SH MEDE fes^zo gezien Commissie Welzijnsplanning wil nieuwe wijkvoorziening in Smitsveen Omwonenden vrezen toename lawaai Aanpak criminaliteit gehinderd door gebrek aan mankracht Bill van Engelenburg en Ab Blokzijl benoemd tot ereburger in Polen Bestuur Dorpshuis Soesterberg blijft zitten Concept Welzijnsplan 1987-1990 in de maak Auto door schrikreactie sloot in Veel lawaai, weinig vernielingen Na reconstructie Koningsweg Levend kruisje Receptie voor nieuwe directeur gemeentelijke sociale dienst Politie te gast in Commissie Bestuurszaken GLAS HANDEL Bij overdracht van ambulance: Klein bedrijf wil niet naar dure industrieterrein Show en discussie in de laatste talkshow van dit seizoen LET OP! Super aanbiedingen Honsbergen 64e JAARGANG NO. 38 WOENSDAG 21 ME11986 Abonnement per halfjaar f 12, Buiten Soest per halfjaar f24, Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest €DÜ Telefoon 02155-14152 Postgiro 126156 De commissie Welzijnsplanning onder leiding van de heer Zeegers zag geen kans de vorige week dinsdag op één avond klaar te komen met de beraad slagingen over het concept Welzijns plan 1987-1990. Op dinsdagavond 27 mei a.s. vergadert de commissie, die geheel uit burgers bestaat, verder in het openbaar, maar dan onder leiding van waarnemend voorzitter, de heer Bavinck. In maart werd de inspraakprocedure afgerond en in april hebben de taak groepen deze reacties verwerkt. De volgende maand hoopt men de defini tieve tekst klaar te hebben. Eén van de onderwerpen is een nieuwe wijkvoorziening in Smitsveen, waarbij een verhuizing wordt voorgesteld van de Praatpaal (Molenstraat), die dan door de Stichting Jeugdzorg volledig wordt omgebogen in buurt- en club huiswerk op brede basis. In dit nieuwe centrum zal voorts het bestaande werk (van/met minderhe den) kunnen worden voortgezet en uitgebreid. Daarnaast zal het 'n buurt- funktie voor het Smitsveen moeten vervullen. Bij de organisatorische op zet zal rekening moeten worden ge houden met de belangen van de Stich ting Jeugdzorg, de minderheden en de bewonersverenigingen. Voor deze drie geledingen moet op zich iets gedaan worden. Een combinatievorm verdient de voorkeur. Het op gang brengen van het overleg daartoe zal worden be vorderd. Crossterrein De inrichting van een crossterrein voor de oudere jeugd is een tweede discus siepunt voor de commissie Welzijns planning. Men vindt het noodzakelijk om tussen de kernen Soest en Soesterberg een oplossing te zoeken voor het ontbreken van een adequate voorziening. Zo mogelijk in samenwerking met de bij de Sportstichting aangesloten cros verenigingen. Onderwerp van discussie zijn vooral de milieu- en geluidseisen hierbij. Er zullen normen in acht genomen moeten worden die gelden voor het geluid van het wegverkeer in relatie tot de woon bebouwing. Tenslotte zullen eisen ge steld worden ten aanzien van het onderhoud aan de motoren om milieu vervuiling te voorkomen. Men denkt er ook over een fonds te stichten waaruit waardevolle voorwer pen kunnen worden bekostigd die van belang zijn voor de historie van Soest. Deze kunnen dan in de Oudheidkamer worden tentoongesteld. Uitvoerig werd stilgestaan bij het be houd van het Dorpshuis Soesterberg. Dat moet weer echt een huis 'van en voor het dorp' worden, vinden de tekst schrijvers van het Welzijnsplan. Het drie jaar geleden door de gemeen teraad goedgekeurde plan voor het Dorpshuis voorziet onder meer in een eigen ruimte voor de oudere jeugd, met een aparte ingang. Voor het vervullen van de buurtfunktie, alsmede voor het jeugd- en jongerenwerk, wordt een beroepskracht nodig geacht. Bibliotheek Het plan van het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Soest om een vast filiaal (in het Dorpshuis) in te wisselen tegen een mobiel filiaal, heeft voor veel beroering gezorgd. Aan het plan zijn positieve effecten verbonden, zoals een kostenbesparing en inzet van het mobiele filiaal in andere wijken. Evenwel zijn de consequenties van het plan, met name voor enkele bevol kingsgroepen (ouderen en gehandicap ten) van dien aard, dat het plan van het bibliotheekbestuur niet kan worden ondersteund. Er zal danook geen me dewerking aan worden verleend. Be vorderd zal worden dat de promotie van het belang van de bibliotheekvoor ziening hernieuwde aandacht krijgt. Verzorgingsunit In het kader van de provinciale plan ning van het aantal plaatsen in de verzorgingstehuizen zal er naar ge streefd worden het aantal plaatsen in Soest te handhaven. Op dit moment is er sprake van een lichte overbebed- ding, maar rond 1990 is dat overschot verdwenen. Het streven zal er vooral op gericht zijn binnen het voor Soest geldende aantal plaatsen een verzor gingsunit in Soesterberg te realiseren. Door een schrikreactie belandde een 22-jarige inwoner van Naarden donder dagavond met zijn auto in een sloot langs de Biltseweg. Met rug- en nek- klachten werd hij per ambulance naar het ziekenhuis Maarschalksbos in Baarn overgebracht. Het eenzijdig ongeval voltrok zich rond 22.00 uur. De bestuurder vertelde de politie geschrokken te zijn van een op de weg liggende doos. Toen hij ervoor Foto: Herman van Dam. wilde uitwijken en naar rechts stuurde, schampte de auto een boom, schoot de weg over en sloeg daarbij over de kop. Tenslotte kwam de wagen in een sloot aan de linkerkant van de weg tot stil stand, met de neus in de richting waar hij vandaan gekomen was (richting De Bilt). De bestuurder kon op eigen kracht uit de zwaar beschadigde auto komen. Deze werd later weggesleept. Luilak in Soest "Over het geheel viel het allemaal wel mee", is de reactie van de Soester politie op de traditionele Luilakviering door (voornamelijk) jongelui, die de Soester bevolking zaterdagochtend in alle vroegte wakker maakten. Veel vuurwerk, veel lawaai, weinig vernielingen, maar de politiemensen waren er toch met toegevoegde manschap pen de gehele nacht behoorlijk druk mee in de weer. Rotjes en ander vuurwerk ontplof ten in vrijwel alle wijken. Aan het Spinet was een groep jongens een auto aan het verplaatsen. Een 17-ja- rige jongen werd aangehouden we gens het lopen over auto's: hij had op één van de auto's zijn voetafdruk achtergelaten. Aan de Veenbesstraat werden de Kiwi-sluisjes vernield. Omdat dit dezelfde nacht werd geconstateerd, vermoedt de politie dat ook dit tot de Luilak-activiteiten behoorde. Bij C-Drie aan de Willaertstraat moest een ruit het ontgelden en in een voortuin aan de Van Hamelstraat werd een bloembak ter waarde van 60 gulden vernield. Op de Vredehof straat werd een in woner van Soest aangehouden, die op dat moment een wapen weggooi de in de bosjes. Het bleek een gela den punt 22 geweer te zijn. De man verklaarde met een kennis te zijn uitgeweest in Hilversum. De kennis was daar mishandeld en de Soester was daarop het geweer gaan halen om wraak te nemen. Zaterdagoch tend werd door een ambtenaar bij zondere wetten een onderzoek inge steld in de woning van de man. Er bleek een grote verzameling wa pens en munitie aanwezig te zijn, waaronder nog 124 patronen voor een punt 22 geweer, een plastic ko pie van een M16 met plastic patro nen, een oudere revolver met muni tie, drie pistolen, patronen en losse flodders voor diverse kalibers en een onbruikbaar geweer. De man verklaarde de wapens en munitie al jaren in huis te hebben, maar geen vergunning te bezitten. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Vuur- wapenwet. In verband met het onderzoek wilde de politie de identiteit van de man niet prijsge ven. Controle op caravans Vorige week vrijdag werd in Barne- veld door een aantal politiekorpsen ge zamenlijk een grote controle op recrea tievoertuigen uitgevoerd. Ook de Soes ter politie was daarbij vertegenwoor digd. Er werden 96 auto's met caravan of vouwwagen voor onderzoek aange houden. Bij 21 voertuigen werden één of meerdere ernstige gebreken gecon stateerd, hetgeen de bestuurders 35 processen-verbaal opleverde. Bovendien kregen 30 combinaties nog eens 51 waarschuwingen. Bromfietser loopt kaakfractuur op Vorige week raakte een zestienjarige bromfietser uit Soest betrokken bij een aanrijding op de Steenhoffstraat. Hij liep daarbij een kaakfraktuur en ver moedelijk een hersenschudding op en werd overgebracht naar het ziekenhuis Zonnegloren. De aanrijding ontstond rond 18.00 uur. De 22-jarige mevrouw F.H.M.D. wilde met haar auto rechtsaf een inrit inrijden. Zij zag daarbij de bromfietser door de onoverzichtelijke situatie over het hoofd, die in volle vaart tegen de auto botste. De bestuur ster raakte door de klap de macht over het stuur kwijt en kwam via een hek in een tuin terecht. Auto, bromfiets en hek liepen flinke schade op. De be stuurster kwam met de schrik vrij. Vorige week dinsdag werd in De Open Hof de inspraakavond voor het bestem mingsplan Koningsweg gehouden. Er was slechts een klein aantal belang stellenden aanwezig. De vragen die de bezoekers stelden, hadden voorname lijk betrekking op hun eigen woonsi tuaties. Omwonenden maakten wel duidelijk dat zij bij de uitvoering van het bestemmingsplan vrezen voor een toename van het lawaai bij de flats, omdat in de nieuwe situatie de Konings weg dichter bij de behuizing komt te liggen. Het nieuwe bestemmingsplan voor ziet in de aanpassing van een al twin tig jaar in diverse plannen vastgeleg de situatie voor het gedeelte Beckeringh- straat/hoek Koningsweg tot aan de Eigendomweg enerzijds; anderzijds in de doortrekking van de Koningsweg tot de Nieuwe weg. De sterke toename van het verkeer en de druk die dit legt op de woonomgeving maken het plan steeds aktueler. Op de bijeenkomst waren aanwezig wethouder drs. G. Plomp van ruimtelijke ordening en de heer W. Hulsbergen, die uitleg gaven over de inspraakprocedure. De heer J. van Gent, adjunct-directeur van gemeen tewerken, ging aan de hand van een tekening in op het plan, dat voorziet in een nieuwe parallelweg bij het in dustrieterrein, veranderde kruispunt situaties, aansluiting bij de Dorpsstreek en de aanleg van fietspaden ter weers zijden van de Koningsweg. Te dichtbij Op de kruispunten Vrijheidsweg/Cle- mensstr?.at en Dalweg/Koningsweg worden verkeerslichten geïnstalleerd om het oversteken veiliger te maken. Bewoners van de Johannes Poststraat zijn echter bang dat daardoor het ver keerslawaai bij de flats zal toenemen. Flatbewoners van de Veenbesstraat vinden dat in het nieuwe plan de Ko ningsweg te dicht bij de flats komt te liggen. Op de Koningsweg wordt over het algemeen te hard gereden, zo werd geconstateerd, maar de deskundigen vonden dat dat alleen kon worden op gelost door méér controle door de po litie en foto-apparatuur. Het bestem mingsplan maakt het straks niet meer mogelijk om vanuit de Eigendomweg links de Dorpsstreek in te rijden. Men moet dan eerst doorrijden naar het kruispunt Dalweg/Koningsweg. Niet passeren De Koningsweg krijgt een breedt van twee keer één rijstrook met een berm ertussen. Elke rijstrook is ongeveer drie meter breed. Passeren is dan niet meer mogelijk, tenzij men door de berm rijdt. Het is de bedoeling het plan gefaseerd uit te voeren, te beginnen bij de re constructie van de Koningsweg vanaf het kruispunt met de Dalweg tot en met de Dorpssstreek. In 1990 staat de laatste fase, de door trekking van de Koningsweg tot de Nieuweweg gepland. Het totale project is begroot op zo'n elf miljoen gulden, dat wellicht gedeeltelijk via subsidie door het rijk zal worden terugbetaald. Tot 18 juni heeft men de gelegenheid om schriftelijk bij burgemeester en wethouders bezwaar te maken tegen het ontwerp-bestemmingsplan Konings weg. Inbraak in medisch centrum Bij een inbraak in het medisch centrum aan de Rademakerstraat in Soester berg werd een geldkistje met 320 gul den inhoud ontvreemd. De onbekend gebleven dader forceerde een deur en nam, eenmaal binnen, uit een kast een geldkistje met inhoud weg. ndoor Gerard Paul Het is niet mijn gewoonte om wildvreem de dames op straat aan te spreken, zelfs niet als ze eenzaam en verlaten op een bankje in de zon zitten en ik daar toevallig ook in m'n eentje langs wandel. Maar toen een hartstochtelijke, ingehouden snik opklonk, juist toen ik langszij was, stond ik stokstijf stil. Op de bank zat een niet meer zo jonge vrouw, die haar geween trachtte te dempen in een grote zakdoek, waar mee ze vervolgens haar ogen depte. Een bril bungelde aan één poot uit de andere hand. "Let u maar niet op mij" schokschou derde ze en zuchtte hartgrondig. "Kan ik u niet ergens mee helpen?" vroeg ik enigszins uit het lood geslagen. "Mijn poesje is dood!" smeet ze er uit. Ze huilde nu met lange uithalen, waar bij ze haar tranen de vrije loop liet. De dijk was doorgebroken en ik nam er mijn gemak van. Zo'n stortvloed kan nooit lang aanhouden. Inderdaad snoot ze al gauw kordaat haar neus, droogde haar tranen en borg de zakdoek weg. "U zult me wel kinderachtig vinden, maar ik heb toch zo'n verdriet om dat poesje. Ik was er heel erg aan ge hecht. Ja, wat wil je, ze is veertien jaar bij me geweest. Ik kreeg haar als dotje poetskatoen van acht weken. Je moest haar toen de hele dag in de gaten houden, maar ik heb er erg veel plezier van gehad. Zo dol als zo'n jong ding te keer kan gaan. Later werd ze natuurlijk rustiger, net als wij zelf trou wens. Toen ze ziek werd, ben ik er mee naar de dierenarts geweest, maar dat heeft niet veel geholpen. Ze werd met de dag magerder en nou is ze dood." Even leek het of haar verdriet weer de overhand kreeg, maar ze slikte, haalde weinig damesachtig haar neus op en vervolgde op haast schuldbe wuste toon: "Ze ligt er nog net zo bij zoals ze ge storven is. In haar eigen mandje." Hulpzoekend keek ze omhoog en toen ik niet reageerde barstte ze los: "Ik kan mijn poes toch niet in de vuilnis bak stoppen? Niet lang daarna stond ik in een vreem de tuin een grafje te delven voor een poes die ik in levende lijve nooit ge zien had. "Moet er nog een kruisje op?" vroeg ik toen ik even mijn rug rechtte. Daar wilde ze niet van weten, "Maak het gat maar een beetje groter, dan zetten we dat conifeertje daar er bovenop." Ze knikte nadenkend en zei: "Zo'n levend aandenken spreekt me veel meer aan." Met ingang van 1 juni wordt de heer J. G. T. Engelberts de nieuwe cürékteur van de gemeentelijke sociale dienst. Momenteel is hij bij de g.s.d. werk zaam als chef buitendienst en tevens als waarnemend direkteur. De heer Engelberts (42) is de opvolger van de heer H. Hengeveld. Op don derdag 22 mei wordt vanaf 16.30 uur in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg gelegenheid gegeven afscheid te nemen van de heer Hengeveld en kennis te maken met de nieuwe direkteur. Vrije dagen, arbeidstijdverkorting, bureaudiensten adminstratieve werk zaamheden, werkdruk, etc. zijn nog maar enkele oorzaken waarom aangiften, kleine criminaliteit en da gelijkse overtredingen in "een klap per" verdwijnen en alleen maar "ge turfd" worden zonder dat een afdoende aanpak het gevolg is. Dat is de mening van politie-commis- saris J. K. Adema, die in de commis sie Algemene Bestuurszaken opening van zaken gaf over de problemen bij deSoester Politie. Het is niet meer zo dat alleen in de grote steden de kleine criminaliteit niet al tijd bestreden kan worden. Ook plaat sen als Soest krijgen meer en meer te maken met die tendens. De politie wil het tekort aan personeel enigszins opvangen door de bevolking zover te krijgen dat ze zich bewust worden van haar meldingsplicht en dat ze tevens bereid is om de mond open te doen bij het zien van kleine criminaliteit. Met het vandalismeproject, waarbij op scholen voorlichting wordt gegeven, hoopt de politie door die vicieuze cir kel te komen. Dit dillemma moet vol gens de heer Adema ook kunnen wor den doorbroken door meer politie op straat te brengen. Hij bedoelt daarmee het fenomeen de wijkagent. Voorheen had Soest vier wijkagenten, nu nog maar één. De wijkagent kan volgens commissaris Adema meer bereiken dan een sur veillerende politiefunctionaris, omdat de wijkagent in de meeste gevallen de betrokken mensen persoonlijk kent. Met meer wijkagenten verwacht de heer Adema doeltreffender te kunnen optreden tegen de kleine criminaliteit. Soesterberg Al eerder had burgemeester Scholten verklaard politiemensen vrij te maken voor de bescherming van Amerikaanse militairen in Soesterberg tijdens de Lybische kwestie. "Dat houdt wel in dat andere, dienst verlenende taken aan burgers in de gemeente Soest op een lager pitje ko men te staan." Commissielid Jan Visser maakte ernstige bezwaren tegen deze stelling- name. Met Raymond van Gelder (PvdA) vond hij dat Soesters die be lasting betalen volledig recht hebben op de gehele inzet van de Soester poli tie. Burgemeester Scholten vertelde dat hij het ministerie van binnenlandse zaken om meer faciliteiten had ge vraagd om aan het verzoek tot be scherming van Amerikanen te kun nen voldoen. Onlangs heeft hij via een telegram nogmaals bij de minister aangedrongen op een positief antwoord. Sloopauto's Een ander punt dat ter sprake kwam in het gesprek met de politie is het probleem van de sloopauto's op het trottoir vóór het bedrijf van de ge broeders Schut aan de Industrieweg. De heer Adema zei in deze machteloos te staan. "Het betalen van een boete schijnt goedkoper te zijn dan een goede opslagplaats voor sloopauto's. Raymond van Gelder weigerde zich hierbij neer te leggen. Hij vond "die vieze troep" schadelijk voor de andere bedrijven en vindt dat de gemeente harder moet optreden. Jan Visser (Progressief Soest) wilde voorts weten hoe de illegale lozing van mest in Soest wordt bestreden. Adema zei dat dit aan de betreffende instanties wordt doorgegeven in de provincie. Burgemeester Scholten merkte in dat verband op dat hij niet onder de indruk was van de provinciale activiteiten in deze. Bij 't breken der ruit sprak ik zekere gebeden 't kon haast niet anders of weg was de vrede 't vrouwtje zei toen dat kost je veel poen wie repareert er zó snel en zo goed als Van Ede? Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 16055 Of 184 29 EN WIJ KOMEN! Ab Blokzijl uit Soesterberg, coördina tor van de Stichting Midden-Nederland Helpt de Polen, is sinds Pinksteren ereburger van de Poolse stad Kozle. Bill van Engelenburg van de hulporga nisatie in het Amerikaanse Titusville [Florid^], partnerstad van Soest, kreeg dezelfde onderscheiding. Deze werd hen uitgereikt door de burgemeester van Kozle. Blokzijl en Van Engelenburg zijn, SSAMEN MET Dich Treffers uit Soest en Chris van Zeeland uit Utrecht, in Polen omdat ze daar een ambulance hebben afgele verd, die de Stichting heeft aange schaft uit de opbrengst van een aktie voor Polen in Titusville. De twee auto's, waarbij de ambulance, vertrokken zondagmiddag om drie uur uit Soesterberg. Behalve Blokzijl, Van Engelenburg, Treffers en Van Zeeland reisde ook een Pool mee, die een paar weken geleden met een gezelschap uit Kozle in Soest arriveerde op uitnodi ging van de stichting. Na een tiendaagse vakantie vertrok ken de Polen naar huis, echter zonder één van hen. Hij had verlenging van zijn visum gekregen, waardoor hij zijn in Nederland wonende zuster kon hel pen bij haar verhuizing. Na een voorspoedige reis kwam men om zes uur maandagochtend in Kozle aan, waar de gasten in één van de drie ziekenhuizen werden ontvangen. Later op de dag werd de ambulance officieel overgedragen en dat was een groot feest. Het leek wel of heel Kozle was uitgelopen om de ambulance te bewon deren, die naar Poolse begrippen niet minder is dan een paleisje op wielen. Over het algemeen is een ambulance daar niet meer dan een gewone auto die met primitieve middelen geschikt is gemaakt om er een patiënt liggend mee te vervoeren. Van een inrichting van de ambulance is nauwelijks spra ke. De auto die het Nederlandse gezel schap meebracht, is dan ook de mooi ste die in heel Polen rondrijdt. De dank van de bevolking van Kozle was dan ook groot, hetgeen tot uitdruk king werd gebracht door het toekennen van het ereburgerschap van de stad aan Blokzijl en Van Engelenburg. Uitnodiging Op zijn beurt bracht Bill van Engelen burg namens burgemeester Truman Scarborough van Titusville de uitnodi ging over aan zowel de burgemeester van Kozle als het hoofd van de drie ziekenhuizen in die stad voor een bezoek in november aan Titusville. De ambulance voor Kozle kon worden aangeschaft uit de opbrengst van een aktie in Titusville. Aanvankelijk zou de stichting een auto overnemen van de GGD Gouda, maar die bleek teveel ge breken te vertonen. Dankzij de mede werking van Chris Koene van de ambu lancedienst in Gouda kon een andere auto worden gekocht, afkomstig uit Leeuwarden. Deze was door een parti culiere vervoerder te koop aangebo den. De wagen werd helemaal nageke ken en opgeknapt en door het bedrijf Mevra in Bodegraven compleet inge richt ter waarde van vijftigduizend gulden. De ambulance zal voortaan dienst doen in Kozle. De bemanning zal worden opgeleid door deskundigen van een ambulancedienst uit Nederland. Van de reis, de aankomst, de officiële overdracht en het verblijf maakt Bill van Engeleburg een dia-reportage met de bedoeling er een klankbeeld van te maken dat in ieder geval in Titusville zal worden vertoond om de bevolking aan de noodzaak van blijvende hulp te herinneren. Het gezelschap wordt donderdag in Soesterberg terugverwacht. De splinternieuwe Commissie van Be roepsschriften heeft vrijdagmiddag een zitting gewijd aan Bodair b.v., het assemblagebedrijf voor plafondsyste men en verlichting aan de Korte Brink- weg 32a. Directeur S.L. Treffers vocht de beslissing van de gemeenteraad aan om hem geen ontheffing van de zone- verordening hinderwet te verlenen. Zijn grootste grief was, dat in gesprek ken met gemeente-ambtenaren, van wie hij er één met name noemde, niets was gebleken van bezwaren tegen ves tiging van het bedrijf in het voormalige aannemersbedrijf van de firma Schuur. "De gesprekken verliepen heel anders dan wat ik later te lezen kreeg in een brief van de gemeente, waarin stond, "dat er toch wel wat bezwaren bestonden", aldus de heer Treffers. Hij zei uit de gesprekken juist vertrouwen te hebben gekregen in een gunstige be slissing. Het bestuur van het Dorpshuis Soester berg heeft op 15 mei niet de sleutels in' geleverd zoals ze schriftelijk het ge meentebestuur had gemeld. "We heb ben diverse contacten gehad, dinsdag is het weer onderwerp van gesprek in het college en daarna hebben we een gesprek met het bestuur", aldus wet- De Soester Willem van Beuge, de meest miraculeuze scheepsmodellen- bouwer van Nederland, is eregast in de vijfde aflevering van "Soestand". Aan de hand van prachtige dia's zal hij don derdagavond 22 mei a.s. in het cultureel-creatief centrum aan de Wil laertstraat iets vertellen over zijn be zetenheid en vakmanschap. "Soestand" is een praatshow over Soester toestanden, de actuele stand van zaken in Soest. Het tweede belangrijke item in de talk show is "Eemland", waarover Sybren de Hoog (Baarn), de heer T. Roodhart (Eemnes) en Chris Uiterwijk (Soest) aan de tand worden gevoeld door de presentator. Tussendoor speelt en zingt het ver maarde Soester kwartet "Majapa" (zie foto) hollandse, originele liedjes en tapdancen Petra, Mira, Mans en Ju- dith o.l.v. C-driedocente Elly van Oijen. In het Witte Café, waar Jean-Marie van Staveren uit Soesterberg haar schilderijen exposeert, spelen de twee beste dammers van Soest om de hoog ste eer: de heren Chr. Bakker en J. den Os. De heer R. Entken verzorgt de analyse en houdt op het demonstratiebord in de theaterzaal de wedstrijd bij. De regie van "Soestand" is in handen van Jan Heerkens, produktie: Jan Visser en technische leiding: Piet Damen. Aan vang: 20.00 uur precies. De toegang is gratis. vindt u op de achterpagina. houder Frans Kingma (PvdA) in de Commissie Welzijn. Men probeert toch weer alle misverstanden uit de weg te ruimen en te bezien hoe men op behoorlijke wijze verder kan. Over de problematiek rondom het jeugdwerk moet meer duidelijkheid komen, terwijl de problemen rondom de bibliotheek lijken opgelost nu de po litieke wil is uitgesproken de biblio theekvoorziening te handhaven. "In ieder geval bestaat de bereidheid bij het College om naar oplossingen te zoe ken", deelde de welzijnswethouder mee op vragen van de commissie. Deze commissie kwam voor 't eerst bij el kaar in splinternieuwe samenstelling. Alleen de gezichten van mevrouw Meijer (PvdA) en de heer Krijger (VVDwaren niet nieuw. De overige leden, Weidema (VVD), Baks (CDA), Tomassen (PS), van Esseveld (D'66), Meilof (GPV), en Wijmenga (CDA), bleken weinig moeite te hebben met de agendapunten en snel ingevoerd te zijn in welzijnsza ken. Allen konden zich verenigen met de gemeentelijke activiteit om voort aan aanstootgevende leuze direct na melding te verwijderen. Kosten 25.000 gulden. De vraag was wie bepaalt of iets, of wat aanstootgevend is. Richtlijn daarvoor zijn vooral discriminerende en racistische teksten. Kingma over tuigde de commissie dat het meldpunt hiervoor gevestigd moet zijn bij de po litie, in relatie met de bestrijding van kleine criminaliteit, hoewel de Commissie Minderheden daar anders over denkt. Na afloop van de vergadering werd nog in beslotenheid vergaderd met het be stuur van C-drie. De heer Treffers liet op een vraag van commissievoorzitter mr. G.B. Spruit weten, dat hij wel met de gemeente in gesprek is geweest over vestiging van zijn bedrijf op het industrieterrein. De verkaveling van het terrein is echter te groot voor bedrijfjes zoals Bodair. De gemeente geeft liever geen kleine kavels uit. Ze geeft de voorkeur aan sa menwerking van drie of vier kleinere bedrijven met behoud van de kavel grootte, aldus de heer Treffers. Hinder Hij betoogde dat omwonenden onmoge lijk hinder konden hebben van ver keersoverlast. Evenzo wees hij op zijn onwetendheid dat de hinderwetvergun ning, die verleend was aan het vorige bedrijf in hetzelfde pand, vervallen was verklaard. Een vergunning die overigens gebonden is aan een persoon •en niet aan een bedrijf. De heer Treffers verbaasde zich er in dit verband over dat een veel groter be drijf, even verder op aan de Lange Brinkweg, wel een vergunning heeft. Bodair heeft nu bij de Raad van State schorsing gevraagd van de eventuele beslissing van het gemeentebestuur om het bedrijf onmiddelijk te sluiten. Dit schorsingsverzoek dient op 26 mei in Den Haag. De gemeenteraad zal het advies van de Beroepsschriftencommissie pas in au gustus behandelen. Stuurwagentje gestolen Namens de basisschool Bonifacius/- Kastanjehof werd aangifte gedaan van diefstal van een zogenaamd stuurwa gentje. Het werd door een onbekende bij de dependance aan de Parallellweg weggenomen en heeft een waarde van 200 gulden. KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-1 8/47

Soester Courant | 1986 | | pagina 1