f -bel nu! TAXI KLOMP 12984 Rommelmarkt Van Arkel COSBO Soest/Soesterberg opgericht Oecumenisch avondgebed. Thema 'Kerk, wat moet ik ermee' Café-Restaurant Soestdijk Hulpverleningsadressen PAGINA 18 WOENSDAG 21 ME11986 SOESTER COURANT PAGINA 19 eemstede. Zaterdag 7 juni: Prijzen Examens: Kynologenclub 'Zoys' - Zondag, 25 mei, 19.00 uur in de Oude Kerk, Torenstraat Bijverbod na alcoholgebruik Diefstal van ski's Geslaagde voordrachtavond mej. 'tHart Op 31 mei in Openluchttheater Concert Mannenzangver.Apollo Burgerlijke stand Oudheidkamer Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' TEL. R.K.kerkdiensten Evangelie Gemeente 'Inde Ruimte' Studenten 'Jong en Vrij' zingen in zondagsdienst Wereld Natuur Fonds comité Amersfoort e.o. Polderexcursie 31 Mei fancy fair op de Wiekslag Predikbeurten Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Koffieochtend VVD-vrouwen "uw feestavond geheel verzorgd Maatschappelijk werk Spreekuren: Voor de achtste maal Technische Kontaktdagen CDA-soos Medische Dienst Vleesverkoop voor iedereen •y' fnn cn a Zaterdag 7 juni is er op het terrein van het Van Arkel Instituut aan de Hellingweg 1 te Soest weer een grote Barar Rommelmarkt. Het evenement Is gepland van 9.00 tot ongeveer 16.00 uur. De opbrengst (vorig jaar was deze zo'n 16.000 gulden) wordt gebruikt voor recreatieve doeleinden - kampeer - materiaal, spelletjes en dergelijke - ten bate van de kinderen die op het Van Ar kel Instituut wonen. De dag zal er dit jaar iets anders uit zien dan vorige jaren. De Spelenker- mis en Consumptie-afdeling zijn uit gebreid. De rommelmarkt zal iets kleiner zijn, maar er is nog genoeg te snuffelen. Er zijn erg veel attracties (spelen en dergelijke) om er een gezel lige dag van te maken voor jong en oud: Rad van Avontuur, schieten, grabbelen, sjoelen, looptrainer, koe- melken, kruisboogschiten, spiraal- spe?. turbinebal, geluksrad, koppen gooien en nog veel meer. Ook is er voor jong en oud en Knock-Out-Show (be kend van de televisie). Deze begint rond de klok van 11.00 uur en men kan zich ter plekke laten inschrijven. Er zijn leuke kleine en grote prijzen te winnen, onder anderen twee fietsen en een weekendje Alkmaar in een mo tel voor twee personen. De inwendige mens kan versterkt worden met diver se snacks en drankjes, zoals broodjes, saté, patat en limonade of koffie met gebak. Vanaf 13.00 uur speelt er een live-band: the Radio City Jazz-band uit Hilversum. Indien men nog bruikbare spullen heeft, dan kan men deze da gelijks brengen. Als men daartoe niet in de gelegenheid is, kan men bellen naar 02155-17444 en worden de spullen afgehaald. In een gezamenlijke vergadering van de vijf in Soest en Soesterberg aan wezige Ouderenbonden werd op 2 mei de plaatselijke afdeling van het COSBO (Centraal Orgaan Samenwerkende Bonden van Ouderen in Nederland) opgericht. Hierbij zijn aangesloten de ANBO - Algemene Nederlandse Bond van Ouderen, de KBO - Unie van Kat holieke Bonden en de POOB - Protestants Qiristelljke Ouderenbond. Voorzitter van het bestuur is mevrouw P. J. Oranje-Entink uit Soest ANBO) sekretaris en penningmeester zijn res pectievelijk W. M. Haas (PCOB) en A. J. Tijmensen (KBO) uit Soest. De overige bestuurslden zijn J. Bos man en mevrouw D. Los (ANBO) uit Soesterberg, G. W. van Rossenberg (KBO) uit Soest en K. Biwalda, G. Stam en H. Spierenburg voor de PCOB. De COSBO Soest/Soesterberg stelt zich ten doel die zaken te regelen waarvan de partners unaniem van mening zijn dat deze beter gezamenlijk kunnen worden aangepakt. Dit gebeurt in on derlinge samenwerking en overleg en met inachtneming van de landelijke richtlijnen. Een en ander wordt nagestreefd met erkenning van de zelfstandigheid en met eerbiediging van de beginselen van elk van de drie deelgenoten. Kynologenclub "Zoys" organiseert op 31 mei haar halfjaarlijkse examens Gedrag en Gehoorzaamheid op het trainingsveld aan de Beaufortlaan te Soestduinen, aanvang 9.00 uur. Het betreft een A-examen voor begin ners met honden vanaf 9 maanden, een B-examen, als vervolgcursus op de A en een C-examen, de voorbereiding op het officiële Cynophilia diploma Ge drag en Gehoorzaamheid 1) De Kynologenclub "Zoys" heeft beslag weten te leggen op 2 gastenexamina- toren, te weten de heer R. Waage en mevr. D. Mertens beide instructeur (trice) bij de Kynologenclub Amster dam. Ook organiseert Kynologenclub "Zoys" op 26 mei haar behendigheidsexamens. Deze worden gehouden in manage "El dorado" aan de Bosstraat. Aanvang van deze examens is 21.00 uur. Belangstellenden voor beide examens zijn welkom, maar dienen wel hun viervoeters aangelijnd te houden. De diploma-uitreiking vindt plaats op 9 juni a.s. in Café/Restaurant Bos en Duin, Bosstraat 80 te Soest, aanvang 20.00 uur. gsg|H| Kli Zondag 25 mei a.s. is het laatste oecumenisch avondgebed van dit seizoen. De diensten stonden in het teken van de minderheden: Zuid Afrika, homo fielen, buitenlandse werknemers etc. Als afsluiting van dit seizoen wil men zich bezinnen op de vraag, hoe men staat als rand/buitenkerkelijken, en of de diensten op deze wijze voort moeten gaan, hoe zien wij ons zelf naast of nog net binnen de kerk. We stellen ons voor. Tijdens de dienst kan men hier over met elkaar van gedachten wisselen. Rond 2.00 uur in de nacht van vrijdag op zaterdag werd op de Dalweg een Austin wegens opvallend rijgedrag aangehouden. De blaastests toonden aan dat de bestuurder teveel aan Bacchus had geofferd en hij werd naar het bureau gebracht voor het afnemen van een bloedproef. Daarna mocht hij met een rijverbod van zes uur op zak, huiswaarts keren. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden onder invloed. Uit een woning aan de Dr. Rupertlaan worden twee paar ski's vermist. De ski's hebben een gezamenlijke waarde van 450 gulden en zijn vermoedelijk tussen 14 en 15 mei uit de schuur bij de woning gestolen. In de kapel van de Nederlandse Protes tanten Bond te Soestdijk hield mejuf frouw Evelyn 't Hart een voordracht avond onder de titel "Malgré tout". Het programma bestond uit "Vertel lingen en gedichten uit Nederland en Vlaanderen". Deze vertellingen voerden het aan dachtig luisterend publiek afwisselend langs de paden van de dramatische vertél- en dichtkunst en de meer licht voetige kanten daarvan. Mejuffrouw 't Hart droeg na de pauze drie korte ge dichten van Henriëtte Mooy voor. Deze boeiende avond werd besloten met een Sint Nicolaasverhaal van Felix Tim mermans. Het Soester Mannenkoor "Apollo durft het aan, om samen met het Mannenkoor "Zanglust" uit I inschoten, een concert van mannenzang te geven in het Open luchttheater in Soest. Nog onlangs was In een artikel van de 80-jarige VW te lezen, dat het spijtig is dat het openluchttheater, dat des tijds op initiatief van de VW is aan gelegd, zo weinig wordt gebruikt. Los van dit feit had "Apollo vorig jaar al het plan opgevat in 1986 een openluchtconcert te geven, j. Als de weergoden de zangminnenden gunstig gezind zijn, kan het een bij- h zonder fijn gebeuren worden. Helaas moeten we in ons klimaat altijd reke ning houden met slechte weersomstan digheden. Maar hierin is voorzien: het concert moet doorgang vinden en daar om is als plaatsvervangende locatie de Julianakerk beschikbaar De orga nisatoren hopen echter dat het niet no dig zal zijn, juist in deze tijd van het jaar is de natuur op zijn mooist, waar van men dan tevens genieten kan. Aan het concert werkt, zoals al ver meld, "Zanglust" uit Linschoten mee. Een koor dat dit jaar zijn 40-jarig be staan viert en een goede repu*?__r heeft. Zij maakte ooit een tournee door Polen en dat is in haar repetoire terug te vinden: enkele Poolse liederen staan op het programma. Onder leiding v de in Soest niet onbekende Gerard van Dolderen, zal dit koor ongetwijfeld een goede indruk maken. "Apollo" heeft enkele werken op het programma van Kurt Lissmann en het prachtige werk van Edward Grieg "Landerkennung" waarin een bariton solo gezongen door Martin van Dor- resteijn. In het bekende "De Twaalf rovers" in een bewerking van Imjalof, worden de soli gezongen door Marin van Dorre- steijn, bariton en Ruud van der Blom, bas. Aan de piano Ton Beckers uit Amersfoort. In het Wolgalied wordt de tenorsolo gezongen door Charles Gabriël, die lo vende kritieken oogste door zijn op treden in de operette "Gasparone" on langs in Amersfoort. Hij zingt enkele Italiaanse liederen uit bekende opera's. Een aantrekkelijk programma en alles zins de moeite waard te gaan beluiste ren. Een goede raad, neemt U bij de uitvoe ring in het openluchttheater een kus sentje mee om op te zitten. Het concert begint om 20.00 uur en zal tot circa 22.15 uur duren. De toe gang is slechts ƒ5,-. Kaarten verkrijg baar aan het WV-kantoor aan de Steenhoffstraat, aan het secretariaat Eikenlaan 49 en bij de leden van "Apol lo". GEBOREN: Robin, zoon van E. J. Wierda en G. H. van Ee. - Linda, dochter van W. M. Wilbrink en L. A. van Mechelen. - Se- bastiaan, zoon van R. Dolstra en J. J. J. Piepenbroek. - Jamie Henry Rudolf Witte, zoon, van C. J. W. W. Vermeu len en M. T. Brandt. - Gadiya, dochter van M. Tajjiou en F. Yahyati. - Bir- gitta, dochter van IJ. W. van Dijken en C. L. Kievit. - Ellen, dochter van W. Mout en M. G. Appelhof. - Abraham Bastiaan Gerrit-Jan, zoon van A. Hoo- gendoorn en J. A. A. Wouterloot. - Alexander Daniël Christiaan, zoon van L. van der Steeg en J. M. Majoor. - Ellen, dochter van P. Bijkerk en W. van Sluijs. ONDERTROUWD: Jelle Johannes Bouwhuis en Johanna Berdine Maria Beijer. - Jeroen Hya- cinthus Marie Simons en Marie Janne Vodegel. - Wijnand Kelderman en Ma ria Gerarda Klinkenberg. - Johan Wil lem de Vries en Maria Richarda Catha- rina van Duin. - Wilhelmus Johannes Blom en Cornelia Wilhelmina Maria van Logtenstijn. - Bernardus Guillaume Laarhoven en Gerda Johann Fernhout. GEHUWD: Henrik Christiaan van de Kuit en Jan netje van den Berg. - Jacob Vreugden- hil en Maria Anna Geertruida Lewin- ski. - Dolf Hakman en Wilma Patricia Petronella van Gorkum - Hendrik Bij- ker en Jacqueline Maria Kleinjan. - Jo hannes Wouterus Staal en Bernardine Josée van Eijk. - Mark Rekers en Ca roline van Lubeck. OVERLEDEN: Ludwig Karl Wind, echtgen. van E. W. Bax. - Adriaan Soetens, echtgen. van E. W. Zaal. - Anna Maria Evers, wed. van J. van Eijden. - Eldert Pieter Hil- gers. - Jacob Nagtegaal, wed. van P. Schellevis. - Antonia Cornelia Maria Reijerse, echtgen. van A. G. van Me- gen. - Aaltje Brandina van der Vegte, wed. van D. van Luit. - Wilhelmus de Langen. Nog tot en met zondag 25 mei loopt de expositie van onze plaatsgenoot de heer B. Voordouw. Nog een kleine week dus om zijn collectie miniatuurmeu beltjes en aquarellen te bezichtigen. IHet werk van een kunstenaar die op dit gebied uniek genoemd mag worden. De heer Voordouw is vaak zelf aanwe zig en zal U graag uitleg geven over het tentoongestelde. De Oudheidkamer is deze week geopend 's avonds van 19.00 tot 21*00 uur en in .t weekend 's middags van 13.30 tot 17.00 uur, Ferd. Huycklaan 18. Donderdag 22 mei: Vandaag hebben we de hele dag bezoek^ 'van een school uit Almere. Natuurlijk* gaan daarnaast ook onze eigen activi teiten door. Van 9.30 tot 11.30 uur kun nen de volwassenen gebruik maken van de boerderij. Zij maken mooie knutseldingen van brooddeeg, ze schil deren eieren en bewerken leer. De kos ten van deze morgen zijn 2,50 inclu sief de koffie en de gebruikte materia len. s Middags kunnen vaders en moeders met hun peuter(s) naar de peuter/ oudermiddag komen. We beginnen om 13.30 tot 15.30 uur. De bedoeling van de ze middag is dat de ouders de hele tijd aanwezig blijven en dingen onder nemen met hun kind of de kinderen zoals knutselen, voorlezen, puzzel dansen en nog veel meer. De kosten zijn 3,- per ouder/kind inclusief li monade, koffie en materialen. Om 15.30 uur is de kinderboerderij weer geopend voor kinderen die dol zijn op dieren. Tijdens de dierenmiddag kunnen deze kinderen (in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar) pony- of ezel rijden, een rondje maken door de wijk met de ezelkar, dieren voeren en een knutselactiviteiten doen in de vorm van werken met klei. De kosten zijn, net als alle kinderactiviteiten 1,-. Vrijdag 23 mei: Ook nu is er weer een school uit Almere op bezoek. Maar zoals gewoonlijk is er vanaf 9.30 tot 11.30 uur de peuter/ ouderochtend. Deze verloopt hetzelfde als de peuter/oudermiddag (zie don derdag 22 mei). 's Middags is er de instuif middag. Hier kunnen kinderen meedoen aan dol le dwaze avonturen, waaraan ze anders niet denken. Zaterdag 24 mei: Het is weer feest op de kinderboerderij, want er zijn tot nu toe twee kinderen die hun verjaardag op de boerderij komen vieren. We hebben een groot aanbod in activiteiten die we op een verjaarsdagfeest kunnen doen. Vast staan zingen, pony- en/of ezelrijden, koekjes bakken en een gezamenlijke pauze. Voor meer informatie of voor opgave kan men altijd terecht op tel. 18136. Niet te lang wachten, want vol is vol! Ook niet-jarige kinderen kunnen op de zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur komen spelen, timmeren en knutselen. Dinsdag 27 mei: De schoolbezoeken lopen prima en ook vandaag is er een geboekt. We kunnen nu ook al vermelden dat we tot en met juni helemaal vol zitten wat school bezoeken betreft. De peuter/ouder ochtend gaat gewoon door. Ouders kun nen een morgen samen met hun peuters en met andere ouders en peuters door brengen. Deze ochtenden lopen zeer goed. Vanaf 15.30 tot 16.30 uur kunnen kin deren weer meedoen met de muziek- middag. Kinderen kunnen gitaarles krijgen en er zijn altijd een paar acti viteiten die los staan van muziek. Iedere vrijdag- en dinsdagmiddag kun nen kinderen in hun eigen tuintje wer ken onder begeleiding van een aantal deskundigen, die zelf ook in de bio logische tuin werken. De kosten voor zo'n eigen tuintje zijn 35,- per seizoen en de opbrengst mag je lekker zelf op eten. Er zijn nog een paar tuintjes te huur. Woensdag 28 mei: Van 14.00 tot 16.00 uur is het Theater middag. Vandaag spelen we een eigen tijds sprookje en wel "Arme Hans en de gouden appelvink". De klinkt mooi, hè? Als je wilt horen en zien wat Hans meemaakt, dan graag om 14.00 uur op de Kinderboerderij aanwezig zijn. Na het toneelstuk zijn er weer een aantal activiteiten die met het toneelstuk te maken hebben en waar de kinderen aan kunnen meedoen. Deze middag is voor kinderen van 4 tot met 9 jaar en de kosten zijn 1,-. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmis) en 11.30uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Garoluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Een tiental Jong en Vrij-studenten ne men een maand lang allerlei werk zaamheden bij Stichting "In de Ruim te" waar. Ze zijn betrokken bij evange- lisatie-aktiviteiten onder tieners en zullen in de laatste twee weken van mei veelvuldig in de rijdende kinderkara vaan van "In de Ruimte" in de Soester straten zijn voor het houden van kin derclubs. Het in Rockanje (Zuid-Hol land) gelegen trainingscentrum Jong en Vrij biedt aan jongeren in de leeftijd van 16 tot 20 jaar een gedegen toerus ting van bijbels onderricht en evangeli satiemethodieken. De in het nieuwe cen trum aan de Insingerstraat verblijvende jongeren zullen aanstaande zondagmid dag op hun eigen wijze met zang de dienst in de Evangelische Gemeente opluisteren. Spreker zal zijn de heer H. ter Welle, direkteur van Stichting "In de Ruim te" en stichter van de Evangelische Gemeente. Hij zal spreken over de uit werking van de Pinksternacht van de Heilige Geest in het dagelijks leven anno 1986. De dienst begint om 15.30 in gebouw De Schaapskooi, Klein Engen- daalweg 52. Op 24 mei organiseert dit comité een ex cursie door de Arkenheemse polder naar het Nijkerkernauw, waar men onder lei ding van leden van de Vogelwerkgroep Utrecht, afd. Amersfoort, kennis gaat maken met de vele weidevogels in deze polder. Ook zal een bezoek gebracht worden aan het onlangs gerestaureer de stoomgemaal Hertog Reynout aan de dijk bij het Nijkerkernauw. Ze maken een wandeling van ca. 1 uur over de dijk richting Spakenburg, dus goede schoenen aandoen. Verzamelen om 9.00 uur bij Parkeerterrein van Garage Molenaar aan de B.W. laan te Amersfoort (t.o.v. het station). Deel nemers gelieven zich op te geven bij de heer P. H. Stiel, tel. 033-13124, tussen 20 en 23 mei na 19.00 uur. Men gaat per auto naar de polder dus s.v.p. tevens opgeven of men nog plaatsen beschikbaar heeft. Duur excursie tot ca. 13.00 uur. De oudervereniging van basisschool "De Wiekslag" aan de Smitsweg, or ganiseert voor de 2e maal een grote fancy fair op het schoolterrein. Ondanks het bijna niet te evenaren succes in 1985, is men er weer in geslaagd een groot aantal attracties bijeen te bren gen waaronder: Rad van Avontuur, prominent je werpen, de beroemde Sterrenslagspiraalpoppenkast m.m.v. de beroemde clown Ben van Veen, Ome Ben's bommentent en vele andere attracties. Ook zullen behendig heidswedstrijden gehouden worden en de kinderen kunnen tot clown opge maakt worden. Tevens is er een grote loterij met als pikant detail dat er meer aan prijzen uitgekeerd wordt dan dat de loterij oplevert. E.e.a. is moge lijk door giften van het bedrijfsleven en particulieren. Ook de inwendige mens wordt niet vergeten want er is een uitstekende keuken aanwezig. De opzet van deze fancy fair is twee ledig. In de eerste plaats is zij opgezet om het sociale contact tussen alle be volkingsgroepen in het Smitsveen en Soest te bevorderen. Anderzijds zal van de opbrengst een gedeelte bestemd worden voor een stichting die geheel belangeloos projecten met o.a. wees kinderen financiert in India. Op 15 mei j.1. is hiervoor al een informatieavond geweest in de Wiekslag. Het resteren de geld wordt besteed aan artikelen voor de school die niet door de overheid bekostigd worden. De opening geschied op 31 mei a.s. om 10.00 uur en de trekking van de loterij is om ca. 14.30 uur. Alle attracties kosten maar 20 ct. (m.u.v. Rad van Avontuur) en kinderen hebben altijd prijs. Zondag 25 mei HERVORMDE KERK Oude kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. P. Kloek. Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. L. J. v.d. Brom. De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. J. Alma, Schoonebeek. Gez. dienst. Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen. 19.00 uur ds. C. G. Geluk, Baarn. Zonnegloren, Soesterbergestr. 125 10.00 uur ds. C. R. H. ter Haar Romeny. In alle kerken crèche tijdens de morgen dienst, behalve in Zonnegloren, 's Mid dags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. J. O. C. Bouma, Noordeloos. 17.00 uur ds. F. B. van Houten, gez. dienst. Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur mevrouw C. C. Ie Clerq, Drie bergen. 17.00 uur ds. H. v. Heijst, Avondgebed. De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. J. Alma, Epe. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 10.30 uur kandidaat J. van Mourik. 17.00 uur ds. H. de Boer uit Eemdijk. GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. J. v. Benthem, Nijkerk. 17.00 uur ds. M. H. Sliggers, Amersfoort. GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst. 14.30 uur ds. L. Blok, Nunspeet. NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. J. R. Nienhuis, Amersfoort. 19.00 uur ds. L. C. Kraak, Soest. EVANGELIEGEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 10.00 uur geen dienst 15.30 uur de heer H. ter Welle. CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 70 10.00 uur Avondmaaldienst. NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag9.30 en 16.00 uur. JEHOVaH'S getuigen Kóninkrijkszaal, Theresiastraat 19. Gemeente Soest: dinsdag 19.35 uur, zaterdag 19.00 uur. Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur, donderdag 18.25 uur. SOESTERBERG HERVORMDE KERK 10.00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Gen. Winkelmanstraat een ge zamenlijke dienst met ds. Te Winkel, Leusden. SterTenberg 10.30 uur ds. H. P. Schouten. GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur een gezamenlijke dienst met de Hervormde Kerk, ds. Te Winkel, Leusden. 19.00 uur ds. R. v.d. Berg, Zeist. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L. C. Kraak. EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur Eerw. heer A. E. v. Eeden, Putten, Gezinsdienst. NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur stud. A. Boshuizen uit Houten. VRLJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur hr. A. Luyben, Soest. GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 Vorige week donderdag hadden de VVD-vrouwen mevrouw Oranje EntlhK uitgenodigd om op hun bijeenkomst iets te komen vertellen over het ouder worden. Mevrouw Oranje is ex-raads- lid voor de VVD en heeft zitting gehad in vele commissies en besturen. Tegen woordig is zij aktief in het ouderenbe leid. Uit haar relaas bleek dat de bejaarden zich in de loop der jaren georganiseerd hebben in een constructie van diverse bonden, besturen en raden, die zo inge wikkeld is dat deze slechts met moeite te coördineren valt. Wel kwam duidelijk naar voren, dat de ouderen zelf over hun manier van leven en wonen willen beschikken. Dikke Dossiers Mevrouw Oranje vond het jammer dat er wel grote woorden en dikke dossiers over ouderenbeleid geproduceerd wor den, maar dat het praktische beleid vaak te kort schiet. Ook is het soms schrijnend, aldus de spreekster, dat een echtpaar niet meer bijeen kan blijven, omdat de man naar een verpleeghuis gaat, terwijl de vrouw in het verzor gingstehuis achterblijft. Men pleit dan ook voor gecombineerde huizen: zie kenhuis-verpleeghuis-verzorgingshuis. Het was een leerzame en gezellige ochtend, vonden de dames na afloop, en zij hopen net zo levenslustig oud te worden als mevrouw Oranje. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van zo.uutot i.uuuur.vanai supers Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. T In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. De Nederlandse Vereniging van We genbouwers afdeling grondwerk en de Vereniging van fabrikanten en hande laren in Bouwmachines, Mijn- en We- genbouwmachines en Transportmidde len BMWT organiseren op 29, 30 en 31 mei voor de achtste maal Technische Kontaktdagen. Het doel van de Technische Kontaktdagen is de deelne mers in de gelegenheid te stellen hun machines oj) actieve wijze te tonen aan een groot publiek van deskundigen en belangstellenden. Om dit doel te berei ken zullen ongeveer 80 handelaren en fabrikanten in de zandafgraving de Paltz te Soesterberg hun materieel ten toonstellen. De bezoekers (in 1985 25.000) kunnen dan de diverse moge lijkheden van de machines met elkaar vergelijken. Dit blijkt in de praktijk van onschatbare waarde, hetgeen het succes van de Technische Kontaktda gen verklaart. Ieder jaar wordt een thema gekozen, dat dit jaar luidt: "Grondverzet in beweging". De ope ning van de Technische Kontaktdagen op 29 mei zal worden verricht door mr. Pieter van Vollenhoven. Donderdag 22 mei wordt weer de be kende CDA-soos gehouden in Restau rant Van den Brink aan de Soester- bergsestraat 122. Aanvang 20.00 uur. Deze soos.' staat in het teken van de nieuwe CD A-fractie. Zoals gewoonlijk wordt de aanwezigen de gelegenheid gegeven problemen met het gemeente beleid ter kennis van de fractie te brengen en met de fractieleden te dis cussiëren. Zaterdag 24 mei en zondag 25 mei: HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komend weekend van zaterdag 08.00 uur tot zondag 24.00 uur waargenomen door: R. von Bartheld, Oranjelaan 33, tel. 13322. J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eèrst opbellen. Soesterberg 24 en 25 mei tot 26 mei 08.00 uur: G. P. J. de Kanter, Rademaker- straat 1, tel. 03463-1700. Apotheken Weekend- en nachtdienst 24 en 25 mei ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weede- straat 183, tel. 12487. Zaterdagochtend is tevens geopend: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. tel. 02154-12432. Tandarts Zaterdag 24 en zondag 25 mei van 13.00 - 13.30 uur: J. D. M. Eggink, Speenkruidstraat 41, tel. 13517. Dierenarts J. H. J. Meursing, Van Mecklen- burglaan 15, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155- 18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. 9 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartike- aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. m Soesterberg, Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Weekend-Opvangdienst Matschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 öf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartwég 23-25, »hilversum, tel. 035- 23493. Opvang, in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. JE. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch bereikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend: woensdag 9.00 - 12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12.00 uur. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderen). Postbus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-637285. Oppascentrale voor gehandicapten Kontaktadres: Elly Blitz, Prunuslaan 6,3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus Me vrouw H. H. Heibloem-Crames, Logo pediste, Smitsweg 3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt ieaere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Info teek Vangrail •Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach- tegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingentel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, te.20570. Maria Mariens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep 'Nieuw Leven Baarn', Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn" Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwegen, Korte Brinkweg 19, tel. 14583. f

Soester Courant | 1986 | | pagina 19