MEDE KRJE {ïmmml vnrper k Commissie 'Bedrijven' voelt niets voor steun 'Beweging Weigering Defensiebetaling' Vernielingen soms geconstateerd maar niet gemeld Commissie Ruimtelijke Ordening unaniem achter reconstructieplannen Rademakerstraat Burgemeester voelt niets voor latere sluitingstijden van Soester horeca Geen eenstemmigheid over Korte Ossendam en busroute Soest Zuid A zo gezien PRIMEUR HOLLANDSE NIEUWE HILVIS uw visspecialist (ffoo-oo^ Ries van Logtenstein ludieke voorzitter Tweede nieuwbrief Vandalismeproject SHELL-STATI0N ZWIERS Michelin banden 40% korting GLAS HANDEL Winst CDA en PvdA, geen wijziging voor WD en D'66, kleine partijen uit raad verdwenen Commissie Ruimtelijke Ordening verdeeld Droeve gedachten Veldweg 4 BOUWMARKT SHOWROOM KEUKENS, SANITAIR en TEGELS - Soest - Tel. 02155-14878 Woensdag 28 mei de eerste echte Superkwaliteit, lekkerder dan ooit, bij uw vertrouwde vishandel LET OP! Super aanbiedingen Honsbe-^ii CDA verzet zich tegen krediet voor langzaam verkeersroutes over de Eng mode 64e JAARGANG NO. 39 WOENSDAG 28 ME11986 Een meerderheid van de commissie "Bedrijven" (gemeentewerken) voelt niets voor de acties van de "Beweging Weigering Defensiebetaling" (BWD), die een gedeelte van de btw op hun gas- rekening wil inhouden. "Zij zullen worden aangemerkt als wanbetalers en lopen de kans van het gasnet te wor den afgesloten." Dit schrijven burgemeester en wethou ders van Soest in een notitie, waarin ze reageren op het verzoek van de Soester afdeling van de BWD om niet als wan betaler te worden aangemerkt. De werkgroep, die Betaal Niet Mee heet, vroeg tevens om de instelling van een gemeentelijk vredesfonds. Ook hiervoor voelen b. en w. niets. In Baarn heeft de BWD gelijksoortige aanvragen bij het gemeentebestuur ge daan. Daar besloten b. en w. deze week om de zaak in onderzoek te nemen. Baarn wil eerst weten hoe de omrin gende gemeenten op het BWD-verzoek reageren en neemt daarna zelf een be slissing. De Beweging Weigering Defensiebeta ling streeft naar de instelling van een vredesfonds waarin gewetensbezwaar den het bedrag kunnen storten dat ze inhouden op de gasnota. Dit bedrag 5,72, wordt maandelijks ingehouden op het btw-gedeelte, dat voor het rijk bestemd is. De BWD vindt dat er teveel geld voor defensie wordt uitgetrokken en is tevens tegen de plaatsing van 572 kruisraketten in Europa. Het Soester college stelt dat niet het ge meentelijk gasbedrijf de dupe mag worden van de bezwaren van de BWD, vooral omdat het hier een actie tegen het rijk betreft. Ook zijn b. en w. bang dat toegeven aan de wensen van de BWD een precedent schept voor bur gers die bezwaren hebben tegen ande re onderdelen van het rijksbeleid. Uitvoerig maakte de heer Verdonk gebruik van zijn spreekrecht om de motieven van de actiegroep nog eens toe te lichten. P.S.-raadslid Leidje To massen hield een vurig pleidooi voor de Beweging en vroeg begrip voor de vre delievende ongehoorzaamheid van de bezwaarden, die talrijk op de publieke tribune aanwezig waren. Zij kreeg steun van de sociaal-demo craat Boerkoel die wel iets voelde voor een vredesfonds. De overige commis- "De laatste weken is het enkele keren voorgekomen, dat er vernielingen wer den aangericht, waarbij achteraf bleek dat omwonenden die vernielingen had den geconstateerd. Maar helaas heb ben zij niet direct de politie geïnfor meerd. Gaarne verzoeken wij Uw le den, lezers, gebruikers op te roepen als zij iets zien in elk geval direct de politie te bellen, opdat de daders gepakt kun nen worden." Dit staat te lezen in de tweede nieuws brief van de Werkgroep Vandalisme, die deze maand is verschenen. Daarin wordt vermeld dat het lespro ject basisscholen een succes is gebleken, wat ook geldt voor de tonee- voorstelling voor het voortgezet onder wijs. Verder was er een wedstrijd voor het ontwerpen van posters die binnen kort worden geëxposeerd. Tenslotte maakt men bekend dat vanaf 1 januari 1985 alle schade in Soest wordt geregistreerd. Uit de gegevens over 1985 komen twee zaken nadrukkelijk naar voren: de schade aan schoolgebouwen en het feit, dat bijna de helft var» de vernielingen in het weekend plaats vindt. Een ander opvallend punt betreft het feit, dat tijdens de zogenaamde lichte maanden (lente en zomer) het aantal vernielingen beduidend lager ligt dan tijdens de rest van het jaar. Nagegaan zal worden op welke wijze het best op de verkregen informatie kan worden gereageerd. Jongetje mishandeld Vrijdagmiddag werd een 13-jarige jon gen bij Q-drie mishandeld. Hij liep daardoor verwondingen in het gezicht en een losse voortand op en moest zich onder behandeling van een tandarts stellen. De jongen, M.D. uit Soest, passeerde rond half drie bij C—Drie een groepje jongelui. Die begonnen hem uit te schelden. Toen hij daarop niet reageerde kreeg hij een vuistslag in het gezicht. Hij liep een bloedende wond op en bovendien zat een voortand los. De politie stelde een onderzoek in onder het groepje jongeren maar dat leverde niets op. Het onderzoek wordt voortgezet. Na dertig jaar touwtrekken schijnt het er nu naar uit te zien dat de gemeente raad morgenavond eenstemmig ac- coord gaat met de reconstructieplan nen van de Rademakerstraat in Soes- terberg. Kosten540.000 gulden. Enkele aanwonende ondernemers maken nog wel bezwaren, maar krijgen waar schijnlijk weinig kans. "Mensen die beweren niets te weten, praten onzin", aldus wethouder G. Plomp (WD) vorige week in de com missievergadering Ruimtelijke Or dening waar de plannen uitvoerig ter sprake kwamen.'Ik zou het betreu ren als niet binnen korte tijd op de Ra demakerstraat zichtbaar is dat er iets te gebeuren staat", aldus de bewinds man. Nog voor de winter wil men be ginnen met de uitvoering van de recon structie. Insprekers Niet minder dan vier insprekers wilden hun zegje doen. De heer P.C. Pieren deed dat namens de ouderenbonden PCOB en ANBO in Soesterberg. Hij ging zeer uitvoerig in op de voorge schiedenis, wees op de dubieuze rol van een aantal Soesterbergers waardoor "vele ondernemers valselijk zijn voor gelicht", en deed een beroep op de commissie om het algemeen belang in het oog te houden. Dat doen niet de te genstanders die de reconstructie willen tegenwerken, boycotten, ten behoeve van eigen belang en eigen voordeel. Er zijn hetzes gevoerd tegen ondernemers die weigerden het alternatieve plan van de tegenstanders te tekenen. Ook Straatje Rademaker heeft een dubieu ze rol gespeeld, aldus de heer Pieren. "Wie een procedure begint om het plan tegen te houden of op z'n minst te rekken, schaadt in hoge mate het alge meen belang", aldus de heer Pieren. Namens de Vereniging Soesterbergs Belang zei Riet Lensink "niet veel sympathie" te hebben voor wat enkele middenstanders hebben gedaan tegen het reconstructieplan. Zij veronder stelden dat hun klanten wel eens zouden kunnen wegblijven als het plan weer in de ijskast wordt gezet. Een heel ander geluid liet de heer De Vries horen namens een 25-tal "wanho pige" aanwonenden van de straat. Zij hebben ernstige bezwaren tegen de gang van zaken. "Zij wisten van niets en hebben het gevoel in een rijdende trein te springen. De plannen zijn nooit aan hen voorgelegd. Zij vrezen dat uit voering ervan consequenties zal heb ben voor het zakendoen". Hij stelde tenslotte dat de belangengroeperingen te weinig hebben gedaan voor belang hebbenden De vierde inspreker was de heer v.d. Vegt, die het verhaal van de heer Pie ren ondersteunde. De VVD-er Ebbers vroeg nog even aan dacht voor de parkeerproblemen bij de weekmarkt en de positie van de pomp houder De Ruiter bij de reconstructie. Wil Stekelenburg (PvdA) voegde hier aan toe dat de meerkosten die daaruit voortvloeien wel voor rekening moeten komen van De Ruiter. Zij hoopte dat alle misverstanden in alle rust en redelijkheid in Soesterberg worden opgelost. Adriaan Pothuizen (D'66) had lof voor de ambtelijke aanpak. Jan Visser (Progressief Soest) vond de hele proce- dure een goed voorbeeld van samen werking tussen burgers en overheid en was blij destijds niet accoord te zijn ge gaan met de eenzijdige plannen van het gemeentebestuur (kosten 70.000 gulden), die niet veel meer inhielden dan een eenvoudige opknapbeurt. incl. montage en BTW Weegbreestraat 54 - Soest Tel. 02155-17658 Schoonma kwam laatst eens als oppas fungeren en zou voor een weekje ons huisje beheren. De schone madaam stootte plots door een raam maar VAN EDE kwam snel repareren. sieleden steunden de notitie van B W. Ludiek Alle commissieleden zijn het erover eens dat de kersverse CDA-wethouder Ries van Logtenstein een ontspannen en ongedwongen sfeer weet te schep pen tijdens de vergadering. Toen een aantal commissieleden door elkaar gingen praten, vroeg de heer Van Logtenstein zijn secretaris de "voorzittershamer" uit zijn fietstas te halen. Secretaris Paul Schmittmann zat er een beetje mee en schakelde de dienst doende bode in. Toen deze even later binnenkwam met een kolossale moker bleek één en ander doorgestoken kaart te zijn tot grote hilariteit van de aanwezigen. Ries van Logtenstein Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 184 29 EN WIJ KOMEN! "De burger dient ervan uit te kunnen gaan ongestoord van zijn nachtrust te kunnen genieten" en "er mogen geen concurrentievervalsende elementen in soepeler toepassing van de regeling in sluipen, waardoor onrust onder de on dernemers kan ontstaan. Iedereen weet momenteel waar hij aan toe is." Dit zijn twee van de vele opmerkingen, die burgemeester Paul Scholten schrijft aan de commissie ABZ, die zich op 2 juni buigt over de sluitingstij den van de Soester horeca. Alleen bij een bijzondere gebeurtenis (carnaval bijvoorbeeld) is wel eens ontheffing verleend. Eind 1984 aan B. Kooy van café-restau rant "Soestdijk" in verband met een Balkan-avond waar een "hoge piet" aanwezig was. In 1983 ten behoeve van een bowling manifestatie in De Borg. Meer toestemmingen zijn niet verleend laat de burgemester weten. Het beleid ten aanzien van sluitingsuren is consis tent. De ondernemers weten waar ze aan toe zijn, hetgeen overigens niet be tekent dat zij het er mee eens zijn. In gesprekken met ondernemers laat men wel blijken dat niet eens meer de moeite genomen wordt om nog onthef fing aan te vragen, omdat het toch ge weigerd wordt. De sluitingstijden gelden niet voor in richtingen, waarvoor een sociët'eits- vergunning is verleend. Dit zijn beslo ten verenigingen, waar alleen leden toegang hebben. Aanleiding tot de korte notitie van bur gemeester Scholten was de wens van C- drie om voor een studentenfeest tot 0.500 uur ontheffing te verkrijgen. "Juist bij een door de overheid gesubsidieerde instel ling dienen we in het bijzonder erop te letten dat niet t.o.v. andere, volledig voor eigen risico werkende onderne mers een voorsprong wordt verschaft. Dat de gemeente financieel belang heeft bij een hoge consumptieomzet mag dus nimmer bij de ontheffing van het sluitingsuur een rol spelen", aldus de eerste burger van Soest. Baarn In regionaal verband is afgesproken eerst de proef in Baarn af te wachten. Daar wordt voor een jaar een proef ge nomen om de zaak geheel vrij te laten. Brand in tweehoog flat richt aanzienlijke schade aan Zaterdagmorgen brak brand uit in de tweehoog-flatwoning van de familie Z.A. aan de Smitsweg. De brand ont stond in de slaapkamer, vermoedelijk doordat het vierjarig zoontje op een matras met lucifers speelde. De slaap kamer brandde geheel uit. De rest van de woning kreeg aanzienlijke rook schade. Ook de benedenflat liep schade op. Hoe groot de schade is is niet bekend. De bewoners waren niet verzekerd. Verkeerscontrole bromfietsen De politie hield vorige week donderdag op de Amersfoortsestraat te Soester berg een verkeerscontrole, waarbij speciaal gelet werd op het geluid van bromfietsen. Twee van deze voertui gen bleken meer decibels te produce ren dan is toegestaan. Tegen hen werd proces-verbaal opgemaakt. Verder wordt overal hetzelfde beleid gevoerd: in de week tot 24.00 uur open met een ontheffingsmogelijkheid op aanvraag tot 01.00 uur en in het weekend tot 02.00 uur. Alleen Amersfoort (grote stad!) heeft een ontheffing tot 03.00 uur. Aspecten die formeel niet mogen worden meege wogen, maar op de achtergrond een rol spelen zijn preventieve werking t.o.v. rijden onder invoed; de nachtrust van de ondernemers zelf. Men wordt niet ge dwongen open te blijven uit concurren- tie-overwegingende landelijke trend om meer aandacht te besteden aan de bestrijding van de geluidsoverlast. "De aard van ond dorp is anders dan van een grote stad", schrijft de burge meester aan de fractievoorzitters. Verkiezingen 'vertaaldnaar Soester gemeenteraad Landelijk was het opkomstpercentage voor de Tweede Kamerverkiezingen dit jaar hoger dan vier jaar geleden. Soest maakte daarop geen uitzonde ring: 87,3% tegen 82,9%. Net als in andere gemeenten hebben de Soester kiezers vorige week woensdag anders gestemd dan bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart van dit jaar. Vertaald naar de gemeenteraad zou de uitslag een winst bete kenen van twee zetels voor het CDA en één zetel voor de PvdA. De VVD zou op acht zetels zijn gebleven en D'66 op twee. De kleine partijen als klein rechts (SGP/GPV/RPF) en Progressief Soest (Nu met respectievelijk één en twee zetels) zouden in de nieuwe samenstelling niet meer voorkomen. Soesters, De jaarlijkse campagne van het Nederlandse Rode Kruis is weer van start gegaan. Vorig jaar is in ons land ruim 10 miljoen van particulieren bedrijven en instel lingen ontvangen. Voor Soest was dit/42.500,-. Er wordt veel nuttig, direct hulp- verleningswerk voor gedaan. Ook in Soest zelf, maar daar naast vooral op plaatsen in de wereld waar het zeer dringend nodig is. Denk eens aan Beiroet, met al zijn verwoestingen en gewonden, de Sahellanden, met hongerden, of Mexico, met de afschuwelijke gevolgen van de aardbeving vorig jaar. Elk jaar zijn er vele aanvragen, waar met tenten, dekens, medicamenten of doktershulp de mensen jong en oud, van welke nationaliteit of Het rode Kruis is bijna in elk land als organisatie aanwezig. Het Rode Kruis van het getroffen la,nd vraagt via het centrale hoofdkantoor in Genève hulp aan Rode Kruis organisaties in andere, niet getroffen landen. Hulp goederen zijn binnen 24 uur van Schiphol rechtstreeks onderweg naar een rampgebied. Het hulpvragende land kan het beste bepalen welke hulp waar nodig is. De distributie ter plaatse geschiedt ook door het Rode Kruis van het getroffen land. Zo komt hulp zeer efficiënt en direct ten goede aan de getroffenen. Wilt u daaraan meewerken door op uw girobiljet, dat huis aan huis wordt bezorgd of toegestuurd een bedrag dat u hiervoor wilt en kunt afstaan in te vullen? U helpt nu anderen die het nodig hebben, maar anderen helpen ook u en de uwen wanneer het eens nodig mocht zijn. P. Scholten, burgemeester. ras ook geholpen worden. Wethouder G. Plomp (VVD) hield de vorige week in de Commissie R.O. een vurig pleidooi vaar de collegevoorstel len t.a.v. de reconstructie Soesterberg- sestraat en de Korte Ossendam. Kos ten 280 duizend gulden. Hij noemde het voorstel "een zo goed mogelijk gemiddelde van tegemoetko men aan belangen en wensen, want het is onmogelijk iedereen in dat gebied voor honderd procent tevreden te stel len". Hij waarschuwde ervoor dat afwijzing van het voorstel zou kunnen betekenen dat elders problemen worden opgeroepen en actiegroepen voedsel wordt gegeven om op te tre den. De wethouder stelde dat er in feite niets nieuws onder de zon is. De bussen, de grote boosdoeners in het ge heel, hebben altijd over de Korte Os sendam en de Soesterbergsestraat ge reden, dus er is wat dat betreft niets veranderd. Voor opnieuw onderhande len met Centraal Nederland over een andere plek voor het busstation voelde de wethouder niets 'tenzij u mij ertoe dwingt". Hij hoopt dat het meerendeel van de raad het voorstel zal steunen, ter voorkoming van "rommelen" wat elders in de omgeving tot nieuwe pro blemen zal leiden. "Hoe langer we wachten hou duurder het wordt. We kunnen niet blijven pra ten", aldus de wethouder van ver keerszaken. WD en CDA staan niet afwijzend te genover dit standpunt en zullen de bewindsman zeer waarschijnlijk vol gen. Dat geldt ook voor Wiebe Meilof van het GPV. Inspraak Aan het begin van de vergadering maakte de heer A. Sleutel uitvoerig ge bruik van zijn spreekrecht en las een brief voor van de omwonenden die het meest voelen voor het alternatieve plan van D'66. Volgens de heer Sleutel laat de Vervoersmaatschappij Cen traal Nederland in haar brief genoeg ruimte over voor de mogelijkheid om het busstation te verplaatsen van de Soesterbergsestraat naar de Birkstraat. Passagiers die overstap pen behoeven de Birkstraat niet over te steken en er ontstaat winst in de rijtijden van de lijnen 70 en 72. Daarbij komt nog dat de afslagbewe- gingen van de twee lijnen 70 en 72 van de drukke Ossendamweg naar de Korte Ossendam niet meer behoeven te worden gemaakt. Daar tegenover staat de afslagbeweging van één lijn 77 van de Bartilottilaan naar de Birk straat. De wijken langs de van Beuningen- laan-Bartilottilaan en ten oosten van de Birkstraat worden door deze nieuwe lijnvoering van lijn 77 voor het busvervoer ontsloten. De huizen aan de Van Beuningenlaan liggen door de grote tuinen veel verder van de straat verwijderd en zullen veel minder van de bus merken dan de huizen aan de Korte Ossendam die toch al door het intensievere (vracht)ver keer van en naar het winkelcentrum overbelast is. De heer Sleutel meent dat de overlast nog geringer en zelfs met de helft of meer wordt teruggebracht, omdat over de Korte Ossendam de twee lijnen 70 en 72 komen te vervallen en over de Van Beuningenlaan alleen lijn 77 gaat rijden. Spreker vindt dat de betrokkenheid van het busstation aan de Soesterbergsestraat bij het winkelcentrum is te verwaarlozen. De redenering van Centraal Nederland in haar brief aan het gemeentebestuur dat de buschauffeurs het overstappen van de reizigers niet meer kunnen zien, is niet relevant, omdat ook op een groot station dit niet kan worden gedaan. Wil Stekelenburg (PvdA) stelde vast dat de bus altijd over de Korte Ossen dam heeft gereden en dat er nooit klachten zijn geweest. Overigens drong ze aan op zo intensief mogelijk overleg met de bewoners van deze straat. De heer J.J. Ebbers (VVD) vroeg een onderzoek naar de mogelijk heid om abri's te plaatsen bij het bus- staion; deze dienen dan als geluidsscherm voor de woningen. Adriaan Pothuizen (D'66) betreurde het destijds niet overnemen van zijn plan, waarin de Birkstraat als bussta tion wordt aangewezen. Met meer druk op Centraal Nederland kan daar zijns inziens overeenstemming over worden bereikt. Jan Visser (Progressief Soest) liet weten tegen het voorstel te zijn. Een andere busroute spaart de ge meente twee ton uit voor het asfalteren van de Korte Ossendam. Ook Arie van den Breemer (CDA) zei met dat bedrag problemen te hebben. "Het lijkt op een afkopen van de overlast". Wat hem betreft is herbestraten vol doende. fecöi''#' \MfR- "Dat is bij ons thuis een nog nooit op gelost probleem" sprak hij somber en hield de kaasschaaf met een ernstig gezicht een eindje van zich af, alsof op dit tafelgereedschap elk ogenblik met een onzichtbare hand de oplossing geschreven zou kunnen worden. "Soms maak ik me daar zorgen over en niet zelden lig ik 's avonds in mijn bedje te huilen als ik denk aan de mo gelijke gevolgen van deze grotendeels onderhuids gevoerde strijd tussen mijn vader en mijn moeder." Mistroostig staarde hij langs de kaas schaaf in de verte en hervatte zijn droevig verhaal: "Weet u, mijn moe der staat er op dat iedereen de kaas schaaf gebruikt, maar mijn vader wei gert dat stelstelmatig. Oh, nee "haast te hij zich "denk nou niet dat ze daar ruzie over maken, maar toch... Ik weet hoe ze er over denken en elke keer voel ik de spanning als een wolk boven de kaas hangen. Dan denk ik bij mezelf, doe toch niet zo rot en laat dat mes lig gen. Die kaasschaaf heeft ze toch niet voor niks gekocht." Opnieuw verzonk de jonge zorgdrager in droef gepeins. Zelfs de klok tikte langzamer en droefgeestiger dan an ders. In uitgelezen bewoordingen op perde ik voorzichtig het idee om de zaak op een geschikt moment ter spra ke te brengen en als bemiddelaar op te treden. Hij zuchtte echter diep en zei "Als het dat alleen was, dan zou ik dat inderdaad wel eens kunnen proberen, maar er is meer. 's Avonds zet mijn moeder altijd koffie. Ze schenkt in de keuken drie kopjes in en neemt die mee naar de huiskamer. Maar mijn vader heeft liever dat ze tegelijk met de kopjes de koffiepot mee naar binnen neemt. Dan kan ie net zo vaak inschen ken als hij wil. Zelf zit ik bij die ge legenheid altijd met de vraag of er in mijn kopje suiker zit of niet. Soms doet ze dat wel, maar soms ook niet. Eerst probeer ik er dan achter te ko men door met mijn lepeltje de even tueel nog niet gesmolten suiker op te baggeren, maar dat systeem is niet waterdicht en geeft zelfden volledige zekerheid. Als de koffie gloeiend heet is, verdwijnt de suiker als sneeuw voor de zon, is ze wat koeler dan duurt het veel langer voordat de suiker opgelost is. Begrijpt u?" Met een stalen gezicht had hij zijn be klag gedaan, steeds zorgvuldig ver- mijdend mij aan te zien. Al die tijd had ik mijn lachen ingehouden en mee gespeeld, wachtend op het moment dat hij zou opkijken. Toen dat in een flits gebeurde, plofte hij uit zijn rol en lach te zich tranen. Gelukkig het kind dat opgroeit in een sfeer waarin de gezinsproblemen dit niveau niet te boven gaan. Van Weedestraat 49 - Tel. 15288 Onze vindt u op de achterpagina. Inspraakavond op 4 juni Het CDA-gemeenteraadslid Arie van den Breemer verzette zich in de Com missie Ruimtelijke Ordening tegen de plannen van het college van B W om de gemeenteraad morgenavond een krediet beschikbaar te laten stellen van vijftigduizend gulden voor de aan leg van nieuwe en het opknappen van de bestaande langzaam verkeersrou tes over de Zuidelijke Eng. Overval op tankstation Vorige week donderdag vond om streeks kwart over negen 's avonds een gewapende overval plaats op het ben zinepompstation van Zwiers aan de Smitsweg. Een onbekende vrouw dwong de cassière onder bedreiging met een vuurwapen tot afgifte van vierhonderd gulden. Daarna ging zij er lopend vandoor. Met een nylon kous over het hoofd kwam de overvalster het pompstation binnengelopen, trok een wapen en eiste geld. Dat stopte ze in een witte plastic tas zonder opschrift. Vervolgens liep ze weg in de richting van de Smitsweg. Toen de politie kort hierna arriveerde was ze al spoorloos verdwenen. Ze is ongeveer 1.70 meter lang, heeft middelblond haar en droeg een blauw spijkerpak, zwarte trui en witte sport schoenen. De politie verzoekt eventu ele getuigen zich te willen melden. Drie weken lang... Ook u kunt honderdduizend gulden winnen! Meer over deze aktie op pagina! 1 ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID Het betreft hier enkele fietspaden van klei-schelpen tussen de Kolonieweg en de Parklaan en een gedeelte van de Enghenbergsteeg langs de "grafheu vel" waarvan de omgeving eveneens van dit bedrag wordt opgeknapt. "De consequenties van deze aanleg zijn nog niet te overzien, zolang geen inspraak is gepleegd van de daar wer kende boeren en het bestemmingsplan Zuidereng nog niet is vastgesteld", aldus de heer Van den Breemer. Hij vindt de gevolgde procedure een onlo gische gang van zaken. Het bestemmingsplan Zuidereng staat op het punt van openbaarmaking. Het is thans voor de raadsleden in het lees- kamertje van het gemeentehuis ter inzage gelegd. Op woensdag 4 juni is er een informatie-avond over in de Open Hof, 's avonds om acht uur. Wethouder G. Plomp (WD) beloofde de gemaakte opmerkingen tijdens de rondvraag van de christen-democraat Van den Breemer te zullen bekijken en het college voor te leggen. Nieuwe collectie Exclusieve damesmode. Byoux/Horlogerie, Leder- accessoires, Schoenen en Lingerie. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152" Postgiro 126156

Soester Courant | 1986 | | pagina 1