H wmmsm O MHC jongens B3 kampioen SPLINTER EEMLAND B.V. SPORT SPORT Al: uitgeschakeldBl: vierde Weinig geluk voor s.o. Soest-ploegen tijdens NKS-finaleronde VOETBAL Hoogerheide wint van WZ'49 2-1 WZ dames eerste in Hoogland en Wilnis A.s. zondag 'Toekomst Toernooi v.v. SEC' ATLETIEK Grote progressie in Pijnenburgploeg Goede uitslagen A.V.Pijnenburg lange-afstandsatleten Zaterdag 28 juni, start 17.10 uur Paleis Soestdijk Marathon A.V. Pijnenburg zoekt nieuwe trainers Damesvoetbal s.o.Soest G junioren hebben pech in Lelystad Knickerbockers pupillen blijven winnen Marion van den Broek driemaal kampioen WANDELSPORT Nog inschrijving mogelijk voor Avondvierdaagse Hoge scores bij Scrabble Soest HONKBAL Dames BDC 2 gedecideerd kampioen! Feestavond Sportuitwisseling op Sportpark Eemweg HANDBAL Sanitair Eemvogels winnen laatste kompetitie wedstrijd DUIVENSPORT Wedvlucht vanaf Venette WOENSDAG 28 MF11986 SOESTER COURANT PAGINA 15 Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 MS" - SOEST - TEL 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL. 02154-15555 De A-l en B-l van s.o. Soest waren bei den doorgedrongen tot de finaleronde van het NKS-toernooi. Deze finaleron de werd j.1. zondag in Berkel en Roden rijs afgewerkt. Soest A-l maakte de hoge verwachtingen niet waar, en werd laatste in de poule. De B-l verraste vriend en vijand door door te dringen tot de strijd om de 3e en 4e plaats, die na het nemen van strafschoppen ver loren werd. De A-l speelde in zijn eerste wedstrijd tegen Panningen een ongelukkige par tij. In de beginfase misten Cees-Jan de Vries en Maurice de Aquino mooie kan sen, waarna Panningen al gauw het heft in handen nam. Vrij vlot werd het, na een verdedigingsfout, 1-0. In de slotfase wist Panningen zelfs 2-0 te scoren na een misverstand tussen Pieter Verhoe ven en doelman van der Wiel. In een'slechte wedstrijd, waarin beide ploegen niet tot uitgespeelde kansen kwamen, pakte de A-l z'n eerste punt. Blauw-Geel uit Veghel was de tegen stander, en zeker de minste ploeg uit de poule. De derde wedstrijd in de poule was voor Soest-Al z'n beste wedstrijd. Tegen de latere winnaar HSC '21 uit Haaksber gen werd het een verdienstelijke 0-0, terwijl er zeker meer in had gezeten. Dit resultaat bewees dat de krachts verschillen tussen de beste katholieke voetbalelftallen van het land zeer ge ring waren. B-l verrast S.o. Soest B-l was op papier lands kampioen NKS 1985, en dus bekerhou der. Doch de B-l heeft sinds dat succes volle seizoen enige wijzigingen onder gaan en is niet meer zo sterk als vorig seizoen. Toch verrasten de spelers van coach Bren Bijlard iedereen, door met zeer gedurfd aanvalsspel gerenommeerde ploegen het zeer moeilijk te maken. De B-l van Rood-Wit uit Willibrord (de latere finalist) mocht bijvoorbeeld de handen dichtknijpen dat het 0-0 bleef, in een van Soest-zijde zeer goede wed strijd. De tweede wedstrijd was tegen de v.v. Woezik uit de gelijknamige plaats. Soest B-l kreeg zeer veel kansen, en uiteindelijk was het Patrick Dorrestein die het lot van Woezik beslechtte. De naar FC Utrecht vertrekkende Dorre stein waagde een schot, en trof doel. Soest B-l had drie punten, en was slechts l punt van de finale voor het NKS-landskampioenschap verwij derd Jammer genoeg gooide het onbedui dende De Spartaan 120 uit Rotterdam roet in het eten. Keeper Sander Huibers leek deze middag niet gepasseerd te worden, maar één van de Rotterdamse kopballen was hem te machtig 0-1. De B-l bleef op drie punten, en bereikte na het nemen van strafschoppen met het gelijk geëindigde Woezik, de kleine finale om de 3e en 4e plaats. In deze troostfinale werd de strijd aan gebonden met RPC uit Eindhoven. Ook in deze wedstrijd wisten beide ploegen niet het doel te vinden, zodat straf schoppen weer de beslissing moesten brengen. Net zoals in de eerdere serie strafschoppen wisten Vincent v. d. Wardt, Michel Everts en Patrick Dor restein te scoren, helaas faalde Wilfred Engberink en schoot André Doorduijn de beslissende strafschop in het vang- hek. S.o. Soest B-l viel dus nét buiten de prijzen, maar kan toch terugzien op een geslaagd NKS-toernooi. Dat een lang seizoen soms te lang kan duren ondervindt WZ. Al lang veilig voor degradatie, kan WZ zich elke week maar moeilijk opladen. Deze week tegen Hoogerheide lukte dat in ieder geval een stuk beter. WZ vertrok goed uit de startblokken. Meteen werd de al op leeftijd geraakte ploeg van Hoogerheide vastgezet op eigen helft. Dit overwicht werd niet omgezet in doelpunten aangezien het spel bij het zestien metergebied van Hoogerheide goed werd opgevan gen. Een beste kans was er nog voor Peter van Barneveld die een voorzet van links maar net over zag gaan. Daarnaast had de weer ijverige Gert van de Munt een paar goede kansen. Goed Keeperswerk van de Hooger- heide-goalie Baas voorkwam een voorsprong van WZ. Deze kwam er wel 7 minuten na rust toen een vrije trap genomen door Gert van de Munt goed door Marcel de Graaf werd ingeschoten. Daarna vocht Hoogerheide voor zijn laatste kans. Bij winst van Hooger heide en verlies van SWU kon Hooger heide in een rechtstreeks duel met SWU de plaats in de vierde klasse be vechten. Dit was dan ook voor Hooger heide de reden om een alles of niets of fensief te starten. Dit offensief leidde tot het eerste doelpunt van Hooger heide. Een voorzet van rechts werd door Wim Pothoven foutief terugge- kopt, waardoor de bal in de kruising belandde 1-1. Daarop bracht WZ-trai- ner Peter van Boeijen talentvolle spe lers in het spel. Robert van As kwam in het veld voor Jeroen Brouwer, Erwin Vogel kwam er voor Olivier Noordam in. Dit echter kon het tweede doelpunt van Hoogerheide niet voorkomen. Een fantastische solo van speler Faber leid de tot 2-1. Veel is Hoogerheide echter niet opgeschoten met de overwinning. SWU haalde een punt, zodat Hooger heide nu echt gedegradeerd is. De damesafdeling van WZ'49 zit wat prestatie betreft duidelijk in de lift. Na een zwaar seizoen, met indeling in de Veluwse afdeling, als vijfde te heb ben afgesloten, gaven de dames een prima visitekaartje af op twee toer nooien in respectievelijk Hoogland en Wilnis. In beide gevallen toernooiwinst via finales, die door strafschoppen beslist moesten worden. Een hoofdrol was weggelegd voor WZ-keepster Marleen van der Craats. Zij trok haar team over de streep door 5 strafschoppen op schitterende wijze te stoppen. De toernooizege in Hoogland op tweede Pinksterdag was zo mogelijk mooier, dan die 5 dagen later bij CSW in Wilnis. Het jubilerende Hoogland had in totaal 8 ploegen uitgenodigd welke onder de paraplu van een uitstekende organisa tie duidelijk propaganda voor het damesvoetbal maakten. WZ, ingedeeld met het organiserende Hoogland, Naarden'79 en Achterveld, eindigde in de poule gelijk met de da mes uit Achterveld. De serie strafschop pen welke volgde viel in het voor deel uit van de zondag-eersteklasser. WZ ontmoette vervolgens in de kruis finale het reserve-elftal van de Alge meen afdelingskampioen en beker winnaar NSC uit Nijkerk. Ondanks hei betere spel van de Nijkerkse aames bereikte WZ de finale, waarin het op nieuw Achterveld tegenkwam. De nor male speeltijd bracht geen beslissing, waarop andermaal strafschoppen een winnaar moesten opleveren. Marleen van der Craats stopte van de in totaal 8 genomen elfmetertrappen er 2, vol doende voor de toernooiwinst. Op het CSW-toernooi ging het aanvan kelijk moeilijker. Twee 1-0 overwin ningen op het organiserende CSW en het zwakke TOV uit Baarn brachten WZ in de strijd om een finaleplaats in een beslissend duel tegen de Meern. Winst was een noodzaak en het was Corinne Verrips, die de spanning pal voor het eindsignaal met een fraai doelpunt brak. De finale tegen het sterke Sportief uit Woerden verliep aanvankelijk zeer on gelukkig. Twee eigen doelpunten van Marga Niemeyer en Corrie van der Craats brachten WZ op een 2-0 achter stand. Het was opnieuw Corinne Ver rips, die voor WZ redding bracht door in de laatste twee minuten tweemaal te scoren. Opnieuw moesten straf schoppen de winnaar aanwijzen. Mar leen van der Craats stopte in de serie van 5 tweemaal, maar haar team genoten misten ook twee keer. Toen Van der Craats de achtste strafschop uit het doel hield was de toernooiwinst een feit. Het succesvol verlopen seizoen zal op zaterdag 7 juni worden afgeslo ten met deelname van enkele dames aan het Soest-team, bestaande uit SEC, s.o.Soest en WZ'49, dat het op zal nemen tegen het elftal uit Soest- Duitsland. Ter afsluiting van het voetbalseizoen '85/86 houdt SEC dit zo langzamerhand traditioneel geworden toernooi voor spelers niet ouder dan 21 jaar. Er zijn acht deelnemende verenigin gen die gedurende de gehele dag zullen strijden voor de ploeg die het beste perspektief voor de komende jaren heeft. Vorig jaar verraste SEC door in de fi nale s.o.Soest te verslaan met 1-0. Er wordt gespeeld in 2 poules volgens bijgaand wedstrijdschema. De wed strijden duren 2 x 20 minuten zonder rustpauze. Bij gelijk eindigen in de poule beslist het doelsaldo. Bij gelijk eindigen en gelijk doelsaldo, beslist het resultaat van de wedstrijd tussen de beide ploegen. Is dit ook gelijk, dan worden strafschoppen genomen, als vermeld in punt 8. Aan het toernooi mogen deelnemen, spelers, die (op/of) na 1 augustus 1964 zijn geboren. Per elftal mogen maximaal 2 spelers worden ingeschreven die ouder zijn. doch geboren op of na 1 augustus 1958. Finales: winnaar poule A - winaar pou le B, 2e poule A - 2e poule B. 3 poule A - 3e poule B, 4e poule A - 4e poule B. De finalewedstrijden worden bij een gelijke stand beslist door 5 strafschop pen te nemen om beurten, door ver schillende spelers, tot een beslissing is verkregen. Dit toernooi is destijds in het leven ge roepen door de toenmalige coach van SEC Hans Ooft die momenteel de lei ding heeft van de Japanse ploeg Mazda. De Groenwitten kunnen op woensdag 23 juli a.s. wanneer op het SEC-ter- rein de wedstrijd Feyenoord - Mazda gespeeld wordt, Hans Ooft weer ont moeten. 0 B3 is kampioen geworden in een groep van teams waarin de onderlinge krachtsverschillen gering warenUit eindelijk heeft het aanmerkelijk heter doelgemiddelde het kampioenschap gebracht. De grote inzet en de teamgeest waren de basis voor het resultaat. De spelers (zie foto) zijn: Daan Aarts, llja Bobbert, Remy Brand, Jeroen Eysten, Miciel en Maar ten Homan, Arno de Jonge, Rolf van Leeuwen, Pieter van de Linden, Jeroen Smit en Bart Vermeulen Windsant. De training werd verzorgt door Arjen Buys en de coaching door de heren Ho- man en Smit. Het elftal heeft op 2lf mei op een B-tour- nooi in Kampen met een 2e plaats nog een beker gewonnen. Afgelopen zondag nam de herenploeg van de A.V.Pijnenburg deel aan de lan delijke competitie voor atletiekver enigingen. Uitkomend in de derde klas se moest de ploeg onder leiding van coach Ard Vermeulen naar Zevenaar, waar onder redelijke omstandigheden de Pijnenburgatleten tot goede presta ties kwamen. De loopnummers waren net als vorig jaar weer van hoog niveau. Marcel Klarenbeek, niet veel trainend, liep toch weer een uitstekende 100 m. in 10.8, waarmee hij veel punten voor de ploeg haalde. Op de 1500 m. deden Paul van den Brink en Dirk Smit niet veel voor elkaar onder. 4.07.2 en 4.07.0. Voor de 5000 m. lopers was het erg warm, maar wel prima tijden voor Gert de Ruygt, 15.24.2, en Erik Bos, 16.03.0. Hoewel de technische nummers het zor genkindje voor de vereniging blijven is op deze onderdelen de grootste pro gressie geboekt in vergelijking met vorig jaar. Onder bezielende leiding van Ard Vermeulen en Jaap van de Plaat wordt dit jaar veel meer op deze onderdelen getraind, wat tot redelijk goede prestaties heeft geleid op het discuswerpen en speerwerpen. Het vérspringen werd gedaan door de ge broeders Marcel en Arnoud Klarenbeek, die met sprongen van resp. 6.51 en 6.19 veel punten binnenhaalden. Bij het hoogspringen kwam Pieter te Vaar- werk tot 1.60 en Arnoud Klarenbeek tot een hoogte van 1.75. In totaal haalde A.V.Pijnenburg 14.178 punten, wat zo'n 1500 punten meer is als de score van vorig jaar. Dit toont aan dat de atletiekvereniging zowel in de breedte als in de diepte behoor lijk in de lift zit. De resultaten: 110 m. Rolf van Kouwen 19.1. René van Zee 20.6. 100 m. Marcel Klarenbeek 10.8. Frank v. Breukelen 11.5. 400 m. Joost Kok 54.9. Dick Kamerbeek 51.7. 1500 m. Paul v.d. Brink 4.07.2. Dirk Smit 4.07.3. Dirk Smit 4.07.0. 5000 m. Gert de Ruygt 15.24.2. Erik Bos 16.03.0. Vér: Marcel Klarenbeek 6.51. Arnoud Klarenbeek 6.19. Hoog: Pieter te Vaarwerk 1.60. Arnoud Klarenbeek 1.75. Polshoog: Jaap v.d. Plaat 3.00. Kogel: Frank v. Breukelen 8.00. Pieter te Vaarwerk 8.88. Discus: Jaap v.d. Plaat 34.94. Ard Ver meulen 35.48. Speer: Rolf van Kouwen 33.66. Ard- Vermeulén 47,28. 4 x 100 m. estafette: Ard Vermeulen, Dick Kamerbeek, Frank van Breukelen en Marcel Klarenbeek 44.9. Zaterdag j.1. deden een 3-tal atleten mee aan de 4e Seminarieloop te Drie bergen. Voor Harry van Brummelen was het weer zijn eerste optreden na de zware Amsterdamse Marathon. De souplesse was nog niet helemaal terug maar Harry hield goed stand in de voorste linies. De af te leggen af stand overbrugde hij in 56 min. en 53 sec. Ook Klaas Smidt was weer aan het langere werk begonnen. Hij werd hier 25e in 1 uur 13 min. 27 sec. De prestatie van Mart van Hal bij de dames was voortreffelijk. Zij behoefde slechts één loopster voor te laten gaan in haar wed strijd over 6 km. De achterstand be droeg slechts 36 sec. aan de finish. Mart liet voor haar parkoers een totaal- tijd van 27 min. 36 sec. afdrukken. Tijdens baanwedstrijden in Amster dam liep Gert de Ruygt een sterke 3000 meter. Hij verbeterde zijn persoonlijke rekord en zette voorlopig een beste Soester seizoentijd van 8 min. en 41 sec. neer. in Beek bij Nijmegen werd zondag een halve marathon afgewerkt, waarbij Eef van den Brink zich in de kijker liep. Hij liep een uitgekiende race waar bij in hét begin niet al te snelle tussen tijden, die met een 10e positie nog geen uitzicht gaven op een ereplaats. Maar naarmate de wedstrijd vorderde begon Eef steeds een plaatsje op te schui ven om tenslotte op een keurige 3e plaats te eindigen in een tijd van luur 14 min. 10 sec. Voor Cor Koster werd het een teleur stelling. Kort geleden nog liep hij zijn 113e marathon in Amsterdam, waar hij de laatste oudgediende was, die alle elf edities van dit evenement op zijn naam heeft staan. Toen al moest Cor veel pijn doorstaan om het karwei te klaren. Thans in Beek stak deze zelfde pijn de kop weer op en openbaarde zich een vervelende blessure. Cor die nooit van opgeven wil weten had hier geen andere keus. Het is te hopen, dat hij binnen afzienbare tijd zijn training weer kan hervatten. Joop van Leijenhorst zocht zijn mara- thonavontuur in Hamburg. Joop draai de niet op volle toeren, maar bleef toch ruim onder de 3-uurgrens. Hij vol tooide de 42 km en 195 meter in 2 uur 56 min. en 21 sec. De Atletiekvereniging Pijnenburg is zaterdag 28 juni de organisator van de Paleis Soestdijk Marathon. Start en finish vinden plaats op de atletiekbaan van de A.V.Pijnenburg. Voor die tijd - de start van de marathon is bepaald op 17.10 uur - zijn er de 5 en 10 kilometer-prestatieloop en de 20 kilometerloop (wedstrijd en open). De Paleis Soestdijk Marathon bestaat uit de onderdelen wedstrijdmarathon en open marathon. Deze laatste staat open voor iedereen van 19 jaar en ouder, terwijl de wedstrijdmarathon uitsluitend be stemd is voor licentiehouders van de KNAU en andere bij de IAAF aange sloten atletiekbonden. Wanneer men vóór 21 juni een inschrij vingsformulier met gegevens en een volledig ingevulde girobetaalkaart of betaalcheque stuurt aan het secreta riaat van de Paleis Soestdijk Marathon, wordt men als deelnemer genoteerd. Alle deelnemers ontvangen een be vestiging van inschrijving. Gestart kan worden in drie afstanden30 kilometer (2.45 minuten), 35 kilometer (3.15 mi nuten) en 42.195 meter (4 uur). De start nummers dienen op de atletiekbaan te worden opgehaald. Naast de gebrui kelijke verzorging is op elke post ook isotonedrank aanwezig. Bovendien is er medische begeleiding op het parcours en bij de finish. De Finish sluit om 21.10 uur. Informatie is te verkrijgen bij het secretariaat van de Paleis Soestdijk Marathon, p/a. F.C. Kuyperstraat 9, 3761 EG Soest. A.V. Pijnenburg zoekt nieuwe trainers voor de lange afstandslopers en de pu pillen. Ook assistenten zijn welkom. Zij zullen dan door het huidige trainers corps worden opgeleid. De assistent trainers kunnen direct aan de slag. De andere trainers starten per 1 augustus. Inl. R. van Zee, tel. 11525, na 19.00 uur. Het eerste damesteam van s.o.Soest speelt donderdagavond een wedstrijd tegen Fortitudo I uit Bunnik. De Soester dames spelen in deze wedstrijd om een extra plaats in de le klas. Aanvang van de wedstrijd 19.30 uur. De C-junioren van A.V.Pijnenburg ver speelden hun le plaats door fout wis selen bij de 4 x 100 meter estafette. Op een schitterende zonnige zaterdag organiseerde de A.V.Spirit te Lely stad de competitiewedstrijd C-D-junio ren. Door de Soester C-junioren is in de breedte goed gepresteerd. Dave Brou wer zorgde voor overwinningen op de 100 meter 11,9 en het verspringen 5 m. 49 cm. Jack Belt verraste door als 2e te eindigen met de kogel 10 meter 49 en liep de 100 mter horden winnend in 18,9. Arjan Hoksbergen gooide de speer 30 meter 90. Gert-Jan van Rheenen werd met over macht le op zijn 800 meter in 2.21.6 en gooide de speer 18 meter 60. Franklin de Wolf liep de 100 meter in 13,4 en gooide de discus 18 m. 60. Ajo Smedema gooide de discus 19 me ter 45 en sprong 4 m. 22. Hans Engelberts sprong 1.45 hoog en liep de horden in 18,7. Joost Pastunink gooide de kogel 8 me ter 60 en de discus 18 meter 20. Erik Berghuis werd knap 2e op de 150 meter in 4,41.2, waarmee hij zich goed revancheerde voor het falen bij het hoogspringen 1.35. Jan-Joop van Beesd toonde karakter in zijn 800 meter maar kwam kracht te kort; hij werd toch nog 3e in 2.27.4. Met uitzondering van de estaffette is er goed gepresteerd. Afgelopen zaterdag 2 uitwedstrijden tegen de Falcons in Lelystad. Deze wa ren net als de Knickerbockers nog on geslagen. Nu moest blijken wie werkelijk de fa voriet voor de titel ging worden in deze klasse. Na de wedstrijden was hierover geen twijfel meer want de Knicke- bockers wonnen beide wedstrijden met duidelijke cijfers. In de le wedstrijd waren de slagmen sen van de Knickerbockers nog een beetje bang voor de reputatie van de Falcons en er werd nauwelijks gesla gen. Alleen Johan Peter Vink met een 3-honkslag en Henry Frank met een honkslag raakten de bal. In 2 innings werden er toch 6 punten gescoord. Met Johan Pter Vink op de heuvel kwamen er in 2 innings maar 6 man van de Fal cons aan slag. Johan Peter gooide zelf 3x3 slag en de 3 andere nullen werden door uitstekend veldwerk gemaakt. In de 2e wedstrijd waren de slagmen sen van de knicekrbockers beter op dreef en er werd flink op los geslagen met o.a. homeruns van Johan Peter Vink en Marcel Bouwman, een mooie 2-honkslag van Tjeerd van de Zee en honkslagen van Gregoor Landman, John de Man en Martijn Strijker. Alle spelers scoorden in deze wedstrijd 1 of 2 punten. Martijn Strijker was in deze wedstrijd als pitcher wat minder op dreef. Hij begon met 3x4 wijd te gooien wat l punt voor de Falcons opleverde. Daar na herstelde hij zich en het veld steunde hem goed waardoor er snel 3 nullen werden gemaakt. In de 2e inning kwa men er nog 4 man van de Falcons aan slag. Twee kregen er 3 slag en de derde werd door het veld uitgemaakt. In het Pinksterweekeinde stonden twee belangrijke wedstrijden op het atletiek- programma. Op zaterdag waren de Nederlandse Studentenkampioenschap pen in Krommenie gehouden. Dankzij goede omstandigheden en een uit stekende vorm hebben de atleten van de A.V.Pijnenburg zeer goed gepres teerd. De beste prestaties waren weer van sprintster Marion van den Broek. Zaterdag werd zijn studentenkampioen op zowel de 100 als de 200 m. in per soonlijke records: 12.33 en 24.99. Op maandag herhaalde de HEAO-stu- dente deze prestatie en werd dis- trictskampioen bij de A-junioren op de 100 m. in 12.2. Vooral haar tijd op de 200 m. is van nationaal niveau. Derdejaars economie student Dick Ka merbeek haalde de halve finales op de 400 m. bij de studentenkampioenschap pen in een persoonlijk record van 52.01. In de halve finale had hij z'n kruit ver schoten en eindigde als derde in 52.91. In totaal eindigde Dick als zevende. Twee dagen later verbeterde hij z'n beste tijd op de 800 m. tot 1.57.4. Paul van den Brink, die aan de ver- keersacademie in Tilburg studeert, is weer helemaal hersteld van zijn spierblessure. Zaterdag liep hij naar een twaalfde plaats op de 800 m. in een uitstekende 1.57.91, maandag verbeterde hij zich tot 1.55.9. Beide middenafstandlopers banen zich langzaam maar zeker een weg naar de top van Nederland. Ook Bas van Os is uitstekend op dreef. In Krommenie bleef hij voor het eerst onder de twee minuten op de 800 m: 1.59.8. Ondanks de vele inschrijvingen van de afgelopen maandag en dinsdag geeït de organisatie van de Avondvierdaagse 1986 nogmaals gelegenheid voor deze mooie tocht in te schrijven. Deze in schrijving zal plaatsvinden zaterdag 31 mei a.s., van 10.00 tot 11.00 uur, op het adres: Clubhuis ,,Het Kruispunt", Alb. Cuyplaan 200 (naast bibliotheek). Na deze inschrijving kan men alleen nog inschrijven vlak voor de start op 2 juni, maar dan met een verhoogd in schrijfgeld. Door het organisatiecomité zijn alle routes nog eens gelopen. Daaruit blijkt wederom hoe mooi Soest en omgeving voor wandelaars is. Voor alle inlichtingen telefoon Soest 18387. Met nog slechts vijf competitie-avonden voor de boeg werden er afgelopen don derdagavond in de strijd om de Scrabble- Cup hoge scores en verrassende uitsla gen genoteerd. Diny Boele presteerde het bijna on mogelijke met haar overwinning op Anneke Tak - Muys. Gezien de uitslag 509 - 495 een partij op hoog niveau. Jos v.d. Leij, terug van weggeweest, zette in haar partij tegen Jan Dan vers de hoogste score van de avond (548 - 367) neer, maar ook Jan Leijendekker (486), Wil Witkamp (434), Thea v.d. Berg (444) Renske Druijff (432) en Klaas Keuter (403) blijven in het klas sement van het beste gemiddelde hun posities verbeteren. De competitie-uitslagen: Hanna Reichenberger - Milly Tous- saint 365 - 265 Jan Leijendekker - Trudy Danvers 486 - 331 Annie de Bree - Wout Klute 306 - 278 Klaas Keuter - Alida Luttik 403 - 343 Bep Blom - Wil Bouman 364 - 354 Wil Witkamp - Meta Klute 434 - 359 Anneke Tak-Muys - Diny Boele 495 - 509 Jos v.d. Leij - Jan Danvers 548 - 367 Renske Druijff - Thea v.d. Berg 432 - 444 De 20e competitie-ronde vindt, naast de wedstrijd om "de prijs van de week", plaats op donderdag 29 mei in café- restaurant v.d. Brink, Soesterbergse- straat. Een zeer fraaie lederen dames tas, beschikbaar gesteld door de Soester firma Elberse is die avond inzet van het wekelijkse prijsgebeuren. Aanvang der partijen 19.45 uur en 21.00 uur. Lief hebbers van scrabble zijn als vanouds, tegen een betaling van 2,50 inschrijf geld, van harte welkom. De einduitslag werd hierdoor 17-1 voor de Knickerbockers. Zaterdag 7 juni spelen de pupillen om 10.00 uur aan de Bosstraat tegen de Zuidvogels uit Huizen. Iedereen is wel kom. Na in de gehele competitie geen enkel punt verloren te hebben, moest het BDC 2 damesteam aantreden tegen BSV uit Blaricum. Al snel bleek dat deze laatste ploeg niet opgewassen bleek tegen het geweld van de BDC-dames. Astrid Wijnhof, Diana van Fulpen, Ria Pothoven en Karin Beemer wisten in de le helft de score op te voeren tot 4-0. Na de rust kwam de produktie geluk kig beter op gang, waarna Agnes Seerink, Janny Walet, Trudy van Ben- nekom en Ria Pothoven de eindstand op 14-2 konden bepalen, mede door uit stekend keeperswerk van Nancy Kar- wockzik. BDC werd hiermee kampioen en mocht de bloemen van het bestuur in ontvangst nemen, waarna nog een ge zellig feestje volgde. Zaterdag 24 mei waren 4 Kings Road Riders in Lelystad voor wat zij dachten een Valleibokaal-wedstrijd, maar later bleek het een club wedstrijd te zijn. De Soester rijders reden sterk, want alle vier kwamen met een prijs naar huis. Robin v.d. Wolk en Patrick Stalenhoef allebei een le, Marcel Hilhorst een 3e en zijn broer Arnoud een 2e prijs, zondag 25 mei In Rijssenhout werd een Interclubwed- strijd voor afdelingen II en IV gehouden. Zes Kings Road Riders re den mee. Alleen Mare de Schiffort be reikte de finale, hij werd 5e. De Pow- der Puffs Ilona Luystenburg en Moni que de Schiffort werden uitgeschakeld in de manches. Bij de junioren bereik ten 3 rijders een finale plaats, Barry Luystenburg werd le, Patrick v. Lemel 5e, Mare de Schiffort werd le. Raymond v. Lemel werd uitgeschakeld in de manches. De "Experts" waren in Wijchen voor een Grand National. Sancho Kers en Herman van Hengstum werden uitge schakeld in de manches. Gabi Walet bereikte de kwartfinale, maar had niet genoeg punten voor de halve finale. Arjan Kers kwam na de kwartfinale in de halve finale waar hij 6e werd. Tot nu staat hij 7e op de ranglijst voor het Nederlands Kampioenschap. De traditionele feestavond tijdens de tweejaarlijkse sportuitwisseling Soest Nederland-Soest Duitsland wordt zater dag 7 juni 's avonds vanaf 8 uur ge houden op het sportpark Eemweg. De verzorging van deze avond is door de sportstichting uitbesteed aan de voet balvereniging WZ. Op het terrein komt een grote tent waarin een drive-in diskotheek voor de nodige muziek zal zorgen. In de kantine zal een dans- orkest voor de levende muziek zor gen. Maar voordat de ruim 600 deelnemen de sporters zich in het feestgeruis stor ten zijn er die dag tal van sportont- moetingen. Helaas gaan de geplande takken van sport 'handboogschieten' en 'bridge' niet door. De Duitse hand boogschutters hebben dat weekend een wedstrijd elders en een bridgeteam konden de Duitsers voor deze ontmoe ting niet samenstellen. Tussen 10 uur 's morgens en 6 uur 's middags is er echter op sportgebied veel te beleven. Op verschillende ak- kommodaties vinden de ontmoetingen plaats. De tafeltennissers zijn de hele dag te vinden in het gymlokaal aan de Heideweg. Tafeltennis is één van de sporten die door de jaren heen vrijwel steeds ver tegenwoordigd is geweest bij de Soest- Soest ontmoeting. Bleek dit in het ver leden steevast winst op te leveren voor de Duitsers, de laatste jaren is er meer evenwicht gekomen. De vereniging Shot is uitgegroeid tot één van de sterk ste verenigingen in de regio en komt momenteel met liefst 5 teams uit in de landelijke competitie. De laatste twee ontmoetingen op Nederlandse bodem eindigden dan ook al in een zege voor de Nederlanders ondanks het feit dat ook in het Duitse Soest op hoog nivo wordt gespeeld. De wedstrijden De wedstrijden worden gespeeld in de speelzaal van de ttv. Shot aan de Hei deweg in Soest-Zuid (tussen nrs. 18 en 20). Gespeeld zal worden met 4 teams, elk bestaande uit 4 personen. Elk team speelt op 2 tafels 18 wedstrijden, 16 enkelspelen en 2 dubbels. Het wed strijdprogramma ziet er als volgt uit 10.30 -13.30 uur Soest (Nederland) heren 2 - Soest (Duits land) heren 2 Soest (Nederland) heren 3 - Soest (Duits land) heren 3 14.00 -17.00 uur Soest (Nederland) heren 1 - Soest (Duits land) heren 1 Soest (Nederland) dames 1 - Soest Duitsland) dames 1 De teams Op dit moment zijn de Duitse spelers en speelsters nog niet bekend, maar aangekondigd is wel dat men in ieder geval bij de heren met de sterkst mo gelijke opstelling zal verschijnen. Ook de vereniging Shot komt met een ster ke afvaardiging op de proppen met vrij wel louter landelijk spelende spelers en speelsters. Dames 1 José Daselaar, Gonnie de Rie, Wilke Schut, Marga Voskuilen. Heren 1 Aksel v. Elteren, Eddy Gaytant, Berend Jonker, BartLefel. Heren 2 Ronald Huigen, Marcel Jansen, Michiel v. Raadshooven, André v. Vugt. Heren 3 Martin Fransen, Richard v.d. Heuvel, Robbie Houtgast, Frank Redel. Het spreekt uiteraard vanzelf dat toe schouwers op zaterdag 7 juni van harte welkom zijn in de Shotzaal aan de Heideweg. Ze kunnen een spannende strijd verwachten met van beide kan ten tafeltennis op hoog nivo. Uitslagen BDC Meisjespup. BDC-EMM11-4 Damesjun. UDSV - BDC 110-6 BDC 2 - Amersfoort 6-10 Damessen. 2 BDC 2 - Corbulo 218-2 Welpen 2 BSV-BDC 2 4-2 Jongensadsp. 1 BHC - BDC 1 4-27 Meisjesadsp. 1 UDSV - BDC 1 6-3 Herensen. DSO - BDC 119-16 BDC 2 - Amersfoort 219-16 Wedstrijdprogramma Zaterdag 31 mei Meisjesadsp. 2 16.00 uur BDC 2 - Voice Jongenspup. 15.00 uur - Voice - BDC Zondag l juni Welpen 12.00 uur BDC 2 - Fortissimo 3 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 Het eerste korfbalteam van de Eem vogels was nog de enige ploeg die af gelopen zaterdag een kompetitiewed strijd had. Zij moesten naar Ermelo om tegen de gelijknamige vereniging te spelen. Ermelo nam in de tiende minuut een 1-0 voorsprong, maar even later kreeg Willem Oldewarris een strafworp mee, die door Ton Kraaikamp goed benut werd. Invalster Kathja Rauch zorgde met een schitterend afstandsschot voor 1-2. Daarna kregen de Soestenaren de kans om verder uit te lopen, maar een straf worp van Theo van Duinkerken werd gemist en een afstandsschot van Wim van Rheenen afgekeurd. Vlak voor rust kon Ermelo d.m.v. een uitwijkbal gelijk maken. Na de thee hielden beide ploegen el kaar goed in evenwicht. Uiteindelijk scoorde Ermelo 3-2, maar René Ver schuren antwoordde direkt met een afstandsschot, 3-3. Bij het ingaan van het laatste kwartier gaf Ton Kraaikamp de goed doorgebro ken Marga van den Hoed precies op maat aan en zij scoorde 3-4. Toch wist Ermelo vijf minuten voor tijd nog terug te komen tot 4-4. Twee minuten later trof een ver schot van Theo van Duinkerken de korf, zodat het 4-5 werd. In de laatste minuut speelden de Eem vogels prima op balbezit en hierdoor kwam Wim van Rheenen helemaal vrij voor de korf. Hij faalde niet en bracht de Eemvogels op een veilige 4-6 voorsprong, wat tevens de eind stand werd. De leden van de Soester verenigingen van postduivenhouders hebben zater dag 24 mei deelgenomen aan een wed vlucht vanaf Venette, afstand circa 355 km. De duiven werden gelost om 9.30 uur. 'De Zwaluw' In concours waren 652 duiven. Aan komst eerste prijswinnende duif 13.36.09 uur, snelheid 1443,04 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 13.50.08 uur. Uitslag: A. van Ginkel 1 33 49. K. de Jong 2 50. J. v.d. Brakel Zn. 4 32 33 36 38 101 121. H. de Bree 5 17 23 40 41 44 46 58 100 103 109 117 118 120. Th. Wigtman 6 15 26 48 68 93. E. v.d. Brakel 7 30 84 92 94 124. J. P. Stam 8 13 63 70 76 88 99. R. v. Eg- dom 9 18 95 127. J. v.d. Burg 10 47 102 126. K. Kok 11 29 31 45 52 97. J. v.d. Belt 12 37 66 85 128. P. Dergent 14. R. G. Vos kuilen 16 80 82 90 104 107 112. R. v.d. Mast 19 25 28 39. A. J. v. Dorrestein 20 81 83 105 108. K. Boeklagen 21 75 113. B. Roest 22 51 53 78 87 111 114. G. Rijk- sen 24 43 57 59 60 89 122 123 125. G. Zeyp- veld 27 96. A. v. Riet 34, J. v. Dijk 35, veld 27 96. A. v. Riet 34. J. v. Dijk 35 62 119. A. de Bes 42 56 71 73 74 110 130. J. Duijst 54. J. de Beer 55 72. H. v.d. Schepop 61 86. J. v. Groenestein 64. Comb. H. Nap 65 69 79 98 106 116. M. Schimmel 67 115 129. C. Brakenhoff 77. H. den Dekker 91. P.V.Soest Er waren 275 duiven in concours. De eerste prijsduif arriveerde om 13.37.19 uur. Deze haalde een snelheid van 1433.49 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam aan om 13.54.41 uur. Uitslag: Comb. Vogel 1 4 5 10 16 18 25 32 45 51. D. Huisman 2 22 37 41 52. Hornsveld- v. 't Net 3 6 9 21 23 26 36 42 46 50. G. H. v.d. Broek 7 54. Z. v.d. Esschert Zn. 814 15 28 40 43 44 48 49. Comb. Mol Zn. 11 33. E. Veerman 12 39. H.v. Essen 13 34 53. A. A. de Kruyf 17. H. Huisman 19 24. P. A. Almekinders 20 38 55. P. Limper 27 29 30 31. M. Monsjou 35 47. De Vriendschap In concours 495 duiven. Aankomst eer ste duif 13.37.11. Snelheid 1436.02 meter per minuut. Uitslag: D. Bos 1 41 59 84. Bokma 2 10 30 37 38 55 85 90 93. Comb. Rini 3 97. C. Vaessen 4 1517 19 20 23 29 47 51. J. Kruseman 5 24 40 96. H. v. Dijken 6 18 48 95. B. Schim mel 7 58 65 67. H. Rauch 8 49. J. Koster 9 32 34 70 80. Altenaar Reierse 11 13 22 25 50 53 64 66 87 94 99. Hoffman 12 26 31 36 39 46 69 76 77 82 89 91. Wijnands 14 54 60. Kamerbeek 16 27 28 44 52 68. T. Kok 21 56 72 88 98. De Zoete 33. Kaats 35 78 92. Stolker 42 86. v. Groningen 43 61. Huizinga v. Doorn 45 75 81. P. Rauch 57 71 79. Foekens 62. Sukel v. Klooster 63 73. A. Grift 74. Rietveld 83.

Soester Courant | 1986 | | pagina 15