IMUM Mm* - --w rm*» Eerste lustrum en vijfde sportdag R.K. J.ê WOENSDAG 28 ME11986 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 14 Brouwer-toernooi om "Eb Kareisen trofee" BADMINTON Geslaagd verse broodjes toernooi voor badmintonclub Selby BASKETBAL Red Stars succesvol op toernooi in Enschede BASKETBAL Red Stars basketballers weer te gast in Denemarken Red Stars meisjes adspiranten tweede rayon West Jeugdkampioenschap van Nederland: S0V0C0 jeugd naar de eindronde VOLLEYBAL LTC senioren C eerste kampioen TENNIS (Ar Zomercompetitie 1986 Hengelsportver. De Snoekbaars j. - 'kn n JlP if jS fÈét i j 'Fietsen met Mickey' Fotowedstrijd van 'De Springbokken' Recreatiefietsen Tempo Toer Autocrossteam C.T.S. organiseert grote autocross Nieuw voor Soest: Beddenrace Naast het bijna traditionele kerstzaal- voetbaltoernoou organiseert de ESS Brouwer aan het eind van het seizoen een toernooi voor voornamelijk reserve teams. Op zaterdag 31 mei wordt dit toernooi voor de derde maal gespeeld in sporthal Beukendal. De zinzet van dit toernooi is de "Eb Kareisen Trofee", beschikbaar gesteld door sporthuis Eb Kareisen. Om 10.30 uur wordt er gestart met de eerste wedstrijd, terwijl de dag om 17.00 uur wordt afgesloten met de finale wedstrijd. Acht deelnemers zullen strijden om de eerste plaats. Zij zijn verdeeld twee poules. In poule l spelen, naast het derde team van de ESS Brouwer, Ko meet 2 uit De Bilt, winnaar in 1984, R. en C. en Verhaar Boys. In poule 2 spelen ESS Brouwer 2, GOV uit Soest. Marchal Boys en SOSOS, een team bestaande uit PTT-medewerkers. Er is een zodanig schema opgesteld, dat elke ploeg, ongeacht zijn plaats, evenweel wedstrijden speelt. Zaterdag 24 mei j.i. verzamelden om 6.00 's ochtends de eerste, nog wat slaperige, deelnemers zich in het C-drie- gebouw aan de Willaertstraat. Na de koffie (die hard nodig was!!) verzorgde de pas in Soest gevestigde sportschool Physical een spierver- krampende warming-up waar zelfs top sporters ontzag voor zouden hebben. Het zweet gutste nog eens extra snel door het verplichte dragen van nacht kleding, die varieerde van oma's nacht hemd tot zeer modieuze pyama's. Het vervolg van het programma was een gezamenlijk ontbijt met oven vers broodjes van bakker Bram. Aan gesterkt door deze lekkernijen kon de eerste ronde door de badmintonners gespeeld worden. Na zo'n 2 uur spelen werd de prijsuitreiking verricht door de voorzitter Hans Kruiswijk. De beste junior (Joep van Rijthoven) en senior (Maria Riupassa) werden beloond met een taart, ook van bakker Bram. De voorzitter bedankte verder nog de toernooicommissie voor de organisatie van dit bijzondere toernooi, dat welis waar erg vroeg begon maar daarom zeker niet minder geslaagd was. Red Stars is in het afgelopen weekeinde met succes teruggekeerd van een bas- ketbaltoernooi in Enschede. Drie se niorenteams namen deel aan het sport evenement, dat door Tekon Arriba, was georganiseerd. Alle Red Stars- teams werden eerste. De spelers van het derde en vijfde herenteam, alsme de de speelsters van dames 3 konden overnachten op de campus van de TH in Enschede. De wedstrijden werden gespeeld in het sportcentrum van het TH-complex. De drie ploegen van de Soester club moesten alle een reeks van vier wed strijden afwerken. Geen van de in totaal twaalf gespeelde duels ging ver loren, en daarmee bewerkstelligden de teams hun hoogste klasseringen. Er werd voornamelijk gespeeld tegen clubs uit het oosten des lands, terwijl het derde herenteam in de laatste en beslissende wedstrijd van een Duits team won. In totaal deden meer dan dertig bas- ketbalploegen aan het toernooi mee. Daarnaast was er ook een voetbaltoer nooi met 18 heren- en 7 dameselftallen uit Nederland, Engeland, West-Duits- land en Polen. Het basketbaltoernooi in Enschede was' een van de laatste activiteiten voor Red Stars in het bijna ten einde zijnde seizoen. In het weekeinde van 24 en 25 mei hebben de niet-standaard- teams van Red Stars nog een toernooi in eigen huis. Ondertussen worden de voorbereidingen voor het komende basketbaljaar getroffen. De op lande lijk niveau uitkomende teams worden volgend jaar begeleid door Hans de Rond (heren 1), Harry van den Heuvel (dames 1) en Rinus Valk (jongens ju nioren). Harrie Kippers, oud-coach van landskampioen Punch en het Ne derlandse militaire team, neemt vol gend jaar de supervisie van de jeugd op zich. Red Stars gaat volgend jaar de competitie in met zeven heren-, drie dames- en acht jeugdteams. Op dit moment is er met name nog plaats voor meisjes aspiranten (13 en 14 jaar) en meisjes welpen (10-13 jaar). Geïn teresseerden kunnen te allen tijde te recht tijdens de trainingen in sporthal Beukendal. Die worden tot en met vrij dag 20 juni gehouden. De aanvang van de eerste (jeugd)trainingen is om half vijf 's middags. Vanaf half acht komen de seniorenteams aan bod. Red Stars zijn teruggekeerd uit Dene marken. De groep verbleef een lang Pinksterweekend in Holbaek, waar men te gast was bij de gelijknamige basketbalclub. Het bezoek is een tradi tie, die al voor het zesde achtereen volgende jaar in stand werd gehouden. Sport, excursies en pure ontspanning waren de ingrediënten van een voor de basketballers heerlijke vakantie in Scan dinavië. Tijd om zich te vervelen was er voor de Soester "rode sterren" dan ook niet bij. Op Pinksterzaterdag maakten de gasten een rondrit door het licht glooiende landschap van Noord-Sjael- land, het grootste eiland van Dene marken. Er werd een bezoek gebracht aan de Domkerk van Rosklide, waar alle voormalige Deense vorsten en vorstinnen begraven liggen. Daarna ging het per bus richting hoofdstad Kopenhagen. Hier genoot men intens van het typisch Deense carnaval, dat op een andere wijze wordt gevierd dan beneden de grote rivieren in ons land. Ruim een half miljoen mensen zorgden in de oergezellige binnenstad voor een unieke sfeer. Vanzelfsprekend werd er ook gesport. Een jongens-juniorenteam van Red Stars werd tweede in een basketbal- toernooi, terwijl een tweede sportdag in het teken stond van volleybal, voet bal en uiteraard ook weer basketbal. De Red Stars-leden, die waren onder gebracht bij gastgezinnen, hadden het prima naar de zin, zowel overdag als na zonsondergang. In een discotheek prijkte de tekst "Welcome The Red Stars baketbalteam from Soest Hol land", en in een andere horecagele genheid overstemden de Soesters met hun Nederlandse repertoire de tonen die uit de geluidsboxen schalden. Het was elke dag feest voor de Denemar- ken-gangers, die vrijdag 16 mei om half zes bij de sporthal Beukendal wa ren vertrokken en daar vorige week dinsdag weer arriveerden. Niet minder belangrijk dan de vakan tie was het feit dat de groep zowel de heen- als de terugreis zonder onge lukken wist af te leggen. Op de heen weg was er overigens wel een opont houd doordat één van de vier chauf feurs betrapt werd op een te hoge snelheid. Hem werd een rekening van ruim tweehonderd Duitse Mark ge presenteerd. Bij de Duits-Deense grens, die in verband met de natuur lijke scheiding door water uit twee J2V5J Rodby Rodbyhavn gedeelten bestaat, moest ook gewacht worden omdat één van de reizigers onderweg zijn paspoort had verloren. Reisleider Wim Bolwerk wist de pech vogel bij de douane toch de grens over te praten. De goede vriendschappelijke betrek kingen die Red Stars en Holbaek Bas ketbal Klub sinds 1981 met elkaar heb ben, worden in de zomer in de privé- sfeer extra tot uitdrukking gebracht. v In de maanden juni en juli komen zeker negen Holbaekers naar Soest. Minstens vier Soesters ga&n eind juli weer naar Holbaek, de Deense stad die dit jaar 700 jaar bestaat en die is uitgeroepen tot "Stad van het jaar" in Denemar ken. Afgelopen zaterdag hebben de meisjes adspiranten deelgenomen aan het kam pioenschap van Rayon West. In de kille Energiehal te Rotterdam werd er ge streden om de hoogste eer. De meisjes werden tweede van Rayon West. Om 10.00 uur werd de eerste wedstrijd gespeeld tegen de kampioen uit de kern Rotterdam, Vent-Axia Lakers uit Cap- pele a/d IJssel. Vanaf het beginsig- naal hadden de Red Stars meisjes het heft in handen. In de zesde minuut stond een stand van 13-0 op het score bord. Ruststand 24-15 voor de Soester sterren. In de tweede helft werd er te tam gespeeld, zodat de tegenstanders konden terugkomen naar 37-35. Echter de attent spelende Jacqueline van Thuyl kon de voorsprong van Red Stars veilig stellen. Eindstand 46-37. Op het middaguur traden de Soester meisjes aan tegen het team uit Leider dorp, die kampioen was geworden van de kern Den Haag. Dit team stond als favoriet getipt voor het kampioenschap van het Rayon. Die faam hebben zij ook waar gemaakt. De Soester meisjes konden als enig team nog een beetje weerstand bieden. Ruststand 26-14. De eindstand werd 58-26. De laatste wedstrijd werd gespeeld tegen de Utrechtse kampioen, de voor Red Stars bekende vereniging OSG. Door het wegvallen van een tweetal meisjes uit de selektie gedurende het toernooi kon trainer/coach Aldo Heere- grave op slechts zeven meisjes nog een beroep doen. De Utrechtse meisjes konden de Red Stars adspiranten goed blijven volgen, echter men kon geen voorsprong nemen. Ruststand 23-21. In het begin van de tweede helft had OSG het initiatief in handen en kon den langszij komen. In de zestiende minuut keken de Soester meisjes tegen een achterstand van acht punten aan 30-38. Vier scores op rij echter van Hari Muljokarno zorgden ervoor dat Red Stars een nipte zege kon binnenhalen 42.41. Kampioen werd Leiderdorp, tweede Red Stars, hetgeen beslist een succes was voor dit team. Het meisjes selectieteam van de volley balvereniging S0V0C0 heeft zich door een tweede plaats te behalen in de voorronde weten te plaatsen voor de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland die zaterdag 14 juni in Utrecht zullen worden gehouden. Door kampioen te worden van het dis trict Eemland had het Meisjes A-team van S0V0C0 zich een plaats weten te veroveren in de voorrondes van de NeVoBo jeugdkampioenschappen. De voorrondes werden op vier plaat sen in Nederland georganiseerd. In Baarn speelden de jeugdige S0V0C0 speelsters tegen vier andere districts kampioenen. De nummers een en twee plaatsten zich voor de finaleronde tesamen met zes andere districtskampioenen. Thornax net te sterk De eerste wedstrijd was tegen de kam pioen van district Utrecht, het Woer- dense Thornax. Een vereniging die al jarenlang deelneemt aan deze kam pioenschappen en een leverancier van heel wat nationale team speelsters. Een niet geheel fitte Soester ploeg start te wat moeizaam. Aanvankelijk kon het team Thornax nog wel bijbenen, maar tegen het einde van de set werd S0V0C0 toch te vaak verrast door een goed draaiende middenaanval en moest de winst aan Thornax laten. 13-15. Een 4-1 voorsprong was ook in de tweede set geen basis om tot winst te ko men. De meisjes uit Woerden speel den gewoon net iets beter, maakten iets minder fouten en wonnen dus ook verdiend met 15-9. Maar daar is het bij gebleven, hierna verloor S0V0C0 geen set meer. Slecht niveau Al spoedig bleek dat Thornax en S0V0C0 op eenzame hoogte stonden. Het niveau van de drie andere deelnemers was ronduit teleurstellend. Als dit maatge vend is voor het peil van jeugdvolley- bal in Nederland dan staat het er be droevend voor. Maar waarschijnlijk moet de oorzaak gezocht worden in het feit dat steeds meer jonge speelsters die enige aanleg en talent hebben al op jonge leeftijd worden ingeschakeld in hoger spelende teams in de senioren competitie, en die zijn uitgesloten van deelname aan deze 'gesloten' clubkam pioenschappen. Daaraan mogen uit sluitend teams meedoen die daadwer kelijk in de jeugdcompetitie uitkomen. SiMoKos uit Enkhuizen werd op een voudige wijze opzij gezet, 15-4 en 15-2. Eenzelfde lot onderging Krovo uit Krom menie, de kampioen van Noord-Holland midden, uitslag 15-2 en 15-1 in het voor deel van S0V0C0. Tenslotte trachtte Heemstede, de kampioen van district Haarlem het de Soester meisjes lastig te maken, uitslag 15-1 en 15-2. Omdat ook Thornax alles won, zij het iets min der overtuigend dan S0V0C0, gaan Thornax en S0V0C0 over naar de eind rondes op 14 juni in Utrecht. Daar zal worden uitgemaakt welk jeugdclubteam zich kampioen van Nederland mag noemen. En S0V0C0 is niet bij voor baat kansloos voor een hoge klassering. Recreanten niet in de prijzen Drie recreantenteams namen deel aan een dorp het district Eemland georga niseerd toernooi in Bussum. Een goedk en sterk bezet toernooi, daar kwamen de SoVoCo-teams spoedig achter. Ge wend om alles te winnen gedurende wedstrijden in de competitie in Amers foort smaakten zij nu eens, na al het zoet van de overwinningen, het zuur van het verlies. Dat was even wennen maar het plezier was er daarna niet minder om. Binnenkort krijgen de teams gelegen heid tijdens wedstrijden in de Baarnse sportweek het gedeukte zelfvertrouwen weer wat op te poetsen. Ruim binnen vierentwintig uur na af loop van het befaamde huismannen- toernooi van de LTC Soest moest een aanzienlijk aantal van de deelnemende heren aantreden voor hun wekelijkse competitiewedstrijd. Tennissen op twee opeenvolgende dagen moet kun nen, maar het wordt een stuk moei lijker als het de eerste avond heel laat wordt en er ook anders sporten bedre ven worden dan tennis. De vijfde bin nenbaan van de LTC Soest werd druk gebruikt. De zaterdagcompetitie begint in popu lariteit duidelijk uit te groeien boven de belangrijker zondagcompetitie. Niet alleen stijgt het aantal belang stellenden maar bovendien is het toe schouwersaantal bij de LTC op zater dag groter dan op zondag. Dit komt niet in de laatste plaats op het konto van de jeugdcompetitie. Het is hartverwarmend om de vele jeugspelers om ieder punt te zien vech ten. Senioren Het eerste seniorenteam doet het uit stekend. Zaterdag werd er fraai ge wonnen van Vianen. Yvonne Hofman verloor haar single van de zeer sterke eerste dame van Vianen. Samen met Truus Tourné werd helaas ook de da- mesdubbel verloren. De heren Henk ter Meulen en Karei Winter zorgden er echter voor dat toch een overwin ning geboekt werd. In de gemengd dubbel bood Truus Tourné natuurlijk de broodnodige steun. Met het tweede team gaat het een stuk minder goed. Het team heeft jaren in de top van zijn afdeling meegedraaid maar zal nu, tenzij er een wonder gebeurt, degra deren. Het derde zaterdagteam is het eerste kampioensteam geworden. Door een alleszeggende 5-0 overwinning op Leusden werden An en Henny Grift, Lenie de Bruin en Rob Westland kam pioen. Het vierde en vijfde team boek ten een fraaie 4-1 overwinning en zul len waarschijnlijk tweede in hun afde ling worden. Junioren Het eerst jeugdteam boekte een zeer nuttige overwinning op de Bijvanck. Leonie Hofkes, Mireille Wigtman, Joop van Kooij en Anton Paul Hartong ma ken een goede kans volgende week thuis kampioen te worden. Het tweede team kan nog kampioen worden, terwijl het derde, vierde en vijfde daarop zelfs een zeer grote kans maken. Zondagcompetitie Bij de zondagcompetitie gaat het over de gehele linie minder goed met de teams van de LTC Soest. Het eerste team vist ook dit jaar achter het net wanneer het gaat om het kampioen schap. Net als vorig jaar moeten Helen Blokpoel, Lizet van der Kolk, Edwin Baan en Pieter Verbrugh zich tevreden stellen met een tweede plaats. Shot uit Zeist was dit jaar net iets te sterk. Door veel te trainen en mede dankzij de sponsoring door Active Sports Nic. van Dam was het team dichter dan ooit bij de Overgangsklasse A. Wie weet lukt het het volgend jaar eindelijk de felbegeerde hogere klasse te bereiken. Het tweede team doet het goed. Toch kon niet verhinderd wor den dat Hilverheide de kampioensvlag Hees. Met het derde en vierde team gaat het niet naar wens. Beide teams zouden wel eens kunnen degraderen. Vooral voor het derde team zou dit jammer zijn. Op papier heeft het team zeker derde klas niveau. Het vijfde team werd het tweede kampioensteam van de LTC Soest. Niemand heeft eigenlijk ooit getwijfeld aan de capaciteiten van Jeannettè Luten en Bep ter Meulen. Beide speel sters zijn net te sterk voor de vierde klasse. Dat Willem Jan Rouwhorst en Michiel de Bruin zó goed zouden pres teren hadden minder mensen verwacht. Gemotiveerd door de resultaten van de al wat meer ervaren dames bereik ten Michiel en Willem Jan echter een prima spelpeil. Het zesde team ver loor zondag van het eerste team van Weesp en dat was bepaald geen schan de. Jeanet Beyer, Marijke Schut, Jan van den Burg en Ton Stalenhoef worden tweede of derde in hun poule. Het zondag herenteam stevent af op een kampioenschap. Het ziet er naar uit dat het kampioenschap bereikt gaat worden op basis van zes overwinningen. Of het kampioenschap ook op basis van wedstrijdpunten behaald gaat wor den is onzekerder. Mogelijk haalt Griffensteyn uit Zeist evenveel of zelfs meer wedstrijdpunten. Aernout, Occo, Jan Willem, Paul en René hebben in ieder geval een gezellige en succesvol le competitie achter de rug. Het Nic. van Dam jeugdteam blijft goed presteren in de hoogste lande lijke klasse. Er bestaat zelfs nog een kleine kans op het kampioenschap. De talentvolle jongeren zullen dan tegen Wateringen wel een zeer goede prestatie op het gravel moeten leggen. De laatste competitiedagen zullen on gemeen spannend worden. Het gezelli ge park van de LTC Soest zal weer brui sen van leven en vele leden en belang stellenden zullen kunnen genieten van goed en spannend tennis. Zaterdag 24 mei hadden 48 sportvissers zich verzameld om om 5.30 uur bij de Kleine Melm in Soest om de eerste wedstrijd van de zomercompetitie '86 te vissen. De competitie wordt gevist in 2 divisies en omvat 10 wedstrijden die gevist worden in de Eem in Soest en Baarn, de Vecht, de Funtusplas en de Naardervaart. Men kent 5 promotie- en degradatie plaatsen en de 2 slechtste wedstrijden moet men laten vervallen. Het aantal punten dat er behaald wordt is gelijk aan de geviste plaats. Wie aan het eind van de competitie de minste punten heeft is kampioen. Om 6.30 uur werd het beginsignaal ge geven, dat oorspronkelijk voor 6.00 uur gepland was. Dit werd echter door een technische storing in de wekker van één van de wedstrijdcommissieleden iets verlaat. Aanvankelijk werd er be hoorlijk gevangen maar door de hoge intensiteit van het vrachtverkeer op de Eem werd dat na 9 uur een stuk minder. Met name één deelnemer, die omstreeks dat tijdstip als laatste ar riveerde, kon daarover na afloop mee praten. Er werd gevist tot 11.30 uur waarna de uitslag bekend werd gemaakt. Hier onder de 10 hoogstgeëindigden uit bei de divisies: le Divisie 1. J. Post 7,33 m. 2. G. v.d. Hoef 6,75 m. 3. Th. Bosman 6,43 m. 4. E.v. Beek 5,93 m. 5. J. Verwoerd 5,15 m. 6. A. Schipper 4,85 m. 7. W. J. Hibbelstro 4,71 m. 8. C. Wijnands 4,10 m. 9. A. de Bruin 3,73 m. 10. H.v. Riet 3,64 m. 2e Divisie 1. W. v. Zoeren 4,45 m. 2. L.v.'t Klooster 4,35 m. 3. C. de Bruin 4,24 m. 4. E. Strumpel 3,84 m. 5. B. Scheffer 3,24 m. 6. T. Hak 3,19 m. 7. H. Altena 3,17 m. 8. W. v.d. Groep 3,11 m. 9. J. C. Hibbel 3,04 m. 10. R. Brons 2,90 m. De Veenkampbeker van De Snoekbaars Zaterdag 7 juni wordt op de Funtus plas te Oud-Loosdrecht de jaarlijks terugkerende wedstrijd om de Veen kampbeker gevist. Deze wisselbeker draagt de naam van de man, die het wedstrijdvissen bij De Snoekbaars heeft ingevoerd en die hiervan jaren lang de stuwende kracht is geweest. De wedstrijd is alleen bedoeld voor le den. Die mogen proberen de titelver dediger D. v.d. Broek (een alom beken de 'crack' op de Funtus) de beker te ontfutpelen. Om 5.00 uur wordt er verzameld bij T. van Wettum en er wordt gevist van 5.30 - 11.30 uur. Men is verplicht een grote emmer mee te nemen. Wacht niet te lang met aanmelden, want het aantal bootjes is beperkt. Aanmelden voor 4 juni bij W. v.d. Kraats, Laanstraat 72, Soest, tel. 16895. v Vierenzestig leerlingen, een tiental be geleiders, een aantal wedstrijdleiders en vele anderen vormden afgelopen za terdag een groot decor voor het natio naal kampioenschap dammen voor basisscholen in de Open Hof. De jeugdvoorzitter van DSVB, de heer J. v. Dasselaar, heette iedereen harte lijk welkom en ook de wethouder van sportzaken, drs. G. Plomp wenste ieder een veel succes toe. Na de loting konden de wedstrijden aan vangen. Elke partij kon maximaal 2 x een half uur duren. Sommige begelei ders hadden hun pupillen daarop ge traind. Na de voorronde, die ruim drie uur duurde, kwamen de volgende poule winnaars uit de bus: De Ark uit Scha- gen, de Mariaschool uit Ulft en Hagen uit Doetinchem, die alle partijen won. In de laatste poule waren de Prinses Ireneschool uit Den Haag en Kasteel Spangen I gelijk geëindigd. Bordpunten waren bij de Ireneschool beter. Bij Spangen I uit Rotterdam speelde zelfs een jongetje van zeven jaar. Hij won in de voorronde zelfs twee partijen. Later in de finaleronde won hij opnieuw twee partijen, waardoor hij als een groot ta lent voor de damsport kan worden be schouwd. De hele dag door verzorgden leden van damvereniging Soest-Baarn wedstrij den voor toeschouwers, wat een groot succes was. Om kwart over twee begonnen de finale ronden. Opnieuw dus drie wedstrijden voor iederen. Spannend was de strijd in de finale-poule. Na de eerste twee wed strijden hadden de vier scholen ieder 2 punten, zodat de beslissing in de laatste ronde viel. Daarin speelde de Ark uit Schagen tegen de Mariaschool uit Ulft. Beiden hadden elkaar al ontmoet in de halve finalewedstrijden in Huizen. Drie partijen waren er al gespeeld toen de tussenstand 3-3 was. Bij de laatste par tij werd er arbitrage aangevraagd en tenslotte om bijna half zes, na een lange dag was de uitslag bekend. De Ark won met 5-3. De andere partij tussen Hagen en de Prinses Ireneschool eindigde in remise 4-4. Afgaand op de bordresul taten gaf bord drie de doorslag, de eer ste twee speelden gelijk de derde was voor Hagen (vergelijkbaar met de tweede series penalties bij het voetbal len) zodat de einduitslag werd: le en kampioen De Ark; 2e Hagen; 3e Prin ses Ireneschool en 4e de Mariaschool. Voorzitter Davelaar reikte de prijzen uit. Iedere leerling uit de finalepoule kreeg bovendien een medaille van ver dienste. Ook kreeg elke school een aan denken van de gemeente Soest. Voor damvereniging DVSB is deze dag zeer geslaagd en men hoopt volgend jaar dit toernooi weer te kunnen orga niseren, maar wel met een school uit Soest erbij. Zaterdag 10 mei j.l. is door de Neder landse Rijwiel Toer Unie i.s.m. Mickey Maandblad de aktie: "Fietsen met Mickey" gestart. Het doel van deze aktie is de jeugd van 8-15 jaar (regelmatiger) te laten gaan fietsen. De aktie wordt mede ondersteund door ANWB, Stichting Fiets en Veilig Ver keer Nederland. De opbrengst is bestemd voor het Wereld Natuur Fonds. Hoe zit de aktie in elkaar Omdat de Alg. Gymnastiekvereniging 'De Springbokken' van mening is dat het beleven van sportprestaties en -re creatie een gezonde zaak is, die best ook eens op een andere spectaculaire manier dan de gebruikelijke aan de man gebracht mag worden, hebben De Springbokken' in het kader van het lerde lustrum een fotowedstrijd ge start onder het motto 'Sport in Soest, met fantasie in beeld gebracht'. Het lijkt daarbij een aantrekkelijke gedachte om alle takken van sport, die onder" de vlag van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding' en- Sport _tni ontwerper en Carpl Voges, illustrator, worden uitgereikt tijdens de jubileum receptie van 'De Springbokken' in de tuinzaal van Rest. Darthuizen aan de Pr. Hendriklaan 1, op zaterdag 27 september a.s., 's middags tussen 14.30 en 16.30 uur. Het formaat van de ingezonden foto's moet minimaal 18 x 24 cm. en mag maximaal 30 x 40 cm. bedragen, in zwart-wit of in kleur. Inzending onder vermelding van naam, adres, telefoon nummer en aantal foto's. De foto's kunnen worden ingeleverd van,l tot en met 15 september bij Foto vanOosten, Soester.bergsestraat 57 onze gemeente worden beoefend, op è^Otd Swager, Van' Wëedestraat een originele wijze in beeld te brengen en ten toon te stellen. Zo wil de Soester gymvereniging col lectief een fraai steentje bijdragen aan de landelijke actie 'Sport, ik doe het zelf', die onlangs door de overheid met de Nederlandse Sportfederatie op touw is gezet om de georganiseerde sport weer in de lift te brengen. Daarnaast is het vastleggen in foto's van bijzondere gebeurtenissen en om standigheden in en om de sport een boeiende bezigheid, waaraan menig een veel plezier kan beleven. Dat de Sportstichting en de Oudheidka mer dezelfde mening zijn toegedaan, is verheugend. Door hun daadwerkelijke steun krijgt de fotowedstrijd een alge meen karakter en een breed draag vlak. De looptijd van de fotowedstrijd is van 15 mei tot en met 15 september en alle Soester amateur fotografen, in alle leeftijden kunnen deelnemen aan de strijd om acht geldprijzen met een totaal bedrag van vijfhonderd gulden. De prijzen zullen, nadat zij door de jury, bestaande uit de heren Piet Hui- zinga, fotograaf; Jan Leijendekker, journalist; Werner Paans, grafisch Foto Astra, Beukenlaan 37 en Foto 't Hartje, Koninginnelaan 11. Als onderwerpen voor deze fotowed strijd kunnen dienen alle bij de Sport stichting ingeschreven sporten zoals atletiek, badminton, basketbal, biljar ten, bowlen, bridge, dammen, fiets- cross, gymnastiek, handbal, honkbal, hockey, judo, korfbal, krachtsport, midgetgolf, motorcross, schaatsen, schaken, softbal, tafeltennis, tennis, vissen, voetbal, volleybal, wandelen, wielrennen, zaalvoetbal en zwemmen. Ten hoogste vijftig van de beste foto's naar keuze van de jury zullen in de Oudheidkamer aan de Ferd, Huyck- laan 18 tentoongesteld worden van zaterdag 20 september tot en met zondag 5 oktober 1986. Door een gratis Mickeykaart af te ha len bij de NRTU-vereniging Tempo Toer, Industrieweg 4a, Soest iedere donderdag van 18.00 - 21.00 uur. Deelnemende kinderen dienen tussen 10 mei en 26 oktober aan minimaal 5 fietstochtjes deel te nemen. Is dit aantal afgestempeld op de Mickey kaart dan kan met bijbetaling van 5,50 een geheel eigen Mickeybrevet worden aangevraagd. In dit brevet is de naam van het kind verwerkt. Een gedeelte van dit bedrag is bestemd voor het Wereld Natuur Fonds ter on dersteuning van het vele goede werk dat deze organisatie doet. Op de Mickeykaart is ook een kwisje opgenomen, samengesteld door Veilig Verkeer Nederland, waarbij de kinde ren de goede antwoorden dienen aan te kruisen. Onder de goede oplossingen (dus instu ren, na het volbrengen van de 5 fiets tochten) \Vorden leuke prijzen verloot, waaronder enkele nieuwe fietsen van Peugeot. De tochten die meetellen dienen gere den te worden onder auspiciën van NRTU, ANWB en/of Stichting Fiets. Doe mee, ontdek hoe leuk fietsen is en steun daarbij het werk van het Wereld NaLttiur Fonds. Zondag, l juni a.s. wordt door Tempo Toer een recreatietocht voor fietsers verzorgd. De route die ca. 35 km. lang is, gaat door bos- en weidegebied ten westen van Soest. Best wel de moeite waard want op de fiets kan men nog vele mooie plekjes ontdekken. Van 10.00 tot 12.00 uur bestaat de ge legenheid te vertrekken van het club huis Tempo, Industrieweg 4a te Soest. Voor sterritrijders bestaat de mogelijk heid een controle- of eindstempel te halen van 10.30 tot 14.00 uur eveneens in het clubhuis Tempo. Autocrossteam C.T.S. organiseert op 31 mei a.s. een grote autocross. Deze wordt helaas niet in Soest gehouden maar in Mijdrecht, op hetzelfde terrein als in 1985. De aanvang van deze cross is 13.00 uur en de entree is f 3,50 voor kinderen tot 12 jaar en 7,50 voor volwassenen. Er wordt gestart is 4 klassen: de 1300 cc klasse, special klas se, dames klasse en als klapstuk een zeer grote crazyrace met meer dan 30 deelnemers waarvan 15 crazy-rijders uit Soest. Het wordt een echte Soester cross. Dit jaar organiseert de R.K.J.S. voor de vijfde maal in haar bestaan op 15 juni een spectaculaire sportdag. Naast het zo onderhand al beroemde pols- stokspringen en het hardlopen, wordt er deze keer aan de inwoners van Soest de gelegenheid geboden om kennis te maken met een echte "beddenrace". Dit fenomeen grijpt in Nederland snel om zich heen en men is er dan ook trots op, dit als een primeur voor Soest te kunnen brengen. De R.K. Jongeren Soest vieren dit jaar het eerste lustrum! Zes jaar geleden nam een zevental jongelui het initiatief tot het organiseren van gezelligheids bijeenkomsten "na de kerk van half twaalf". Deze zondagmiddagen in het DonBosco-gebouwtje, bij de oude R.K. Mavo, sloegen bijzonder goed aan, zodat na een jaar besloten werd om een officiële vereniging op te richten. 11 April 1981 was de oprichtingsver gadering en 5 mei '81 werd de nota riële akte ondertekend, waarmee de vereniging, die zich ten doel stelt om haar leden een ontspannend, creatief en vormend programma te bieden, een feit was. Gebaseerd op de katho lieke levensbeschouwing, maar verder geheel onafhankelijk is er in de loop der jaren zonder subsidie een finan cieel (en ook anderszins) gezonde ver eniging opgebouwd. Het ledental schom melde in die vijf jaar tussen de 70 en 100 leden. De bijeenkomsten op zondagmiddag zijn twee jaar geleden verschoven naar de vrijdagavond en daarnaast worden er per jaar ongeveer zes grote feesten gegeven, meestal in het clubhuis van De Petersbaan. Verder is er elke maand een kaartavond, draait er elk jaar een bekende film, gaat er een groep dauw- trappen of gewoon een stuk fietsen en worden er gespreksavonden gehouden. In april dit jaar werd voor zo'n 250 toeschouwers het vijfde R.K.J.S.-caba ret opgevoerd en op zondag 15 juni a.s. is er dan weer voor de vijfde keer pols- stokspringen. a Het lidmaatschap staat open voor iedereen tussen de 15 en 30 jaar en kost 25,- per jaar. Daarnaast is er de mogelijkheid om donateur van de vereniging te worden. Op dit moment, nog niet op de helft van het seizoen, telt de R.K.J.S. 110 leden/donateurs. Via het clubblad "De Stamppot" wor den zij maandelijks op de hoogte ge houden van de activiteiten. Vijfde sportdag Al drie jaar wordt de R.K.J.S.-sport- dag gehouden op en rond het erf van de fam. van Roomen aan de Grote Melmweg 2a. Daar werd steeds begon nen met een hardloopwedstrijd over ±2 km., waarna een meerkamp met o.a. punteren, roeien, skilopen, stelt lopen e.d. afgewerkt werd. Het specta culaire slotstuk is altijd het polsstok- springen over de wetering langs de Eem. Vorig jaar won Theo v.d. Beek met een sprong van 7.80 m. de junioren- wisselbeker voor de derde keer en dus definitief, terwijl Gerard Hilhorst bij de senioren door afwezigheid dit kunst stukje (nog) niet kon volbrengen. In deze categorie heeft Peter Meyer de wisselbeker in tijdelijk bezit en bij de dames pronkt een dergelijke trofee bij Annemarie v.d. Heuvel op de schoor steen. Dit jaar zal opnieuw, op dezelfde plaats en in dezelfde drie categorieën, over de sloot gesprongen worden (of erin natuurlijk). Iedereen kan aan dit polsstokspringen meedoen, maar al leen inwoners van Soest komen in aan merking voor de prijzen. We mogen dan ook welhaast spreken van het "Kampioenschap van Soest'Voor de meest originele en spontaan foute sprong is er de PIPO-wisselbeker, vo rig jaar gewonnen door Bas Spijker. Voorafgaand aan het polsstokspringen is er weer een hardloopwedstrijd, die zich in ietwat gewijzigde vorm weer zal afspelen rond de Grote Melm. Nieuw: de beddenrace Dit jaar zal, i.p.v. de tot nu toe ge bruikelijke spelletjes-meerkamp, een voor Soest nog nooit vertoonde bedden- race gehouden worden. Deze wedstrijd houdt in, dat met ziekenhuisbedden een parcours met diverse hindernissen af gelegd moet worden. Dit gebeurt in team-verband, waarbij een deel het bed duwt en stuurt en het andere deel op het bed zit. De organisatie beschikt zelf over een aantal ziekenhuisbedden, maar biedt daarnaast de mogelijkheid om met zelfgemaakte bed-constructies in een zogenaamde "vrije categorie" deel te nemen aan deze race. Om potentiële deelnemers een idee te geven van de bedoeling van deze wedstrijd, volgen hier een aantal richtlijnen waaraan de constructies en de deelnemere teams aan moeten voldoen 1. Ieder team telt minimaal drie deel nemers. 2. De voortbeweging moet tot stand ge bracht worden door menselijke spier kracht van maximaal twee duwers. 3. Het vehikel moet opgebouwd zijn op of rond een bed en mag niet breder zijn dan 1,5 meter. Voor de snelsten in de beide cate gorieën en de ludiekste deelnemers zijn er prijzen te winnen. Plaats van handeling is de parkeerplaats bij de Petersbaan. Het programma op zondag 15 juni a.s. is als volgt 12.30 uur: Beddenrace (op de parkeer plaats van de ijsbaan) 14.30 uur: Hardlopen (bij de Grote Melm) 15.00 uur: Polsstokspringen (bij de Grote Melm Mensen die aan de beddenrace willen deelnemen met een zelfgemaakt bed worden dringfend verzocht dit tijdig mede te delen aan Adelbert Schim mel (14280). Ook voor andere vragen over de beddenrace, de sportdag of de vereniging in het algemeen, kun je je tot hem wenden of tot Marja van Hof slot (14612) en Rainoud van Dorrestein (18519). 1

Soester Courant | 1986 | | pagina 14