f.30.-belnu! TAXI KLOMP 1 2984 m Café-Restaurant Soestdijk WOENSDAG 7 ME11986 SOESTER COURANT PAGINA 27 Amnesty schrijfmiddag voor gevangenen in Algerije, Somalië en Turkije J 'Christen en politiek' Kinderbijslagformulieren jsnel insturen Burgerlijke stand Prijswinnaars Koninginnedag 'De Vrije Teugel' Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' TEL. R.K.kerkdiensten Vleesverkoop voor iedereen Hondje weg Hondje terug De Regentuuter bestaat 15 jaar Predikbeurten -^feestavond geheel verzorgd Maatschappelijk werk Vredesvrouwen Soest naar Den Haag Gratis vegetarisch eten bij Vrienden van Eemland Medische dienst Zoals gebruikelijk organiseert de Am- nestygroep Soest elke tweede woens dag van de maand haar schrijfmiddag. Deze keer wordt de schrijfmiddag ge houden op woensdag 14 mei a.s. in het Amnesty centrum, Duinweg 21 te Soest. Aanvang om 13.30 uur. Tijdens deze schrijfmiddag kan iedereen een persoonlijk protest schrijven tegen ge vangenneming en marteling van men sen op grond van geloofsovertuiging, huidskleur en/of ras. Ditmaal wordt er geschreven voor ge vangenen uit Algerije, Ali Yahia Ab- dennour, 65 jaar, vooraanstaand advo caat, is veroordeeld tot een gevangenis straf van elf maanden. Hij wordt be schuldigd van lidmaatschap van een verboden vereniging. Hij heeft al eer der zonder vorm van proces gevangen gezeten. Somalië, Abdulle Rage Taraweh, een bekend dichter die al 4 jaar zonder vorm van proces vastzit. In Somalië voorziet een wet uit 1970 in het opslui ten van vermoedelijke tegenstanders van de regering voor onbepaalde tijd zonder aanklacht of proces. Amnesty heeft berichten ontvangen dat Tara weh is gemarteld. Turkije, Birol Basoren, 46 jaar oud, werd in 1985 tot 17 jaar gevangenis straf veroordeeld wegens lidmaatschap van een verboden partij Amnesty heeft herhaaldelijk erop ge wezen dat gevangenen in de gevange nis van Ankara worden geslagen en voor lange tijd in eenzame opsluiten worden gehouden. Aan de autoriteiten van alle bovenge noemde landen zullen brieven geschre ven worden met het verzoek om vrij lating of opheldering over de gevan genen. Er zijn voorbeeldbrieven be schikbaar. Tevens wordt er voor schrijf materiaal en postzegels gezorgd. Nadere informatie wordt verstrekt door mevr. J. den Oude tel. 02155-14622. Thema-avond, in 'In de Ruimte': Thema-avond voor jeugd en jong-vol- wassenen in Jeugdcentrum 'De Anker plaats' In 'In de Ruimte.' Spreker: de heer J. Frinsel, direkteur Stichting tot Heil des Volks, Amsterdam. Nadat een aantal weken geleden het prachtige nieuwe jeugdcentrum qua verbouwing gereed kwam, is het jeugd werk van Evangelie Gemeente 'In de Ruimte' weer volop in beweging. De toestroming van jeugd is opvallend. Aan het hoofd staat Bauke Sijtsma, die een sterk op de jeugd en tieners ge richte ervaring heeft opgebouwd via de zomerse jeugdkampen van Stichting 'In de Ruimte,' die behoren tot de grootste in zijn soort in Nederland. Nieuw in het jeugdwerk van de Evan gelie Gemeente zijn pakkende thema avonden over een diversiteit van on derwerpen die in de hedendaagse wereld bijzonder relevant zijn. Bij voorbeeld: Een zaterdagavond over het onderwerp 'Abortus' aan de hand van de schokkende film 'The Silent Scream,' die toont hoe het kindje in de moederschoot reageert op de instru menten die het weg komen halen. Toont de belevingswereld van het kindje zélf. Of een zaterdagavond met de Far East Broadcasting Company, een radiowerk te Manilla op de Filipij- nen, dat evangelische radioprogram ma's uitzendt over een groot deel van de Aziatische- en Russische wereld. Christen en politiek De heer J. Frinsel, direkteur Stichting tot Heil des Volks, sedert tientallen ja ren gericht op het veld van de hulpver lening in Amsterdam, tevens politicus, gaat voor jeugd en jong-volwassenen in op het grote belang van betrokkenheid van positief Bijbels georiënteerde Christenen op 's vaderlands politieke erf. Vrijdagavond 9 mei, beginnend om half acht in Jeugdcentrum De Anker plaats, Klein Engendaalweg 52. Diezelfde avond houdt 'Op de Bres,' ge bedsfront voor Nederland, samen met 'Jeugd piet een Opdracht' een avond over hetzelfde thema in het naast het Jeugdcentrum gelegen kerkgebouw van de Evangelie Gemeente 'De Schaapskooi.' Aanvang:20.00 uur. Men gaat in op de invloed van voorbede op de gang van zaken in de christelijke politiek. Om daad bij woord te voe gen wordt een groot gedeelte van de avond doorgebracht in aktief gebed voor land en volk. De avond staat on der leiding van de heer C. Vork, van 'Jeugd met een Opdracht' te Heerde, een internationaal jeugd-zendings- werk. Christelijke hulpverlening in Suriname onder lichamelijk gehandicapten Zendelinge Jenny Muller vertelt in de zondagmiddagdienst van Evangelie Gemeente 'In de Ruimte' a.s. zondag om 15.30 uur in gebouw 'De Schaapskooi' aan de Klein Engendaal weg. Zendelinge Jenny Muller uit Suri name, die jaren werkzaam was op het klein eilandje Kanina Tabiki in het bin nenland van Suriname, is aan het woord. Thans geeft zij leiding aan het tehuis 'In de Ruimte' in Paramaribo, waar zij samen met een team een tiental gehandicapte kinderen, maar ook een enkele oudere, huis en verzor ging biedt. In de middagdienst wordt tevens een indrukwekkende diaserie vertoont, die dit werk van barmhartig heid ten voeten uit toont. De Raad van Arbeid Amersfoort start 5e komende weken een campagne om er nog eens de aandacht op te vestigen dat het bijtijds inleveren van de kinderbijslagformulieren over het al gemeen leidt tot snelle uitbetaling van de kinderbijslag, meestal al enkele da gen na afloop van het kwartaal. i Naast advertenties in de regionale bla den worden scholen en grote bedrijven rechtstreeks benaderd, terwijl affiches worden verstrekt aan diverse open bare instellingen. Automatisering De automatisering van de kinderbij slag-administratie heeft positieve ge volgen voor hen die kinderbijslag ge nieten. Zoals bekend mag de kinderbijslag pas worden uitbetaald na afloop van het be treffende kwartaal. De vaststelling van het bedrag aan kinderbijslag kan echter in de loop van het kwartaal al plaatsvinden. De computer verwerkt die bedragen zodat ze direkt na afloop van het kwartaal kunnen worden uitbe taald. Snel weg... snel binnen... Elk kwartaal komen er bij de Raad van Arbeid Amersfoort ongeveer 100.000 kinderbijslagformulieren binnen, die niet allemaal tegelijk in een paar da gen afgehandeld kunnen worden. Daarom is het van belang de formulie ren bijtijds in te sturen. Vanaf een maand na het begin van het betreffende kwartaal, dus op 1 februari 1 mei, 1 augustus en 1 november. Dat biedt de meeste kans op spoedige beta ling. Snel weg... snel binnen... Niet altijd... r De Raad van Arbeid Amersfoort pro beert zoveel mogelijk mensen snel te helpen. En dat kan veelal wanneer het gaat om thuiswonende kinderen onder de 16 jaar. Het recht op kinderbijslag voor oudere kinderen (van 16 tot en met 26 jaar) is aan bepaalde voorwaarden gebonden, studie, invaliditeit, werkloosheid, ver zorging van het huishouden en de ma e waarin de kinderen worden onderhou- den. Wanneer die situaties wijzigen is er meer informatie nodig. Bijvoorbeeld bij beëindiging van studie of beroepsopleiding. En vooral kwartaal waarin die kinderen in komsten gaan genieten, uit to?"dienst bijvoorbeeld. Die eigen moeten worden uitgesmeerd o hele kwartaal, zodat Pas nf"lrt nf daarvan kan worden beoordeeld bijdrage van ouders/verzorgers vol doende is om voor kinderbijs ag i merking te komen. n. ,an„pr In die gevallen kan het dus wat langer duren. D l Registrattenummerofcode i Eind vorig jaar is aan iedereen d e km i derbijslag ontvangt een id.„e 9 nummer toegekend. Tijdens de huidige overgangsperiode^wordt^ O werkt nmar die vervalt na verloop van Vraeen over kinderbijslag, zowel schriftelijk als telefonischRunnerleen stuk sneller worden beantwoord wan neer registratienummer worden opgegeven. Telefonische taforma^tfc) Sinds de verhuizing van d omen Arbeid naar haar aan de Stadsnng staat de ie gelijks roodgloeiend. door de be- Om te voorkomen dat da ^nel taling van de kinderbijslag in de knel komt, is de afdeling kinderbijslag sinds eind februari uitsluitend 's ochtends bereikbaar voor telefonische infor matie, via twee speciale nummers: 033- 769888 (Nederland) en 033-769899 (bui tenland. Geen studiefinanciering, toch kinderbijslag? Op 1 oktober 1986 gaat er wat veran deren in de kinderbijslagregeling. Op die dag treedt de Wet Studiefinan ciering in werking en wordt de kinder bijslag afgeschaft voor kinderen van 18 jaar en ouder. Maar... let op! Dat geldt niet in alle ge vallen. In een drietal situaties blijft het recht op kinderbijslag voor die kinderen be staan a. voor kinderen van 18 tot en met jaar, die onderwijs volgen, maar niet vallen onder de nieuwe Wet Studiefi nanciering. b. voor werkloze schoolverlaters van 18 tot en met 20 jaar, gedurende de wacht tijd voor de R.W.W. c. voor kinderen van 18 tot en met 26 jaar, voor wie thans op grond van het volledig verzorgen van het huishouden recht op kinderbijslag bestaat. Aan ouders/verzorgers die nu kinder bijslag ontvangen voor kinderen van 18 jaar en ouder wordt te zijner tijd een vragenformulier toegezonden om te beoordelen of er toch nog recht op kin derbijslag blijft bestaan. GEBOREN Madelinde, dochter van R. Jansen en I.M. Tjerks. - Mariëtte Ilonka, dochter van J. van den Broek en A.G. Raven horst. - David, zoon van R. Tupker en M.G. Zwaanenburg. - Nikus Bernard, zoon van P.A. Mons en A.M.T. Kühnen. Davy, zoon van T.A. van Asch en L. Hofman. - Ronald Hendricus Adrianus, zoon van I.P. van den Breemer en J.H.M. ter Weijden. ONDERTROUWD: Christiaan Peter van Rouwendaal en Aleida Jacoba van de Pol. - Theo Bart van Kralingen en Cornelia Rina Chris- tina Kooyman. - Martinus Peter Menze Roelf Groenveld en Lucia Christine La- GEHUWD: Victor Jurgen Visser en Jacoba Hu- bertha Pouw. - Gerard Rieuwert Veen- huis en Annemieke Detsje Froukje de Kat. - Harry Vetkamp en Fransina Tetelepta. OVERLEDEN: Evertje van den Berg. - Adrianus Jo- hannes van den Breemer, echtgen. van J.M. Kok. - Petrus Johannes de Bruijne, wed. van A.J.W. Stout. - Ger- trud Franziska Hackmann, wed. van L.F. den Houter. - Mathilde Adriane Herlouise Sas Römer, wed. van E.C. da Costa. - Anna Marie Koekkoek, wed. van M.J. Boeren. - Simonette van Ot- terlo. - Jan Kluen, wed. van E.J.M. Philippo. - Johanna Richarda van Dorresteijn, wed. van J.H. van Dijk. - Leonardus Johannes Franciscus van den Brink, echtgen. van C.G.M.E. van Gaaien. Fiets-oriëntatietocht Fiets voor de mensenrechten De onafhankelijke, internationale or ganisatie, die zich inzet voor de hand having van de mensenrechten, Amnesty International, bestaat in mei 25 jaar. Onder de slogan 'de noodzaak blijft" blijven duizenden mensen over de hele wereld aktief om regeringen aan te spreken over schendingen van mensen rechten. De AVRO zengt op 9 mei a.s. een mid r. en avondvullend programma uit over Amnesty International. Kijk daar naar! De werkgroep Soest organiseert op za terdag 10 mei een informatie fiets tocht. Start tussen 10-11 uur 's mor gens bij het Amnesty-centrum, Duin weg 10. U wordt al fietsende door Soest langs diverse "standjes" geleid. U bent een paar uurtjes zoet, het is leuk en leerzaam en... het is voor een goed doel Laat zien dat ook u zich druk maakt voor handhaving van de mensenrech ten! Deelnemen is gratis. De werkgroep Soest van Amnesty In ternational hoopt op een flinke opkomst! Het gewicht van de dieren bij elkaar was 225 kilo en 25 gram. De eerste prijs, een lang weekend naar de Bel gische Ardennen, is gewonnen door Fam. van de Sand, Pijperpad 11 in Soest. De tweede prijs, een boek van Rien Poortvliet, is gewonnen door fam. Luyer, Rustenburgerweg 54 in Amers foort. De derde prijs, voor 50,- aan voer, is gewonnen door Fam. Tol, Spi net 4 in soest. De prijswinnaars van de talentenjacht zijn: 1. Eelke Tienhoven, hij zong een spook- liedje; 2. Linda en Mariska, deze deden een ballet dansje: 3. Jasper Jansen en Mike Bloemsma. Deze deden break dance. De prijswinnaars van de spelletjes per leeftijdsgroep zijn van 4 tot en met' 6 jaar Berry Jonker, Margriet van den Dosch, Karin Butselaar, Sasja Zwiers, Irik Butselaar, Michael Breeschooten. van 7 tot en met 9 jaar Judith van Klooster, Selma Hartsui ker, Eric Koedijk, Johnny van Kampen, Ward Nikolaan, Martine Kruiswijk, Lily van Kampen. Van 10 tot en met 12 jaar Daniëlle van Leek, Martin Mijnlieff, Lisette Elsinga, Martin Schele, Marcel van Ravenzwaai, Desire Koning, Clau- dia van Klooster. Zij kreeg ook de be ker voor het hoogst aantal punten. Vedelaarpad 33, tel. 18136. Donderdag 8 mei: Vandaag is de boer derij dicht i.v.m. Hemelvaart. Het ter rein is wel toegankelijk voor kinderen en ouders die bij de dieren willen kij ken. Vrijdag 9 mei: Peuter/ouderochtend. Deze duurt van 9.30 tot 11.30 uur. De kosten zijn 3,- per ouder/kind inclu sief koffie en limonade, 's Middags is er de instuifmiddag. Kinderen kunnen allerlei dolle-dwaze dingen komen doen. De kosten zijn maar 1,-. Zaterdag 10 mei: Ook vandaag vieren we drie verjaardagen op de boerderij. We beginnen om 13.30 uur en het duurt tot 16.00 uur. De activiteiten die kunnen plaatsvinden zijn: schminken, pony en/of ezelrijden, knutselen, mode show en koekjes bakken. Voor meer infor-, matie kunt u altijd terecht op telefoon nummer 18136. Dinsdag 13 mei: De peuter/ouderoch tend is er van 9.30 tot 11.30 uur. Het is de bedoeling dat kind en ouder een ge zellige morgen hebben, 's Middags is er de peuter/oudermiddag, deze is van 13.30 tot 15.30 uur. De kosten zijn j 3,- per ouder/kind. Woensdag 14 mei: De theatermiddag. Vandaag hebben we een inspring theater- middag. Er wordt een klein toneel stukje gespeeld. De kinderen krijgen de mogelijkheid om zelf mee te gaan spelen. We beginnen om 14.00 uur en het duurt tot 16.00 uur. De kosten zijn maar 1,--. Jubileumdienst ds. W. J. F. Meiners Bij gelegenheid van het 50-jarig ambts jubileum van ds. W. J. F. Meiners wordt a.s. zondag 11 mei, aanvang 16.00 uur, een jubileumdienst gehou den in het gebouw van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Rembrandt- laan 20. Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soestersl Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag9.30 (hoogmis) en 11.30uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Van Arkel bazar/rommel- markt 1986 Nog ongeveer 6 weken en dan is het weer zo ver, want op zaterdag 7 juni a.s. van 9.00 tot 16.00 uur, houdt het Van Arkel Instituut aan de Hellingweg 1 te Soest weer een bazar/rommel- markt. De opbrengst wordt gebruikt voor recreatieve doeleinden ten bate van de bewoners van het instituyt. Voor de rommelmarkt-afdeling kan men nog van alles gebruiken, mits het nog bruikbaar is. U kunt de spullen brengen naar het bovenstaand adres. Alléén, indien u de spullen echt niet zelf kunt brengen, kunnen deze na overleg opgehaald worden. Helaas kan dat al leen maar beperkt (op donderdag) ge beuren. Behalve de gebruikelijke rom melmarkt is er ook een uitgebreide spelafdeling zoals het Rad van Avon tuur, schieten, kruisboogschieten, looptrainer, koemelker, raadspelen etc. The Radio City Jazzband uit Hilver sum zorgt voor gezellige live muziek. Dit jaar wordt er voor het eerst een knock-show (bekend van de t.v.) gehouden waar iedereen aan mee kan doen, met een leuke prijs voor de win naar. Verder is er natuurlijk weer een terras met diverse consumpties. Voor informatie kunt u bellen: 02155- 17444, toestel 31 de heer H. Phielix. Donderdagmiddag om 14.00.uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. VERMIST: 4-5. Reu, bastaard D. Herder, lijkt op D. Herder, maar is iets kleiner gebouwd Amivedi, tel. 02154-20805. 30-4. Kater, zw., wit befje, klein wit vlekje op buik, wit vlooienband, gec. 1 jr. v. Heiningen, Thorbeckestraat 10, Soest, tel. 20845. 29-4. Kaer, abesslijn zilvergrijs, ongec. 3 jr. Maris, Eemnesserweg 70, Baarn, tel. 17001. 29-4. Katér, gr./zw. cypers, gec. 1 jr. Donath, Gipsy-Eemweg, Baarn, tel. 15041. 29-4. Kater, gr./zw. cypers, ongec. wit te bef poten, 7 jr. wondje a/d hals Lievaard, Hartmanlaan 24, Soest, tel. 21971. 25-4. Poes, gr./zw. cypers, witte po ten keel buik, ongester. De Vries, Nieuweweg47, Soest, tel. 24553. GEVONDEN: Rotweiler, Schrikslaan, Soest, t.o.v. v. Arkelinst. dood, tatouage bekend. 25-4. Poes, grijs cypers, ca. 1 jr. witte bef witte streep op kop, 2 witte voor teentjes. 2 witte sokjes achter. Omgev. Jongbloedlaan, Soesterberg. 26-4. Kanarie, geel, zw. kop, omg. Mauvestraat Baarn, dood. 14-4. Ekster, tam, Tulpstraat, Baarn. Dierenopsporingsdienst Amivedi Soest/ Baarn, tel. 02154-20805. De Regentuuter is een unieke openbare lagere school aan de Weegbreestraat in Soest. Het speciale van de school is de onderwijsmethode. De school staat voor een persoonlijke zorg voor ieder kind. Door de indeling in groepen van verschillende leeftijd groeit er vanzelf sprekend een onderlinge zorg tussen de kinderen en voelen zij zich daardoor verantwoordelijk voor elkaar. En van uit die zorg en verantwoordelijkheid groeit ook een grote zelfstandigheid. Zo'n hechte club kinderen viert graag feest. En als je tweede huis zoals de school ook wel genoemd wordt daar bij ook nog 15 jaar bestaat, dan is er extra reden tot vreugde. Feestweek van 26 t/m 30 mei Vandaar de feestweek met play-back- show, oud-leerlingen disco, nijver heids- en rommelmarkt en nog veel meer. Tijdens de markt op woensdag 28 mei, vanaf 19.00 uur voor iedereen toegan kelijk, zal een groot opgezet Rad van Avontuur gedraaid worden om de kos ten van dit feest te drukken. Oproep aan oud-leerlingen Speciaal voor oud-leerlingen van de Regentuuter wordt er een Regen-disco gehouden op vrijdagavond 30 mei. Iedere oud-leerling wordt uitgenodigd op dit fantastische feest. Hoort zegt het voort. Kaarten voor dit grootste festijn kunnen op school afgehaald worden van 20 t/m 23 mei overdag, of op woens-' dag 21 mei 's avonds van 19.00 tof 20.00 uur. Donderdag 8 mei Hemelvaartsdag) HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 Geen dienst Emmakerk, Regentesselaan 2 9.00 uur ds. J. v. Buurengez. dienst De Open Hof, Veenbesstraat 2 9.00 uur ds. J. Bredenveld; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuypiaan 2 10.00 uur ds. J.H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 Geen dienst GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.00 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.00 uur ds. J.C. Greive De Open Hof, Veenbesstrat 2 10.00 uur ds. J.E. Brederveld CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 uur ds. J.W. Schoonderwoerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.00 uur ds. G.E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg44 9.30 uur leesdienst EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 Geen dienst CHRISTEN GEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 Geen dienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 9.30 uur dienst Sterrenberg 9.00 uur ds. H.P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 9.00 uur ds. H.P. Schouten; dienst op Sterrenberg NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 Geen opgave Zondag 11 mei HER VORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. H. v. Heijst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. H. Ammering De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H. J. J. Radstake Ichthuskerk, Albert Cuypiaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J.H. Gijsbertsen In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst. behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. J. van BuurenH.A. 17.00 uur ds. H.J.J. Radstake; gez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. J.C. Greive 17.00 uur zangdienst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H.J.J. Radstake 17.00 uur ds. J. van BuurenH.A. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J.W. Schoonder woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur kand. A.A. Kramer, Kampen GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 en 14.30 uur ds. B. v.d. Heiden, Woerden NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. P.J. van Ouwerkerk, Rot terdam EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 10.00 uur geen dienst 15.30 uur zendelinge Jenny Muller CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur woorddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Dienstenzondag 9.30 en 16.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.35 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. H.P. Schouten Sterrenberg 10.30 uur ds. W. Mulder, Amersfoort GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. M.A. Nawijn, Hoogland; H.A. 19.00 uur ds. C. Brilman, Amersfoort; H.A. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweeg 63b 10.30 uur ds. E. van Harlingen-Laan, Wormerveer EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. K. van der Horst NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. J. Goudzwaard VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur Br. C. Voogt uit Hollandse Ra ding Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 Pinksterfeest in Openluchttheater De basisscholen De Bron en de Insin- gerschool willen het Pinksterfeest dit jaar gezamenlijk op originele wijze vieren in het Openluchttheater. Be halve ouders, gezinsleden, familie en vrienden zijn ook andere belangstellen den van harte welkom dit mee te vie ren. Bij goed weer zal e.e.a. plaatsvinden op donderdag 15 mei a.s., aanvang 18.30 uur, sluiting ca. 19.30 uur. Bij slecht weer kan de viering helaas niet doorgaan in het Openluchttheater. 60-jarig dienstverband De heer W. Dekker uit Soest, zal op vrijdag 23 mei a.s. het feit herdenken dat hij bij de oprichting van de Verffa- briek Evert Koning en Co te Zaandam in dienst trad. Hildo Flierman met glans geslaagd als slagwerker Voor het eindexamen slagwerk van de Muziek Pedagogische Academie te Hil versum slaagde vorige week onze plaatsgenoot Hildo Flierman. Voor deze HBO-opleiding slaagde de 24-ja- rige Flierman met het eindcijfer ne- .gen. Het examen, dat hij samen met een medestudent aflegde in de Vara-studio, omvatte verschillende solostukken voor slagwerk en enkele werken voor kleinere ensembles. Het examen werd op de band vastgelegd en zal op een later tijdstip door de VPRO-televisie worden uitgezonden. Hildo Flierman is verbonden aan het Soester Muziek Ge zelschap en dirigeert momenteel het jeugdorkest en het seniorenorkest van dit gezelschap. van 20.00 tot 1.00 uur. vanat 40 personen. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Vrouwen voor Vrede Soest roept vrouwen op mee te doen aan de Vrouwen Vredesmanilestatie op 13 mei a.s. in Den Haag. Het jaar 1986 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot Internationaal jaar van de Vrede. In dit kader hebben vrouwen uit de beweging Vrouwen voor Vrede het initiatief genomen tot het organiseren van een Vrouwen Vre- desmanifestatie. Deze manifestatie heeft als symbool een Pentagram gekregen. De vijf punten van de regelmatige vijfhoek zijn sumbolisch voor de vijf fasen van de manifestatie: rouw, woede, kracht, verzet en visie. - Wij rouwen om alle slachtoffers in de wereld van nu. - Wij zijn woedend over de verspilling van geld, energie en grondstoffen. - Bij elkaar vinden we de kracht ons te blijven verzetten tegen onrecht; de kracht ons te blijven inzetten voor een betere wereld. - Wij verzetten ons tegen misbruik van macht; tegen geweld en tegen het den ken dat hiertoe leidt. - Wij willen onze visie geven over een nieuwe wereld: een rechtvaardige sa menlevingvan zelfbewuste mensen. In een manifest geven de vrouwen uiting aan hun zorgen, angsten en er gernissen, maar geven ze ook een beeld van wat er volgens men moet ver anderen en hoe de wereld er dan kan uitzien. Het manifest willen ze op het Binnenhof aanbieden. De manifestatie begint om 10.30 uur op het Malieveld in Den Haag. Vertrek per trein vanaf sta tion Soest-Zuid om 9.06 uur. Het bovengenoemde manifest is te krijgen bij Edith Davelaar, Insinger- straat 59, tel. 20312 en Mimi Zeegers, Eikenlaan 24, tel. 15162. Ook voor meer informatie kan men daar terecht. Op vrijdag 16 mei biedt de Vereniging Vrienden van Eemland alle leden en belangstellenden een gratis vegeta rische maaltijd aan. Aansluitend vindt een korte jaarvergadering plaats, en houdt Ton Rennen van het Centrum voor Landbouw en Milieu te Utrecht een lezing over landbouw en natuur. De avond is vrij toegankelijk voor ie dereen, mits men zich uiterlijk zes da gen tevoren opgeeft bij het secre tariaat: van Speyklaan 35, 3742 PE Baarn. Het gebeuren vindt plaats in het gebouw van Speeltuinvereniging Oosterkwartier aan de Dahliastraat te Baarnaanvang 19.00 uur. Landbouw en natuur zijn de laatste de cennia ver uit elkaar gegroeid. Vanuit landbouwkringen zelf wordt toege geven dat bij voorbeeld met de bemes ting een redelijke grens is overschre den: landelijk is er een mestoverschot van miljoenen tonnen ontstaan. Het is natuurlijk wel gemakkelijk om de landbouw daarvan alle schuld te ge ven. Dat de veestapel zo explosief is ge groeid komt immers niet alleen door de bevolkingstoename of de gestegen ex port, maar ook doordat wij allemaal veel meer vlees zijn gaan eten. Zonder nu het principe dat de vervuiler moet betalen te willen loslaten, wil de Vereniging Vrienden van Eemland enige aandacht vragen voor die mede verantwoordelijkheid. Het is naar haar mening aardiger om bij dit soort mi lieuproblemen gezamenlijk te zoeken naar oplossingen dan om alleen maar het bestraffende vingertje te heffen. Het is meer een maatschappelijk dan een landbouw-probleem. Vandaar dat vegetarisch eten, als teken dat de con sument z'n mede-verantwoordelijk heid aanvaardt. Daarmee is natuurlijk niet gezegd dat vegetarisch eten de op lossing is. Men wil er alleen mee aan geven, dat de WE bereid is niet alleen tégen, maar ook méé te denken. In dit teken staat ook de lezing van Ton Rennen: 'Landbouw en natuur, vrien den of vijanden?' Het Centrum voor Landbouw en Milieu zet zich al jaren in om het conflict tussen natuur en land bouw te helpen oplossen. Daarbij zoekt men naar gezamenlijke wegen. Het is geen kunst om landbouwproblemen op te lossen ten koste van het milieu. Ook niet om milieuproblemen op te lossen ten koste van de landbouw. De kunst is de problemen zo op te lossen, dat beide er beter van worden. Aldus het CLM, en daar is WE het van harte mee eens. Voor nadere inlichtingen: S. de Hoog, 02154-11841 of 17897. Donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) HUISARTSEN De artsendlenst wordt waargenomen door: R. von Bartheld, Oranjelaan 33, tel. 13322. Msvr. E. Floor, Varenstraat 39, tel. 12140. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen SOESTERBERG ft G.P.J. de Kanter, Rademaker- straat 1, tel. 1700 APOTHEEK ft Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56,tel. 19646 TANDARTS ft A.J. van Dijk, Ereprijsstraat 76, tel. 21888 DIERENARTS Grote huisdieren ft W. Tander, Bunschoten, tel. 03499- 84455. Kleine huisdieren ft A.A. van Knapen-de Jong, Ereprijs straat 23,tel. 14211. Zaterdag 10 en zondag 11 mei HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zon dag 24.00 uur waargenomen door ft P.H. Walter, Sparrenlaan 5, tel. 10210. ft W.J. Klop, Schoutenkampweg 56, tel. 20168 Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG ft D.W. van Lier, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555 APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: 9 Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497 ft Apotheek Bierhaalder, Nieuw- straat 40, Baarn, tel. 02154-12137. TANDARTS Zaterdag en zondag van 13.00 - 13.3U uur: ft J. Oosterveen, Beukenlaan 84, tel. 14148. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur: Grote en kleine huisdieren J.H.J. Meursing, Van Mecklenburg- laanl5, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155- 18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. ft Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. ft Soesterberg, Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors: a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 Kantoor Woningstichting gesloten In verband met de viering van Hemel vaartsdag zal aansluitend op vrijdag 9 mei a.s. het kantoor van de Woning bouwvereniging "Soest" de gehele dag gesloten zijn. Zaterdagmiddagmuziek Dat de componist Franz Liszt, wiens sterfjaar momenteel herdacht wordt, (hij leefde van 1811 tot 1886) vele piano- en orkestwerken geschreven heeft, is algemeen bekend. Veel minder bekend is zijn kerkmuziek. In de zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht van 10 mei a.s., worden twee missen van Liszt uitgevoerd, de Missa Choralis voor koor en orgel en de Mes- se für die Orgel. Uitvoerenden zijn de Nederlandse Cantorlj o.l.v. Maarten Kooy en de organist Peter van Dijk. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis.

Soester Courant | 1986 | | pagina 27