ïCE i amant ESS Brouwer 2 kampioen res. 1ste klasse A PAGINA 24 WOENSDAG 7 ME11986 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 25 Meisjes junioren en aspiranten Red Stars kampioen BASKETBAL udi80nogeen e al was. tot op vandaag talen, krijgt u nu en we het niet over de flan- ie extra's die u 1 al wou heb- Maar ja... Met de nieu- ^udi 80 GT en 180 CE - u lt het, de ene comforta- een cent extra T is er al vanaf maf f 29.745- reringskosten). r maar 'n be nen bemachti- te lang. Voor J dichtstbijzijn- )20-867651. KORFBAL Eemvogels 1 klopt Victum! Tenniscompetitie LTC halverwege Grote klasse van Knickerbockers 1 HONKBAL Knickerbockers pupillen niet te stuiten HONKBAL Sanitair Geen verrassingen bij Scrabble-Soest A. V.Pijnenburgatleteii in Schiphol RoadRun Sportprogramma Beukendal De Bunt C-drie Soester Bowling Bond Sportkopij g ATLETIEK Dave Brouwer breekt verspring- record van Marcel Klarenbeek Geslaagd recreanten toernooi in Beukendal SöVoCo dames bekeren verder VOLLEYBAL SoVoCo Nieuws 2154-15937 Voorspoiler (80 GT) ;de banden: 3/70 SR 13 (80 GT) lio voorbereidmgs- jeakers (80 CE) irend glas Basketbalvereniging The Red Stars is het afgelopen weekeinde succesvol doorgekomen. In sporthal Beukendal werden zowel de meisjes junioren als de meisjes aspiranten kampioen. Minstens honderd mensen waren ge tuige van de sportieve afsluiting van beide teams in dit seizoen, waarin Harry van den Heuvel (junioren) en Aldo Heeregrave (aspiranten) als trai ners/coach een aanzienlijke rol vervul den. Naast deze competitie resulta ten was het voor Red Stars ook 'bingo' in Wageningen. Vijf jeugdteams namen daar deel aan een basketbal- toernooi. Drie daarvan werden eerste, twee teams kwamen met een tweede plaats niet veel slechter voor de dag. Echt spannend was de ontmoeting tussen de meisjes junioren van Red Stars en het Hilversumse Dunckers. Door een samenloop van omstandighe den moesten de twee 'aartsrivalen' de laatste twee wedstrijden van het sei zoen tegen elkaar uitkomen. Inzet van de geladen duels was het kampioen schap dat recht geeft op promotie naar de hoogste juniorenklasse van Neder land. Een week eerder hadden de meisjes van Red Stars het pleit al kun nen beslechten in Hilversum, maar het steekje dat ze toen lieten vallen hield in dat de beslissing in de allerlaatste wed- trijd geforceerd moest worden. In tegenstelling tot vorige week speelde Red Stars in eigen hal gecon troleerd, hoewel af en toe de tegen standsters aardig in de kaart werden gespeeld. Toch ging de aanvalsopzet gepaard met vrij veel geduld, en dat leek in eerste instantie positieve gevol gen te hebben. Een kleine voorsprong gaf even lucht, maar daar waar Red Stars in aanvallend opzicht het hoofd aardig koel hield, werden in de verde diging soms fundamentele fouten ge maakt, die Dunckers in de gelegenheid stelde om van dichtbij te scoren. Het resulteerde in een schommelende stand, die bij de rust toch weer in het voordeel van Red Stars uitviel (33-27). Wat er darna gebeurde was rommelig, bij tijden niet om aan te zien, maar vooral boeiend, omdat de spanning de meest toonaangevende factor bleek te zijn. Red Stars vergat lange tijd te sco ren, maar gelukkig voor de Soester club ondervond ook Dunckers proble men met het vinden van de juiste rich ting. Het tempo lag vaak te hoog voor de speelsters om tot een spel te komen zoals een trainer dat graag ziet. Op het moment dat de jurytafel voor beide ploegen weer punten mocht noteren, wist coach Harry van den Heuvel de rust in zijn team enigszins terug te brengen. De kleine voorsprong was voldoende, te meer daar Dunckers zich weinig tijd gunde om nieuw balbezit zorgvuldig te benutten. Bij 49-44 in het voordeel van Red Stars luidde het laatste fluitsignaal de viering van het kampioenschap van Red Stars in. Meisjes aspiranten Ook de meisjes aspiranten van Red Stars sloten zaterdag de competitie winnend af. Uitgerekend tegen naaste concurrent Green Giants uit Leusden werd één van de grootste overwin ningen van het seizoen behaald 101-32 De voor het kampioenschap beslissen de wedstrijd zat daarom in een vroeg stadium op slot. De jonge Red Stars meisjes waren superieur ten opzichte Victum uit Houten was jl. zaterdag de tegenstander van de Eemvogels. Na het gelijke spel van verleden week, was het team van plan alles op alles te zetten om 2 wedstrijdpunten te beha- Jen. Claudia Touwslager wist haar te genstander te verschalken en scoorde uit een omdraaibal. Wederom was het dezelfde speelster die in de 16e minuut 2-0 liet aantekenen. Nadat Victum had tegendoelpunt was het Marga v.d. Hoed die van af stand voor 3-1 zorgde. Eemvogels 1 liep echter nog verder uit. Saskia Smelt werd op onjuiste manier het scoren belet en Wim v. Rheenen benutte de toegekende strafworp. In de 42e minuut was het weer Wim v. Rheenen die van afstand 5-1 op het score-bord liet zetten. De rust brak aan met een 6-1 voorsprong; Marco Kuil was hiervoor verantwoordelijk. Na de rust was het voor Eemvogels zaak be slist niet te verzwakken en dit ge- beurde danook niet. Theo van Duinker ken wist van ver 2 x de korf te door boren en de stand op 8-2 te brengen en dit was tevens de einduitslag. De scheidsrechter staakte i.v.m. het on weer terecht de wedstrijd; de nog te spelen 25 minuten zullen niet meer worden uitgespeeld. Eemvogels 2 trad aan tegen Resteren en na de zege van verleden week waren de tweelingen van plan weer een goede prestatie te leveren. Al vlot liep Eem vogels 2 uit naar een 3-0 voorsprong: 2 x van afstand door Erik Rauch en lx uit een doorloopbal van Paul v.d. Seijs. Het tegendoelpunt deerde het team met en middels een strafworp van Hildo Krop werd het 4-1. Voor rust was het wederom Erik Rauch die een kans onder de korf wist te verzilveren 5-3. Nadat Paul v.d. Seijs van afstand Eemvogels 2 weer meer lucht gaf, kwam Kesteren toch nog gevaarlijk terug tot 6-5. Anneke Boom maakte aan alle onzekerheid een einde door 5 mi nuten voor tijd de eindstand op 7-5 te brengen. Een voortreffelijk resultaat van het gehele team. Het junioren l team wist na 2 neder lagen dan eindelijk te zegevieren; vooral voor rust werd er goed gekorf bald. Einduitslag 7-3. Voor a.s. zater dag staan de volgende wedstrijden op het programma: Eemvogels 3 - Minerva l Eemvogels pupillen - Soesterkwartier Eemvogels l - Activitas 1 De wedstrijden beginnen om 14.00 uur aan de Staringlaan. Schoolkorfbal bij De Eemvogels Voor het eerst bij de Eemvogels wordt er dit seizoen het schoolkorfbaltoernooi voor het voortgezet onderwijs georga niseerd. Natuurlijk is de deelname niet zo overweldigend als bij het toernooi voor de lagere scholen; maar ook dit toernooi is klein begonnen. Vrijdag 9 mei zullen 6 ploegen vanaf 13.00 uur strijden om de hoogste eer. De prijsuitreiking is om 16.30 uur. De wedstrijden worden gespeeld op het terrein aan de Staringlaan. ïchniek. De tenniscompetitie 1986 is bijna voor 50% achter de rug. Enkele teams moe ten echter nog wat verregende partijen inhalen op Hemelvaartsdag. Wanneer de LTC Soest de balans opmaakt kan gesteld worden dat de club in de breed te steeds sterker wordt en dat de jeugd steeds meer doorbreekt. De training door Pieter Verbrugh werpt zichtbaar vruchten af en oefent grote aantrek kingskracht uit op talentvolle spelers uit de regio. Het vlaggeschip van de LTC Soest, het eerste zondagsteam, wordt ook dit jaar weer gesponsord door Nic. van Dam Active Sports. De sponsoring moti veert het team kennelijk. De kansen op het kampioenschap zijn nog volop aan wezig. Aanvoerder Piet Verbrugh, Edwin Baan, Lizet van der Kolk en Helen Blokpoel leveren uitstekende prestaties. Edwin en Helen zijn in de singles ongeslagen. De wedstrijden met het sterke Shot uit Zeist zullen waarschijnlijk de doorslag gaan geven. Edwin Baan speelt dit seizoen ijzersterk. Tegen Seghwaert speelde hij een geweldige wedstrijd. In de wed strijd tegen Shot wist hij zelfs te winnen van ex-eredivisiespeler Nico Welschen. Het tweede team van de club zal zich dit jaar tevreden moeten stellen met een tweede of derde plaats. Hilverheide speelt met een team dat gewoon te sterk is voor de tweede klas se. Het derde en het vierde team hebben het dit jaar moeilijk. Deze jonge teams zullen moeten trachten om zich in de derde klasse te handhaven. Volgend jaar zullen deze teams gezien het daarin verzamelde talent, waarschijn lijk kunnen meestrijden om het kam pioenschap. Het vijfde team van de vereniging met de ervaren speelsters Jeannette Luten en Bep ter Meulen en de jonge spelers Willem Jan Rouwendaal en Michiel de Bruin zal ongeslagen kam pioen worden. Het zondag jeugdteam presteert uitste kend in de hoogste landelijke klasse. Norbert Simons, Mark van Beusekom, Karin Hovestad en Wendy Stalenhoef, allen gesponsord door Nic. van Dam maken nog kans op de titel in hun af deling. De zondag heren met B-speler Aernout Voogel stevenen recht af op promotie naar de vijfde klasse. Het sterkste zaterdagteam van LTC Soest speelt in zijn poule weer een voor aanstaande rol. De vice-districtskam- pioen van 1985 is door het vertrek van Maria von Bönninghausen iets ver zwakt maar Yvonne Hofmann is een uitstekend vervangster. Het tweede team van aanvoerder Pierre Dam vecht tegen de degradatie, terwijl het derde team met Rob West- land, Henny en An Grift en Lenie de Bruin trots op de eerste plaats in zijn poule prijkt. Hetzelfde geldt voor het vierde team en het derde herenteam. Bij de junioren strijdt het eerste team mee voor het kampioenschap. Eenmaal verloren Joop van Kooij, Anton Har tong, Leonie Hofkes en Mireille Wigt- man met 3-2, tweemaal werd gewon nen. Het tweede jeugdteam zal zich handhaven, terwijl het derde en het vierde team hoge ogen gooien voor het kampioenschap. Aanvoerders Simone Heemskerk en Casper Hamersma zullen er alles aan doen hun teamgeno ten optimaal te motiveren. De wed strijdleiders Karei Winter, Mary Blok poel en Hans van der Kolk hebben nog 3 a 4 drukke weken voor de boeg. Hopelijk zorgen de competitieteams voor een passende beloning voor hun vele ar beid. Damescompetitie van start De LTC Soest doet dit jaar met 9 teams mee aan de damescompetitie van het district Utrecht. De damescompetitie wordt met het jaar populairder. Hoe wel het tennisniveau zeer ver achter blijft bij het niveau van de zaterdag competitie en zeker bij dat van de zon dagcompetitie wordt er toch steeds sterker getennist op de dinsdag. Het eerste damesteam van de LTC Soest komt uit in de tweede klasse. Marijke Alders, Remy Wolff en Hans Jetten maken een redelijke kans op het kam pioenschap. Soest-Zuid werd verslagen en tegen Randenbroek werd met 2-2 gelijkgespeeld. Het tweede team speelt eveneens tweede klasse. Lore Rasch, Ellen Hovestad en Yvonne Hurkens spelen zo lijkt het althans, één klasse boven hun sterkte. Degradatie lijkt een zeer reëel gevaar. Het derde team speelt niet gelukkig. Tegen de Eemslag moest Hanny Boer- koel getroffen door een blessure afhaken. Het team van Elly Stam, Loes Appelman en Mary Stalenhoef bewijst dat indoorcompetitie een goede voor bereiding is voor de zomercompetitie. Het team staat in zijn afdeling onge slagen bovenaan. Ook Soest F doet het uitstekend. Ria Musters, Ciska Smit en Ineke Feldbrugge laten hun tegen standsters kennismaken met een zeer hoog niveau vierde klas tennis. Dinsdag 6 mei is in de dinsdagcompe titie de derde rond gespeeld. Verwacht mag worden dat bij publicatie van deze editie van de Soester Courant duidelijk is geworden welke teams afstevenen op het kampioenschap en welke teams in de terugwedstrijden zullen moeten vechten voor lijfsbehoud. Foto: Goos van der Wilt. van Green Giants, net zoals ze dat dit jaar tegen alle andere tegenstandsters waren geweest. In verband met het be haalde kampioenschap mag Red Stars deze maand deelnemen aan de kam pioenschappen van West-Nederland. De meisjes aspiranten komen dan uit tegen sterke teams uit Utrecht, Oud- Beijerland en Noordwijk of Katwijk. Wageningen In Wageningen boekte Red Stars zater dag ook al uitstekende resultaten. De jongens welpen en twee meisjes kadet- tenteams van Red Stars werden eerste op een toernooi van de organiserende vereniging Pluto. De overige twee jeugdteams, de jongens kadetten en jongens aspiranten eindigden op een tweede plaats. Daarmee maakt Red Stars verreweg de beste kans van alle deelnemende verenigingen om de club bokaal te winnen. In bijna alle afdelin gen van het toernooi, dat komende za terdag voor de senioren wordt voortge zet, spelen teams van dezelfde ver enigingen. De zes beste prestaties per vereniging worden aan het einde van de rit opgeteld. De clubbokaal wordt uitgereikt aan de beste club. De vijf jeugdteams van Red Stars hebben al vast een veelbelovende greep naar die prijs gedaan met de prima resultaten. Aan het slot van het seizoen was dat nog eens een extra bewijs voor de uit stekende prestaties, die de jonge teams gedurende het hele seizoen op het conto schreven. Van de negen jeugdteams werden er drie kampioen, twee ploegen werden tweede, terwijl drie teams ge noegen namen met een derde plaats. Slechts één team belandde in de on derste regionen. Heren 3 Aanstaande zaterdag kan Red Stars eventueel een vierde kampioen begroe ten. Het derde herenteam speelt dan in sporthal De Hilt in Eemnes een beslis singswedstrijd tegen Dunckers uit Hil versum. De aanvang van de wedstrijd is acht uur 's avonds. Twee weken geleden had Red Stars 3 reeds kampioen kunnen worden, mits gewonnen zou worden van datzelfde Dunckers. Een ruime voorsprong werd toen in de slotfase nog uit handen ge geven met als gevolg een minimaal verlies. Zaterdag gaat het derde heren team in de herkansing. De senioren van de Knickerbockers hebben afgelopen woensdag op eigen veld een prima prestatie geleverd door Zuidvogels uit Huizen van de mat te vegen. Na een minuut stilte, om hun teamge noot Roderick - Roock - de Roovere te herdenken kon de wedstrijd beginnen. Met voor de Knickerbockers Leo van Laar op de heuvel scoorde 'Zuidvogels slechts 2 punten. Van Laar zette 3 man met 3 slag aan de kant. De 'lead off man' van de Knickerbockers ging direct uit op 3 slag. Roel Kriele en Leo van Laar kwamen beide op ae honken door 4 wijd. Laatstgenoemden werden door een 3-honkslag van Donald Far- rell binnen geslagen. Deze kwam op zijn beurt weer binnen door een \mooie honkslag van Erik Plomp. De'stand was 3-2 na de eerste inning. Door zeer goed veldwerk van Erik Plomp en Mark Knoppers kwamen de Zuidvogels maar tot een 3-5 voor- Een enthousiast spelend Knickerboc kersteam heeft zaterdag opnieuw 4 punten vergaard. Tegen FAK uit Bilt- hoven werden beide wedstrijden ge wonnen met resp. 3-1 en 6-2. FAK scoorde gelijk 1 punt in de eerste slagbeurt, maar door goed gooien van Johan-Peter Vink en goed veldwerk kwam FAKniet verder dan 1 punt. In deze eerste wedstrijd presteerden de Knickerbockers ook niet veel, maar door 4 wijd, geraakt werper en gesto len honken werd er gescoord door Martijn de Ruiter, Martijn Strijker en Bas Meijer. Eindstand derhalve 3-1 voor de Knickerbockers. In de 2e wedstrijd nam FAK weer di- rekt de leiding. Werper Martijn Strijker gaf de eerte slagman 4 wijd en deze bereikte door goed honklopen de thuis plaat. De volgende 2 slagmannen van FAK kregen 3 slag en de derde nul werd gemaakt door prima veldwerk. Toen kwamen de Knickerbockers aan slag en dat begon goed met geslagen homeruns van Johan Peter Vink en Martijn de Ruiter. John de Man en Henri Frank gingen daarna helaas uit door 3-slag. Maar Marcel Bouwman, Marjolein Post- ma, Martijn Strijker en Bas Meijer kregen allen 4 wijd en door prima honk lopen scoorden zij allemaal. Mike Bloemsma en Gregoor Landman kwa men nog op de honken, maar konden helaas niet meer scoren doordat Johan- Peter Vink op het eerste honk werd uitgemaakt. In de volgende FAK slagbeurt kwamen 4 man aan slag. Zij scoorden hieruit 1 punt en 3 man werden in snel tempo uitgemaakt door prima veldwerk van Martijn de Ruiter en een schitterende aktie van 3e honkman Marcel Bouw man en catcher John de Man die de FAK-loper insloten waardoor hij uit ging en wat tevens het einde van de wedstrijd betekende met als uitslag 6-2 voor de Knickerbockers. Drie wedstrijden voor het kompetitie- slot behaalde het tweede team van Brouwer het kampioenschap. In 19 wedstrijden leden zij slechts één neder laag en moesten één keer een gelijk spel toestaan. In Maartensdijk was SVM Boys 4 ook niet bij machte Brouwer van het kam pioenschap af te houden. Tot de rust slaagden zij erin met kunst- en vlieg werk de stand op 0-0 te houden. Het ge weldige keepen van de SVM-doelman en het veelvuldig terugspelen van de bal stonden het doelpunten maken van Brouwer in de weg. Een gehandicapt Brouwer (Leo Weus- ten was afwezig en Willem Turksma geblesseerd) had gedurende de gehele wedstrijd het heft in handen. In de tweede helft werd de druk op 't SVM Boys-doel opgevoerd. Doelpunten konden niet uitblijven. Joop Pouw viel met een knieblessure uit, zodat er zon der wisselspelers verder gespeeld moest worden. Timo Braaksma stond drie maal op de goede plaats om het laatste tikje te geven. Na goed voorbe reidend werk van resp. Ed Brouwer, Bert Huisman en Ed Westbroek zorgde Timo voor 1-0, 2-0 en 4-0. Het derde doelpunt werd gemaakt door Bert Huisman. Tegen zijn schot had de SVM-doelman geen verweer. Brouwer doelman Bert Lüschen was wederom een betrouwbare sluitpost. Hij hoefde slechts één maal de bal uit het net te halen. Na het laatste fluitsig naal was er de gebruikelijke bloemen hulde. Het tweede Brouwer-team pro moveert naar de res. hoofdklasse, al- waar ze ongetwijfeld het volgende sei zoen op meer tegenstand kan rekenen. Bilthoven 2 ESS Brouwer 2:2-6 Een dag later trad Brouwer 2 aan te gen het tweede team van Bilthoven. Om diverse redenen konden zij slechts beschikken over twee vaste basisspe lers: Ed Westbroek en Timo Braaks ma. Aangevuld met spelers uit het derde team werd desondanks een ruime 6-2 overwinning behaald. Bij de rust was al een 3-0 voorsprong geno men door doelpunten van Timo Braaksma, Ed Westbroek en Johan I Het 2e team van ESS Brouwer dat overtuigend het kampioenschap in de res. lste klasse A behaalde. Zittend v.l.n.r. Ed Brouwer, Ed West broek en Joop Pouw Staand v.l.n.r. Ries Stalenhoef (coach), Bert Lüschen, Timo Braaksma, Wil lem Turksma en Bert Huisman. Afwe zig ivas Leo Weusten. Wardenier. Na de rust ging Timo Braaksma het doel verdedigen, terwijl invaller-doel man Bernd Struys ging voetballen. Berry Cornelissen en Ben Roedelof (2x) maakten de overige Brouwer- doelpunten. Bilthoven scoorde nog twee maal tegen. SVM Boys 3 - ESS Brouwer 3:5-3 Het derde team telde ook veel invallers in hun wedstrijd tegen het derde team van de SVM Boys. Gedurende een groot gedeelte van de wedstrijd konden ze in het spoor van de tegenstander blijven. Desondanks kon niet ver hinderd worden dat SVM Boys er met de volle winst vandoor ging. De Brouwer doelpunten kwamen op naam van Timo Braaksma (2x) en Nico Brouwer. Programma-overzicht Alhoewel de kompetitie bijna te einde is, valt er voorlopig nog van genoeg zaalvoetbalspektakel te genieten. Een aantal evenementen vinden plaats in sporthal Beukendal in Soest. Een mooie gelegenheid om u er zelf van te overtuigen dat het zaalvoetballen een plaats binnen Soest waard is. Vrijdag 9 mei 22.00 uur Dorpshuis - de Bilt ESS Brouwer 2 - SVM Boys 2 Maandag 12 mei 19.50 uur Lindenhof- Odijk Overvest TGG 3 - ESS Brouwer 3 Donderdag 15 mei 18.30 uur Beukendal - Soest ESS Brouwer 3 - ESS Brouwer 2 eerste zaalvoetbalkompetitiewed- strijd in Soest) Zaterdag 31 mei Beukendal - Soest ESS Brouwer toernooi voor reserve teams. sprong. In de gelijkmakende 2de slag beurt werden veel punten gescoord door goede samenwerking tussen honk lopers en slagmensen gecoördineerd door trainer/coach Carlos Trinidad. Er werden maar liefst 6 punten gescoord: 9-5! In de derde inning zette pitcher Leo van Laar op superieure wijze de slagmensen in volgorde aan de kant door 3 maal 3 slag te gooien. De eerste slagman van de gelijkmakende 3de in ning Mark Knoppers kreeg 4 wijd en belandde op het 3de honk door 2 gesto len honken. Hij kwam binnen via een goed geplaatste stootslag van Patrick Postman. Weer door de goede stootslag van Roel Kriele kwam Postman bin nen. In deze periode van de wedstrijd lieten de Knickerbockers enige staaltjes van sterk slagwerk gecombi neerd met fel honklopen zien zodat het in groten getale opgekomen publiek kon genieten van dit spectaculaire spel. Pitcher T. Bergstein van Zuidvogels kreeg in deze inning maar liefst 7 honk- slagen tegen. Een absolute kanons kogel geslagen door Patrick Postma belandde in het bos - goed voor een 3 honkslag. Een goed en diep geplaatste bal in het rechtsveld door Jeroen Hen ken was eveneens goed voor 3-honken. Donald Farrell sloeg kort hierna ook een 3-honkslag in het rechtsveld, en als klap op de vuurpijl stal laatstgenoem de op spectaculaire wijze thuis. De Zuidvogels konden in de 4de inning nog 3 punten scoren. De gelijkmakende slagbeurt was niet meer nodig - de winst was reeds binnen. Eindstand 22- 8. Kortom, een geweldige prestatie van het zeer jonge heren 1 van de Knicker bockers. Zij treden Hemelvaartsdag weer aan tegen de Panthers op eigen terrein (Bosstraat-Oost) om om 14.30 uur weer een spektakel te verzorgen. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. a Tel.(02155)13014-12577 pe 17e ronde, donderdagavond j.1. ge speeld, leverde geen verrassingen op. Een partij vormde daarop een uitzon dering. Hanna Reichenberger won met 468 punten van Joop v. Zijtveld, maar ook haar tegenstander liet 43Ö punten aantekenen, waardoor gezamenlijk een totaal van bijna 900 punten werd gescoord. Een aantekening verdient ook de overwinning van Annie de Bree (431-344) in haar partij tegen nummer twee van de ranglijst Renske Druijff. Uitslagen 17e competitie-ronde Jan Leijendekker - Thea v.d. Berg 450 - 394 Annie de Bree - Renske Druijff 431 - 344 Hanna Reichenberger - Joop v. Zijt veld 468 - 430 Diny Boele - Tineke v. Egdom 314 - 336 Klaas Keuter - Meta Klute 365 - 414 Alida Luttik - Emmy Vegting 308 - 220 Maria Boon - Wout Klute 336 - 232 Johan Mets, in Soest en wijde omge ving bekend om z'n wijnen en delica tessen, stelde de "prijs van de week" beschikbaar. Daarbij ging het er om met de beschikbare mogelijkheden het origineelste woord te plaatsen. Diny Boele legde het woord breeuwen, en won daarmee de weekprijs. De eerstvolgende scrablle-meeting vindt plaats op donderdagavond 15 mei a.s. in café-restaurant Van Den Brink, Soesterbergsestraat 102. Aanvang der partijen 19.45 uur en 21.15 uur. Zondag j.1. werd er op de luchthaven Schiphol ruimte gemaakte voor een 10 km wegwedstrijd. Het parkoers was snel en de weersomstandigheden rede lijk. Jeroen Majoor liep hier een laatste test voor de marathon van Amsterdam, die aanstaande zondag plaatsvindt. Jeroen liep 35 min. en 15 sec. Hans Smit doet het steeds beter. Hij kwam in 38 min. 15 sec. binnen. Klaas Smidt deed het in 43 min. 3 sec. Bij de dames deed Henny Pot het heel verdienstelijk. Zij liep 42 min. 30 sec. Damesveterane Mart van Hal moest 2 min. en 15 sec. op haar klubgenote toegeven. Haar eindtijd bedroeg 44 min. 45 sec. In Piershil kwam afgelopen week ook een Pijnenburgtrio aan de start voor een 10 km Stratenloop. Harry van Brum- melen werd 19e in een sterk deelne mersveld in 33 min. 20 sec., Joop van Leijenhorst 24e in 33 min. 50 sec. en Jeroen Majoor 36e in 34 min. en 30 sec. Zaterdag 10 mei 10.00 -18.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 11 mei 09.00 -12.00 uur Badso badminton Zondag 11 mei 09.00 -18.00 uur Badso badminton Zaterdag 10 mei 12.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 11 mei 12.00 -15.00 uur Selby badminton Uitslagen van maandag 28 april en dinsdag 29 april j.1. Maandag: King's Palace - Muppets 5-0 Tryers - Baanbrekers 3-2 Sobs - Heen en Weer 1-4 La Grande Bouffe - Formatieteam 3-2 Turtles - Thunderballs 2-3 Lucky Girls - Zootje 0-5 Dinsdag: A-team - Pino Pioniers - Pipers Laatbloeiers - Ketel I 't Juk - Gremlins TZN - 't Trio HAM - Dexcrest 3-2 2%-2i| 4-1 5-0 4-1 Uitslagen Jeugdbowling vrijdag 2 mei j.1. Kegelkeilers - Team Morag 2-3 SBR - Quenix 2-3 Vorige week werd vermeld dat het eind- toernooi te houden op 8 juni in de Queen's Club zou plaatsvinden. Het eindtoernooi vindt echter plaats in C-drie. Na het toernooi is er een barbecue voor leden en introducees in de Queen's Club en begint om 17.00 tot pl.m. 20.00 uur. Sportverslagen en -berichten uiterlijk® maandagochtend inleveren aan onze J redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in de zelfde week. Goed leesbare kopij heeft J daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Couranl J Bij de le competitiewedstrijd C, D-ju- nioren te Utrecht zijn de C-junioren jongens van de A.V.Pijnenburg verras send 2e geworden achter Hellas I in een kwalitatief sterk veld. In de breedte is er goed gepresteerd met als uitschieter het verspringen en de 100 meter sprint van Dave Brouwer respectievelijk 5.89 m. en 11.7 sec., waarmee hij zich in zijn categorie toch bij de Nederlandse top nestelt. Wat ook opviel was het gemak waarmee Erik Berghuis zijn serie 800 meter won. Met 50 meter voorsprong zette hij 2.16.2 neer. Vijf minuten later presteerde Gert Jan van Rheenen uit Soesterberg hetzelfde in zijn serie met een tijd van 2.24.1. Hier volgen nog meer uitslagen: Jongens C: Jack Belt sprong 4.05 meter en de 100 m. hard ging in 20.5; Joost Postunink discus 21.42 m., kogel 8,89 m.; Hans Engelberts 100 m. hard 19.1, hoog 1.50 m.; Serge Eisenhard speer 22.46 m., 100 meter 13.9; Franklin de Wolf 100 meter 12.9, kogel 7.82 m.; Alex Grootveld speer 18.64 m., 1500 meter 5.10.2; Jan Jaap van Beesd 1500 meter in 5.02.5 en hij zette samen met Dave, Hans en Enk de 4 x 100 meter neer in een tijd van 51.7.0. Samen heeft de ploeg 9194 punten verdiend. Jongens Junioren D Brit Gijtenbeek presteerde het om het verspringen in winst om te zetten met 4 meter 59. Op de 80 meter behaalde zij een 2e plaats in 10.6. Marcel de Bruin bewees dat je met concentratie en de wil om te winnen ook kan winnen, hij won zijn serie 80 meter in 11.6 en gooide de kogel 7 meter 62. Ronald Marsman, gooide de kogel, 5 meter 30, en werd knap 2e op de 1000 meter in 3.34.1. Martin Erhal heeft op zijn 1000 meter 950 meter vuil werk op mogen knappen om 2e te worden op een hele knappe tijd van 25.2. En gooide de discus naar 18 meter 76. Remco van Rheenen debu teerde met 16.8 op de 80 m. hard en werd 2e en sprong 1 mter 20 hoog. Ivar Smits sprong 1 meter 25 hoog en liep op de 1000 m. 3.31. Bert Alfrink deed de 80 meter in 12.7 en sprong 3 meter 15. De 4 x 80 meter werd door Bart, Remco, Marcel en Martin in 45 sec. blank gelopen. Hun puntentotaal was 6067 en zij werden hiermee 4e. De meisjes D junioren zijn in het totaal 4e geworden met een puntentotaal van 4421. Met als vermelding een goede 1000 m. serie van Andrea Davelaar en Michelle Leijs, zij werden le en 2e en 3.42.0 en 3.46.4. De meisjes C-Junioren zijn 6e gewor den met een totaal van 4846. Tessa Nigo uit Soesterberg viel op, omdat ze 2e werd bij het discuswerpen, met een worp van 18 meter 44. Drie teams van SoVoCo namen dit weekend deel aan de strijd om de vol leybalbeker. Het eerste damesteam speelde in de tweede ronde van de na tionale bekercompetitie tegen DAC uit Alphen aan de Rijn en won met 3-0. Het derde damesteam speelde, evenals het tweede herenteam, in Amersfoort een serie wedstrijden om de districts beker. De dames plaatsten zich voor de finaleronde, de heren werden uitge schakeld. De meisjes A-selectie van SoVoCo eindigde door een 2-1 overwin ning op het Barneveldse SSS samen met SSS op de eerste plaats in de meis jes topklasse van het district. SoVoCo 1 naar de derde ronde Het eerste damesteam van SoVoCo speelde in de tweede ronde om de na tionale volleybalbeker tegen het Alphen- se DAC. Een ploeg die een divisie la ger speelt dan de Soester dames. Maar zoals zo vaak in bekerwedstrijden na afloop van de competitie, het zijn de snoepjes voor de teams die tegen een hoger geklasseerd team moeten spe len. Ook DAC dacht er zo over. Wel gemoed en onbevangen traden ze de dames van SoVoCo tegemoet. Het kost te de thuisploeg enige moeite de gasten de eerste set van het lijf te houden, tot 11-11 ging dat maar met mate, maar toen trok SoVoCo het spel naar zich toe en won 15-11. De tweede set was bijna een copie van de eerste. SoVoCo speelde in een andere opstel ling met andere vleugelspeelsters en dat kwam het blok zeker ten goede. Meer en meer werd de aanval van DAC reeds aan het net gestuit. 15-9 winst. De derde set stond in het teken van het afscheid, nee niet van het beker- avontuur van DAC, maar van spelver- deelster Anneke Voorend. Zij speelde haar laatste wedstrijd voor de Soester ploeg. Halverwege de derde set haalde coach Werner Paans haar naar de kant en met een groot boeket bloemen in de kleur van SoVoCo nam zij plaats op de bank, zichtbaar genietend van het applaus en de bloemen. Jeanette Hogenhout nam haar plaats in. DAC keek toe hoe SoVoCo de aanvallen ge varieerd opzette, er was geen houden aan, 12-2 werd de stand. Dan komt Angela Manders aan opslag. De met veel zelfvertrouwende spelende mid- denaanvalster van de blauwhemden schotelt het publiek drie sprongopsla- gen voor die evenveel directe punten opleveren 15-2. Een verdiende 3-0 over winning en op naar de volgende beker ronde. Ook SoVoCo 3 bekert verder Het derde damesteam speelde in het bekertoernooi van district Eemland zaterdag drie wedstrijden. Inzet: een finaleplaats voor de districtsbeker. Maar dan moest er minstens twee keer worden gewonnen. En dat deden ze dan ook. Ondanks de afwezigheid van twee speelsters waren de Soester dames te sterk voor Spokers uit Hilversum en V S uit Bussum. Beide teams wer den met ruime cijfers in twee sets verslagen. Alleen Gemini uit Hilver sum slaagde er in van SoVoCo te win nen. Door deze uitslag eindigden de da mes op de tweede plaats en verwierven zich daarmee het recht te spelen in de finaleronde die vanavond om 19.00 uur begint in de Baarnse Sporthal De Trits. Tegenstanders zijn dan NVC uit Nij- kerk, Gemini uit Hilversum en Pugna uit Lelystad. Het tweede herenteam heeft het niet kunnen bolwerken in de voorronde. Tweemaal werd verloren en eenmaal speelde de Soester heren gelijk, te wei nig om zich te klasseren voor de finale poule. SoVoCo-meisjes nog geen kampioen Het scheelde maar een haar, of beter gezegd maar twee punten. Als ze net zo overtuigend hadden gespeeld als in de eerste set, die werd met 15-4 gewonnen van SSS, dan hadden ze de tweede set niet verloren met 14-16. Maar als had den komt... Gebrek aan aanvalskracht en een beetje nerveus spel aan Soester kant zorgden voor de winst van SSS in die set. In de derde set speelden ze weer zoals ze geleerd was. SSS had het nakijken, 15-6 winst voor SoVoCo. Door deze uitslag is een beslissings wedstrijd nodig om uit te maken wie zich kampioen mag noemen van de meisjes topklasse in het district Eem land. Sportiviteitsprijs voor SoVoCo Vierentwintig recreatieteams namen zaterdag deel aan het door de recrean tencommissie van SoVoCo georgani seerde toernooi in Sporthal Beukendal. Werd het ondanks of dankzij een fijn toernooi? In ieder geval zorgde het fraaie weer voor een prima stemming, niet in de laatste plaats door de mede werking van restaurateur Rinus Valk en de Soester Sportstichting, die hem toestemming verleende een aantal res taurantactiviteiten te verleggen naar een zonnig buitenterras. SoVoCo had de zaak goed voor elkaar. Waren er al teams die niet geheel compleet aan de start verschenen, SoVoCo loste dat op door een speelster of speler te leveren. Tussen 10.00 en 17.00 uur streden de teams om de hoofdprijs. Uiteindelijk won Vollkei uit Amersfoort bij de da mes, Verburgt uit Utrecht bij de heren en Smash uit Alkmaar bij de 'gemeng de' teams. Een woord van lof en dank aan de SoVoCo scheidsrechters die de gehele dag de wedstrijden op voortref felijke wijze hebben begeleid. Unaniem kenden de deelnemende verenigingen de sportiviteitsprijs toe aan SoVoCo 3. Niet het winnen maar het deelnemen. Onder dat motto speelden de jongens B-ploeg van SoVoCo mee op de voor- Olympische wedstrijden in Doorn. De hoofdprijs was deelnemen aan de Olympische wedstrijden in juni op het Sportcentrum Papendal. Nou het heeft er om gespannen. Ze kwamen meer dan voortreffelijk voor de dag. Geen wedstrijd werd verloren. En zo eindig de SoVoCo samen met Unicornus uit Bunschoten en Vrevok uit Vreeswijk op de tweede plaats achter het Amers- foortse Spirit. Na berekenen van het setgemiddelde konden de Soester spe lers een bronzen plak in ontvangst nemen. Spirit gaat door naar de eind ronden. C A winnen Spirit toernooi SoVoCo is op het eerste buitentoernooi van dit seizoen goed voor de dag ge komen. Vier SoVoCo-jeugdteams na men hier aan deel. Drie eerste prijzen brachten zij mee voor de prijzenkast. Meisjes A werd ongeslagen kampioen, de beide C-teams wisten ook als eerste te eindigen, alleen het B-team van SoVoCo viel net buiten de prijzen. Met rode konen van trots en de zon keerden ze huiswaarts, een handvol prijzen rijker. Finale bekerwedstrijden in Baarn Vanavond speelt SoVoCo 3-dames fi nalewedstrijden in de Baarnse Sport hal De Trits in de kruisfinale tegen de kampioen van de districtsklasse. NVC uit Nijkerk. De winnaar van deze wedstrijd speelt tegen de winnaar van de andere kruisfinale wedstrijd, Gemi ni- Pugna om de districtsbeker, de ver liezers spelen om de derde en vierde plaats. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Traditioneel buitentoernooi Morgen, Hemelvaartsdag, zijn er weer de traditionele wedstrijden op het hockeyveld aan de Koningsweg. Dit jaar alweer voor de 31e keer. Als de organisatoren onder leiding van spon sor Stam het weer mee hebben wordt het vast en zeker een geslaagd evene ment. Wethouder Plomp zal de prijzen aan het eind van de dag weer uitreiken. Jeugdkampioenschap van Eemland En dan zaterdag. Dan worden in Sport hal Beukendal de wedstrijden in de di verse jeugdklassen gespeeld om het districtskampioenschap voor de jeugd teams. Om 9.00 ur in de ochtend beginnen de wedstrijden voor de B-jeugd. In de B- competitie speelt het meisjesteam van SoVoCo mee. Om 13.00 uur beginnen de C-aspiranten en de junioren aan hun wedstrijden. De meisjes van SoVoCo Al en A2 nemen hieraan deel. De als één en twee eindigende teams spelen zater dag 17 mei in Bunschoten verder om het kampioenschap van district Eem land.

Soester Courant | 1986 | | pagina 25