PPEN m 't Zwaantje ^t)aïtliui%en WIE SNELWILGENIETEN MAC LANGZAAM BETALEN. Voor Uw party in stijl verzorgd! Auto Alblas lm WIE SLIM IS, RIJDT SKODA.® Skoda Elan nieuw voorjaars- model bij Auto Alblas ^Qjehonnos^ TUIN-ADVIESCENTRU M 'tvaanlerhoogt De Hortensia een sterke plant! _PAGl|\ji| WOENSDAG 7 ME11986 SOESTER COURANT PAGINA 17 pNA/^> friet raat AG8 1986 Super diner ht roentenÉ nboter GRATIS Het Skoda driestappenplan toon beeld van duidelijkheid Dakwerken Restaurant Luchtvaart Museum Soesterberg open op zaterdag 10 mei SKODA I MiliiibMiK: Ramses Shaffy en Hugo Koolschijn in 'Mijn diner met André' voor doe-het-zelvers J&ggf door Arie Wandelaar zak 3 kilo van 798 voor kilo heerlijke belegen |rie's verblijf in een Amersfoorts ikenhuis heeft gelukkig de langste |jd geduurd. Een mededeling die Arie bét grote dankbaarheid van een me- ttich deskundige in ontvangst nam. Ti het te vieren belde hij z'n zoon, bakte met hem een afspraak in een fiester café 25 van rood te spelen, en S» de spoedige thuiskomst het glas te Hffen. Iihet café waar de ballen zouden rol- «I stond een man van onbestemde fcftijd losjes tegen de toog geleund, lij nam Arie somber op, en keerde ch om. Een onheuse geste, aangezien ie zich geen voorafgaande twist kon rinneren. De waard voelde Arie's rbazing feilloos aan en sprak als een issende verpleegkundige: 'U moet tar niet op Jan letten, die heeft van- ag een beetje last van de gekte.' et lijdend voorwerp stootte na deze merking zijn zojuist met bier ge lde glas om, keek de lekkende plas en riep smartelijk: 'Ik wou dat ik ijn rijbewijs kwijt was, dan had ik g eens wat te lopen.' tn, niet het type van een gezellige ibbelaar, wel een zeldzaam exem- tar. en baasje met een gezicht waarin een rgelijk en toch niet oppassend leven en web van diepe lijnen had geëtst, luizige wenkbrauwen hingen boven jn onrustige ogen. rie was met het verlies van de man gaan en liet hem een nieuw, goed ge lild glas toedienen. e verstrekking werd door Jan met ar gusogen bekeken, alsof het hier wel- Icht een poging tot vergiftiging was. Iets van proost, gezondheid of bedankt pon er niet af. ■Dj dronk, zonder ook maar even pauze Ie nemen, het glaf in een ruk leeg, om ■ch vervolgens tot Arie te wenden met s mededeling: 'Als je maar niet denkt pat ik me met een glas bier laat omko- fn.' Irie moet met deze opmerking in de ipvatting van de eigenaar van het eta blissement binnen de beruchte lijnen lp onrechtmatige wijze zijn getackeld, rant de man trok een denkbeeldige fele kaart. Jan.' sprak hij met stemverheffing, je komt hier bijna 25 jaar. Wil je hier zilveren jubileum vieren. Ja of nee.' poezo?', veinsde de aangesprokene. Ik zou je voortaan de toegang kunnen peigeren," sprak de kastelein met drei- rende stem. Dat kan je niet maken,' veronderstel- le Jan op een verontwaardigde toon. [Voorbarig stelde de café-baas vast: ij beschuldigt meneer hier van omko- ling. Dat soort dingen wil ik in mijn ak niet gezegd hebben. Ben ik dui- jelijk, of ben ik het niet?' Tan probeerde zich een houding te ge- plukte een sigaret uit een pakje en ,g een King Size in zijn mondhoek, itussen bedenkend welke tekst hij oor zijn verweer zou gaan gebruiken. >e mensheid kan niet meer tegen een lintje,' liet hij ons weten, en richtte -ervolgens slijmend bet woord tot Arie Tsoonlijk. 'Een heer als u weet na- turlijk hoe je het woord omkopen loet schrijven, maar u houdt zich er iet mee bezig. Dat zie ik zo van u af.' waard verplaatste zich naar de neu- ale hoek en liet Jan verder aan het oord. denkt toch niet,' vervolgde hij, 'dat mijn vaste plaats in het café op het (pel zet door iemand willens en wetens gaan beledigen. Dan zou ik toch een jen goed gaatje in mijn hoofd hebben.' .rie bestelde voor zichzelf nog een pils- 'Die is voor mij' liet het hoofd •nder gaten weten. 'Zet er maar elf >ilsen naast, dan gaan we er vanmid- lag nog een gezellige boel van maken.' rie maakte duidelijk niet op iemands illisement uit te zijn, waarna de gulle ;ever een plaatje van honderd uit z'n linnenzak haalde en de bestelling her taalde. !>e eigenaar van het café schudde ver- noeid het hoofd, keek op zijn horloge stelde onhoorbaar vast dat het een ^^fcinge dag dreigde te worden. komst van Arie's zoon zorgde voor jen aangenamer décor en dialoog. Ter- vijl een witte biljartbal op een haar na le rode miste hoorde Arie de man van le elf pilsen opmerken: 'Het was wel en een heer die hier net zat, maar ;een liefhebber.' ARIE WANDELAAR. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 vaK te ien facet van het vak: tekenen, w». en, étaleren, stijlen, de praktijk van vak en noem maar op. Zestien jaar ik chef tekenkamer geweest in een ssezaak. Daarna heb ik me zelf- tndig gevestigd, maar ik ben blijven :enen en ontwerpen voor twee issezaken. Twaalf jaar heb ik voor aantal grote bedrijven op free- ice basis gewerkt en bovendien en- ile particuliere relaties opgebouwd in beste kringen. ordouwer jfendertig jaar geleden heb ik voor 't irst dat miniatuurkastje gemaakt als jn soort hobby van me. En toen al zei tegen mezelfals ik 65 ben, ga ik echt iginnen met het vervaardigen van iniaturen. Ik woon nu zeventien jaar Soest en je kunt zeggen dat alles wat hier nu ziet de laatste vijftien jaar r in Soest is gemaakt. Tot mijn jventigste heb ik gewerkt. Met een iine variatie op mijn naam, noemen mij wel eens oneerbieding een 'door- •uwer.' Maar dat is niet belangrijk, heb een hekel aan publiciteit. Alle langstelling moet gericht zijn op wat |er staat. fat vindt u van zo'n Hindelooper Ifel? Zo kun je hem helemaal in :aar klappen en door die flappende ,nd nam zo'n tafel in z'n reële Begin mei 1986 wordt de Skoda Elan op de Nederlandse markt gebracht met een uitrusting, die meer omvat dan ge bruikelijk is bij zulke aktiemodellen. In 1983 werden 200 Skoda 120 LS-modellen uitgevoerd als 'Skoda Dart' en deze be perkte voorraad was in een ommezien uitverkocht. Deze keer is aan de beken de Delfse onderneming Interstate op dracht gegeven om de Skoda Elan op basis van het Skoda 120 L-model te cre- eren. De Skoda Elan is uitgerust met een dakspoiler achterop, speciale wieldop pen, een frontspoiler met twee breed- stralers ingebouwd, raamlijsten en middenstijl zwart, speciale bekledings hoezen en een speciaal door Interstate ontworpen striping op de zijkant. De Skoda Elan zal bij de Skoda-dealers worden geëxposeerd met lichtmetalen wielen, die tegen extra betaling te le veren zijn. De prijs van de Skoda Elan zal 12.250 inclusief BTW zijn. Tegenover de prijs van 11.295 voor de Skoda 120 L be tekent deze prijs, dat de extra uitrus ting tegen kostprijs wordt doorbere kend. De Skoda 120 L, die als basis van de Elan dient, is voorzien van een 1171 cm3 motor met een vermogen van 38,3 kW (52 DIN-pk) bij 5.000 t/min. en een draaimoment van 85,2 Nm (8,7 mkg) bij 3.000 t/min. Het eigengewicht be-' draagt 922 kg. en het maximaal toe laatbare gewicht 1275 kg. Het aanhang wagengewicht is ongeremd 400 kg en geremd 750 kg. Wijzingingen in model programma Skoda 130 Op de nieuwe Skoda-prijslijst van 1 mei 1986 staan twee Skoda 130-modellen in plaats van de 130L van 12.995,- voor heen. Er is nu een model 130 LS, dat de tech niek van de 130-modellen - de 1300 cm3 motor, vijfversnellingsbak en nieuwe achterwielophanging - combineert met de uitvoering van carrosserie en in terieur van de 120 LS. Deze Skoda 130 LS kost eveneens 12.995,-. De Skoda 130 GLS is luxueuzer dan de LS, met een ander dashboard, bekleding en opengewerkte hoofdsteunen. Ten op zichte van de Skoda 130 L heeft de GLS als verschil, dat ook achterin hoofd steunen zijn aangebracht. De 130 L wordt niet meer gevoerd. De Skoda GLS, die ervoor in de plaats is geko- ~men, kost 13.495,-. Het Skoda Driestappenplan voor beta ling van de aankoop van een nieuwe Skoda werd in 1983 in samenwerking met de Alcredis Bank B.V. uitgewerkt en komt neer op het betalen van één derde van de prijs bij aflevering van de nieuwe auto, waarbij een verrekening met de in te ruilen auto plaatsvindt. De koper houdt bij deze transactie vaak contanten over. De tweede termijn komt na zes maan den en de derde na een jaar. Desge wenst kan de betaling in overleg met Alcredis ook over meer stappen worden uitgesmeerd. Bij de betaling volgens het Driestap penplan is geen rente verschuldigd. Op deze manier kan de aanschaf van een nieuwe Skoda gefinancierd worden uit een reservering van 500,- tot 1000,- per maand, al naar gelang de waarde van de ingeruilde auto en de prijs van de nieuwe Skoda. Dan is de nieuwe auto binnen een jaar betaald. De auto zal als régel drie tot vier jaar in het be zit van de eerste eigenaar blijven. Als hij voordien spaart, betekent de maan delijkse last van het rijden in een Skoda van nieuw af tussen de 150,- en 300,-. Dit steekt gunstig af bij de prijs van het steeds in nieuwe auto's van een ander merk rijden. Belangrijk is ook, dat niet op een bepaald moment een groot bedrag hoeft te worden geleend als er een nieuwe auto gekocht moet worden. Wa kri, wei plai ik stei) te mo( hee con and mo dit het| Ik I mal MOEDERDAG-MENU OFWEL MENU VOOR DE VROUW VAN HET JAAR LE COCKTAIL DE MATERNEL cocktail van verse asperges reepjes ham en ei met cocktailsaus LE CONSOMMÉ PRINTANIER krachtige bouillon met voorjaarsgroenten LE PARFAIT DES FRUITS verfrissing op basis van vruchten LESAUTEDE BOEUF A LA STROGANOFF stukjes malse ossehaas met Stroganoffsaus LE PARFAIT VANILLE AUX FRAISES ET CHANTILLY vanilleparfait met verse aardbeien en slagroom Telefoon 03463-1423 Het volledige menu a f 49,75 serveren wij in ons restaurant en het menu zonder voorge recht serveren wij in het petit- restaurant a f 39,75 per couvert. Rademakerstraat 2 03463 1423 3769 BD SoesterBerg Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Prins Hendriklaan 1 Soest 4 Kegelbanen Telefoon 02155-13807 Historische Bugatti en Hotchkiss automobielenshow op het museumterrein Gezien het grote succes op de lande lijke fietsdag twee jaar geleden (3400 bezoekers) werd ook dit jaar, in over leg met de ANWB en de regionale VVV's, besloten het Militaire Lucht vaartmuseum in Soesterberg speciaal - op zaterdag open te stellen voor de deelnemers aan de landelijke fietsdag op 10 mei 1986. Eén van de fietsroutes loopt vlak langs het Kamp van Zeist in Soesterberg- (dorp) waar het luchtvaartmuseum is gehuisvest en een korter of langer gra tis bezoek aan het museum kan als een aangename onderbreking worden ge zien. Teneinde het bezoek aan het luchtvaartmuseum op 10 mei nog aan trekkelijker te maken werden de Ne derlandse Bugatti en Hotchkiss ver enigingen bereid bevonden met een aantal van deze fameuze oldtimers naar Soesterberg te rijden. Deze legen darische automobielen zullen tegen het middaguur op het Kamp van Zeist arri veren en enige uren op het museumter rein, bij het eveneens legendarische transportvliegtuig de C47-Dakota (de militaire versie van de beroemde DC 3bij de ingang van het museum wor den tentoongesteld. Rond half twee zal het trompetterskorps van de cavalerie uit Amersfoort onder leiding van wnd. Kapelmeester Wachtmeester Van Weyland deze unieke Bugatti en Hotch kiss show muzikaal komen opluisteren. Het luchtvaartmuseum is overigens zaterdag 10 mei niet uitsluitend ge opend voor de deelemers aan de lande lijke fietsdag maar iedereen is die za terdag van harte welkom tussen 10.00 en 16.00 uur. Normale openstellingstijden van het museum: dinsdag t/m vrijdag van 10.00 -16.00 uur; zondag van 13.00 -17.00 uur. Ook op 5 mei, bevrijdingsdag, en 8 mei Hemelvaartsdag is het museum open van 10.00 - 16.00 uur en op de tweede Pinksterdag van 13.00 - 17.00 uur. (Eerste Pinksterdag is het museum gesloten). De toegang is gra tis. 0 Eén van de schitterende Bugatti's die naar het Luchtvaartmuseum zal komen rijden en enige uren tentoonge steld zal worden bij de C-lfl Dakota. 0 De legendarische C47 Dakota bij de ingang dient als decor voor de Bugatti automobielen. van het Luchtvaartmuseum U kent dat gevóel: u wilt 'n nieuwe auto kopen. U zoii er-onmiddellijk mee weg willen rijden. Op weg naar de zon. Zonder te hoeven nadenken over de financiële consequenties. Skoda heeft daar begrip voor en biedt u een uitstekende oplossing. Het unieke 3-Stappen-Plan: tijdelijk mag u zonder één cent rente uw nieuwe Skoda in drie termijnen betalen*. Bij aflevering 1/3 van de aanschafprijs, na zes maanden 1/3 en weer zes maanden later (dus pas na 'n jaar) de rest. Bovendien trekken we de inruilprijs van uw huidige auto nog van de eerste termijn af. Dus misschien krijgt u zelfs contant geld op de koop toe. U rijdt al Skoda vanaf f 9.995,-. Afgebeeld Skoda Elan (beperkt leverbaar): een witteSkodal20L met veleextra's. Frontspoiler met twee ingebouwde breedstralers, stootstrips op de dankenmatzwarte raamomlijsting, speciale wieldoppen, exclusieve striping, speciale bekleding, dakspoiler boven achterruit. Aktieprijs: f12250,- uitgevoerd met lichtmetalen wielen f13.000, Importeur De Binckhorst Auto Motor Import BV. Voorschoten. Telefoon 01717-6951. Prijzen zijn incl. BTW, excl. afleveringskosten.Huurkoopovereenkomst onder gebruikeliike eonduies b.v. VAN WEEDESTRAAT 251 -SOEST-TEL. 02155-12334 Doar sting ongze baarregemeester toch in de kraangt met un koksmuts op ze hoofd! Toen'k ut ploatje zaag, doch ik eerst, waat zaal die ongs noeng veur un kool stove? Moar de soep wordt nooit zo heet 'egete astie op ediend wordt en de roape ben aallaang goar op Soest, dus d'r waas heul niks an de haangd. Ajje baarregemeester bin, dan mojje toch moar vaan aalle maarte thuus weze en je bin aaltied haarstikke drok. En je blief moar an 't opene. Vaan volkstune tot kokskeukes an toeDaat heurt ter aallemoal bie in zukke funkties. En 't bin geejn snaab- beltjes om d'r waat meej bie te ver- diene, moar toch wil meneer Scholten un dikkere portefulie hebbe. En ik doch daat aalle portefullies zo eerluk ver deeld woare, zo ik veurige week aal zee. Volksgezongdheid wil de baarre gemeester ok groag in ze portefullie hebbe. Daa's nogaal wiedes, daat wil ieder eejn wel. Moar ajje goed ete kaan en je krieg un mooie dikke buuk, daan wil daat heul nie zeige daajje gezongd bin! Niks ter vaan. Loater kriej d'r laast vaan. Gebrek an oasum en zo en daan mojje weer aafvaalle en daat vaalt wel moar nie meej En daa's met portefullies net zo. Met zo'n dik ding in de jaaszaak is 't heel niet 'ezeid daajje gelukkig ben. Meneer Scholten is aal un heule tied drok veur de 'Oelte' en astie daan met deuze plaanne un vinger in de paap wil houwe, daan kaan ik daat best be- griepe en zo zie ik dus toch weer ver- baangd met de koksmuts. Affing, d'r zaal nog wel un oardig potje op ut vuur komme over deuze zoake. Loat ut moar niet anbraagde of overko- ke! Aaltied goed blieve reure, 't gaas niet te hoog droaije en niet bie de potte en paanne vurt lope! En as de moaltied kloar is daan kom ik wellus laangest om te preuve op ut gemeengtehuus. Ik laas ok weer waat over ut nieuwe ge meengtehuus, zouw daat nog us lukke? Ut pliesiebero hek met draamme veur mekoar 'ekrege, aal is ut op de pof, ik wil best me best doeng veur 't nieuwe roadhuus. 't Is un beste tied om geld te lene; de rente zaakt aalsmoar loager. Astie moar niet ongder nul kompt, waant daar stoan we ok weer in de kouw. Daat stinge we niet met Koninginne- daag. Zuk mooi weer hewwe d'r in joare niet bie 'ehaadBejje ok nog bie 't vuurwaark 'eweest? Ikke wel. De ge- meengte haad oardig in d'r porfefullie 'etaast, zo'n zooi knaalle hek nog nooit aachter mekoar eheurd. Nog niet eejns met ouwejoar. Zouwe ze soms ut in be slaag 'enome vuurwaark hebbe of 'estoke? En waat deej ongze braangd- weer daat haarstikke mooi! Vieftien stroale woater tegeliek op de Neng en dan nog wel 'ekleurd woater ok nog! Daat is ter bie ming thuus nog nooit uut eejn kroan 'ekomme! Wel uut de fles, moar daan geejn woater. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige, daatter toch aaltied wel waat op Soest te doeng is. Niks te kloage, je mot aallenig belaangstelling tone en meejleve met je woonploats en daat maankeert ter op Soest nogaal us an. HANNES VAN DE NENG. kontoor Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest BfflCldlCy Telefoon 02155-1 01 15 VERKOOP VAN OCCASIONS Schrijfmachines Rekenmachines Copieermachines Fiets-graveren helpt ook omgekeerd Dat het graveren van postcode en huis nummer in het fietsframe wel degelijk nut heeft werd vorige week bewezen toen een inwoner van Soest bij de sport velden aan de Bosstraat een fiets zag staan, waarvan hij meende dat die het eigendom was van zijn vrouw. Vorig jaar was het rijwiel gestolen. In de vaste overtuiging de fiets terug te hebben gevonden belde hij de politie op. Die hield later een 12-jarige jongen uit Soest aan, die op de bewuste fiets naar het voetbalveld was gekomen. Hij beweerde dat de fiets al drie jaar het èigendom van zijn moeder was. Dat werd ook bewezen door de ingegra veerde postcode. De Soester moest zijn pijnlijke vergissing toegeven. De fiets was overigens vrijwel identiek aan de vermiste. Dinsdag 13 mei in De Flint te Amersfoort Tekst: André Gregory en Wallace Shawn. RegieHerman Naber. 'Mijn diner met André ('My dinner with André) heeft veel bekendheid ge kregen als speelfilm in de regie van Louis Malle, gespeeld door de schrij vers: André Gregory en Wallace Shawndeze rollen worden in de Neder landse toneelversie gespeeld door Ramses Shaffy en Hugo Koolschijn. 'Mijn diner met André' is het verhaal van twee bevlogen theatermakers: An dré, regisseur van talloze successtuk ken en Wally, een toneelschrijver die nog steeds op erkenning wacht. In het stuk zien we André en Wally tijdens een etentje in een fraai restaurant, terwijl ze hun ervaringen van de laatste jaren uitwisselen. Eerst lijkt het vooral een relaas van Andréeen rusteloze zoeker naar nieuwe ervaringen. Wally, de rea list ontvouwt zich pas later, met zijn angst zijn zekerheden te verliezen. Wat op het eerste gezicht een dialoog over het theatervak lijkt, wordt een ge laden gesprek over het leven zelf op het moment dat de levensfilosofie van An dré en Wally lijnrecht tegenover el kaar komt te staan. Is communicatie tussen mensen binnen het in onze da gen gangbare maatschappelijke ver keer nog wel mogelijk of moeten we, om elkaar te begrijpen, teruggaan naar onze prilste jeugd om als argeloze kinderen met elkaar te spelen? Het gesprek, dat ondanks het serieuze thema soms uitgesproken grappig van toon is, leidt niet tot een oplossing, maar doet ons, met André en Wally, gaandeweg beseffen wat een hache lijke onderneming leven eigenlijk is, onverschillig of je alle risico's mijdt of deze juiste opzoekt. j fr Erik van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt Wie kent er niet de Hortensia met zijn vrolijk ge kleurde boibloemen? Een struik die de meesten van ons doet denken aan boeren tuinen en grote statige landhuizen, waar ze voorheen veel werden aange plant. Ook nu nog is de plant met zijn uitbundige bloei een geliefde aanplant bij dergelijke gebouwen. De laatste jaren wordt de Hortensia in particuliere tuinen ook steeds meer aangeplant, hetgeen overigens niet zo verwonderlijk is, want het is een gemakke lijke tuinheester. De Hortensia ofwel Hydrangea ma- crophylla is een plant die weinig extra verzorging vraagt en zelfs in de schaduw nog wil bloeien. De bloeitijd valt in juli-augustus. Een leuke bijkomstig heid van de plant is dat een aanvankelijk rose bloei end exemplaar, later anders gekleurde bloemen kan krijgen. In het gunstigste geval worden de bloemen van helder-rose tot prachtig blauw. Dit is te danken aan de merkwaardige eigenschap van deze heester, die ervoor zorgt dat de bloemen onder invloed van de zuurgraad en/of ijzergehalte van de grond verkleu ren. Soms maken slimme kwekers hier dankbaar gebruik van, door rose rassen te 'blauwen' door middel van een regelmatige aluin-gift. Zelf kunnen we deze truc ook uithalen, door bijvoorbeeld 3 weken achtereen in augustus 1/3 theelepel aluin opgelost in water aan onze rose Hortensia toe te dienen. Ook het ingraven van roestige spijkers rond de wortels of het planten in een flinke hoeveelheid tuinturf zijn mogelijkheden. We moeten er wel goed bij stl staan dat deze kleur verandering alleen bij rose Hortensia's optreedt. Met witte exemplaren zijn geen trucs uit te halen. Naast de gewone 'boerenhortensia' zijn er nog erg veel andere mooie groeivormen, zoals de Pluim hortensia, met zijn grote pluimvormige bloemen in de zomer en nazomer. Gedurende de bloeiperiode veranderen de pluimen van kleur, van wit naar roze. Een pluimhortensia bloeit op scheuten die in de zomer gegroeid zijn, zodat we ze het beste in maart krachtig terugsnoeien. Ook erg mooi, maar min der gemakkelijk te verkrijgen zijn de zogenaam - de Linteknop-Hortensia's, met hun fraai samenge stelde bloemen. De meest bekende is, Hydrangea serrata met schotelvormige bloemen; aan de bui tenzijde van de bloemen bevinden zich witte, rose of blauwe randbloemen. De struik wordt tot 1 me ter hoog en is goed winterhard. De variëteit 'Blue Bird' bloeit erg rijk. Op zure grond bestaan de bloei- wijzen uit platte schermen met blauwe bloempjes in het hart en grote helderblauwe steriele randbloe men. In niet-zure grond worden de randbloemen purper-rose. Hydrangea petiolaris is de klimmende Hortensia. En klimmen kan deze heester als de bes te; met zijn hechtwortels houdt hij zich aan gevels en muren vast. Het is evengoed verstandig de plant hier en daar eens te bevestigen, zodat een plotse linge zomerstorm geen vat op de plant krijgt. De klimhortensia kan ook als vrijstaande heester groei en, voor grote tuinen is het een mooie bodembedek ker, die zelfs op het noorden met veel schaduw nog groeit. In juni-juli verschijnen de grote schermen, die maar liefst 25 cm. In doorsnee zijn. De klimhor tensia stelt weinig eisen, snoeien is over het alge meen niet nodig en de plant is zeer winterhard.

Soester Courant | 1986 | | pagina 17