12984 3Q-bel nul TAXI KLOMP Meningen van lezers Café-Restaurant Soestdijk WOENSDAG 25 JUNI 1986 SOESTER COURANT Schitterende 2e plaats voor 'Springbok' Fiona van Elk Soester autocrossers derde in estafette AUTOCROSS Eerste competitiecross fel bestreden Scrabble-Soest nadert ontknoping competitie. Mavo's fuseren Burgerlijke stand Mej. Admiraal weg bij KBS Soestdijk Spullenhulp op vakantie Burgemeester Scholten in AVRO-radio- programma TEL. R.K.kerkdiensten Vreedzaam Boekwerk Landjuweel Soest uitgebracht Zomerkampen op kinderboerderij de Vrije Teugel Mag ik van U een foto? Predikbeurten Hondje weg Hondje terug Maatschappelijk werk JIL SANDER PARFUMERIE STREUPER Medische Dienst Savornin Lohmanschool laat verkeersadvies uitbrengen Zaterdag 21 juni werd met de Gooise kampioenschappen in de sporthal 'De Lunet" te Naarden het wedstrijd sei zoen afgesloten. In de eerste ronde, die om 9 uur be gon, startten de eerst meisjes van De Springbokken in de categorie Jeugd- turnsters-C. ?!artjne. Nieberg, Christel Wessels, Mandy Akkermans, Sascha de Raadt ^yahon V. Dijk begonnen met het EeUlk de S!Tg' daama de brUg on" gelijk, de balk en als laatste de vrije strild™8' 3 turnden een prima wed- ?laar de boncurrenUe was groot. Om iVIi bu«™ de prijzen vielen. indee'eP "Ur begon de 2e ronde waarin De Snrtnehni!\,TUrnSterS"-1unioren-B' ue bpringbokken waren hierin verte genwoordigd door Angelique de Haard en 5°rtydK1Ppers- Helaas moest Sandra" Walet door een blessure deze wedstrijd laten schieten. Na alle 4 de onderdelen 'e hebben wisten A. de Haard met 30.60 pnt. en D. Kippers met 30.30 pnt. een 5e en 6e plaats te veroveren. Ook hier was weer concurrentie ge noeg. maar toch een orima prestatie voor deze twee turnstertjes. De 3e ronde startte om 4 uur met de categorie jeugdturnsters-B. Hieraan namen deel de 4 meisjes An neke Bosman, Meriam v. Oest, Jane Dorrestein en Mariska Brons. Ook zij turnden op alle 4 de onderdelen prima, maar net als de 5 eerste meisjes lukte het hun niet een prijs in de wacht te slepen. De 4e en tevens laatste ronde startte om jfc. 19.00 uur met de categorie turnsters-A met daarin Fiona v. Elk, Anja Westerveld, Sandra Uyland en Els Slingerland. Zij begonnen met het on derdeel brug, daarna balk, vrije- oe fening en paardsprong. Het niveau in deze categorie ligt erg hoog, maar alle 4 de meisjes wistten zich prima te handhaven. Fiona van Elk liep met 0.30 pnt. verschil het kampioenschap mis, maar met 33.65 pnt. haalde zij toch een prachtige 2e plaats. Wel werd zij kampioene van het Gooi op het onderdeel brug-ongelijk, wat haar dus nog een 2e medaille oplever de. Op zaterdag 14 juni hebben René Was senaar, Ge Schimmel en Fred Hester- man meegedaan aan de estafette. Er moest namelijk ook hard gelopen wor den. Crossen kunnen ze wel maar hard lopen wordt iets moeilijker. Het team bestond uit 5 personen, een team leid ster (Francis Hesterman), één monteur (R. Wassenaar) en dan de drie rijders. De bedoeling van deze cross was zoveel ronden in twee keer anderhalf uur. Per rijder mocht er niet meer dan 15 ronden achter elkaar gereden worden. Tijdens deze wissel moest er een hin dernis baan gelopen worden. Hierna moest er een nummer aan de volgende team rijder gegeven worden en mochten deze gaan crossen. Het was een snelle baan en er werd hard maar sportief gereden. Er werd ge start met een le manche. Ge ging als tweede van start, hierna volgde René en als derde Fred. Na anderhalf uur was er een pauze ingelast en konden de rijders, monteurs en teamleiders sleutelen en de stand door nemen. Fred Hesterman had in de pauze een vastgelopen rem, Ge Schimmel een af gebroken schokbreker. In de eerste helft had het team 137 ronden gereden Er gingen twee strafronden af doordat René Wassenaar niet het goede signaal had ontvangen van Francis dat hij de pitsch in moest. In de tweede helft ging het toch iets harder. Bij René sloeg een keer het stuurhuis vast. Voor Ge was de schade het grootst, n.1. een uitgelopen lager. Deze cross was voor het team mede mogelijk door de sponsers: van René Wassenaar de Munt automaterialen, de Oude Enghe. Ge Schimmel van de Dijssel totaal installateur en lunchroom het Hoekje, en van Fred Hesterman Brand en Inbraak beveiliging Flame Control B.V. Het team van René, Fred, Ge, Francis en de heer Wassenaar eindigde op de derde plaats met totaal 230 ronden, dat kunt u vergelijken met ongeveer 30 manches. Op zaterdag 21 juni heeft autocross team C.T.S. haar eerste competitie cross verreden. Deze werd verreden op de baan van N.C.C. in Nijkerk. Na een winter-(zomer)stop kon er dan toch weer gereden worden. Er waren wat problemen met de vergunning voor N.C.C. dus moest C.T.S. ook nog even wachten met de competities. Het was erg warm en er moest dan ook eerst goed gesproeid worden. Er werd weer in drie klasse gestart. Er werd begonnen in de Specialklasse. De eer ste manche ging zeer hard en de rij ders waren goed aan elkaar gewaagd. In de tweede manche werd er iets wil der gecrossd met gevolg dat Ronald snel in de greppel belandde. Fred Hes terman en Aalt Pijpers kwamen vech ten om de eerste plaats met elkaar in aanraking. Het gevolgd was dat Aalt Pijpers tweemaal over de kop ging. Hierna kwam de 1300 cc klasse. Ook hier werd weer fel gestreden. Tot drie keer over won Teus Gijzen de manches Johan van Lindenberg had een door ge slagen bougie kabel en kon niet goed meekomen. Francis Hesterman. Bij de Dames klasse ging het er ook hard aan toe. Marretje Kroon kwam in de eerste bocht in de greppel en verloor daar enkele meters terrein. Syvlia Ho- genberg overkwam hetzelfde. Francis Hesterman zette haar wagen 180 graden gedraaid op de baan. De bekers waren beschikbaar gesteld door de firma Flame Control bv. uit Soest. In de Dames klasse werd Francis Hesterman eerste, tweede werd Sylvia Hogenberg derde Marretje Kroon. In de 1300 cc klasse werd Teus Gijzen eer ste, tweede Marco Gijzen, derde Ton Plekkepoel, vierde Walter Zwanenburg. In de special klasse ging de zege naar Ieme Drieënhuizen, 2e werd Martin Kroon, 3. Aaly Pijpers, 4. Frits v/d Berk, 5. Jochem Groenendaal, 6. Nico Hogen berg, 7. Fred Hesterman, 8. Tommie Groenendaal, 9. Cornelis Verhoef, 10. Dolf Drieënhuizen. René Wassenaar kon in de finale niet aan start komen doordat zijn differencieel kapot was. He laatste competitie-avond van Scrabble-Soest was er een met een zin derende spanning. Groot gedrang om de eerste plaats en veel vernuft om met hoge scores een plaatsje bij de "top tien" van het seizoen '85-'86 te verove ren. He uitslagen Jan Danvers - Wout Klute 588 - 327 Anneke Tak-Muys - Annie de Bree 511- 416 Wil Witkamp - Wil Bouman 451 - 449 Trudy Danvers - Hans Elzer 464 - 409 Joop v. Zijtveld - Alida Luttik 371 - 297 Renske Druijff - Meta Klute 568 - 477 Thea v.d. Berg - Hanna Reichenberger 440-334 Tineke v. Egdom - Jos v.d. Leij 441 - 440 Hiny Boele - Bep Blom 435 - 290 Avia Nederland, nieuwe stijl stelde "de Prijs van de week", een aantal was beurten in de nieuwe wassalon, be schikbaar. Winnares werd Wil Witkamp. Honderdag 26 juni a.s. de laatste scrab- ble-avond van een uitermate suksesvol verlopen wedstrijdseizoen.. De heer J. Wessels, eigenaar van boekhandel v.d. Ven, zal op die avond "de v.d. Ven- Scrabble-Cup" uitreiken aan de hampioen van het seizoen '85-'86. Verder die avond de traditionele wed strijd om de prijs van de week, be schikbaar gesteld door het veel geroemde culinaire restaurant Dart huizen, en een quiz onder de titel "Ik heb u lief mijn Nederland(s)". Hoe de uitslagen ook zullen zijn, vast staat dat alle scrabbelaars "het strijdtoneel der letteren" met een prijs zullen verlaten. Dit alles op donderdagavond bij café Van Den Brink, Soesterbergsestraat 102. Aanvang 19.30 uur. Inschrijfgeld 2,50. Wie plannen heeft straks tot deze "letterkundige sociëteit" toe te treden kan nu vast noteren dat het nieuwe scrabble-seizoen in Soest op donderdag 11 september van start gaat. De openbare Mavo Soest en de Van der Hucht/IVO-Mavo in het Smitsveen fuseren per 1 augustus. Op vrijdag 27 juni wordt de nieuwe naam van de school onthuld. Dit vindt plaats om negen uur 's morgens. Aansluitend op dit officiële gedeelte gaat een deel van de leerlingen naar het Soester Natuurbad, waar een mini- triathlon wordt gehouden. De andere scholieren van de twee Mavo's maken in de omgeving van Soest een fiets tocht. GEBOREN: Timothy Wouter, zoon van R. Lucas en Y. M. Huizenga. - Ronald Johannes An- dreas, zoon van A. T. C. M. Tammer en L. H. M. Lensink. - Wardia, dcohter van M. Amhaual en M. Aouali. - Karin Maris- sa, dochter van W. A. J. van Roomen en M. J. van Poppelen. - Patrick Jo hannes, zoon van J. H. Smit en H. R. T. Bakker. - Willemijn Joanne, dochter van J. G. Groothengel en M. J. Aar- noudse. - Tim Roderick, zoon van B. J. W. Fugers en E. Quasten. - Steven Jan, zoon van H. W. Stalenhoef en A. M. Vermeer. - Wouter, zoon van A. C. Beijersbergen en J. C. Koppenaal. - Yazuro, zoon van C. de Vries. - Geer- truida Susanna, dochter van A. C. van Kan en G. Laven. ONDERTROUWD: Gerardus Rudolf Antonius Borgers en Aleida Schuring. GEHUWD: Petrus Antonius van den Brink en Eli- sabeth Maria Henrica van Dorresteijn. - Gerardus Jacobus van den Deijssel en Jolanda van der Schagt. - Peter Tig- gelaven en Yvonne Jekel. - John J. Roed en Annabelle Eduarda Kohier. - Erik Fokker en Cunera Kleijn. OVERLEDEN: Hendrika van Rooij, wed. van E. Tail leur. - Antina Wijna Fokkina Clasina, Koers, echtgen. van H. H. Bouwman. - Antonia Zieltjes, wed. van E. Molle- vanger. - Johan Thörig, echtgen. van A. Koning. - Willy Joseph Hennen, echtgen. van T. A. L. Borcherts. Op maandag 30 juni a.s. neemt mej. Henny Admiraal afscheid van de KBS "Soestdijk". Reeds vanaf 1972 was zij als leerkracht verbonden aan de Maria- school. In 1982, na de fusie van Maria- en Theresiaschool, kwam zij op de KBS "Soestdijk". Tijdens deze jaren heeft zij veel kinderen van de eerste begin selen bijgebracht op het gebied van lezen, rekenen en schrijven. Twee jaar geleden werd er reeds een afscheid voorbereid, maar op het aller laatste moment mocht zij nog blijven als WPO-leerkracht (Werkgelegenheids- Projekt-Onderwijs), waar de school een dankbaar gebruik van heeft gemaakt. Ook mej. Carole Quick neemt afscheid, ze mag vanwege de nieuwe bezuinigings maatregelen niet meer invallen. En tenslotte wordt ook vaarwel gezegd tegen mevr. Joke Willems, die jarenlang als trouwe invalster haar werkzaam heden op het Kleuterhuis vervulde. De afscheidsreceptie vindt plaats op maandag 30 juni in de aula van de KBS aan de Theresiaschool. De receptie duurt van half acht tot negen uur 's avonds. De stichting Spullenhulp aan de Veldweg is de komende vier weken gesloten. Vanaf woensdag 30 juli be mannen de vrijwilligers van de stich ting weer het kantoor. AVRO-presentator Gerrit den Braber heeft burgemeester rar. Paul Scholten geïnterviewd voor zijn radioprogram ma "De burgemeester is jarig". Het wordt op donderdag 3 juli uitgezonden. Twee dagen later viert burgemeester Scholten zijn verjaardag op zijn vakan tieadres, waarnaar hij afgelopen vrij dag is vertrokken. De contacten met het Duitse Soest, de Eng en de Landjuweeldagen in 1987 waren enkele van de vele onderwer pen, die in het pannekoekenhuis De Smickel aan de Lange Brinkweg wer den besproken. De opnames van het interview werden daar vorige week ge maakt. Andere onderwerpen waren de band met paleis Soestdijk, de vlieg basis Soesterberg en natuurlijk werd burgemeester Scholten ook gevraagd om iets over zichzelf te vertellen. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrljden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmis) en 11.30uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de Inhoud Instemt. Op 16 juni vond een ontroerende bij eenkomst plaats in de Open Hof ter herdenking van het Soweto bloedbad van 16 juni 1976. Deze herdenking was een voorbeeld hoe een demonstratie ook kan zijn. Er was warme sympathie voor de slacht offers van de onmenselijke apartheid, maar ook aandacht voor de verdedi gers van het blanke bolwerk. Uit de hand gelopen demonstraties komen (helaas) vaak in het nieuws. Mag het nu ook eens in de krant dat we op 16 juni op waardige, stijlvolle en vooral vreedzame wijze demonstreer den tegen de apartheid. Jan W. Klein Onder verantwoording van het Comité Landjuweel Soest 1987 is een historisch boekwerk uitgegeven. In dit boekwerk wordt uitgebreid ingegaan op het landjuweel in de historie van de gilden, en de heren van Abcoude en Gaes- beek. Ook het Gaesbeeks Gerecht en Jacob van Gaesbeek komen in ruime mate aan de orde. Het is verkrijgbaar in de boekhandels, bij het VVV-kantoor aan de Steenhoff- straat, de Oudheidkamer aan de Ferdi- nand Huycklaan en enkele tabaksza- ken. Het boekwerk is speciaal uitgebracht in verband met het feit dat het Groot Gaesbeeker Gilde volgend jaar een landjuweel mag organiseren van de Kring van Schuttersgilden 'Land van Cuyk', één van de zes gildekringen waaruit de Noordbrabantse Federatie van Schuttersgilden is opgebouwd. Het gilde van Soest ontleent zijn naam aan heer Jacob van Gaesbeek, eens be leend met grote delen van Soest. Hoe wel zijn geboortejaar niet exact bekend is, moet dit omstreeks 1387 zijn ge weest. Het gilde heeft daarom gemeend om in zijn teerjaar 1987, het gilde teert om de vier jaar, het 600ste geboorte jaar van zijn grote beschermheer, te vens Heer van Soest, luisterrijk te moeten vieren. De leiding van de kinderboerderij de Vrije Teugel aan het Vedelaarpad in Overhees heeft opnieuw drie kampwe- ken georganiseerd voor kinderen van vijf tot dertien jaar. De jeugd kan op de boerderij kamperen van maandag 7 tot en met zaterdag 12 julivan maandag 21 tot en met zaterdag 27 juli, en van maandag 4 tot en met zaterdag 9 augustus. In de kampwekën die jaarlijks worden gehouden, krijgen de kinderen een ge varieerd programma voorgeschoteld van theater, sport en spel, speurtoch ten, kampvuur, tienkamp, bosspel, knutselen, timmeren, een dagje uit en de traditionele "bonte avond" als af sluiting. 's Ochtends kunnen de kinde ren de dieren voeren en een ritje op de pony of de ezel maken. Van de ouders van de kinderen die aan de kampweek meedoen, wordt een bijdrage naar draagkracht gevraagd. Op 26 juni wordt er op de Vrije Teugel een ouderavond gehouden. De ouders van de kinderen die aan de kampweken meedoen, kunnen kennismaken met de leiding en het terrein. Tevens worden ze op de hoogte ge bracht van de plannen die er zijn voor de kampweken. Overigens staat de leiding open voor ideeën en suggesties van zowel ouders als kinderen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij bij de kampweken. U kunt uw kind(eren) nog opgevendit kan dinsdag tot en met za terdag (tussen 10.00 en 18.00 uur) tele fonisch onder 18136. Vragen naar Leo van den Berg. U kunt ook langskomen en een formulier invullen. Wees er tijdig bij om teleurstelling te voorkomen want we zitten bijna helemaal vol. Tot ziens! Deze vraag werd ook hardnekkig ge steld in het beroemde liedje met de zelfde titel door Lou Bandy in vroeger dagen. Nu is zij van toepassing op de fotowedstrijd "Soester sport - met fan tasie in beeld gebracht", die de Gym nastiekvereniging "De Springbokken" ter gelegenheid van haar derde lustrum heeft uitgeschreven. Hoewel de actie in mei al is gestart en tot september voortduurt, herin neren wij elke amateur-fotograaf in onze gemeente er aan, dat het hier gaat om technisch goed uitgevoerde foto's, die op een of andere manier iets met sport te maken hebben. Wie op een originele wijze iets daarvan in beeld kan brengen of kan vastleg gen wat er in het veld, langs de lijn, in de zaal of op de tribune gebeurt, spanning verraadt, komisch of tra gisch is, statisch of dynamisch effect sorteert, heeft alle kans om in de prij zen te vallen. De Sportstichting en de Oudheidkamer hebben reeds hun volle instemming met deze wedstrijd betuigd en hun medewerking toegezegd, evenals de volgende fotozaken langs de hoofdweg, waar belangstellenden nadere infor matie kunnen verkrijgen op stencil en deelnemers tenslotte hun foto's kunnen inleveren: Foto Van Oosten, Soesterbergsestrat 57, Soest-ZuidTelefoon 13109. Foto Swager, Van Weedestraat 85, Soest; Telefoon 13917. Foto Astra, Beukenlaan 37, Soest; Tele foon 14015. Foto 't Hartje. Koninginnelaan 11, Soestdijk; Telefoon 23737. Natuurlijk kunt U ook terecht voor in lichtingen op het Verenigingskantoor van "De Springbokken" in Gebouw "Eltheto" aan het Drift je 4a in Soest- Zuid op kantooruren in de morgen of via telefoonnummer 12723 en bij geen gehoor 15232. Zondag 29 juni HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J. C. Greive Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. L. J. van den Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 9.00 uur ds. K. J. J. Radstake Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 uur mevr. C. C. le Clerq, Driebergen In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30uur G. J. v.d. Burgh, Huizén 17.00 uur ds. D. Land, gez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur H. van Heijst, H.A. De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uur ds. D. Land CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. A. den Broeder, Leusden 17.00 uur ds. G. C. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 en 15.00 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. G. J. Gram, Deventer, kinderdienst 19.00 uur (Braamhage) ds. L. C. Kraak EVANGELIE GEMEENTE 'IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.30 uur Auke van Slooten CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 70 10.00 uur woorddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Dienstenzondag 9.30 en 16.00 uur Woensdag: 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.15 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK Dew Hoeksteen 10.00 uur ds. H. Denekamp, Hilversum Sterrenberg 10.00 uur ds. H. P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat Geen opgave BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. J. Postema, Appelscha EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. J. A. J. Vermaat, Baarn. Koffie na de dienst NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. H. Kiezebrink VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. P. Slagter, Wijk bij Duur stede VERMIST: 21-6. Reu, Ierse Setter, bruin, 11 jr. le ren halsband, Heemskerk, Park Vre dehof 5, Baarn, tel. 18240. 18-6. Reu, Tekkel, blond, ruwharig, halsband met koker, omg. Prinses Ire- nelaan, Baarn. Demey, Kortenaerlaan 47, Baarn. 20-6. Kater gec., zw-w. bef, 4 witte pootjes, blind, 15 jr., vlooienband. A. Joosten, Prof. Buyslaan 7, Baarn, tel. 16726. 20-6. Kater, zw-w. gec., 5 jr. Koenes, Meerpaal 1, Baarn, tel. 12982. 18-6. Kater, blauw cypers, witte neus en poten, gec. Gosinne, Isingerstraat 9, Soest, tel. 16341. 18-6. Poes, siamees, beige/bruin 14 jr., blind, houd kopje schef en reageert op fluittoon. De Gooyer, Gemshoorn 76, Soest, tel. 14453. 18-6. Poes, zw., witte bef pootjes, klein, 3 jr., gester., bruine vlooienband, v. Thienen, Hartweg 50, Soest, tel. 23699. 18-6. Poes, cypers, witte snuit borst poten, 1 jr., ongester. v.d. Heuvel, Hassaulaan 69, Baarn, tel. 11764. 16-6. Poes, rood-wit gevlekt, bruine vlooienband. Bos, Reigerstraat 10, Baarn, tel. 22603. 17-6. Duif, Hollandse Kropper. Dogte- rom, PCHooftlaan 12, Soest, tel. 12050. GEVONDEN: 19-6. Teef, Bouvier, zw., omg. B. Sweers- laan, Baarn. 18-6. Teef, zandkleuri, klein, Geeren- weg, Baarn. 16-6. Teef, Mechelse Herder, 8 mnd., bruin, Lepelaarstraat, Baarn. 14-6. Kater, cypers, witte kin 4-achter poten, witte teentjes voorpoten, Wak- kerendijk, Eemnes. 13-6. Kater, rood, gestreept, geca., 1 a 3 jr., Ericastraat, Baarn. 10-6. Kater, zw-grijs, gestreept, ongec., ca. 1 jr., Savornin Lohmanlaan, Baarn. 16-6. Poes, lapjes, Molenstraat, Soest. 16-6. Poes, muisgrijs gestreept beige vlekjes, Mauvestraat, Baarn. 20-6. Kanarie, geel, Heideweg, Soest. 17-6. Konijn, wit-grijs, Turfstreek 37, Soest. Dierenopsporingsdienst Amivedi Baarn/ Soest Tel. 02154-20805 (registratie) Tel. 02155-10667 Vredehof straat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tot 1.00 uur, vanaf 40personen. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 Oud papier voor De Schakel Op 2 en 3 juli staat de papiercontainer weer voor de deur van de basisschool "De Schakel", Klaarwaterweg7. Ouders en kinderen van de basisschool "De Schakel" sparen de oude kranten, zodat de school met opgehaalde be drag iets extra's voor de leerlingen kan doen. Doet u ook mee? Zij willen ook graag uw oude kranten komen halen als u even een telefoontje geeft: 15714. Ook onder schooltijd kunt u papier brengenKlaarwaterweg 7. De container staat op het parkeerter rein naast de school aan de Dalweg. Openwoensdag 2 juli, 8.00-12.30 uur en 19.00-19.30 uur. Donderdag 3 juli 8.00- 15.30 uur. BATH AND BEAUTY PURE SOEST TEL. 12639 Zaterdagmiddagmuziek In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Urecht zullen op 28 juni a.s. werken van Johann Sebastian Bach worden uitgevoerd. Op het programma staan Concerten voor clavecimbel er orkest, te weten het Concert voor 2 clavecimbels in d moll, het concert voor 1 clavecimbel in f moll en het Concert voor 3 clavecim bels ine moll. Uitvoerenden zijn het barokorkest van de Domcantorij en de clavecinisten Jan Jansen, Gonny van der Maten, Willem Poot en Peter van Dijk. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. Zaterdag 28 juni en zondag 29 juni. HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komend weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: P. H. Walter, Sparrenlaan 5, tel. 10210. P. H. J. M. Rupert, Schoutenkamp weg 4, tel. 12395. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen'. Soesterberg 28 en 29 juni tot 30 juni 08.00 uur. P. L. Galjart, Professor Lorentzlaan 21, Soesterberg, tel. 03463-1200. Apotheken Weekend- en nachtdienst 28 juni en 29 juni ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. Zaterdagmorgen is tevens geopend: Apotheek Soest, Kerkstraat 86, Soest, tel. 12497. Tandarts Zaterdag 28 juni en zondag 29 juni van 13.00-13.30 uur: C. J. J. Dorrestein, Ossendamweg 43, Soest, tel. 17853. Dierenarts Grote huisdieren W. Tander, Da Costastraat 12, Spa kenburg, tel. 03499-84455. Kleine huisdieren mevr. F. Gelderman, Bosstraat 15, Soest, tel. 12269. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155- 18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14. tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartike- aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. e Soesterberg, Medisch Centrum, Rademakerstraat43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleégartikelen en .in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors a. Bloedbank Utrecht. Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Vleesverkoop voor iedereen Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Fietspaden, een zebra met knipperbol- len en een snelheidsbeperking tot 30 kilometer per uur. Dit zijn enkele op lossingen, die de verkeersbrigadiers van de Savornin Lohmanschool heb ben aangedragen voor een betere ver keersveiligheid op de kruising Soester- bergsestraat/Eikenlaan. In opdracht van de ouderraad van de christelijke basisschool heeft de Voetgangersver eniging VBV een onderzoek ingesteld naar de situatie op het drukke kruis punt, waar veel kinderen vier keer per dag moeten oversteken. Hieruit is een verkeersadvies tot stand gekomen, dat maandagavond werd overhandigd aan wethouder drs. Günther Plomp van ruimtelijke ordening, 's Morgens, tussen de middag en na schooltijd worden de schoolkinderen met oversteken geholpen door verkeers brigadiers, een volwassene en een leerling van de zesde klas of achtste groep. Volgens de samensteller van het advies komt het vaak voor dat de auto mobilisten de brigadiers negeren, zij voorts te weinig of op tijd hun richting aangeven en de bochten afsnijden. De beste oplossing zou een verkeers regelingsinstallatie moeten zijn, waar bij moet worden uitgegaan van een con- flictvrije regeling voor de voetganger. Een andere mogelijkheid is het aan brengen van een verkeersgeleider of een vluchtheuvel op het midden van het wegdek. De brigadiers vinden dat het wegdek verbetered moet worden, en dat er duidelijke aanwijzingen ge geven moeten worden dat men een oversteekplaats nadert. "Hoewel verkeersbrigadiers in het hedendaagse verkeer een nuttige rol vervullen, moet bedacht worden dat een verkeersbrigade slechts beperkt inzetbaar is. Een verkeersbrigade mag nooit als argument gebruikt worden om af te zien van de aanleg van struc turele maatregelen", aldus Gert Logt van de voetgangersvereniging in zijn advies. Hij is van mening dat indien de voorzieningen zoals een zebrapad en een vluchtheuvel worden aangebracht, de verkeersveiligheid van de voetgan gers in het verkeer veel beter gewaar borgd is. In het gebouw van de Savornin Lohman school, waar maandagavond een uit eenzetting van het plan werd gegeven, werden ook zeven verkeersbrigadiers gehuldigd voor het feit dat ze al vijf jaar in de oranje jas kinderen helpen oversteken. Het zijn de dames Jansen, Ten Seldam, Hoksbergen, Idenburg, Kortwijk, Van de Velde en Van de Broek. Sjanie Jansen, coördinatrice van de verkeersbrigadiers van de Savornin Lohmanschool overhandigd het ver keersadvies aan voethouder drs. Günther Plomp. Voorzitter Hans Hugen van de ouderraad kijkt toe.

Soester Courant | 1986 | | pagina 17