m flE JTIE ALLEMAAL VOOR NIKS HlKN Koopkracht van autokoper vergroten kM Voetgangerstunnel bij Zon en Schild Van Breukelen assurantiën breidt uit met bijkantoor Vier erkende Bovag dealers begraven van 12 tot en met lij juni de concurrentiebijl ËR Auto VandermëeF <1S G!NA 16 FD "ZER sions t.V. ;casions I alle ook tra's, om. heel ZEN. WOENSDAG 11 JUNI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 17 EXTRA KOOPKRACHT GRATIS CALCULATOR TREKHAAK VOOR NIKS RADIO CASSETTE RECORDER GRATIS ZONNEDAK VOOR/ 0,00 ALLEMAAL VOOR NIKS Torentje siert weer de Oude Mariaschool lijdelijke verkeersmaatregel ten behoeve van Midzomerfeest Koninginnelaan Vrijwilligers Vakature Bank Auto Vandermeer mg. .12447 1981 aug 1984 1982 1982 1979 1984 1986 okt 1984 1983 1984 okt 1982 ITION s worden gegaran deerd. Ook repa- ties. auto zal het n. nog !OVAG-be- drie maan- ïgarantie i en zolang meteen Voor iedereen die in juni bij Auto Vandermeer een nieuwe Ford of een Al gebruikte auto aanschaft (v.a. 5.G00.-). Keuze uit een gratis trekhaak, of een stereo radio cassette recorder of een zonnedak (inclusief montage). En een zak-calculator voor iedereen die z'n auto laat taxeren of een proefrit maakt. Voor iedereen die in juni z'n auto Iaat taxeren of een proefrit maakt bij Auto Vandermeer. Nieuwe of Al-gebruikte wagen (vanaf 5.000.-) kopen? Dan heeft u keuze uit een gratis trekhaak, of een stereo radio cassette recorder of een zonnedak (inclusief montage). Voor iedereen die in juni bij Auto Vandermeer een nieuwe Ford of een Al-gebruikte auto aanschaft (v.a. 5.000.-). Keuze uit een gratis trekhaak, of een stereo radio cassette recorder of een zonnedak (inclusief montage). En een zak-calculator voor iedereen die z'n auto laat taxeren of een proefrit maakt. AL MEER DAN 10 JAAR UW VERTROUWEN WAARD OFFICIAL DEALER if, VOOR AMERSFOORT EN OMSTREKEN Voor iedereen die in juni bij Auto Vandermeer een nieuwe Ford of Al-gebruikte wagen aanschaft (v.a. 5.000.-). Keuze uit een gratis trekhaak, of een stereo radio cassette recorder of een zonnedak (incl. montage). En een zak- calculator voor iedereen die z'n auto Iaat 'taxeren of een proefrit maakt. Voor iedereen die in juni bij Auto Vandermeer een nieuwe Ford of een Al-gebruikte auto aanschaft (v.a. 5.000.-). Keuze uit een gratis trekhaak, pf een stereo radio cassette recorder of een zonnedak (incl. montage). En een zak- calculator voor iedereen die z'n auto laat taxeren of een proefrit maakt. Voor wie in juni een Al-gebruikte wagen (v.a. 5.000.-) of een nieuwe Ford aanschaft. Keuze uit een gratis trekhaak, of een stereo radio .cassette recorder of een zonnedak (incl. montage). Ook voor niks: een gratis zak-calculator als u een proefrit maakt of uw auto laat taxeren. Fluorweg 49-51 - Amersfoort - Tel. 033-15548. Openingstijden 9.00-18.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Volop parkeergelegenheid. De voormalige Mariaschool aan de Mariastraat in Soestdijk is weer in de oorspronkelijke staat dankzij de plaat sing van het torentje boven de ingang. Het achtkantige torentje van massief hout met een dak van roodkoperen lei en en een voet van lood, dateert, even als het gebouw dat nu in gebruik is bij Bouwbedrijf Jan Smeeing B.V., uit het begin van de jaren twintig. Sindsdien was er aan onderhoud waarschijnlijk niets anders aan gedaan dan een schil derbeurt. Het verkeerde in vervallen staat. Omdat Jan Smeeing het oude schoolge bouw, dat overbodig werd door de fusie van de Mariaschool en de Sint There- siaschool, qua exterieur in de oor spronkelijke staat wil terugbrengen, vond hij dat ook het torentje opgeknapt moest worden. Daar zijn ruim twee honderd restauratie-uren in gaan zit ten. De restauratie werd uitgevoerd door de 62-jarige Arie Bezemer van het Loodgieters- en verwarmingsbedrijf G. van den Pol B.V. De restauratie van het torentje was heel specifiek werk vanwege de ko peren leien. Die moesten stuk voor stuk met de hand worden uitgesneden, waarna de kantjes eraan gezet werden. Er zijn nog maar enkele vaklieden in Nederland die dit kunnen. Bezemer is er één van. Het resultaat van zijn werk kan hij voortaan zelf bekijken en anderen laten zien bij de Mariaschool. Het to rentje, met een gewicht van een ton, werd met behulp van een kraanwagen van Peko op het schuin toelopende dak boven de hoofdingang geplaatst. Dit moment betekende de afsluiting van de eerste fase van de restauratie van het oude schoolgebouw. De linkervleugel en de entree zijn nu geheel opgeknapt. Ook het interieur heeft een metamor fose ondergaan. Er zijn nu onder meer een showroom, kantoren, een archief en een ontmoetingsruimte gecreëerd. De tweede fase van de restauratie om vat de achterkant van het gebouw en de rechtervleugel. Het is de bedoeling dat deze wordt verhuurd. Hiervoor is echter nog geen geschikte gegadigde gevonden. Specialiseren Volgens Hans van den Pol gaat zijn be drijf waar de restauratie van het to rentje werd uitgevoerd, zich in de toe komst specialiseren in restauratie werk omdat er een markt voor is. 'We hebben nog zoveel schitterende dingen in dit land, die behouden moeten blij ven. Zelfs dicht bij huis: Het Oranje Hotel met z'n rijke historie. Het is toch triest dat je^ zoiets langzamerhand in verval ziet raken.' Het bedrijf verricht al steeds vaker restauratiewerk, onder meer van het Oudheidkundig Museum in Utrecht en het Kasteel Montfoort. 'Er is echt een grote markt voor. Daarom moeten kennis en vakbekwaamdheid zoals van Bezemer blijven, om er ook in de toe komst van verzekerd te zijn dat dingen die daarvoor in aanmerking komen in de oorspronkelijke staat kunnen wor den teruggebracht.' Nadat het torentje na enig oponthoud en gemanoeuvreer met de kraan op de juiste plaats was neergezet, werd het met bouten vastgezet om de volgende 65 jaar te kunnen doorstaan. In verband met de Braderie op de Ko ninginnelaan is op zaterdag 14 juni tus sen 9.00 en 18.00 uur een aantal tij delijke verkeersmaatregelen van kracht. Kon in ginnelaan Een geslotenverklaring voor alle ver keer in beide richtingen behalve voor voetgangers en wel voor het gedeelte gelegen tussen het Nieuwerhoekplein en de Nieuwstrat. Wilhelminalaan: a) het gedeelte gelegen tussen het Nieu- werkhoekplein en de Julianalaan een parkeerverbod voor beide zijden van de rijbaan. b) het gedeelte gelegen tussen de Ju lianalaan en de Korte Bergstraat een parkeerverbod voor de zijde ge legen langs de even huisnummers. c) tijdelijke opheffing van de gesloten verklaring voor motorvoertuigen in de richting van de Korte Bergstraat. Julianalaan atijdelijke opheffing van de gesloten verklaring voor motorvoertuigen in de richting van de Korte Bergstraat, been parkeerverbod voor de zijde gé- legen langs de even huisnummers. Van Straelenlaan Gedeeltelijke afsluiting doorgaand verkeer gestremd St. Theresiastraat: Gedeeltelijke afsluiting doorgaand verkeer gestemd Mariastraat: Gedeeltelijke afsluiting (doorgaand verkeer gestemd Regentesselaan Gedeeltelijke afsluiting (doorgaand verkeer gestemd Korte Bergstraat: Een parkeerverbod voor de zijde gele gen langs de even huisnummers. Hellingweg: Een parkeerverbod voor de zijde ge legen langs de even huisnummers. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum hangt een tekening van deze ver keersmaatregelen en ook van de tijde lijke omleiding. ggjEga Goos van In de nacht van zaterdag 14 en zondag 15 juni wordt in de snelweg ter hoogte van Zon en Schild te Soesterberg een voetgangerstunnel aangelegd. Deze wordt in een sleuf in de weg gelegd. De werkzaamheden naast de rijksweg worden zaterdagmorgen verricht. In de nacht van zaterdag op zondag wordt de weg voor alle verkeer gesloten, en wordt vervolgens met diepgravers de sleuf voor de tunnel gegraven. Zodra deze in de sleuf geplaatst is kan de weg in de oude staat terug gebracht wor den, en voor het verkeer vrijgegeven. Dit zal zondagmorgen vroeg al weer het geval zijn. Het verkeer wordt tot die tijd omgeleid via de Laan Blussé van Oud Alblas en de Van Rooyenweg. De voetgangerstunnel is in de eerste plaats bedoeld voor patiënten en bezoe kers van Zon en Schild. De tunnel, die in de nacht van 14 op 15 juni onder de snelweg ter hoogte van Soesterberg wordt 'geschoven', in aanbouw. Verkeersmaatregelen voor Stratenloop In verband met de Stratenloop in de wijk Klaarwater op donderdag 19 juni wordt een aantal verkeersmaatregelen getroffen. De Johannes Poststraat, de Titus Brandsmastraat en de Klaar- waterweg zijn tussen zes en tien uur 's avonds geheel afgesloten voor ieder verkeer. De Wiardi Beckmanstraat is op het gedeelte tussen de Titus Brands mastraat en de Jqhannes Poststraat afgezet. Verder i$ de, rijbaan van de Akkeren tussen de Dalweg en de Klaar- waterweg eveneens afgesloten. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Cliënten goed verzekerd aan Julianalaan en Koninginnelaan Dat niet alleen kleine kinderen uit hun jasje groeien is een feit. Het bewijs daarvoor wordt onder meer geleverd door assurantiekantoor A.A. van Breu kelen. Het bedrijf, dat zo goed als twin tig jaar in Soest gevestigd is, moet uit breiden. Daarom opent Van Breukelen op donderdag 12 juni een bijkantoor aan de Koninginnelaan in Soest. Het hoofdkantoor aan de Julianalaan blijft gehandhaafd. 'Het bijkantoor zien we ook als service kantoor,' zegt medewerker P. van Weegen. 'Het is een toegevoegde waar de aan het dienstenpakket voor onze cliënten. Net zoals in ons kantoor aan de Julianalaan, kunnen we in het nieuwe pand aan de Koninginnelaan alle diensten verlenen. Het is voor de mensen makkelijk te bereiken, zeker wanneer ze al aan het winkelen zijn. Evenals aan de Julianalaan kan Van Breukelen derhalve met ingang van 12 juni alle informatie verstrekken over financieringen, hypotheken, verze keringen en beveiligingen. Uiteraard helpen en medewerkers ook bij het in vullen van schadeformulieren, en wat voor de cliënt wellicht nog belangrijker is, ook bij het verhalen van schades. Bij perceel 31, tegenover de Rabobank, is ruime parkeergelegenheid voorhan den, en net zoals dat bij het hoofdkan toor het geval is, is het bijkantoor ook zaterdag tussen 9.00 en 12.30 uur ge opend. Onafhankelijk Van Weegen ziet het als een belangrijk voordeel dat Van Breukelen assuran tiën niet in loondienst van één verze keringsmaatschappij werkt, maar vol strekt onafhankelijk is. Het assuran- tiënkantoor werkt samen met onge veer 35 maatschappijen. 'Des te meer maatschappijen meewerken, des te on afhankelijker kun je de zaken van je cliënten behartigen,' zegt Van Weegen terecht. 'Wanneer een klant een be paalde verzekering wil afsluiten kun je veel meer mogelijkheden bieden, om dat je keuzepakket groter is. Wij kunnen bijvoorbeeld jongeren aan een auto-verzekering helpen zonder een hogere premie en een toeslag. In andere gevallen kunnen de prijzen voor die groep de pan uitrijzen, merkt hij op. Zo kan Van BieuKeien op aiienei finan cieel gebied zijn cliënten met raad en daad bijstaan. Met een tweede kantoor aan de Koninginnelaan in kwantitatieve zin nog meer dan voorheen. Deze extra service-verlening vindt het bedrijf ook noodzakelijk, en men denkt veel mensen te kunnen helpen. Het is al weer de tweede keer dat de heer A. A. van Breukelen met zijn assurantie kantoor uit het jasje groeit. De begin periode werd doorgebracht aan de Nieuwstraat, een verhuizing volgde naar de Julianalaan en nu krijgt het kantoor er een tweede ruimte bij. 'Het betreft nu dus geen verhuizing, maar een uitbreiding,' stelt Van Weegen met nadruk. Hij is één van de vijf vaste krachten van het assurantiënkantoor. Daarnaast heeft de heer Van Breu kelen een aantal parttime-medewer kers in dienst. Van Breukelen heeft inmiddels een vertrouwde en goede naam in Soest op gebouwd. Het is belangrijk dat het be drijf al zo lang aan de weg getimmert heeft. Immers, iedereen vertrouwt zijn zaken töch het liefst aan een bekende toe, zeker wanneer het om financiële materie draait. De bekendheid, de ser vice, de onafhankelijkheid en het brede scala mogelijkheden zijn dan ook de 'wapens,' waarmee het kantoor de be langen van de cliënten beschermt. Daar kan iedereen van verzekerd zijn. Midzomerfeest Van Breukelen assurantiën partici peert ook op het midzomerfeest van de winkelkring 't Hart op zaterdag 14 juni. Voor het nieuwe kantoor aan de Ko ninginnelaan zullen medewerkers met een kraam 'de straat' opgaan. Behalve aandacht te schenken aan promotie voor het bedrijf, denkt Van Breukelen ook aan extraatjes voor de bezoekers van de braderie. Vlakbij de kraam komt een oude jeep te staan. Passanten kunne een gokje wagen over het bouw jaar van het legervoertuig. Op het daarvoor bestemde formulier moeten ook de antwoorden van twee andere meerkeuze-vragen worden ingevuld. Van een volledig ingericht miniatuur- huis moet de inboedelwaarde geschat worden. Over de derde vraag wordt op dit moment nog enigszins geheimzin nig gedaan. De quiz-deelnemers zullen er op 14 juni vanzelf achter komen. De winnaar van de prijsvraag krijgt van Van Breukelen een sportfiets met een winkelwaarde van 745 gulden. De 'net- niet-'fortuinlijken' kunnen zich toch nog gelukkig prijzen met een aantal andere leuke verrassingen. De prijsuit reiking vindt plaats op maandag 16 juni om 12.00 uur voor het nieuwe bij kantoor aan de Koninginnelaan. We willen ons - deze keer richten tot jongeren vanaf 17 jaar die de zomerva kantie van 1986 niet alleen aan zuivere ontspanningsaktiviteiten willen beste den maar deze ook een zinvolle vrije tijdsbesteding willen geven. Ook al zijn er in eigen land mogelijk heden genoeg voor jonge mensen om zich voor enkele weken in te zetten bij de verzorging en begeleiding van gees telijk en/of lichamelijk gehandikapten, werken in het buitenland heeft zeker aantrekkelijke kanten. Bij de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank ligt informatie ter inzage over vrijwilligerswerk in België. De bro chure omvat een lijst van verenigingen en instellingen waar jonge vrijwil ligers terecht kunnen om zich maxi maal 15 opeenvolgende dagen in te zet ten. De keuze is ruim en omvat opvangcen tra voor mentaal, fysisch en sociaal zwakken, medisch pedagogische insti tuten. bouwkampen, jeugd- en jon gerenwerk, leefmilieuverenigingen, kinderopvangcentra, kinder- en gezins boerderij-, n enzovoort. De in Brussel gevestigde vrijwilligersorganisatie 'Platform voor Voluntariaat' heeft de brochure samengesteld op een zeer uit gebreide en duidelijke wijze. Zo wor den de doelstellingen van de diverse or ganisaties waar men gaat werken dui delijk belicht, wat men mee moet ne men en wat de instelling zelf ter be schikking stelt, of er vergoeding wordt betaald en hoeveel, of een verzekering is afgesloten, met hoeveel personen je samen moet leven en werken en voor welke periode de organisatie een be roep op je doet. Aanmelding kan geschieden door zo spoedig mogelijk kontakt op te nemen met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest, Willaertstraat 49, ook telefonisch tijdens kantooruren nr. 12630. Natuurlijk is het aan te be velen persoonlijk langs te komen, men kan dan in alle rust beslissen welke keuze het meest aanspreekt. Een aantal jongeren hebben zich vorige jaren voor vakantiewerk bij de vaka- turebank opgegeven. Een goed advies: laat eens iets van de horen, we hebben deze keer vast weer een leuke vakan tiejob voor je. Uit onze kategorie diversen volgen een aantal aktuele vakatures. 0 Werkgroep in Leusden vraagt een tweetal vrijwilligers m/v ter begelei ding van gastadressen, telefoondienst, vergaderingen bijwonen en werkzaam heden van organisatorische aard (1/172); 0 Internaat voor geestelijk gehandi- kapte kinderen zoekt vrijwilligers m/v om de kinderen te begeleiden van het internaat naar school, v.v. Vrijwilliger m/v gevraagd bij Am- nesty International voor het verrichten van enig timmerwerk in het Amnesty- centrum en het bezorgen van folder materiaal (1/619) Ned. ver. tot bescherming van dieren zoekt voor haar werkgroep een aantal vrijwilligers met name voor de werkgroepen: jeugdleden, bejaarden en hun huisdieren; propaganda; publi citeit 1/132 0 Stichting 'Werk Saam' heeft plaats voor een vrijwilliger m/v voor het op knappen van 2e hands goederen zoals bankstellen, stoelen tafels enz. (1/99) In de kategorie Bejaardenzorg is nog plaats voor vrijw. m/v als gast vrouw/heer, bezorgers (sters) van warme maaltijden, begeleiden van be jaarden naar en van ziekenhuis, bood schappen doen voor bewoners van be jaardencentrum. koffie zetten en ser veren en opruimen van de keuken en ziekenafdeling. Belangstellenden voor bovenstaande vakatures kunnen kontakt opnemen met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest, Willaertstraat 49, tel. 02155-12630. Openingstijden; maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur. Woensdag en vrijdagmiddag gesloten. De aankoop van een nieuwe of gebruikte wagen bij Auto Vandermeer is tijdelijk nog aantrekkelijker. AMERSFOORT - In de maand juni organiseert Auto Vandermeer aan de Fluorweg een aktie waarbij wordt ingehaakt op een van de belangrijkste items van dit moment; koopkracht-verbetering voor de mensen. Auto Vandermeer doet dat door middel van een aktie, waarbij kopers van. een nieuwe Ford of een Al gebruikte auto vanaf 5000 gulden, kunnen kiezen uit een drietal koopkracht verbeterende geschenken. Hel gaat om een gratis raciio-caselte recorder, of een trekhaak met een inter nationale campinggids of een gratis 7.onnedak, inclusief montage. Degene die een proefrit maken in een Al ge bruikte wagen of een Ford, of hun hui dige auto laten taxeren ontvangen een handige zakcalculator. Een symbolisch geschenk, waarmee de klant direkt zijn koopkracht-verbetering kan uitreke nen. Auto Vandermeer in Amersfoort bestaat dit jaar 11 jaar, een geluksgetal dat het hele jaar met tal van akties wordt gevierd. Het bedrijf, Ford dealer van Amersfoort en omstreken, heeft het complete Ford-assortiment in huis; De Fiesta, de Orion, Escort, Siërra en de auto van het jaar de Ford Scorpio en niet de vergeten de splinternieuwe Transit-bestelwagen. Daarnaast heeft het bedrijf doorgaans rond de 120 Al gebruikte wagens in huis. Gedurende de aktiepcriode in de vakantiemaanden gaan deze wagens met extra voordeel de deur uit. Voordeel dat Auto Vander meer heeft vertaald in de aanbiedingen waaruit men zelf een keuze kan maken. Al gebruikte wagens Al gebruikte wagens zijn over het al gemeen jonge auto's die weinig kilome ters hebben gereden en waar men nog lang plezier van kan hebben. Deze au to's, van allerlei merken, worden eerst technisch uiterst streng gekeurd. Reden waarom Auto Vandermeer er maar liefst drie maanden garantie op geeft. Deze garantie wordt voor een gering bijbetalingsbedrag bij aankoop boven 8000 gulden, nog eens verhoogd met negen maanden. Zodat de koper een jaar lang meer dan 'gebeiteld' zit met een betrouwbare aanschaf; een Al ge bruikte wagen. Bovendien heeft het be drijf een zogenaamde 'Geen gezeur ga rantie'. Die houdt in dat men binnen 14 dagen na aankoop de wagen kan om ruilen, als hij niet bevalt. Daarbij wor den de koper alleen de gereden kilome ters in rekening gebracht. De extra ga rantie geldt voor de motor, de stuurin richting en de wielophanging en andere vitale onderdelen die de veiligheid en rijplezier moeten bevorderen. Alle Al-gebruikte wagens worden bij aan koop of inruil met de computer gescan- ned. Dit ter verbetering van de kwaliteit van de Al gebruikte wagens en ter voorkoming van mogelijke verborgen gebreken. Campagne Volgens een woordvoerder van Auto Vandermeer is op het ogenblik de be langstelling voor de nieuwe Ford-series erg groot, maar willen de mensen meer dan ooit hun geld goed besteden. Im mers de afgelopen jaren is er een be hoorlijke aanslag gepleegd op de koop kracht. Het autobedrijf moet dan met akties komen om het autorijden betaal baar te houden. Vandermeer; "Wij kunnen de auto's zelf niet beter maken dan ze al zijn. Wij kunnen er hoogstens een aantal elementen aan toevoegen, die de aankoop aantrekkelijker maken. Meer waar voor uw geld dus. Deze ak tie, met gratis zonnedak, trekhaak of radio-cassetterecorder is al eens eerder gevoerd. En we hebben er dermate goe de reacties op gekregen, dat we in de maand juni de actie nog maar eens pro longeren", aldus Auto Vandermeer. Samenwerking Auto Vandermeer werkt tijdens de ac tie nauw samen met zijn zusterbedrijf aan de Fluorweg (die overigens ook wel Fluor-autopromenade wordt ge noemd), Auto Isselt. Tot dit bedrijf, officieel Mazda Dealer, behoort ook hei zogenaamde All Round Japanese Car Centre, waar jonge Japanse wa gens zijn te zien. Al met al bieden beide bedrijven een dermate groot pakket van nieuwe en gebruikte auto's, dat men aan de Fluor-Autopromenade haast wel moet slagen. Twee dagen voor en tijdens de Midzomerbraderie van Winkelgroep 't Hart te Soest die op 14 juni gehouden wordt zullen vier erkende Bovag dealers Stam, Smeeing, Van Doorn en Niehof, zich groots presenteren middels een grandioze occasionshow. De auto's zullen worden opgesteld op het sportveld achter drogisterij de Pil aan de Koninginnelaan. Een dergelijk gebeuren is naar de consument toe uniek. Immers de con sument heeft ruimschoots de keuze uit veel verschillende automerken. Bovendien loopt de consument bij koop, anders dan bij een willekeurig automarktgebeuren, nauwelijks risico. Want Bovag dealers staan doorgaans borg voor kwaliteit. V

Soester Courant | 1986 | | pagina 17