I fSmuitemaketu 10 tot 50% KORTING van oosten KLEURENFOTO'S AL 5 JAAR UIT EIGEN KLEUREN-LABORATORIUM C-drie krijgt subsidieverhoging r cmofcy Elisa Hulsman wint tekenwedstrijd politie Vjlllr SILVER STAR VIDEO 3AGINA 12 SOESTER COURANT PAGINA 13 Oïo Breng nu uw kleurenrolletje bij Foto van Oosten enindien u alles direkt 2 x laat afdrukken de 2e set foto's slechts voor f 0.49 per stuk* 7 IJS 90 95 95 90 9,- 9,- 9,- 9,- Film van de week Prizzi's honor VIDEO TOP 10 Bestuur kijkt met voldoening terug op afgelopen boekjaar Oplichter gepakt op Schiphol AUTOCENTER H. HUIGEN Bach-concert Met vier stemmen tegen OP ONZE COMBINATIE SETS SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 Mag het soms ook een onsje minder De afdeling bijzondere wetten van de politie moest vorige week op onderzoek uit bij een palinghandelaar uit Monni kendam. Ben Soester inwoner had bii hem op de markt een pond paling ge kocht. Bij thuiskomst bleek dat de han delaar hem minder had meegegeven De politie stelde bij controle vast dat de handelaar zijn boekje niet te buiten ging en wel de juiste proporties aan zijn klanten meegaf. Een nadere con trole bracht aan het licht dat de weeg schaal niet waterpas is, en de wijzlr bij leegstand boven de 'nul' uitkomt De vishandelaar zei zich van geeri kwaad bewust te zijn, omdat hij ieder een een paling extra meegaf. Hij moest beloven dat hij op de volgende markt zijn weegschaal in orde heeft gemaakt. Doet hij dit niet, dan zal hij in het ver! volg van de markt aan de Weegbree- straat geweerd worden. fotografie winkel studio kleurenlab KODAK KWAimiTS geldt dus niet voor nabestellingen CGMTUOU NETWERK U weet het toch al? Bij ons: 1. Betere kwaliteit kleurenfoto's. 2. Veilig. Films blijven in huis, worden niet opgestuurd. 3. Voor 10.00 uur brengen dezelfde dag gereed, ook op zaterdag. 4. Weekendservice. Uw film vóór zondag 24.00 uur in onze brievenbus maandag na 4 uur gereed. alléén Van Oosten fotografièTYTegenover nieuwe winkels in Soest Zuid. Soesterbergsestraat 57 Soesterbergsestraat 57 - 3768 EB Soest - Tel. 02155-13109 Soest 2< •6,- i9,- CHARL1E PARTANNA (Jack Nicholson, is de i^egrooTvan de Don' van de mafia-familie Prlwl Zoals dat gaal bij dergelijke families worden leqenstan- de P^i-s °°l huurn",?'d!n"-»" d* weg geruimd een activiteit dip ook vnlaèr vrt H Z'™* U Charli<"" inmidd"'- veertiger en kandidaal-op- ow Killt» O ,s ech,er v«h|ivterd als hij onldekl dal de mooie vrouw de lieM* iV" d 'S wl' h" wil "°u*en °ok moordenares is Maar de hetde isgroo. en na het huwelijk gaar Charlieen Irene zelfs samen lol actie a»« mIs PPien Va" "*'n Bü die kidnapping gaat erhie, alles mis en Irene sch.et een getuige neer Daarmee ontslaat een grool probleem eë"m i'iA - en een co'««"ende familie Charlie komt voor een usrar voor de rol van Anjelica Huston 1. Desperately seeking Susan M 2. Invaslon USA (import) 3. Mad Max deel III 4. Fale Rider 5. Porky's III 6. Year of the dragon 7. Terminator 8. Walking Tali 9. The last dragon 10. A view toakill Steenhoffstraat Soest Tien jaar 'La Grande Bouffe' Netty en Roel van Beek van restaurant 'La Grande Bouffe' aan de Soester bergsestraat vieren op dinsdag 1 juli het feit dat ze tien jaar geleden hun deuren openden. In "La Grande Bouffe", dat bekend staat om een uitzonderlijke kwaliteit van het voedsel, wordt het tienjarig jubileum in een gezellige sfeer gevierd. Tussen half vijf 's middags en negen uur 's avonds vindt een receptie plaats. Jongen raakt macht over stuur kwijt Iets voor middernacht is maandaga vond een jongen met zijn personenauto tegen het talud gereden bij de tunnel onder de spoorweg Soestdijk-Baarn op de Lange Brinkweg. Hij was de macht over het stuur verloren. De negentienjarige jongeman werd door buurtbewoners gewond aange troffen. De gealarmeerde politie ontdekte in de wagen een evenoude jon geman, die met zijn hoofd door de voorruit was geslagen. Hij werd per ambulance naar ziekenhuis Zonneglo ren gebracht. De bestuurder van de personenauto moest een blaastest ondergaan. De eerste test was positief, de tweede niet. Hij kreeg een rijverbod. Bromfietser onderuit Donderdagmiddag is H.v.D. (19) uit Soest ongelukkig ten van gekomen bij een glijpartij met zijn bromfiets. Hij reed op de Koninginnelaan en wilde de Akkerweg inslaan. Hij gleed met zijn bromfiets onderuit en werd naar Zon negloren gebracht voor onderzoek 80e Algemene Ledenvergadering Rabobank 'Soest' zeer druk bezocht De 80e Algemene Ledenvergadering van de Rabobank 'Soest' in Restaurant Darthuizen verliep vorige week don derdagavond volgens plan. De interes sante agenda kon in een geanimeerde sfeer en een goed bezette zaal worden afgewerkt. Bestuur en Direktie lieten er, aan de hand van toespraken en uit eenzettingen over het financiële reilen en zeilen van de bank, geen twijfel over bestaan dat van een bevredigend jaar sprake is geweest. Het tachtigste ver slagjaar stond niet alleen in het teken van het jubileum dat overigens op be scheiden wijze is gevierd, maar vooral in dat van de verbouwingen. Ingrijpen de moderniseringen, die nodig waren om over te kunnen schakelen op de computer die het kasverkeer veel effi ciënter en sneller maakt, hebben de cliënten van de bank en het personeel in 1985 organisatorische parten ge- s p e e 1 d speeld De heer R. van Poppelen, voorzitter van het Bestuur sprak zijn voldoening uit over het feit dat met de officiële in gebruikneming van het kantoor aan de Smitsweg de laatste hindernissen ge nomen waren en dat de bank met volle kracht vooruit kan op een manier die zowel het personeel als de cliënt zal aanspreken. Verheugend is daarbij dat ondanks de forse investeringen het gehele plan binnen de begrotingsgren- zen is gebleven en dat na aftrek van alle kosten en rentebijschrijvingen van het eigen vermogen van 7% een netto winst resteert van 434.682,-. Met vijf splinternieuwe servicepunten kan Soest weer vele jaren op de coöperatieve bank rekenen. Organisatie De Rabobank 'Soest' behoort, zoals be kend, met meer dan 900 andere aange sloten Rabobanken tot de Coöperatieve Raiffeisen-Boerenleenbank-organisa- tie, die haar hoofdkantoren in Utrecht en in Eindhoven heeft. Ook de totale or ganisatie, zo werd onlangs op de jaar vergadering in Utrecht bekend ge maakt, maakte een zeer bevredigend jaar door. Het geconsolideerde balans totaal steeg met 3,4 van 127.4 naar f 131.7 miljard. Die groei bedroeg het jaar daarvoor 7,7%. De invloed van de dollarkoers heeft de sterke daling teweeg gebracht. De heer Hilhorst, directeur van de bank, schilderde aan de han dvan enke le voorbeelden de economische situatie waarbinnen de organisatie als geheel haar werk heeft moeten doen. De vraag naar leningen en kredieten was in 1985 groter dan in 1984. Het uitzet- tingen-totaal bedroeg 15,5 miljard aan nieuwe leningen, waarvan 4,3 mil jard in de agrarische sector, 3,6 mil jard aan handel, industrie en dienst verlenende bedrijven en 7,5 miljard aan particulieren. In 1985 werd in totaliteit voor 23,5 mil jard aan nieuwe hypotheken op woon huizen uitgezet. Een toename van 19,2% ten opzichte van 1984. Voor be drijfspanden werd voor 14,6 miljard gulden aan nieuwe hypotheken ver strekt. In 1984 was dat 14,7 miljard. Een lichte teruggang. De cijfers verge lijkend betekent het niet dat de Rabo bank-organisatie 41% van het totaal voor haar rekening heeft genomen. In de vermelde 15,6 miljard guldens aan verstrekte leningen zijn ook niet hypo thecaire leningen en verhoogde hypo theken verwerkt. Voor wat de debetsaldi in rekening courant was een groei van 1,3 miljard te constateren. De totale kredietverle ning, steeg met 5,7%. De toevertrouw de middelen stegen met 5% tot 98,2 miljard. Vergeleken met het verleden kan worden gesteld dat het groeitempo van deze middelen aanhoudend gema tigd blijft. De bedrijfskosten stegen met 8%,, hetgeen voor een goed deel te wijten is aan de verkrapping van de rente-marges. De provisie opbrengsten waren hoger en zorgden voor een compensatie op de verlies- en winst rekening. Er was sprake van een daling in de brutowinst t.o.v. 1984: van 1.499 naar 1.421 miljoen. Door een belangrijke verlaging van de toevoeging aan de V.A.R. kon de netto winst stijgen van 618 naar 668 mil joen. De heer Hilhorst gaf aan dat de ontwik kelingen in het buitenland steeds meer in de belangstelling kwamen te staan. Een groot voordeel voor het bedrijfsle ven dat steeds frekwenter een beroep doet op de deskundigheid van de bank op internationaal niveau. Met pas nieuw geopende kantoren in Jakarta, Hong Kong en Singapore kwam het to taal aan eigen Rabobank Nederland vestiging in de wereld op mede ook door een aantal nauwe samenwer kingsverbanden, o.a. met een grote landbouwbank in China, is de organisa tie een sterke partner bij het aangaan van internationale betrekkingen en de afhandeling van mondiale transacties. De Rabobank Soest De ontwikkelingen bij de Rabobank "Soest" zijn een redelijke afspiegeling van het landelijke beeld. Het totaal aan uitzettingen bij de bank namen toe met 3,6 miljoen ofwel 3%. De rentetarie ven voor hypotheken zijn in een rusti ger vaarwater gekomen. Momenteel kan gesproken worden van een gemid delde dat zich rond de 7,3% beweegt, afhankelijk van het type lening dat wordt afgesloten. De toevertrouwde middelen aan de bank Soest stegen met 3,1 miljoen gulden ofwel 2%. Het balanstotaal in 1985 met 3,2% ge stegen tot 177.463.722,-. De winst- en verliesrekening heeft zowel een lager bruto- als netto-resultaat, hetgeen zich echter gemakkelijk laat verklaren uit de in hoofde van dit artikel vermelde investeringen in verbouwingskosten van de kantoren aan het Kerkplein, Soesterbergsestraat, Smitsweg en Ko ninginnelaan. Het vijfde kantoor in Overhees was reeds tijdens de nieuw bouw, twee jaar geleden rijp gemaakt voor aansluiting op de centrale compu ter. Overigens de toelichting op het finan cieel verslag werd vaardig en deskun dig door de heer Hilhorst gegeven die besloot met te zeggen dat 1985 wel een erg druk jaar was geweest, maar vooral een jaar waarin harmonie, de inzet van iedereen en het enthousiasme veel goed hadden gemaakt van het ongemak dat de ingrijpende verbouwingen teweeg hadden ge bracht. Hij bedankte alle betrokkenen oprecht voor het vele werk dat werd verzet en de bijdrage aan het resultaat waar iedereen z.i. tevreden mocht zijn. Coöperatie De heer R. van Poppelen, voorzitter van het Bestuur van de Coöperatieve Raiffeisenbank "Soest" keek met voldoening terug op 1985. Dat het een ingewikkeld jaar was geweest met veel zaken die niet zo direct bancair waren - en de toehoorders dachten opnieuw aan het sloop- en opbouwwerk - mocht voor iedereen duidelijk zijn. Van Poppelen was de vaste overtuiging toegedaan dat wie met zijn tijd wil meegaan, iets moet durven. Er was, voordat besloten werd de bank een nieuw gezicht te geven dat voor de komende jaren nodig is, lang en ernstig vergaderd. Hij had met plezier die soms lange vergaderin gen geleid en hoopte dat datgene wat nu tot stand was gebracht, goed zou zijn voor een reeks jaren, waarin cliënt en personeel in rustige en vertrouwde sferen de zaken zouden kunnen afhan delen. Van Poppelen ging uitvoerig in op de identiteit van de bank. Het kenmerk van de bank is nog steeds - en dat zal zeker zo blijven - dat het een bank is met als doelstelling het behartigen van de financiële belangen van de leden en de cliënten in het eigen werkgebied. De vraag "hoe verder met wat wordt genoemd het coöperatief bankieren" is zeer aktueel binnen de organisatie van Rabobank Nederland. De voorzitter wist gemakkelijk een aantal punten onder de aandacht van zijn gehoor te brengen, waaruit bleek dat de oorspronkelijke coöperatieve gedachte van Friedrich Wilhelm Raiffeisen, meer dan anderhalve eeuw geleden, ook nu nog altijd opgeld doet. De zelfstandigheid van de bank is één van de onwrikbare peilers voor snelle, deskundige en betrokken dienst verlening in eigen werkgebied. De leden hebben een grote mate van me dezeggenschap en het beleid van de bank kan volledig worden afgestemd op de behoeften in eigen streek. De vroegere slogan van de bank, "de bank voor iedereen" is een uitstekende voor loper geweest van de huidige: "Geld en Goede Raad". De continuïteit in de relatie met de leden en de cliënten staat hoog in het coöperatieve vaandel geschreven. De Rabobank zal steeds streven, aldus de spreker, naar het aanbieden van kwalitatief goede diensten en produkten tegen relatief gunstige voor waarden aan allen die op welke wijze dan ook bij de bank zaken doet. Van Poppelen wees er met nadruk op dat de Algemene Ledenvergadering in technisch opzicht een hoogtepunt van het jaar is. Een ieder heeft er recht op goed geïnformeerd te worden over het gevoerde beleid en kennis te nemen van de plannen voor morgen. Uitgebreid ging de heer Van Poppelen in op drie belangrijke beleidspunten, de rentabiliteit, de liquiditeit en ver mogenspositie van de plaatselijke or ganisatie. Hij wijdde voorts uit over de verdere voortgang van het zogenaam de geïntegreerde relatiebeheer, hetgeen zoveel wil zeggen als: meer aandacht voor meer diensten en pro dukten bij één cliënt. Verbreding van de marktpositie. De Rabobank is al lang niet meer de traditionele spaar bank, maar een complete bank die tal van moderne diensten te bieden heeft voor zowel de particulier als de zakenman. Dat vereist veel investerin gen in opleidingen en de uitbreiding van het personeel. Dat daarbij tevens de steeds meer opdringende vrije tijd een rol speelt, vooral ook in de kosten, is voor niemand een geheim. De voorzitter besteedde ruime aan dacht aan de problemen van de boeren waar de bank zoveel mee van doen heeft, en waar haar beleid zo goed mo gelijk op wenst af te stemmen. Hij wees op de betere economische ontwik kelingen van de laatste tijd en zag nieuwe kansen voor marktsegmenten als woningbouw, midden- en kleinbe drijf, die de bank met haar uitgebreide pakket diensten kan helpen, zo goed als dat geldt voor alle takken van han del en industrie en dienstverlenende bedrijven.. In korte bewoordingen werd gewag gemaakt van het succes van de onlangs landelijk geïntrodu ceerde Stimuleringsregeling van de Rabobank-organisatie, die het vooral starters wat gemakkelijker wil maken en het feit dat de organisatie aandacht besteedt en medewerking verleent aan de ontwikkelingen op bio-technologisch terrein en op het gebied van de milieu zorg. De heer Van Poppelen sloot af met de mededeling dat de voorzitter van de Hoofddirektie van Rabobank Nederland, de heer Ir. P. Lardinois binnenkort met pensioen gaat en zal worden opgevolgd door Drs. Wijffels. De vergadering herbenoemde na kan didaatstelling de heren M.H.A. Van Veeren en F. de Zoete, resp. als lid van de Raad van Toezicht en lid van het Bestuur. Op Schiphol heeft de Marechaussee een Amsterdammer aangehouden, die werd gezocht door de politie van Soest en Maarssen. In mei had de man voor een bedrag van 600 gulden tabaksarti kelen gekocht in een zaak aan de Steen hoffstraat. Hij had betaald met giro kaarten. Later kwam aan het licht dat de betaal kaarten waren gestolen. Doordat een verkoopster van de winkel het kente ken van de auto van de man had geno teerd, kon men achter zijn identiteit komen. In Maarssen had hij zich schul dig gemaakt aan eenzelfde illegale daad. Toen hij per vliegtuig ons land wilde verlaten, werd hij door de marechaus see op Schiphol aangehouden. Kerkstraat 109 - Soest Telefoon 16410 UW DAIHATSU-DEALER Banden gedemonteerd De eigenaar van een hotel aan de Birk- straat constateerde tijdens een nachte lijke rondgang dat de banden van een personenauto van één van de gasten waren gedemonteerd. De wagen stond nog gedeeltelijk op de krik. De hotelei genaar deed aangifte bij de politie. Bij een woning aan de Hommel werd maandagmiddag een fiets ontvreemd. De eigenaresse zag de diefstal gebeu ren, maar ze kon de dader niet meer te genhouden. Twee c.v.-ketels werden gestolen aan de Koninginnelaan ter hoogte van de kruising met de Nieuwstraat. Uit een woning aan de Ossendamweg namen onbekenden een platenspeler, twee boxen en een versterker mee', Ze waren binnengekomen via éen niet afgesloten deur. De bewoners van het pand waren op vakantie toen de diefstal werd ge pleegd. Hardlopen met hindernissen Twee jongens van zeventien jaar heb ben vorige week uit baldadigheid over een personenauto gelopen. De wagen stond voor de woning van de eigenaar aan de F.C. Kuyperstraat. Het tweetal had een onderlinge hard loopwedstrijd gehouden vanaf de Kerk straat. Ze verklaarden dat ze de wagen 'niet op tijd hadden kunnen ontwijken.' De jongens, die door de politie werden aangehouden, beloofden de schade te zullen vergoeden. Twee inbraken Een insluiper heeft uit een woning aan de Ereprijsstraat een draagbare radio cassetterecorder gestolen. De onbe kende was via een openstaande tuin deur naar binnengekomen. Namens de postduivenvereniging De Zwaluw deed J. v.d. B. aangifte van diefstal ut het verenigingsgebouw aan de Schrikslaan. Er werd een frituurpan met vet meegenomen. Dieven gepakt Twee jongelui uit Soest zijn deze week aangehouden omdat zij uit enkele auto's spullen hadden gestolen. Bij de aanhouding waren ze in het bezit van cassettebandjes en een tenue van een American Footballplayer, die afkom stig waren uit de in de wijk Apollo ge parkeerde auto's. De jongens werden voor verhoor op het politiebureau vast gehouden. Auto's vernield Een man uit Amersfoort heeft aangifte gedaan van vernieling van zijn perso nenauto. Op de Monnickenboslaan wer den de portiersloten van zijn auto geforceerd en ontstond schade aan het dashboard, vermoedelijk omdat de dader de radiocassetterecorder wilde stelen. Op de Anthonie van Leeuwenhoeklaan in Soesterberg werd de rechter achter band van een personenauto lekgesto- ken. De schade bedraagt 120 gulden. Late reactie na alcoholgebruik De 21-jarige R. W. uit Soest moest, na dat hij achterop een personenauto was gereden, mee naar het politiebureau voor een bloedproef. Hij bleek teveel alcohol te hebben gedronken. Bij een kruising met de Koningsweg merkte hij te laat dat een autobestuur ster voor hem afremde. Hij botste met zijn wagen tegen de auto van zijn voor gangster aan. De blaas- en bloedproe ven vielen in zijn nadeel uit. Op zondag 29 juni a.s. des middags om half drie zal de Bach Cantorlj Baarn een feestelijk concert verzorgen in de Kruiskerk aan de Oude Utrecht- seweg te Baarn. Dit feestconcert wordt gegeven in het kader van de viering van het derde lustrum en bestaat o.a. uit 2 wereld lijke cantates en enige orkestwerken van Johann Sebastiaan Bach. Aan het concert werken mee solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij o.l.v. Hans Linnartz. Orgel en clavecimbel Chris Farr. Met vier stemmen tegen heeft de ge meenteraad de Stichting C-drie een subsidie-verhoging toegekend waar door het mogelijk is het culturele creatief centrum aan de Willaertstraat uit te breiden, qua personeelsbezetting, met een administratieve kracht, een huishoudelijke kracht en een full-time coördinator voor culturele activiteiten. De coördinator (Jan Heerkens) die er thans werkt, was voor slechts 20 uur aangesteld. Alleen de VVD-ers Oudemans, Ebbers, Blaauw en Beyern hadden bezwaren tegen de subsidie-verhoging en stem den tegen het collegevoorstel. Ex-wethouder Hans Oudemans bracht deze bezwaren onder woorden door te stellen, dat de bezuinigingsoperatie van destijds in de Welzijnssector hier mede ongedaan werd gemaakt. "Ik durf zelfs te voorspellen dat het ons in de toekomst nog meer geld gaat kosten", aldus het VVD-raadslid, die één en ander wou afwegen tegenover andere voorzieningen die in Soest no dig zijn. Hij had ook moeite met de manier waarop het bestuur van C-drie welbe spraakt kans had gezien het gemeente bestuur onder de druk te zetten de gevraagde subsidie-verhoging te ver lenen. Jan Visser van "Progressief Soest" uit te veel kritiek op de stellingname van de vier liberale dissidenten. Later op de avond verweet hij "de vier oude mannetjes" van de WD-fractie ook geen geld over te hebben voor het dorps huis Soesterberg, dat hij vergeleek met C-drie. Met name de heer Blaauw hield een vurig pleidooi voor meer gemeentelijke steun voor het Dorpshuis Soesterberg en gaf wethouder Kingma de schuld van de bestuursperikelen. Amendement Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) steun de het raadsvoorstel van harte, maar had inhoudelijk bezwaren tegen be paalde dansvormen die in C-drie wor den onderwezen. De heren Pothuizen (D'66), Baks (CDA) en Krijger (VVD) toonden hun onvoor waardelijke steun aan de opbouw van het creatief cultureel centrum waartoe de Raad in 1984 heeft besloten. Leidje Tomassen (Progressief Soest) diende een amendement in om C-drie nog een "halve" cursuscoördinator te bezorgen voor 26.000 gulden. Zij citeer de hierbij een brief van het ministerie van W.V.C. die het college hierover had benaderd. Met de twee stemmen vóór van de progressieve fractie werd dit verzoek verworpen. Raymond van Gelder waarschuwde de Raad voor "Soesterbergse toestan den" bij C-drie in de toekomst als het bestuur niet de ruimte krijgt haar doel stellingen waar te maken. Hij doelde hiermee op de bestuurlijke impasse Eén van de cursuslokalen van C-drie. bij het Dorpshuis Soesterberg, waar ook het gebrek aan geld een rol speelt. Lydia Meyer (PvdA) probeerde met een amendement alsnog deze cursus coördinator binnen te halen voor 1 jaar in tijdelijk dienstverband. Dit voorstel kreeg alleen de steun van de Partij van de Arbeid, Progressief Soest en D'66. Wethouder Frans Kingma (PvdA) stel de dat het college nog niet kon inschat ten hoe C-drie zich zal ontwikkelen in de toekomst met of zonder uitbrei ding van de cursuscoördinatie. Hij be loofde een uitgebreide evaluatie in 1987. Bij de stemming verliet VVD-raadslid Marijke Weideman discreet de raad zaal, omdat zij bestuurslid is van C- drie. Vice-voorzitter van C-drie, raads lid Jan Visser, bleef wel zitten en stem de meè. 'Maak niks kapot van een ander'. De tekst op de tekening van Elisa Huls man uit Soest spreekt voor zich. Mede daarom won ze de tekenwedstrijd van de Soester politie in het kader van het anti-vandalismeproject. Leerlingen van 24 basisscholen uit Soest en Soester berg hadden daaraan meegedaan. De jury, bestaande uit Rien Poortvliet, Sonja Uiterwijk en wethouder drs. Jan Menne van onderwijs, kregen 74 in zendingen onder ogen. Na uitvoerig beraad besloten ze de creatie van Elisa (12) als winnende tekening aan te wijzen. Van de tekening zijn posters gemaakt, die door heel Soest verspreid zijn. Vorig jaar begon de politie in Soest met het anti-vandalismeproject. Op de basis scholen werd voorlichting gegeven over de vernielzucht van mensen, die er schijnbaar schik in hebben om spul len van een ander kapot te maken. Na de zomer gaat de politie hetzelfde doen op de scholen van het voortge zet onderwijs. Men hoopt hiermee het toenemende vandalisme in te dammen. Voordat Sonja Uiterwijk bekendmaak te dat Elisa Hulsman van de Prins Willem-Alexanderschool aan de Beetz- laan in de ogen van de jury de meest toepasselijke tekening had Ingezonden, stelde wethouder Frans Kingma van cultuur dat de actie van de politie enorm goed was aangeslagen. Hij leidde dat af van van de vele tekeningen, die de scholieren hadden ontworpen. Wet houder Kingma verving overigens zijn collega Menne. De laatste heeft ander halve week geleden een blessure op gelopen bij polsstokspringwedstrijden van de roomskatholieke Jongeren Soest. "Hij is het slachtoffer geworden van zijn eigen vandalisme", grapte King ma in het cultureel creatief centrum C-drie, waar de uitslag werd geopen baard. Alle tekeningen vormen dé komende weken een expositie in C-drie. Het was teleurstellend dat bijzonder weinig schooolleidingen gehoor hadden ge geven aan de uitnodiging van de politie om afgelopen donderdag aanwezig te zijn bij de bekendmaking van de prijs- Zul je de poster niet kapot maken' lijkt Sonja Uiterwijk tegen Elisa Huls man te zeggen. De 12-jarige scholiere won de tekenwedstrijd van de Soester politie. winnaar. Slechts één op de vijf scholen was vertegenwoordigd.

Soester Courant | 1986 | | pagina 13