Schoeman üJSi MET HET OOG OP UW BRIL. - ©/-/en HEB JE EEN HEREXAMEN?? schoot WONING kom eens met Schoeman praten! Gratis schokbrekertests en bandencontrole TRAMEI STUDIEBEGELEIDING Telefoon 02155-17089 Sportuitwisselingskoorts bij verenigingen waarneembaar lbrilmodef weer ioh ma (ItVriftJmqel 'l/ec6 ioerdten t Te koop gevraagd: Bij Kareisen Autobanden Rotary Club Soest-Baarn bouwt een garage voor het Bentinckfonds Vrijwilligers Vakature Bank Met Tramei in de buurt mag dat geen probleem zijn. De uitslag hangt af van een goede en tijdige voorbereiding! Veel aanmeldingen voor nieuwbouw Overhees Te gekke grote wijde T-SHIRTS liefde is niet blind KWIEK Hopman Masselman Groep 13e op Landelijke Wedstrijden PAGlNAd WOENSDAG 21 ME11986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST otaal ca. 65 m?) iken, c.v.-ruimte, kamers, waarvan ruime badkamer lijke douche, 2e air). Zolder met ie kamers (voor in overleg. -k.k. egen in bos- vrijstaande 968) geheel m3) voorzien :|e en royale ne hal, toilet, ge living parketvloer, van dubbele 'ne keuken oorzien van met ligbad. Verd.: 5e rote zolder- 'lijke entree, ren met een i. 140 m2. uitstekende 3 bijzonder of PRAK- Bderen legen nabi| win- ■istaand woon- gas met gara- 2onnige tuin, natuurstenen -kelder, toilet, jl 48 m2 met reuken met in- hine. koelkast, ap bijkeuken vaarvan 1 met ;r met ligbad, 2e toilet (ge- met vaste trap fels Het pand nde staat van teels voorzien Aanvaarding THEO DOBBEHOF 46 Zeer rustig gelegen moderne tussenwoning met voor- en achtertuin en inpandige schuur, glndeling: royaal entree, woon- Bramer met plavuizen, keuken met plavuizen, netjes onderhou den, toilet, kelderkast. 1e Verdie- ping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, 2e toilet, en opstelling voor de wasmachine. 2e Verdie- ping: zeer grote zolderkamer, met erg veel bergruimte. Het pand is geïsoleerd t.a.v. de be- i glazing op de begane grond en r t.a.v. de kap. Het geheel is goed onderhouden en in overleg te betrekken. Opp. 1.53 are. Vraagprijs f 132.500,- k.k. bad en 2e toilet, een kleinere en twee zeer ruime slaapkamers, via vaste trap naar 2e verdie ping: veel bergruimte en de mo gelijkheid om het aantal slaap kamers uit te breiden. De garage bevat de autostalling alsmede fietsenberging en de "natte hoek". f219.000,- k.k. BEETZLAAN 46 Een geheel te renoveren vrij staande villa met grote loods. Renovatieplan met kostenindika- tie op kantoor ter inzage. Vraagprijs f 185.000,-. AAGJE DEKENLAAN 11 Half vrijstaande villa met garage en goede zonligging, ge legen in een zeer rustige wijk. Het pand is voorzien van gas centrale verwarming. Indeling: entree, kelderkast, luxe toilet, zeer lichte en ruime L-vor- mige woonkamer met open haard en erker (openslaande deuren naar diepe achtertuin), moderne keuken met diverse luxe inbouw- apparatuur. Eerste verdieping: luxe en ruime badkamer met lig- CHORISTENPAD 51 Een zeer gunstig aan een water partij gelegen vrijstaande villa (bouwjaar 1977), met berging en een goed aangelegde tuin met diverse terrassen. Indeling: hal. toilet, zeer royale woonkamer met vide, open haard en via schuifpui toegang tot het terras. Zeer royale woon-eetkeuken met diverse inbouwapparatuur, bij keuken. Parterre: zeer grote L- vormige ouderslaapkamer met douche. 1e Verdieping: 2 slaap kamers, royale badkamer met ligbad en 2e toilet, bergkamer. Het geheel is in perfecte staat van onderhoud, voorzien van alle mogelijke vormen van isolatie, en door zijn ligging een unieke aanbieding te noemen. Vraagprijs f345.000,- k.k. Royale twee onder een kap met de volgende belang rijkste kenmerken: 1kavelgrootte meer dan 300 m2. 2. tuinligging Zuid/West. 3. Woonkamer 35 m2, 3slaapk., moderne badkamer en keuken. 4. Bouwjaar vanaf 1975. 5. Grage en/of carport. 6. Prijsindikatie max. f275.000,- kosten koper. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 13539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp. Leusden, Tiel er Komende vrijdag en zaterdag kan men bij Kareisen Autobanden aan de Veen- zoom 1 gratis de schokbrekers en de banden laten controleren. Men hoeft er geen afspraak voor te maken. Doorrijder aangehouden De 20-jarige H.V. uit Hilversum werd door de Soester politie op de Weegbree - straat aangehouden, nadat hij op de Kamperfoeliestraat de geparkeerde auto van H.K. uit Soest had aangere den en vervolgens was doorgereden. Getuigen hadden gezien hoe een witte personenauto tegen de geparkeerde auto opreed. De bestuurder reed door. Bij een onderzoek in de buurt vond de politie hem. De Hilversummer bleek zoveel te hebben gedronken dat een bloedproef noodzakelijk was. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Vrijdag 23 mei staan de testbanken vanaf 8.00 uur gereed tot 17.30 uur; op zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur. Het personeel van Kareisen test de schok brekers door de auto over een plaat te laten rijden, waardoor de auto wordt opgetild en vervolgens weer neerge zet. De banden worden gecontro leerd op spanning, diepte van het profiel en slijtage plekken. Er is vol doende personeel aanwezig, zodat men niet behoeft te wachten. Tijdens de controles kan men enkele Toyota Toerwagens bewonderen en een Opel Ascona 400 Ralley die op het buitenterrein staan opgesteld. Ook kan men kijken naar videofilms over het racen met dergelijke snelle wagens. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. In ieder dorp van ons land worden re gelmatig garages gebouwd. Het in aan bouw zijn van een garage aan de Schans in Soest is op zich dan ook niets bijzon ders en geen bericht in de pers waard. Waarom hiervan toch melding ge maakt? Wel, deze garage wordt gebouwd in opdracht van de Rotary Club Soest- Baarn en is bestemd voor het stallen van het nieuwe busje van het Bentinck fonds. Rotary is een club van personen, die afkomstig zijn uit verschillende secto ren van het beroeps- en zakenleven en die de samenleving op verschillende wijzen van dienst willen zijn. Een van deze manieren is in de plaats van vestiging van de club mee te hel pen projecten en voorzieningen tot stand te brengen, die voor deze plaats of voor een bepaalde groep of instel ling van groot nut zijn. Zo heeft deze Rotary Club ervoor ge zorgd dat enkele jaren geleden een busje kon worden aangeschaft voor het vervoer van ouderen in Baarn. Het tehuis voor gehandicapte kinderen "De Nieuwe Weg" te Soest werd meer dere malen de helpende hand geboden. En nu bouwt de club dus voor het Ben tinckfonds een garage, zodat het nieuwe busje van deze instelling het nood zakelijke onderdak krijgt. Het Bentinckfonds zorgt er ondermeer voor dat gehandicapten een sport kun nen beoefenen. De Rotary Club zal op dinsdag 3 juni a.s. de garage aan het bestuur van het Bentinckfonds overdragen. De vraag naar vrijwilligerswerk bij zieken- en verpleegtehuizen ia al vele jaren zeer groot. Uit een vorig jaar gehouden onderzoek onder de 507 zie ken- en verpleegtehuizen in Nederland deden 275 instellingen mee. Over de andere instellingen weten we niets met betrekking tot het aantal werkzame vrijwilligers. Wat uit het onderzoek naar voren is gekomen, mag dan ook niet zonder meer worden gezien als geldig voor alle instellingen in geheel Nederland. In het onderzoek melden slechts 20 in stellingen dat zij géén vrijwilligers hadden. De overige 255 instellingen hadden samen ongeveer 15.000 vrijwil ligers, zo'n 60 per instelling gemiddeld. Het aantal loopt in de praktijk uiteen van enkele vrijwilligers tot méér dan 200. Grote instellingen werken in het algemeen met meer vrijwilligers dan de kleinere. Vrijwilligers blijken van alle leeftijden te zijn: van nauwelijks 16 jaar (scho lieren voor patiëntenvervoer naar de kerkdiensten) tot een flink eind in de tachtig. Meer dan de helft van alle vrij willigers zijn echter vrouwen tussen 40 en 60 jaar. Mannen en jongeren zijn er veel min der. Van het totale aantal vrijwilligers is er op zeven vrouwen slechts één man aktief. Jongeren tot 25 jaar (zowel mannen als vrouwen) zijn er nog minder: één op de veertien vrijwil ligers. Verschillende vrouwen gaven te ken nen, dat ze graag meer mannen als vrijwilliger zouden zien. Vooral man nelijke bewoners van verpleegtehuizen hebben wel eens behoefte aan kontakt met mannen. Ook onder verpleegkun digen zijn mannen immers in de min derheid. Reden te meer voor mannen die belangstelling hebben voor vrijwil ligerswerk zich in verbinding te stellen met de Stichting Vrijwilligers Vakatu re Bank en te informeren naar werk in een zieken- of verpleegtehuis. Van zelfsprekend is de mogelijkheid ander werk te vinden ook volop aanwezig en ook daarover wil de vakaturebank u graag inlichten. De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank 1b gevestigd in het Cultureel Centrum C 3, Willaertstraat 49. Ope ningstijden IJn: maandag, dinsdag en donderdag van 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur. Op vrijdag van 11.00-12.30 uur. Het telefoonnummer is 12630. OndWfrMnde vakatures willen wij de- ze sm* onder uw aandacht brengen ll-drgppaepsmentor gevraagd bij de StidRtakg Opvang en Herstel Alcoholi- ei. 11-47 Bij dezelfde stichting wordt een pastoraal werker m.-vr. gevraagd als mede een maatschappelijk werker. 11-43 Bij de Nederlandse Vereniging van Slechthorenden wordt gevraagd een sociaal voelend mens die slechtho renden kan begeleiden in probleemsi tuaties. 9-603 Voor de verpleging van chronisch zieken tijdens Rode Kruis vakantie we ken worden vrijwilligers m.-vr. ge vraagd. 9-19 Verpleeg- en reaktiveringscen- trum in Amersfoort zoekt voor enkele verpleegartikelen aanvullende hulp, o.a. voor de afdelingen demente* be jaarden en lichamelijk gehandicapten. 9-5 Inrichting voor geestelijk gehandi capten vraagt vrijwilliger m.-vr. om geestelijk gehandicapten te begeleiden bij het zwemmen. De sportuitwisselingskoorts is bij vele Soester en Soesterbergse sportvereni gingen merkbaar. Nog een paar weken en dan is het zover. Dan komen weer vele jeugdige Duitse sportbeoefenaars naar Soest in het kader van de twee jaarlijkse sportuitwisseling met de Westfaalse plaats van dezelfde naam. Bij vele verenigingen wordt op dit mo ment gesleuteld aan de juiste samen stelling van de teams, want ofschoon deelnemen het belangrijkste is, wor den de prestaties ook niet uit het oog verloren. Vrijdag 6 juni komen de Duitse gasten, 270 sportbeoefenaars en 13 officieel genodigden, op het Sportpark Eemweg aan. Dat zal omstreeks 17.30 uur zijn. De gastgezinnen zijn dan ook aanwe zig. Na de officiële verwelkoming ver trekt men ongeveer om 19.00 uur naar de gastgezinnen. Officieus is het gebeuren die dag al 's morgens vroeg om 6 uur begonnen, Dan starten namelijk een aantal toer rijders van de Ren- en Toervereniging Tempo vanaf het clubgebouw om de ruim 300 kilometer naar het Duitse Soest af te leggen, daar hun Duitse vrienden te ontmoeten en vervolgens gezamenlijk naar Eemland terug te fietsen. Tegen 17 uur zullen ze op het sportpark Eemweg arriveren. Op de avond van 6 juni worden al twee onderdelen van het totale programma afgewerkt. In het Danscentrum Slinger land vinden vanaf 21 uur danswedstrij den plaats. Op hetzelfde tijdstip begint in de sporthal Beukendal de zaalvoet balwedstrijd. De hele zaterdag vinden overige wedstrijden plaats. Basketbal Evenals bij voorgaande uitwisselingen ontbreekt ook dit jaar basketbal niet. Om 13.00 uur zal op zaterdag 7 juni de 7-59 Voor de opvang van baby's, peu ters en kleuters van medewerkers van psychiatrische inrichting in Amersioori worden enkele vrijwilligers m.-vr. ge vraagd. Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend via de Stichting Vrijwil ligers Vakature Bank op de bekende openingstijden. Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. KIJK UIT Kom even langs voor A.N.W.B. ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874 eerste wedstrijd tussen de beide zuster steden beginnen. Tot ongeveer 15.30 uur kunnen de bezoekers ongetwijfeld genieten van twee spannende wedstrij den. Naast een jongensteam zal ook een meisjesteam strijden om de spor tieve eer. Het basketbalgebeuren vindt in de sporthal Beukendal plaats. De Red Stars levert als Soester ver eniging de spelers en speelsters voor beide ontmoetingen. De Red Stars heb ben het afgelopen seizoen een duide lijke opleving meegemaakt. Dit resul teerde in het behalen van verschillen de kampioenschappen en hoge eind klasseringen bij vele teams. Met veel enthousiasme wordt er nu alweer gewerkt aan het volgende seizoen. Eén van de zaken waar hard aan ge werkt wordt is het aanwinnen van vooral nieuwe meisjes aspiranten en welpen. Wanneer er jeugdige Soesters zijn die interesse voor de basketbal- sport hebben, dan zijn ze van harte welkom om tijdens de sportuitwisse- lingswedstrijd op die zaterdag eens een kijkje te komen nemen. Bestuursleden van de Red Stars zijn gaarne bereid verdere informatie te geven. Recreatief Een nieuw onderdeel in het uitwisse lingsprogramma is een recreatief ge beuren. Een tiental Duitse dames komt naar Soest om op zaterdag 7 juni een tweetal recreatieve sportaktiviteiten te beoefenen, 's Morgens om 10.00 uur vindt het binnengebeuren plaats, waarbij van Duitse zijde ook op volks- dansgebied een en ander gedemon streerd wordt. Plaats van handeling is het gymnastieklokaal aan de Paulus Potterlaan. 's Middags gaan de dames de duinen in om daar te trimmen. Dit recreatieve gedeelte van de sport uitwisseling valt niet onder de officiële puntentelling. Badminton De beide badmintonverenigingen B.C. Selby, Soest, en B.C. Badso, Soester- berg, vaardigen ieder zes jeugdleden af voor het team dat zaterdag 7 juni tussen 12 en 17 uur in de sportzaal De Bunt de strijd aanbindt tegen het Duitse team. Badminton is een ideale vrijetijdsbesteding maar ook een vol waardige wedstrijdsport, die zeer veel van de beoefenaar eist. Het is veruit de snelste zaalsport doordat met de lichte shuttle en het lichte racket via simpele polsbewegingen het gehele veld Kan worden bestreken. Badminton be tekent 'konstant in beweging zijn, voortdurend starten, lopen, afremmen, draaien, wenden en keren, terwijl tege lijkertijd slagbewegingen moeten wor den uitgevoerd. Bovendien moet zowel de shuttle als de tegenstander in het oog gehouden worden, zodat zeer weinig tijd beschikbaar is om de situatie te overzien en bliksemsnel een beslissing moet worden genomen, waarheen en met welke kracht de shuttle moet worden geslagen. Hiervoor is snelheid, behendigheid, maar ook een grote dosis uithoudingsvermogen, wilskracht, maar vooral concentratie nodig. Maar de beginselen zijn zeer eenvoudig en al vanaf het eerste be gin kan men een partij spelen. Men hoeft beslist geen superatleet te zijn om te ondervinden dat er geen betere manier is om je geheel uit te leven en alle beslommeringen te vergeten dan een partij badminton. In Soest wordt zowel de recreatie- als de wedstrijdsport volop beoefend. Bij B.C. Selby spelen ruim 200 senioren en junioren wekelijks hun partijtjes in de sportzaal van C-drie. Soesterbergse badmintonners maken, bij gebrek aan een passende akkommodatie in Soester- berg, gebruik van de sportzaal De Bunt in Soest. Wie meer wil weten wordt van harte uitgenodigd op zaterdag 7 juni tussen 12 en 17 uur in De Bunt. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij B.C.Selby, Gemshoorn 30, Soest, tel. 11464 of bij B.C.Selby, Plesmanstraat 56, Soester- berg, tel. 1915. Damesvoetbal De damesvoetbalwedstrijd vindt die zaterdag tussen 12.00 en 13.30 uur plaats op het sportpark aan de Eemweg. Het damesteam dat samengesteld is uit vertegenwoordigers van de vereni gingen s.o.Soest, SEC en VVZ, wil die dag op een sportieve manier proberen het geleden verlies twee jaar geleden in Duitsland revancheren. Het damesvoetbal in Soest zit duidelijk in de lift. Het team van s.o.Soest moet zelfs nog promotiewedstrijden spe len voor een plaats in de eerste klas, terwijl de teams van SEC en VVZ in hun klasse in de middenmoot eindig den. Auto bekrast Een bewoner van de Vinkenweg, A. J. deed bij de politie aangifte van ver nieling. Een onbekende had met een scherp voorwerp zijn auto bekrast, die voor zijn woning stond geparkeerd. Daardoor werd de linkerzijde van de auto schade toegebracht, die geschat wordt op 450 gulden. Vernielingen schoolgebouw Bij de politie werd aangifte gedaan van vernielingen aan het schoolgebouw van de Groen van Prinstererschool in de wijk 't Hart. De deuren van de berging van de school werden open gebroken, maar uit de berging wordt niets vermist. Ook moesten zestig dak pannen het ontgelden. Sinds 1 mei hebben al 55 mensen een aanmeldingsformulier bij de gemeen te ingediend voor een nieuwbouwwoning in Overhees III. Van die 55 waren er al 29 ingeschreven bij de gemeente en 16 ingeschreven maar hadden nog geen nummer. Verder waren er 10 mensen die helemaal nog niet in geschreven stonden. De 140 woningen in de koopsector kan men onderverdelen in 39 premie- A-woningen, 12 premie B-woningen, 72 vrije sectorwoningen en 18 kavels. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum hangen de tekeningen van de verschillende woningen en daar kan men u ook informeren over prijzen e.d. Aanmeldingsformulieren kan men in het INFOcentrum ook verkrijgen. UaJvu trJkQunXJ jcindeCe*t, uomx%f ~j- ja-a*- \l I EekJcort- moaJ^ucC rnakc\>u vnt*\MJca.oxi-jC.) ncaktH. &0- -têrn 6 wu.t. clc ètjoL 'cpeï&v me/ oujdeté, &pcL otru\, o£ <AïCc-h \cuvu I UiCt 1/oór lZ 'A/r op rjpj vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Herplaatsing wegens storende zetfouten. Nadat ik de brief gepost had vroeg ik me af of ik er goed aan gedaan had om zo te reageren. Niet zo lang geleden was ik bij iemand anders die iets dergelijks overkomen was, nog dezelfde avond op bezoek gegaan. De gelijkenis was inderdaad frappant, maar toch had ik heel anders gerea geerd. Er minder aandacht aan ge schonken of liever, er minder energie in gestopt. Toch was het beide keren even goed gemeend en voelde ik me min of meer betrokken bij wat er gebeurd ■was. En ineens zag ik het. De betrok kenheid verschilde. De ontvanger van de brief was weliswaar een goede be kende, maar niet zo'n intieme vriend ;als die waar ik direkt op afgestoven was. Je moet er toch ook niet aan den ken dat alle mensen waar je kontakt mee hebt, op de stoep staan zodra er in de huiselijke kring grote vreugde of plotseling verdriet heerst. Dat is niet de vorm waarin vriendschap en liefde tot hun recht komen. Een brief heeft voor de ontvanger de vrijblijvendheid in zich om die te lezen als het uitkomt en om die al of niet te beantwoorden. Ik merkte dat het in beide situaties zonder opzet een logisch gevolg was geweest op de bestaande re latie. Dit is de sleutel die past op elke situatie van rouw of vreugde en tege- gelijk een handvat voor het opheffen van onze verlegenheid. Omzien naar elkaar, ja natuurlijk. Maar niet plompverloren en zonder oefening. Ook niet achteloos oven aan elkaar ruiken en doorlopen als de gehr niet geheel overeenkomt met wat wij in ons hoofd hadden. Dat doen inderdaad de hondjes. Wie bedreven is in de liefde zal de ander ontzien en hem zijn rust gunnen. Maar ook terug blijven komen zo lang dat nodig is. De tijd alleen heelt weinig wonden. Daar heb je vrien den met luisterende oren voor nodig. Mensen bij wie je je verhaal kwijt kunt. Ook na een paar maanden en na een jaar. Zelfs na een paar jaar, als dat verdriet voor de buitenwereld al lang overschaduwd werd door ander leed. Deze vorm van liefde bedrijven is niet blind, maar vergt open ogen en een warm voelend hart. De gevolgen zijn voor beide 'partijen' even verrassend. Toestemming Midzomerfeest Koninginnelaan Burgemeester en Wethouders hebben de Winkelgroep 't Hart toestemming verleend om op zaterdag 14 juni tussen 10 en 16 uur aan de Koninginnelaan een Midzomerfeest te organiseren. drukwerk? [yj v centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* Tijdens het afgelopen Pinksterweekend is een zevental verkenners van de Hop man Masselman Groep er in geslaagd om de 13e plaats te behalen tijdens de Landelijke Scouting Wedstrijden in Ommen. Na de nodige voorbereidingen op het terrein aan de Sparrenlaan heeft een aantal verkenners op 19 en 20 april j.l. meegedaan aan de Regionale Scouting Wedstrijden op het kampeerterrein "De Paltz" in Soestduinen. Door hier de tweëde plaats te behalen (de Woud lopers uit Zeist werden de winnaars) hebben de verkenners de mogelijkheid gekregen om mfee te doen aan de Lan delijke Wedstrijden (L.S.W.). Deze wedstrijden zijn het afgelopen weekend gehouden in Ommen. In een driedaags programma, dat in het te ken stond van reizen in de tijd, moest er getoond worden wat men waard was met koken, het gebruiken van kaart en kompastechnieken, het oplossen van een wandel-puzzeltocht en het doen van allerlei spelen. Voor het eerst in het 41-jarig bestaan van de Hopman Masselman Groep wed er meegedaan aan de Landelijke Scouting Wedstrijden. Het behalen van de 13e plaats (van de 56 deelnemende groepen) is dan ook een prima prestatie. Voor informatie over de H.M.G. kan men bellen met dhr. L. de Vos, tel. 17803. Zaterdag 31 mei a.s. wast de H.M.G. weer auto's voor een rijksdaalder (bij van Oest).

Soester Courant | 1986 | | pagina 5