1 Open nu de rekening dieje veel extra's biedt AVIA-Soest, 'fitness-centrum" voor automobielen Meningen van lezers Meningen ÉL van lezers ij L°i reinigen oontips! AVIA, ook voor laatkomers Niet anoniem Moederdag D'66 'maakt van vrede een punt!' Herdenking bondsspaarbank g PAGINA 7 Machtsvertoon 10-Jarig bestaan Baarnse Honden club WOENSDAG 7 ME11986 SOESTER COURANT Herdenking Soesterberg hJiwtmc SOESTDIJK Manastraat wonji iakt voor de bouv, ande woonhuizen grond, ankerloze spouw, geluidsoverdrachi renzende huis tot eperkt. Op de be- lubbele beglazing l)n volledig geiS(; onkamer, keuken buitenentree, (amers, badkamer ap naar ruime zol- overdrachtskosten) et c.v.-gas, garage jr het groen. Totaal 2. Indeling: grote L- 39 m2) met parket uken, toilet en en- slaapkamers, bad- overloop. 2e Ver- ar zolder met 2 ka- Service-station rqkent af met roest en andere ongemakken Foto: Goos van der Wilt. ag 40 met c.v.-gas en vrij- m2) met eigen be- Totaal grondopp. voonhuis: Woonka- kamers, badkamer, en hal. Verdieping Garage: werkplaats 4.00 meter. Kracht- fbrug eventueel ter I Ma met c.v.-gas, ga- ige woonomgeving, •oonkamer met vide, i haard en schuifpui inbouwkeuken, bij- e hal. Op de begane uderslaapkamer en ping: 3 slaapkamers KZ landhuis met aanlig- directe toegang tot ebied van landgoed ai gelijnde pand met :irca 1700 m2 eigen jas en garage. In- I met afgescheiden r, robuuste schouw grote eetkeuken, toilet, hal en im- 1e verdieping: 4 ladkamer met ligbad langs achtergevel en ping: grote, afgetim- ntry en toilet. ow met garage en grond. Uitgestrekte en het een vrije en asdeuren open en U as met aanliggend, alleen het groen, ook iter vervolmaken de meesterlijke woon- arren op de afschei- gestoord tuinplezier. g van ca. 65 m2 met ren en open haard, a provisiekast, slaap- urderobehoek en hal. amers alsmede bad- ;el vaste kasten. Een ing van wandelbos- in ligt praktisch voor n 20. Halfvrijstaand 'ormige woonkamer keuken, kelder, toi- d.: 2 sik., badk. met Verd.: vliering. f 169.000,-- ir. Huygenslaan 78. i hoekhuis. Ind.: loer, keuken, toilet, Ie Verd.: 3 sik. en iaar open zolder. f 115.000,- Met auto's is het niet anders dan met motoren en met fietsen. Wil men er een optimaal gebruik van maken, zakelijk en/of privé, dan is de conditie van grote, kleine, goedkope en dure auto's een factor van absoluut doorslaggevende betekenis. De autobezitters die deze vuistregel slechts voor kennisgeving aannemen, zullen vroeg of laat, in meer dan één opzicht ervaren, dat hun non chalance gepeperde rekeningen als uit eindelijke uitkomst heeft. Importeurs van auto's, dealers, instanties belast met de verplichte autokeuring, ze kun nen er boekdelen over schrijven. Uit zonderingen daargelaten, zal de auto mobilist die in de veronderstelling leef de dat zijn vierwieler niets kon over komen, de schuld voor schade en schan de in de eerste plaats bij zichzelf die nen te zoeken. Ligt men van een ex treem hoog uitgevallen rekening een nachtje wakker, daarmee is de kous af. [Heel wat ingrijpender zijn de ge volgen, wanneer doorgeroeste draag- balken, wielophangingen, remleidingen of stuurinrichtingen er de oorzaak van zijn geweest dat men voor verkeers ongevallen aansprakelijk wordt ge- Langzaam maar zeker dringt geluk- klg bij de automobilist het besef door dat iedere auto, naast door smeren/ (fliëverversen en de periodiek grote beurt, noodzakelijkerwijs ook nog an dere aandacht verdient. Op dat noodzakelijke beetje extra is het service-station van AVIA-Soest, gele gen aan de Birkstraat volledig afge stemd en ingespeeld. AVIA, met ruim 300 vestigingen in Nederland, niet de grootste, maar ook zeker niet de klein ste auto-vloeistof-verstrekker in ons land. Een halve eeuw geleden kwam deze organisatie in het Zwitserse Zü- iich van de grond. Vond in Nederland trklank bij een aantal zelfstandige idelaren in olie en kolen, die na het ider 'gasbel' hun omzetten in het •te goud zagen teruglopen, en een «lijk sukses zochten en vonden door collectieve samenwerking met .-international, daarbij, om de con currentie met grote broers als Shell - Esso en anderen aan te kunnen, voor- ffiafstemmend op het begrip service. In de 'kleine wolkenkrabber' achter het Avia-service-station aan de Birk straat zetelt het centrale kantoor van AVI A-Nederland. Ingepakt tussen fol ders, relatiegeschenken en andere AyiA-promotions spraken we deze week Barend Hilders, sinds 1965 naast zijn fiuwelijk ook min of meer met AVIA getrouwd,' zijn zoon Aart, inmiddels ook al weer goed voor bijna 13 AVIA- ffienstjaren, en Dick Kamerbeek, die Énds 1968 AVIA trouw is gebleven. Hil ders sr. en jr., door de aard van hun werkzaamheden, Hilders sr. is er be drijfsleider, Hilders jr. de absolute spe- list in o.a. het tectyleren, zijn voor vele automobilisten die bij AVIA eën regelmatige stop maken vertrouw- dê gezichten. College Dick Kamerbeek ^Jnaar buiten uit een minder bekende verschijning. Dat heeft te maken met het feit dat zijn werkplek binnen vier •en tussen cijfermateriaal is gesi- ird. Soest, in de zestiger jaren in de .ts gekomen van café Westemeijer, een aantal Soestenaren beter be- als »De Drie Sneedjes' beschei- begonnen. service en dienstbaarheid betreft de eerste dag een begrip voor de zich per auto verplaatsende Koning int. Daarvan getuigen de weliswaar iine, maar toch vele veranderingen eri aanpassingen die er tussen toen en nu plaatsvonden. Daarvan is binnen zeer afzienbare tijd opnieuw sprake, zikhet met de aantekening dat het nu om een face-lift van opmerkelijke be tekenis gaat. 'Wij willen,' vertelt de oudst aanwezige Barend Hilvers, 'ons nqg meer dan vroeger manifesteren. We begonnen met drie kleine pompjessu per - normaal en diesel. Klein, mis schien wel wat sjofel van behuizing. Bilinen drie jaar volgde de eerste be langrijke uitbreiding. Aan het assorti ment werd de verkoop van autogas toegevoegd, er kwam een tankstation waarin plaats was gereserveerd voor auto-wasserette. Het met de hand wassen van auto's werd verleden tijd, ddfiflaarvoor in de plaats gekomen auto matisering gaf AVIA-Soest aanzienlijk bekendheid. De machine die werd eschaft heeft in bijna zeven jaar tijd ruim 100.000 ongewassen auto's in z'n greep, en onder de douche ge had. Niet alleen mensen worden een dagje ouder, ook machines. Dus komt er zeer binnenkort een nieuwe machine, die als absolute bijzonderheid heeft dat hg| daarmee mogelijk is iedere perso- .uto ook van onderen een perfecte wasbeurt te geven. Voor Soest is deze Werwasser een opvallende primeur, fet het wassen van auto's betreft kan ïautomobilist nu kiezen uit drie mo- SttjkhedenWassing met koude was - issing met koude was een onder- gssing - wassing met hot-wax - was- ng met hot-wax en onderwassing. Jvendien worden de auto's na het was- gedroogd. Daarvoor diverse prijs ingen, maar voor een zeer luxe 'badhuisbehandeling' van een auto be hoeft toch niet meer dan maximaal vijftien gulden te worden neergeteld. Vanzelfsprekend blijft de bestaande service, zoals het schoonmaken en uit zuigen van het interieur, gehandhaafd.' Wassen, en dan vooral grondig rei nigen, wat moet de automobilist zich van de frekwentie voorstellen? Hilders sr. daarover: 'Een sluitend antwoord is daar niet op te geven. In een winter, zoals we nu hebben gehad, was het aan te bevelen 'n auto iedere week een grondige wasbeurt te geven. Pekel en zout zijn de aartsvijanden van iedere auto. Op het eerste gezicht ligt het in de zomer schijnbaar anders. Schijn baar, want ik herinner aan de zomers die ons deden veronderstellen dat er een plaag van woestijnzand was. Toen kon je hem bij wijze van spreken ie dere dag wel laten wassen. Mijn ad vies: als 't even kan laat een auto ie dere week wassen, en dan gaat mijn voorkeur uit naar een behandeling met Hot-wax. Een behandeling die het kleinste vuiltje uit naadjes en gaatjes haalt.' Onschuldig lijkende naden en gaatjes. Bij AVIA-Soest is het Aart Hilders die er als erkend tectyleerspecialist, hij volgde daarvoor een opleiding en een aangepaste vervolgcursus waarvoor hem onlangs een certificaat werd uit gereikt, alles over weet te vertellen. AVIA-Soest, en dus ook Aart Hilders, is er in het begin van de zeventiger ja ren mee begonnen. Aan hem de vraag wat we ons bij tectyleren moeten voor stellen, en wat we er van mogen ver wachten. Aart Hilders: 'Tectyleren is het met een anti-roest-produkt behan delen van een auto. In de holle ruimten, balken en aan de onderkant. Noodzakelijk, om dat grote gedeelten van auto's zijn opgebouwd en samengesteld uit roestgevoelige on derdelen. In het verleden was tectyle ren noodzakelijk om roestvorming aan de onderzijde van de auto en van 'binnenuit' te voorkomen. Tegenwoor dig geven de meeste automobielfabri kanten een garantie tegen roestvor ming van 'binnenuit.' De tijdsduur er van is dikwijls afhankelijk van het type auto. Maar in de meeste gevallen blijft de auto na het verstrijken van de garantietermijn nog op de weg. Juist dan is goed onderhoud en regelmatige controle in letterlijk levensbelang van automobilist en auto. Tectyleren kan dan bijzonder belang rijk zijn, mits men de behandeling niet in het laatste stadium laat plaatsvin den. Bovendien is het nuttig om de au to eens in de 1% a 2 jaar wat het tecty leren betreft op herhalingsoefening te laten gaan. Er zijn nogal wat auto-be zitters die aan tectyleren denken wan neer ze met hun voertuig bij een A.P.K.- keuring worden verwacht. Op Aart Hil ders wordt dan niet zelden een beroep gedaan te redden wat er nog te redden valt, teneinde voor de auto er een 'be wijs van goed gedrag' uit te slepen. Aart Hilders wil en kan daar best begrip voor opbrengen, als is hij de man er niet naar de zaken mooier voor te stellen dan ze in werkelijkheid zijn. 'Wat carosserie betreft,' vertelt hij, 'kan iedere auto tegenwoordig wel iets hebben tegen het roesten van binnen uit. Trouwens da. meeste leveranciers van auto's gay^n daarvoor garanties. Maar bij de keuring wordt vooral gelet op bijvoorbeeld cardan, stuurhuis, sub frame, remleidingen en andere onder delen. Daarmee valt de auto bij een A.P.K.-keuring, dikwijls tot verbazing van de eigenaar, door de mand. Van geval tot geval bekijken we hier iedere auto die binnen zeer afzienbare tijd naar een A.P.K.-keuring gaat. Consta teren we dat er met tectyleren nog iets verholpen kan worden, dan doen we dat. Mensen daarentegen met valse hoop naar een A.P.K.-keuring laten vertrek ken, door ze een zinloze tectylbehan- deling te adviseren, is even onjuist als onzakelijk. Je komt elkaar toch altijd weer tegen. In geval van twijfel luidt het advies eerst naar de keuring te gaan, en na goedkeuring tectylering als beschermende maatregel toe te pas sen, want een jaar later worden de AUT0WASSA10N bezitters van deze auto's weer opge roepen om op de A.P.K.-keuring te verschijnen. Auto's, je kunt ze als regel wel van bui ten, maar niet van binnen doorgron den. Dat veronderstellen U en Ik. Aart Hilders is een andere mening toege daan. De 'Avia-arts' kan evenals zijn medische 'collega's' de lijdende onder werpen inwendig aan een nader onder zoek onderwerpen. Daarvoor wordt de hulp van een endoscoop ingeroepen. 'Daarmee,' licht Aart Hilders toe 'krij gen we toegang tot ruimten waarvoor we voor tectylering gaten geboord heb ben. Met zo'n endoscoop ben je dus in staat een verantwoorde diagnose te stellen. Verantwoord en nog betaal baar ook. Ons advies, op basis van een onderzoek met een endoscoop kost slechts 25,--. Besluit de automobilist ons advies tot tectylering op te vol gen, dan worden de diagnose-kosten voor gebruik van de endoscoop bij de eindrekening in mindering gebracht.' Tectyleren, een van de belangrijkste poten waarop AVIA-Soest rust. Niet de belangrijkste. Vader en zoon Hilders, assistenten Eddie, Henk, Cor, Ruud en Vader en zoon Hilders (r. en l.) bij het menu' dat AVIA-Soest de automo bilist te bieden heeft. Bob, zijn zich er terdege van bewust dat vooral het begrip service de vlag is die in ieder opzicht de lading dekt. Service, die ook gestalte krijgt in de samenstelling van het service-pakket. Terwijl u uw wagen naar het 'AVIA- badhuis' brengt is er gelegenheid in het achterliggende AVIA-restaurant De Korte Duinen te lunchen, te dineren, of zo maar een kopje koffie te drinken. De aanpalende shop noodt tot aankoop van kleine practische hebbedingetjes waarmee iedere automobilist geholpen is, en wie er naast zijn auto zelf ook op geruimd wil uitzien kan altijd terecht bij de vakbekwame kapper. Gezien de uitstekende reputatie die dit service-station in Soest en wijde omge ving geniet is het dan ook niet verwon derlijk dat de face-lift die aanstaande is ook op andere onderdelen merkbaar zal zijn. De cijfers daarover worden door administrateur Dick Kamerbeek ter sprake gebracht. 'De komst van de nieuwe machine iri de wasserette is slechts een onderdeel van de uitbrei- Foto: Goos van der Wilt. Wie op hetAVI A-badhuis' een beroep doet zal zelden te laat komen. Welis waar zijn 'de badmeesters' tijdens werkdagen aanwezig tussen 08.00 uur en 17.00 uur, rui sluitingstijd blijven de douches geopend tot 20.00 uur. Wie zijn of haar wagen dan een ander gezicht wil geven koopt in de shop een penning, rijdt de wagen naar binnen, stopt de gekochte penning in de auto- maat en verkrijgt wat het uiterlijk van het exterieur betreft eenzelfde re sultaat. En ook het van binnen reinigen van uw auto is mogelijk, wanneer U na aanschaf van een muntje bereid bent zelf, bij AVIA bij wijze van grote uitzondering, de handen uit de mouwen te steken. GEEN CONTANT GELD GEEN NOOD Ook wat het betalingssysteem betreft doet de computer bij A VIA zijn intre de. De in te voeren credit-card is U behulpzaam in situates dat U niet over de benodigde contanten beschikt. Bovendien kunnen houders van zo'n ere- dit-card zich dan zelf bedienen tijdens avond een nachturen als het tanksta tion gesloten is. Dit geldt overigens niet voor L.P.G., omdat de verkoop van dit produkt alleen gedurende de officiële openingstijden (waarbij dan personeel aanwezig is) mag plaatsvinden. Tectyleren, in dubbel opzicht een zaak van levensbelang. Aart Hilders, vakman pur sang, toont het certificaat dat hem na een ge slaagde vervolgcursus werd uitgereikt. ding,' vertelt hij. Er komen nieuwe pompen voor super en loodvrije ben zine en diesel, olie, een opslagtank van 30.000 liter voor super en een van 20.000 liter voor dieselolie. Voor de loodvrije benzine baseren we ons (nog) op een tank van 10.000 liter. Qua exterieur een verlenging van het tankgebeuren met zes meter, en de paraplu waaronder we komen te zitten wordt vier meter groter. Zonder op een supermarkt te willen lijken gaan we de shop aan de wijzigingen aanpassen, het assortiment verbeteren., AVIA-Soest, we schreven over een fit ness-centrum voor automobielen. Daarmee waren we volstrekt onvolle dig. Mensen kunnen er namelijk ook alle kanten uit. Jan Leijdendekker. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet In dat de redak tie met de inhoud instemt. Een ingezonden brief van een bewoon ster van de Hobbemalaan over de perikelen gepaard gaande met de groenvoorziening wordt door ons niet geplaatst, omdat haar naam onder de brief ontbreekt. Ingezonden brieven zonder ondertekening moeten wij he laas terzijde leggen. Redactie S.Crt. Begin mei staat niet alleen in het teken van de lente en alles wat daarbij hoort, ook de moeders krijgen meer aandacht dan anders. Het is een goede gewoonte om moeders eens extra te gedenken. Nu zijn niet alle vrouwen moeder en het is goed ook daar eens bij stil te staan. Voor sommigen onder hen zal het pijnlijk zijn om er weer aan herin nerd te worden. Veel vrouwen die geen kinderen hebben zijn een zegen voor hun omgeving, als buurvrouw, vrien din, tante in een beroep enz. Ere wie ere toekomt! Hoewel tegenwoordig veel keuzes mogelijk zijn, kan niet iedereen kiezen voor wel of geen kin deren. Wellicht is het goed ook eens te wijzen op de mogelijkheid die sommige vrou wen hebben om andere vrouwen te hel pen ook moeder te worden. Hiervoor, kun je je urine in de eerste vier maan den van de zwangerschap afstaan. 'Moeders voor moeders' verzorgt deze inzameling en haalt de stoffen eruit om een preparaat te kunnen vervaardigen waarmee enkele vormen van onvrucht baarheid bij zowel man als vrouw te verhelpen zijn. Inlichtingen kunt u krijgen bij mevr. G. van Benthem, Spoorstraat 9 te Baarn, tel. 02154-15802. Gisteravond was er een forumavond in 'het Brandpunt' in Baarn, georgani seerd door het '6 mei-komitee' Baarn- Soest. De afdelingen Baarn en Soest van D'66 betreuren het niet te zijn uit genodigd voor dit forum. De partijen die wél aanwezig waren, staan met hun partijstandpunt ten aanzien van vrede en veiligheid tegenóver elkaar. CDA en VVD hebben de plaatsing van kernwapens aanvaard door in de Twee de Kamer voor het besluit tot plaatsing van kernwapens te stemmen en daar mede maakten zij het tekenen van het verdrag mogelijk. De overige partijen, PvdA, EVP, PPR en PSP stemden tegen dat besluit. Ook D'66 stemde te gen. Voor D'66 geldt 'piet méér kernbe wapening.' Echter, het verdrag is ge tekend. Het getuigt van hoogmoed te denken dat men een internationaal gel dend verdrag éénzijdig zou kunnen op zeggen. Internationaal wordt men dan ongeloofwaardig en voor heronderhan deling zijn twéé partijen nodig. D'66 vindt, dat door een harde en starre op stelling van b.v. de PvdA, niets bereikt kan worden. D'66 heeft ten aanzien van vrede en veiligheid zeer duidelijke standpunten, vervat in haar verkiezingsprogram ma. (te verkrijgen via tel. 17666, Baarn en tel. 13070, Soest). Van Mierlo pleitte in Brandpunt Zon dageditie (4 mei j.1.) voor een stabiel West-Europees militair beleid. West- Europese veiligheid door West-Euro- pese eenheid! D'66 vindt o.a. dat een aanzienlijke vermindering van het huidige kernwapenpotentieel mogelijk is, omdat de huidige functie van de kernwapens op een aanzienlijk lager niveau evenzeer effectief is. Het zou bijdragen het gedeetelijk wantrouwen weg te nemen, dat één van de belang rijkste oorzaken van oorlog kan zijn. D'66 vindt, als eerste stap, bevriezing van het kernwapenpotentieel op het huidige niveau noodzakelijk. Daarna kan men beginnen met het zgn. 'terug'- onderhandelen. Essentieel is nü dat de Europese NAVO-landen, gezamenlijk aandringen op een spoedig accoord in Genève, waarbij het aantal middel lange afstandswapens, in ieder geval in Europa, en zo mogelijk mondiaal, aanzienlijk wordt verminderd. Ondui delijk blijft, waarom D'66 ondanks herhaald verzoek en het aanbieden van een D'66 forum-lid niet in de ge legenheid is gesteld haar visie op het thema 'Vrede, maak er een punt van' ter discussie te stellen. Democraten 66, afd. Baarn en Soest Hoewel ik mij, om emotionele redenen, nog nooit aan de jaarlijkse dodenher denking heb gewaagd, beleef ik die dag toch altijd wel heel intens mee. Behalve veel vrienden en bekenden, heeft ook mijn enige broer de oorlog niet overleefd. Hij stierf in een Japans krijgsgevan genkamp. Hij was dus, u raadt het al: militair. Weleenswaar geen beroeps, maar toch...! Onze bevrijders (op af stand) waren voornamelijk Amerika nen en velen van ons hebben na de Japanse capitulatie hun leven te dan ken gehad aan het optreden van o.a. onze Molukkers. Laat nu noch die Amerikanen, noch die Molukkers, burger geweest zijn. Allemaal militairen dus, waarvan er velen hun hulp met de dood hebben moeten bekopen. Als ik nu aan het herdenken sla (niet uitsluitend, maar wel in het bijzonder op 4 mei), dan gedenk ik vanzelfspre kend ook al die onbekende doden. Tot mijn verbijstering gaan er nu stemmen op, om de militaire ere-wach- tenbij de dodenherdenkingen te weren. Nog even en dan mogen wij onze mili taire oorlogsslachtoffers niet meer herdenken, vrees ik. Tja als het helemaal "uit" is, om onze cultuur, onze waarderen, onze vrijheid en ons grondgebied te verdedigen, dan zijn onze oorlogsslachtoffers voor niets gestorven en dan kunnen wij de her denkingen misschien maar beter sta ken. E. G. Timmer-Geerlings Midden Noord en Oost Nederland spaarbank Soest: Van Weedestraat 5. Tel 16600 - Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, Tel 19525 - Soesterbergsestraat 32, Tel. 18016 - Tamboerijn 23, Tel. 23280 Hoewel ik niet gewend ben te reageren op datgene wat u publiceert heb ik toch gemeend een uitzondering te moeten maken voor uw artikel omtrent de heer J. Visser die meent dat het teleurstel lend is dat er een erewacht, bestaande uit Nederlandse en Amerikaanse mili tairen, meedoet aan de 4 mei - herden kingsplechtigheid te Soesterberg. Betrokkene stelt voorts in een brief aan burgemeester P. Scholten dat hij zijn invloed aan moet wenden bij de organi satoren om dit militaire 'machtsver toon?' achterwege te laten. De heer Visser realiseert zich m.i. niet dat het juist die mannen zijn aan wie wij het te danken hebben dat we zo'n plechtig heid kunnen houden; dat het juist die mensen zijn die we in de eerste plaats herdenken; dat dankzij hen hij zulke artikelen mag schrijven en kan laten publiceren. Alhoewel ik van na de watersnoodramp ben en dus de tweede wereldoorlog niet heb meegemaakt ben ik blij dat mijn ouders er in geslaagd zijn mij het 'hoe en waarom' van 4 mei duidelijk te maken en daar hoort juist dat militair eerbetoon bij. Ik realiseer me, dat mensen zoals de heer J. Visser de prijs zijn die wij moeten betalen voor onze democratie. Maar als hii het verschil niet weet tussen militair eerbetoon en machtsvertoon dan wordt het wellicht tijd dat hij een tijdje het verschil in Moskou gaat bekijken. F. Bloemsma. Het Kombi Pakket is een bank girorekening met daaraan gekoppeld een aantrekkelijke spaarrekening. Handig en gemakkelijk en met vele extra's. De Baarnse Hondenclub bestaat dit jaar 10 jaar en de 11de mei zal dan ook niet in stilte voorbijgaan. Op deze dag worden de examens gehouden ter af sluiting van de voorjaarscursussen, en hier doen niet minder dan ruim 90 hon den en hun bazen aan mee. 's Morgens om 8.45 uur zal begonnen worden met de examens en deze zullen om 13.00 uur beëindigd zijn. Direkt hierna volgt een demonstratie van de gevorderden, die in een werve lende show alle facetten van de Ge drag- en Gehoorzaamheidslessen be handelt. Daarna zullen alle huidige en oud-leden met hun hond acte de presen- ce geven, om deel te nemen aan de parade door de Pekingtuin. Iedere deelnemer aan de parade krijgt een fraaie herinnering. De prijsuitreiking zal worden verzorgd door Baronesse Mevr. S.M. van Nagell van Haersolte van Haerst, lid van het dagelijks bestuur van de Raad van Be heer op Kynologisch Gebied in Ne derland. De examens worden gehouden in de Pekingtuin te Baarn, waar u en uw fa milie van harte welkom bent. De toe gang is gratis, uw hond is natuurlijk ook welkom, mits aangelijnd en rustig. Dti nieuwe cursussen Gedrag en Gehoor zaamheid beginnen weer op 16 en 17 au gustus, waar men kan deelnemen aan de volgende klassen: Puppen; hondje van 3 tot 6 maanden. A-hondenalle honden ras of geen ras vanaf 6 maanden; P.R.-cursus: een vervolg cursus voor puppen met volop aktie; B-cursus: een vervolg voor ge slaagde A-honden; G en G-cursus: een vervolg Gedrag en Gehoorzaamheid voor geslaagde B-honden. Ook bestaat er de mogelijkheid, bij voldoende be langstelling, deel te nemen aan een jachthonden cursus. Belangstelling? U kunt keuze maken uit de zaterdag- of de zondagochtend lessen. Voor verdere inlichtingen bent u op li mei van harte welkom in de Pekingtuin te Baarn. Het secretariaat bevindt zich in de koepel. U kunt natuurlijk ook even bellen naar mevr. H.M. Schoor, tel. 02154-21555. Bankgirorekening Makkelijk voor alle inkomsten, b.v. studietoelage. Handig voor uitgaven zoals contributie. Vanaf 18 jaar bij een vast inkomen betaal- of Eurocheques mogelijk. Kombi Spaarrekening Hoge rente, 5V4% Voor 16- tot 26-jarigen. Openen tot 23 jaar. Wil je meer weten? Kom dan even n 210. Goed onder- t op 4e woonlaag. keuken, bijkeuken, toilet en hal. Ber- f59.000,-. n 96. Flat met c.v.- d.: woonk., balkon, jken, doucheruimte, f59.000,-. n 102. Flat met c.v - Ind.: woonk., balkon, uken, doucheruimte, f49.000,-. f 1, 02154-22122 tr. 87, 02155-16251 De heer Visser meent dat, wat hij noemt 'militair machtsvertoon' achterwege moet blijven bij de herden- kin van de bevrijding in Soesterberg (en dus ook elders?). De heer Visser vergeet blijkbaar, dat West-Europa, waaronder Nederland, in 1945 gewa penderhand is bevrijd. Niet zo maar op een wandeling in het bos, maar ten koste van talloze offers in mensen levens van Amerikanen, Nederlanders, Canadezen en noem maar op, ondergrondse werkers en strijders, onder leiding van de vechtjas Eisenhower en zijn generaals. Progressief zijn betekent ook: de ge schiedenis kennen en die laten spreken. Heer Visser: staak uw ge schiedenisvervaging en zie in, dat het militaire element in de 4 mei herden kingen onmisbaar is. Wij hebben het daarbij niet over de verkrijging van het vrouwenkiesrecht of over de gelijk stelling van bijzonder en openbaar1 onderwijs maar over de bevrij ding van het tirannieke juk van het nationaal-socialisme, ten koste van bloed, zweet en tranen. J.K. Bal.

Soester Courant | 1986 | | pagina 7