EN t ^O-bet nul 5.- D.- TAXI KLOMP 12984 Café-Restaurant Soestdijk D.- PAGINA 18 a DONDERDAG 1 ME11986 SOESTER COURANT PAGINA 19 door en door laats voor iak''n proefrit itelijke be- or, de exakte ;,de perfekte g Het is éér moegen. En wanneer chafbesluit einig onder- oit pech, ia service en Turbo Diesel an en therpe nu nog uidige Sociaal-cultureel centrum van Turken officieel geopend Soest blaast goed in (collecte)bus voor Hartstichting VW Nieuws Turkse groep zoekt nieuwe gebedsruimte 'Spullenhulp Per fiets weide vogels kijken Burgerlijke stand Ledenvergadering Alg. Mil. Pensioenbond Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' De Vrije Teugel TEL R.K.kerkdiensten Hondje weg Hondje terug 577 Verkeers- diploma's in Soest en Soesterberg Predikbeurten Vriendendienst 4 mei avond geheel ve^rgd! Maatschappelijk werk Philip Schaap verlaat Soest Medische dienst Natuur-excursies met het ACJN Het Monnikenbos verkennen 1985 1985 1 met. 1982 iw 1984 1984 1984 1984 1983 1983/82 1982 1983 >5.795.- 2.000.- 18.195.- 1.995.- 0.190.- 3.000.- 4.295.- 2.000.- van ond van tg 14 - Soest 13227 Sinds zaterdagmiddag bezit de Turkse gemeenschap in Soest een eigen ruimte aan de Weegbreestraat, in deze voormalige kleuterschool, waarvan de helft in gebruik is van de RK-parochie, heeft het Turks Comité nu zijn eigen sociaal-cultureel centrum gevestigd. 's Middags om drie uur werd de accom- modatie officieel in gebruik genomen on der het genot van Turkse thee en koffie. Onder de genodigden bevonden zich ambtenaren, leden van de Commissie Minderheden, de Vreemdelingendienst, drie raadsleden en wethouder Frans Kingma. Halil Sert, secretaris van het Turks Comité, heette iedereen welkom en vertelde dat in deze ruimte ideeën kun nen worden uitgewisseld, jongeren op gevangen zullen worden, werklozen worden geadviseerd en dat het gebouw niet alleen dagelijks openstaat voor Turken, maar ook voor Nederlanders. "Wij streven naar harmonie", aldus de spreker. Daarna voerde zijn collega van de beherende stichting het woord inde Turkse taal. Planten en gelukwensen vergezelden de aanmoedigingen en de belangstel lingbij deze eenvoudige plechtigheid. JOVD-VVD discussie avond over Jeugdwerk loosheid De avond die op vrijdag 2 mei a.s. wordt georganiseerd door de WD-af- delingen Amerongen, Renswoude, Scherpenzeel en Woudenberg, samen met de JOVD afdeling Eemland zal in het teken staan van de Jeugdwerkloos heid. Deze avond zal worden gehouden in het Aktiviteitencentrum 'de Heij- horst' te Scherpenzeel en zal om acht uur beginnen. Gezien het onderwerp en de gelegen heid om daarover uitvoerig te discus siëren wordt er op een grote belang stelling gerekend. Als inleider zal die avond optreden de heer H.F. Dijk stal, lid van de 2e Kamerfractie voor de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie. De rest van de avond zal be schikbaar zijn om vragen te stellen en ideeën en standpunten naar voren te brengen. Een panel van deskundigen zal die avond aanwezig zijn en proberen de vragen te beantwoorden en standpun ten naar voren te brengen. Verder is aanwezig Mevr. H.A. van Stiphout, oud-wethouder van de ge meente Soest, nu Statenlid voor de PvdA in Utrecht. Ook de heer J. van Ruiten, directeur van een bedrijf, zal aanwezig zijn als tweede voorzitter van de FME en lid van de commissie Wagner. Verder zal er een vertegen woordiger aanwezig zijn van het Chris telijk Nationaal Vakverbond (CNV) uit Utrecht. Ook het Gewestelijk Arbeids bureau in Amersfoort zal een bijdrage leveren. Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met Freek van der Helm, telefoon 19717. Na enige jaren van afwezigheid was de collecte voor de Hartstichting in Soest een groot succes. Mede door de grote inzet van de wljkhoofden en de collectanten, en door de goede giften van de Soester burgers is er 14.264,05 opgehaald. Helaas is er niet in elke straat van Soest gecollecteerd, doordat er geen mensen genoeg waren om te collecteren. Langs deze weg hoopt men dan ook in contact te komen met mensen die de Hartstichitng een warm hart toedra gen, en in 1987 bereid zijn een of twee avonden te helpen met de collecte. Men kan. zich hiervoor opgeven-bij de Köntaktpersoon voor Soest: J. Don kervoort, tel. 10487. Zaterdagmiddagmuziek In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht wordt op 3 mei de cyclus met composities van het Te Deum voortgezet met de uitvoering van het Te Deum van Joseph Haydn. Tevens speelt Peter van Dijk het concert voor Orgel en orkest in C Dur van Haydn. Uitvoerenden zijn deze middag het koor en barokorkest van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. Vrouwen in de Bijstand Dinsdagmiddag 6 mei is er weer een bijeenkomst van 'Vrouwen in de Bij stand.' Zij praten dan verder over mo gelijkheden voor vrouwen op de ar beidsmarkt. Gaste is Marjan Brouwer, organisatie-psychologe verbonden van 't Vrouwen Arbeids Adviesburo te Amersfoort. Aanvang 13.30 uur in club huis 't Kruispunt aan de Alb, Cuyplaan einde 15.30 uur. Nadere inlichtingen tel.nr. 17431. Muziekschool-leerlingen in Open Hof Op vrijdag 2 mei om 19.30 uur geven leerlingen van de RMA een uitvoering in "de Open Hof". Op deze avond kan men luisteren naar diverse ensembles, zoals het accordeon- ensemble, en he klarinetensemble. Maar ook individuele leerlingen laten van zich horen, zoals twee jonge viool leerlingen. Er wordt een gevarieerd muzikaal programma geboden, dat voor zowel "jong" als "oud" heel aantrekkelijk is. De toegang is gratis. Gooilander dagtochten Bevrijdingsdag maandag 5 mei Bloesemtocht door de Betuwe, Bloe mendagen in Anna Paulowna en Bree- zand, Verrassihgstocht, een tocht met onbekende bestemming of een dagje Salland, Hemelvaartsdag, 8 mei Maasdal en Belgisch-Limburg, Giet hoorn, het Hollands Venetië of Betuwe en Brabant. Voor deze en vele andere dagtochten kunt u boeken bij het VW kantoor. Vakantiegidsen 1986 zijn binnen. In de ze gidsen kunt u alle informatie vinden omtrent hotels, bungalows, pensions, campings en bezienswaardigheden van de streek. Gratis gidsen met dagtrips '86 zijn eveneens verkrijgbaar bij de VW. Op Hemelvaartsdag 8 mei wordt door de VW weer een Dauwtrapfietstocht georganiseerd. Tussen 5 en 6 uur kunt u starten bij restaurant 't Hoogje in de Kerkebuurt. De tocht is ongeveer dertig kilometer lang en leidt u langs fraaie plekjes in de omgeving. Onderweg krijgt iedereen een verrassing. Het inschrijfpunt is het restaurant en de kosten zijn ƒ2,-. De landelijke kadobon is verkrijgbaar bij het VW kantoor. De bon is ver krijgbaar in waarden van 10,- tot 50,-. Het WV kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is geopend elke werkdag van U.00 tot 15.00 uur. Het telefoonnummer is 12075. Doordat de afgescheiden, religieuze groepering "Merkesi" zijn gebeds ruimte aanjje Weegbreestraat moet afstaan aairhgt Turks comité, zijn deze Turken oprifeuw op zoek gegaan naar een geschikte accommodatie voor hun gebedsdiensten. In verband met de "ramadan", die op 10 mei begint, maakte één van de vertegenwoordi gers in de vergadering van het Samen werkingsverband gebruik van zijn spreekrecht om de aandacht te vesti gen op deze huisvestingsproblemen. "Anders zijn wij verplicht onze gebe den op de parkeerplaats buiten te orga niseren", aldus de spreker. Wethouder Kingma (PVDA) beloofde zijn best te doen om een oplossing te vinden. Leuzen De leden van de commissie vroegen zich af waarom de politie het meldpunt is geworden voor de aanmelding van aanstootgevende leuzen en discrimine rende en racistische teksten. Men ver baasde zich over de beslissing van B&W, die zijn motieven nog nader in een brief zal toelichten. In de volgende vergadering van de Commissie Minderheden zullen de he ren van Os (voorlichting) en Oldewar- ris (burgerlijke stand) worden uitgeno digd voor een evaluatiegesprek over de verkiezingsvoorlichtingsactiviteiten aan buitenlanders, de vorige maand. De heer J.M. Vijfhuizen lichtte de en quête toe onder buitenlanders over de woonwensen onder deze bevolkings groep. Duidelijk werd hierbij dat 80% zo snel mogelijk wil verhuizen, 't liefst geïntegreerd door heel Soest, en dat er grote behoefte bestaat aan voorlichting over deze materie. Veldweg 6, tel. 18730 1. Fantastisch dat mensen steeds weer spullen aanbieden. Een praktisch puntje daarbij: wilt u wel thuis zijn op donderdagochtend, of het anders buiten zetten? (niet aan de stoeprand...) De afgelopen week hebben onze opha lers een uur voor niets gezocht op drie adressen omdat niemand thuis was. 2. Er komen veel vragen bij ons binnen naar kinderledikantjes, boxen, kinder stoelen, wiegjes. Breng uw gebruikte kinderspulletjes weer in omloop via Spullenhulp. Wie weet komt u later voor uw kleinkinderen uw oude kinder spulletjes weer bij Spullenhulp tegen. 3. Nu het mooie weer in aantocht is, zetten we graag onze verzameling ban ken, en gemakkelijke stoelen buiten. Ze nemen bij ons veel plaats in. Bij iemand thuis komen zij misschien veel beter tot hun recht. 4. Eindelijk wordt het dan mooi weer. Spullenhulp heeft gelukkig volop zo merkleding. Opfriscursus Taal en typen door arbeidsburo Het Gewestelijk Arbeidsburo Amersfoort organiseert wederom een opfriscursus Taal en Typen voor werk zoekenden. Deze opfriscursus, die overdag wordt gegeven, is bedoeld voor mensen die administratief werk zoeken en daar ook al enige ervaring in hebben. De taal- en typvaardigheid kan zo weer worden opgehaald. De cur sus begint op 12 mei a.s., wordt in Amersfoort gegeven en duurt vier we ken. Deelname is gratis. Wie belang stelling heeft kan zich melden bij dhr. H.C. Brantenaar, 033-641429. Praktijkles TV-cursus Vogels Kijken De op één na laatste excursie Vogels Kijken - de cursus van de KRO en de Vogelbescherming - staat voor de deur. De praktijkles - in samenwerking met het IVN Eemland - is gericht op het leren (her)kennen van de weidevogels. De Eemnesser polder Deze polder heeft in deze omgeving het meest te bieden. Wandelend komen we alleen niet ver. Door het gewijzig de grondgebruik en de verlaging van het waterpeil komt een aantal soorten helaas nog weinig voor. Om de tref kans te vergroten gaan we op de fiets. Wel bespreken - geen kosten Om van een goede excursie verzekerd te zin, mag het aantal deelnemers niet te groot zijn. Zij die over de Vogels Kijken-wandelcoupöns beschikken hebben voorrang mits zij zich telefo nisch hebben opgegeven. Voor andere belangstellenden zijn ca. 30 plaatsen beschikbaar. Bel even als u van een plaats verzekerd wilt zijn. Fietsen zijn te huur Het ontbreken van een (goede) fiets mag geen probleem zijn. Op het ver trekpunt zijn deze - voor eigen reke ning - te huur. Wel even van tevoren reserveren bij de fietsenstalling van station Baarn. Tel. (02154)14007, Programma Vertrekpunt: Station Baarn. Datum: zondagmorgen 4 mei. Tijd: vanaf 8.00 uur de eventueel gehuurde fiets afha len. Vertrek: 8.30 uur. Terugkomst: ca. 12.00 uur. Zeker bij vochtig weer is waterdicht schoeisel aan te bevelen. Voor het nut tigen van een - zelf meegenomen - drankje en/of hapje is tijdens de stop alle gelegenheid. Informatie en aanmelding: telefoon (02155)22119 tussen 18.30 en 20.30 uur. GEBOREN: Sandra, dochter van W. Kok en H.J. Werkhoven. - Andreas, zoon van R. Jongeneel en P.W. Prins. - Erwin, zoon van H.C. Foekens en W. Evers. - Caro line Maria, dochter van A.G.B. van Daatselaar en M.G.J. van Dijk. - Fer- dinand Leonardus, zoon van P.A.J.L.M. Roestenburg en M.E.C. Westhof. - Kim, dochter van G.H. van den Broek en A.R.M. Reijerse. - Stefan Jacob Hendrik, zoon van J.A.A. Mat- thijssen en C.A. van de Hoef. - Elbert Cornelis, zoon van L.J. Tromer en C.S. van Schaffelaar. - Jeroen Johannes, zoon van J.A.F. Bunck en M. Spanjer. - Bastiaan, zoon van B.G. Vogel en J. Smit. - Susanne, dochter van A. de Vis ser en A. Altena. ONDERTROUWD: Hermanus Hoeke en Arendina Mooi- broek. - Theodorus Fredericus van Schaick en Ilonka Anita van Schaik. - John J. Roed en Annabelle Eudarda Kohier. - Robert Brink en Viviane van Breukelen. - Jozef Petrus Maria Kok en Maria Hendrica van Hofslot. GEHUWD: Andreas Henricus Joannes Emmen en Apollonia Brigitta Cornelia Dominica van Zetten. - Ralph von Vignau en An- tonia Lamberta Maria van Ooijen. - Hendrikus Gerardus Ikink en Christina Tureay. - Jacob Gerrit Frederik Frö- lich en Ingrid Helena Roger Meerts. OVERLEDEN: Albert Jan Marinus Veerman, echtgen. van C.M. Adriaanse. - Miloslava Anna Havrankova, wed. van W.L. Vestjens. Op woensdagmiddag 7 mei houdt de afdeling een ledenvergadering in res taurant Darthuizen, Prins Hendriklaan 1. Aanvang: 15.00 uur. Besproken zal worden de beschrijvings brief van de 57e Algemene Vergadering. GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 Vedelaarpad 33, tel. 18136. Donderdag 1 mei:De volwassenen kun nen 's morgens weer terecht op de boerderij samen mooie dingen maken van 9.30 tot 11.30 uur. Het kost slechts 2,50 inclusief koffie en materialen. Vanmiddag kunnen de kinderen bij de dieren komen kijken en zijn er een aantal losse activiteiten waar ze aan deel kunnen nemen. Vrijdag 2 mei: Vanaf 9.30 tot 11.30 uur is er de peuter/ouderochtend. De kosten hiervoor zijn 3,-- per ouder/- kind dit is inclusief limonade en koffie. De kindertuintjes zijn er ook weer. Er zijn nog tuintjes dus als je er een wilt huren kan je komen. De kosten zijn 35,-- per seizoen. We beginnen om 15.30 uur. Heb je geen tuintje dan kun je bij Lydia en Rien terecht voor een leuke activiteit. Verder is er vandaag ook nog een verjaardag. Zaterdag 3 mei: Vandaag zijn er de verjaardagen. We hebben er nu al drie geboekt. De activiteiten die middag zijn; pony/ezelrijden, muziek maken, koekjes bakken, knutselen, je kunt je laten schminken en soms is er tijd voor een mode show. Het feestje duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Voor meer infor matie kunt u altijd terecht op tel.: 18136. Dinsdag 6 mei: De peuter/ouder ochtend begint om 9.30 tot 11.30 uur. U kunt samen met u kind een leuke ochtend hebben op de boerderij. De kosten zijn 3,-- per ouder/kind inclu sief koffie en limonade. Omdat de och- Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur VERMIST: 25-4. Teef, zwarte bastaard, gladharig, hangoren, stompe staart, slank, smalle snuit, brede kop, zw. halsband. Gran- dia, Bosstraat lb, Baarn, tel. 02154- 11829. 19-4. Kater, gr./zw. cypers, witte po ten, witte bef en wit neusje, 1 jr. Duyser, Esdoornlaan 24, Baarn, tel. 02154-17524. 17-4. Kater, zw., bastaard siamees, ongeca. 9 mnd. Smits, Foekenlaan 6, Soest, tel. 12940. GEVONDEN 25-4. Kater, rood cypers omg. P. De Hooghlaan Baarn. 21-4. Kater, zw. met witte bef, ongec. vl.band, omg. Prof. Krabbelaan Baarn. 21-4. Poes zw. omg. Zonneveldflat, dood. 20-4. Papegaai, groen, rood kopje, blauwe staart, metalen ringetje omg. Jacob Catslaan Soest. Dierenopsporingsdienst AMIVEDI, Baarn/Soest, tel. 02154-20805. tenden zo druk zijn hebben we nu ook een peuter/oudermiddag. Deze is dins dag en donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. De kindertuintjes beginnen om 15.30 uur. Je eigen groente verbou wen en je tuintje onderhouden. Er zijn nog tuintjes. Verder is er de muziek- middag. Je kunt gitaarles krijgen, je eigen liedjes playbacken en knutselen. De kosten zijn maar 1,--. Woensdag 7 mei: Jip en Janneke zijn vandag weer op de boerderij en dit kan omdat ze niet naar school wilden gaan. Ze komen om precies 14.00 uur en ze zullen aan de kinderen vertellen en la ten zien waarom ze niet naar school gingen en hoe het afliep. Verder kunnen de kinderen ook nog mee doen aan een aantal leuke activiteiten. De kosten zijn 1,-- en het duurt tot 16.00 uur. Vorige week donderdag werd op alle basisscholen in Nederland de landelijke verkeersproef voor het basisonderwijs afgenomen. Van de basisscholen in Soest en Soesterberg werd door 24 scho len aan deze verkeersproef deelgeno men. De verkeersproef wordt door Veilig Verkeer Nederland samengesteld en dient als afsluiting van de primaire verkeersopleiding op de basisscholen. De resultaten van de proef geven hen, die met de opleiding zijn belast, enig inzicht hoe het is gesteld met de ken nis van de verkeersregels. Het afnemen van de schriftelijke ver keersproef, alsmede het corrigeren daarvan, geschiedde door politieper soneel uit Soest en Soesterberg. De vragen die in de verkeersproef werden gesteld waren naar het oordeel van het politiepersoneel, de onderwijzers en de meeste leerlingen vrij moeilijk. Toch waren de resultaten zeer goed: van de 580 leerlingen die aan de ver keersproef deelnamen behaalden slechts drie leerlingen niet voldoende punten om voor de proef te slagen. Na afloop van de proef konden de geslaagden het "Verkeersdiploma" in ontvangst Zondag 4 mei HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur dr. E. Flesseman-van Leer, Amstelveen Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L. J. van den Brom 19.00 uur ds. J, E. Brederveld; gez. Dient De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. T. B. van Houten; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 uur ds. Th. van Wilgenburg In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 19 9.30 uur ds. J. D. Kraan, Putten Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. L. R. Krol De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. T. B. van Houten CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. J. van Benthem, Nijkerk 17.00 uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst 15.00 uur ds. B. v.d. Heiden, Woerden NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. M. H. Kersjes-de Muinck Keizer, Zeist EVANGELIE GEMEENTE "INDE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 Geen opgave CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur avondmaaldienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag 9.30 en 16.00uur; donderdag 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.35 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur gez. dienst in gerefkerk Sterrenberg 10.30 uur mevr. J. Gordeau-Blom, Soest GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong; gez. dienst BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L. Laurense, Zutphen EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur dr. G. Fafié, Soest NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 Geen opgave VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE 19.00 uur br. H. van Oene, Huizen Orgelconcerten in de Domkerk Vorige maand heeft de Werkgroep Kerkmuziek Domkerk besloten om een oude traditie weer op te vatten door Utrechtse organisten in de Domkerk te laten concerteren. Het tweede concert in deze woensdagavondserie zal wor den verzorgd door Reitze Smits op 7 mei a.s. Reitze Smits is organist van de Janskerk te Utrecht en van de Dorps kerk te Breukelen. Op 7 mei zal hij werken spelen van Blow, Stamley, Walond, C.P.E. Bach en Alexandre Guilmant. Het concert begint om kwart over acht. De avond van de 4e Mei is in Neder land een gedenkwaardige avond. We denken dan terug aan hen die voor onze vrijheid het leven lieten. Zij ontvlucht ten hun verantwoordelijkheid niet. Dit jaar valt deze herdenkingsavond sa men met de dienst van een uur voor vriend en buur, op de eerste zondag van de maand. De herdenking en de vriendendienst kunnen overigens goed samengaan. Voor deze dienst is een passend thema gevonden, nl., "Vluchten moet niet meer." Wij moeten onze verantwoorde lijkheid nemen en niet ontvluchten. Het thema wordt nader uitgewerkt door ds, W. A. Boer uit 's Gravendeel, in de dienst die om 19.00 uur begint in de Ichthuskerk aan de Albert Cuyp laan te Soest. Peter Kits zal dan ook enige liederen zingen en de samenzang wordt begeleid door Peter Loef. U wordt weer uitgenodigd om zelf en zo mogelijk met een goede kennis deze dienst te bezoeken. Na de dienst kunt u dan uw vragen of opmerkingen nog kwijt aan de leden van het organiseren de comité. Zij verstrekken u er nog een gratis kopje koffie bij. Opbrengst rommelmarkt Jeugszorg 36.000,- Onder een stralende hemel waren za terdagmorgen om zeven uur ruim 150 vrijwilligers in touw om de rommel markt van Stichting Jeugdzorg een ge zellige aanblik te geven. En dat is hen duidelijk gelukt, want geruime tijd voor de officiële opening stonden er een honderdtal mensen voor de hekken te wachten. Vergeleken met voorgaan de jaren was het aanbod iets minder maar van veel betere kwaliteit. De middenstand heeft de organisatie ook weer een grote dienst bewezen, want velen van hen hadden cadeau's of bon nen beschikbaar gesteld voor het Rad van Avontuur. Zo'n vijftienduizend bezoekers hebben de rommelmarkt bezocht en hebben voor weinig geld hun slag kunnen slaan. Tijdens een gezellig samenzijn van de marktmedewerkers 's avonds in De Vangrail werd bekend dat de to tale opbrengst van de markt 26.000,- -ail, de Praatpaal en het it hebben hierdoor een om hun werk uit te breiden zetten. i Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tot 1.00 uur. vanaf 40 personen. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Amnesty International organiseert fietstocht voor mensenrechten Amnesty International, een onafhanke lijke en internationale hulporganisatie, beslaat in mei 1986 25 jaar. Een van de wijzen waarop men dit ju bileum wil vieren is een fietstocht op zaterdag 10 mei a.s. De start ..vanaf het Amnesty-centrum aan de Duinweg 21 te Soest, tussen 10.00 - U.00 uur. Onder weg zullen u verschillende soorten in formatie worden overhandigd. De betekenis van deze fietstocht kan worden afgeleid uit de slogan 'De nood zaak blijft': regeringen aanspreken op hun plicht tot handhaving en bescher ming van mensenrechten. Al fietsende wordt u door Soest geleid langs een drietal standjes alwaar de tocht plezierig wordt onderbroken en u een leuke herinnering aan deze tocht kunt verdienen. De deelname is gratis en de finish wordt bereikt om 12 uur. Bach-concert in oude Kerk Jan Jansen en Krijn Koetsveld zullen op zondag 4 mei a.s. een concert geven in het kader van de serie van vier con certen die het Nederlands Bach-En- semble in 1986 in de Oude Kerk aan de Torenstraat organiseert. Zij spelen werken voor twee klavecimbels en voor orgel en klavecimbel van J.S. Bach C. Ph. E. Bach en J. Chr. Bach, als mede van A. Soler. Het concert begint om 15.30 uur. De toegangsprijs is 10 gulden. Na ruim 13 jaar verlaat Philip Schaap met zijn kantoren de Gemeente Soest, om in Utrecht een monumentaal pand te betrekken en van daaruit verder te opereren. Met een tikkeltje wee moed weliswaar, want al die jaren in Soest waren toch wel prettig. Maar mede door de snlle groei van zijn activiteiten in het onroerend goed en omdat de sa- menwerkenden al in Utrecht gevestigd zijn is deze stap genomen. Voortaan zullen Philip Schaap Holding B. V. Schaap Onroerend Goed en het on der leiding van zijn echtgenote staande Schaap International gevestigd zijn in het voormalig Kamer van Koophandel gebouw, op de hoek Nachtgegaalstraat/ Maliesingel, aan de rand van Utrecht- Centrum. Op maandag 28 april zal, zoals gezegd, na 13 jaar een einde zijn gekomen aan het begrip Philip Schaap Soest. Alleen voor wat betreft zijn kantoren welis waar. Want een oplettend persoon zal op zaterdagochtend Philip Schaap nog altijd kunnen zien komen naar de AVIA, waar hij als sinds ruim 10 jaar met be vriende zakenmensen een kopje koffie drinkt, af en toe zijn auto laat wassen en'bijtankt'. Via deze plaats dankt Philip Schaap de Soester restaurants waar bij toch regelmatig zijn lunch nuttigde, voor de goede verzorging. Zijn dank gaat ook uit naar de overige Soester onderne mers bij wie benodigdheden werden afgenomen. Deze zullen uiteraard minder worden, maar zeker niet ten einde zijn. Plattelandsvrouwen bijeen op 6 mei De laatste bijeenkomst voor de vakan tie zal worden gehouden op dinsdag 6 mei 1986, in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, te Soest. Aanvang 20.00 uur, zaal 19.45 uur. Na de behandeling van enkele ver enigingszaken gaat de heer Ing. H.J. Boersma van Veilig Verkeer Neder land een film vertonen 'Samen op Weg,' over de problemen van mensen met een lichamelijke handicap. De film toont aan welke moeilijkheden li chamelijk gehandicapte mensen in het verkeer hebben, waar wij helemaal niet bij stilstaan. Woensdag 21 mei wordt er gefietst in de richting van Loosdrecht met even tueel een bezoek aan een museum. Ver trekpunt Wieksloot-Biltseweg om 9.30 uur. Dinsdag 17 mei fietsen naar het Can- tonpark in Baarn. Samenkomst bij de Petrus en Pauluskerk, Steenhoffstraat om 13.30 uur. Woensdag 14 augustus fietsen in de richting Nijkerk voor een poldertocht. Vertrekpunt 'De Naald,' Stadhouders- laan, om 9.30 uur. Niet leden die belangstelling hebben voor de avondbijeenkomst betalen een bijdrage van 2,50. Informatie over het werk en de akti- viteiten van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Soest, is telefonisch te verkrijgen bij de num mers: 16500, 12412,14467. Zaterdag 3 en zondag 4 mei HUISARTSEN De artsendlenst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zon dag 24.00 uur waargenomen door: 3 en 4 mei P. J. H. M. Rupert, Schoutenkamp weg 4, tel. 12395. H. B. Huitema, Regentesselaan 14, tel. 12388. voor 5 mei W. G. Bavinck, Turfstreek 235, tel. 12566. A. W. Chavannes, Prins Hendriklaan 54, tel. 14545. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! SOESTERBERG G. P. J. de Kanter, Rademaker- straat 1, tel. 1700. (maandag 5 mei: D. W. van Lier, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555). APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56,tel. 19646. Extra dienst op zaterdagochtend, 9.00 - 12.30 uur: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00 -13.30 uur: A. Noorman, Oranjelaan 38A, tel. 12000. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: W. Tander, Bunschoten, tel. 03499 - 84455. Kleine huisdieren A. A. van Knapen-de Jong, Ere- prijsstraat 23, tel. 14211. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155- 18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14. tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. Soesterberg, Medisch Centrum, Rademaker straat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180. Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Vlees verkoop voor iedereen Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. De afdeling Amersfoort van het ACJN (Jeugdbond voor natuurstudie en na tuurbescherming) organiseert elke za terdag excursies in de omgeving van Amersfoort. Deze excursies worden georganiseerd door jongeren en zijn ook bedoeld voor jongeren in de leef tijd van 12 t/m 25 jaar. Landelijk organiseert het ACJN in alle vakanties kampen. Verder geeft het ACJN twee tijdschriften uit, waarvan de één 4x en de andere 6x per jaar ver schijnt. De afdeling zelf geeft ook regel matig een blad uit. Het lidmaatschap kost 45,-- per jaar, waarvan 10,-- naar de afdeling gaat. Op zaterdag 3 mei gaan de leden naar de Treek om naar de bosvogels te gaan kijken en op zaterdag 14 mei naar Erica om onder andere aan planten te gaan doen. Vertrek op beide zaterdagen vanaf het Juliana-plein om 9.00 uur. De leden in Soest vertrekken om 8.15 uur vanaf de Avia-pomp aan de Birk- straat. Voor meer informatie over het ACJN en de excursies: Theo Zeegers, tel. 15162, Soest. Zondag 4 mei a.s. kan men met het I.V.N, Eemland het Monnikenbos nader verkennen. Onder leiding van natuurgidsen wordt om 14.00 uur ge start vanaf de zandafgravlng aan de Monnikenbosweg (langs de spoorlijn Soestduinen-Amersfoort). Het start punt is te bereiken door vanuit Soest vóór de spoorwegovergang Soestdui- nen linksaf te slaan. Vanuit Soesterberg de eerste weg óver het spoor bij Soestduinen rechts af. I.V.N.-borden wijzen de weg. Er zal bij deze wandeling vooral gelet worden op de voorjaarsverschijnselen in het bos. In het bijzonder dit voorjaar zien we de plantensoorten die normaal vroeg in het voorjaar bloeien, gelijktij dig tot ontwikkeling komen met de la tere soorten. Hetzelfde zien we bij de dierenwereld. Deze en nog vele andere verschijnse len zullen zondag a.s. uitvoerig aan de orde komen. Voor meer Informatie kunt u bellen, tel. 16491.

Soester Courant | 1986 | | pagina 19