I m-belwij TAXI KLOMP 12984 Café-Restaurant Soestdijk Hulpverleningsadressen INA 26 WOENSDAG 11 JUN11986 SOESTER COURANT PAGINA 27 Rommelmarkt Van Arkel12 mille Open-Huis Stichting School- en Beroepskeuzevoorlichting 'Amersfoort' Voor honderdste keer in Laren (N.H.) Sint Jansproccssie op zondag 22 juni 'Weet wat je eet' Jeugdcentra op zomerkamp Vakantie en Sociale Verzekering Burgerlijke stand Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' TEL R.K.kerkdiensten Hondje weg Hondje terug Predikbeurten Cursus lezen en schrijven Herdenkingsdienst 'Soweto' wrgd! uu, feestavond aeheel verzo, Maatschappelijk werk 'The Hiding Place' in 'De Ankerplaats' Medische Dienst De tegenwerking van Pluvtus heeft er niet toe geleid dat de rommelmarkt van ïiet Van Arkel Instituut aan de Hellingweg een fiasco is geworden In- tegendeel: tussen de duizend en vijf tienhonderd mensen wisten de weg naar de vijfde markt wel degelijk te vinden. Tezamen zorgden zij voor een bruto-opbrengst van 12.000 gulden. Een bedrag, waarmee de organisatoren van de rommelmarkt zeer tevreden zijn. Doordat zoveel mensen de regen trot seerden, werd hij bij het Van Arkel In stituut toch nog een gezellige dag. Er waren ook enkele spelactiviteiten te doen op het terrein van het instituut. Het voornemen van de organisatie is om in de toekomst nog meer de nadruk *e leggen op het spelgebeuren. De om vang van de rommelmarkt zal daarom de komende jaren afnemen. De Stichting voor school- en beroeps keuzevoorlichting "Amersfoort" houdt donderdag 19 juni a.s. van 17.00 uur tot 21.00 uur "Open Huis" in het in formatiecentrum van haar bureau aan de Heiligenbergerweg 34 te Amersfoort, telefonisch bereikbaar onder nummer 033-720660. De bedoeling van deze avond is, dat iedereen, zowel volwassenen als leer lingen van het voortgezet onderwijs, die op enigerlei wijze bezig zijn met het zoeken naar een geschikte opleiding en/of beroep die avond welkom is zich in het informatiecentrum te oriënteren. Met name denkt het bureau voor S.B.K. aan volwassenen, die o.a. via de moge lijkheid van volwassenen-educatie een opleiding of scholing willen gaan vol gen, maar ook aan volwassenen en leerlingen uit het voortgezet onderwijs, die door bepaalde omstandigheden genoodzaakt zijn een ander school, op leiding of studierichting te moeten kie zen. Doordat de Open-Huis aktiviteit in de namiddag en de avond plaatsvindt, wordt zowel ouderen, die doorgaans daartoe overdag niet in de gelegenheid zijn, als ook de ouders van leerlingen nu de mogelijkheid geboden over de bovengenoemde problemen en moge lijkheden te komen praten met een be roepskeuze-adviseur of psycholoog. Deze medewerkers zullen namelijk ge durende de genoemde uren ter beschik king zijn om belangstellenden behulp zaam te zijn. Het informatiecentrum is voor bezoe kers eveneens iedere werkdag geopend van 13.30 uur tot 17.00 uur. Over enkele dagen is het weer zover, dan viert Laren haar patroonsfeest. Het feest wordt op zaterdag 21 juni om 17.00 uur feestelijk ingeluid met alle klokken van de St. Jansbasiliek. Om 19.00 uur is er een bezinningsvie- ring in de basiliek. De predikatie zal verzorgd worden door pastoor J. Vriend. Op zondag 22 juni worden de feestelijk heden voortgezet met een eucharistie viering op het St. Janskerkhof om 7.00 uur 's morgens. In deze viering zal pastoor N. de Gooier van de Vituskerk te Blaricum de predikatie verzorgen. Om 9.00 uur is er in de St. Jansba siliek een hoogmis, waarin zullen voor gaan pastoor J. Vriend, paster V. de Leeuw, en pastoor C. Snelder. Tijdens de hoogmis zal de Krönungsmesse van W. A. Mozart ten gehore worden ge bracht. Om 11.00 uur het hoogtepunt van alle feestelijkheden, de processie, die ver trekt vanuit de basiliek èn gaat via de Brink, St. Janstraat en de Hilversum- seweg naar het St. Janskerkhof alwaar om ongeveer 12.00 uur een eucharistie viering wordt gehouden. In deze eucha ristieviering zal Mgr. H. Bomers, bis schop van Haarlem, voorgaan en de preek verzorgen. De processie gaat als sacramentspro cessie via Langs Akker, Vredelaan, Zevenend, St. Janstraat en de Brink terug naar de basiliek en wordt af gesloten met het Te Deum, Tantum Ergo en wordt het alom bekende 11 cou pletten tellende St. Jans-lied gezongen. De themaboekjes met gebeden en ge zangen zijn verkrijgbaar achter in de basiliek na de vieringen van zaterdag en na de hoogmis van 9.00 uur. D'66: Openbaar fractieberaad De fractie van D'66 houdt op maandag 16 juni het maandelijks beraad. Dit vindt plaats in het gebouw gemeente werken aan de Lange Brinkweg. Ter ondersteuning van het fractie-stand punt met het oog op de gemeente raadsvergadering op donderdag 19 juni, is een discussie te verwachten over de beschikbaarstelling van een krediet voor de gedeeltelijke uit voering van de reconstructie van de Van Weedestraat. Andere punten, die aan de orde kórrafi, zijn: de verordening persoonsadminir straties Soest, de verhoging van de subsidie aan het cultureel creatief cen trum C-drie, en de reactie aan gede puteerde staten van Utrecht op het voorontwerpplan gemeentelijke herin deling Utrecht-Oost. De aanvang van het openbaar fractie- beraad is acht uur 's avonds. Degenen, die eventueel een bepaald punt onder de aandacht van de D'66 politici willen brengen, kunnen contact opnemen met Adriaan Pothuizen (19628) of Jan van Esseveld (03463-1710). Tropicial Night in Driebergen De Indische Vereniging Zeist en Om streken (IVZOM) organiseert op za terdag 14 juni a.s. in de IVA-zaal, Bunt- laan 2 te Driebergen haar 9e jaarfeest onder de toepasselijke naam Tropical Night. Zaal open 19.30 uur, einde 02.00 uur. De muziek zal worden verzorgd door het All-round dansorkest 'Survivals.' Een groep met zang en spel van Mieke, op wiens repertoire je goed kunt dan sen. Als speciale attraktie zal tussen de be drijven door, de dansgroep 'Tjempaka' een aantal Oosterse dansen opvoeren, waaronder Indonesische, Japanse en eer Hindostaanse Tempeldans. Deze groep heeft met haar optreden niet al leen in Nederland, maar ook interna tionaal bekendheid verworven. Verder zijn er ook nog een bingo en een loterij met leuke prijzen. Het zou geen Tropical Night zijn als er ook niet lekker gegeten en gedronken kon wor den. Indische hapjes en lekkernijen zijn tegen redelijke prijzen verkrijg baar. Gewoon een lueke Indische fuif. Het is een vaststaand feit dat er geknoeid wordt met toevoegingen zoals smaak- kleur- en geurstoffen in onze (ver pakte) voedingsmiddelen en snoepgoed e.d. Daar kunnen wij geen verandering in aanbrengen. Maar met het boekje 'Weet wat je eet' kunt u wél een beetje wegwijs worden in de toevoegingen die voorkomen in deze artikelen, en in welke gevallen die toevoegin gen nadelig kunnen zijn voor de ge zondheid. Er is getracht in 'Weet wat je eet' een overzicht te geven van de toevoegingen die veelvuldig in onze voedings- en ge notmiddelen worden aangetroffen. De ze stoffen, die gecodeerd zijn met een E-nummer (de zgn. E-code, die u - hoe wel dit in Nederland nog steeds niet verplicht is - kunt aantreffen op het etiket van het produkt) zijn voor u, beginnend bij het laagste num mer, gerangschikt in overzichtelijke tabellen. Tevens is (indien bekend) in dit boekje vermeld welke bijverschijnselen kun nen optreden bij het consumeren van voedingsmiddelen waarin deze hulp stoffen voorkomen. 'Weet wat je eet' is dus een onmisbare raadgever bij het doen van verstandige keuzen bij de aanschaf van etenswaren en snoepgoed! Hoe kunt u dit handige boekje verkrij gen? Men kan door 6,95 per postgjro op no. 2063016 over te maken ten name van Quint Publikaties Soest, het boekje thuis ontvangen. Openbaar fractieberaad 'Progressief Soest' In Kamer 17 (de kleine commissieka mer) van gebouw Gemeentewerken aan de Lange Brinkweg houdt 'Pro gressief Soest' maandagavond 16 juni a.s. om half acht openbaar fractiebe raad. Iedere burger kan tussen half acht en acht uur vragen stellen en op merkingen maken over het gemeente lijk beleid. Jan Visser, Leidje Tomas sen en Gerrit Leeflang (fractie assistent willen elk onderwerp be spreekbaar stellen. Vragen als 'waar om krijg ik van het gemeentebestuur geën antwoord op mijn brief' en 'wan neer doet de 'gemeente eens wat aan mijn probleem' kunnen uitvoerig be discussieerd worden. U kunt ook telefo nisch een afspraak maken later op de avond met de secretaris van P.S. Jan uit den Bogaard (17692). Na acht uur buigt 'Progressief Soest' zich over de raadsagenda van deze maand. Container oud-papier De container voor de inzameling van oud papier wordt weer geplaatst bij de pro fessor J. Waterinkschool aan de Weeg breestraat. Dit jaar geldt dat voor de data donderdag 12 juni, donderdag 28 augustus en donderdag 23 oktober. De container staat daar tussen 8.00 en 13.30 uur. De Stichting Jeugdzorg Soest heeft een vakantieweek georganiseerd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Van maandag 4 tot zaterdag 9 augustus ver blijft de groep, die uit maximaal veer tig kinderen kan bestaan, in het kamp huis De Meene in Buurse. Dit ligt vlak bij Enschede en de Westduitse grens. In de vakantieweek worden tal van activiteiten op touw gezet, zoals spelle tjes en het begaan van smokkel- paadjes naar Duitsland. De kosten be dragen honderd gulden per kind voor vervoer, overnachting en eten. De groep wordt gesplitst in twee leeftijds categorieën van 6-9 en 10-12 jaar. De kin deren staan onder begeleiding van medewerkers van de jeugdcentra De Praatpaal, De Vangrail en Het Kruis punt. Bij deze centra kan men zich op geven voor de zomerkampweek. Bij in schrijving dient vooraf vijftig gulden te worden betaald. Nu het vakantieseizoen weer voor de deur staat, heeft het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering (V.S.V.) een herziene versie uitgegeven van de folder 'Vakantie en Sociale Verze kering.' In deze folder staat veel waardevolle informatie voor de vakantieganger. Welke zaken moet hij regelen om in een ver en vreemd land of na thuiskomst onaangename verrassingen te voor komen? Verteld wordt in welke vakantielanden de ziekenfondsverzekering geldig is, welke papieren men daarvoor nodig heeft en wat het belang is van een goede reisverzekering. Wordt men echt ziek tijdens de vakantie, dan kan de folder een handig hulpmiddel zijn bij het vinden van de juiste instantie, het aanvragen van ziekengeld, enz. Belangrijk is ook de informatie voor mensen met een uitkering op grond van de Ziektewet, de Werkloosheids wet en de WAO/AAW. Mogen zij met behoud van uitkering op vakantie, hoe lang en aan welke regels is men gebon den? De folder is gratis verkrijgbaar bij het V.S.V.Zwaan vliet 3, 1081 AP Amster dam. Telefoon 020-448418, toestel 17 of 18. Bij grote bestellingen wordt een stuks prijs van 0,17 in rekening gebracht. GEBOREN: Britt Antoinette, dochter van H. M. Dorrestein en J. E. M. Wagner. - Ti- mothy Everardus Cornelus, zoon van S. A. Tammer en A. M. Govers. - Mi- chael, zoon van H. G. Bakker en Y. van Vulpen. - Ronald-Jan Marinus, zoon van B. A. M. Kloppenburg en S. D. Schemkes. - Léon Pieter, zoon van P. M. J. Weegenaar en A. C. van Over- beek. - Eric Pieter Gerardus Honoré, zoon van R. S. H. Wilderom en B. H. W. Berndsen. - Leyla, dochter van R. Yil- dirim en A. Arkin. - Sharon Amanda, dochter van F. L. de Leeuw en C. Blaazer. - Wesley Ricardo, zoon van E. van Es en A. D. Blom. ONDERTROUW: Peter Tiggelaven en Yvonne Jekel. - Gerardus Jacobus van den Deijssel en Jolanda van der Schagt. - Willem Gijs- bertus Maria Sukel en Carolina There- sia Miegies. - Hendrik Daniël Kalk man en Neeltje Annigje van Garderen. - Huibert Jan van der Zouwen en Adria- na Johanna Maria Schothorst. GEHUWD: Adriaan Marcel Zwartjes en Jolanda Maria Sakkers. - Johannes Paulus Ma ria Somhorst en Petronella Johanna Maria van Aerts. OVERLEDEN: Adrianus Petrus Tolboom, echtgen. van G. M. van Nes. - Hendrik den Dek ker, echtgen. van J. van der Vennen. - Bernard Post, echtgen. van M. J. Met horst. - Willem de Boer, wed. van J. van den Broek. - Marie Cornelia van Burken, wed. van H. Sangster. - Wilhelmus Gerardus Kok, echtgen. van J. G. van den Hoed. - Henri Kadé, echtgen. van J. H. de Jong. - Elisa- beth Johanna Carolina Maria Jeuris- sen, wed. van C. J. F. Allers. - Theo- dorus Jacobus Johannes Roeland, echt gen. van M. P. Snijders. - Arnoldus Hendricus Köller, echtgen. van W. N. Groot. Vrouwen in de Bijstand De werkgroep "Vrouwen in de Bij stand" Soest houdt op dinsdag 17 juni weer een bijeenkomst; de laatste van dit seizoen voor de zomervakantie. De bijeenkomst wordt weer gehouden in clubhuis 't Kruispunt aan de Albert Cuyplaan. Deze middag zal de heer Engelberts de nieuwe direkteur van de gem. Soc. Dienst als gast aanwezig zijn. Teyens zijn enige vrouwelijke Raads leden uitgenodigd. Gepraat zal worden o.a. over 't vinden van een goede vorm van samenwer king met de Sociale Dienst. Nadere inlichtingen, tel. 17431. Inschrijving koopwoningen Overhees III gesloten Men heeft nog tot en met 13 juni de gelegenheid om in te schrijven voor één van de koopwoningen die in Over hees III, le fase, gebouwd gaan worden. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijg baar in het gemeentelijk INFOrmatie- centrum, waar ze ook ingeleverd moeten worden. Na de sluitingsdatum van 13 juni kan met de toewijzing begonnen worden. Vedelaarpad 33, tel. 18136. Donderdag 12 juni komen 70 kinderen van 'de Wierwinde' uit Amersfoort op school reis. Wij hebben een leuk programma gemaakt met de juffen en rekenen op een fijne dag. Volwassenen kunnen terecht in de kantine, waar geschilderd en geknut seld wordt. Heel leuk en het kost maar ƒ2,50. Na schooltijd is het weer dierentijd. Voeren, rijden en iets moois maken. Er is weer een jarige die feest komt vieren met vriendjes en vriendinnetjes. Vrijdag 13 juni: - Alweer een school reis uit Amersfoort. Tachtig kinderen van 'de Wieken' komen langs. Reken maar op een fijne dag. Hopenlijk is het weer ook mooi. Natuurlijk weer peuter/ouderaktivitei- ten. Voor 3 gulden kunnen moeder/va der en kind lekker komen spelen. De koffie staat klaar en het speelgoed ook. Na school komen tuinders groenten uit hun tuin halen en onkruid weghalen. Weer een verjaardag. Het houdt niet op! Het betekent dat onze manier van feestvieren heel erg aanslaat bij kinderen en hun ouders. Het is niet duur. Voor slechts 35 gulden verzorgen wij het partijtje inclusief drinken en lek kernijen. Maar dit seizoen zitten we al te vol, dus boeken vanaf nu voor oktober! Zaterdag 14 juni: Om half twee komen vier jarige kinderen met hun vriendjes hun feest vieren. Het programma is al klaar. Maar kinderen die niet jarig zijn, zijn ook van harte welkom en kun nen meedoen aan de aktiviteiten. Dinsdag 17 juni: Veertig kleuters van de Fatimaschool uit Soest hebben van daag hun uitje en ook Jip en Janneke zijn present. Een schoolreisje om te zoenen Peuters en hun ouders zijn ook van daag weer present vanaf 9.30 uur. Na schooltijd: muziek en tuinieren. Woensdag 18 juni: Op onze theater middag treden Jip en Janneke op. Het begint om 14.00 uur en het programma is bestemd voor kinderen van 4 tot 9 jaar. Jip en Janneke nemen vandaag afscheid. Ze gaan met papa en mama op vakantie. Ze blijven lang weg, maar beloven aan de kinderen dat ze na de grote verbouwing van de kinderboer derij weer terug komen. Komen jullie vanmidddag afscheid van hen nemen? Het kost maar l gulden en wordt heel leuk. Biologische tuin: Verse groenten te koop vanuit onze biologische tuin. Ge opend: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur. Kom gerust langs en koop onze waar. Ook schar releieren. Zomerkampen: Wij organiseren weer drie fantastische weken voor kinderen van 5 tot met 12 jaar. Van 7 t/m 12 juli; van 21 t/m 26 juli en van 4 t/m 9 augustus. Geef uw kind(eren) op, want het aantal deelnemers groeit nog steeds. U betaalt een bijdrage afhankelijk van uw inkomen. Neem kontakt op van dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur of kom langs. Ons telefoonnummer is: 18136. Tot ziens! Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmis) en 11,30 uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 VERMIST: 4-6. Hollandse herder, 2 jr., gestroomd; Visser, Nw. Baarnstraat 33, Baarn, tel. 12216. 31-5. Cairnterrier, teef, 8 jr., grijs-zwart; Arens, Bevrijdingsweg 15, Amersfoort, tel. 724002. 5-6. Kater, zwa., witte haartjes op lin kerbil, witte plek op buik; Velden, Gal joen 14, Baarn, tel. 11286. 3-6. Kater, bluepoint siamees, gec., 6 jr.; v. Gessel, Lange Brinkweg 28a, Soest, tel. 15784. 31-5. Kater, cypers, gec., omg. Dilasso- straat te Soest; Holtz, Sonneveltflat 160, Baarn, tel. 11870. 30-5. Kater, rood cypers, 1 jr., klein, witte bef, 2 of 3 witte voetjes Manchini, Zuringlaan 27, Baarn, tel. 11462. 30-5. Kater, muisgrijs, gec., 1 jr., vlb. De Vries, Nieuweweg 47, Soest, tel. 24553. 30-5. Poes, zw.w., 7 jr., gester. br. vlooienband en Poes, cypers, 7 jr., ge ster.,; Beyer, De Logger 6, Baarn, tel. 20913. 30-5. Poes, zw.-w., 3 jr., witte bef buik, zw. pootjes, vlooienband met koker, gester. Heugevoort, Schaepmanstraat 50, Soest, tel. 15733. 2-6. Grasparkiet, groen, tam, praat; Brons, Harperpad, no. 41, Soest, (inl. Amivedi, tel. 02154-20805) GEVONDEN: 7-6. Kater, w.-grijs cypers, ongec., omg. Thorbeckestraat, Soest. 4-6. Poes, zwa-w., wit staartpunt je, jong, omg. De Botter, Baarn. 2-6. Kat, rood cypers, omg. Wieksloter- weg. Soest. 18-5. Kat, zw., witte voetjes, Kerkstraat, Baarn. 7-6. Zebra vink, Beukenlaan, Baarn. Dierenopsporingsdienst Amivedi Baarn/ Tel. 02154-20805 (registratie) Tel. 02155-10667 Anjercollecte in Soest en Soesterberg Leden van de verenigingen Utile Dulci, Julianakoor, The Messengers, Soester Muziekgezelschap en St. Carolus Borromaeus zullen in de periode van 9 tot en met 22 juni in Soest en Soester berg collecteren voor de Anjer Collecte. De opbrengst van deze collecte is via de Provinciale Anjerfondsen bestemd voor de bevordering van de zelfwerk zaamheid van het Nederlandse volk op het gebied van wetenschap, kunst, jeugdwerk en cultuur. Daartoe worden de bijdragen verstrekt aan verenigin gen, instellingen en personen die op deze terreinen werkzaam zijn. Zondag 15 juni HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J.C. Greive 19.00 uur ds. K. J.J. Radstake Emmakerk, RegentesseVaan 2 10.00 uur ds. G.S. Abma, Epe De Open Hof, Veenbesstraat 2 9.0Öuurds. K.J.J. Radstake Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 uur ds. J. Streefland In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 en 17.00 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uurCand. Mw. R. Oldenboom, Am sterdam De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uur ds. J.D. Kraan 17.00 uur ds. D. Land CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J.W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg l 9.30 uur ds. J. Meilof 17.00 uur ds. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dal weg 44 9.30 en 15.00 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur mw. T.H.M. Allewijn, Am sterdam EVANGELIE GEMEENTE 'IN DE RUIMTE' Klein Engendaalweg 52 10.00 uur Charismatische gem. dienst 15.30 uur dhr. H.H. ter Welle CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 70 10.00 uur woorddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Dienstenzondag 9.30 en 16.00 uur Woensdag: 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.15 uur, zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur, donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong Sterrenberg Viering H.A. ds. H.P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur dhr. E. Wind, Apeldoorn 19.00 uur ds. J. Jellema, De Glind BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L.C. Kraak EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. H. van Laren, Westmaas NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 11.00 uur ds. Borgdorff uit Doorn VRIJGE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b Br. M. Broekhof. Beesd De lees- en schrijfgroep, ontstaan uit het alfabetiseringsproject van de ge meente Soest, begint op woensdag 3 september met een nieuwe cursus. Het ligt in de bedoeling dat de lessen elke keer op woensdag worden gegeven. Dat gebeurt in de Desmond Tutuschool aan de Molenstraat. De cursus wordt gegeven voor mensen, die moeite hebben met lezen en schrij ven. Gebleken is dat nog steeds relatief veel mensen daarmee problemen on dervinden, Voor informatie omtrent de cursus kan men terecht bij Marjolijn Mink (tel. 21215). Ze komt desgewenst graag op bezoek of op andere wijze in contact met mensen, die geïnteres seerd zijn in de cursus. Maandag 16 juni is het 10 jaar geleden dat in Soweto (Z. Afrika) enkele hon derden mensen, meest scholieren, om kwamen bij een bloedig neergeslagen protest tegen het onderwijssysteem voor zwarten in Zuid Afrika. Op ver zoek van de Wereldraad van Kerken, gedaan tijdens de laatste vergadering in Harare, zal op die dag, over de ge hele wereld door de kerken aan deze gebeurtenis aandacht worden besteed in diensten van gebed en boetedoening, voor beëindiging van het onmenselijke apartheidssysteem in Zuid Afrika. Dat ook op het gebied van onderwijs en kerk 'apartheid' niets nieuws is en nog steeds bestaat, blijkt uit het feit dat nog maar een paar maanden geleden door de regering Botha is bepaald dat het bijzonder onderwijs minder zwarte leerlingen moet krijgen. Om dit te be vorderen krijgen deze scholen minder subsidie naarmate het aantal zwarte leerlingen in percentage groter is. Bij 10r/f zwarte scholieren bedraagt de subsidie 459L bij 209?- van deze leerlin gen is het percentage subsidie nog maar 15 r/r. Binnen de Nederduits Gereformeerde Kerken bestaan nog steeds aparte ge nootschappen voor blank, zwart, ge kleurd en Indiër, hoewel hierover een hevige polemiek aan de Hang is. In de synode van oktober a.s. wordt dan ook een heftige diskussie verwacht. Aan de ene kant een groeiende afwij zing van het apartheidssysteem, ook binnen Zuid Afrika, aan de andere kant ook een verontrustende groei van groe pen die koste wat kost de macht willen behouden, zoals de laatste weken naar voren kwam uit akties en bijeenkom sten van de nogal fascistoïde Broeder- bond. Ook in Soest zal een herdenkingsdiens, worden gehouden onder verant woordelijkheid van de Raad van Kerken Soest. De gebedsdienst, waar velen worden verwacht, zal geleid worden door ds. J.C. Greive en pastor W.P.Th. Mali. De dienst begint om 19.30 uur en wordt gehouden in 'De Open Hof,' Veenbesstraat, hoek Dal- weg. Vrede holstraat 6 - 3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tol 1.00 uur. vanaf 40 personen. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. 'The Hiding Place' speelt zich af in de 2e Wereldoorlog en is het waar ge beurde verhaal van Corrie ten Boom. Haar ouders waren gelovige mensen en ook Corrie kwam op jonge leeftijd tot geloof. Zij begon te zien dat God een plan had met haar leven. Zij kon dan ook niet passief toezoen hoe de Joden op transport werden gesteld en voelde het, samen met haar familie, als plicht deze mensen in huis te ne men, in Haarlem waar het gezin ten Boom woonde en een horlogezaak had. Toen dit ontdekt werd moest het gezin Haarlem verlaten en werden Corrie en haar zuster op transport naar het con centratiekamp gezet. Toch ervoeren zij God's liefde en troost in deze on menselijke situatie en waren zo in staat anderen tot steun te zijn. Door een 'administratieve fout' kwamen zij vrij. Een spannende film, welke wij za terdag 21 juni om ca. 20.00 uur zullen draaien in het gezellige jeugdcentrum aan de Klein Engendaalweg 52 in Soest Zuid. Iedereen van 14 jaar en ouder is hartelijk uitgenodigd. Kosten voor deze 2-uur durende film: 3,50. Het eerste kopje koffie is gratis Zaterdagmiddagmuziek In de Zaterdagmiddagmuziek Dom kerk Utrecht van 14 juni a.s. worden twee werken van de Franse componist Francis Poulenc uitgevoerd, te weten een Mis voor koor en het bekene con cert voor orgel en orkest. Uitvoerenden zijn de organist Jan Jansen, de Nederlandse Cantorij en het orkest van de Domcantorij o.l.v. Maar ten Kooy. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. Zaterdag 14 juni en zondag 15 juni. HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komend weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: J. P. Krijger, Soesterbergsestr. 16, tel. 12423. mevr. E. Floor, Varenstraat 39, tel. 12140. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg 14 en 15 juni tot 16 juni 08.00 uur D. W. van Lier, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. Apotheken Weekend- en nachtdienst 14 juni en 15 juni ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Zaterdagmorgen is tevens geopend: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. Tandarts Zaterdag 14 juni en zondag 15 juni van 13.00-13.30 uur: J. H. de Vries, Dennenweg 11, tel. 14463. Dierenarts Grote huisdieren L. Harms, Spakenburg, tel. 03499- 2199. Kleine huisdieren mevr. A. A. van Knapen-de Jong, Ereprijsstraat 23, Soest, tel. 14211. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg :tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155- 18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. Soest, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14,tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartike- aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. e Soesterberg, Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors: a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180. Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Vleesverkoop voor iedereen Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Weekend- Op van gdien st Matschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 óf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, »hilversum, tel. 035- 23493. Opvang in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch bereikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend: woensdag 9.00 - 12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12.00 uur. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderen). Postbus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-637285. Oppascentrale voor gehandicapten KontaktadresElly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus Me vrouw H. H. Heibloem-Crames, Logo pediste, Smitsweg 3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt ieoere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach- tegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, te.20570. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep 'Nieuw Leven Baarn', Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn" Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen, rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwegen, Korte Brinkweg 19, tel. 14583.

Soester Courant | 1986 | | pagina 27