O SPLINTER EEMLAND B.V. JM Id'Oude Enghei WOENSDAG 4 JUNI 1986 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 TENNIS Tenniscompetitie LTC Soest teneinde Soest dames-junioren vol goede moed DAMES VOETBAL WZ'49 Jeugdnieuws 6 Kampioenen bij Tennisvereniging Soest-Zuid Komeet 2 winnaar van 'Eb Kareisen trofee' in ESS Brouwer zaaltoernooi ZAALVOETBAL j. comelisse bv. Dakwerken Opening fysiotherapeutische ruimte v.v. SEC SEC wint het Hans Ooft toekomsttoernooi Opnieuw winst Knickerbockers adspiranten IES!lllSS9i SOFTBALL 10e Scholieren Softbal Toernooi werd groot succes ATLETIEK Goede prestatie van Henk Schaak in Laren Negende zwemvierdaagse groot succes ZWEMMEN AUTOCROSS René Wassenaar sterk bij Het Nederlands Kampioenschap ATLETIEK Triathlon BOWLING Team Doppenburg behaalt 5e plaats in eredivisie Eind toernooi Soester Bowling Bond Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 beukendai)3 - SOEST - TEL 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL 02154-15555 De tenniscompetitie zit er voor de meeste teams weer op. Alleen sommi ge kampioenen dienen nog een of twee maal in het strijdperk te treden. In dit verslag zullen met name de prestaties van de kampioensteams aan de orde komen. Soest C en Soest 5 werden vori ge week al kampioen. Over hun kam pioenschap werd reeds bericht in de Soester Courant. Zaterdag 31 mei werd het eerste zater dagteam van de LTC Soest kampioen via een 3-2 overwinning op de Uitwijk. Henk ter Meulen was geblesseerd, maar werd zeer verdienstelijk vervan gen door Eric Hovestad. Karei Winter en Yvonne Hofman wonnen de gemengd- dubbel en Yvonne samen met Truus Tourné de damesdubbel. Evenals vorig jaar zal het team van Soest weer uitkomen in de strijd om de districtsbeker. Het derde herenteam werd gemakkelijk kampioen. In totaal werden in de competitie maar drie wedstrijden verloren. Edwin Groart, Barend van den Burg, Wim Schimmel Cees de Bruin en Joop van Dort kun nen terugkijken op een zeer geslaagde competitie. Het team promoveerde automatisch naar de derde klasse. Bij de junioren werd het hoogste team toch nog enigszins onverwacht kampioen. Leonie Hofkes, Mireille Wigtman, Anton Paul Hartong en Joop van Kooij wonnen met de grootste cijfers van Griffensteyn. Toen bleek dat HLTC tegen De Bijvanck de laatste partij had verloren kon er in Soest feest ge vierd worden. Het C-team bij de jeugd werd kampioen nadat Matthijs Vriend zijn enkelspel had gewonnen. Simone Heemskerk, Arianne van den Spoel en Johan van den Burg leverden allen een zeer nuttige bijdrage aan het kam pioenschap. Ook het D-team werd on geslagen kampioen. Nyree Radema ker, Sonja Huizinga, Ragmar Huls kamp en Casper Hamersma speelden een sterke competitie. Slechts 4 partijen werden er verloren. Soest junioren E had het iets moeilijker. Ook zij konden echter volstaan met één partijpunt in de laatste wedstrijd. Rolf Hofkes liet het nog even afweten, maar Babben Wolff zorgde, met name door een ijzer- sterke 3e set voor het felbegeerde punt. Bastiaan Schimmel en Annemarie Steen zorgden samen met voornoemde team leden voor een 3-2 eindstand. Het enige zondagteam bij de heren werd gemakkelijk kampioen. Aernout, Voo- gel, Occoo van IJsseldijk, Jan Willem Hovestad, René Franssen en Pal Schim mel gaven hun tegenstanders een te nislesje. Er werden zes achtereenvol gende overwinningen geboekt. De dames van de LTC Soest bleven dit jaar niet achter. Maar liefst drie teams werden kampioen. Het is verheugend dat het eerste team tot de kampioenen behoorde. Na een serie gelijke spelen, werd tegen 't Schilt hard toegeslagen. Marijke Alders, Renie Wolff en Hans Jetten zullen in een promotiewed strijd moeten trachten naar de eerste klasse te promoveren. Het D-team leverde een mooie prestatie door na een 3-1 verlies in de heenwedstrijd de return tegen Randenbroek met 4-0 te winnen. Mary Stalenhoef, Loes Appel man en Elly Stam hebben er hard voor gewerkt maar het succes mag er zijn. Ook dames E met de dames Jos van Dijk, Annelies Bakhuizen en Esther Beek werd op de laatste competitiedag kampioen. Eén punt tegen Leusden was voldoende. Door fraaie overwin ningen in de singles van Esther en An nelies werden er twee behaald. De competitie zit er weer op. Aanstaan de zaterdag speelt het eerste senioren zaterdagteam uit zijn kampioenswed strijd. Op 14 en 15 juni volgen de andere kampioens- en promotiewedstrijden. Competitieleiders Karei Winter, Mary Blokpoel en Hans van der Kolk kunnen terugkijken op een geslaagde compe titie. Integenstelling tot andere jaren werd de competitie afgewikkeld in vrij goede weersomstandigheden. De re creanten kunnen hun plaats op de ba nen weer gaan innemen. Voor de dames-junioren van sportor ganisatie Soest zit het eerste seizoen er op. Begin dit seizoen werd er met deze meisjes gestart in navolging van hun oudere dames-collega's. Was er in het begin van dit seizoen nauwelijks van voetbal te spreken, in de loop van de kompetitie kwamen er door de noeste trainingsarbeid onder leiding van Wim de Beer en jeugdkee per Arie v.d. Wiel wat betere resul taten. De verliespartijen van 10-0 en meer kwamen nog maar zelden voor en dit leidde tot het eerste en enige kompetitiepunt voor de Soest-meisjes. De laatste wedstrijd tegen kampioen Na de thuistoernooien van de A-junioren en de D-E en F-pupillen was het afge lopen zaterdag de beurt aan de B en C- junioren. na een prachtige zonnige dag bleek dat alle vier de VVZ teams een keurige plaats bezetten, maar dat alleen de Cl een eervolle 2e plaats veroverde. De eerste prijzen werden weggehaald door WOP (2 x en BVC (2 x A.s. zaterdag ter afsluiting van het sei zoen het gezellige onderlinge pupillen toernooi. De strijd van de grote kleine sterren zal opnieuw weer hartverwarmend zijn en de vele oogstrelende akties zullen weer talrijk zijn. Geïnteresseerden en toeschouwers zijn natuurlijk zoals al tijd van harte welkom. Vanaf 10.00 uur tot 12.00 uur de F- en (ged.) E-pupillen met na afloop lekker aan de barbecue. Vanaf 13.00 uur tot 15.00 uur strijden de D-en (ged.) E-pupillen met voor hen eveneens smikkelen aan de barbecue. Het trainerskorps voor het nieuwe seizoen is thans ook geheel rond, waar bij als verrassing de trainers van de A- junioren niemand minder dan Jos Brou wer en oud eerste elftal speler Cees van Dijk zullen zijn. De jeugd heeft de toekomst Nadat trainer Paul Hak de junioren de beginselen van de tennissport en bal vaardigheid gedurende enige jaren heeft bijgebracht en zijn opvolger Geenn van Cleef met ingang van dit nieuwe seizoen zijn taak op prima wijze heeft overgenomen, zijn de junioren competitiewedstrijden prima verlopen. I Veel junioren-teams waren voor de I eerste keer van de partij om voor hun I tennisvereniging Soest Zuid uit te I komen, hetgeen gepaard ging met de E nodige spanning, maar tegelijkertijd met een geweldige vechtlust en prima I motivatie om er uit te halen wat er in zat. I De dames van de jeugdcommissie heb- ben hun handen vol gehad aan een goed verloop van deze competitie en de ju nioren op een perfecte wijze begeleid. De uitslagen zien er als volgt uit: Woensdag - competitie Het mixed A team, bestaande uit Ste- fan Zoetelief, Koos Steenbakkers, Merel Brouwer en Floortje Brouwer, heeft voor de le maal deelgenomen en zijn als ware strijders als 2e geëindigd met 29 pnt. Maarten Zoetelief, Saskia Huizinga, Patric Snijders en Yvette Bos van het mixed B team zijn ook als 2e geëindigd en met slechts 1 punt ver schil ging de kampioenstitel hun neus voorbij. Ze scoorden toch 33 pnt. Het mixed C team met Matthijs van Logtem, Femke v.d. Mee, Sebastiaan Vis *h en Tamara v.d. Graaf eindigde in de middenmoot. Edwin Fuenter, Oscar Rigter, Sicco Wegerif en Theun v.d. Hengel van het jongens A team traden voor de eerste keer aan en werden 3e. Invallers waren Jaire Godschalk, Eline Poyhuizen, Martine v.d. Linden en Mieke Zoete lief. Zaterdag - competitie Het meisjes A team (t/m 15 jaar), be staande uit Anja Hilhorst, Karin Bos, Florine ten Hove en Suzanne Koppies, eindigend als 2e met maar één puntje verschil. Ze scoorden 30 pnt. Bartane Moons, Karin de Lange, Caro line Smit en Suzanne Koppies van het meisjes B team werden ook 2e met 25 pnt. Het jongens A team (t/m 15 jaar), ge vormd door Harold van Brummelen, Jeroen Meeder, Arjan de Graaf en Ar jan Hoksbergen werd glansrijk kam pioen met 39 pnt. Het jongens B team (t/m 15 jaar), met A. Rigter, A. v.d. Graaf, C. Roest en A. Blik eindigde als 3e in hun klasse met 22 pnt. De jongens A (t/m 17 jaar), met Hans Eggink, Guus Tournee, Mark Baltus en Rodi van Calck werden kampioen en scoorden liefst 33 pnt. Het jongens B team (t/m 17 jaar) met Michel Esselman, Jacco de Bruin, Ernst Martens en Addie v.d. Hoek was De 'Eb Kareisen trofee' is definitief in handen gekomen van het tweede team van Komeet uit De Bilt. Voor de derde maal in successie slaagden zij erin be slag te leggen op de eerste plaats. Ko meet stak met kop en schouders boven de overige deelnemers uit. Alle wed strijden werden met grote cijfers ge wonnen. Een aantal jaren achtereen werden zij kampioen van de res. hoofd klasse. Technisch, conditioneel en op snelheid werden hun tegenstanders af gelopen zaterdag voornamelijk in de verdediging gehouden. Stipt op tijd werd gestart met de eerste wedstrijd en precies op tijd was de fi nale afgelopen. Wedstrijdleider André Hagman hield de touwtjes prima in handen. Er kan teruggekeken worden op een geslaagd toernooi. De meeste wedstrijden werden in een sportieve sfeer gespeeld. De scheidsrechters be hoefden slechts een enkele maal een tijdstraf uit te delen. Af en toe werd er hard en emotioneel gespeeld, maar de gemoederen waren na afloop weer snel afgekoeld. De ESS Brouwer nam zelf met twee teams deel aan het eigen toernmooi. Het derde team moest zich tevreden stellen met de zevende plaats. De drie poule wedstrijden werden verloren. Tegen Komeet werd een duidelijke 0-5 nederlaag geleden. Daarna werden de cijfers beperkt gehouden: R C won met 2-1 en de Verhaar Boys met 2-0. Gehavend en gekneusd (de nodige bles sures waren binnengeslopen; en zonder wisselspelers moest aangetre den worden tegen de nummer 3 van de poule II. SOSOS profiteerde hier dank baar van en zorgde voor de grootste overwinning van het toernooi: 13-0. In de strijd om de zevende en de acht ste plaats moesten strafschoppen de beslissing brengen. Tegen Verhaar Boys werd met 2-2 gelijk gespeeld, waarna Brouwer 3 over de sterkste ze nuwen beschikte. ESS Brouwer 2 eindigde op de derde plaats in dit toernooi. In de eerste poulewedstrijd lieten zij zich verrassen door GOV uit Soest. Met één afstands schot scoorde GOV uit een van de wei nige aanvallen het winnende doelpunt. Tegen SOSOS werden de punten na 1-1 gedeeld. De laatste poulewedstrijden moesten de beslissing brengen over de plaatsen twee, drie en vier in de poule. In misschien wel de hardste wedstrijd van het toernooi werd Marchal Boys met 4-1 opzij gezet. Door een beter doelsaldo eindigde Brouwer op de tweede plaats in de poule, zodat ge speeld moest worden tegen de nummer één uit poule IKomeet. Komeet liet er geen twijfel over be staan en won duidelijk met 6-1. In de strijd om de derde en vierde plaats won Broiuwer 2 tenslotte gemakkelijk met 6-2 van R C. Foto: Goos van der Wilt een goed gemotiveerd team - met veel alure. Ze scoorden 39 pnt. en werden dan ook kampioen. Het junioren mixed A team met Marcel de Jong, Linda Molenaar, Don. Mole naar en Marjolein Tournée werden met 24 punten kampioen. Het mixed B team (jun.), met Ruben v.d. Herik, Inge van Dijk, Koen ten Hove en Liesbeth Paalman behaalden ook het kampioenschap met 23 pnt. Het mixed C team met Gerard van Bentum, Katrien Martens, Michiel Homan en Leonie Menne was het zesde kampioensteam voor TV Soest Zuid met 27 pnt. Het mixed D team met Oscar Bouw meester, Heieen Maschmeijer, Bastiaan v.d. Broeke, Sascha Bos en Mignon Peeters werd net geen kampioen en werd tweede. Soest-Zuid kijkt terug op een zeer spor tief gebeuren met liefst 6 kampioenen, een waarlijk knappe prestatie met veel jeugdige nieuwe spelers. Met recht kan gesteld worden: de jeugd heeft de toe komst, zeker bij Soest Zuid, waar alle aandacht gegeven wordt aan de junioren. Zondag 1 juni waren de King's Road Riders in Bussum voor de Juniorencup en het afdelingskampioenschap. De baan was snel maar gevaarlijk en er deden zich dan ook veel valpartijen voor. De rijders brachten het er echter niet slecht van af, want in de Open Klasse kwamen vijf King's Road Ri ders in de halve finale en één in de finale. Barry Luysterburg werd vierde in de finale; Niels de Jager, Mare de Schiffart. Orjan en Sandra Kers en Ga- bi Walet kwamen niet verder dan de halve finale. Bij_ de Powder Puffs bereikten Ilona Luysterburg een vierde plaats in de manches, Jessica van de Wolk kwam wel in de finale maar behaalde slechts een vijfde plaats. Monique de Schiffart werd in de manches uitgeschakeld. Van de zeven junioren bereikten drie rijders de halve finaleBarry Luyster burg werd vijfde, Niels de Jager derde en Patrick van Lemel werd zesde. Mare de Schiffart werd derde in de manches. Bij de Experts behaalde Al leen Orjan Kers een prijs: Hij werd tweede in de manches. Robin van de Wolk kwam te vallen. Sandro Kers haalde de finale maar werd jammer genoeg vierde. Gabi Walet had pech, want hij kwam tot twee maal toe te vallen in de finale, waardoor hij als laatste binnen kwam. Het meisjesteam met trainers en leider Wim Dijkman in hun "anonieme" jogging-outfit. FotoGoos van der Wilt Spakenburg werd slechts met 4-1 ver loren na een 1-0 voorsprong bij rust. In de loop van de kompetitie werden de meisjes door Wijnands Woonmode in en reklame-tenue gestoken en aan het eind van dit seizoen besloot een anonieme sponsor het team in de kle ren te steken door een aantal jogging pakken aan te bieden. Voor volgend seizoen hoopt men op beterschap, omdat de meisjes dan wat lager zullen worden ingedeeld met ook zojuist gestartte teams. Installatiebedrijf Tel. (02155)13014-12577 Foto: Goos van der Wilt Ter afsluiting van het seizoen '85/'86 vond j.1. vrijdag een barbecue-avond plaats met de zondag selectie en werd tevens de gerenoveerde bestuurska mer en de gloednieuwe EHBO/Fy- siotherapeutische ruimte officieel overgedragen. Op de foto overhandigt de initiatiefne mer en tevens verbrouwer Bert Kanters de sleutels aan fysiotherapeut Meine Veldman. SEC heeft deze sinds vele jaren bestaande wens kunnen uit voeren door de zelfwerkzaamheid van haar leden. Behalve de verbouwing van deze ruimte is de inventaris ook op een beter peil gebracht. De technische staf van SEC is zeer verguld en hoopt zijn spelers nu nog beter te kunnen op vangen. Voor de tweede maal SEC is er opnieuw ingeslaagd het Toe komsttoernooi te winnen. Dit toernooi dat geldt voor spelers niet ouder dan 21 jaar, met de mogelijkheid van twee dispensatie-spelers, geeft duidelijk aan dat de technische staf van SEC op het goede pad zit. SEC won in zijn pool alle wedstrijden en moest in de finale aan treden tegen Quick uit Amersfoort. Na een 1-0 achterstand bracht Ronald de Rooij beide partijen weer op gelijke hoogte. De gelijke stand werd ook de einduitslag. De beslissing met straf schoppen viel uit in het voordeel van SEC. SEC scoorde alle strafschoppen terwijl Quick er slechts twee benutte. Na drie weken niet gespeeld te hebben traden de Knickerbockers aan in Lely stad tegen de Falcons. De Falcons bleken in het verleden vaak een lastige tegenstander, dus er moest hard ge werkt worden door de Soesters. De Knickerbockers gingen als eerste aanslag. In de eerste slagbeurt scoor den de Knickerbockers 3 keer n.1.: Frans Bloemsma, Erik Bax en Vincent Smith. Ronald Tensen werd na een zeer dubieuse beslissing van de scheids rechter uitgegeven. Rutger ter Weele gaf een hoge infield hit die door de pit cher van de Falcons goed verwerkt werd. De derde nul kwam op naam van Maurits Schornagel, die sneuvelde op het 2e honk. De Falcons scoorden slechts 1 keer, dankzij goed pitchen van Ronald Tensen en foutloos veld werk. In de 2e slagbeurt scoorde alleen Hans Christiaan Vink. Frans Bloemsma kreeg 3 slag, Rogier Kriele sneuvelde op het 3e honk en Martin Engel ging uit na een aktie 6-3. De slagploeg van de Falcons werd met 3x3 slag door Ronald Tensen aan de kant gezet. De derde slagbeurt leverde nog 1 punt op voor de Soesters. Dit laatste punt werd gescoord dooi" Ronald Tensen, die door Rutger ter Weele goed werd binnen geslagen. EJax, Smith en Schor- nagel kregen elk 3 slag. Doordat de Falcons niet scoorden bleef de stand 5-1 voor de Knickerbockers. Werpcijfers: Ronald Tensen 5 x 3 slag 1 x 4 wijd 3 honkslagen tegen De tweede wedstrijd opnieuw de Knic kerbockers als eerste aan slag. De Soesters scoorden 2 keer. De score kwam op naam v»\n Ronald Tensen en Ruth ter Weele. F/ans Bloemsma en Oene Huizenga gingen uit op het le honk. Erik Bax kreeg 3 slag. De Fal cons kregen van pitcher Rogier Kriele 3x3 slag aan de broek. In de 2e slag beurt scoorden de Soesters niet. De Falcons kwamen terug tot 2-1. In de 3e slagbeurt scoorde alleen Ro nald Tensen na een fraaie 3-honkslag Bax kreeg opnieuw 3 slag. Bloemsma en ter Weele gingen uit op het eerste honk. De Falcons scoorden niet, zodat deze slagbeurt werd afgesloten met een stand van 3-1 voor de Knicks. De 4e slagbeurt leverde nog 2 punten op voor de Knickerbockers. Het eerste punt werd gescoord door Oene Hui zenga na een 1 honkslag. Het tweede punt kwam op naam van Rogier Kriele. De slagmensen Schornagel, Stuiven- berg en Vink gingen uit door resp. 3 slag en een aktie 2-3. Door een vangbal van Ronald Tensen, een aktie 1-3 en 1 keer 3 slag konden de Falcons geen verandering in de stand brengen en bleef het opnieuw 5-1 voor de Soester Knickerbockers. Werpcijfers Rogier Kriele: 7 x 3 slag 0 x 4 wijd geen honkslagen tegen Door deze score blijven de Knicker bockers nummer 1 in de 2e klasse C. De volgende wedstrijd is op zaterdag 7 juni a.s. op het veld van de Knicker bockers aan de Bosstraat. De aanvang is om 14.00 uur en de tegenstander is Zuidvogels uit Huizen. Het verdere programma voor aan staand weekend luidt Zaterdag 10.00 uur pupillen Knicker bockers - Zuidvogels Zaterdag 13.00 uur dames Knicker bockers - Hercules Zondag 14.30 uur heren Knickerbockers - Red Caps Mavo met 10-8 winnen van het Baarnsch Lyceum. Bij de 4e klassers waren de teams van het Baarnsch Lyceum in beide afdelin gen het best. In een ere wedstrijd tegen een mixed-team van de Knickerboc kers mochten ze laten zien hoe goed ze waren. De Knickerbockers en zeker ook het mixed team van het Baarnsch Lyceum lieten fraaie staaltjes softbal zien, waarin de Knickerbockers toch wel de betere ploeg was. De laatste avond was voor de meisjes uit de 2e en 3e klassen. Er werd in 2 poules uitgemaakt wie de finale mocht spelen. Bij de 2e klassers werd dat een finale tussen het Griftland College en het Baarnsch Lyceum, gewonnen door het Baarnsch Lyceum met 13-4. De 3e klassers van de Alfrink Mavo wonnen uiteindelijk de finale tegen de meisjes van de Juliana mavo met 8-1. Een enerverend toernooi zat erop, waarin de scholieren vooral veel leer den van het softbalspel. Voor de 10e keer is dit jaar het Softbal- toernooi voor de scholieren van het voortgezet onderwijs gespeeld. Op dinsdag 27, woensdag 28 en donderdag 29 mei werden in totaal 132 wedstrijden gespeeld. Er waren 63 deelnemende teams van 8 verschillende scholen uit Baarn en Soest. De Knickerbockers wisten ook dit jaar weer voor de nodige scheidsrechters te zorgen, zodat alle wedstrijden ge speeld konden worden en vlot verlie pen. Na afloop kon de toernooicommis- sie van de Knickerbockers terugzien op een geslaagd evenement, géén druppel regen, géén blessures en veel blijde ge zichten. Op dinsdagavond waren de meisjes van de eerste klassen, en de jongens van de 2e en 3e klassen van de verschil lende scholen die de spits afbeten. Bij de meisjes le klas ging het in de Em 1 poule tussen de Christelijke Mavo en Het Baarnsche Lyceum. Na een ener verende avond was het de Chr. mavo die door een beter doelsaldo overging naar de finale op de woensdag. De Em 2 poule was nog spannender, De Kardi naal Alfrink mavo en het Baarnsch Ly ceum speelde de laatste wedstrijd ge lijk en daarvoor hadden beide teams nog géén wedstrijd verloren. Hier ging het Baarnsch Lyceum over naar de fi nale. In deze finale was de Chr. Mavo met 25-4 veel te sterk voor het Baarnsch Lyceum. Ook de 2e klassers moesten in 2 poules uitmaken wie de finale woensdag ging spelen. De jongens van het Baarnsch Lyceum waren duidelijk de beste in poule Dj 1, met vier overwinningen. In poule Dj 2 was het spannender, pas in de laatste wedstrijd werd het team van Griftlandcollege winnaar door een gelijk spel van twee andere teams. In de finale op woensdagavond won het Griftlandcollege met 17-7 van het Baarnsch Lyceum. Tot slot werd op dinsdagavond door de jongens uit de 3e klassen in een poule gestreden om de le plaats. Hier werd de Koningin Juliana Mavo uit Baarn ongeslagen kampioen Op woensdagavond waren de 4e klas sers aan de beurt, jongens en meisjes. De jongens uit de eerste klassen mochten uitmaken wie er donderdag in de finale speelden. In de Ej 1 poule ein digden drie teams op de le plaats, t.w. de Kennedy Mavo 3, Het Baarnsch Ly ceum 5 en de Alfrink mavo 4. Het Al frink Mavo team ging door naar de fi nale door een beter doelsaldo. Ook in de andere poule twee eerste plaatsen, waarbij het Baarnsch Lyceum 3 over ging ten koste van het Baarnsch Lyceum 4. De finale op donderdag werd een spannende wedstrijd. Tot de laatste minuten ging het gelijk op. Pas in de laatste slaebeurt kon de Alfrink Tijdens de halve triathlon van Laren (Gelderland) heeft de voor het El- Catoteam uitkomende triathleet Henk Schaak uitstekend gepresteerd. Hij werd 6e achter, 1 Henri Kiens. 2. Michiel de Maat (lid van Ned. Kern ploeg kwart triathlon) 3. Bert van de Zwan. De 2 km zwemmen werd niet zo goed gestart na veel trek en duw werk. In het 20 meter bad kon hij eindelijk zijn banen gaan trekken. Na 30 minuten en 20 sec. verliet hij als 14e het bad, met een blauw oog, opge lopen tijdens de start. De 94 km fietsen ging heel regelmatig: 2 rondes van 42 km van elke ronde 1 uur 20 minuten, totaal als 11e. De halve marathon werd zijn triomf tocht waar menige atleet de man met de hamer tegenkwam, ging Henk dap per door met als beloning de 6e plaats en een eindtijd van 4.31.54. Deze wed strijd gold tevens voor het super-prestige klassement, waar zijn doel een plaats bij de eerste tien is. Toch zijn grootste streven dit jaar is een plaats bij de eerst 15 van de hele triathlon van Almére, wat tevens ook het Ned. Kampioenschap betekent. Alle 660 deelnemers behaalden ere-metaal De negende zwemvierdaagse die vorige week van maandag tot en met vrijdag werd gehouden in het Soester Natuurbad is weer een groot succes ge worden. Alle 660 deelnemers ontvingen de begeerde medaille voor het met succes afleggen van de verplichte af standen. Van de vijf beschikbare avonden moesten de deelnemers er minimaal vier te water, waarbij gekozen kon worden tussen 250 en 500 meter per avond. Dit jaar deden veel kinderen mee die veelal voor de kortste afstand kozen, terwijl de gevorderde zwemmers de 500 meter voor hun re kening namen. Tijdens de zwemvierdaagse hadden de organisatoren een keur van attracties naar het Natuurbad gehaald. Zo kon men 'goudzoeken' in een door de Soester brandweer aangelegd schuim- bad. Er was een demonstratie hand- boogschieten (Bentinckfonds), ge- drags- en gehoorzaamheidsoefeningen met honden (Zoys) en een demon stratie breakdance en electric boogie. De weersomstandigheden waren niet alle dagen even gunstig en mede daar door viel de publieke belangstelling wat tegen. Het aantal deelnemers daarentegen viel beslist niet tegen en zij deden er alles aan om de zwemsport hoog te houden. Donderdagavond werd er ook een bal lonnenwedstrijd gehouden. Toen de zwemvierdaagse vrijdagavond met een barbecuefeest werd afgesloten hadden even daarvoor alle 660 deel nemers hun medaille in ontvangst mo gen nemen. Een uitstekend resultaat. Zaterdag werd in IJsselstein het Nederlands kampioenschap autocross verreden. Het deelnemersveld was groot en er werd gestart in de klasse 1600 cc en 2000 cc. De baan was stoffig en had een harde kleibodem. Er waren drie manche's die moesten verreden worden tellend voor het Nederland Kampioenschap. In de klasse 2000 cc startten 60 rijders. Onder hen bevond zich ook de Soeste- naar René Wassenaar. In de eerste manche moest René gelijk al aantre den. Maar voordat die manche begon werd de baan eerst gesproeid, waar door deze spiegelglad werd. De start- vlag viel en René zat in de tweede posi tie. Na een fel gevecht met de nummer één dacht René in de bocht zijn kans te pakken, maar de baan was zó glad dat hij 180° draaide en zijn 2e plaats ver loor en als 3e eindigde. In de 2e manche ging René weer als 2e van start en de nr. l hield het gat goed dicht, waardoor het passeren moeilijk werd en René Wassenaar al 2e finishte. In de derde manche nam Wassenaar de kopstart, maar door schakelmoeilijk heden viel hij terug naar de 7e plaats. Hij ging in gevecht om de kopmannen bij te benen. Goed en taktisch sturend bracht René voorin het rerrtmersveld waardoor hij toch nog als 2e eindigde. René bevindt zich in de kop van het klassement om het Nederlands Kam pioenschap Autocross. Afgelopen zaterdag 31 mei hebben 5 le den van A.V.Pijnenburg met goed ge volg deelgenomen aan de V2-triathlon van Zwijndrecht. Een triathlon die deel uitmaakt van het superprestige klassement. Gerda v.d. Veen, Dinie v.d Berg, Marieke Schreur, Jaap v.d. Berg en Simon Schreur hebben in een sterk bezet deelnemersveld van ongeveer 150 gestarte triathleten kun krachten gemeten over 1,9 km zwemmen, 90 km fietsen en 22 km lopen. Dinie v.d. Berg was een uur na Marie ke Schreur gestart en bij binnenkomst van Dinie was er lange tijd grote span ning wie van die twee de snelste was geweest. Uiteindelijk bleek dat Marieke over het geheel 13 seconden sneller was dan Dinie, een uiterst klein ver schil. Marieke's eindtijd, die daarmee 2e dame werd, was 5.22.21 en die van Dinie 5.22.34, tevens 3e dame. Marieke behaalde traditioneel met het fietsen de beste tijd bij de dames, ongeveer 2.45 uur. Dinie had bij de dames de snelste looptijd 1.42 uur. Gerda v.d. Veen draaide een zeer re gelmatige wedstrijd en finishte in een persoonlijk rekord van 5.37.265 en werd daarmee 4e dame. Bij de heren werd Jaap v.d. Berg 5e achter 2 erg sterke Finse deelnemers, Gregor Stam en teamgenoot Cees van Loon. Jaap was in een tijd van 4.22.03 ongeveer 5 minuten achter Gregor Stam de winnaar van de hele triathlon te Almere in 1985. Een zeer goede presta tie van Jaap derhalve en een prima uitgangspunt voor de rest van het seizoen. Simon Schreur werd bij de he ren 35e in een tijd van 4.44.41, voor zijn doen een goede tijd. Het fietsen ging bij Simon dit keer uitstekend en het lopen iets minder. Over het geheel genomen kunnen de A.V.Pijnenburg-triathleten zich prima handhaven in het nationale triathlon gebeuren. ^"1ÜI' J S BAR EETCAFE q Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU a 10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 5 juni Kippepoot Hawaiï Vrijdag 6 juni Rollade of gebakken schol Maandag 9 juni Lamsbout Dinsdag 10 juni Gehaktbal Woensdag 11 juni Wiener schnitzel dagmenu. De huisleaguecompetitie van de Zeis ter Bowling Bond is vorige week afge sloten. In de eredivisie van de competi tie is het door Assurantiekantoor Dop- penberg gesponsorde bowlingteam als 5e geëindigd met een teamgemiddelde van 167. Na aanvankelijk een goede start in de le en 2e periode bleek voor het debuterende team Doppenberg dat al het nodige aangewend moest worden om de degradatiezone te ontlopen. De eerste 2 perioden werden afgesloten met 15 punten en betekende op dat mo ment een gedeelde 3e plaats van de 10 deelnemende teams. De laatste 2 perioden leverden slechts 3 punten op, hetgeen uiteindelijk een 5e plaats was. De hoogste 200 of meer games met daarachter tussen haakjes resp. het aantal en persoonlijk gemiddelde van de spelers van Doppenberg zijn: Jos v.d. Vegt225 (17) (176)Berend Jan Schwink 216 (10) (170); Leo v.d. Staak 220 (7) (162); Jacques v.d. Graaf 223 (7)(160). Aanstaande zondag 8 juni organiseert de Soester Bowling Bond het finale toernooi voor de uit de huiscompetitie geselecteerde periode kampioenen. Tevens zal door dhr. Teunissen van de Bondsspaarbank op dit evenement de Bondsspaarbank wissel-trofee worden uitgereikt. Deelnemers aan het eind-toernooi wor den vriendelijk verzocht om een half uur voor aanvang van dit toernooi aan wezig te zijn. Het toernooi zal om tien uur aanvangen direct na het welkomstwoord, gespro ken door voorzitter W. Verhart. In welke serie men deelneemt wordt d.m.v. loting bepaald. Uit twee series worden de finale deelnemers geselec teerd. Na de finale serie volgt de prijs uitreiking. Deze uitreiking is gecombi neerd met de uitreiking van de Bonds spaarbank-trofee. Uiteraard is iedereen hartelijk welkom op dit toernooi dat plaats heeft in C-drie gelegen aan de Willaertstraat 49.

Soester Courant | 1986 | | pagina 15