Tweede Verkeersveiligheidsdag krijgt een Europees tintje ikfii a Rijvaardigheidsproef ervaren automobilisten Theoretische verkeerslessen voor 17-jarige scholieren Soesterbergse kritiek op gemeentelijke herindeling Bentinck Fonds krijgt garage van Rotary Soest/Baarn FOTO STRIP- VER- HAAL Woningbouwvereniging wil meer woningen splitsen Jongeren kwetsbaar in het verkeer Extra motor- opstapdag VERKEERSVEILIGHEIDS DAG UITGEBREID OP TELEVISIE 'AGINA 14 WOENSDAG 28 ME11986 SOESTER COURANT PAGINA 15 lur Grote buit bij auto-inbraak Tips voor de Gourmet Tips voor de fondue over treinen en uw camera Kamer van Koophandel met docentenstage Mevrouw Mees uit Soesterberg maakte in de commissie Algemene Bestuursza ken (ABZ) gebruik van haar spreek recht om haar kritiek te uiten op de provinciale plannen om de Soester ge meentegrenzen in Soesterberg opnieuw vast te stellen. Zij pleitte ervoor dat de gemeente niet accoord gaat met het voorontwerpplan gemeentelijke herindeling, omdat de burger in de toekomst niet weet tot wie hij zich moet wenden als het erom gaat de geluidshinder te beïnvloeden en te beheersen. Historisch gezien vindt mevrouw Mees dat het Kamp van Zeist binnen de Soes ter grenzen moet liggen in samenhang met de vliegbasis en maatschappelijk gezien is zij van mening dat de Soester- bergse begraafplaats bij Soest hoort en niet bij Zeist. Het College van B W 'ervaart het als een nadeel' dat de indeling bij Leusden van het militaire opslagterrein ten zui den van de A28, recht tegenover de aansluiting met de Richelleweg, be tekent dat Soest minder mogelijkheden zal hebben de toekomstige ontwikkelin gen in dit gebied, dat deel uitmaakt van het zogenaamde C.O.T. (compag nies oefenterreinte beheersen. Burgemeester Scholten wil absoluut 'geen messen trekken' met de buurge meenten over de herindeling. Hij is be reid de provincie 'in overweging te ge ven dat het misschien verstandiger is' de correcties ten gunste van Leusden niet uit te voeren. Unaniem vonden de commissieleden dat één en ander dui delijk moet worden bij de provincie om de herindeling bestuurlijk zo overzich telijk mogelijk te maken. De sociaal-democraat Van Gelder pleitte in dit verband nog eens het over leg met Leusden en defensie op te pakken. De gemeente is niet van plan te protesteren tegen de aanwijzing van de provincie om rijksweg 28 (die in ok tober wordt opengesteld) te laten fun- Een nog voortvluchtige dader heeft vo rige week een behoorlijke slag kunnen slaan op de parkeerplaats achter het VVV-kantoor aan de Steenhoffstraat. Uit de personenauto van een inwoner uit Zeist nam hij een grote hoeveelheid spullen mee. Daaronder bevonden zich onder meer een lederen koffer, een rijbewijs en een paspoort. Ook ontvreemde de onbeken de dader zakelijke bescheiden, als mede verschillende bankcheques. Een poging om ook de auto-radiocassettere corder mee te nemen mislukte. De ge luidsapparatuur werd wel vernield. De auto van de Zeistenaar werd na de aan gifte van de diefstal, die in de avond uren werd gepleegd, naar het politie bureau gebracht voor nader onder zoek. geren als herkenbare grens tussen de gemeente Amersfoort, Leusden en Soest. Gedeputeerde Staten van Utrecht zijn de gemeente op een aantal kritische punten tegemoet gekomen. Het sport terrein Sterrenberg in Soesterberg komt binnen de gemeentegrens te lig gen wat maatschappelijk van belang is omdat veel tennisleden in Soesterberg wonen. Verder wordt de gemeente grens met Baarn doorgetrokken tot Zeist wat van belang is voor de politie- surveillance-af spraken Ruimtelijke Ordening Ook in de commissie Ruimtelijke Or dening een dag later kwam mevrouw Mees, mede namens de vereniging 'Soesterbergs Belang,' op voor de door haar aangedragen bezwaren. Zij benadrukte nog eens hoe ze haar twijfels heeft over het feit, dat de ge meente Leusden na de herindeling wei nig bereid zal zijn klachten van Soes- terbergse burgers te behandelen ovèr geluidsoverlast. In dit verband pleitte hij er zelfs voor van de Leusder Hei maar de Soester- bergse Hei te maken. Vakwethouder Plomp (VVD) bleek al op de hoogte te zijn van alle argu menten, maar liet wel doorschemeren dat de buurgemeenten de gemeente grenzen willen handhaven zoals ze zijn. Verder achtte zij de kans gering dat de gemeente Soest grondgebied verwerft van de gemeente Zeist. Het College gaat zich vóór de raadsvergadering van 19 juni opnieuw beraden om de tekst van het raadsvoorstel aan te passen. Neem lapjes vlees van ca. 40 gram. Per persoon bijvoorbeeld 5 verschil lende soorten. Gebruik nooit metalen vorkjes, want u kunt er het Tefal of Teflonlaagje mee beschadigen. Zet op het laatst flensjesbeslag met poedersuiker op tafel. Een lekker dessert, die mini-flensjes! Warm de olie of het vet voor in de keuken en herhaal het als het nodig is. Haal het vlees minstens 2 uur voor gebruik uit de koelkast, dan is het niet zo koud meer. Doe het rustig aan. Niet meteen nieuw vlees in de pan: Dan koelt de olie te snel af. De Rotary Club Soest/Baarn heeft een nieuwe garage overgedragen aan het Soester Bentinck Fonds. De overdekte parkeergelegenheid is bedoeld om de, ook al nieuwe, bus van het Bentinck Fonds te stallen. Procar Verkoop bv had de bus geschonken, nadat de vrij willige medewerkers van het Bentinck Fonds duidelijk gemaakt hadden, dat de oude bus in een dusdanige staat ver- Toestemming Openlucht bijeenkomst Burgemeester en wethouders hebben de Stichting In de Ruimte toestemming gegeven voor een Openluchtbijeen komst op zaterdag 19 juli tussen 14.00 en 16.00 uur bij het Winkelcentrum Soest-Zuid en op het pleintje kruispunt Van Weedestraat/Stadhouderslaan. Dit ter gelegenheid van de Day of Wit- ness. Tijdelijke verkeers maatregel In verband met aktiviteiten rond de opening van het dagverblijf voor ou dere gehandicapten 'De Schouten kamp' aan de Willibrordusstraat is op vrijdag 6 juni van 13.00 tot 17.00 uur de Willibrordusstraat gesloten verklaard voor alle verkeer in beide richtingen. /Js Sommige mensen zijn helemaal gefascineerd door treinen. Begrij- pelijk, want het heeft ook wel wat, zo'n stationsemplacement vol treinen in allerlei soorten. En niet alleen trein-enthousiasten hebben daar oog voor. Ook fotografen weten dat er op stations en langs de spoorbaan veel fotokansen liggen. Kijkt u maar naar die eerste foto, een winterse plaat van een trein die in volle vaart de sneeuw hoog laat op stuiven. Een foto die iets laat zien van de romantiek die toch wel met treinen verbonden is: ze brengen ons door weer en wind naar alle uit hoeken van het land, en daarbij komen we langs plekjes en zelfs mooie natuurgebieden waar we anders nooit zouden komen. Op de middelste foto ziet u een trein het station verla ten, temidden van een boeiende wirwar van wissels en bovenleidingen. Kenners zullen zien dat deze foto met een telelens gemaakt is vanaf een behoorlijke af stand. Dat geeft een enigszins "gedrongen" effect: de trein lijkt korter dan-ie is, en de bovenleidingen en dwarsliggers zijn veel dichter bij elkaar dan in werke lijkheid. De fotograaf moest hier wel een telelens ge bruiken omdat je nu eenmaal niet vrij mag rondlopen op zo'n stationsemplacement. En dan is er nog een foto van zo'n prachtige oude lo comotief. Helaas rijden er in Nederland niet veel meer, behalve in het vakantieseizoen, bijvoorbeeld op de lijn Hoorn-Medemblik. Toch zijn ze gelukkig nog bewaard en u kunt ze bewonderen en fotograferen in het Spoorwegmuseum in Utrecht. Daar staat een unieke verzameling van die stoere werkers uit vervlo gen tijden. Vooral van dichtbij zijn ze erg imposant en veel groter dan je zou denken. Een groothoeklens be wijst u in dit museum goede diensten. keerde, dat het onverantwoord zou zijn om nog langer van dit vervoersmiddel gebruik te maken. Voorzitter Reinders van het Bentinck Fonds kreeg vorige week de sleutels van de garage overhandigd van de af- delingspraeses van de Rotary, de heer G.A.J. Beuken. Het was baron Ben tinck, de initiatiefnemer van het fonds, die de garagedeur opende. Daarna was het de beurt aan mevrouw Ten Cate, die als bestuurslid de nieuwe bus in de nieuwe garage reed. De garage is gebouwd aan De Schans in Soest. De Rotary Soest/Baarn, die ieder jaar een project op 'sleeptouw' neemt, meende dat het een goed idee zou zijn, wanneer men het Bentinck Fonds in de vorm van een garage tege moet zou komen. Het Bentinck Fonds zet zich in voor de gehandicaptensport. Met de bus wor den met grote regelmaat minder-vali- den naar locaties gebracht, waar zij zich kunnen ontspannen, zoals bijvoor beeld een overdekt zwembad. Aanvankelijk wilde het Bentinck Fonds een inzamelingsactie onder het bedrijfsleven houden om aan gelden voor een bus te komen. De firma Pro car maakte die opzet evenwel overbodig door de kosten voor de aanschaf van een bus op zich te nemen. Nu de Rotary Soest/Baarn prompt een garage voor de bus liet bouwen, is het Bentinck Fonds in ieder geval voor wat het ver voer betreft voorlopig uit de zorgen. De aansluiting tussen onderwijs en bedrijfsleven staat tegenwoordig regelmatig ter discussie. Teneinde onderwijs en bedrijfsleven nader tot elkaar te brengen is in 1985 het stageprojekt docenten Lager Be roepsonderwijs gestart. Docenten Mechanische en Electrotechniek gaan op bezoek bij bedrijven en instellingen en proberen zo hun kennis van nieuwe technieken en andere ontwikkelingen te verbeteren. Nadat vorig jaar voor de eerste maal een stage was georganiseerd bleek uit een achteraf gehouden enquête dat de stage zeer werd gewaardeerd door de docenten. In 1985 bezochten circa 30 docenten uit de regio Eemland en Hilversum een of meer van de 12 mee werkende bedrijven. Gezien het succes van de stages is het projekt in 1986 voor de tweede maal georganiseerd. Een commissie, bestaan de uit vertegenwoordigers van docen ten, schooldirekties, Federatie Metaal- en Electrotechniek (FME) en de Ka mer van Koophandel te Amersfoort, heeft zich wederom beziggehouden met de organisatie. Dit jaar doen 36 docenten mee en is het aantal bedrij ven en instellingen uitgebreid tot 17. De stages zijn verspreid over de hele maand juni. Gezien het enthousiasme en de bereid heid tot medewerking van docenten, bedrijven en instellingen zal het stage projekt zeker bijdragen aan de aan sluiting en de contacten tussen onder wijs en bedrijfsleven. De woningbouwvereniging Soest (WS) wil een lening van 1,2 miljoen gulden afsluiten. Het bedrag is nodig om maximaal acht vijf-kamer-woningen aan de Wiardi Beckmanstraat om te bouwen tot zestien drie-kamerwo ningen. Het bestuur van WS denkt dat het gewenst is om dergelijke splitsin gen uit te voeren, omdat de vraag daarnaar nog steeds bestaat. 'Door de huurprijsontwikkelingen en de vele nieuwbouw elders in Soest ko men er diverse vijf-kamerflatwoningen vrij in het complex Wiardi Beckman straat. Gezien de toenemende vraag naar drie-kamerwoningen is het ge rechtvaardigd om een aantal van deze vrijkomende flatwoningen om te bou wen tot twee driekamerwoningen,' al dus het bestuur van WS. Hiervoor is een bedrag nodig van 1.200.000 gulden. Het ministerie van volkshuisvesting heeft reeds toestem ming verleend om het geld te lenen bij een nader te bepalen geldgever. De wo ningbouwvereniging Soest realiseerde al diverse flatsplitsingen in het Smits veen. Naar het oordeel van het bestuur is in deze wijk een voldoende aantal twee-kamerwoningen tot stand ge bracht. Beetzlaan De gemeente en de woningbouwver eniging zijn overeengekomen dat 301.000 gulden voldoende is voor de overdracht van de ondergrond van veertig voor-oorlogse woningen aan de Beetzlaan. Het gaat om de huisnum mers 88 tot en met 127. De grond onder en bij deze woningen is tot nu toe door de gemeene in erfpacht uitgegeven aan WS. Op verzoek van de gemeente zijn, wegens afloop van de erfpachttermijn, onderhandelingen gevoerd over de ver koop van de grond aan WS. Overeen stemming is bereikt over een 'transfer som' van drie ton en 'een beetje.' De woningbouwvereniging Soest houdt vanavond een algemene ledenverga dering in gebouw De Hoeksteen in Soesterberg. De aanvang is om acht uur. De bovengenoemde punten zullen in de vergadering aan de orde komen. I- door ouari ente. keus. (rit flink '1 naar anaf >sten ïn. taalt Vorig jaar werd op 17 juni de eerste Nationale Verkeersveiligheidsdag gehouden. Via radio en televisie besteedde de AVRO ruime aandacht aan de vele acties die op die dag in het hele land plaatsvonden. Bovendien werden vanuit de studio's en op diverse locaties tal van verkeersveiligheidsthema's aangesneden en geld ingezameld voor projec ten op het gebied van de verkeers(on)veiligheid. Een rijproef voor ervaren automobilisten om fouten in hun rijstijl te ontdekken, georgani seerd door de BOVAG-COA-rijscholen, was één van de vele nuttige en leerzame activiteiten van deze dag. Al in 1984 bepaalde het Europese Parlement dat in 1986 de verkeersvei ligheid in alle landen van de Europese Gemeenschap extra aandacht diende te krijgen. Mevrouw N. Smit-Kroes, minister van Verkeer en Waterstaat, gaf op 9 januari jl. in haar functie als tijdelijk voorzitter van de Europese verkeersministers in Den Haag het startsein voor dit „Europees Jaar voor de Verkeersveiligheid". Gezien het succes van de eerste Nationale Verkeersveiligheidsdag en de voor heel Europa noodza kelijke bestrijding van het aantal verkeersongevallen, heeft de AVRO samen met tal van organisaties als de BOVAG en ANWB opnieuw een themadag gepland. Deze „Europese Verkeersveiligheidsdag 1986" vindt plaats op vrijdag 13 juni aanstaande. Evenals in 1985 is de opzet tweeledig: de schijnwerpers richten op de problematiek van de verkeers veiligheid, plus geld inzamelen voor onderzoekingen op het terrein van de verkeersveiligheid. De aandacht voor de vcrkeersvei- dat er in ons werelddeel jaarlijks schade van ruwweg 50 miljard gulden op hun geweten hebben. ligheid in Europa is bepaald geen overbodige luxe als men bedenkt Jongeren van t2 lot 20 jaar vormen één van de kwetsbaarste groepen verkeersdeel nemers. Als deze jongeren bepaalde risico volle sporten gaan bedrijven denk maar aan skiën, fietscross of ijshockey wape nen zij zich extra tegen mogelijk letsel. Daarentegen nemen zij dagelijks vrijwel onbeschermd en slecht voorbereid aan het met gevaren doorspekte verkeersspel deel. Tot op zekere hoogte is de slechte voorbe reiding van de jongeren op de verkeerspro blematiek te wyten aan het onderwijs. Ver- keersles hangt er op school maar zo'n beetje bij. De leerlingen krijgen voor dit vak geen cijfer op het rapport. Anderzijds denken de jeugdigen vaak te makkelijk over het deelnemen aan het verkeer en nemen zij in hun jeugdige enthousiasme soms onbezonnen risico's. Tijdens de tv-uitzendingen rond de „Euro pese Verkeersveiligheidsdag 1986" is het eerste themablok gewijd aan de jeugd en het feit dat zij dikwijls onvoldoende voor bereid tot het verkeer worden toegelaten. In de studio vindt een gesprek met jonge ren plaats. Voorts vertoont de AVRO een toepasselijke documentaire. 55.000 verkeersdoden te betreuren vallen, 1,5 miljoen mensen bij verkeersongelukken gewond ra ken terwijl de vele ongelukken bij elkaar een totale economische RAMP GEBEURT BIJ STUKJES EN BEETJES l Mi. Pieter van Vollenhoven, voor- zitter van de Stichting Nationaal Verkeersveiligheidsfonds (NVVF). noemt de verkeersonveiligheid in ons laqd ..onverantwoord" groot. Ondanks de in de jaren '70 inge voerde verbeteringen, zoals de bromfietshelm, de maximumsnelheid en autogordels valt er in ons land ïn het verkeer iedere 5 uur één dode. iedere 7 minuten één gewonde en gebeurt iedere halve minuut een on geval." zegt mr. Pieter van Vollen hoven. Minister Smit-Kroes meende bij de start van het „Europees Jaar voor de Verkeersveiligheid" na het noemen van de dramatische aantal len doden en gewonden, die het Europese verkeer jaarlijks als tol eist: „In normale gevallen zou je van een ramp spreken, maar onze samenleving doet dat niet omdat de ze ramp elke dag bij stukjes en beetjes gebeurt." ln het kader van de „Europese Ver keersveiligheidsdag 1986" organiseren de BOVAG-COA-ryscholen net als vorig jaar ook nu weer ryvaardig- heidsritten voor ervaren automobilis ten. Zo'n rijproef duurt circa 40 mi nuten. Hij bestaat uit een autoritje van ruim een half uur, gevolgd door een 5 minuten lange nabespreking met de instructeur. Men kan de rijtest op twee manieren afleggen: per eigen au to tegen betaling van 20 gulden of met de auto van een rijschool voor 40 gulden. Deelnemende rijscholen zijm herkenbaar aan een poster op hun bedrijfspand met de tekst: „Stap in voor de rijvaardigheidsrit" plus aan een soortgelijke kleine poster op hun leswagens. Na een introductie in de provincie Friesland wordt hel rijvaar- digheidsproject nu ook in de rest van Nederland ingevoerd. De rijproef wordt volgens een vast programma afgewerkt. Tijdens de rit houdt de instructeur het rijgedrag van de chauffeur nauwlettend in de gaten en maakt aantekeningen op een spe ciaal testformulier. Vaak zal de automobilist, die aldus „op herhaling" gaat, verrast zijn over de opbouwende kritiek van de instructeur. Terwijl hij/zij meent nor maal en volgens de voorschriften aan het verkeer deel te nemen, ontdekt de instructeur bepaalde ingeslopen gewoonten, die onjuist, onnodig en misschien zelfs wel onveilig zijn. Doorgaans kan men zo'n ingesleten handeling vlot afleren. Even 'n kwes tie van weten. En dan rijdt u weer geheel volgens de regelen der kunst. Pieter van Vollenhoven: Meester in het verkeer. Ongetwijfeld komt tijdens de mara- thon-tv-uitzending van de „Europese Verkeersveiligheidsdag 1986" ook het van oorsprong Zeeuwse plan ter spra ke om in het schooljaar 1986-1987 te starten met uitgebreide verkeerslessen voor 17-jarige scholieren. Het plan werd onlangs geopperd door de Zeeuwse afdeling van de Rijschool- branche-organisatie BOVAG-COA. Aanleiding is vooral het hoge ongeval- cijfer in de leeftijdsgroep 16- tot 18-jarigen. De verkeerslessen zouden kunnen resulteren in een examen, dat een certificaat geeft van „theoretische kennis". Deze verklaring zou gelijk kunnen worden gesteld met het theo retisch examen voor het rijbewijs. Let wel: dit zijn nog slechts voorlopige plannen. De voorstellen behoeven nog allerlei goedkeuring van hoger hand. In de gedachtengang van de BO VAG-COA moeten bevoegde in structeurs deze lessen op de scholen gaan geven. Dit zouden hijvoorbeeld ook rij-instructeurs kunnen zijn, die een aanvullende opleiding tot „ver- keersdocent" hebben gevolgd. Inmid dels is hiervoor reeds een cursus ver- keersdocent ontwikkeld, waaraan toe latingseisen zijn gesteld.,Zo moet de toekomstige verkeersdocent een psy chologisch onderzoek ondergaan. An dere toelatingseisen zijn het bezit van een rij-instructeursbewijs en het heb ben van ervaring in klassikaal theo rie-onderwijs. De indeling van de lesstof omvat 34 lesblokken, die worden gegeven in 11 lessen van twee keer 50 minuten plus examentraining. De kosten voor de leerlingen worden geraamd op 150 gulden per persoon plus 35 gulden examengeld. Hierin zijn tevens de cursusboeken begre pen. Maar nogmaals: het hele plan ver keert nog in een experimenteel sta dium. Ter gelegenheid van de „Europese Verkeersveiligheidsdag 1986" organi seren de BOVAG en de ANWB een extra „Motoropstapdag", die wordt gehouden op het circuit van Zatid- voort. Hier kan iedereen, die dat wil 'ns geheel vrijblijvend kennis maken met de vele praktische en leuke kan ten van het motorrijden. Want. zoals de slogan van de motoropstapdagen luidt: „Motorrijden is plezier voor iedereen". Tijdens de „Europese Verkeersveiligheidsdag 1986" behandelt de AVRO-televi- sie bloksgewijs een aantal hete verkeershangijzers. Om tien over vier 's middags opent mr. Pieter van Vollenhoven, in zqn functie van voorzitter van de Stichting Nationaal Verkeersveiligheidsfonds (NVVF), deze speciale tv-uitzending op Ne derland I. Aan dit programma met de verkeersveiligheid als centrale thema werken voorts een keur van binnen- en buitenlandse artiesten mee. Ria Bremer, Karei van de Graaf en Fred Oster verzorgen de centrale presentatie. Achtereenvolgens komen diverse the ma's aan bod, onderbroken door eni ge andere AVRO-programma's. Het thema Jeugd en Verkeer haakt in op het gebrekkige verkeersonder- wijs en hoe de jongeren dientenge volge slecht voorbereid aan het ver keer deelnemen. Toerisme en Vakantieverkeer be steedt aan de hand van praktijkvoor beelden aandacht aan de mogelijke gevaren van een vakantiereis. Er worden twee gezinnen geïnterviewd die ooit tijdens de vakantie een onge val kregen; een derde familie wordt gevolgd, terug naar de „plaats des onheils". De sinds een jaar verplichte Auto Periodieke Keuring (APK) geeft soms nog aanleiding tot misverstan den. In samenspraak met vertegen woordigers van de BOVAG en via een korte documentaire wordt het belang van deze keuring voor de staat van ons wagenpark uiteen gezet en wordt getoond hoe die keuring in zijn werk gaat. Beelden vanaf het circuit van Zandvoort laten zien wat er kan gebeuren als men met een technisch onvolwaardig voertuig rijdt. Op Fred Oster presenteert de verkeers- kwis waaraan de kijkers via speciale huiskamervragen kunnen meedingen naar mooie prijzen. Via het speciaal telefoonnummer 06-4114 kunnen kijkers de hele dag door met vragen en opmerkingen terecht in Studio 4 bij een AVRO- telefoonpannel, waarin deskundigen op het gebied van het verkeer en de verkeersveiligheid zitting hebben. Omdat de boog niet altijd gespan nen kan staan, zorgen diverse arties- „TRAFFIC SONG" AVONDSPITS Vanaf 17.00 uur wordt via opnamen uit het Londense Verkeersbegelei- dingscentrum en via live-verbindin gen met Parijs, Brussel en het Roer gebied getoond hoe de ons omrin gende landen omgaan met het feno meen „avondspits". KIJKERSKWIS In de loop van de avond presenteert Fred Oster een speciale verkeers- kwis, waarbij mr. Pieter van Vollen hoven aan het eind van de uitzen ding de prijzen uitreikt. Via speciale huiskamervragen kunnen de kijkers meedingen naar prijzen als een vi deorecorder en fietsen. Zij moeten daartoe een extra gefrankeerde briefkaart inzenden. De opbrengsten hiervan komen, samen met de gaven op het speciale gironummer, ten goede aan een algemeen verkeers- educatieproject. Omdat de boog niet altijd gespan nen kan staan, zorgen diverse arties ten voor de gewenste ontspanning. Zo wordt deze verkeersveiligheids dag opgeluisterd door onder ande ren Mai-Tai, Frizzle Sizzle, Anita (ex-Dolly Dots), de Amerikaanse solozanger Kyle, Lori Spee, Cock Robin en Lesly Vaughn. Samen met Dominique en July (van de Guys en Dol Is) zingen deze artiesten de spe ciaal voor deze dag gecomponeerde „Traffic song" met de titel „Don't Drive Drunk". Met medewerking van het Nederlandse Ministerie van Verkeer en Waterstaat wordt dit lied ter gelegenheid van het Europe se Jaar voor de Verkeersveiligheid op single uitgebracht. De opbreng sten hiervan komen ten goede aan de Stichting Nationaal Verkeersvei ligheids Fonds. Tijdens de tv-uitzen ding wordt de video-clip van de Eu- ropean Traffic Song een aantal ke ren vertoond.

Soester Courant | 1986 | | pagina 15