gaat om sociale zaken en welzijn. Spreken tijdens de Artishock-kunst markt is natuurlijk heel wat anders dan spreken voor een zaal vol met mensen. De plaatselijke kampagne- groep van de PvdA en Elske ter Veld hebben gekozen voor een speelse vorm om de ernst van de politiek en het ont spannen sfeertje van de kunstmarkt te kombineren. Ieder uur wordt een be paald onderwerp aangesneden. Elske houdt daar een korte inleiding over en daarna is er uitgebreid gelegenheid daar met haar en met elkaar over door te praten. In onderstaand lijstje is de volgorde van de verschillende onder werpen aangegeven. 11.00 uur-ouderen 12.00 uur - sociale zaken 13.00 uur - welzijn 14.00 uur werkgelegenheid Op gepaste wijze wordt bekend ge maakt wanneer het steeds zover is.

Soester Courant | 1986 | | pagina 9