Film van de week Al|lA, SILVER STAR VIDEO YEAR OF THE DRAGON Bonthuis 'Classique' toont nieuw gezicht De Volvo 480 ES Examenstunt Baarns Lyceum Soester Boerendansgroep op folklore festival in Baarn VIDEO >'TOP 10 WOENSDAG 21 MEI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 9 Aktiviteiten winkeliers Centrum Baarn Heeft de heide op de Vuursche nog toekomst? 'Vrienden van Eemland' geeft de moed niet op Volvo-dealer Van der Lee presenteert met trots: Braderie in Baarn Bos en Duin VALUE 'Zo mooi als de maand mei is, zo lekker zijn onze banketbakkers produkten' Voetreflexmassage een wondermiddel? MkïevW'^'' kriane HET JAAR VAN DE DRAAK Stanley White is waarschijnlijk de meest onderscheiden smeris van het New Yorkse politiewezen. Zijn laatste opdracht is kei hard op te treden tegen gewelddadige bendes in Chinatown. Al snel heeft hij door dat deze "exotische" wereld, in de binnen stad één grote kriminele samenzwering is met bendeleiders zoals Joey Tai. Tai is één van de belangrijkste drugdealers van de wereld en vast van plan de New Yorks/Chinese maffia te gaan leiden. Stanley voelt de spanning groeien, maar deze keer is hij de baas en zeker niet van plan om te verliezen. 1. Rambo 2. A view to a kill 3. Return of the Jedi 4. Pale rider 5. Screwballs II W Runaway 7. Missing in action II (import) 8. Flesh and blood 9. American Ninja (import) 10. Chiller Zaterdag 24 mei staat in het teken van de folkloristische dansgroepen, (van 12.00 tot 16.30 uur). Woensdag 28 mei, (van 9.30 tot 21.00 uur) vindt er weer een uitgebreide Bra derie plaats in de centrum-straten en De Brink van Baarn. Vele aktiviteiten zullen plaatsvinden en aantrekkelijke aanbiedingen zullen worden gedaan. Zaterdag 31 mei zal er een optreden zijn van de "Square Dance Group" op de Brink. Tegelijkertijd zullen 2 jazz bands vanaf 14.00 uur al lopende door de Laanstraat, de Brinkstraat en de Nieuwstraat het publiek aangenaam vermaken. De bands die u aantreft zijn "Knijn" en "Eemjazz", beide uit Eem- nes. Zaterdag 7 juni (vanaf 14.00 uur), is de dag van 't Paard. Vele "aangespan nen" en "onder het zadel equipes" zullen weer acte de présence geven. Vanaf kasteel Groeneveld zal de stoet door de Centrum-straten en langs de bejaardentehuizen trekken. Zaterdag 14 juni is de Brinkstraat voor jong en oud aantrekkelijk want vanaf 14.00 uur staat daar een ouderwetse poppenkast. Zaterdag 21 juni is er een jeugdstraat- theater aan de kop van de Laanstraat bij de Nieuw Baamstraat, vanaf 14.00 uur. Koffiedrinken met de boswachter Zondag 15 mei organiseert boswachter André Wiersma weer zijn koffiedrin ken met de boswachter in het Kasteel Groeneveld te Baarn. Ter gelegenheid van de afsluiting van het seizoen krijgt deze laatste bij eenkomst een bijzonder tintje in de vorm van een dagprogramma met een lezing in de morgen en een fietstocht en wandeling in de middag. Op deze dag zal de boswachter u informeren over het wel en wee van de heidevelden in de omgeving van de Lage Vuursche. In het gebied van de Vuursche is de heide bijna net zo oud als de bewoning. Al voor het begin van de jaartelling kapten de bewoners het eiken-ber- kenbos. Zij verbouwden op de open grond graan, totdat het akkertje was uitgeput. Dan haalden zij een volgend stukje bos om. Op de oude plek groeide gras en graasde vee. Het hout kreeg geen kans opnieuw op te schieten. Tenslotte vormde zich een kruidachtig gewas: de heide. Door de eeuwen heen vermengden de boeren schapenmest uit de schaapskooien met plaggen van Kast opengebroken Een tot nog toe onbekend gebleven da der kwam door het openbreken van een gokkast in het bezit van 300 gulden. De kast met inhoud stond in een kantine op de vliegbasis Soesterberg. Namens de dienst Welzijnszorg werd bij de Ko ninklijke Marechaussee aangifte ge daan van vernieling en diefstal. Diefstallen bekend Tijdens verhoor door de Koninklijke Marechaussee van een twintigjarige man die werkzaam was geweest in het Officiers Casino in Soesterberg, beken de deze enkele keren kleine bedragen te hebben weggenomen uit de kas. Geld gestolen Een voormalig dienstplichtig militair uit Utrecht heeft tegenover de mare chaussee toegegeven geld te hebben gestolen uit de flipperkast in de kantine van het onderdeel in Soesterberg waar bij hij was ingedeeld. Onbekend bleef om hoeveel geld het gaat. Tijdens het verhoor zei de man te weten dat ook an deren de kast leeghaalden. De man kreeg een proces-verbaal. De mare chaussee zet het onderzoek voort. de hei; in de winter als het vee moest worden bijgevoerd werd de hei ge maaid. De vele honderden hectares heideter- rein die de Vuursche vroeger kende bestonden toen dus bij de gratie van de toenmalige landbouwmethoden. Nadat in het begin van deze eeuw de kunstmest in gebruik kwam, geraakte de hei echter in onbruik. De schapen verdwenen uit de 'velden', er werden geen plaggen meer gestoken en er werd niet meer gemaaid. Het enige stukje hei van betekenis ligt momenteel op de Stulp. Deze 50 ha. is alles wat er nog over is van de eens zo uitgestrekte heidevelden van de Vuur sche. Ondanks alle moderne middelen lijkt het oeroude systeem van begrazen, maaien en plaggen onvervangbaar te zijn. Daarom heeft Staatsbosbeheer in de Stulp deze draad weer opgenomen en is weer begonnen met begrazing. Als je ziet hoe groot en aktief de verenigingen zijn op het gebied van watersport en recreatie, dan is een organisatie als de onze zeker nodig om de hoogstnoodzakelijke tegendruk te bieden', aldus de voorzitter van de milieuvereniging 'Vrienden van Eem- land', de heer Schuring, tijdens de jaarvergadering in Baarn. Aan de hand van twee geografische kaartjes toonde Sybren de Hoog aan hoe het natuurgebied vermindert in de regio de afgelopen jaren, ondanks al lerlei beloftes en garanties in het Streekplan. Statenlid Ans Holleman uit Soest maak te het bestuur een compliment voor de gedegen manier waarop de Vereniging had gereageerd op het nieuwe Streek plan. De heer Schuring vertelde dat het ledental [150] van de Vereniging elke maand afnam, propaganda hard nodig is en het bestuur behoefte heeft aan nieuwe, enthousiaste medewerkers. De financiële positie is gunstig en dat was een reden om de aanwezigen een vegetarische maaltijd aan te bieden. Over deze ontwikkelingen zal André Wiersma u tijdens de lezing, welke be gint om 10.30 uur in de Boomkamer van het Kasteel Groeneveld, informeren. Zoals gewoonlijk zijn de kosten hiervan 2,50 per persoon waarvoor u tevens een kopje koffie krijgt. Om hetheidebeheer in al haar facetten te kunnen bekijken start om 12.00 uur een fietstocht met als eindbestemming de heidevelden van de Stulp. De boswachter zal u het een en ander daar in de praktijk laten zien. De kosten voor de fietstocht en wande ling bedragen ƒ10,- per persoon, waar voor u tevens een heerlijke picknick in het bos aangeboden krijgt. Het middagprogramma, dat alleen met droog weer doorgaat, zal om pl.m. 15.00 uur nabij het dorp de Lage Vuursche afgesloten worden. In ver band met de voorbereiding hiervan tijdig reserveren voor de ^fietstocht op nummer 02154-21192. De bedoeling hiervan is aan te geven hoe belangrijk het is in onze maat schappij minder vlees te eten gezien de problemen die de vleesproduktie ople vert voor het milieu. Chris Uiterwijk vroeg aandacht voor het verzet tegen de doortrekking van het Breemeentje en de voorzitter ont hulde iets van de plannen die bestaan om de tweejarige Eemlanddag in het najaar te organiseren met als thema 'Amersfoort - Groeistad' Hij vroeg zich af of alle Eemlandge- meenten wel zo gelukkig zijn met het rijksbeleid voor Amersfoort en wil deze vraag voorleggen aan een forum van wethouders van Ruimtelijke Orde ning in dit gebied. Plaats en tijdstip worden binnenkort nader bekend gemaakt. Na afloop van de voortreffelijke maal tijd hield de heer Ton Rennen een inte ressante lezing over 'Landbouw en natuur: vrienden of vijanden?'. De heer Rennen is stafmedewerker van het Centrum Landbouw en Milieu in Utrecht. Eemlanddag in het najaar Volvo presenteert met trots een geheel nieuw produkt: de Volvo 480 ES. Dank zij het vooruitstrevende ontwerp, dat vol'edig is gebaseerd op de hoekstenen van Volvo's veiligheids- en kwaliteitsfi losofie, is de 480 ES qua concept even uniek als zijn exclusieve styling doet vermoeden. Perfecte rij-eigenschappen. Door perfectionering van het voorwiel- aandrijvings-concept is Volvo erin ge slaagd de 480 ES rij-eigenschappen te geven die op z'n minst het hoge niveau evenaren dat zijn voorgangers interna tionale faam heeft bezorgd. Dit bete kent dat grote aandacht is besteed aan het aspect van de actieve veiligheid. Comfort De nieuwe 480 ES heeft een fraai ge stroomlijnde carrosserie, een uitste kende rijcomfort, en een ruim interieur. De 480 ES heeft een motor met een gecomputeriseerd motorbe sturingssysteem, dat alle opdrachten en beslissingen verwerkt en uitvoert. De 480 ES biedt tevens riante en veel zijdige mogelijkheden om bagage te vervoeren Volvo veiligheid De veiligheid die door de 480 ES wordt geboden staat op een hoog peil. Door het gebruik van lichte en uiterst sterke materialen, waardoor passieve veiligheid verder werd vergroot en daarmee tevens de overlevingskansen van de inzittenden bij ongevallen. Uitrusting Met zijn standaarduitrusting moet de Volvo 480 ES worden gerekend tot de meest complete auto's van de laatste jaren. De auto heeft sportief geprofi leerde voorstoelen met verstelbare len- desteunen en verwarmingselementen in zitting en rugleuning. Achterin be vinden zich twee afzonderlijke stoelen met verstelbare rugleuningen, die door dat zij ook neergeklapt kunnen wor den, extra mogelijkheden bieden voor het vervoer van bagage. De standaarduit rusting omvat verder een elektronisch gestuurde benzine-inspuiting en een elektronisch ontstekingssysteem. Plus elektrisch bediende ruiten en een centraal portiervergrendelingssys- teem. Een inbraak-alarmsysteem en afsluitbare opbergruimten voor het veilig in de auto bewaren van waarde volle voorwerpen. Schijfremmen op alle vier wielen. 480 ES beantwoordt qua uitrusting en techniek aan de aller hoogste eisen. Nieuw concept Als Volvo is hij ruim en comfortabel en biedt een betere accomodatie dan het traditionele 2 2 ontwerp Superieure rijkwaliteiten Voorwielaandrijving levert een ruim tebesparing op. Dit maakte het mogelijk een ruim interieur te ontwer pen binnen compacte buitenafmetin gen. Een laag gewicht is een ander voordeel van voorwielaangedreven au to's. De aërodynamische vorm van de nieuwe 480 ES draagt in aanzienlijke mate bij tot de uitstekende rijkwalitei ten. Zo zorgt de gestroomlijnde carrosserie voor een minimaal windge ruis in het comfortabele inzittenden compartiment, een niet noemenswaar dige zijwindgevoeligheid en een grote stabiliteit bij hoge snelheden. Een auto die onmiskenbaar alle bekende Volvo eigenschappen op het punt van kwaliteit, veiligheid en hoogstaande techniek in zich verenigt. De 480 ES is op maat gesneden voor een enthousias te rijstijl. Het bochtgedrag is neutraal tot licht onderstuurd. Zelfs wanneer bij hoge snelheid midden in een bocht krachtig wordt geremd, reageert de auto met niet meer dan een lichte en alles behalve alarmerende binnenwaartse beweging van de neus, aangezien de voorwielgeometrie voor een zelfcorri gerende werking zorgt. Ook de stuurin richting is afgestemd op het karakter van de auto. De exacte bekrachtiging zorgt dat de bestuurder een uitstekend wegcontact behoudt. Pittige prestaties Op de kwaliteit van het schakelen zal zelfs de verwende automobilist niets kunnen aanmerken. De licht te bedienen vijfversnellingsbak neen korte schakelwegen en brengt het motorkoppel via de versnellingen over om zodoende de 480 ES een snelle ac celeratie en een hoge topsnelheid te ge ven. De injectiemotor heeft een lage in wendige wrijving en een hoge brandstofeconomie Luxe en functionaliteit Het interieur is op luxe en functionali teit ontworpen, vanaf de verstelbare sportkuipstoelen tot de afstandsbedie ning van de buitenspiegels, het achter- klepslot en de benzinevuldop. Vanaf het enigszins gebogen instrumentenpa neel, tot en met de afzonderlijke ach terzittingen met verstelbare rugleunin gen. Getint glas beschermt het inte rieur tegen directe zonnewarmte, ter wijl een effectieve verwarmings- en ventilatiesysteem met 19 luchtuit- stroom-openingen en aan aanjager met drie snelheden voor een comfortabel interieur in elk jaargetijde zorgt. De mogelijkheden voor bagagevervoer die de in twee delen neerklapbare achter bank biedt zijn uniek. De vloer en de bagageruimte zijn bekleed met dik, slijtvast tapijt, terwijl velours wordt gebruikt voor de bekleding van de stoe len. Elektronische instrumenten waar schuwen tijdig bij een technische sto ring en vertellen de bestuurder zelfs hoeveel kilometers de auto nog kan rij den voordat de volgende tankstop no dig is. Stuurbekrachtiging en een ver stelbaar stuurwiel zijn waardevolle voorzieningen die ertoe bijdragen dat het bestuurderscomfort op een zeer hoog niveau staat. Het instrumenten paneel is voorzien van een controle- en waarschuwingssysteem voor alle vitale motorfuncties. Dit z.g. "elektro nische Informatiecentrum" geeft een continu overzicht van de stand van zaken onder de motorkap, zoals het motoroliepeil en nog zeven andere be langrijke condities die door het instel len van een keuzeschakelaar kunnen worden bewaakt. Volvo traditie De hoge prioriteit die Volvo aan de vei ligheid van de inzittenden geeft, blijkt uit de twee sterke stalen buizen die in elk portier zijn ingebouwd. Deze ter hoogte van de taillelijn en op gemiddel de bumperhoogte aangebrachte profie len beschermen de inzittenden tegen de gevolgen van een flankbotsing, wat het op een na meest voorkomende type aanrijding is. Geheel volgens de Volvo traditie zijn aan de voor- en achterzijde schokabsorberende bumpers gemon teerd, die bescherming bieden aan de inzittenden en bij kleinere aanrijdin gen. Op woensdag 28 mei organiseert de Winkeliersvereniging Centrum Baarn weer een grootse braderie. Weer ruim 150 kraampjes zullen er zijn, waar u vele aantrekkelijke aanbiedingen zul len worden gedaan. Ook zullen er di verse demonstraties en meerdere acti viteiten worden georganiseerd. U bent er welkom van 9.00 tot 21.00 uur. Een eetfestijn vormde het onmiskenbare hoogtepunt van de examenstunt, die de leerlingen van de hoogste klassen van het Baarns Lyceum vorige week donder dag hielden. Alle leerlingen werden getrakteerd op zelfgebakken cakes, taarten en andere lekkernijen met een glaasje fris of limonade. De vingers werden daar bij letterlijk afgelikt. Voorafgaand aan het eetfestijn hadden de eindexamenkan- FotoHerman van Dam didaten zichzelf vergast op een uitgebreid ontbijt in de kantine. Het feest werd. nog meer luister bijgezet door het optreden van een popgroep; videofilms (waar onder één die gemaakt was door de kandidaten) die non-stop op monitoren ge draaid werden maakten de stunt, gezieij de reakties van de leerlingen, compleet. Een aantal weken geleden, om precies te zijn op 18 april j.1., opende de heer H. Schaap de deuren van Bonthuis Classique om het nieuwe gezicht van de zaak aan het publiek te tonen. De honderden genodigden die die dag een kijkje kwamen nemen, konden hem terecht feliciteren met de verjon gingskuur die interieur en assortiment hadden ondergaan. Met plezier kijkt de heer Schaap nog terug op die dag. "Maar", glundert hij, "iedereen is het erover eens dat de sfeer is gebleven." Het interieur van Bonthuis Classique heeft de donkere tinten van de zestiger jaren achter zich gelaten en zich gehuld in de lichte en warme kleuren en ma terialen van deze tijd. Daar is niet slechts toe overgegaan om de zaak "eigen tijds" te maken, maar ook om een jonger publiek te trekken. "Wij mikken dus niet alleen op verjonging van de winkel, maar ook op verjonging van ons klantenbestand'zegt de heer Schaap. "Vergeet niet, dat we de enige bontzaak zijn in Baarn en daarom wil len we bewust ook de bontzaak zijn voor alle vrouwen in Baarn, die van bont houden". Volgens de heer Schaap blijft bont in, hoe mensen er ook over den ken en hoe beladen het onderwerp ook is. De bontafdeling vindt men achter in de zaak, waar een uitgelezen serie bont mantels en boa's hangen. Tijdens de zomermaanden kunnen de bontmantels in bewaring worden gegeven tot het weer tijd wordt om ze te gaan dragen. Ook voor reparaties is Bonthuis Clas sique het aangewezen adres en is men uitgekeken op de snit van de bontjas, dan kan deze getransformeerd of ge moderniseerd worden, al naar ge lang de smaak van de draagster of De Soester groep geeft een show weg op zaterdag 24 mei v.a. 21.30 uur voor jong en oud. Bosstraat 80 - Soest Bonthuis Classique vormt een aan- winst voor de Laanstraat. FotoGoos van der Wilt. drager en de mogelijkheden die de mantel biedt. Daarbij wordt van te voren altijd een advies gegeven, zodat de eigenaar van de bontmantel goed op de hoogte is. Alle veranderingen of reparaties worden bovendien op eigen atelier uitgevoerd. Lederwaren Behalve bont heeft Classique ook een groot assortiment lederwaren van het betere genre. Met gepaste trots vertelt de heer Schaap, dat Classique voor Baarn het dealerschap van de merkartikelen van "Laurent David" heeft verworven. Bij de heropening was de collectie nog niet geheel vol ledig, maar dat is op dit moment wel het geval. De gemoderniseerde en 's avonds fraai verlichte etalage laat deze ari'kelen, die variëren van tas sen tot portefeuilles en sleutelhangers, goed tot hun recht komen. De materia len die "Laurent David" gebruikt zijn leer en een hoogwaardige kwaliteit kunststof of een combinatie daarvan. Het resultaat is mede dat er artikelen bij zijn voor de kleine en de grote beurs en dat voor zowel dames als heren. De collectie slaat volgens de heer Schaap zeer god aan bij het win kelend publiek. "Dat komt ook", zégt hij, "omdat wij voor alle problemen terstond een oplossing proberen te zoe ken. Dat geldt voor het bont maar ook voor de lederwaren. Vertoont een bij ons aangekocht artikel een manke ment, dan doen we daar niet moeilijk over, maar krijgt de klant er een nieuw artikel voor in de plaats. Ook bij het bont is bij ons stelregel, dat problemen op korte termijn worden opgelost. Dat is de kracht van onze service en dat willen we graag zo houden" 40 Jaar Bonthuis Classique, ooit begonnen in een gesloten huis, is gevestigd aan de Laanstraat 35. De zaak is er in Baarn vanaf 1947 toen de heer Van Tent er zijn bonthuis begon. De heer Schaap kwam een kleine tien jaar later bij hem in dienst en nam de winkel in 1975 over. Volgend jaar bestaat Bonthuis Classique dus 40 jaar; een feit, waar aan de heer Schaap af en toe al even moet denken. Natuurlijk is het op dit moment nog te vroeg, om al naar vo ren te brengen hoe dit achtste lustrum zal worden gevierd. Feit blijft, dat Bonthuis Classique in haar nieuwe ge daante een ware aanwinst vormt voor de Baarnse Laanstraat-promenade. Wederom organiseert de Winkeliers vereniging Centrum Baarn in de cen trumstraten van Baarn een folklore festival. Op zaterdag 24 mei zullen drie grote folklore dansgroepen optreden. Uit Gaandereri zullen de "Huppel- klumpkes"' korr)en,-,opi-van 11.00 tot 16-.30 uur op te treden. Deze groep ge niet internationale bekendheid en is ook reeds enige malen op de televisie te zien geweest. Zij hebben opgetreden in o.a. Turkije, Engeland, Duitsland en natuurlijk vaak in eigen land, waaron der reeds tweemaal in Baarn. Uit Zandvoort is aanwezig de Folklore vereniging "De Wurf". De boerendans- groep zal optreden in originele Zand- voortse klederdracht. Deze groep maakt onderdeel uit van een volksto neelgroep die ook nog "klederdrachten schouwen" verzorgt met als doel de folkloristische tradities te handhaven. Dichter in de buurt maar daarom niet minder aantrekkelijk is de "Soester Boerendansgroep". Met een tweeledig doel is deze groep in 1958 opgericht, namelijk het behoud van de oude Soes ter drachten (het Soester pak) voor de vrouwen gekenmerkt door de tfiërkah'te- muts, dé bbof'; (hét gouden borstSierraaden"het ^oudëri' kruis, voor de mannen het zwarte pak en de zwarte pet. Het tweede doel is de dan sen die rond 1900 nog in zwang waren voor de toekomst te bewaren. Steeds vaker neemt de Soester Boerendans- groep deel aan folkloristische feesten in binnen- en buitenland, waar zij met "Babyloontje" en vele andere dansen uit Eemland het oude Soest laten herle ven. Vanaf 13.00 uur zijn ook zij aanwe zig in het centrum van Baarn. Voor liefhebbers van folklore is deze zaterdag de 24ste mei dus een echte mu st. Voor liefhebbers van folklore is deze zaterdag de 24ste mei dus een echte must. Onder dit motto heeft de Baarnse banketbakker Jos Hendricksen zijn he le etalage aangepast. Hij wil hiermee aantonen hoe mooi en creatief het ban ketbakkers vak is. Vooral nu zoveel jongens en meisjes de scholen verlaten en hun keus moeten bepalen en een be roep moeten kiezen, Dit kan misschien een aanleiding zijn om dit mooie crea tieve vak te kiezen. Als tweede punt wil deze Baarnse banketbakker kwaliteits- produkten vergelijken met de natuur. De natuur laat zich niet tegenhouden om de kwaliteit die ze heeft te laten zien. Iedereen die langs de etalages loopt moet even stil blijven staan om net als in de natuur te kunnen genieten van de ze produkten. Het werkstuk wat nu in de etalage staat is zeker de moeite waard om even te bekijken. Het is ge maakt van marsepein en chocolade. Het is een voorjaarsstuk, een vijver met als achtergrond riet met die bruine pluimen erin. Op het water liggen mooie grote waterlelies zowel in bloei als in knop. Het geheel is werkelijk een plaatje om te zien. Het is tevens een mooie gelegenheid een kijkje te nemen als u toch naar de braderie gaat. Want tijdens de brade rie heeft banketbakker Jos Hendrick sen nog meer aktiviteiten. Hij staat de gehele dag buiten te bakken. De be kende oliebollen die door het gehele Gooi bekend staan, appelbeignets, ap pelflappen etc. Voor de hartige smaak broodje croquette, saucijzen, salade broodjes. Voor diegene die nog een gokje willen wagen kan men ook bij banketbakker Jos Hendricksen terecht. "Voor iedere goede klap gratis een appelflap. Zowel voor de dames als voor kinderen. De mannen moeten natuurlijk wel bovenin slaan. Al met al: banketbak kerij Jos Hendricksen met zijn mede- werkers(ters) doen er alles aan om u te laten genieten van puur natuur, kwali- teitsprodukten van pure natuurlijke roomboter, als van service en bediening. Inderdaad noemen sommigen voetre flexmassage een wondermiddel. Voor anderen is het een fijne en ontspannen de methode om het lichaam in balans te brengen en te houden. Feitelijk helpt voetreflexmassage de natuur een handje. Door drukken masseren wordt energie gestuurd. Deze energie gaat via banen naar die plaats of dat orgaan die de oorzaak zijn van de klachten. Dit kan in zeer vele gevallen leiden tot verbetering van de klachten, verlich ting van de pijn, ontspanning of het op gang brengen van vitaliteit. Een me thode met eindeloos veel mogelijkhe den, gebaseerd op de eeuwenoude Chi nese massage. Behandeling De behandeling start met het bekijken van de voeten en wordt vervolgd met het onderzoeken van de reflexen van de voeten. Dit gebeurt door middel van het uitoefenen van een stevige druk met de duim. Hierna volgt het masse ren op de plaats van de klacht en het bespreken van de reacties die de massage oproept. Gemiddeld duurt een behandeling ongeveer een uur. Ervaringen Er zijn frappante resultaten geboekt met migraine, voorhoofdsholte-ontste king, allergie, slapeloosheid en menstruatieproblemen. Kortom een breed scala aan klachten die verlicht en verholpen konden worden. Als men wil kennismaken met deze succesvolle methode, dan kan men een gratis be handeling krijgen van een gediplo meerd voetreflextherapeute. Op 28 mei op de braderie in Baarn kan men tussen 13.00 en 18.00 uur in het Baarns Reformhuis terecht. Voor informatie of afspraken kan men bellen met P. Oosterbaan, tel. 02154-15047.

Soester Courant | 1986 | | pagina 9