•f wsper van oosten KLEURENFOTO'S AL 5 JAAR UIT EIGEN KLEUREN-LABORATORIUM Gezamenlijk concert Soester Muziekgezelschap Jongerenkoor Soester veen Theatergroep in Soester openluchttheater Speeldoos Hoe maakt u weer kans op een ton? (f100.000,-) WOENSDAG 28 ME11986 SOESTER COURANT PAGINA 11 -- - Breng nu uw kleurenrolletje bij Foto van Oosten enindien u alles direkt 2 x laat afdrukken de 2e set foto's slechts voor f 0.49 per stuk* 'Ons Lowietje heeft een engel gezien" Unieke samenwerking jonge musici Donderdag 29 mei, 21.00 uur: Filmhuis 'Stavisky' van Alain Resnais Try-outs en première op 26, 27, 28, en 29 juni Eenmalige theateravond met Josine van Dalsum voor Amnesty International in Baarn Docentenconcert R.M.A. Poppenshow in C-drie Impressie van een expositie in C-drie Tentoonstelling werk Jean-Marie van Staveren feestelijk en ruim Jean Efflam Bavouzet treedt op in Piano-Zomerfestival 1986 fotografie winkel studio kleurenlab geldt dus niet voor nabestellingen U weet het toch al? Bij ons: 1Betere kwaliteit kleurenfoto's. 2. Veilig. Films blijven in huis, worden niet opgestuurd. 3. Voor 10.00 uur brengen dezelfde dag gereed, ook op zaterdag. 4. Weekendservice. Uw film vóór zondag 24.00 uur in onze brievenbus maandag na 4 uur gereed. alléén Van Oosten fotografièTYlegenover nieuwe winkels Soest Zuid. in Soesterbergsestraat 57 Soesterbergsestraat 57 - 3768 EB Soest - Tel. 02155-13109 Cultureel Creatief Centrum Politiek Juni 1986 wordt een spannende maand voor C-drie. Op donderdag 19 juni be slist de Gemeenteraad over het raads voorstel (8 pagina's) RV 86-126 "Voor stel tot verhoging van het subsidie aan de Stichting C-drie. Het is erop of eronder, want zo kan het niet langer. Wordt C-drie en echt hoogwaardig cultureel creatief centrum voor een gemeente van 40.000 inwoners of wordt het helemaal niets? Dat is de kernvraag. De tekst van het raadsvoor stel, dat door afdeling VI is voorbereid, wordt deze weken in twee raadscom missies besproken: Welzijn en Finan ciën. Expositie De Soesterbergse kunstenares Jean- Marie van Staveren exposeert in het Witte Café tot en met 20 juni haar schilderijen. Volgende week verschijnt in dit blad een interview met haar. 'Frisse Jongens' Het theaterduo "Frisse Jongens" brengt donderdag 29 mei in Theater De Fiint te Amersfoort het stuk "Ons Lo wietje heeft een engel gezien". Bavo Galama en Titus Tiel Groenestege zul len dat het publiek wederom laten ba lanceren op het randje van ontroering en de schaterlach. De voorstelling be gint om 20.15 uur, ingang Coninck- straat. In "Ons Lowietje heeft een engel ge zien" gaat het om drie duo's: drie keer twee mensen die niet zonder elkaar kunnen maar ook niet goed weten hoe ze wel met elkaar om moeten gaan. Ge bruikmakend van uiterst sobere mid delen verweven Bavo Galama en Titus Tiel Groenestege drie absurde, schok kende maar steeds ongewone verhalen tot een bijzondere voorstelling. Sinds het jonge theaterduo "Frisse Jongens" in 1981 zowel de publieks- als de jury prijs op het Delftse Camerettenfestival won, heeft het zich stormachtig ontwik keld. De vorige voorstelling, "Anton Huyg komt nooit meer thuis", betekende de definitieve doorbraak. Dit programma leverde hen de "Zilve ren Harp" 1985 van de Stichting Cona- mus en een eervolle vermelding bij de Johan Kaartprijs op. Het succes van "Anton Huyg" heeft "Frisse Jongens" de kans gegeven om De Frisse Jongens met "Ons Lowie tje heeft een engel gezien". Foto: Marien de Clercq. een aantal dingen buiten het theater te doen. Zo maakten Bavo en Titus voor de schooltelevisie een driedelig taai programma, en voor de VPRO-radio een hoorspel: "Het dossier Chaqua Verdi". Twee rolfiguren uit deze serie komen terug in de nieuwe voorstelling. De aparte stijl van theater maken heeft bij een aantal mensen de vraag opgeworpen of dit nu toneel of theater is. Het duo hoopt dat deze vraag met "Ons Lowietje" opnieuw onbeant woord zal blijven. nsb ns Theater Het toneelstuk "Alkeste" van Youcenar dat morgenavond in C-drie wordt ge speeld is een vrouwenstuk geschreven door een vrouw en gespeeld door drie vrouwen. Josee Ruiter (zie foto): "Hoe een voudig de mise-en-scène ook is de beel den die vertoond worden zijn indrin gend en blijven nog lang op je netvlies hangen." De voorstelling morgenavond is on getwijfeld een hoogtepunt in het theater seizoen van C-drie. Aanvang: 20.15 uur. Posterwedstrijd Niet minder dan 74 ontwerpen voor een anti-vandalismeposter heeft de ge meentelijke Werkgroep ontvangen n.a.v. een uitgeschreven wedstrijd onder basisscholen. Dat staat te lezen in de Tweede Nieuwsbrief (mei 1986) van deze Projectgroep (postbus 2000) Van deze 74 kindertekeningen wordt een tentoonstelling ingericht in C-drie van 18 juni tot en met 28 juni. Op 19 juni zal wethouder Jan Menne van Onderwijszaken bekend maken welke de mooiste is om in Soest gebruik te worden en zal hij de expositie of ficieel openen. Bowling De bowlingafdeling van C-drie staat hoog genoteerd in het beleid van het stichtingsbestuur. Brieven van de Wijk- vereniging Overhees worden onmiddel lijk afgehandeld en binnenkort evalueert de leiding van C-drie met de Soester Bowlingbond - Henny v.d. Brink heeft twee nieuwe 9-ponders besteld en vier 7-ponders voor de kinderen. Overigens stoppen we met deze tak van recreatie tot 17 augustus. Steunfunctie Alle consulenten van C-drie, de Hof en de RMA zijn ingeschakeld in het feest programma rondom het 150-jarig be staan van Openbaar Onderwijs in Soes- terberg. C-drie leent de Wethouder de Haanschool verder spotjes, expositie- borden en tentoonstellingslijsten. Scho len, verenigingen, clubs, etc. die wat vieren kunnen materieel en immate rieel altijd steun vinden voor hun activiteiten bij de SSKVE in de regio waar ook C-drie lid van is. Binnenkort is deze instelling SSKVE een zelfstandige stichting, als alles goed gaat deze maand. Op 10 en 11 juni confereren de betrok ken organisaties in C-drie inhoudelijk over de kunstzinnige vorming in het onderwijs in Eemland. Deelnemers zijn: de PABO, de Hof, de RMA, C-drie, de OBD en het Algemeen Pedagogisch Studiecentrum. Kunstreizen In het najaar start C-drie in samen werking met de Hof opnieuw met een aantal Kunstreizen, die dit seizoen zo'n succes waren. Men heeft plannen voor Berlijn, Kassei "Documenta"Parijs en vier dagen naar Praag in 1987. Vrijwilligers In C-drie werken een aantal fantasti sche vrijwilligers. In de theaterzaal bij geluid en licht (en fotografie!) en in de werkgroepen jazz, exposities en literair. Maar het is te weinig. We zijn op zoek naar bestuursleden, presentatrices (Soestand!), publicisten, programma makers, meedenkers en talrijke ande re interessante bezieheden in een pri ma sfeer. Wie tijd heeft, neme contact op met Jan Heerkens 22188 Ruim 50 jongen instrumentalisten en vocalisten hebben elkaar gevonden en hebben de afgelopen maanden kei hard gewerkt teneinde een gevarieerd concert aan de Soester bevolking te presenteren. Zaterdag 31 mei a.s. is de "Vijverhof" aan de Klarinet in Overhees het décor van een plaatselijke muziek- en zang avond. Het "Soester Muziekgezel schap' verzorgt die avond een concert in samenwerking met het oecumenisch "Jongerenkoor Soesterveen". Voor de pauze verzorgen zowel het Soes ter Muziekgezelschap als het jongeren koor Soesterveen een deel van het pro gramma. Het orkest brengt o.a. de Se- cond Suite van G. Holst, 'Blossom in a Japanese garden' van J. Pendens en 'Pavanne in Blue' van de componist Ted Huggens ten gehore. Het koor volgt voor de pauze de "se rieuzere" stijl van het orkest met num mers als 'O Caritas', 'Dit is de wereld' en 'All that I can be'. Het tweede deel van het concert bestaat uit het lichtere genre. Velen van U zullen op het puntje van hun stoel genieten van bijvoorbeeld de 'Glenn Miller Parade' en de 'Ja- maican Folk Suite'twee toppers van het Soester Muziekgezelschap. Het koor zingt een gedeelte uit de "Hair"-musical. Daarnaast brengen koor en orkest ook verschillende werken gezamenlijk ten gehore. Daarbij zijn o.a. enkele zeer bekende delen uit de West-side-story" en het "I'd like to teach the world, Stamgast "De cursistenavond was een feestelijke afsluiting van het cursusseizoen. Ik heb genoten in een bomvolle zaal van de demonstraties stemtechniek (Renze Ferwerda), tapdance (Elly van Ooijen), beweging voor mannen (Hetty Thiele- mans) en niet te vergeten de jazzband met mondharmonica-virtuoos Jan Verwey. Om het nieuwe cursusprogramma zal zeker gevochten worden in de Soester huisgezinnen. Het programmaboekje is al klaar(en zal deze zomer in alle brievenbussen glijden. Leo (leuk dat aardewerk op de toog), geef Diana een kopje Turkse koffie van mij als ze terug is van vakantie Poppenshow Ooit een festival van poppen meege maakt? Kom zondag eens langs! Zie elders in dit blad. to sing" in een bewerking van W. Haut- vast. i - Het Soester muziekgezelschap hoopt volgend jaar haar tweede lustrum te vieren en heeft intussen al een uitste kende reputatie opgebouw. Al diverse malen trad het orkest met groot suc ces op zowel in als buiten Soest. Het orkest komt voort uit het Soester harmonie-orkest "P.V.O." Tot 1 januari 1985 legde de Soester mu sicus Herman Wilderdijk een uitste kende basis voor een orkest van niveau als het huidige SMG is. De concerten die het orkest enkele jaren geleden sa men met o.a. Sursum Corda en het Julianakoor verzorgde, waren daar de indrukwekkende voorbeelden van. Na het plotselinge vertrek van SMG's tweede dirigent stelde het bestuur alles in het werk om het concertprogramma toch af te werken en zo mogelijk zelfs uit te breiden. Twee jonge musici wer den bereid gevonden de voorbereidin gen voor ook dit concert op zich te ne men. Hildo Flierman (24) is reeds vanaf de oprichting lid van het SMG en zeker niet de eerste de beste. Onlangs stu deerde hij met zeer veel succes af aan het Hilversums concervatorium (voor malige muziekpedagogische academie). Dit koor werd opgericht in 1973. Van een katholiek kerkkoor werd het snel een oecumenisch jongerenkoor dat in de afgelopen jaren zowel in Soest als in de omgeving veel kerkdiensten heeft opgeluisterd. Af en toe (zo ook deze avond) verlaat het koor het gebaande kerkelijke pad en durft het een muzi kaal bloempje te plukken uit de kleur rijke berm van de lichte muze. Grote inzet van de dirigent, combo en koor leidt tot prestaties die velen een ple zier doen. Voor het koor is enthousias me belangrijker dan perfectie; alhoe wel daar zeker wel naar wordt gestreefd. Het concert in de Vijverhof begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. De toegangsprijs bedraagt slechts 4,- en voor kinderen tot en met 12 jaar is het concert zelfs gratis. Na afloop van het concert is er bal na, met medewerking van de muziekgroep "Bastion". Vanwege een landelijk festival over het werk van de Franse regisseur Alain Resnais in de maanden mei en juni, besteed Filmhuis Artishock hier op 29 mei en 5 juni aandacht aan. Op don derdag 29 mei is om 21.00 uur de uit 1874 daterende film "Stavisky" met Jean Paul Belmondo in de hoofdrol te zien. Met deze film kreeg Resnais op het festival van Cannes 1974 een Gouden Palm voor de beste regie. De film is gebaseerd op een historisch gegeven en speelt zich af in de jaren dertig in Frankrijk. De Russische jood Sacha Stavisky is van kruimeloplichter opgeklommen tot de miljoenenzwende laar Serge Alexander. Alexander grossiert in ongedekte staatsobligaties en koopt politici en politiemensen om. Door zijn verkwistende manier van leven raakt hij in financiële moeilijk heden. Zijn rivaal, politie-inspekteur Bonny, staat op het punt zijn corrupties aan het licht te brengen. In het politieke leven krijgt het antise mitisme steeds duidelijker vorm. In 1934 breken door fascisten geïnspi reerde rellen uit, die uiteindelijk tot de val van de regering leiden. Ook Sta visky wordt ontmaskerd. Stavisky" is zowel in de opbouw als in de montage een meesterwerk. De shots van luttel sekonden zijn (soms) bepalend voor de betekenis van de lan gere scènes die erop volgen. De vaart van de film vraagt veel alertheid. Jean Paul Belmondo laat zijn beste akteerwerk sinds jaren zien. Hij blijkt de ideale akteur om Stavisky feilloos te typeren. Juist in het bravour en de charme die deze man had om een suc cesvol zwendelaar te kunnen zijn. Kortom Resnais heeft een pakkende film gemaakt. Aanvang: 21.00 uur: Entree5,-/leden, cjp en 65 4,-. Agenda: Donderdag 5 juni: "Mon On- cle D'Amerique" van Alain Resnais (Frankrijk 1980). De titel van de film verwijst naar het toneelstuk "Wachten op Godot" van Samuel Beckett: op iemand wachten die niet komt opdagen. Donderdag 12 juni: "My Beautiful Laun- drette" van Stephan Frears (Enge land 1985). Een film over racisme, vandalisme, rolpatronen, homosexuali- teit, vrouwenonderdrukking, werkloos heid en frustratie. Het zit er allemaal in. Drie weken lang... Bij iedere aankoop van f 300,- of een veelvoud van f 300,- ontvangt u een heel STAATSLOT ter waarde van f 25,-. De alftie loopt van 28 mei 1986 t/m 18 juni 1986. Indieri geen lot wenst, ontvangt u f 25,- contant. Trekkingen op 17, 76, en 18 juni 1986 worden in alle dagbladen bekendgemaakt. MOOE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID Een toneelstuk, speciaal geschreven om te worden opgevoerd in openlucht theaters. En een groep semi-profesio- nele acteurs en muzikanten, bijeenge bracht om dit stuk in zoveel mogelijk openluchttheaters in heel Nederland te spelen. Dat is het uitgangspunt voor de voorstelling "Botavorski Kinzal" (De Toneeldolk), die deze zomer wordt uit gebracht onder auspiciën van de Stich ting Kolokol. De voorstelling gaat op zaterdag 28 ju ni in het openluchttheater van Soest in première. Daarna wordt het stuk - tot en met eind augustus - nog zo'n veertig keer in andere openluchttheaters ge speeld. Initiatiefnemers zijn Steven Pekelha ring (producent) en Wim de Knegt (auteur). Zij wilden een voorstelling brengen waarin gebruik wordt ge maakt van de specifieke sfeer en - vaak zeer fraaie - omgeving van openlucht- Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Zaterdag 31 mei in De Speeldoos Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van Amnesty International heeft de afdeling Baarn van deze voor de mensenrechten strijdende a-politieke organisatie Josine van Dalsum bereid gevonden een speciale theateravond samen te stellen. De in Baarn woonachtige actrice, die bekend is door haar spel in vele tv-se- ries en het toneelstuk "Kinderen van een mindere God", zal optreden met door haar zelf speciaal voor deze avond geschreven teksten. De meeste ervan zijn op muziek gezet door Andries Hubers, de komponist waarvan tevens het indrukwekkende muziektheaterstuk "Het laatste uur van Lorca" over de arrestatie en exe cutie van de grote Spaanse dichter Fre- derico Garcia Lorca (1898-1936) zal worden uitgevoerd. Hiervoor treden 100 medewerkenden voor het voetlicht van de Wageningse Studenten Koor- en Orkestvereniging o.l.v. diri gent Cees Mobach. De toegangsprijs voor deze eenmalige avond, waarvan de gehele opbrengst ten goede komt aan Amnesty, bedraagt 15,- en voor CJP/65 10,-. Kaarten zijn ook tele fonisch te bestellen bij het Cultureel Centrum De Speeldoos in Baarn (02154- 18050). theaters. Door middel van onder meer audities werden veertien acteurs en muzikanten bijeengebracht, die sinds begin mei dagelijks repeteren. Als re gisseur is Stef van der Linden (bekend van ondermeer het smartlappen-duo De Boli's en kindertheatergroep Bruine Boon) aangetrokken. "Botavorski Kinzal", het toneeldebuut van theaterfotograaf Wim de Knegt, is een bitterzoete, satirische komedie. Het verhaal speelt zich af in hef Tsa ristische Rusland van 1855, de tijd waarin de boeren nog lijfeigenen wa ren. Een - nogal grillige - landheer laat op zijn afgelegen landgoed een kathedraal bouwen. Als de bouw halverwege is komt er een acteur uit Moskou op het land goed. Hij weet de landheer door een weddenschap over te halen om de "hel denrol" in een sprookje te spelen. En de boeren weet hij zo ver te krijgen dat ze, vermomd, als tegenspelers optre den. Het spel komt voortijdig aan een einde, als de landheer in een vlaag van woede de acteur met een dolk wil neersteken. Die daad leidt tot de ontknoping. De dolk blijkt een toneeldolk te zijn; de acteur een doodgewaande vriend van de landheer, en de kathedraal een thea ter. De voorstellingen van "Botavorski- Kinzal" (De Toneeldolk) zijn mede mogelijk gemaakt door een subsidie van het Ministerie van WVC. Op vrijdag 30 mei vindt er een docen tenconcert plaats, door docenten van de Regionale Muziekschool Amers foort in "de Open Hof". Aanvang 20.00 uur. Er worden werken gespeeld van Chaminade, Alain, Andriessen, Hang, Sojo, Wagenaar en Poulens. Aan dit concert werken mee: Louise Janssen, fluit; Hanneke Thomassen, piano; Erik Lammers, gitaar; Dof Cor- nelissen, hobo; Jean van Vugt, piano; Kees van Hage, trombone; Kees Vos, klarinet en Yolanda Broekman, piano. Toegang 4,00 voor volwassenen; 2,50 voor kinderen tot 15 jaar, inclusief con sumptie. Agnes Melger uit het Gelderse Vaassen organiseert op zondag 1 juni haar 51e poppenshow in het Cultureel Creatief Centrum C-drie aan de Willaertstraat. Ruim twintig poppenliefhebsters/pop- penmaaksters komen naar Soest met honderden poppen, waaronder de oude en antieke poppen, de namaak antieke poppen de z.g. replica's en verder ver schillende handgemaakte poppen van diverse materialen. Verder is op deze show al het materiaal te zien om zelf poppen te maken, infor matie over poppencursussen, lectuur op poppengebied, enz. Doorlopend zullen er demonstraties worden gege ven van "poppenmaken" door bekende Nederlandse poppenmaaksters. Agnes Melger, de organisatrice van de ze tentoonstelling, is de hele dag aan wezig met een grote collectie antieke poppen, terwijl ze bovendien oude poppen van bezoekers taxeert. Deze unieke show is alleen zondag l ju ni en is geopend van 's mprgens 10.30 uur tot 's middags 16.30 uur. Al weer een paar weken hangen in het Witte Café van C-drie schilderijen van de Soesterbergse kunstenares Jean- Marie van Staveren. Abstract werk dat toch nét de lijnen met het concrete raakt. Kijkend en op mij inwerkend roepen de acryl- en olieverfdoeken uit eenlopende emoties op. (Bijna) alle elf de werken die momenteel in C-drie geëxposeerd worden dragen geen titel, hierdoor bieden zij veel ruimte aan de kijker en laten ze eigen interpretaties toe. Opvallend vind ik in de werken de kleur keuze van de kunstenares en wat die uitwerkt op het doek in de kombina- ties en vormen waarin die gebruikt is. Aparte tinten groen en geel in grote streken neergezet laten iets uitbundigs, feestelijks ontstaan. Werken die even oplichten als je er naar kijkt. Een andere wand lokt me dichterbij uit nieuwsgierigheid naar de grote vlakken, ruime bewegingen, die flarden van mensen oproepen. Dit abstracte werk lijkt een neerslag van ervaringen en indrukken, opgedaan in menselijke kontakten, met menselijke emoties als inspiratiebron. Het meest recent (en voor mij het meest boeiend) zijn twee grote doeken (110 x 140), waarop zuiver en eenvou dig, strak van lijn, de contouren van een mens weergegeven zijn. Donkere tinten overheersen hier en toch roepen deze werken door hun vormgebruik ruimte, uitzicht, toekomst, Jean-Marie van Staveren. Foto Piet Damen. hoop, bij mij op. Werken die indruk maken en die ik nog voor ogen zie als ik later naar huis fiets. Een tentoonstelling die mij raakt en die ik dan ook graag anderen aanbe veel te gaan bekijken. Dat kan nog tot 18 juni a.s. De expo sitie is dagelijks te bezichtigen in het Witte Café van C-drie, Willaertstraat 49 te Soest. Openingstijden: 9.00 -12.00 uur, 14.00 -17.00 uur en 19.00 - 23.00 uur. De toegang is vrij. Jeanne Halma In de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld In het kader van het Internationaal Piano-Zomerfestival wordt zondag 1 juni in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld het tweede concert gege ven. De pianist en hoboist Jean Efflam Bavouzet brengt werken ten gehore van Jean Philippe Rameau, Olivier Messiaen, Claude Debussy en Maurice Ra vel. Het concert begint om 16.00 uur. Jean Efflam Bavouzet werd in 1962 ge boren in Lannion (Frankrijk). Zijn eerste muzieklessen ontving hij aan de plaatselijke muziekschool te Metz, waar al gauw een uitzonderlijk talent bleek. Hij was nog geen 18 jaar toen hij werd toegelaten tot het "Conservatoire Nationale Superieure de Musique" in Parijs en in 1981 en 1982 won hij al eerste prijzen voor zijn pianospel, als solist en bij de vertolking van kamer muziek. Hij rondde zijn studie verder af in de "Cycle de perfectionnement", bij Pierre Sancan voor piano en bij Jean Hubeau voor kamermuziek. Hij studeerde trouwens niet alleen piano, maar ontwikkelde zich intussen ook nog tot een uitstekende hoboïst. Uitno digingen voor optredens in binnen- en buitenland waren het gevolg van zijn ontwikkeling, met hoogtepunten in een optreden in de Salie Pleyel met het Or- chestre de Conservatoire, een optreden in Aix les Bains met een speciaal Ravel programma. Hij kreeg lovende kritie- ken voor zijn interpretatie van Debus- Postduiven beschoten met windbuks Vorige week kwam R. E. op het politie bureau aangifte doen van dierenmis handeling. Een onbekende had met een windbuks huisgehouden onder zijn postduiven bij zijn woning aan het Tromslagerpad. Drie dieren werden aangeschoten. Eén duif werd zo toege takeld dat deze moest worden afge maakt. Twee andere duiven werden gewond aan borst en poten. De schade bedraagt 200 gulden. sy. Tussen zijn drukke concertpraktijk door heeft hij nog tijd gevonden voor een optreden in Baarn in een speciaal Frans programma. Het attractieve en representatieve pro gramma dat hij voor deze gelegenheid opstelde vermeldt de namen Rameau, Debussy, Ravel en Messiaen. Vier componisten, die ieder voor zich bepa lend zijn geweest voor het aanzien van de klassieke Franse muziek in een be paalde periode: Rameau, wiens com posities het muziekleven van de acht tiende eeuw bepaalden en die daar naast door zijn publicaties de wegbe reider werd voor vele muziektheore tische inzichtenDebussy, die met het impressionisme de Europese muziek zou bevrijden van de zware Wagner ro mantiek; Ravel wiens werken de hel derheid van het classicisme verenig den met de mystiek van het immpres- sionisme en, tenslotte, Messiaen in wiens werken grandeur, devotie en kleurrijkheid op volmaakte wijze sa mengaan. Programma Het programma van zondag 1 juni ver meldt het volgende Jean Philippe Rameau (1683-1764) - Gavotte variée. Olivier Messiaen (geb. 1908) -'6e re- gard uit "24 regards de 1'enfant Jésus" Claude Debussy - 5 préludes uit "12 préludes Il-me levre": la puerta del vino; la terrasse des audiences duclair de lune; General Lavine eccentric; Feux d'artifice en Ondine. Maurice Ravel (1875-1937) - Gaspard 1 de la nuit: Ondine (lent); Le Gibet (Trés lent) enScarbo (Modère). De volgende Concerten in deze serie vinden plaats op: Zondag 29 juni. Dan speelt de Argentijnse pianiste Cecilia Pillado werken van Isaac Albinez, Juan Jose Castro en Alberto Ginastero. Op zondag 20 juli 1986 speelt Fania Schapiro in het slotconcert werken van Frederic Chopin. 9'

Soester Courant | 1986 | | pagina 11