f .30.-bel nu! TAXI KLOMP 12984 Café-Restaurant Soestdijk Hulpverleningsadressen WOENSDAG 14 ME11986 SOESTER COURANT PAGINA 17 Vrede, maak er een punt van Opnieuw zomerkampen op Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Protest-aktie Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Verkiezingscampagne Partij van de Arbeid gestart Vrouwen in de bijstand 'Les Voix de la Paix' De stem van de vrede) Burgerlijke stand WD-jongeren in 't Brandpunt te Baarn Aros Ziekenomroep zeer tevreden Vroege vogels op Hemelvaartsdag Vleesverkoop voor iedereen TEL. R.K.kerkdiensten Hondje weg Hondje terug Predikbeurten De Bron en Insingerschool vieren Pinksterfeest in Openluchttheater Welkomstdienst in Ichthuskerk Informatie ambachtelijke beroepen bij Stichting School- en beroepskeuzevoorlichting Maatschappelijk werk Levendig 5 Mei feest voor kinderen Medische dienst Onder dit thema werd op dinsdag 6 mei |.l« een forumavond gehouden in het Brandpunt ln Baarn, georganiseerd door de Vredesgroep Baarn, Vrouwen voor Vrede Soest en de IKV-kern Soest. Het forum bestond uit 6 landelijke, vrouwelijke politici, die ieder voor hun IeigTrt partij de volgende vraag beant woordden: Wat is het standpunt van uw partij over de defensieuitgaven in verhou ding tot de uitgaven voor gezondheids zorg. de sociale voorzieningen, onder wijs en ontwikkelingshulp? De verte gehwoordigende partijen waren P.v.d.A., C.D.A., V.V.D., P.S.P., P.P.R., en E.V.P. Het was duidelijk Jat er bij de aanwezigen zeer veel vra gen leefden over het onderwerp, want ia de pauze was het ondoenlijk om alle schriftelijk ingediende vragen te be antwoorden. Tijdens de discussie bleek veer eens duidelijk hoe de landelijke tolitiek verantwoordelijkheden af- schuift naar de plaatselijke overheden terwijl de gemeenten op hun beurt dé verantwoordelijkheden veelal legt bij de landelijke politiek. Met name kwam dit heel duidelijk naar voren ten aanzien van Vredesonderwijs op scholen en ten aanzien van de erkenning van gewe tensbezwaarden die via een bepaalde vorm van niet- of uitgestelde betaling van een deel van hun belasting, hun protest tegen het plaatsen van kruisra ketten in ons land willen uiten. De levendige discussie moest voor de meeste aanwezigen op een veel te vroeg tijdstip worden afgebroken, daar enkele politici nog een lange reis te gaan hadden. Overigens was de grote zaal in het Brandpunt volledig gevuld en uit het overstelpende aantal schrif telijk ingediende vragen bleek, hoe het vraagstuk van Vrede en Veiligheid de aanwezigen ter harte ging en hoe be langrijk dit punt voor hun politieke keuze is. Ünderboerderii »ne Vriip, TahoaI' r jt->T, Underboerderij 'De Vrije Teugel' or- aniseert opnieuw kampeerweken oor kinderen in de grote vakantie, ïet is de leiding én de bezoekers de if gelopen jaren zo goed bevallen, dat pnieuw voor deze opzet gekozen is. ;eel kinderen die vorig jaar al op het arrein kampeerden hebben zich al reér opgegeven, maar er zijn nog ge- aeg plaatsen vrij. Panneer? )e kariipeerweken 1986 vinden plaats: naandag 7 tot en met zaterdag 12 juli; naandag 21 tot en met zaterdag 26 juli n maandag 4 tot en met zaterdag 9 .ugustus. Vij willen weer graag een gevarieerd irogramma bieden voor de kinderen lie meedoen. De leeftijd van de kin laren varieert tussen vijf en half en lertien jaar. We bieden: theater, sport n spel, speurtocht, kampvuur, tien- ;amp, bosspel, knutselen, timmeren, en dagje uit, en uiteraard 'de bonte ivond' als afsluiting. Uiteraard kun- len de kinderen 's ochtends de dieren poefen en een ritje op de pony of ezel naken. Het terrein van de kinderboer derij leent zich er uitstekend voor om Ir met de kinderen een fantastische ivónturenweek van te maken. Eind juni organiseert de leiding een irader avond. De ouders kunnen dan kennismaken met de leiding en het :errein. Tevens vertellen wij onze plan- tien öm de ouders op de hoogte te bren gen. 'at zijn de kosten? gelopen jaar hebben wij betaling naar inkomen gevraagd. Dit lijkt ons et meest eerlijke. Dan kunnen alle iren aan bod komen. En er is eer lijk betaald, zodat wij uit de kosten ge- omen zijn. Dus, dit jaar weer. Dit be tekent: iale inkomens (tot bruto 24.000,- v jaar) vragen wij een bijdrage tus sen/ 75,- en 100,- per kind; .le inkomens (tot 35.000,- per 'jaar brtito) mogen wat ons betreft assen 100,- en 130,- per kind be talen, en hogere inkomens, althans mensen daarmee, betalen 130,- >f meer per kind. is iedereeli dit weer in alle oprecht- jheid doet, gunnen we alle kinderen ongeacht het inkomen van hun ouder(s) ten fijne vakantieweek en springt de kinderboerderij uit de kosten. Wij staan open voor ideeën en sug- trestiés van ouders en kinderen. Heeft u vragen of wilt u uw kind(eren) opgeven; dit kan van dinsdag tot en rnet zaterdag (tussen 10.00 en 18.00 uur) telefonisch onder 18136. Vragen naar Aan alle medewerkers van de zieken huizen Elisabeth, Lichtenberg, Maar schalksbos en Zonnegloren. Achtergrond van de aktie 1. Vier jaar bezuiniging (1983-1986) Hoewel het aantal verpleegdagen ten gevolge van de verkorting van de ge middelde verpleegduur is gedaald, is de intensiteit van het totale ziekenhuis- gebeuren toegenomen. Dit blijkt uit; een uitbreiding van werkzaamheden in de polikliniek en de dagverpleging; - desondanks slechts een lichte daling van het aantal opnamen, zich stabili serend in 1985 - een stijging van het aantal klinische en poliklinische verrichtingen (lab, be- palingen, operaties, röntgenverrich- tirigen), waardoor per opname en per polikliniekbezoek meer werk gedaan moet worden; - een afname van het aantal effektieve arbeidsuren, met name in de verpleeg kundige sector, ten gevolge van de ar beidsduurverkorting. 2. Prognose over de vraag naar spe cialistische gezondheidszorg tot 1990 geven aan, dat: - de toenemende zorgzwaarte van de gemiddelde patiënt lineair zal door gaan; - de gemiddelde verpleegduur mogelijk verder zal dalen (mits er voldoende middelen beschikbaar zijn voor me- disch-technologische toepassingen) - het aantal patiënten (klinisch, poli klinisch en dagverpleging) licht zal stijgen; - de werkzaamheden ten behoeve van huisartsen zullen toenemen. 3. Zelfs zonder verdere budgetkortin- geh is het einde van de financiële rek voor de meeste ziekenhuizen thans reeds bereikt. Een van de gevolgen zal zijn dat ziekenhuizen niet meer aan hun schuldverplichtingen kunnen voldoen, wat tot afbraak van de zorg verlening zal leiden De volgende konkrete knelpunten ko- mén haar voren I- eén verdere toename van de werk last door onvoldoende personeel uitstel van aanschaf van grotere/ duurdere voorzieningen, uitstel van noodzakelijk onderhoud; - niet tijdig kunnen toepassen van nieuwe medisch-technologische ontwikkelin gen; - versobering van de hotel funktie van het ziekenhuis; - noodzaak van tijdelijke/permanente sluiting van verpleegafdelingen - uitstel van noodzakelijke behandelin- gert/opvoering van wachttijden. De ondernemingsraden van de ziekenhuizen: Elisabeth en de Lichtenberg Amers- Zonnegloren Soest en Maarschalksbos Baarn. Leo van den Berg. U kunt ook langs komen en een formulier invullen. Wees er tijdig bij want vele kinderen gingen al voor en we stoppen bij 40 deelne mers per week. Tot ziens! Vedelaarpad 53, tel. 18136. 'Op de kinderboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad is vorige week de eerste van de wekelijkse voorstellin gen gegeven van Jip en Janneke. Na een korte onderbreking in verband met de druk bezochte activiteiten op de kin derboerderij op Koninginnedag, pakken Leo van den Berg en Brenda Born de draad weer op. In de eerste aflevering van een reeks, die tot de zo mervakantie wordt voortgezet, gaan Jip en Janneke niet naar school. De voorstelling op de woensdagmiddag begint om twee uur, en is bestemd voor kinderen in de leeftijd van vier tot negen jaar. Daarna kunnen de kinde ren meedoen met verschillende spel en knutselactiviteiten. PPR organiseert radikaal kafé in Utrecht Alle actiecentra van de PPR in de pro vincie Utrecht organiseren op donder dag 15 mei a.s. een verkiezingsmani festatie in de catacomben oude Puth aan de Oudegracht 219 in Utrecht. Iedereen is hartelijk welkom en een kinderoppas is aanwezig. De "Stable- mates" uit Soest verzorgen de levende muziek tijdens het lopend buffet om half zes 's middags waarna om kwart over zeven Ria Beckers een redevoe ring houdt. Om half acht interviewen Stichtse jour nalisten de vijf belangrijkste PPRrkan- didaten. Om 9 uur 's avonds treedt de cabaret groep "Gezonde Hollandse Jongens" op. 's Morgens bezoeken de PPR-promi- nenten een afvaldepöt van de AVR, de vuilverwerking Utrecht (afval schei den van de bron) en 's middags de School voor Journalistiek en het Milieu Informatiecentrum Utrecht. Onder het motto "Van welke kant je het ook bekijkt..." startte de P.v.d.A. Soest/ Soesterberg afgelopen zaterdag de ver kiezingscampagne. De campagnecom missie had de paardentram van stal houderij Kraay gehuurd en men trok daarmee langs de Soester winkelcen tra. Een milieuvriendelijke twee pk. tellende stoet, een nostalgisch gebeuren. De wagen werd bevolkt door leden van Tweede Kamer en Provinciale Staten, Gemeenteraadsleden en gewone, aktieve leden. Daarnaast baarden vier sandwich-mannen, getooid in statig jacquet met bijpassende hoge zijde, veel opzien. Hun borden droegen het opschrift: Van welke kant je het ook bekijkt... de enige keus op 21 mei is de Partij van de Arbeid. Het publiek reageerde spontaan op het geheel en uiteraard ging dit niet zonder de nodige discussie. Onder werpen als werkloosheid, arbeidsduur verkorting en kruisraketten kwamen veelvuldig ter sprake, maar uiteraard was de kernreaktorramp in de Sovjet Unie het gesprek van de dag. Voor de Pv.d.A-ers geen al te moeilijk onderwerp want hun partij is nu een maal tegen kernenergie. Al met al een originele, gezellige bij drage door de P.v.d.A. in het Soester gebeuren op deze zaterdag voor Moe derdag. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand houdt op dinsdagmiddag 20 mei een bijeenkomst in clubhuis 't Kruispunt aan de Albert Cuyplaan, aanvang 13.30 uur, einde plm. 15.30 uur. Deze middag wordt nagepraat naar aanleiding van de middagen met Ar- beidsburo en Vrouwen Arbeids Advies- buro en vooruit zien op de verkiezingen en de nieuwe ontwikkeling in de Bij standswet (De verhaalsplicht). Nadere inlichtingen tel. nr. 17431. Frans Jeugdkoor in Inde Ruimte' Pinksterzondagmiddag, half vier, in 'De Schaapskooi', Klein Engendaal- weg 52, treedt op het Franse jeugdkoor Les Voix de la Paix. Het koor maakt in het Pinksterweekend een korte tournee door Nederland. Naast radio- en televi sie opnamen worden verschillende con certen gegeven, ondermeer in de Evan gelie Gemeente. Het koor heeft een ho ge kwaliteit en bestaat uit ongeveer twintig leden. Regelmatig worden concerten gegeven in Frankrijk en andere Europese lan den. Uitgevoerd zullen worden naast enkele klassieke werken, eigentijdse muziek gospel en spirituals. Het koor maakt onderdeel uit van de Greater European Mission, een or ganisatie die in dertien Europese lan den Bijbelscholen heeft. Belangstellenden zijn van harte welkom. GEBOREN: Yoram Nick, zoon van P. J. Gerth en J. M. Kreikamp. - Johannes Adrianus, zoon van J. A. van der Pouw Kraan en A. J. M. Bos. - Tom, zoon van N. A. M. van den Heuvel en G. G. M. Kreijne. - Frank Herman, zoon van H. M. Wessel en J. P. Strumpel. - Irene Bernadette, dochter van A. W. van de Linde en J. C. Peppink. - Daan, zoon van J. Starink en A. M. Tolboom. - Rebecca, dochter van D. Berendse en G. H. van Oosten- brugge. - Wouter, zoon van A. A. Walet en A. H. M. Westening. ONDERTROUWD: Paulus Cornelis Maria de Groot en Everarda Margriet Stork. - Reijer Hendrikus Oosterbeek en Ramona Luijer. GEHUWD: Max Weeda en Jacoba Maria Schut. OVERLEDEN: Antonia Maria van den Bosch, echtgen. van J. G. van der Harst. - Rijkje Adria- na Hekkers, wed. van H. van der Pol. - Arnoldus Willibrordus Joseph Woerde man, echtgen. van T. T, vab de Laar. - Gerardus Johannes van 't Klooster, wed. van C. van 't Klooster. Koffie-ochtend WD-Vrouwen Donderdag 15 mei a.s. organiseren de WD-Vrouwen afdeling Soest/Soester- berg een ochtend-bijeenkomst, die dit maal gehouden wordt ten huize van de familie Van Lidth de Jeude aan de Molenstraat 29 te Soest. Als gastspreekster voor deze ochtend is uitgenodigd mevrouw P. J. Oranje- Entink. Zij zal spreken over het onder werp: 'Hoe worden we ouder'. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom. Heeft u vragen over dze koffie-ochtend of in het algemeen over de Organisatie Vrouwen in de VVD, dan kunt u bellen met mevr. Van Lidth de Jeude, tel. nr. 02155-21942. De Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie (JOVD) in de regio Eem- land organiseert samen met diverse WD-afdelingen in de Ondercentrale Eemland op woensdag 14 mei een spreek beurt van de heer F. H. G. de Grave, sociaal - economisch specialist van de WD in de Tweede Kamer. De bijeenkomst zal worden gehouden om 20.00 uur in 't Brandpunt, Oude Utrechtse weg 6 in Baarn. De heer De Grave spreekt over het sociaal-economisch beleid van het hui dige en komende kabinet. Vooral jongeren worden verzocht deze avond te bezoeken. De door de Algemene Radio Omroep Soest (AROS) georganiseerde loterij tijdens de oude ambachtenmarkt op Hemelvaartsdag in Soest, mag een groot sukses worden genoemd. Naast de belangstelling die velen toonden voor het werk van deze Soester zieken omroep, werd er voor fl. 3.438,15 aan loten verkocht. Dankzij de Soester middenstand die de te winnen prijzen beschikbaar stelde, bedroegen de eigen kosten voor de AROS slechts fl. 100,-, waardoor er ruim fl. 3.300,- overblijft voor de hoog noodzakelijke aanschaf van nieuwe ap paratuur. Hierdoor hoopt de AROS de kwaliteit van de uitzendingen ten behoeve van de patiënten van het ziekenhuis Zonne gloren, de bewoners van verzorgings tehuizen voor ouderen, Groot Engen- daal en Molenschot en het gezinsver vangend tehuis de Malvahoeve, te kun nen handhaven of zo mogelijk te verbe teren. Onnodig te vermelden dat de mede werk) st)ers van de ziekenomroep met voldoening terugkijken op deze zo geslaagde dag. Tegen het eerste krieken van de mor gen en begeleid door het prille gezang van een enkele vogel, kwamen tussen 5 en 6 uur op de ochtend van Hemel vaartsdag enkele vroege Soesters in touw. In de nog mistige Kerkebuurt trok een bonte stoet van mensen voor bij. Vertrekpunt was restaurant 't Hoogje, van waaruit de dauwtrap- en fietstocht begon. Dauwtrappers-fietstocht was mis schien nog juister gezegd. Na een avon tuurlijke tocht door het stille Soest - over een uitgestorven Eng, langs de grafheuvel uit het Neolithicum (2.000 jaar voor Christus) - leidde de weg het bos in ter hoogte van de Turfweg. De weilanden die hier en daar tussen de bomen schemerden lagen nog te dromen onder een deken van dauw en nevel. Dromen was er voor de deelne mers niet bij, zij moesten nauwlettend de aanwijzingen en de kuilen in het pad volgen. Manhaftig werd hier en daar een lekke band overwonnen door een uitgeslapen deelnemer die niet tegenstaande het vroege uur aan z'n plakspullen had gedacht. De tocht was prachtig en voerde door de bossen uiteindelijk richting Baarn. De hei-blauwe lucht, die veel leek te beloven, en de opkomende zon straal den iets van de verwachting uit van het komende Pinksterfeest. Zonlicht trok banen door het groene mozaïek van bladeren. Na een twee uur fietsen vonden koffie en thee in 't Hoogje een dankbare aftrek. Een enkeling schuwde zelfs de appeltaart niet 7 uur 's ochtends!). Veel mensen vroegen een extra exem plaar van de route, omdat ze hun eigen stencil inleverenden i.v.m. een prijs vraag. Lof voor de organisatoren; volgend jaar staat mijn wekker weer op half vijf. Annechien Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmis) en 11.30uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur VERMIST: 7-5. Kater, grijs-wit, ca. 2 jaar. Benschop, Eemnesserweg 46, Baarn, tel. 14025. 27-4. Poes, zw/w., 2 jaar, bruine gloed op rug, witte bef en witte voetjes Overkempe, Saenrèdamplantsoen 25, Soest, tel. 23363. M 2-5. Valkparkiet, grijs met gele kuif v.d. Berg, Bosstraat 35, Soest, tel. 16987. GEVONDEN: 8-5. TeefDuitse herder, licht gekleurd, omg. Soesterhoogt 6-5. Kater, jong, wit met zwarte vlek ken, buik is wit en staartpuntje is wit omg. Ferd. Huycklaan, Baarn. 5-5. Grasparkiet, groen, man, omg. Nieuweweg, Soest. Inl. tel. 02154-20805 (Amivedi) Zondag 18 mei HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J. C. Greive 19.00 uur ds. L. J. v.d. Brom, gez. dienst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. L. J. v.d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H. J. J. Radstake, gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren 10.00 uur ds. C. R. H. ter Haar Röme- nyH.A. In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. J. van Buuren 17.00 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. H. v. Heijst 17.00 uur zangdienst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H. J. J. Radstake CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREF, KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. A. Hordijk 17.00 uur ds. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst 15.00 uur ds. B. v.d. Heiden Maandag 19 mei 9.30 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. J. D. Smid, Amersfoort EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 10.00 uur Charismatische gemeen schapsdienst 15.30 uur de heer Auke van Slooten CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 15.00 uur woorddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag9.30en 16.00uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.35 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong 17.00 uur ds. H. M. Dercksen Sterrenberg 10.30 uur ds. H. P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat Geen opgave BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L. C. Kraak EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. K. van der Horst H. A. NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 11.00 uur ds. J. A. de Vries H.A. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur Br. Bles, Weesp Donderdag 15 mei a.s. vieren de kin deren en ouders van de prot. chr. basis scholen De Bron en Insinger samen het Pinksterfeest. Dit zal plaatsvinden in het Openluchttheater aan de Soester- bergsestraat, aanvang 18.30 uur en zal ongeveer een uur duren. In deze viering zullen de symbolen van het Pinksterfeest, vuur en wind, een centrale plaats innemen. Kinderen en leerkrachten van beide scholen zullen samen de diverse onderdelen verzor gen, waarbij muziek een belangrijke plaats zal innemen. De muzikale begeleiding zal verzorgd worden door Freek Berrier. "De Geest spreekt alle talen". Dit is het thema van de welkomstdienst die in de morgen van Tweede Pinksterdag (19 mei) voor alle belangstellenden wordt georganiseerd in de Ichthuskerk in Soest (Albert Cuyplaan 2c). Het is een dienst met veel muziek van het Christelijke Gereformeerde jongeren koor "Menorah" uit Hilversum (onder leiding van Albert Brasz) en met een meditatie door ds. C. Snoei uit Scher- penzeel. Marius Jan Breugen speelt op het orgel. Declamatie Linda v.d. Berg. Iedereen wordt uitgenodigd om deze dienst bij te wonen. Ook de kleine kin deren kunnen woren meegenomen, want voor hen is er een aparte crèche. De toegang is vrij het begint om 10.00 uur. Ieder die deze viering wil bijwonen wordt hartelijk uitgenodigd. Gezien het vroege uur in de avond zijn ook kinderen hartelijk welkom. In verband met de beperkte parkeer- mogelijkheden wordt ieder verzocht zoveel mogelijk op de fiets te komen. Als het slecht weer is, gaat de viering in het Openluchttheater niet door. Dit besluit wordt een dag van tevoren genomen. Als u twijfelt, kunt u contact opnemen met een der scholen, t.w. De Bron, tel. 21376 en de Insingerschool, tel. 17309. GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 In het informatie-centrum van de Stichting voor school- en beroepskeuze voorlichting Amersfoort aan de Heili- genbergerweg 34 te Amersfoort is in formatie te vinden op het gebied van scholen, opleidingen en beroepen. Regelmatig wordt er een thema-tafel ingericht, waarbij aandacht wordt be steed aan een bepaald onderwerp of een bepaalde sektor uit het beroepen veld. Van 12 rriei t/m. 28 juni a.s. is de thema tafel ingericht, waarbij aandacht wordt besteed aan een bepaald onderwerp Van 12 mei t/m. 28 juni a.s. is de thema tafel ingericht met voorlichting over beroepen, opleidingen en cursussen op het gebied van ambachten. Men kan er voorlichtingsmateriaal vinden over verschillende ambachte- llJHe, le^iuuocne ueiuepen, waal" eisen gesteld worden aan de handvaardig heid, vakbekwaamheid, dan wel vorm gevoel. Informatie over beroepen als: sier- smid, horlogemaker, muziekinstru mentenmaker, bontwerker, houtsnij der, huisschilder, glasblazer, etc. Het informatiecentrum is iedere werk dag geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur voor bezoekers. Belangstellenden kunnen zich dan oriënteren op de voor lichting op de thema-taf el. Ook kan men natuurlijk inlichtingen en voorlichting krijgen over andere opleidingen en beroepen. Voor nadere informatie over de thema tafel en over algemene informatie kan men telefonisch contact opnemen met de heer F. de Looff, documentalist van S.B.K., tel. 033-720660. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Veel kinderen hebben gehoor gegeven aan de uitnodiging van het 5 Mei- komitee, om aan de feestelijke viering van 5 mei deel te nemen. Door weersomstandigheden kon er 's morgens bij De Vangrail niet op straat worden getekend. Binnen werd er daarom enthousiast gewerkt aan kleurrijke feestelijke plaatjes, 's Middags bij de kinderboerderij liet de zon geen verstek gaan en het was een feestelijk schouwspel, om daar zo'n 60 kinderen met kleurkrijt de te gels van het hofje te zien versieren. Na nog spelletjes in de buitenlucht lieten de limonade en de versierde koekjes zich goed smaken. Het poppenkastspel "Kworkie" vorm de in beide lokaties het slot van de 5 mei-viering. De leden van het 5 mei-komitee zien met voldoening terug op deze eenvou dige 5 mei-viering en zijn de leiding van De Vangrail en de Kinderboerderij erkentelijk voor hun gastvrijheid en medewerking. Zaterdagmiddagmuziek In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal het concert op 17 mei gewijd zijn aan twee 18e eeuwse componisten. De vaste cellist van het barokorkest van de Domcantorij, Frank Linschoten is solist in het concert voor cello cn orkest van de Oostenrijkse componist Matthias Monn (1717-1750). Van de Nederlandse, in Engeland werkzaam zijnde componist Pieter Hellendaal zal een Concerto Grosso worden uitgevoerd. Het barokorkest van de Domcantorij staat onder leiding van Domcantor Maarten Kooy. Het concert begint om half vier en is gratis toegankelijk. va» 20.00 tot 1.00 uur. vanaf 40personen. Zaterdag 17, zondag 18 en maandag 19 mei HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 u tot zon- weeljéinde van zaterdag 17 mei 08.00 tot zondag 18 mei 24.00 uur waargeno men door: A. W. Chavannes, Prins Bernhard- laan 54 en mevr. M. Verberne, Oranje laan 29,tel. 14545. Op 19 mei wordt deze dienst waarge nomen door J. P. Krijger, tel. 12423 en J. H. H. Overbeek, tel. 12333. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG 17 en 18 mei tot 19 mei 08.00 uur: W. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dol- der, tel. 030-782696. 19 mei tot 20 mei 08.00 uur F. P. Prause, Oude Tempellaan 6, Soesterberg, tel. 03463-1517. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst 18 en 19 mei ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. Zaterdagochtend is tevens geopend Apotheek Soestdijk, Van Weede- straat 183, tel. 12487. TANDARTS Zaterdag 17 en zondag 18 mei van 13.00-13.30 uur: W. S. Roorda, Ereprijsstraat 57, tel. 10162. 19 mei 13.00 - 13.30 uur H. Abbring, Larixlaan 16, tel. 13742. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155- 18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. e Soest, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14,tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. Soesterberg, Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors a. Bloedbank Utrecht. Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; v b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Weekend-Opvangdienst Matschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 öf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, »hilversum, tel. 035- 23493. Opvang in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch bereikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend woensdag 9.00 - 12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12.00 uur. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderen). Postbus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-637285. Oppascentrale voor gehandicapten KontaktadresElly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus Me vrouw H. H. Heibloem-Crames, Logo pediste, Smitsweg3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt iedere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach- tegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingentel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, te. 20570. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep 'Nieuw Leven Baarn', Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn" Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper- van Nimwegen, Korte Brinkweg 19, tel. 14583.

Soester Courant | 1986 | | pagina 17