IBP DONDERDAG 1 ME11986 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 16 Twee Red Stars teams nog niet kampioen BASKETBAL Bridge-drive t.b.v. Bentinck Fonds Nog meer succes voor bridgeclub Soest KORFBAL Eemvogels sterk in slotfase JSportkopij SoVoCo teams sluiten competitie winnend af VOLLEYBAL Soester Bowling Bond Anneke Tak scoort 627 punten Goed bezochte jaarvergadering van A.V.Pijnenburg Active Sports/Nic. van Dam sponsort jeugdteam L.T.C. Soest Francis Hesterman derde in Nationale autocross René Wassenaar (CTS) in de slag om Nederlands kampioenschap Sportprogramma Beukendal De Bunt C-drie HANDBAL DAMMEN DVSB Jeugdnieuws Met Tempo 'Terug over de Heuvelrug' Wat afgelopen weekeind in Soest een feest had kunnen worden voor The Red Stars werd uiteindelijk voorlopig een gelaten sfeer, omdat het meisjes juniorenteam en het derde herenteam van Red Stars een nederlaag moesten Incasseren tegen het Hilversumse Dunckers en hierdoor de mogelijkheid op een kampioenschap in ieder geval nog moesten uitstellen. Van meet af aan stonden de zenuwen het Soester team teveel in de weg om ook maar een enkele keer tot hun nor male niveau te komen. De Hilver sumse meisjes hadden in feite niets te verliezen en speelden veel vrijer. Dit resulteerde in de rust al tot een zeven punten voorsprong voor Dunckers en ook in de tweede helft werd het Soester spel niet beter. Het onderdeel vrije worpen was bij de Soester meisjes bedroevend slecht. Hierdoor kon Dunckers, dat in deze ontmoeting beter speelde, verdiend winnen en zal ko mende zaterdag in Soest tussen beide teams een replay plaatsvinden en dan kan alsnog Red Stars het kampioen schap behalen, doch dan zullen ze toch uit een heel ander vaatje moeten tap pen. Red Stars heren 3 in laatste seconden onderuit 75-75: Nog dramatischer verging het het der de herenteam, dat zondagmiddag in een luid aangemoedigde sporthal Beu kendal moest aantreden tegen Dunckers 3. Ook hierbij was de inzet het kampioenschap. Het werd een wed strijd waarin alles zat dat basketbal zo spannend kan maken. Het Soester team vertaalde de verdedigingsvorm soms wel eens te overdreven, waar door persoonlijke fouten te snel vielen. Toch had deze verdedigingsvorm ook resultaat, hetgeen in de zevende mi nuut tot een aantal scores achter el kaar leidde. Hierdoor kon Red Stars de rust ingaan met een 40-35 voorsprong. Toch was duidelijk dat Dunckers zich beslist niet gewonnen zou geven en uit eindelijk zou de laatste minuut de be slissing brengen. Met een drietal onge- loofelijke fouten kreeg Dunckers balbezit en wist in de allerlaatste fase De Rotary Club Soest-Baarn organi seert met medewerking van de Werkgroep Bridge Soest op vrijdag 9 mei 1986 in de aula van het Griftland College, Noorderweg 79, Soest (aan vang 19.30 uur) een bridge-drive voor zowel verenigingsbridgers als thuis- bridgers. De opbrengst zal ten goede komen aan het Bentinck fonds, dat zich beijvert voor de sport t.b.v. gehandi capten. Deze jaarlijks terugkerende bridge-drive, waarbij aantrekkelijke prijzen zijn te verdienen, kenmerkt zich door een grote belangstelling en een gezellige sfeer. Voor zover nog plaatsen beschikbaar zijn kunt U zich tot 5-5-1986 inschrijven bij: Mevrouw M. Zwiers, Soest (tel. 02155-15183), J.W.R. Alexander (tel. 02155-18304 of 10536) Het derde viertal van de bridgeclub Soest heeft de beslissingswedstrijd om de tweede en derde plaas in de derde klasse J. van de bridge viertallencom petitie gewonnen. De plaatsgenoten van Eemland 5, met wie men gelijk was geëindigd, werden in de "barrage" in het Denksportcentrum Bussum met- 19-11 royaal geklopt. En dat terwijl Soest 5 halverwege de strijd nog ach ter stond. Door deze overwinning pro moveert nu ook Soest 3 naar de tweede klasse. Het afgelopen seizoen is voor Soest suc cesvol geweest. Soest l handhaafde zich na een slecht begin in de tweede klasse, Soest 2 werd kampioen in III E en promoveerde uiteraard en nu komt dus ook Soest 3 in het volgende sei zoen in de tweede klasse uit. Drie twee deklassers: tot dusver had Soest er nooit meer dan één. En natuurlijk werkt dit door in de hele club: in het verleden bracht Soest nooit meer dan 2 of 3 viertallen op de been en het ziet er momenteel naar uit, dat het er in 1986-1987 vijf zullen worden. alsnog deze spannende ontmoeting naar zich toe te trekken met 76-65. Hierdoor is een beslissingswedstrijd tussen beide teams noodzakelijk, die naar alle waarschijnlijkheid gespeeld zal worden zaterdagavond 10 mei, acht uur, in De Hilt in Eemnes. Heren 2 verlies van kampioen Bour- gondië 61-78 Het tweede herenteam speelde zondag middag tegen Bourgondië uit Wijk bij Duurstede. Bij winst van dit team zou Bourgondië kampioen zijn en automa tisch promoveren naar de rayon twee de klasse. In de eerste helft gaf Bour gondië zijn visitekaartje af en eindigde deze helft met een 24-46 voorsprong, waardoor zij het kampioenschap al bijna konden gaan vieren. Nog even veerde het Red Stars reserveteam op, doch echt in gevaar is het team uit Wijk bij Duurstede niet meer geweest. Eindstand 61-78. Basketbalbeslissingen komend week end: Voor aanstaand weekeind staan weer een aantal belangrijke wedstrijden op het programma. Zaterdagavond zal er in Beukendal weer enorm veel span ning heersen. Dan worden er vier be slissingswedstrijden gespeeld om pro motie en kampioenschap, waarbij Red Stars met twee teams vertegenwoor digd is. Om zeven uur speelt het meisjes adspirantenteam tegen Green Giants. Bij winst zijn de Soester meisjes kampioen. Tegelijkertijd speelt op het andere veld Quick Run ners dames II uit Huizen tegen Wood- peckers dames III om het kampioen schap in de derde klasse. Om half negen krijgt het meisjes juniorenteam zijn revanche tegen Dunckers en op het andere veld zal het Amersfoortse Crackerjacks via winst op het Utrecht se Vreeland kunnen proberen om aan verdere promotiewedstrijden mee te doen. Aanstaande donderdagavond een volleybal/basketbal spektakel in Beu kendal Red Stars organiseert samen met SoVoCo voor aanstaande donderdag avond een gecombineerde volleybal/- basketbalhappening. Een 75-tal leden Zaterdag speelde Eemvogels in Mont- foort tegen Fortis. De eerste minuten van de wedstrijd zette Fortis de Eem vogels verdediging onder zware druk, hetgeen hun in de 5e minuut een 1-0 voorsprong opleverde. Fortis zakte wat terug en beide ploegen kregen vol doende kansen, maar wisten de bal ge ruime tijd niet door de korf te krijgen. Uiteindelijk was het Claudia Touw slager die in de 25e minuut de stand gelijktrok. Tot de rust veranderde de stand niet meer. De tweede helft nam Fortis grote afstand van de Eemvo gels. Zij scoorden maar liefst driemaal stand 4-1. In de 14e minuut was het Theo van Duinkerken die met een afstandschot 4-2 aantekende maar in de volgende minuut was het tocht weer Fortis die scoorde, 5-2. In de 18e minuut wist Mar- co Kuil een strafworp te verzilveren, 5- 3. Wim van Rheenen bracht de spanning terug door van afstand raak te schie ten, 5-4. In de 32e minuut schoot ook Saskia Smelt raak en de stand was gelijk. In de nog resterende tijd pro beerden beide ploegen de volle winst te pakken, maar de stand veranderde niet meer. Eemvogels nam een punt mee naar Soest. Het derde team speelde thuis tegen het eerste team van Minerva uit Nieuwengein. Minerva wist met ruime marge te winnen. De einduitslag werd 9-2. De doelpunten makers van de Eemvogels waren Jetty Christiaanse en René Verschuuren. Ook de junioren wisten niet van M.I.A. te winnen. De uitslag werd hier 8-2. De B-aspiranten wonnen met 3-4 van DOC uit Bussum. De E-aspiranten verloren met 1-3 van de naaste konkurrent D.O.C. De aller kleinsten van Eemvogels verloren in Huizen met 4-0. Het programma voor 3 mei a.s. is als volgt: Eemvogels Ql - KVO Q1 11.00 uur Welpen training 6-7 jaar11.45 uur Eemvogels Jl - SMS J2 12.00 uur Eemvogels 2 - Kesteren 3 14.00 uur Eemvogels 1 - Victum 1 16.00 uur Bel eens voor informatie met Agnes Kraaikamp, tel.12743. van beide verenigingen hebben zich hiervoor opgegeven en zullen onder verdeeld in twaalf teams hun krachten met elkaar meten. De teams zullen allemaal vijf volleybalwedstrijden en twee baskët- balwedstrijden spelen van 1 x 15 minuten. Opzet is dat iedereen beide sporten op een leuke manier leert ken nen. Er wordt daarom ook niet door beide verenigingen tegen elkaar ge speeld, want dan kun je de uitslagen van te voren wel invullen. Alle deel nemers/deelneemsters worden door elkaar gehusseld en dan worden er teams gemaakt, die allemaal voorzien zijn van diverse Hollandse bloemenna men, als irissen, narcissen en gla diolen, enz. Het spektakel begint om zeven uur en zal duren tot elf uur precies. Zondag 4 mei zaalvoetbalhappening A.s. zondag organiseert de Soester bas ketbalvereniging nu eens geen spekta kel, maar zaalvoetbal voor teams, die normaal nooit aan zaalvoetbal deelne men omdat ze andere sporten bedrij ven maar evenals vorig jaar ook in deze sportsoort hun krachten graag willen meten. Tien teams, het maxi maal toegestane, hebben zich hiervoor opgegeven. Er zal gespeeld worden in twee poules van vijf, en gestart zal worden om half precies. De wedstrijdduur is lx vijftien minuten en alle teams spelen totaal vijf wed strijden. De teams zullen zelf scheids rechters leveren en de regels zijn aan gepast. Er hebben zich weer een keur van deelnemers gemeld. Zo zijn ver tegenwoordigd de Molensoos, en team van Heerikhuizen Clan, Vissermen friends van de familie Visser. De Ee- den Trotters zijn nieuw in dit gezel schap samen met de Melkmuilen. Tot slot, evenals vorig jaar weer aanwezig twee teams van BDC-handbal, onder de namen De Schoffelaars en BDC en ook is weer vertegenwoordigd De Cim baal en Nieuw Café Sport, een team gerenommeerde voetballers uit Soes- terberg. Sportverslagen en -berichten uiterlijk J maandagochtend inleveren aan onze redaktie. Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in de- J zelfde week. Goed leesbare kopij heeft 2 2 daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant De King's Road Riders waren zaterdag j.1. met 12 rijders aan de start voor een clubwedstrijd in Leusden. De rijders moesten zich waarmaken in hun 3 manches. In de open klasse hadden 2 Soester rijders een derde prijs t.w. Mare de Schiffert en Sancho Kers. Bij de Powder Puffs behaalde Jessica v.d. Wolk een le prijs. Doordat er te weinig experts aanwezig waren, werden zij weer ingedeeld bij de junioren, waar zij een leeftijdsklasse hoger rijden. Daar werd goed gestreden, 8 bekers werden er in de wacht gesleept. Junioren/Experts Patrick v. Lemel 2e; Robin v.d. Wolk 2e; Mare de Schiffert 3e; Patrick Sta lenhoef 2eOrjan Kers leGabi Walet leSancho Kers 3eArnoud Hilhorst 3e. Nadat alle officiële races verreden wa ren, werd er een extra 'Open Klasse' in gelast, waar alle leeftijden door elkaar reden. De 'kleintjes' deden echt hun best om de groten bij te houden, wat bij sommige aardig lukte. Zondag waren de King's Road Riders in Zeist voor een KNWU-wedstrijd die ook dit keer meetelde voor het Afd. Kampioenschap en de Junioren Cup. Bijna alle aktieve leden waren aanwe zig. Daar er punten te verdienen waren ging het er fanatiek aan toe. UitslagenOpen klasse Barry Luystenburg 4e na de finale; Gabi Walet le na 1/2 finale; Sancho Kers 4e na 1/2 en finale. Powder Puffs Jessica v.d. Wolk 5e na de finale. Junioren Niels Jager 4eBarry Luystenburg le Patrick v. Lemel 5e; Raymond v. Lemel 7e; Marcel Hilhorst 5e; Arnoud Hilhorst 4e. Alle na de finale. Experts Orjan Kers 2e in de manchesGabi Wa let le en Sancho Kers 7e beide na de fi nale. Winst was er deze week voor alle da- messelectieteams van SoVoCo. Ook het eerste herenteam sloot de wedstrijd winnend af. Hoewel geen winst in de letterlijke zin van het woord voor de heren van SoVoCo 2, het ene punt, be haald in de wedstrijd tegen Gemini in Hilversum, geeft hen een kans op be houd van een plaats in de districts klasse. Dames SoVoCo 1 - Thor Het eerste damesteam heeft niet zoveel moeite gehad met Thor uit Bergam bacht. Ook de eerste wedstrijd van de competitie '85-'86 ging tussen deze twee. Toen duurde de wedstrijd nog geen 45 minuten, dit keer werden het 48 minuten. Beide keren wonnen de Soes ter dames met grote overmacht. Toch was het een aardige wedstrijd. Niet in de laatste plaats omdat SoVoCo soms verzuimde de aanval met een harde tik af te ronden. Een duidelijke overwin ning van SoVoCo. Armixtos pakt een punt Het tweede team van SoVoCo trok zon der vaste spelverdeelster Christine van der Wal maar met Astrid Rasch naar Amsterdam. Armixtos was een tegenstander die er de laatste wedstrijd nog wel iets van wilde maken. Ze na men een verdiende twee nul voorsprong, maar toen was het ook gedaan. Aan Soester kant ging het spel beter lopen. Armixtos verloor twee sets op rij. Een vijfde set moest de beslissing brengen. Een leeggespeeld Armixtos kon de druk van SoVoCo niet meer aan, via 3-8 en 4-11 won SoVoCo de set met 6-15. Een 3-2 overwinning. Winst voor SoVoCo 4 Hoewel voor de ranglijst niet meer van belang, was de winst van SoVoCo 4 op het Hilversumse Gemini toch opval lend. De 3-1 winst, resulteerde uitein delijk toch nog in een fraaie vijfde plaats in de districtsklasse. Verlies en winst voor de heren Het eerste herenteam moest, evenals het tweede damesteam, aantreden te gen het Amsterdamse Armixtos. Het werd een 3-2 overwinning. Na een ma tige start wisten zij uiteindelijk toch een vijfde set af te dwingen en deze met ruim verschil winnend af te slui ten. Het tweede herenteam heeft zich, door één punt van het Hilversumse Gemini af te snoepen, van directe degradatie weten te redden. Dat lot viel toe aan winnaar Gemini dat, met één punt ach ter het Soester SoVoCo, degradeert naar de eerste klasse. SoVoCo mag met de nummers twee uit de eerste klasse gaan strijden voor behoud van de plaats in de districtsklasse. De wedstrijd van de week SoVoCo B3 tegen het Barneveldse SSS, was de wedstrijd van de week. Verlo ren met 2-1, maar de pret was er niet minder om. Voor een aantal ouders was het de eerste keer dat ze SoVoCo zo fanatiek zagen spelen. En aan de reacties te horen is het ze goed beval len. Marlies Toonstra en Natasha de Vries deden het samen met Corien van Schaik en Louise Prins meer dan pri ma. Maar ja het spel gaat tot 15 en dat aantal haalde SSS twee keer eerder dan SoVoCo. Door grote inzet van Cyn thia de Vries en Linda v.d. Deijssel wisten de Soester meisjes ééen punt aan het totaal toe te voegen. Volleybal deze week Vanavond wordt in Barneveld de wed strijd SSS Al tegen SoVoCo Al gespeeld om het kampioenschap van de meisjes topklasse. Spelers en supporters ver trekken om 18.30 uur vanaf Sporthal Beukendal. Zaterdag a.s. speelt het eerste dames team van SoVoCo de laatste officiële wedstrijd van dit seizoen. In de derde ronde van het nationale bekertoernooi spelen de Soester dames tegen DAC uit Alphen aan de Rijn. De wedstrijd begint om 17.00 uur in Sportzaal De Bunt. Districtsbekerwedstrijden Door als winnaar uit de voorronde te komen speelt het derde damesteam van SoVoCo a.s. zaterdag mee in de eerste ronde van de districtsbeker. Tegenstanders zijn V&S uit Bussum, Spokers uit Hilversum, teams die in de eerste klasse uitkomen en het Hilver sumse Gemini, evenals SoVoCo 3 spe lend in de districtsklasse. De als één en twee eindigende teams spele volgende week woensdag in Baam in de finale. Ook de heren van SoVoCo 2 hebben zich in de voorronde geplaatst voor de be kerwedstrijden. Net als de dames spe len zij zaterdan in Sporthal Midland in Amersfoort om een plaats in de fi- nalepoule van woensdag a.s. Recreantentoernooi Zaterdag organiseert de recreanten- commissie van SoVoCo een groot toer nooi in Sporthal Beukendal, aanvang 10.00 uur. Olympisch volleybal voor SoVoCo In het kader van de Olympische dagen organiseert de Nederlandse Sport Fe deratie sportwedstrijden met een Olympisch tintje. Het jongens B-team van SoVoCo doet mee aan de voorronde die zaterdag a.s. in Doorn wordt ge speeld. De winnaar van die voorronde doet mee op 7 juni in het Sportcentrum Papendal. Spirit toernooi in Amersfoort Vier jeugdteams van SoVoCo nemen zaterdag deel aan het eerste buiten- toernooi in district Eemland, georgani- seér "door Volleybalvereniging Spirit in Amersfoort. De wedstrijden begin nen om 10.00 uur eindigen om 16.30 uur. Uitslagen van maandag 21 april en dinsdag 22 april j.1.: Maandag: Muppets - Heen en Weer 3-2 Baanbrekers - SOBS 0-5 Tryers - King's Palace 1-4 Formatieteam - Zootje 1-4 Thunderballs - Lucky girls 3-2 Turtles - La grande bouffe 0-6 Dinsdag: Pino - Ketel I 2-3 Pipers - Laatbloeiers 2-3 Pioniers - A team 0-5 Gremlins - Dexcrest 2-3 't Trio - HAM 0-5 TZN - 't Juk 3-2 Hoogste game is op dinsdagavond ge gooid door Piet Pasman met 'n score van 232 punten. Top vijftien 'Bondsspaarbank wissel trofee' na 5 spelavonden: 1. Rein Westra 401 pnt. 2. Ada Brehler 386 pnt. 3. Sjaac vGinkel 376 pnt. 4. Bertus Westra 367 pnt. 5. Ben v. Kleef 361 pnt. 6. Jan van den Blink 343 pnt. 7Geoffrey Blaauw 338 pnt 8. Rob Groen 336 pnt. 9. Marina v. Konkelenberg 334 pnt. 10. Willem v. Beekhoven 332 pnt. 11. Peggy Bertus 330 pnt. 12. Mieke Tervooren 314 pnt. 13. Theo Rijn 311 pnt. 14. Willem Ruizendaal 300 pnt. nog geen joker ingezet 15. Han Laag 292 pnt. Met nog één spelavond te gaan blijft het heel erg spannend wie nu deze prachtige Bondsspaarbank wissel trofee gaat winnen. Voor Willem Rui zendaal kan het nog wel eens 'n span nende laatste avond worden omdat hij de joker nog niet ingezet heeft. Een Jo ker levert nog altijd dubbele punten op. Maar ook de nummers 2 tot en met 5 zitten Rein Westra op de hielen. Op 26 en 27 mei zal de beslissing vallen want dan zijn de laatste spelavonden. De prijsuitreiking van de Bondsspaarbank wisseltrofee zal gelijktijdig met de prijsuitreiking van het eindtoernooi van de Soester Bowling Bond plaats vinden. De heer E.R.J. Teunisse filiaalhouder van de Bondsspaarbank te Overhees zal de wisseltrofee uitreiken. Het eindtoernooi zal worden gehouden in de Queens Club op de Koninginne- laan 42. de aanvang hiervan is om 17.00 uur en zal duren tot 22.00 uur. Voor informatie hierover kunt u terecht bij de wedstrijdleiding. Weliswaar betekent een totaalscore van 627 punten in een partij scrabble geen record, een opmerkelijke uitschie ter is het wel. Daarvoor zorgde don derdag jl. Anneke Tak in haar partij tegen Thea v.d. Berg die haar persoon lijk record op 414 punten bracht. De overige competitie-uitslagen luiden K. Keuter - D. Boele 396-311 T. v.d. Brg - A. Tak 413-627 M. Toussaint - J. Lejjendekker 254-447 H. Elzer - R. Druijff 371-480 W. Bouman - J. v. Zijtveld 376-389 T. van Egdom - M. Boom 357-241 Een royale prijs van de week, beschik baar gesteld door het bekende Soester Modehuis 'De Ster' kende als opdracht de uitkomst 350 wat puntenscore be treft het dichtst te benaderen. Twee spelers finishten met ieder 355 punten, waarna het lot besliste dat Ali Luttik een dezer dagen een bezoekje gaat brengen aan de enige 'Ster' die Soest rijk is. Donderdagavond de 17e competitie- ronde in de strijd om de Soester Scrab- ble-Cup. Een wekelijks gebeuren dat zich afspeelt in café-restaurant Van den Brink, Soesterbergsestraat 102, al waar belangstellenden, na betaling van 2,50 inschrijfgeld, als vanouds van harte welkom zijn. Aanvang der partijen te 19.45 uur en 21.15 uur. De atletiekvereniging Pijnenburg ken de een zeer goed bezochte jaarver gadering. Ruim zestig leden gaven acte de presence en men schaarde zich una niem achter het door het bestuur ge voerde beleid. Het bestuur werd uitge breid met twee leden, te weten Jaap v.d. Plaat voor technische zaken en Henk Hendrikse als akkommodatie- adviseur. Wim Luitenaar is benoemd tot terrein beheerder. Het bestuur gaat de komende tijd wer ken aan een structuurplan, waarin ook het verdere beleid aan de orde wordt gesteld. Op dit moment telt de vereniging 243 leden plus nog een aantal recreanten. Als grootste noodzaak heeft de vereni ging dit jaar kleedakkommodatie en douches op het programma staan. De vereniging hoopt dat ook de gemeente lijke overheid een steuntje verleent in de realisering daarvan. Getracht zal worden het aantal reklameb orden rondom de baan uit te breiden. De kontributie wordt dit jaar niet ver hoogd. Dit wil het bestuur niet doen daar de leden de laatste maanden een enorme bereidwilligheid aan de dag hebben gelegd door in zelfwerkzaam heid de baan aan te leggen. Helaas moet de vereniging dit jaar wel meer kontributie aan de KNAU afdragen. Sinds de jaarvergadering beschikt de vereniging weer over een bijgewerkte clubrekordlijst. Tot 1979 waren de rekords bekend, daarna werd het ver waarloosd. Bas van Os werd door voor zitter René van Zee speciaal bedankt voor het vele werk dat hij besteed had aan het vervolmaken van de re- kordijst. Het is de bedoeling dat hij tevens de rekordlijsten bij gaat houden. Tijdens de jaarvergadering werden ook de jaarprestatiebekers uitgereikt. Bij de heren ging de beker voor een jaar naar Marcel Klarenbeek, bij de dames naar Karin de Nijs, bij de jon gens AB naar Bas van Os, bij de meisjes AB naar Marion van den Broek, bij de jongens CD naar Dave Brouwer, bij de meisjes CD naar Nyree Rademaker, bij de meisjes pupillen A naar Selma Simonis, bij de jongens pupillen A naar Yvar Smits, bij de meisjes pupillen B naar Monique van Leek, bij de jongens pupillen B naar Kristiaan Smits, bij de meisjes pupillen C naar Wendy Würing en bij de jongens pupillen C naar Paul Nering. i i'.r iu Active Sports/Nic. van Dam heeft haar oog laten vallen op het sterke jeugd- team van L.T.C. Soest, dat uitkomt in de hoogste klasse van Nederland. Het gehele team kreeg sponsoring aange boden, wat in dank door de jeugdige tennissers werd aangenomen. Dat dit goed gezien was door Nic van Dam blijkt al na twee gespeelde competitiedagen. De eerste zondag werd met 71 Montfoort gewonnen. En zondag j.1. moest het sterke Bos- heim haar meerdere erkennen in Soest. Met een 5-3 overwinning keerde Soest terug uit Bussum. Voorwaar eoede vertegenwoordigers van L.T.C. -L. 0 Op de foto ziet u de 'damesKarin Hovestad en Wendy Stalenhoef en de 'heren' Mark van Beusekom en Nor- bert Simons. Zij worden geflankeerd door Piet Hoek, namens Active Sports/Nic. van Dam. Soest en Nic. van Dam, want met hun nieuwe, kleurige trainingspakken en rackets baarden zij veel opzien bij hun tegenstanders. Aanstaande zondag moet dit team de verre reis maken naar Wateringen. Verwacht mag worden dat dit hun sterkste tegenstander zal zijn, maar een team in de 'winning mood' is moei lijk te stuiten. "Oi Francis Hesterman heeft zondag j.1. haar eerste nationale autocross verre den. Deze cross was georganiseerd door racing team Okkebroek en werd verreden in Schalkhaar (bij Deventer). Het weer was voortreffelijk maar de baan was zeer zwaar. Het had n.1. de nacht er voor hard geregend, waardoor de baan één zachte massa was gewor den. Voor deze Damescross hadden 8 vrouwen ingeschreven. Zij reden veelal in een eigenbouw crosswagen met als motor Porches 3300 cc. In de eerste manche ging Francis als laatste van start, maar wist na 4 ron den de vijfde plaats te bemachtigen. In de tweede manche wist ze hoe de andere dames reden. Nadat het start- licht voor de tweede manche op groen gegaan was ging Francis er zeer snel vandoor, zodat zij als eerste de bocht inging. Zij stond deze plaats niet meer af en eindigde als eerste. Francis Hesterman: 2x manche overwinning in Schalkhaar. In de, derde manche gebeurde hetzelfde. Zij ging er weer als eerste vandoor. In de volgende 6 ronden bouwden zij een voorsprong op van een halve baan en werd ook nu als eerste afgevlagd. Al het geluk dat Francis in de tweede en derde manche had, had zij in de laatste manche tegen. Door een stuur fout kwam zij iets buiten de baan waar door zij in het zware zand terecht kwam en op de vierde plaats kwam te liggen. Na een felle strijd finishte ze toch nog op een derde plaats. Nadat alle manches bij elkaar waren opgeteld ging Francis Hesterman te vreden met een derde prijs weer rich ting Soest. Francis is in ieder geval 8 mei a.s. van de partij in Nijkerk, waar zij voor Autocrossteam N.C.C. zal rijden. "De concurrentie is zeer groot. Er doen in de 2000 CC-klasse wel zo'n 40 a 50 rijders mee, maar ik hoop toch bij de eerste tien te kunnen eindigen. Ik zie het wel zitten, zeker met deze auto en met deze motor." Dat zegt René Wassenaar (25), in het dagelijks leven monteur bij Autobedrijf Bosboom aan de Birkstraat maar in zijn vrije tijd een uitstekende auto crosser, zoals hij vorig jaar al bewees door het clubkampioenschap van CTS- het Cross Team Soest - bij de Specials te behalen. René kom in de komende maanden aan de start tijdens de wed strijden om het Nederlands Kampioen schap in de twee liter-klasse, waarvoor hij over een geheel nieuwe, samen met zijn vader E. Wassenaar gebouwde auto beschikt, die bovendien is voor zien van een VW/Porsche-motör 2000 CC. Daarmee zal hij de roemruchte reputa tie van CTS moeten zien waar te maken. Op 4 mei wordt de eerste wedstrijd ge reden, maar gisteren (Koninginnedag) zou René al present zijn bij een grote crosswedstrijd in Biddinghuizen. Daar wordt o.m. ook het "kraakrijden" be oefend, waarbij de deelnemers de nog rijdende vehikels geheel aan gort mo gen rijden. René zal er zijn nieuwe wagen, waaraan zijn vader en hij heel wat vrije tijd hebben bestëed, niet aan wagen. Op 4 mei voert de eerste ronde van het N.K. hem naar het Lim burgse Bathem. De eindronde vindt in september plaats en René twijfelt niet aan zijn "overlevingskansen" tot dat grote moment. Vier maanden hebben zijn vader en hij aan de wagen gewerkt. Die is nu dan ook op en top in conditie, en bovendien helemaal "getuned" door het VW- tuningbedrijf V.d. Kraats uit Nijkerk. René vertrouwt volkomen op de capa citeiten van de "Sprinter", zoals de auto heet. De Munt Dankzij sponsor De Munt, de "enige echte" automaterialenhandel van G. v.d. Munt aan de Laanstraat in Soest, kan René aan het kampioenschap deelnemen. Andere sponsors zijn bar- eetcafé d'Oude Enghe en zaalverhuur bedrijf De Rank. De Munt stelt ook de servicewagen ter beschikking, zodat er in geval van nood snel gesleuteld kan worden aan de Sprinter, die naar de wedstrijden wordt vervoerd op de door René zelfgebouw de auto-ambulance. Dat René "hoge ogen" gooit bij het Nederlands kampioenschap betwijfelt niemand, zeker zijn clubgenoten van CTS niet. Wel vindt hij het jammer dat de club - met 100 rijdende leden! - nog altijd geen eigen baan heeft in Soest. Dat weerhoudt hem er overigens niet van om de Soester cross-kleuren met grote inzet te verdedigen. Het ziet er naar uit dat René inderdaad wel eens een fraaie prestatie kan gaan leveren. Zaterdag 3 mei 09.00-18.00 uur SoVoCo volleybal 18.30-22.30 uur Red Stars basketbal Zondag 4 mei 10.00-18.00 uur Red Stars Zaterdag 3 mei 09.00-12.00 uur Badso badminton 12.30-21.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 4 mei 09.00-18.00 uur Badso badminton Zaterdag 3 mei 09.00-18.00 uur Selby badminton Zondag 4 mei 09.00-18.00 uur Selby badminton Uitslagen zaterdag 26 en zondag 27 april: Welpen Nyenrodes - B.D.C. I 4-6 B.D.C. 2 - Amersfoort 8-2 Meisjesadsp. B.D.C. I-S.H.V.U. 12-5 A.S.V. - B.D.C. 2 8-3 Meisjespup. B.D.C. - Voice 3-5 Damesjun. B.D.C. I - Neyenrodes 12-8 A.A.V. - B.D.C. 2 11-13 Damessen. B.D.C. I-H.H.C. 7-8 Jongensadsp. B.D.C. I-U.D.S.V. 9-11 A.A.V.-B.D.C. 2 11-10 Jongenspup. B.D.C.-S.D.O. 12-8 Herenjun. B.D.C. I-D.S.O. 25-9 A.A.V. 3-B.D.C. 2 12-20 Wedstrijdprogramma zondag 4 mei: veld 1 11.00 uur Jongensadsp. B.D.C. 2 - B.S.V. 12.00 uur Damesjun. B.D.C. 2-B.S.V. 13.00 uur Damessen. B.D.C. 2-B.S.V. 3 veld 2 11.00 uur Welpen B.D.C. 1 - Baarn 12.00 uur Meisjesadsp. B.D.C. 2 - E.M.M. 13.00 uur Herensen. B.D.C. 2 - L.H.V. Uitwedstrijden zondag 4 mei 10.00 uur Meisjespup. Laren - B.D.C. 10.00 uur Jongensadsp. Baarn - B.D.C. 1 11.00 uur Welpen Limvio - B.D.C. 2 11.00 uur Jongenspup. Fortissimo - B.D.C. 12.00 uur Meisjesadsp. U.D.S.V. - B.D.C. 1 l$,09uur Herensen. 'v.:r.^v^3-b.d.c. 13.00 uur Damesjun. H.H.C. - B.D.C. 1 13.00 uur Herenjun. Atilla-B.D.C. 15.00 uur Damessen. Fortissimo - B.D.C. 1 In reserve shirt spelen Herensen. 2. Donderdag 1 mei voor de Koppel- cursus spelen Herensen. 1 en 2, Da messen. 1 en 2. Dames spelen om 19.30 uur, heren om 20.40 uur. Voor de bondscompetitie speelden de adspiranten thuis tegen U.D.G. Na twee nederlagen waren ze belust op re vanche en dat gebeurde ook. Melle Vis ser, Danny Knijpinga en Simon Prin- senberg behaalden tegen de Domstede- lingen een fantastische overwinning. Henriëtte Davelaar besloot haar partij met een remise, zodat we met 7-1 won nen. De pupillen gingen naar Nieuwegein en speelden tegen N.D.G. 1. Diana v.d. Deijsel, Danny v.d. Heijden en Bart Heek verloren hun partij. Justin Wier- sing liet zich niet verrassen door zijn tegenstandster en kon voor de enigste overwinning zorgen. Uitslag 6-2 voor N.D.G. 1. A.s. donderdag spelen de ad- spiranten bij N.D.G. 2 en de pupillen thuis tegen Veenendaal 2 en dinsdag 6 mei uit tegen Huizen. De overige leden van de DVSB jeugd spelen voor de onderlinge competitie weer op donder dag in de Open Hof. Na acht voorgaande toertochten onder de naam 'Terug over de Heuvelrug.' die zonder uitzondering in de belang stelling van het toerrijderslegioen stonden, organiseert Tempo Toer a.s zaterdag 3 mei de negende editie vari deze schitterende tocht. De deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden nl. 150 km. en 75 km. De aan loop van beide afstanden gaat hoofdza kelijk over vlakke wegen, doch na Heelsum resp. Veenendaal komen de heuvels die de route terug markeren zoals de Wageningse Berg, Grebbe berg, de Amerongse Berg. Het mogen geen bergenpassen genoemd worden het zijn toch steigingen die wat van dé konditie vergen en als zodanig de toer rijders uitdagen. Die mogelijkheid is dan aanwezig op 3 mei, waar de deel nemers op de 150 km. kunnen starten van 8.00 tot 9.00 uur, op de 75 km van 8.00 tot 10.00 uur. Zij die het wat kalmer aan willen doen, kunnen deelnemen aan een recreatietocht van 30 km lengte. Deelnemers aan deze afstand kunnen starten van 10.00 uur tot 12 00 uur. Start- en eindpunt is het clubge bouw Tempo aan de Industrieweg 4a te Soest. De 150 km.- en 75 km.-route vol- ledig gepijld. Van alle routes is een be schrijving beschikbaar. Voor sterrit" rijders is de controle- en stempelplaaté geopend van 10.00 uur tot 14.00 uur De reglementen van de N.R.T.U zijn on deze evenementen van toepassing'

Soester Courant | 1986 | | pagina 16