Soest-Soest: Feest-Feest id'Oude Enghe Helmut Bussmann: Uitwisseling belang rijke jeugdontmoeting Beddenrace, hardlopen en polsstokverspringen Edwin van de Berg: clubtitel Overhees WOENSDAG 11 JUNI 1986 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 23 Veel contacten gelegd tijdens sportuitwisseling Klaarwaterloop op donderdag 19 juni De locaties Resultaten ondergeschikt aan contacten Veenkampbeker naar Bunschoten Thuisvoordeel De verenigingen Vijfde avondvierdaagse met record aantal deelnemers Samen sterk aan hechtte. Foto: Gooa van der Wilt. Vijfde RKJS-sportdag De roomskatholieke Jongeren Soest (RKJS) houdt op zondag 15 juni een grote sportdag bij de Grote Melm en de Peters Baan. Een hardloopwedstrijd, de traditionele polstokspringwedstrijd en een nog niet eerder vertoonde bed denrace zijn de spelonderdelen, die de jubilerende RKJS op papier heeft voor bereid. De activiteiten beginnen om 12.30 uur bij de Peters Baan en ver huizen later naar de Grote Melm. De RKJS is een geheel zelfstandige jongerenvereniging, die zich ten doel stelt haar leden een creatief, ontspan nend en vormend programma te bie den. Officieel opgericht op 5 juni 1981, wordt dit jaar het vijfjarig bestaan ge vierd. Het lidmaatschap staat open voor iedereen van 15 tot 30 jaaren be draagt 25 gulden per jaar. Daarnaast kan iedereen voor hetzelfde bedrag donateur worden. 'De Stampot is het maandelijks clubblad van de ver eniging. In het lustrumjaar speelt het cijfer '5 een belangrijke rol. In april werd voor de vijfde keer een RKJS-cabaretavond in De Vijverhof opgevoerd. Er waren ongeveer 250 toeschouwers. Op zondag 15 juni wordt voor de vijfde keer de sportdag gehouden, met ook al voor de vijfde keer het polsstokspringen- De sportdag wordt dit keer geopend met de beddenrace. In teamverband moet een verrijdbaar bed langs, door of over een aantal hindernissen worden gemanoeuvreerd. Volgens de or ganisatie staat dit onderdeel garant voor veel kijkplezier. De te winnen be kers bij de beddenrace zijn beschik baar gesteld door café bar De Kuil. Voor de wedstrijd wordt gebruik ge haakt van ziekenhuisbedden. De aan vang is om 12.30 uur. Dm 14.00 uur verhuist het spektakel naar de Grote Melm, waar op het erf van de familie Van Roomen de hard loopwedstrijd wordt gehouden. Dit ge- voorwerk had verricht. Om 5.15 uur konden 42 sportvissers verdeeld over 21 bootjes de haven verlaten om koer; te zetten naar die stek waar de vis vej moed werd. Er stond een flinke noord wester bries die na 9.30 uur vergezeld werd door regen. Al met al niet het beste visweer dat men zich wensen kan. De vangsten waren dan ook na venant. Er is gevist van 5.30 uur tot 11.30 uur, waarna door de waarnemend voorzit ter van de wedstrijdcommissie de prij zen werden uitgereikt. De eerste keuze mocht worden gemaakt door de Bun- schoter W. van Zoeren, die toch nog 4,52 m. vis wist te verschalken. De 10 hoogstgeplaatsten volgen hieronder: 1. W. v. Zoeren 4,52 m.; 2. C. Limper 3,75 m.; 3. W.J. Hibbel 3,01 m.; 4. Th. Bosman 2,92 m.; 5. E. Kasius 2,82 m.; 6. J. Hopman 2,29 m.; 7. W. Hopman 2,17 m.; 8. J. Verwoerd 2,08 m.; 9. H. Prin sen 1,83 m.10. R. Horst 1,59 m. beurt deels op een verhard terrein, en deels door het weiland met een aantal hindernissen. Theo van de Beek (onder 30 jaar) en Peter Meyer (boven 30 jaar) zijn de verdedigers van het kampioenschap Soest polsstokspringen. Van de Beek maakte vorig jaar een sprong van 7.80 meter en won daarmee voor de derde keer de wisselbeker. Het agrarisch service-bureau Jan Hout veen heeft derhalve een nieuwe wissel- prijs geschonken. Gerard Hilhorst heeft bij de ouderen kans om ook de wisselbeker te winnen. De Pipo prijs is weggelegd voor degene met de meest amusante missprong. Bas Spij ker zal wellicht proberen om met ver schillende fratsen zijn beste prestatie van vorig jaar te herhalen. Iedereen kan meedoen aan de wedstrijden, maar alleen inwoners van Soest maken aanspraak op de prijzen. Voor inlich tingen kan men terecht bij Adelbert Schimmel (14280) en Reinoud van Dor- restein (18519). De tafeltennisvereniging Overhees heeft vorige week de clubkampioen schappen gehouden. Het onderlinge toernooi werd gespeeld volgens het af- valsysteem, zoals dat ook bij europa- cup-voetbal gehanteerd wordt. In het gymlokaal van de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan behaalde Edwin van de Berg evenals vorig jaar de clubtitel. In een span nende finale versloeg hij Evert Meyer met de setstanden 21-18 en 21-17. Het duel ging zeker in de tweede set gelijk op. Tot 17-17 had Meyer nog alle kansen om een beslissende derde set te for- ccrer inzinking van zijn kant betekende alsnog verlies voor hem. L>e neer W. Hunoisi bedwong in de strijd om de derde en vierde plaats de heer R. van Eeten (21-16 en 21-17). De tafeltennisvereniging Overhees kan terugkijken op een geslaagd clubkam pioenschap, maar kijkt tegelijkertijd ook al weer naar het volgende seizoen. Iedereen vanaf zestien jaar kan bij de vereniging een balletje komen slaan. Men speelt op dinsdagavond vanaf 20.15 uur in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan. Inlichtingen kunnen wor den verstrekt door de heer R. van de Spek (tel. 19470). SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227. telefoon 141 52 Zaterdag 7 juni j.1. heeft Hsv. De Snoekbaars de jaarlijkse wedstrijd ge vist om de Veenkampbeker. Deze fel begeerde trofee, die sinds 1975 in de vereniging rouleert, was de laatste 12 maanden in het bezit van Dirk van de Broek, die zaterdag niet aanwezig kon zijn om de beker te verdedigen. Om 5.00 uur werd er verzameld bij de Funtushoeve, waar de bijna voltallige wedstrijdcommissie al het nodige De vele wandelaars zorgden gelijk voor een leuk jubileumcadeau, want met de vijfde Soester avondvierdaagse is het eerste lustrum volbracht. Er hadden zich 2367 wandelliefhebbers op gegeven Twaalf kwamen niet opdagen, de overige zestien afvallers zagen het tussen de bedrijven door om uiteenlo pende redenen niet meer zitten, en lie ten het afweten. Niettemin werd het oude record van 1982 tijdens de eerste avondvierdaagse overtroffen (2020 deelnemers). De stijging ten opzichte van vorig jaar 1900 deelnemerswas ook enorm. Deze werd voornamelijk veroorzaakt door de invoering van de vijf kilometer. De afstand was voor kinderen in de leeftijd van zes tot ne gen jaar onder begeleiding. Onder de wandelaars bevonden zich 600 indi viduele personen. De basisschool De Achtbaan leverde met 158 mensen de grootste groep. Er waren ongeveer dertig mensen van buiten Soest, die de avondvierdaagse liepen. De 84-jarige G.A. J. Maris uit Soest vol bracht de vier avonden voor de dertig ste keer. Hij onderging een huldiging van burgemeester mr. Paul Scholten. Die eer viel ook Wim van Steendelaar ten deel. Hij liep de afstanden voor de 25ste keer. Het was overigens de 43ste keer dat de avondvierdaagse in Neder land werd gehouden. In sommige plaatsen loopt men de afstanden deze week. De deelnemers aan de 5, 10 en 15 kilometer verzamelden zich iedere avond op het terrein van s.o.Soest. Vandaar ging het in verschillende rich tingen de paden op, de lanen in. 'Ik heb een potje met vet' en 'We zijn er bijna, maar nog niet helemaal' behoorden tot de muzikale begeleiding. Met uitzon dering van de eerste avond, begaf men zich vaak door de met bakken neerko mende pijpestelen. Het verhinderde de deelnemers echter niet de reis voort te zetten. Pico Bello Gert Dazelaar van de plaatselijke re gelingscommissie, waarin ook Henk Krops, Johan Baks, mevrouw I. Door duin en Theo van Fulpen zitting heb ben, was een meer dan tevreden man na afloop van de vijfde avondvierdaag se. 'Het is allemaal heel goed verlopen. De optocht van het défilé was net een lang kleurig lint met uniformen en muziek. Het gaf een waardig cachet aan het geheel. Gelukkig is alles zonder ongelukken gegaan. We hadden een fantastische medewerking van het Rode Kruis en de politie. Het ging echt allemaal pico bello. vlekkeloos.' Een twintigtal medewerkers zorgden voor de broodnodige hulp voor de rege lingscommissie. 'Je kunt gewoon niet buiten ze. Als je ze niet hebt, is de avondvierdaagse niet uitvoerbaar,' al dus Dazelaar, die niet verwacht had dat zoveel mensen zouden meedoen met de avondvierdaagse. De meeste mensen liepen de tien kilo meter (1826). Honderdvijfendertig deel nemers kozen voor de 15 kilometer, ter wijl de vijf kilometer 406 wandelaars trok. Iedereen kreeg een routebeschrij ving mee voor onderweg. Afgelopen donderdag liep een relatief korte route over de Soester Eng naar het BDC-ter- rein aan de Henriëtte Blaekweg. Van- De heer G. A. J. Maris uit Soest iverd gehuldigd door burgemeester mr. Paul Scholtenomdat hij de avond vierdaagse voor de 30ste keer had afgelegd. FotoGoos van der Wilt. daar trok de hele stoet naar de SEC-- velden voor het défilé. De belangstel ling was overweldigend. Een ware bloemenzee, en de muzikale klanken van P.V.O., het brandweerkazerne korps uit Bilthoven, de drumband M.C.C. uit Laren en de jonge afdeling van M.C.C. vervolmaakten het geheel. Het drum- en burgerkorps van Avant Courier uit Eemnes gaf na afloop een demonstratie. Organisatie A. V. Pijnenburg en Super van Dam: De basisscholen in Soest en Soester- berg en de scholen voor voortgezet on derwijs in Soest en de regio hebben van de A.V. Pijnenburg, mede namens Van Dam Super, weer de uitnodiging ge kregen voor de jaarlijkse Klaarwater loop. De zeer bekende loop wordt dit jaar gehouden op donderdag 19 juni. Om 18.30 uur zal het eerste startschot gelost worden voor de jongenstepms van de basisscholen. Daarna is er elk kwartier een start. De afstand (één ronde) is 1600 meter. Het parkoers volgt de Wiardi Beckmanstraat, Joh. Poststraat, Klaarwaterweg, Titus Brandsmastraat en weer de Wiardi Beckmanstraat. De start en finish is ter hoogte van Van Dam Super aan de Wiardi Beckmanstraat. Naast de wedstrijden voor de scho lieren van bais en voortgezet onder wijs, zijn er ook prestatielopen. Men heeft de keus uit de één, drie en vijf mijl. De één en drie mijl -lopers starten gelijk, terwijl de vijf mijl een aparte start kent. Voor deze loop zijn speciale prijzen beschikbaar. Inschrijven voor de prestatielopen kan men vanaf 18.00 uur in de caravan op het parkeerter rein bij Honsbergen. Van Dam Super organiseert gedurende de verschillende lopen een braderie, zodat men op allerlei gebied aan zijn trekken kan komen. Voor iedere deel nemer ligt een speciale medaille ge reed. Een record aantal deelnemers vormde dit jaar de medaille voor de organisa toren van de soester avondvierdaagse. Niet minder dan 2339 wandelaars haal den donderdagavond tijdens het défilé op het SEC-terrein de finish. De intocht werd afgenomen door burgemeester mr. Paul Scholten, de wethouders Frans Kingma en Ries van Logten- stein, de directeur van de sportstich ting Johan Hilhorst en de heer H. Vlijm van de Sticht Gooise Wandelsport Bond, onder wiens supervisie de avondvierdaagse in Soest wordt gehou den. Daar zijn nauwelijks woorden voor. Zoiets moet je gewoon minstens een keer hebben meegemaakt. En dat hebben in het afgelopen weekeinde ongeveer zeshonderd sporters actief gedaan, om nog maar niet te spreken van het grote leger andere mensen, dat op de één of andere manier be trokken is geweest bij de sportuitwis seling Soest-Soest. Superlatieven kun nen in grote mate worden aangehaald, maar om echt te weten wat de uitwis seling inhoudt, moet je hebben mee gedaan, op wat voor een wijze dan ook. De sportuitwisseling is om volslagen gek van te worden, maar dan wel in positieve zin. Verreweg de meeste (oud)-inwoners van Soest weten wat het betekent, om mee te doen met de tweejaarlijkse uit wisseling, die in 1952 voor de eerste keer plaatsvond. Contacten leggen via de sport, iets mooiers is er bijna niet. Twee etmalen leven honderden men sen in een roes, die in sneltreinvaart voorbijgaat. Want» zo werkt dat toch. Iets leuks kan lang duren, maar duurt daarom juist te kort. Zo ook de 29ste editie van de sportuit wisseling, die afgelopen vrijdag om zes uur 's avonds van start ging, en 46 uur later zou worden afgebroken met het vertrek van de Duitsers. Precies op het afgesproken tijdstip kwamen de~ eerste Duitsers vrijdag een beetje schuchter de feesttent op het sportpark van WZ aan de Eem- weg binnen. Tientallen blikken gingen in de rondte, öp zoek naar een eerste levend herkenningsteken. En die kwa men snel. Eerdere deelnemers, die twee jaar geleden in Soest Duitsland van de partij waren of in sommige ge- vallen al langer 'meelopen', vonden elkaar. De (her)-ontmoetingen gaven de uitwisseling een mooi begin. Een beetje rommelig verliep de openings ceremonie in clef eesttent wel, maar weinigen zullen zich daar echt aan ge stoord hebben. Na het welkomstwoord van wethouder Günther Plomp~erTeen 'toegift van Bürgemeister Helmut Bussmann van de Stadt Soest, splitste de meute zich op weg naar _de_ gast—- gezinnen. Een flinke opstopping op de Eemweg was het gevolg. Vrijdagavond mochten de dansschool - Slingerland en de zaalvoetbalvereniging E.S.S. Brouwer de Nederlandse spon- tieve bijdrage beginnen. Het werden twee overwinningen voor Nederland, maar het was een enkeling die daar langrijker waren de contacten, die uit gebreid, dan wel gelegd werden. Met name in het danscentrum Slinger land en sporthal Beukendal, waar de eerste twee sportontmoetingen werden afgewikkeld, was de drukte groot. "Weisst du noch" en "Weet je nog" waren veel gehoorde kreten. De Duitse taal was weer even de voertaal, ter wijl sommigen het bij tijden in het Engels probeerden. De sfeer was gedurende het hele week einde heerlijk om te proeven, te meer daar zich geen enkel incident voordeed. Ook Johan Hilhorst, directeur van de Sportstichting liet zich met voldoening uit over het verloop van de uitwisseling: "Het is allemaal uitstekend gegaan, en we zijn dan ook heel tevreden. Van verschillende kanten heb ik gehoord dat er veel nieuwe contacten zijn ge legd door de jeugd, en dat is het stre ven van de uitwisseling. De jeugd moet elkaar ontmoeten, en dat is weer goed gelukt. Er heeft mij geen één wanklank bereikt." Vrijdagavond was al bekend dat de zwemmers in verband met de barre weersomstandigheden zouden uitwij ken naar het overdekte zwembad De Turf. De temperatuur van het water in het Soester Natuurbad was eenvoudig weg te koud (tien graden Celsius). Ook de tennissers moesten hun heil elders zoeken, en in plaats van op het geplande tennisterrein De Harskamp, sloeg men een balletje in de tennis- hal Soestdijk. Door het slechte weer werd er in vergelijking met voorgaan de jaren minder gependeld tussen de verschillende sportlocaties. In 1984, '82 en '80 was het buitengewoon goed weer tijdens de sportuitwisseling en waren de temperaturen zo aangenaam dat velen de buitenlucht opzochten, en een kijkje namen bij andere sporton derdelen. De buitensporten trokken daarom wat minder toeschouwers dan voorheen, maar daarentegen waren de overdekte accommodaties over het al- gemeerrdichtbevolkt. Het drukst bezocht was de feestavond op het WZ-terrein. De disco in de tent en de levende muziek van Temp- ting Seven in de kantine waren uitste kende publiekstrekkers, en wat dat betreft verdienen de medewerkers van WZ een dikke pluim voor hun bijdrage aan een onvergetelijke avond voor hon derden mensen. Het was feest, en dat werd ook zo uitgedragen door de aan- wezigenr Herinneringen werden op gehaald, lol en pret werden beleefd, t Dertien Tempo Toerrijders ver trokken vrijdagmorgen al naar het Duitse Soest om enkele leden van de wielervereniging Hansa op te halen. twijfeld zal een groot aantal Neder landers en Duitsers uit Soest elkaar op eigen gelegenheid opzoeken, en het is niet ondenkbaar dat de betrokken sport verenigingen ontmoetingen op touw zetten voor tussentijdse toernooien. En zo hoort het ook, want Soest-Soest is Feest-Feest. TschüB De meeste deelnemers aan de sport uitwisseling Soest-Soest schijnen zich op eigen bodem het beste thuis te voe len. Vier jaar geleden won de gemeen te Soest op eigen terrein met 14-11. Tijdens de laatste uitwisseling in 1984 waren het de Duitsers die op ver trouwd grondgebied de zege naar zich toetrokken (18-12). In de 29ste editie van het massale gebeuren, waarbij het resultaat als totaal onbelangrijk wordt ervaren, waren het weer die Hollan ders. Met een 26-12 winst gaven zij de statistici de mogelijkheid ook mee te doen aan de uitwisseling. De uitslagen van de dit weekeind gehouden sport wedstrijden: Soest Nederland-Soest Duitsland Atletiek dames 2 0 Atletiek heren 0 2 Badminton 2 0 Basketbal dames 2 0 Basketbal heren 0 2 Dansen 2 0 Handbal dames 2 0 Handbal heren 0 2 Hockey 1 1 Judo 0 2 Tafeltennis 2 0 Tennis 2 0 Voetbal dames 2 0 Voetbal heren 1 1 Volleybal dames 2 0 Volleybal heren 2 0 Zaalvoetbal 2 0 Zwemmen 2 0 De wethouders Jan Menne en Günther Plomp kwamen in een sportief ver lopen tenniswedstrijd uit tegen de Stadtdirektor Helmut Holtgrewe, die in Herman Kuiphof een goede partner had. Het Duits/Nederlandse duo won. 0 De Nederlandse judoka 's moesten het in sportieve zin afleggen tegen de Duitsers. Ook in deze tak van sport werden de contacten echter hoger aan geslagen dan het resultaat van de wed- De negentien wedstrijden in het kader van de sportuitwisseling tussen Soest Nederland en Soest Duitsland zijn vrij dagavond en zaterdag gespeeld en af gewerkt. In totaal werden elf locaties gebruikt voor de afwikkeling van het sportieve gedeelte: Atletiekbaan A.V. Pijnenburg, sportzaal De Bunt, sport hal Beukendal, tennishal Soestdijk, tennishal Soest-Zuid, sportpark Eem weg, sportpark Koningsweg, zwembad De Turf, gymlokaal Heide weg, gymlo kaal Paulus Potterlaan en danscen trum Slingerland. Twintig sportverenigingen en een groep trimsters uit Soest Nederland hebben deelgenomen aan de sportuit wisseling. Ongeveer 300 Nederlandse Soesters en net zoveel Duitse Soesters kwamen daardoor in actie. De ver enigingen, die meededen, in willekeu rige volgorde: Atletiekvereniging Pij nenburg, Basketbalvereniging The Red Stars, de badmintonverenigingen Badso en Selby, Mixed Hockey Club Soest, sportschool Budo Ryu, tafelten nisvereniging Shot, de voetbalclubs SEC, s.o.Soest, Hees en VVZ'49, volley balvereniging SoVoCo, zwemvereniging De Duinkikkers, dansschool Slingerland, zaalvoetbalvereniging E.S.S.Brouwer en de vier tennisverenigingen uit Soest en Soesterberg. De toerrijders van Tempo Toer deden eveneens actief mee, ter wijl een groep trimsters zich ook al in zette voor een 'beweeglijke' bijdrage.v Min of meer op het laatste moment werden de onderdelen bridgen en boog schieten van het programma ge schrapt, omdat de Duitsers hiervoor geen afvaardiging konden sturen. De taekwondo-afdeling van de sportschool Budo Ryu kan wellicht over twee jaar, wanneer de uitwisseling weer in Duits land wordt gehouden, voor de eerste deelnemen. Ook in de Stadt Soest heb ben de beoefenaars van deze sport zich verenigd, en dus lijkt een uitbreiding van het sportprogramma mogelijk. 'De paden op, de lanen in' S BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU a ƒ10,- vanaf 17.00 uur I Donderdag 12 juni Kerrypotje Vrijdag 13 juni Karbonade J Maandag 16 juni Varkensoester, roomsaus Dinsdag 17 juni Kipfilet Woensdag 18 juni J Hondeportie Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. Geslaagd De wethouders Jan Menne en Günther Plomp kwamen zaterdagmorgen in actie in de tennishal Soest-Zuid aan de Bosstraat. Het financieel/ruimtelijke duo kwam in sportieve zin iets tekort tegen hun tegenstrevers Helmut Holtgrewe, Stadtdirektor van de Stadt Soest, en de Soester Herman Kuiphof, bekend van radio en televisie. 'Geluk kig' was ook hier de uitslag niet meer dan een resultaat. Op zondag, toen behalve het vertrek van de Duitsers niets op het program ma stond, maakten de officiële gasten een ffetstocht in de omgeving van Lage Vuursche. Voor het vertrek Vanaf de parkeerplaats bij WZ en de Peters Baan, lieten ze allen weten dat ze de sportuitwisseling 1986 als bijzonder ge slaagd hadden ervaren. En daar waren ongeveer 600 sporters uit Soest en Soest het roerend mee eens. gemeester mr. Paul Scholten, de wet houders Plomp, Menne en Van Logten- stein, directeur Johan Hilhorst van de sportstichting, enkele raadsleden en andere sportvertegenwoordigers Men stelde zich vervolgens op de hoogte van de situatie in sporthal Beu kendal en het danscentrum Slinger land, waar de eerste avond al twee ont moetingen tussen de jeugd uit Soest Nederland en het Westfaalse Soest plaatsvonden. Ook zaterdag, toen de overige sporton derdelen werdeh afgewerkt, bezochten de officiële deelnemers aan de sport uitwisseling, verschillende takken van sport. Enigszins teleurstellend was dat de toerrijders van Tempo Toer en Hansa Soest zaterdagmiddag voor 'een gesloten deur' aankwamen. De wiel renners van Tempo Toer waren vrij dagmorgen vertrokken in de richting van Soest Duitsland, om hun vrienden van Hansa op te halen. Gezamenlijk aanvaardde men zaterdag de onge veer 250 kilometer lange tocht naar Soest Nederland. In de middaguren arriveerde men na dertien uur op de fiets te hebben gezeten bij het sport park van WZ. Daar werden zij welis waar opgewacht door enkele clubleden en medewerkers van WZ, maar de of ficiële vertegenwoordigers gaven niet thuis. Johan Hilhorst van de sport stichting: 'Tijdens de sportuitwisseling hebben wij een sportprogramma en een officieel programma. We kunnen vanzelfsprekend niet overal zijn, en dit was onder andere het geval bij de aan komst van de toerrijders. Dat is bijna altijd zo.' In de feesttent bij WZ haalde wethou der Plomp tijdens het bekendmaken van de uitslag wel de uitzonderlijke prestatie van de toerrijders aan. Twee keer dertien uur fietsen in een tijdsbe stek van twee dagen doet toch veel den ken aan de activiteiten in de Tour de France. De Nederlandse afvaardiging bij tafeltennis bestond uit leden van Shot. Goos van der Wilt. 'Het is voor de jeugd zeer interessant dat ze elkaar in sportverband kan ont moeten. Dat moet zo blijven, en geluk kig is dat ook mogelijk.' Wethouder drs. G. Plomp sprak vrijdagavond in prima Duits zijn enthousiasme uit over de sportuitwisseling Soest-Soest. 'Er doen steeds meer mensen aan mee, en we moeten de organisatie bedanken voor het feit dat ze iedere keer weer een programma maken,' aldus wet houder Plomp tijdens de ontvangst van de officiële gasten uit het Duitse Soest. Onder hen onder andere Bürgemeister Helmut Bussmann met zijn vrouw, Stadtdirektor Helmut Holtgrewe en een viertal raadsleden. Wethouder Plomp constateerde tevens dat de sportuitwisseling niet alleen de jeugd aangaat, maar dat de contacten zich ook onder de ouderen steeds meer verbreden. Hij beklehitoonde dat de re sultaten van de verschillende wed strijden van ondergeschikt belang zijn. 'Het gaat om het meedoen,' stelde Plomp terecht. Bürgemeister Bussmann van de Stadt Soest was dat helemaal met hem eens. 'De sportcontacten zijn goed, maar we stellen vast dat daarnaast juist in Europa door kleine misverstanden tussen de volkeren grote problemen kunnen ontstaan. Door dergelijke uit wisselingen kun je die misverstanden afbreken. Het is zo belangrijk dat we elkaar ontmoeten en de misverstanden niet de kans geven om zich uit te brei den.' Helmut Bussmann, tevens rector van het plaatselijke gymnasium, blies de loftrompet voor de initiatieven van baron Bentinck, die in 1952 tot de Soest- Soest uitwisseling leidden. Bussmann zei te waarderen dat baron Bentinck toentertijd het wederzijdse begrip wilde stimuleren. Tour de France De officiële genodigden uit Soest Duits land vertoefden nog een gedeelte van de avond in Het Witte Huis aan de Birk- straat. Zii werden vererezeld door bur- Bij hun vertrek naar die Heimat heb ben de Duitsers zondagmiddag enkele minuten vertraging opgelopen. De oor zaak was een personenauto, die de be stuurder/eigenaar op een ongeluk kige plek bij één van de ingangen van de parkeerplaats aan de Eemweg had gestald. De vijf bussen, waarin de Duitsers zich een plaatsje hadden bemachtigd, werd daardoor de doorgang versperd. Kennelijk was de bestuurder van de personenauto niet ter plaatse, want een herhaald verzoek om de wagen te ver plaatsen werd niet gehonoreerd. De Duitsers, die zenuwachtig op hun klokje keken, omdat ze persé om acht uur 's avonds thuis wilden zijn om de WK-voetbalwedstrijd tussen West- Duitsland en Schotland (2-1) te zien, werden vrij snel uit hun lijden verlost. Een aantal sterke knapen besloot om met vereende krachten de wagen op te beuren, en deze vervolgens enkele meters te verplaatsen. Samen sterk heet zoiets, een mooie symbolische handeling in het teken van de ge-

Soester Courant | 1986 | | pagina 23