Deze heeft u toch zeker al? EHBO GIFWIJZER Ray-Ban zonnebrillen om schittering tegen te gaan Meningen van lezers Oorkonde en stropdas voor Gerrit Pomp Provinciale Jeugd Oympische Dagen op 3 mei in Doorn D0NDERDAG1 MEI 1986 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 14 !K Bij Brilcentrum: 'Progressief Soest' houdt opnieuw openbaar fractieberaad Vrijwilligers Vakature Bank Onkosten vergoeding (2) Piiiot geeft wijn cadeau 'Het foutje van Feiken' Amnesty en Mosk Staan zij boven de wet? Holland op z'n smalst Jaarvergadering H.s.v. 'De Snoek baars' VOETBAL Damesvoetbal s.o.Soest Pijnenburg, SoVoCo, Tempo en MHC Soest doen mee Arend-Jan van der Horst vertelt over 'De Zeeuwse Tuinen' HONKBAL Tweemaal winst Knickerbockers adspiranten Soester Natuurbad start opening Zwemseizoen met Mini-Triathlon Zorg dat de kinderen niet overal bij kunnen Reageer snel bij vergiftigingen... \ïel o/de;t pmdMita zift rs/fs .■naar tr terl i v vititzl nevastrtak. ...en volg deze lanwij/ingen «P- Acuueer 12 Aftsr «tav* Wiees 2.3 MvOtxoriWCQpiirs 1,2 A«tivvtftt 2J3.4 MwitKS-tfeA» |baerl) J.5 Aapcfyo de' Uete* 2-S.4. - - 2 Arotitktslk 2M In 1852 werd Bausch Lomb als kleine optiekzaak opgericht. Nu is het uitge groeid tot één van 's wereld grootste fabrikanten van optische produkten en wetenschappelijke instrumenten. Overal ter wereld staan fabrieken en verkoopkantoren van Bausch Lomb en het produktassortiment varieert van spectrofotometers en microscopen tot contactlenzen. Vanaf de oprichting heeft het bedrijf altijd gestreefd naar optimale kwaliteit met toepassing van de modernste technologie. Dat komt tot uiting in de kwaliteit van Ray-Ban zonnebrillen. Ray-Ban zonnebrillen. ontwikkeld om schittering tegen te gaan Ongeveer 50 jaar geleden, in het begin van de jaren 30, werd Bausch Lomb benaderd door de Amerikaanse lucht macht. Die vroeg aan hen een zonne bril te maken die de piloten zou be schermen tegen de vaak hinderlijke schittering van de zon. Naast het weg nemen van deze schittering moest de zonnebril ook een optimaal zicht ga randeren. Na uitgebreid onderzoek, op basis van de verworven kennis van glas, licht en zien, ontwikkelde Bausch Lomb de eerste groene Ray-Ban glazen. Deze glazen voldeden niet al leen aan de hoge eisen van de lucht macht, maar overtroffen alle verwach tingen ten aanzien van optische kwa liteit en bescherming tegen schittering. In 1938 introduceerde Bausch Lomb een nieuw produkt met een nieuwe naam. De naam was Ray-Ban. Het produkt was de Large Me tal zonnebril. Diezelfde naam is nu synoniem gewor den voor zonnebrillen van uitstekende kwaliteit. Het produkt nam een grote vlucht. Het verwierf bekendheid als de 'pilotenbril' in de Tweede Wereldoor log en werd wereldwijd de maatstaf voor kwaliteit en perfectie. Het is be slist een klassieker uit de Amerikaan se ontwerphistorie. Sinds hun introductie zijn Ray-Ban zonnebrillen elk jaar populairder ge worden. Voortdurend wordt de collec tie aangevuld met nieuwe modieuze modellen en nog steeds worden de gla zen verder geperfectioneerd. Maar de oorspronkelijke kwaliteitsnormen - het optimaal wegnemen van zonneschit- tering met perfecte optische prestaties - worden onvoorwaardelijk gehandhaafd. 'Progressief Soest' (PPR, PSP, EVP en Onafhankelijkenheeft zich in een feestelijke ledenvergadering, de eerste na de succesvolle verkiezingsuitslag in maart, bezonnen over de politieke stra tegie voor de komende vier jaar. Lijsttrekker Jan Visser deed verslag van zijn vruchtbare ervaringen tijdens de totstandkoming van het gemeente lijke Beleidsprogramma 1986-1990. In de komende jaren bemant hij als fractievoorzitter namens P.S. de ad viescommissies Algemene Bestuursza ken, Financiën en Ruimtelijke Or dening. Verder wordt hij lid van de Ge westraad 'Eemland.' Leidje Tomassen zal als raadslid de ko mende vier jaar een zetel innemen in de commissies Bedrijven, Welzijn en Onderwijs. Verder is zij nog voor de progressieven verantwoordelijk voor de personeelsaangelegenheden bij de gemeente. De pacifist Gerrit Leeflang (derde op de kandidatenlijst) werd door 'Pro gressief Soest' met algemene stemmen benoemd als fractie-assistent. 'Ik ga deze functie geheel op mijn eigen ma nier invullen. In ieder geval ben ik niet van plan besloten zittingen bij te wonen van commissievergaderingen. Daar voel ik niets voor,' aldus Gerrit Leef lang. Hij is de contactman tussen PSP en 'Progressief Soest.' Ad van.de Haar treedt als zodanig op voor de PPR en Maarten Schaafsma uit Soesterberg voor de EVP. 'Progressief Soest' koos tijdens deze bijeenkomst een nieuw partijbestuur. Jan Nuijten blijft voorzitter, Jan Uit den Bogaard blijft secretaris en Gerard Snij delaar wordt penning meester. In mei start 'Progressief Soest' op nieuw met het fenomeen 'openbaar fractieberaad,' zoals dat acht jaar ge leden door deze partij in Soest werd ge ïntroduceerd. Elke maandagavond voor de maan delijkse raadsvergadering komt de fractie het partijbestuur bijeen voor het besprken van de raadsstukken. Van half acht tot half negen kan ie dereen die dat wil hierbij aanwezig zijn en nieuwe vraagstukken en problemen inbrengen.Plaats en tijdstip worden nog nader bekend gemaakt. In een vorig artikel werd in het kort het onderwerp 'onkostenvergoeding voor vrijwilligers' aangeroerd. Omdat over deze onkostenvergoeding voor mensen met een uitkering nogal eens misver standen ontstaan willen we daar wat dieper op ingaan. Het Ministerie van Sociale zaken en Werkgelegenheid heeft de 600,-- (on kosten per jaar)-regeling ook geaccep teerd. De Sociale Diensten dienen er dus niet moeilijk over te doen: het is een onkostenvergoeding en geen extra inkomen! Er zijn verschillende gemeenten waar de Sociale Diensten verder gaan dan de 600,- regeling. Utrecht is een voor beeld: uitkeringsgerechtigden die vrij willigerswerk doen mogen daar ƒ5,- per dag onkostenvergoeding accepteren die de Soc. Dienst ongemoeid laat. Een jaar lang, vijf dagen per week, komt dat neer op 1200,- per jaar. Niet altijd is de belastingsinspektie van deze afspraak op de hoogte. De Soc. Dienst in Utrecht voelt zich daar ook niet verantwoordelijk voor: 'Daar gaan wij niet over.' Vrijwilligers die 'te veel' onkostenvergoeding hebben ontvangen kunnen daar wél mee te ma ken hebben wanneer de belastingsin spektie het in z'n hoofd haalt dat be drag alsnog te belasten. Zo'n vaart zal het waarschijnlijk niet lopen, maar een risico is het wél! Overigens houdt de 600,- regeling geen enkel verband met het aantal uren vrijwilligerswerk dat iemand doet. Voor één uur per week kan een vrijwilliger ook 12,-- vragen. Heeft u vragen over deze kwestie neem dan eens kontakt op met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank, Willaert- straat 49, geopend op maandag, dins dag en donderdag: 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur; vrijdagmorgen 10.00 - 12.30 uur; tel. 12630. Heeft u veel vrije tijd omdat de kin deren de deur uit zijn, bent u gepensio neerd, gehandikapt, werkloos of WAO- er en niet tevreden met uw leven zon der een duidelijke inhoud? Aarzel dan niet, maar neem terstond kontakt op met de Stichting Vrijwilligers Vaka ture Bank. Voor bijna iedereen is er wel een passende job te vinden. Uit keringsgerechtigden kunnen eveneens vrijwilligerswerk doen zonder gevaar hun uitkering te verliezen. Uit ons bestand brengen we onderstaan- vakatures onder uw aandacht: Assistent-technicus gevraagd die op de hoogte is van licht- en geluids apparatuur in de theaterzaal van Cul tureel Centrum C drie (3/637 Sociaal Culturele instelling zoekt vrijwilligers m/v om behulpzaam te zijn bij het uitvoerend werk t.b.v. het jeugd werk en kursuswerk. Uitgebreide in formatie bij de VVB (3/635) Vrijwilliger gevraagd om enig tuin onderhoud te verrichten bij aanleun woningen van centrum voor ouderen (8/617) Medewerksters gevraagd t.b.v. or ganisatorische werkzaamheden van de Stichting Vrouwen voor Vrouwen (8/616) Ned. Chr. Sportunie vraagt vrijwil liger m/v. a. Voor het verrichten van archiefwerkzaamheden en assisteren bij het inrichten van een dokumenta- tiecentrum t.b.v. de organisatie; b. Het verlenen van assistentie bij de uitvoe ring van een promotiecampagne van- het magazine 'Beweging' (10/155). Informatie over bovenstaande- vakatu- res uitsluitend bij de Stichting Vrij willigers Vakature Bank, Willaertstraat 49, tel. 12630. Klanten van Pinot-slijterij-wijnhandel Van der Linden kunnen begin mei gaan sparen voor gratis wijn. Zij krijgen bij elke bestede 25,- een stempel in een speciaal daarvoor bestemde spaarkaart. Zestien stempels geven recht op een fles 1982 Chateau le Boudon Bordeaux A.C. ter waarde van 8,95. Het aantal kopers dat men regelmatig in de winkel terug ziet neemt toe, zo blijkt uit onderzoek. Pinot wil deze klantentrouw extra stimuleren met een actie gratis flessen Bordeaux van de nu al bijna legendarische jaargang 1982. Men verwacht van deze actie, waarbij enige duizenden flessen cadeau gege ven zullen worden, een ongekend succes. Automobilist onder invloed Op de Soesterbergsestraat hield de po litie vorige week de 35-jarige R.W. uit Utrecht aan, die opviel door zijn rijge drag. Uit de blaastest en de bloedproef kwam vast te staan dat hij teveel alco hol had gebruikt. Hij kreeg een rijver bod en een proces-verbaal. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de Inhoud instemt. "SEC-FNV: zo vlak voor de verkiezin- gen lijkt het, dat de v.v.SEC meer met politiek dan met voetbal bezig is. Het eerste elftal krijgt sporttassen van de FNV. Op 1 mei een toernooi (Sport. Br.) van de FNV aan de Bos straat-West". Tot zover de heer Feiken, Soester Cou rant 23 april 1986. .s Avonds, 23 april, zag ik Lubbers (CDA), Vonhoff (VVD) en van Thijn Pvda) op de televisie gezamenlijk via een directe satellietverbinding - Ne derland/Korea - "De Olympiade Am- sterdag 1992" promoten, in het be lang van geheel Nederland en de sport! De politiek meer bezig met de sport dan met de politiek, zo vlak voor de verkiezingen? Nee toch! SEC is vanaf 1 oktober 1923 open voor alle gezindten, mits men zich richt naar de regels door deKNVB en SEC gesteld. Ik, als CDA-er, voel mij er met mensen van de WD, PvdA, D'66, enz. enz. als een vis in helder water. "Sport veredelt"ik hoop nog steeds. Dus niet de zaken omdraaienpolitiek en sport zijn niet te scheiden. Sport heeft de politiek nodig (gemeenteraad, prov. staten, departementen) en de politiek kan niet zonder sport. Bedenk eens dat Nederland geen sporters be zat, waar zou de Nederlandse politiek blijven? Gezonde geest, gezond li chaam! Onze zustervereniging, s.o.Soest, is toch ook niet "rood" geworden, doordat de Erevoorzitter, als lid van de PvdA, in de gemeenteraad werd gekozen? Op 19 juni kunnen wij op de leden vergadering van SEC op Feikens ver moeden antwoord krijgen, en zonodig bijstellen. Jammer, in 1985 uit onvrede vertrokken leden hebben geen stem recht, dus gauw weer lid worden. D. Brouwer Onlangs is Amnesty International te Soest weer vereerd met een ingezon den brief van de heer Mosk te Soest. In deze brief wordt, evenals in maart 1981, gesteld dat A.I. een linkse club is, welke zich geheel laat leiden door de richtlijnen uit Moskou. A.I. krijgt dan ook het welgemeende advies van de heer Mosk om campagnes te beginnen tegen communistisch geknechte lan den. In april 1981 heeft onze collega A. Elderenbosch uitgebreid geantwoord op de toenmalige brief van de heer Mosk, waarin is getracht duidelijk te maken dat A.I. een humanitaire en po litiek neutrale organisatie is. Dit is trouwens de enige vorm waarin onze organisatie kan functioneren zonder het risico te lopen door welke politieke richting dan ook, van partij digheid te worden beschuldigd. Maar wij nemen het advies van de heer Mosk zeer serieus en zullen pro beren hem op zijn wenken te bedienen. Geachte heer Mosk, u wekt de indruk al onze publicaties te lezen, reden waar om u het recht hanteert een persoon lijke en uitgesproken - overigens fou tieve - mening in de krant kenbaar te maken. Zonder naar volledigheid te streven geven wij u hierbij een opsom ming van enkele campagnes tegen communistische regiems welke door ons in de afgelopen jaren zijn gevoerd November 1982 - voorlichtingsavond voer de USSR met een journalistenfo rum in het Griftland College mei 1982 - schrijf middag t.b.v. Pavel Lakotosj in de USSR; april 1982 - voorlichtingscampagne over Joegoslavië november 1981 - voorlichtingscampag ne over Tsjechoslowakije september 1981 - A.I. Soest adopteert een gevangene in de USSR; april 1981 - actie t.b.v. Carsten Lober in de DDR met voorlichtingscampagne over de DDR; oktober 1979 - 2 campagnes, over de USSR en de DDR januari 1979 - China-rapport als pocket- uitgave en een voorlichtingscampagne over Roemenië. Wij kunnen ons voorstellen dat al deze gepubliceerde activiteiten van A.I. de heer Mosk niet meer zo vers in het ge heugen liggen. Wij hopen hiermede zijn geheugen weer enigszins te hebben opgefrist, want wij zijn er van over tuigd dat hij als lezer van al onze pu blicaties ook de bovengenoemde publi caties heeft gelezen. En hier wringt nou jnet de schoen! Wij kunnen maar niet begrijpen hoe hij als goed geïnformeerde lezer dit onzinnige artikel heeft kunnen schrijven. Wij vrezen dan ook dat wij van A.I. niet in staat zullen zijn om hem van zijn verkeerde opvattingen te verlos sen, reden waarom wij niet nader op de inhoud van zijn brief zullen ingaan. Amnesty International Soest Ambtenaren van de politie en de dienst Gemeentewerken zullen de komende weken intensiever gaan letten op over hangende takken en hagen e.d. Waar nodig zal worden opgetreden. Aldus meldde de Soester Courant de vorige week (nog wel in kader) Ik herinner mij dergelijke stoere woor den lang geleden (1% a 2 jaar?) ook al eens in de Soester Courant te hebben gelezen. Maar op verschillende punten in Soest worden voetgangers en ver keer nog net zo gehinderd als voordien. M.a.w.daar hebben de verantwoorde lijken er geen bliksem aan gedaan. Jammer dat zij niet (willen) inzien dat zij anderen in gevaar brengen en hin deren met hun uitstekende en dichte beplantingen. Of... zijn de artikelen 122 en 123 A.V.S. niet op hen van toe passing? J. L. W. Herten 'Holland op z'n smalst,' zo zou ik de brief van de heer Feiken willen typeren. Indien een grote maatschap pelijke organisatie, welke de sport in het algemeen een warm hart toe draagt, een voetbalelftal van sporttas sen wil voorzien, dan is dat mijns in ziens een doodnormale zaak en heeft dat totaal niets van doen met 'linkse or ganisatie' of kreten van dergelijke aard. Als huisartsen en specialisten opkomen voor hun rechten, dan is dat toch ook niet 'links.' Doch als de FNV, als grootste vakcentrale van Neder land (één miljoen leden), opkomt voor de belangen van werknemers, dan is dat in één keer 'links' in de visie van de heer Feiken. De vakcentrale en haar aangesloten bonden manifesteren zich evenals het bedrijfsleven dat doet, daar is niets op tegen en is doodnor maal. In die zin moet de heer Feiken dat dan ook zien, en kleinzielige ge dachten achterweg laten als bij toeval de FNV sporttassen kado geeft aan de selektie van SEC. Tot slot nog een laatste opmerking. De FNV en haar 17 aangesloten bonden zijn ook nog 'werk gever' voor haar personeel. Als het personeel van de aangesloten bonden op 1 mei aanstaande onderling een voetbaltoernooi houdt, en daarvoor het SEC-veld afhuurt, is dat eveneens doodnormaal. Immers, het bedrijfs leven doet niet anders en daar hebben wij toch ook geen kommentaar op? Arthur Bargerbos. Op de vorige week gehouden jaarver gadering van de hengelsportver eniging De Snoekbaars is in navolging van vele zusterverenigingen een besluit genomen om het gebruik van gekleurde maden te verbieden op alle door de vereniging gepachte wateren. Dit verbod gaat in de toekomst ook gelden voor visvoeders indien vastge steld wordt dat deze schadelijk zijn voor het milieu. Het bestuur verzoekt de leden er op toe te zien dat dit verbod nageleefd wordt. Funtus - Fed. wedstrijd Zaterdag, 10 mei organiseert De Snoekbaars een federatiewedstrijd op de Funtusplas in Oud Loosdrecht. Er wordt gevist vanuit bootjes. Verza melen bij de Funtushoeve van T. van Wettum, om 5.30 uur. Na afloop zal daar ook de prijsuitreiking plaatsvin den. Er wordt gevist van 6.00 - 11.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 10,--. Van dit bedrag betaalt de vereniging de huur van de bootjes en verzorgt zij weer een prima prijzentafel. Het mee nemen van een grote emmer is ver plicht teneinde de vis te sparen bij het verkassen. De deelnemers mogen drie dagen voor de wedstrijd niet op de plas vissen. Tijdig opgeven i.v.m. het be perkt aantal boten. Vóór 6 mei bijW. v.d. Kraats, Laanstraat 27, tel.16895. Baarnse sportvissers wéér toonaangevend Zaterdag j.1. werd de jaarlijkse 'derby' tussen Baarn, Soest en Bunschoten ge vist. Hoewel de vangsten tegenvielen waren de weergoden de deelnemers gunstig gezind. Waarschijnlijk leidde het verbod op rode maden tot een toe genomen kreativiteit onder de deelne mers want een rode kool dobberde na afloop als 'stille getuige' in de Eem. Net als vorig jaar bleek de Baarnse af vaardiging met een totale vangst van 33,46 meter het sterkst, op de voet ge volgd door Soest met 22,89 meter en Bunschoten met 16,93 meter. Afgelopen donderdag stond de dames topper s.o.Soest - LVV op het program ma. Dat het een topper was, bleek gelijk na de aftrap want LVV zette flink de beuk erin. Soest kon de ver schillende aanvallen goed afweren en begon zelf flink aan te vallen. Helaas kwamen de Soest-dames niet verder dan de Larense verdediging, die elke aanval wist af te slaan. Via lange trap pen wist LVV haar voorwaartser. te be reiken, maar keepster Nelly Renes wist haar ploeg voor een snelle neder laag te behoeden. Op haar redding volgde een corner die zeer slecht werd verwerkt en door gerommel voor het doel werd er 0-1 gescoord. Soest liet de kop niet hangen en de aanvallen volg den elkaar weer op. In de tweede helft begon LVV gelijk weer met een zeer of fensief. Soest werd hierdoor af geschrikt en gaf LVV de kans steeds weer op te komen. LVV maakte daar handig gebruik van en scoorde door een fout in de verdediging 2-0. Zondag moesten de Soest-dames aan treden tegen Nederhorst. Om nog een kans te hebben op promotie moest er gewonnen worden. De Soest-dames begonnen met aanval lend spel, maar de Nederhorst-defen- sie wist hier wel raad mee. De beide ploegen waren goed aan elkaar ge waagd. Kansen waren er voor beide ploegen. Nederhorst wist zeer snel uit te breken, maar keepster Nelly Renes wist deze aanval in le instantie zeer goed af te slaan. De bal belandde ver volgens bij de spits van Nederhorst, die haalde uit en Angelique Rauch kon al leen maar een doelpunt voorkomen, door hands te maken. De penalty werd schitterend gestopt door keepster Nel ly Renes. De tweede helft werd schitterend be gonnen door de Soest-dames. Combi natie op combinatie volgde en een doel punt kon niet uitblijven. Via een schit terende pass van Heide Koelewijn wist Leni Elsschot de openingstreffer te sfcoren. Hierdoor gesterkt, ging Soest steeds beter voetballen en de Soest-da mes lieten hun tegenstanders alle hoe ken van het veld zien, 2-0 werd ge scoord uit een wederom schitterende pass van Heidi Koelewijn, door Leni Elsschot. 10 minuten na het 2e doelpunt volgde nummer drie via Leni Elsschot. Soest had de kans om via een penalty nog op 4-0 te komen, maar Heide Koelewijn liet deze kans onbenut. Eindstand 3-0. Zondag a.s. uit tegen Hoogland. De eerste Soester die een officiële oor konde van de gemeente heeft gekre gen, alsmede een stropdas met het ge meentewapen, is de 31-jarige gehandi capte leraar Gerrit Pomp, die vorige week tijdens de Marathon van Rotter dam een nieuw nationaal record in de handicap-klasse haalde, Pomp haalde in zijn rolstoel de finish in twee uur, 15 minuten en één seconde. In het dagelijks leven is Gerrit Pomp leraar tekenen en handvaardigheid aan de scholengemeenschap "Eem land", en het was tijdens een van de lesseri dat sportwethouder en locobur gemeester Plomp hem, in gezelschap van gemeentevoorlichter Ben J. van Os, min of meer overviel met de blij ken van gemeentelijke hulde. Soest beschikt sinds kort over diverse stoffelijke blijken van waardering. De oorkonde is een officieel document waarin het gemeentebestuur zijn er kentelijkheid betuigt voor de bijzonde re prestatie van Gerrit Pomp. De wet houder merkte in een korte toespraak op dat - mede door Pomps toedoen - de gehandicaptensport meer en meer aandacht krijgt, ook in de media. De leerlingen die van de onverwachte hul de getuige waren werden door de wethouder terecht gefeliciteerd met "deze fantastische leraar". Omstreeks 1980 heeft het Nederlands Olympisch Comité het plan opgevat om het project Jeugd Olympische Dagen te introduceren, met o.a. de bedoeling een bijdrage te leveren tot het tegen gaan van de (ook) bij de Jeugdige sport (st)ers waargenomen spel ver ruwing en onsportief gedrag. Met gebruikmaking van de diensten van de Provinciale Sportraden, die goede contacten hebben én met de pro vinciale sportbonden én met de ge meenten, vond in 1983 in elke provin cie een Jeugd Olympische Dag plaats, gevolgd in 1984 door een Nationale Jeugd Olympische Dag op het nationaal sport centrum "Papendal". Deze dagen had den "fair play" als thema. Voor wat betreft de provincie Utrecht 'werd deze eerste Provinciale Jeugd Olympische Dag in Veenendaal gehou den. Tijdens dit evenement werden ne gen takken van sport beoefend nl.: Atletiek, handbal, hippische sport, hockey, judo, turnen, voetbal, wielren nen en zwemmen. Succes Gesterkt door het grote succes van de ze dagen in 1983/1984, die zowel bij de jeugd als bij de volwassenen enorm zijn aangeslagen, heeft het Nederlands Olympisch Comité besloten in de jaren 1986, 1988 en 1990 dit project te herhalen. In vergelijking met de eerste Provin ciale Jeugd Olympische Dag, waar ne gen takken van sport beoefend werden, zal dit worden uitgebreid met: tafel tennis, tennis en volleybal. De tweede Provinciale Jeugd Olym pische Dag zal dit jaar, voor wat be treft de provincie Utrecht, gehouden worden in Doorn, op 3 mei a.s. In het verlengde hiervan zullen er op 7 jum a.s. wederom op Papendal bij Arnhem te de finalewedstrijden tussen de twaalf provincies plaatsvinden. Het thema, dat voor het project 1986 zal gelden luidt: "Het bevorderen van het plezier in (top) sportbeoefening en het accentueren van de positieve aspecten van jeugdsport". Gezien de uitstekende relatie tussen de gemeente Doorn en het korps Mari niers, werd met succes medewerking gevraagd aan dit korps voor het beschik baar krijgen van de genoemde ac commodaties. De sportwedstrijden zullen plaatsvin den in en op de diverse overdekte sportaccommodaties, gelegen in de omgeving van Woestduinlaan/Mariniersweg: atle tiek, judo, tennis, volleybal, wielren nen en zwemmen. Buurtweg/Wijngaardsesteeg: handbal, Hippische sport, hockey, tafeltennis, turnen en voetbal. 1000 Sporters Alle wedstrijden, met uitzondering van judo en volleybal, die resp. om 09.00 en 13.30 uur aanvangen, beginnen om 11.00 uur. Naar verwachting zullen zo'n duizend sporters in de leeftijd van 12 tot 16 jaar, actief zijn op zaterdag 3 mei, in 12 tak ken van sport. Deze zijn geselecteerd door de provinciale sportorganisaties. Een stimulans tot het leveren van goe de prestaties en als gevolg daarvan een plaats in de ploeg, die de provincie UtrècM op 7 juni a.s. op Papendal gaat vertegenwoordigen, is het gegeven dat het Internationaal Olympisch Comité het patroonaatschap aan het project heeft verleend. Deze internationale erkenning betekent in de praktijk dat - alle deelne(e)m(st)ers aan de Natio nale Jeugd Olympische Dag op Papen dal een officieel certificaat krijgen; - een I.O.C.-functionaris deze nationale manifestatie op 7 juni 1986 zal bijwonen; - de I.O.C.-vlag op Papendal mag wor den gehesen; - het N.O.C. een financiële tegemoet koming krijgt voor de bekostiging van het project. Hierop voortbordurend is het in theorie niet uitgesloten dat bovengenoemde sporters aan het aanstaande gebeuren in Doprn worden uitverkozen om te worden opgenomen iri de Nederlandse ploeg die zal deelnemen aan de Inter nationale Jeugd Olympische Dagen, die in juni 1987 worden georganiseerd ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van het Nederlands Olympisch Comité. Opening Terugkomend op zaterdag 3 mei in Doorn, zal er voorafgaande aan de wedstrijden een officiële openingscere monie worden gehouden tussen 09.30 10.00 uur op het terrein van Huis Doorn, gelegen aan de Langbroekerweg (ver binding Doorn-Wijk bij Duurstede De voorbereidingscommissie zal het op prijs stellen indien deze dag opge fleurd zal worden met een groot aantal toeschouwers, die door hun aanwezig heid inspirerend werken op de jeugdige (top)sporter(st)ers. Bovendien wordt er geen entree geheven op deze dag. Een gratis dagje uit. Uit Soest doen de volgende teams mee aan de Provinciale Jeugd Olympische Dag: Atletiekvereniging Pijnenburg; Volleybalvereniging SoVoCo Wielrenvereniging R.T.V. Tempo Mixed Hockeyclub Soest. Zuid-west Nederland is niet alleen be kend door de Deltawerken, maar geniet in binnen- en buitenland veel aanzien door de Zeeuwse Tuinen. Deze tuinen, met veel geduld onttrokken aan de zware zeeuwse klei, tonen qua plan tengroei en opbouw veel overeen komsten met Engelse tuinen van b.v. Sis- singhurst of Hidcote Manor Gardens. De bekende tuinarchitect Arend-Jan van der Horst is gefascineerd geraakt door deze tuinen, die door een klimatolo- gische bijzonderheid (de warme golf- stroom) zo'n veelheid aan planten her- bergen, die elders in Nederland niet aanslaan. Dinsdagavond 13 mei a.s. zal de heer van der Horst een lezing over deze tuinen verzorgen, waarbij het prach tige diamateriaal voor een kleurrijke ondersteuning zal zorgen. De zeeuwse tuinen zijn ontstaan in de eerste jaren na de tweede Wereldoorlog. Een aantal vrouwen legden en siertuin aan, wissel den hun ervaringen en stekjes uit, zaai den allerlei materiaal waarmee ze ex perimenteerden en ontdekten toen de bijzondere gevolgen van die warme golfstroom voor de planten in hun tui nen. Alle zeeuwse tuinen zijn verschil lend de opbouw van de - tuin in Domburg wordt bepaald door 2 bor ders, beide halvemaanvormig, die zorgvuldig op kleur en vorm zijn inge richt. In een andere tuin zijn sterke ar- chitektonische invloeden merkbaar: rondom het huis zijn een aantal 'tuin kamers,' d.w.z. door struiken of hagen van de rest van de tuin afgescheiden gedeelten ontstaan. Een ieder van die 'tuinkamers' draagt een eigen, speci fiek karakter. Arend-Jan van der Horst kan op boeiende wijze over deze tuinen vertellen en een ieder, die de schoon heid, kleuren- en vormenrijkdom van een goed samengestelde border waar deert, zal deze avond niet willen missen. De lezing vindt plaats in ge bouw 'De Open Hof' en begint om 20.00 uur. Voor leden van Groei en Bloei is de toegang gratis, Niet-leden zijn van harte welkom tegen een vergoeding van 3,-. Bromfietser gewond bij aanrijding De 16-jarige bromfietser R.V. uit Soest raakte vorige week gewond bij een aanrijding op de hoek Birkstraat-Van Lenneplaan. Hij kreeg geen voorrang van een auto, bestuurd door de 24- jarige H.K. uit Soest, die rechtsaf de Van Lenneplaan wilde inrijden. Met hoofdletsel werd V. naar Zonnegloren overbracht. Inbraak in sport kantines Onbekende daders hebben in het afge lopen weekeinde ingebroken in de kan tines van s.o.Soest, SEC en de tennis vereniging Soest-Zuid aan de Bos straat. Alleen bij s.o.Soest lukte het hun iets weg te nemen. De buit bestond uit snoep, sigaretten en een geldkistje met 200 gulden. Ook twee speelautoma ten werden opengebroken. Vernielers aangehouden Leden van het Luchtmachtbewakings korps hebben in het weekeinde aan de Van Weerden Poelmanweg twee jonge mannen uit Soest aangehouden wegens vernielingen. De 20-jarige R. de G. en de 22-jarige E.G. waren een in de berm staande lichtmast aan het slopen. Illegale verkoop van gipsen beeldjes De politie hield in het weekeinde twee studenten uit Eindhoven aan, die in Soest de deuren langs gingen met gip sen beeldjes van dieren. De heren be schikten niet over een geldige ventver gunning en kregen een proces-verbaal. Auto gestolen Van een parkeerplaats achter een boerderij aan de Peter van den Bree- merweg is vorige week een auto gesto len ten nadele van M.A. uit Amersfoort. Het betreft een Opel Kadett met het kenteken 17-74-VX. Zaterdag j.1. traden de Knickerbockers aan tegen HCAW in Bussum. De Soes- ters namen in de eerste slagbeurt di- rekt een flinke voorsprong van 6-0. Pit cher Ronald Tensen gooide2 x 3 slag en een aktie 1-3 betekende het einde van de eerste slagbeurt. In de 2e slagbeurt werden er door de Soesters nog 4 pun ten gescoord zodat de stand, doordat HCAW niet scoorde, op 10-0 kwam. In de 3e slagbeurt noteerden de Knicker bockers nog eens 8 punten, zodat de einduitslag 18-0 in het voordeel van de Soesters werd. Er waren honkslagen van Frans Bloemsma, Patrick Farrell (3x) Hans C. Vink, Maurits Schornagel (2x), Bob Galesloot (2x) en een home run en een honkslag van Rogier Kriek. De tweede wedstrijd leverde eveneens een grote overwinning op. De nieuwe lingen konden in deze wedstrijden flink wat ervaring opdoen. Zij hadden allen hun aandeel in beide wedstrijden, maar vooral in de tweede wedstrijd scoorden de nieuwelingen het meren deel van de 14 punten. In de tweede wedstrijd was Patrick Farrell de beste man aan slag met twee 2-honkslagen en een 1-honkslag. Verder waren er honkslagen van Frans Bloemsma, Eric Bax, Martin Engel en Rogier Kriele. Door goed veldwerk van Maurits Schoenagel en Frans Bloemsma kwam HCAW tot het scoren van slechts 1 te- genpunt, waardoor de eindstand werd bepaald op 14-1. De komende wedstrijd voor de Knickerbocekers adspiranten is op za terdag 3 mei om 14.00 uur op de Bos straat. Zij zullen dan spelen tegen de Blue Soeks A2 uit Veenendaal, waar van zij zeker beter tegenspel kunnen verwachten dan in de voorgaande wed- strijden. Diefstal uit auto Uit de auto van mevrouw P.L. uit Soest zijn vorige week twee geluidsboxen ge stolen. De waarde bedraagt 70 gulden. Het voertuig was niet afgesloten en stond geparkeerd aan de Van Goyen- laan. Het Soester Natuurbad opent zaterdag 3 mei in alle glorie haar poorten voor het zwemseizoen 1986. Die opening gaat gepaard met de 4e Soester Mini-Triath lon. Om 8 uur 's morgens starten ruim 120 tri-atleten voor hun 1000 meter zwemmen (20 banen), 45 kilometer fiet sen, en 10 kilometer hardlopen. De eerste serie van 65 atleten begint om 8 uur en de tweede serie vangt om 9.15 uur aan. Deze laatste serie is de snelste. Hierin starten dan ook alle favorieten, zoalff Jaap v.d. Berg (reeds twee keer winnaar), Henk Schaak (één keer win naar), beiden van A.V. Pijnenburg, Matthijs de Koning uit Scherpenzeel en Goof Schep uit Amsterdam. De finish ligt tussen 11.15 en 11.30 uur Het zwemgedeeite vindt vanzelfspre kend in het Natuurbad plaats voor het fietsgedeelte staat De Vlasakkers op het programma en het lopen gaat over het Heeserspoor, Verl. Paltzerweg en Van Weerden Poelmanweg richting Soesterberg. De inschrijving voor de Mini-Triathlon is gesloten. Mini-mini-triathloii Op vrijdagavond 2 mei wordt in en om het Soester Natuurbad al de mini-mini- triathlon gehouden. Dit recreatieve ge beuren gaat over 100 meter zwemmin (2 baantjes), 15 km fietsen en 5 km lopen. De gezamenlijke start van de mini-mini-triathlon is om 19 00 uur precies. Inschrijven kan men vanaf 18.00 uur in het Natuurbad. De deelnemerskosten bedragen tien gulden per persoon. Hiervoor ontvangt men een schitterende herinnering Juist de mini-mini-triathlon kan een gezinsgebeuren zijn. want er zijn geen tijdslimieten. Men kan dus zijf, eigen tempo bepalen. e De organisatie van het totale triathlon- gebeuren is in handen van Ton Dorre stein van de Stichting Zwembaden en Rene van Zee van de A.V.Pijnenburg Verder werken mee de Zwemvereni ging De Duinkikkers, de Wielervereni- RCKjeKruis°' GemeentePoUtte en het Recreatiekalender Het Soester Natuurbad is de afgelopen weken in een nieuw fris (verf)jasje ge stoken. Naast de triathlon staan meer dere aktiviteiten op het program™ Zo kan men op Hemelvaartsdag 8 mei weer dauwzwemmen en vindt van 26 ^ie»n "I?1,30 mel de 2weihvierdaagse plaats. Gedurende de zomervakantie zijn er elke woensdagmiddag de zoge naamde woensdagmiddaginstuiven Het gehele seizoen kan men verder S"Ï!nr?ebrUik !"aken van verschillen- de soorten sport- en spelmateriaal.

Soester Courant | 1986 | | pagina 14