Schoeman nJBI 0 0 brilmode kom eens met Schoeman praten! GS willen aanvullend plan verpleeghuizen Zitten blijven hoeft niet! SWIFT PRISMAKIJKERS Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Meningen van lezers voor uw lunch of diner Soest 50 jaar geleden Vrijdag 12 Juni 1936 PAGINA 4 WOENSDAG 11 JUN11986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST BAARN vraagt; uw aandacht voor Van Rouwendaal heeft voor u te koop... Half Vrijstaand woonhuis Half vrijstaand woonhuis Vrijstaande villa Half vrijstaand woonhuis Half vrijstaand woonhuis Nieuwbouw J. G. van ROUWENDAAL Spreekuur leden college van B. en W. Objectief gezien het verst! Alle andere types 10% korting! Soester Courant 'Helpt de dokter verzuipt' Breemeentje Zojuist ontvangen BADSTOF- POLO'S vrijetijdskleding Flatbewoners Mislukte inbraak KAMPERFOELIESTRAAT 38 zeer gunstig gelegen op loopafstand van een winkelcen trum goed onderhouden, hoek woning met voor- en achtertuin, garage en schuur. Indeling: en tree, zeer royale woonkamer ge heel voorzien van therm. begla zing, open keuken. 1e Verdie ping: 3 slaapkamers, douche kamer. 2e Verdieping: royale berging en een mooie zolderka mer. Het geheel is zeer goed on derhouden. Het pand is gunstig op de zon gelegen. Vraagprijs f 149.000,- k.k. CHORISTENPAD 51 Een zeer gunstig aan een water partij gelegen vrijstaande villa (bouwjaar 19/7), met berging en een goed aangelegde tuin met diverse terrassen. Indeling: hal, toilet, zeer royale woonkamer met vide, open haard en via schuifpui toegang tot het terras. Zeer royale woon-eetkeuken met diverse inbouwapparatuur, bij keuken. Parterre, zeer grote L- vormige ouderslaapkamer met douche. 1e Verdieping: 2 slaap kamers, royale badkamer met ligbad en 2e toilet, bergkamer. Het geheel is in perfecte staat van onderhoud, voorzien van alle mogelijke vormen van isolatie, en door zijn ligging een unieke aanbieding te noemen. Vraagprijs 7345.000,- k.k. STEENHOFFSTRAAT 73 Aan doorgaande weg gelegen vrijstaande villa met garage en royale achtertuin met schuur. Het geheel verkeert in een goede staat vap onderhoud. Diepe ach tertuin met een gunstige zonlig- ging- Entree met natuurstenen vloer, studeerkamer, zeer grote woon kamer (13.25 m. lang), royale woon/eetkamer met droge kel der, bijkeuken. 1e verd.: 4 slaap kamers, douche. 2e verd.: 2 zol derkamers met ruime mogelijk heid voor meerdere kamers. Geheel voorzien van lokale gas- verwarming. Vraagprijs f 295.000,- k.k. INSINGERSTRAAT 64 Mooi gelegen helft van een dub bele VILLA, in 1978 geheel ge renoveerd. Gelegen op 885 m2 eigen grond, met dubbele garage Het pand Is geïsoleerd ten aanzien van het dak, de spouwmuren en de be glazing. Indeling: souterrain, te gebruiken als studeerkamer o.i.d. Parterre: riant entree, woonkamer van 45 m2 met open haard, vloerverwar ming en een afzonderlijke woon- eetkeuken. Verdieping: twee gro te en twee kleine slaapkamers. Prachtige badkamer voorzien van alle luxe sanitair, vliering. Het geheel is perfect onderhou den. Vraagprijs f 295.000,- k.k. ZUIDEREIND 13 Zeer dicht bij de grote verbin dingswegen gelegen, totaal ge renoveerde woonboerderij met dubbele garage en zeer rui me (55 m2) werk/atelierruimte. Het pand is voorzien van isolatie t.a.v. de kap (gedeeltelijk), ther mopane beglazing en spouw muur. Centrale verwarming (olie). Door de ligging bij jachthaven aan de Eem zeer geschikt voor watersportliefhebbers. Indeling: entree, hal met plavui zen vloer en granolwanden, gro te toiletruimte met aparte douche, ruime slaapkamer met vaste wastafel (ca. 15 m2). badkamer (ligbad, 2e toilet, bidet, vaste wastafel, zeer luxe sanitair), woonkamer (48 m2) met parket vloer, open haard, balkenplafond, natuurstenen vensterbanken, halfopen zeer luxe leef/eetkeu- ken (eiken) met eetbar, vaatwas- machïne, afzuigkap, electrische kookplaat, oven, etc. (opp. 19 m2). Geheel betegelde bijkeu ken met aansluiting wasmachine, stookruimte. 1e verdieping: ruime overloop, 2 grote slaapkamers (20 en 25 m2). Er is de mogelijkheid om boven de deel nog 2 3 slaapkamers te realiseren. Tuin: zeer gezellig overdekt-ter ras, aparte schuur, automatische tuinverlichting. Het pand wordt aangeboden in clusief de aanwezige gordijnen, vitrage en vloerbedekking en verkeert in prima staat van on derhoud. Vraagprijs: f 525.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen I leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 16955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort Hoofddorp, Leusden. Tiel en Veenendaal GS zullen Provinciale Staten voor stellen de staatssecretaris van volks gezondheid te vragen om de provincie een aanvullend ontwerp plan voor de verpleeghuizen in Baarn/Soest e.o. te laten opstellen. Dat is nodig nu de staatssecretaris heeft geweigerd in te stemmen met de bouw van het fusiezie kenhuis De Oelte, en het ziekenhuis IVfaarschalksbos geen verpleeghuis kan worden. Het voorstel kwam op 5 juni j.1. aan de orde in de statencommissie voor ge zondheidszorg. De vergadering vond plaats in het Provinciehuis, achter St. Pieter 200 in Utrecht. Het ontwerp-verpleeghuisplan voor de gezondheidsregio Amersfoort is door Provinciale Staten in september 1985 vastgesteld. GS willen de staatssecre taris nu verzoeken dit plan wat Baarn/- Soest betreft aan te houden, dus wat betreft Maarschalksbos in Baarn, De Blinkert in Baarn, De Lichtenberg in Amersfoort en de Lisidunahof in Leus den. De voorstellen voor Birkhoven en St. Elisabeth in Amersfoort kunnen ge woon worden uitgevoerd. Als alternatief voor de verbouwing van het ziekenhuis Maarschalksbos tot ver pleeghuis denken GS zoals bekend aan een experiment met thuiszorg voor be jaarden in de betrokken gemeenten. Je zit in klas 1 of 2 van de MAVO. Het gaat al een tijdje niet zo lekker. Mis schien blijf je zitten. Volgend jaar bij die 'ukkies'? Dat hoeft niet. Wist je, dat op een school voor Beroepsonderwijs vaak wél de mogelijkheid bestaat, om in het volgend leerjaar verder te gaan? Je hoeft dan geen kostbaar jaar te verspelen. Vergis je niet: Een school voor Beroepsonderwijs is niet minder, wél anders. Het diploma is meestal gelijkwaardig. Je kunt je theorie-vakken óók op C en D niveau doen. Voor wat minder theoretisch aangelegde leerlingen is er zjlfs nog het B of A niveau. Meer weten? Bel eens zo'n LBO-school of scholengemeenschap. Voor Baarn en Soest: S.G. 'Eemland' - Soest, tel. 02155-14244. Vraag naar de mogelijkheden van Mavo naar LBO. Verleende bouwvergunningen (Niet gebonden besluiten - bouwen motel, Amersfoortsestraat 124; - plaatsen erfafscheiding, Turfstreek 245; - vergroten clubgebouw, Dorrestein- weg 70A - bouwen bijkeuken, Korte Ossendam 41; - vergroten woonhuis, Honingbij 30; - plaatsen duivenhok, Tromslagerpad 13; - plaatsen dakkapel, Bazuin 3; - plaatsen garage, Turfstreek 113; - plaatsen erf scheiding, Turfstreek 239; - bouwen viaduct over A-28 nabij Richel- leweg; - uitbreiden woonhuis met werkplaats, Den Blieklaan 44 - wijziging bouwvergunning nr. 86-85, uitbreiden schoolgebouwLibel 56-58 - uitbreiden café-restaurant, Radema- kerstraat 4 - plaatsen 4 lichtmasten, Bosstraat 57A; - plaatsen berging, Klarinet 22 - plaatsen berging, Spinet 7 - veranderen verkooppunt motorbrand stoffen Birkstr aat 108 plaatsen tuinserre, Bazuin 41. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechts persoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, bin nen 30 dagen na dagtekening van dé" publikatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen. Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend dat zij besloten hebben door middel van het plaatsen van bord 54b van bij lage II van het R.V.V. met onderbord GT-75-ZT nabij de woning Farman 2 een parkeerruimte voor een invalide aan te geven. Tegen dit besluit kan iedere belang hebbende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Hare Majes teit de Koningin en dat binnen 30 da gen na heden moet worden ingediend bij de commissaris van de Koningin van de provincie Utrecht. Onttrekking openbaar verkeer Burgemeester en wethouders maken bekend dat de Kroon heeft besloten tot aan het openbaar verkeer onttrekken van een gedeelte van de weg "Hoogte 50" te Soesterberg. Het besluit ligt vanaf 11 juni 1986 tot en met 25 juni 1986 in het gemeentelijk INFOrmatie- centrum aan de Steenhoffstraat 9a te Soest voor een ieder ter inzage. In het besluit is een mogelijkheid voor het indienen van een beroepschrift genoemd. Woonkamer, keuken, hal. Verd. 3 slaapk., badkamer en dakterras. Ruime kelder en Carport. Ligging centraal. F. C. Kuyperstraat Vraagprijs 1132.500,- W. Kamer, eetkeuken met inb. app., hal met garderob. Verd. 3 sl.kamers en 1 kleinere sl.kamer en luxe badk. Tevens aangeb. garage en zonnige besloten tuin. Schoutenkampweg Vraagprijs f 267.500,- Hal, W. kamer met open keuken (spl. level) met inb. app. 1 e Verd. 3 sl.kamers en badkamer. 2e Verd. 1 sl.kamer met douche en dakterras. Tevens kantoorruimte aanwezig 42 m2 berging en besloten tuin. Steenhofstraat Vraagprijs f375.000,- Hal, keuken, woonkamer. Verd. 2 sl.kamers en badkamer en vliering. Tevens garage en schuur. Ruime tuin aanwezig. Duinweg Vraagprijs f 185.000,- Hal, woonkamer, keuken. Verd. 3 sl.kamers en douche met vliezo trap naar zolder. Ruime garage en tuin. Van Lenneplaan Vraagprijs M 75.000,- Op diverse plekken in Soest vanaf f 350.000,- v.o.n. garantie voor zekerheid Burg. Grothestraat 11a Soest- Tel. 02155-16467/24810 De spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethou ders zijn voor de periode 1986-1990 als volgt: burgemeester P. Scholten: Soest/Soesterberg - na telefonische af spraak, tel. 93443, wethoduer G.A.W.G.A. Plomp Soest/Soesterberg - na telefonische afspraak, ruimtelijke ordening en bouwzaken, tel. 93461; mi lieu, tel. 93457; sport, tel. 93540. Wethouder J.L. Menne: Soest - elke woensdag 14.00 - 16.00 uur, na tele fonische afspraak,t el. 93443. Onder wijszaken: na telefonische afspraak tel. 93532; in Soesterberg, 4e woensdag van de maand 13.00 - 13.30 uur in de hulpsecretarie. Wethouder R.A. van Logtenstein: Soest, elke woensdag 13.30 - 14.30 uur, na telefonische afspraak, tel. 93601; Soesterberg, 2e woensdag van de maand 16.00 - 16.30 uur in hulpsecre tarie. Wethouder F. Kingma: Soest, dinsdag middag 16.00 - 17.00 uur, na telefo nische afspraak tel. 93530; Soesterberg, na telefonische afspraak, tel. 93530. Teveel gedronken De politie heeft in het afgelopen week einde twee bestuurders van een per sonenauto aangehouden. Beiden bleken teveel te hebben gedronken. Slingerend rijgedrag was er de oor zaak van dat een 54-jarige Soester op de. Birkstraat staande werd gehouden. Zowel de blaastest als de bloedproef vielen in zijn nadeel uit. Dat overkwam ook een inwoner van Hilversum (21). Hij reed in de nacht van zaterdag op zondag met een veel te hoge snelheid door de bocht bij het Nieuwerhoekplein. Hierdoor kon hij met moeite zijn wagen op het wegdek houden. Beide alcohol verbruikers kre gen een proces-verbaal. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Tecnar8 x 30 van 199,-voorƒ169,- Tecnar& x 40 van 209,-voor179,- Tecnar7 x 50 van 219,-voorƒ189,- Belmont de Luxe 8 x 40 van 285,- voor239,- Belmont de Luxe 7 x 50 van 299,- voor ƒ259,- Audubon 8,5 x 44 van ƒ688,-voor 599,- Stormking 7 x 50 van 1250,- voor 999,- Inclusief luxe tas, draagriemen beschermdoppen j 's',' en geschenk- f verpakking. 5 jaar garantie, boven ƒ300,- levenslang garantie. Geldig t /m 28 iuni 1986 gediplomeerd optometrist - lid O.V. ZUIDPROMENADE 15 TELEFOON 02155-1 2874 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 voor de voor de maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 141 52 Er is mijnerzijds geen enkel bezwaar als Arie Wandelaar een objectieve po ging waagt de zaken voorwat de inko mens van de huisartsen betreft op een overzichtelijk rijtje te zetten. Maar hij moet dan wel zijn huiswerk goed doen. In zijn verhaal lees ik dat de huisartsen per ingeschreven ziekenfondspatiënt 100,-- per jaar ontvangen. Als Arie dan uitgaat van een gemiddelde van 2500 patiënten dan betekent dat niet dat de huisarts als basisinkomen een be lachelijk bedrag van 25 mille per jaar ontvangt maar een riant inkomen van 250.000,-- plus de inkomsten via de partikuliere patiënten. Verder vraag ik mij af hoe Arie aan het bedrag van 2,74 per dag per patiënt komt als hij uitgaat van een zieken fondsvergoeding van 100,-- per pa tiënt. M.i. veel te hoog. Immers, met 365 dagen per jaar zou men op nog geen 0,30 uitkomen. Dit kommentaar betekent niet dat ik de huisartsen geen goed inkomen gun dat verdienen ze zeker) maar door middel van verkeerd cijfermateriaal moet men de zaak niet zieliger voordoen dan dat deze in werkelijkheid is. F.N. Swaalf Op 22 mei j.1. reed ik over de A.P. Hil- horstweg naar Amersfoort heen en terug. Ik genoot van de weiden en de vogels. Broedende vogels steken hun kopjes boven het gras. uit, kieviten ma ken duikvluchten toen ik langskom. Ik woon in het Eemdal-Zuid in Baarn. Ik heb er de omweg over de Stadhou derslaan, Brinkweg en Grote Melm- weg voor over om deze mooie rit te ma ken, die tegelijk de kortste weg naar Amersfoort is. Een week later reed ik er weer. Boeren hadden al meerdere weilanden ge maaid. Een paar verdwaasde kieviten zitten op de door mechanisch geweld gekortwiekte velden. Ik kon geen mi lieuvriendelijke aanpak ontdekken: de drijfmest dweilt over de weiden en ver vuilt lucht en neus, nergens zie ik een plukje gras staan dat erop zou kunnen duiden dat de boeren omzichtig nesten met eieren of jongen hebben omzeild. Er worden daarvoor wel ijzeren boogjes gebruikt. Ik was verbaasd. Ik wacht al jaren ge duldig op het doortrekken van het Bre meentje naar de Lepelaarstraat in Baarn, waardoor de vele fietsers naar Amersfoort een echte korte verbinding naar hun werk of school krijgen en waardoor de prachtige Eempolders, waar de Eemdallers op uit kijken, voor hen ook meer toegankelijk worden ge maakt. Nu heb ik uit de schaarse be- in alle modekleuren v.Weedestr.59 tel.12424 Soest richten uit Soester streken begrepen dat een hardnekkige groene lobby van agrariërs en milieubewakers in Soest deze Baarnse hartewens tegenhoudt. Hun bezwaren zijn begrijpelijk, maar toch ook overkomelijk en oplosbaar. Het argument van milieubehoud en stiltegebied voor vogels lijkt mij na bo venvermelde inbreuk op de rust in het broedseizoen in ieder geval aanvecht baar. Ik zou wensen dat Baarn en Soest spoedig eens tot overeenstemming kwamen over een gerechtvaardigd ver langen van een deel van hun bevolking en dat Soest niet zo eenzijdig bepaalde belangen voortrekt en blijft dwarslig gen bij het doortrekken van de laatste 100 meter weg die nog nodig is om aan een wens van velen te voldoen. K. de Lange Veelal hoort men dat flatbewoners langs elkaar heenleven en geen belang stelling hebben voor elkaar, tenzij er burengerucht is. Heel anders kan het ook, hier in Soest. Op 1 juni verloren wij op een veel te jonge leeftijd een van onze buren. Een spontane aktie kwam op gang. Dankzij o.a. dhr. van Alphen, konden wij namens alle bewoners een prachtig bloemstuk laten bezorgen. Fantastisch zo'n saamhorigheidsgeest. Fantastisch om in zo'n flat te mogen wonen. Woorden schieten te kort. Dank u allemaal, flatbewoners Kam perfoeliestraat 1-59. Dineke Slechtenhorst. Opgeschrikt door de signalen van een alarminstallatie is een inbreker er niet in geslaagd spullen mee te nemen uit het pland van een expeditiebedrijf aan de Nijverheidsweg. Kennelijk heeft de onbekende direct de benen genomen, toen de installatie afging. De eigenaar van net bedrijf was vrij kort na de melding ter plekke en con stateerde dat niets vermist werd. De inbreker was inmiddels verdwenen. Hij had een deur vernield om in het ge bouw te komen. Het gedeelte, waar hij binnenkwam wordt momenteel niet ge bruik. Pas toen de inbreker in het in ge bruik zijnde gedeelte van het pand kwam, merkte het alarmsysteem de indringer op. Een onderzoek in de om- geving leverde de politie niets op TRAITEUR CA TERING Kent u de mogelijkheden van een traiteur/catering bedrijf al? Ook zakelijk? Uw traiteur Jan Vooren Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag van 10.00-20.00 uur zondag van 10.00-14.00 uur Maandag gesloten F. C. KUYPERSTRAAT 3 - SOEST - TEL. 24664 Voetbal Vereeniging Soester Gemeente Ambtenaren Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van bovengenoemde Vereeniging wordt Zaterdag 13 juni a.s. des avonds te 7.30 uur. een wedstrijd gespeeld tegen het Veteranen elftal van 'E.S.V.A.C.' Indien de voorteekenen niet be driegen zal het een prettigen wedstrijd worden, die zeer zeker het aanzien waard zal zijn. Het terrein der V.V.S.G.A. is gelegen aan de Birkstraat achter Café 'Du Jeugdherberg en trekkersfeest Op Zaterdag 13 Juni a.s. zal er een trekkersfeest in Soest worden gevierd. Van 6-9 uur trekken een groot aantal Jeugdherbergbezoekers door het dorp. Op verschillende punten zullen ze volkdansen, trekkersliederen zingen en muziek ten gehoore brengen. Gedurende deze tocht wordt er geld ingeza meld voor verbetering van de Jeugdherberg-inventaris. Deze collecte wordt aanbevolen door de heeren Burgemeester van Soest Mr. G. Deketh; Notaris A. O. Dammers; A. de Nies, raadslid; Ds. J. I. van Schaick, predikant; K. Tolman, redacteur; A.F. Schreuder, Inspecteur van Politie ;H.J. Stroband, arts;P.G. de Vos, arts. Des avonds van 9-10.30 uur wordt op het terrein voor de Jeugdherberg aan de Bosstraat een feestprogramma uitgevoerd. Dit bestaat uit: volkszang, volksdansen, muziek, opvoering van de middeleeuwsche klucht 'Nu noch,' kampvuur en fakkeldans. Spreker is de heer Ds. van Schaick uit Soest. Het programma wordt verzorgd door den Ned. Trekkersbond, afd. Amster dam. Belangstellenden zijn van harte welkom. V.V.V. 'Soest Vooruit' De V.V.V. 'Soest Vooruit' verzóekt ons de aandacht der bij haar ingeschre ven pensionhouders er op te willen vestigen, dat het in hun eigen maar vooral ook in het algemeen belang van een behoorlijk funclioneerend pen sionwezen is, dat het verkeershuis er nauwkeurig van op de hoogte wordt ge houden, wanneer de pensions voor korten of langen tijd dan wel voor het ge- heele seizoen bezet zijn. Het is noodzakelijk, dat de V.V.V. over de juiste gegevens daarvoor be schikt, zij wil haar service opvoeren en daarbij is 't toch ook wenschelijk, dat de aanvragers niet herhaaldelijk teleurgfesteld behoeven te worden, zooals thans nog maar al te veelvuldig voorkomt. Pensionhouders bedenkt wel, dat het voor de pensiongasten aangenamer is direct te weten waar zij wel en niet meer kunnen zijn en werkt in deze mee met de V.V.V. door opgave te doen wanneer U geen pensiongasten meer kunt hebben.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5