VOOR DE BESTE SORTERING NAAR DE BESTE TAPUTZAAK DE GROOTSTE TAPIJTZAAK WASIEL STEITNER EN! v - wmê s.o. Soest viert jubileum op grootse wijze sta#01 V Met Raad Daad Achter deze gevels meer dan 200 rollen tapijt, dat vindt u alleen bij ENSDAG 14 MEI 1986 ïlAG'NAlB :v' ^^inSSSHi mLf#g llilf - Novilon en gordijnen rail, ruige matten voor betaalbare prijzen SOESTER COURANT PAGINA 11 y r ii s.o. Soest dankt sponsors! Bridgeclub 'Eemland' Sollicitatietrainingen Viering basisgroep Baarn-Soest STEITNER ff 26.995, rand n contract «behouden. eCft0 lj£ De afgelopen dagen heeft de sportorga nisatie Soest uitgebreid stilgestaan bij het 60 jarig jubileum van de voetbal vereniging. Vanaf maandag werden er tal van activiteiten georganiseerd die Alle een groot succes werden. Onderling toernooi Op maandag-, dinsdag-, en woensdaga vond waren er onderlingen wedstrijden voor de lagere elftallen 3 t/m 15 geor ganiseerd. Per avond kwam er een poulewinnaar en dit waren respektie- velijk Soest 5,10 en 11. Na afloop van de onderlinge toernooien waren er een hapje en een drankje voor alle deelnemers. Spelletjesdag tpVoensdagmorgen ging onder redelijke ^weersomstandigheden de speldag van itart voor de 6 tot 12-jarigen. Op tal van inderdelen konden de jeugdigen pun- behalen die aan het eind van de dag erden getotaliseerd voor hun "diplo- Uiteraard werden de jongste leelnemers aan de festiviteiten de ehele dag royaal getrakteerd. Waarnemend voorzitter Theo Sur- stedt neemt de felicitaties in ontvangst van de oprichter van s.o. Soest, de heer J. H. Hom. Foto: Goos van der Wilt. Donderdag (Hemelvaartsdag) waren er op het sportpark Bosstraat Oost kompetitie-wedstrijden waarbij om 17.00 uur Soest 1 thuisspeelde tegen V.V.O.G.; Soest zegevierde in een matige wedstrijd met 1-0. Vanaf 20.00 uur was de feesttent op het terrein geopend voor de bezoekers aan de disco-avond. Zo'n dikke honderd jeugd- en damesleden met introducees bezochten de gezellige avond die om twaalf uur teneinde liep. Loterij Vrijdagavond was er om 18.00 de trek king van de jubileumloterij die op l januari van dit jaar was gestart op de nieuwjaarsreceptie. Notaris Elferink maakte in de feesttent de prijswin naars bekend waarbij een aantal be langstellenden aanwezig waren om di rect te weten of zij in de prijzen waren Sportorganisatie Soest wil langs deze weg onderstaande bedrijven bedan ken voor hun sponsoring, in welke vorm dan ook, die heeft bijgedragen tot het welslagen van alle jubileum-activiteiten in de afgelopen, week. Installatiebedrijf A.G. Hartman; Loodgieters en verwarmingsbedrijf G. v.d. Pol BVBouwbedrijf Walet BVPrefab Beton Soest BVAannemersbe drijf v/h H. van Asch BV; Installatiebedrijf Frans Bosman BV; Aanne mersbedrijf E.A. v.d. Hengel BV; Mercurius BV; Transportbedrijf gebr. Roest BV; Het Groot Gaesbeeker Gilde; Bouwbedrijf H. Dijkman; Bana- nenhandel Ton Cooiman BVGebr. Higler Bouwbedrijf BV Spancon Beton Son BV te SonDhr. A. VoorbijBanketbakkerij W. Rademaker; Drukke rij Atlas BV; Slagerij van Asch BV; Restaurant "De Soester Duinen" BV Modapelle BVBoekbinderij v.d. Zalm BVHeineken BVMetselbedrijf D. v.d. Wardt BV; Autobedrijf A. v.d. Lee BV; Bakkerij Rademaker BV; Uitgeverij Smit Soester Courant BV; Procar BV; Drukkerij "De Nieuwe Soester"; Supercleaner BV; Bestratingsbedrijf A. Snijders BV; Rabobank BVBouwbedrij Heymering BVAssurantiekantoor KleinegrisWijnhandel v.d. Linden; Jasper Mode; "Bril 26"; Glashandel van Ede BV; Schoenhandel Nic. van Dam BV; Bloemenhandel Scholten BV; Konstruktiebedrijf Krab- bendam-Boerkoel BV, Zeist; Voorbij Beton BV, Wilnis; Adama Mode BV Audio "De Gouden Snaar"; Rijwielhandel De Bruin; Reisbureau Gerth; Computercentrum Van Essen; Ijzerhandel Hooijer. gevallen. De prijzen vielen op de vol gende nummers: 1.0062 Kadobon 150,-. 60.0375 5 lang speelplaten. 60.0738 Gravure "Oud Soest". 60.1460 Home-computer t.w.v. 820,-. 60.1573 Pennenset. 60.1781 Kaas plateau. 60.1926 Dinerbon t.w.v. 100,-. 60.2105 Kadobon t.w.v. 100,-. 60.2479 Reis naar Parijs t.w.v. 1.000,-. 60.2753 Gravure "Oud Soest". 60.2816 5 lang speelplaten. 60.2897 Kaasplateau. 60.3209 Briefpapier. 60.3542 Damesfiets t.w.v. 600,-. 60.3820 Bloemstuk. 60.4075 Hoofdprijs: Videorecorder t.w.v. 1.500,-. 60.4342 Dinerbon t.w.v. 100,-. 60.4619 Plantenbak. 60.4786 Kadobon 100,-. 60.4929 Gravure "Oud Soest". 60.5230 5 langspeelplaten. 5465 Crossfiets t.w.v. 300,-. De winnaars krijgen persoonlijk be richt. Na afloop van de loterijtrekking vond een wedstrijd plaats tussen een elftal spelers boven 23 jaar onder leiding van Jan van Renswouw en een team met spelers onder 23 jaar gecoached door Ernst Brandes. Door de erbarmelijk slechte weersom standigheden viel de belangstelling voor de wedstrijd wat tegen. De uitslag was 1-1 door doelpunten van Peter van den Berg (onder 23) en Bram Kriek- aard. Reünie Aansluitend aan de wedstrijd was er in de feesttent een reünie voor oud-leden belegd. Tijdens deze reünie werden uit gebreid herinneringen opgehaald aan vroegere tijden. Voormalig s.o. Soest-trainer (en coach van het Nederlands elftal) Jan Zwart kruis was tijdens deze avond één van de prominenten. Ouwe Sok Tijdens de receptie zaterdagmiddag bood wethouder G. Plomp van Sportza ken het bestuur een ouwe sok met geld aan. "De meeste mensen die zestig worden, denken aan de VUT, maar s.o. Soest wordt nog eens extra actief", aldus de heer Plomp. Hij bewonderde de 600 clubleden die zoveel vrije tijd steken in hun activiteiten en herinner de de vereniging aan het feit dat Soest "toen de wolk van bezuinigingen nog Momentopname van de Spelletjes dag op woensdag. maar net was opgetrokken", twee nieuwe velden kreeg. De wethouder wenste s.o. Soest een "goede oude dag toe, wat neerkomt op een tweede jeugd" en bood de feestvierders namens het Gemeentebe stuur zijn felicitaties aan. Dat deden ook de vertegenwoordigers van de Ka tholieke Sportfederatie en de KNVB uit Zeist. Respectievelijk bood de heer Kelder een keramisch plateau aan en de heer Kerstens een speciaal bedrukte vlag (1926-1986) met wimpel. Waarnemend voorzitter Surstedt dank te alle sprekers en memoreerde het ambitieuze Jeugdplan van s.o. Soest waarvoor hij steun en medewerking vroeg aan de diverse instanties. Onder de bezoekers bevonden zich bur gemeester Paul Scholten, enkele raadsleden, de handbalvereniging BDC, de "buurtvrienden" van SEC en de 85-jarige oprichter van Soest, de heer J.H. Hom. Feestavond Zaterdagavond bevolkten 500 leden en belangstellenden de tent en kantine die dan ook beide "vol zaten". Op muziek van het combo Piet Daalhuizen traden Conny Vink en Nico Haak op. Een enorme feeststemming kweekten zij bij de aanwezigen die tot in de kleine uur tjes luister bijzetten aan het 60 jarig ju bileum van hun club. Familiedag Het grote hoogtepunt was, mede door de goede weersomstandigheden, de fa miliedag. Veertig familie-zeventallen traden zondagmorgen aan voor een ge zellige dag op het sportcomplex. Grootvaders speelden met dochters, zoons en kleinkinderen in één team zeven wedstrijden en zodoende waren er 5 poule-winnaars die uit handen van de oprichter van s.o. Soest, de 85-jarige heer J.H. Hom, hun prijzen in ont vangst mochten nemen. Naast het sportieve gebeuren was er 's morgens om 10.00 uur een ontbijt voor alle deelnemers en om half elf een ballon nenwedstrijd. Verder konden de aan wezigen de inwendige mens verzorgen bij een haringkraam en de barbecue- kraam van Slagerij van Asch. Voor de jongste bezoekers was er een lucht- springbed dat de gehele dag druk "be sprongen" werd. Na afloop van de ge slaagde familiedag was de Eemlander Blaaskapel in de feesttent aanwezig om de jubileumactiviteiten met mu ziek af te sluiten. Tijdens dit optreden sloot waarnemend voorzitter Theo Sur stedt officieel de jubileum-activiteiten waarbij hij dank uitsprak aan de jubi leum-commissie, bestuur, barmensen, sponsors en alle medewerkers die het 60 jarig bestaansjubileum tot zo'n ecla tant succes hadden gemaakt, s.o. Soest gaat op naar de 70 jaar in de wetenschap dat de sfeer binnen de ver eniging perfekt is en zij zich kan ver- De teams van s.o.Soest, geflankeerd door leiders en coaches die elkaar bekampten op vrijdag. Foto: Goos van der Wilt. heugen in een groot aantal "aanhan gers" die weliswaar niet actief voetbal bedrijven, maar de club een warm hart toedragen. Jubileum-commissie-voorzitter Cees Boerkoel met de hoofdprijswin nares Sinya Tuinman en haar prijs: de videorecorder. I Creatieve middag bij Reumavereniging I Dinsdagmiddag 20 mei a.s. zal er bij de Vereniging van Reumapatiënten I Baarn/Soest e.o. een creatieve middag I gehouden worden. Opder leiding van Mevr. v. Donkelaar van de Stichting Het Nationaal Reumafonds, zal de aan- I wezigen geleerd worden zelf corsages I te maken. Belangstellenden zijn van harte welkom in De Speeldoos aan de Rembrandtlaa 35 te Baarn. Aanvang 14.00 uur. Een enerverend seizoen 1985/86 voor bridgeclub "Eemland". Niet in de laat ste plaats door de fantastische nieuwe accommodatie in de "Vijverhof", maar ook door de enorme groei van het aantal leden (van 76 naar 102), waardoor tijdelijk een ledenstop moest worden ingevoerd. Gezien het feit dat er thans een moge lijkheid is voor uitbreiding tot plm. 114 leden kunnen belangstellenden (liefst wat meer ervaren bridgers) zich voor meer informatie wenden tot mevr. A. Riemens tel. 02155-12932. Op bridgegebied werden individueel door diverse paren goede resultaten geboekt op verschillende landelijke wedstrij den en externe drives. Ook in de distrikts- viertallen competitie liet Eemland zich niet onbetuigd (1 team kampioen en niet minder dan 3 teams gepromoveerd). Tot slot de uitslag van de interne paren competitie 1985/86 (4 x 6 zittingen van ieder 24 spellen) A-lijn 1. HH. Zwartjes-de Vries (clubkampioen) 2. HH Swaalf-Ligtenberg B-lijn 1. Echtpaar Ekeler 2. HH. v.d. Kant-van Dalen C-lijn 1. Echtpaar Agterberg 2. Dms. Kraamer-v.d. Wijngaart Solliciteren is voor een heleboel mensen een groot probleem. Hoe moet bijvoorbeeld een sollicitatie brief er uit zien? Wat moet er persé wel instaan en wat nu juist net weer niet? Telefonisch solliciteren, kan dat en zo ja, hoe doe je dat? Kan er ook direkt bij een bedrijf gesolliciteerd worden zon der dat er een vakature is? De voorbereiding op een sollicitatiege sprek blijkt in de praktijk vaak mini maal en dus onvoldoende te zijn. Maar.hoe doe je dat nu weer? Het in de praktijk leren via de weg van vallen en opstaan is bij het solliciteren niet zo'n aantrekkelijke methode. Immers, daarvoor hangt er veel te veel van af! Gelukkig kan het "vak" solliciteren ook op een andere manier geleerd wor den. En wel via de "sollicitatietrainin gen". Er zijn partikuliere buro's waar, tegen betaling, het solliciteren geleerd kan worden. Ook het Arbeidsburo organi seert al jaren trainingen op dit gebied. Gratis De sollicitatietrainingen duren 5 dagen en worden overdag gegeven in Amers foort. De eerste cursus start op 9 juni a.s. in het Gewestelijk Arbeidsbureau. Belangstelling? Bel dan even met Jan Kroon, tel. 033-641433. Op zondag 18 mei (Eerste Pinksterdag) houdt de basisgroep Baarn/Soest zijn maandelijkse viering in het Griftland- college aan de Noorderweg 79. Aanvang 10.30 uur. De viering zal staan in het teken van het feest van Pinksteren. Belang stellenden zijn van harte welkom. Zij doen dit rond de elementen bezin ning, viering en actie. Wie meer wil weten over de basis groep kan contact opnemen met Joop van Haaften, tel. 02155-10087. ORANJE GEVAAR - Wat betekenen nu eigenlijk die cijfers op de oranje bord jes bij tankauto's en hoe moet je nu we ten, welke wél en welke niet gevaarlijk zijn bij een aanrijding? Antwoord: De oranje bordjes worden uitsluitend gebruikt als er een min of meer gevaarlijke lading wordt ver voerd. De cijfers boven de streep geven aan wélke soort stof er geladen is: 2 gas, 3 een brandbare vloeistof, 4 brandbare- vaste stof, 5 een ma teriaal dat andere stoffen kan laten ontbranden, 6 een bijtende stof. Als die cijfers zijn verdubbeld, betekent dat extra gevaar. 33 is dan zéér brand bare vloeistof en als er extra cijfers boven de streep zijn toegevoegd bete kenen die wat er kan gebeuren als er iets fout gaat. Dan is 1gevaar voor ex plosie, 2: kans op ontsnappend gas. 3: gevaar voor ontbranding, 5: verbran ding bevorderend, 6: gevaar voor ver giftiging, 8: div. materialen en ook de menselijke huid aantastende stoffen, 9: gevaar voor hevige reacties (bijv. ont leding). Het getal ónder de streep ver telt u wat er in de tank zit. Er zijn lange lijsten mogelijkheden, maar we noemen bijvoorbeeld 1202 zware stookolie, 1203 benzine, 1223 petro leum, 1170 bewerkte alcohol, 1791 chloorbleekloog en 1978 propaan. En dan zijn er de etiketten met symbolen: grote vlammen duiden op brandge vaar, een bol met kleine vlammetjes op oxyderende stoffen die de verbran ding bevorderen, een doodskop op gif tigheid, een stip met daar omheen 3 driehoekige segmenten op radio-activi teit, in elkaar gestrengelde cirkels op besmettingsgevaar, en grillige lijnen door elkaar op explosiemogelijkheden. Bij een ongeluk met zo'n tankauto of vrachtwagen met dgl. oranjeborden moet u de politie zo snel mogelijk laten weten, welke cijfercombinatie daarop staat. Blijf dan zelf 'bovenwinds' en zo ver mogelijk uit de buurt, rook niet, zet de motor van de eigen auto af en be denk dat sommige gassen al giftig zijn vóór u ze ruikt. Overigens rijden er ook veel ongevaarlijke tankwagens op de weg: gevuld met melk. of een spijsolie, of leeg PITRIET POETSEN - Ik zou een vuil geworden pitrieten mand wel eens goed willen schoonpoetsen. Wat kan ik daarvoor gebruiken. Antwoord: U kunt uw mand eerst af wassen met warm water, waaraan u zowel wat afwasmiddel (van de vaat) als een flinke scheut ammonia hebt toegevoegd. Dan mag de mand in de zon drogen. Daarna brengt u met een kwast glorix aan, die u tot op de helft hebt verdund met water. Dan bleekt 't riet mooi op. Als u niet van de chloor- lucht houdt, spoelt u de mand nog eens af en laat hem opnieuw buiten (nooit bij een kachel!opdrogen. MARKER MEISJES - Hierbij een kleu renfoto van een schilderij dat ik bezit van enkele meisjes in Marker kleder dracht. Op de achterkant staan de namen Wilm Pothast en Gebroeders Schroder. Maten 54 x 62. Is 't wat waard? Antwoord: Volgens onze kunsthistori cus is dit een handgekleurde litho, waarvan er dus méér verspreid zijn door de fa. Gebr. Schroder. De maker was Willen Frederik Alphons Pothast, die op 9 juli 1877 te Roermond geboren werd en op 2 oktober 1916 in Haarlem overleed. Hij was van beroep leraar te kenen en vooral etser en lithograaf. Zo'n litho heeft geen hoge waarde en voor de verzekering lijkt ons 250,- vol doende. PLAKWERK-PLAKSEL - Als ik kran teknipsels inplak, komen er donkere vlekken op het krantepapier en rimpelt het vaak. Hoe kun je dat voorkomen? Antwoord: Voor het opplakken van knipsels moet u een watervrije lijm gaan gebruiken, omdat juist het vocht het papier doet bobbelen. Voor uw doel zijn er allerlei gemakkelijk smeerbare en kleurloze hobby-lijmen in de handel, waaronder dun vloeibare in handige flesjes. Overigens is het uitknippen en inplakken van knipsels erg tijdrovend en kunt u beter krantepagina's of delen daarvan in enveloppen van gelijk en flink formaat steken en daar buitenop het trefwoord schrijven. HOE HANGT 't EIGENLIJK? - Hoe moet sparregroen aan erebogen worden bevestigd, met de punt omhoog of juist omlaag? Antwoord: Bij blijde inkomsten e.a. feesten moeten de uiteinden naar boven wijzen als teken van vreugde. Bij be grafenissen, treurspelen en andere droeve gelegenheden bevestigt men ze als teken van rouw met de punt om laag. Korte takjes, heide e.d. mogen horizontaal worden gebruikt. SNEEUW VOORSPELLEN - Hoe is het mogelijk, dat familieleden van mij pre- cies kunnen aankondigen dat er sneeuw komt, omdat zij dat in hun hoofd voelen en dat er dan inderdaad na een halve dag of zo de vlokjes om laag dwarrelen? Antwoord: Dat komt, doordat de wol ken die ons de sneeuw brengen, een heel ander soort licht doorlaten dan re genwolken. U kunt dat soms met het blote oog bekijken, want het lijkt er vaak op alsof ze rood getint zijn, ook al is de zon zelf niet (meer) te zien. Het schijnt, dat een wat verhoogd aandeel (infra-) rood licht de oorzaak is en daarvan krijgt een aantal mensen een bijzondere hoofdpijn. Ze zeggen dan: het lijkt wel of we sneeuw krijgen. Als 't uitkomt, hebben zij die dag (soms be ter dan De Bilt) het weer voorspeld. Vroeger dacht men, dat de luchtdruk daling de oorzaak was, maar die treedt ook wel op bij regen en daar krijg je geen hoofdpijn van. KALKNAGELDIËET - Kun je door middel van een kalkarm of kalkloos dieet van je kalknagels afkomen? Antwoord: Nee, want een kalknagel ontstaat niet door een overmaat van kalk in het voedsel, zoals leken wel eens denken, maar door een storing in de nagelwortel of -basis, bijv. door be schadiging van de nagelvormende cel len aldaar. De afwijking komt ook even vaak voor in gebieden met hard als die met zacht drinkwater. Wie probeert de nagelgroei via een dieet te beïnvloe den, doet zijn lichaam tekort. U kunt de vorming van kalknagels zelf niet stop pen. In ernstige gevallen moet u de be handeling geheel overlaten aan de pe dicure. Is de afwijking nog niet zo ernstig, dan kunt u volstaan met het voorzichtig wegkrabben van de over tollige lagen. Gebruik daarbij vooral geen scherpe of bijtende middelen, maar een gewone, grove nagelvijl van flink formaat. Verder kunt u zo'n nagel maar het beste niet al te kort houden. Soms is aangepast schoeisel nodig, en in laatste instantie kan operatieve ver wijdering worden overwogen. Raad pleeg daarvoor eerst uw huisarts. EEN KWART ANNA - Kunt u mij ver tellen wat de munt op bijgaande pot- loodovertrekjes van vóór- en achterzij de voor betaalmiddel is en uit welk land die komt? Antwoord: U hebt een 1/4 Anna uit 1833 uit de Bombay-Presidency, die de Brit se Oostindische Compagnie met mach tiging van de toenmalige Britse re gering met de beeldenaar van de heer sende Britse vorst of vorstin heeft laten slaan. De United East India Company sloeg aprt geld voor de drie 'presiden- cies' van Bengalen, Bombay en Ma dras en dgl. Anna's, halve en kwart An- na's circuleren ook wel jn Nederland. Ze worden echter weinig verzameld. RAMEN BESLAAN - Regelmatig be slaan bij ons de ramen, hoewel er niet gekookt wordt in de zitkamer. We sto ken gas. Wat kan de oorzaak zijn en wat doen we er tegen? Antwoord: Door koude of door regen koelen uw ramen vlug af en dan condenseert er waterdamp uit de lucht in uw zitkamer tegen het glas. Er moet dus een bron van die waterdamp zijn. Waarschijnlijk hebt u een brede ven sterbank met veel kamerplanten erop, die regelmatig veel water krijgen. Ver der kunnen er theelichtjes, petroleum stellen, natte jassen, wasgoed dat te drogen hangt voor de kachel, vochtige muren of een gevulde ketel op de kachel in het geding zijn. Vloer en mu ren zijn niet goedkoop droog te krijgen en als u geen geld kwijt wilt aan dub bele ramen, waarmee het beslaan kan worden voorkomen, zult u in elk geval dagelijks moeten ventileren, bv. door roosters boven de ramen én in de tegenoverliggende muur, of een flinke (niet de kleinste) ventilator, waarmee af en toe de vochtige lucht bij de ramen kan worden weggezogen. Voor uw planten is droge lucht echter niet zo best. BIESLOOK IN DE TUIN - Kan ik in de eigen tuin ook bieslook kweken? Antwoord: Ja, u kunt in april bieslook uitzaaien, of in mei als plantjes uitzet ten. U kunt dgl. plantjes bij sommige kwekers halen. Het zijn vaste planten en u kunt enkele malen per zomer blad snijden, maar niet tijdens, of bij kans op, regen, want bij regenweer rotten de aangesneden delen weg. Geef uw bies look vruchtbare bloemisten )aarde, maar nooit kunstmest. Kook het gesne den blad niet, want dan verliest het teveel van zijn smaak. MUNTLETTERS - Op Duitse munten ontdek ik vaak kleine lettertjes. Wat betekenen een afzonderlijke A, een B, een E en een H? Antwoord: Die muntletters duiden de steden aan, waar die munten geslagen zijn. De A is dan Berlijn, tot 1878 stond de B voor Hannover en tussen 1938 en 1944 voor Wenen. Tot 1886 sloeg men een E in de munten van Dresden en van 1887 tot 1953 werd dat de muntletter van Muldenhütten. De H staat op de geldstukken die tot 1882 te Darmstadt zijn aangemaakt.

Soester Courant | 1986 | | pagina 11