Schoeman üJSS Jan van de Breul: 'Wat een stunt, 12^2 jaar in De Bunt' Nieuw bestuur dorpshuis Soesterberg Soest 50 jaar geleden „.kom eens met Schoeman praten! MIN LTA C.U A.f WOENSDAG 25 JUNI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST vraagt; uw aandacht; voor Informatie over Huursubsidie Slagerij Den Blanken tracteert prijswinnaars Tijdelijke verkeersmaatregelen voor Marathon VVD-raadslid boos op college m MINOLTA AF-C VAKANTIE-CADEAU AF-CAMERA Amnesty International ontving Titusville Vrijdag 26 juni 1936 VAN GOYENLAAN 144 Flatwoning met berging en verder aanbehoren. Indeling: en tree, grote woonkamer, 2 slaap kamers, keuken, douche en was ruimte, toilet en balkon. Begane grond berging. Servicekosten in- klusief voorschot verwarming bedraagt momenteel ca. f 275,- per maand. Koopsom f 39.500,- k.k. kast, ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu ken met koelkast, vrieskast, inge bouwde kookplaat, vaatwas- machine. Verdieping: zeer grote badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting was machine en droogtrommel, 2 grote slaapkamers, beide met vaste kasten en v.w., kleinere 3e slaapkamer. 2e verdieping aparte c v. ruimte, overloop met bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkamer Kwaliteitsbouw. Incl volledige vloerbedekking. Vraagprijs: f229.000,-k.k. AAGJE DEKENLAAN 11 Half vrijstaande villa met garage en goede zonligging, ge legen in een zeer rustige wijk. Het pand is voorzien van gas centrale verwarming. Indeling: entree, kelderkast, luxe toilet, zeer lichte en ruime L-vor- mige woonkamer met open haard en erker (openslaande deuren naar diepe achtertuin), moderne keuken met diverse luxe inbouw- apparatuur. Eerste verdieping: luxe en ruime badkamer met lig bad en 2e toilet, een Kleinere èn twee zeer ruime slaapkamers, via vaste trap naar 2e verdie ping: veel bergruimte en de mo gelijkheid om het aantal slaap kamers uitte breiden. De garage bevat de autostalling alsmede fietsenberging en de "natte hoek". f219.000,-k.k. LANGE BRINKWEG 61 Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apartstaande diepe garage, perfect van bouw en isolatie. Entree, hal, toilet, grote kelder- EIGENDOMWEG 83 De helft van een royaal, zeer goed onderhouden dubbel woonhuis met garage, schuur en fraai aangelegde tuin op zuid oost, voorzien van gas-c.v., ge combineerd met warmwater voorziening. Indeling: entree, woonkamer (circa 30 m2), mo derne witte keuken, inbouw gas- kookplaat, bijkeuken, toilet, kel derkast. Verdieping: 3 slaapka mers, douche 2e toilet, vaste trap naar zolder met kamer dakraam. Isolatievoorzieningen: de gehele woning is voorzien van dubbele beglazing en spouw muurisolatie. Vraagprijs: f239.000,-k.k. SOESTERENGHWEG 20 Een zeer fraai en vrij gelegen villa midden in Soest, op de Soester Engh Indeling: entree, hal, salon, kan toorkamer, keuken, badkamer, toilet. 1e Verdieping: 5 slaapka mers en een vaste trap naar de zolder. Gehele parterre voorzien van thermopane beglazing en spouwmuurisolatie. De diverse bijgebouwen: o.a. paardestallen, hooischuren, garageboxen en vakantiewonin gen Het geheel is zeer royaal van opzet en uitermate geschikt voor een paardenliefhebber, 'drë' -'toch pek -kantoor aan huis/tzal houden. Vraagprijs f 429.000,- k.k. Een NVM-makelaar. De best georiënteerde taxateur! Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54. Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp. Leusden. Tiel en Veenendaal Voorbereidingsbesluit De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 19 juni 1986 afdeling I, nummer RB 86-138 bestemmingsplannen in voorbe reiding zijn verklaard voor. het perceel Soesterbergsestraat 53 het perceel Soesterbergsestraat 54 Voorbereidingsbesluit De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn be sluit van 29 mei 1986 afdeling I, num mer RB 86-99, bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij dit besluit beho rende kaarten in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden om schreven 1. het gebied dat globaal begrensd wordt door de omgeleide Rijksweg, de Veldm. Montgomeryweg, de Ba- tenburgweg en de gemeentegrens met Zeist (Industrieterrein Soester- berg) 2. het winkelgebied aan de Van Weede- straat; 3. gronden ten oosten van de spoorlijn Utrecht-Baarn, voor zover gelegen tussen een punt nabij de Grote Melm- weg en het station Soest en omvat tende de gebieden nabij de Grote Melmweg, de Lange Brinkweg, het Kerkpad, de Steenhoffstraat en de Middelwijkstraat, alsmede de gron den ten westen van deze spoorlijn tussen de Talmalaan, de Albert Cuyplaan en de Molenstraat (plan Soest-Midden); 4. gronden omvattende de wijk Soest- Zuid met uitzondering van het ge bied dat ligt in het bestemmingsplan Winkelpool Soest-Zuid; 5. gronden gelegen ten westen van de Nieuweweg ter hoogte van de Klein Engendaalweg en op de Eng ten zuiden van de Molenstraat tot aan de spoorlijn Utrecht-Baarn; 6. gronden omvattende de bebouwde kom van Soesterberg; 7. het perceel Stadhouderslaan 39 8. het perceel Beetzlaan/St. Theresia- straat 9. de percelen Nachtegaalweg 9 en 11 10. het perceel De Colignylaan 2; Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van de onder 5 genoemde gronden bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijking van een schrif telijke vergunning van burgemeester en wethouders aanlegvergunning In het INFOrfyiatiecentrum ligt een brochure gereed over de Huursubsidie 1986. De brochure is vooral bedoeld voor iedereen die tot nu toe nog geen huursubsidie kreeg. Vanaf 1 juli kan men voor de periode 1 juli 1986 - 1 juli 1987 de huursubsidie aanvragen. Ook kan men in het INFOrmatiecen- trum de brochure "Minder Geluidshin- dergids" meenemen. De gids bevat praktische tips voor de aanpak van bu- renhinder. De nieuwe regels voor wat betreft de Huursubsidie en Huuraan- passing is voor buitenlanders ook op vi deo te bekijken. Speciaal voor hen is een videoband aanwezig in het turks en Arabisch met alle informatie over de huursubsidie en huur aanpassing. Auto's vernield In Soesterberg zijn drie personenauto's vernield. Op de Oude Tempellaan werd een wagen bekrast, en de linker achter band lekgestoken. De schade bedraagt 1250 gulden. Voor 1500 gulden schade werd aange richt aan een auto op de Farman. Ook deze werd bekrast, evenals een andere personenauto op de Farman, waarvan de schadepost onbekend is. pannekoekenboerderij De Smickel aan de Lange Brinkweg was bet vorige week smikkelen en smullen geblazen voor elf kinderen in de leeftijd van 2 tot en met 11 jaar. Ze waren door slager J. den Blanken uit gekozen als winnaars van de kleurwed strijd die hij had uitgeschreven. Als teken van beloning nam hij-ze mee naar De Smickel om hen te tracteren op een smulpartij. De heer Den Blanken heeft zijn slagerij aan de Nieuwstraat een kleine ver bouwing laten ondergaan. De meest in het oog springende verandering is de nieuwe toonbank in zijn zaak. Om hier aan enige extra fleur te geven, besloot hij drie weken geleden een kleurwed- strijd te houden. "Ik vond dat een leuk idee, en de kinderen ook. Naar eer en geweten heb ik de mooiste er uitge zocht, waarbij ik steeds rekening heb gehouden met de leeftijd van de inzen ders. Een etentje geven vind ik per soonlijker dan een voorwerp. Ik ben een buurtslager en vind het leuk om ook de kinderen persoonlijk te benade ren", aldus Den Blanken. De jongste van het stel prijswinnaars is Stefan Voortjes. Op tweejarige leef tijd won hij reeds zijn eerste prijs in een kleurwedstrijd, maar hoe kan het ook anders als zoon van de schilder Slager J. den Blanken poseert met de elf prijswinnaarsdie hij in boer derij De Smickel tracteerde op een pannenkoekenmaaltijd. Rijk Voortjes. Jong geleerd, oud gedaan. Margerite Meyer (3) en Sabine Burgers (5) waren er ook al vroeg bij en lieten zich de pannekoek heerlijk smaken. De andere prijswin naars, Patrick en Robert van Asch, Wilbert en Cindy Bakker, Monique van Leeuwen, Ank Wiegmans, Suzanne van Leek en Claudia Bodewes waren hun slager Den Blanken ook dankbaar voor de attentie, die hij voor hen in petto had na de kleurwedstrijd. Het is deze maand twaalfeneenhalf jaar geleden dat de sportzaal De Bunt aan de Ossendamweg gereed kwam. Even zo lang geleden is het dat Jan van de Breul uit Soest het onderhoud van de zaal en het beheer van het toen malige 'barluik' in handen nam. Be houdens het uitdelen van pennen en vloeibare versnaperingen op de eerste competitiedag in het komende seizoen zal de jubilaris niet te lang stilstaan bij het chronische feit, maar hij is wel bekend bij een groot aantal spor ters uit Soest en Soesterberg. Van de Breul werd destijds benaderd door Cees Pouw, die toen nog bij de sportstichting werkte, voor een functie in De Bunt. Hij hapte toe, onderhield de sportzaal en nam de verkoop van verfrissingen en lekkernijen in eigen beheer. Daarnaast was hij werkzaam als chauffeur op een lijnbus. De huidi ge barkantine, was in de beginfase eigenlijk niet meer dan een ontmoetings kamer voor de leden van de diverse sportverenigingen, die gebruik maak ten van de nieuwe sportzaal. Na drie jaar bouwde Jan van de Breul eigen handig een bar in de bestaande ruimte, en kleedde hij het aan met een gezel lig interieur. De sportkantine is nu dagelijks gevuld met zenuwachtige sportlui, die op het punt staan een wed strijd te spelen of door bezwete perso nen, die na een inspannend duel hun dorst lessen. Op die manier heeft Jan van de Breul heel wat contacten ge legd met verschillende mensen. "Met de volleybalvereniging SoVoCo is het altijd leuk, welk team er ook speelt", zegt hij direct als hem gevraagd wordt welke dag zijn favoriete is. "Vroeger had je SVV en Olympia. De SVV-ers waren wat rustiger, bij Olympia was het altijd feest. Uit de groep is ook het 'reisbureau' NADLIB (Niet alleen de lucht is blauw) tot stand gekomen". Met enige trots vertelt van de Breul dat hij privé-chauffeur van NADLIB is. Onlangs maakte dit reisbureau nog een weekend-trip naar het eiland Texel. Met plezier Het maakt Jan van de Breul in principe niet zuveei uu welk- in i actief is in De Bunt. Hij vindt het altijd gezellig, en kan met iedereen goed overweg. Of er nu een druk toernooi gaande is, of dat een kleine groep men sen een trainig afwerkt, Jan van de Breul opent meestal altijd zijn bar kantine, zeker als hem dat door de verenigingen wordt gevraagd. Het is niet zo verwonderlijk dat Jan van de Breul zich thuisvoelt in de sportwereld. Jaren geleden acteerde hij namens WZ op het voetbalveld, en bij SEC speelde hij ooit samen met de latere interna tional Piet Schrijvers in een jeugdelf- tal. Van de begintijd in De Bunt herinnert Van de Breul met plezier de dagen dat het basketbalteam van de vliegbasis Soesterberg (CNA) op bezoek kwam. Dan was de zaal gevuld met alleen al 150 toeschouwers, en dat terwijl de zit- tribune berekend is op ten hoogste hon derd man. Ook de bijeenkomsten van de 27mc-club FCBS waren en zijn altijd drukke ogenblikken voor Jan van de Breul, die wordt bijgestaan door zijn zoon Erik, die na de zomer naar de der de klas van de MTS in Amersfoort gaat, en zijn dochter Desi(ree), twee dejaars op de modevakschool in Utrecht. In 1980 zegde Jan van de Breul zijn functie als buschauffeur op, en trad hij in dienst van de gemeente. Met drie collega's voert hij het onderhoud van alle sporthallen en -zalen in Soest. Hierdoor vertoont hij zijn gezicht ook met grote regelmaat in andere sport accommodaties dan De Bunt, hetgeen zijn bekendheid in sportend Soest al- In verband met een aantal te houden evenementen zijn voor bepaalde dagen verschillende tijdelijke verkeersmaat regelen genomen. Op zaterdag 28 juni is de Wieksloterweg in verband met de Paleis Soestdijk Marathon in beide-richtingen voor alle verkeer gesloten. Voor het gedeelte tussen de Insingerstraat en de Dolder- seweg is dat tussen 10.30 en 21.30 uur en voor het gedeelte tussen de Biltse- weg en de Dolderseweg tussen 17.00 en 21.30 uur. Verder is die dag tussen 15.15 en 18.00 uur de Dolderseweg en het Berkenlaantje om dezelfde reden gesloten voor alle verkeer in beide richtingen. Zondag 29 juni zijn in verband met de Wielersportdag Medische Wielerkring tussen 12.00 en 18.00 uur voor de vol gende wegen tijdelijke verkeersmaat regelen genomen. Wieksloterweg O.Z.: Het gedeelte ge legen tussen de Bosstraat en het le Heeserlaantje Ie Heeserlaantje: geheel; Den Blieklaan: Het gedeelte gelegen tussen het le Heeserlaantje en de Bos straat; De Bosstraat: Het gedeelte gelegen tus sen de Wieksloterweg O.Z. en de Den Blieklaan; Een gesloten verklaring voor alle ver keer in beide richtingen behalve voor voetgangers (bord 11RVV) De Bosstraat: Het gedeelte gelegen tussen de Den Blieklaan en de JNie'uwè- weg; Een parkeerverbod voor beide zijden van de rijbaan over een lengte van 100 meter gerekend vanaf de kruising met de Den Blieklaan in de richting van de Nieuweweg. Den Blieklaan: Het gedeelte gelegen tussen de Dolderseweg en de Bosstraat; Een parkeerverbod voor de zijde van de even huisnummers. "Ongeveer de totale bevolking van Soesterberg heeft wel eens in een werk groep of het bestuur van het dorpshuis gezeten". Lydia Meyer van de PvdA was tijdens de raadsvergadering dui delijk. Het gemeentebestuur heeft in het verleden altijd het financiële strui kelblok gevormd voor een goede struc turele aanpak van het dorpshuis Soester berg. Daardoor zijn regelmatig bestuursleden voortijdig afgetreden. Het meest re cente voorbeeld is het bestuur onder leiding van voorzitter A. A. H. Preus- ser, dat per 1 juni jongstleden de sleutel van het dorpshuis van zich af deed. Het achtte de samenwerking met het gemeentebestuur niet meer mogelijk, onder andere omdat gedurende een jaar geen brieven werden beantwoord. Plannen om het dorpshuis 'op te krik ken' konden nooit ten uitvoer worden gebracht, omdat de gemeente iedere vorm van steun ontzegde. Raadslid W. Blaauw van de VVD haal de afgelopen donderdag behoorlijk uit tegen het college. Hij verweet de bur gemeester en wethouders de schuldi gen te zijn van het aftreden van het dorpshuisbestuur: "Zoiets had u in Soest nooit gedurfd. U heeft Soester berg rustig laten aanmodderen. Het is een schande dat het op deze manier zover heeft moeten komen. U moet de schuld niet op het bestuur schuiven, want ik denk dat we een perfect be stuur hadden. U wist van de slechte situatie, want het bestuur heeft u voortdurend op de hoogte gesteld", al dus een geëmotioneerde, maar oprech te Blaauw. Wethouder Frans Kingma van Welzijn zei het te betreuren dat het bestuur is opgestapt, en maakte de waardering voor het werk van het bestuur namens het college kenbaar. Over de onbe- antwoordde brieven en de vastgelopen samenwerking repte hij niet. Hij ontkende dat hij gedreigd zou heb ben naar de rechter te stappen indien het dorpshuisbestuur daadwerkelijk zou stoppen. Volgens de verantwoorde lijke wethouder had hij alleen de moge lijkheid aangestipt die het gemeente bestuur heeft wanneer een dorpshuis bestuur voortijdig aftreedt. In zo'n ge val kan namelijk de rechter worden gevraagd een oplossing aan te dragen. De raad ging vervolgens over tot de be noeming van drie nieuwe bestuursle den van het dorpshuis. Het zijn de he ren W, Alkema, G. Hinderink en H. C. Lensink, allen uit Soesterberg. Lydia Meyer pleitte voor een goed plan op korte termijn, en hoopte dat het ge meentebestuur evenzo snel bereid is om financiële injecties te geven. 1 De kleinste auto-focus camera ter wereld! Het unieke Een ultra compacte met flitser aam voor de speciale /UU m Vakantieprijs vantm W MINOLTA. EEN ZICHTBAAR VERSCHIL. Uw Minolta adviseur: Van Weedestraat 85 Tel. 13917 leen maar vergroot. De man van De Bunt, die zelf nog graag tegen (voet) balletjes schopt, vermaakt zich daar om prima. Bij de badmintonvereniging Badso, SoVoCo of bij basketbalver eniging The Red Stars in sporthal Beu kendal, Jan van de Breul kent iedereen en iedereen kent Jan van de Breul. Twaalfeneenhalf jaar geleden opende Jan van de Breul heeft door zijn werk veel contacten in de sportwereld gelegd. FotoGoos van der Wilt Rinus Valk de barkantine van Jan van de Breul. En zo'n jubileum is best een punt om even bij stil te staan, "want", zegt de Soester sportere: "Wat een stunt, 12% jaar in De Bunt. Woensdag j.1. ontving de Amnestygroep Soest, gevestigd an de Duinweg de uit- wisselingsgroep Soest-Titusville. Voor het tweede jaar staat dit bezoek aan het Amnestycentrum op het program ma en steeds blijkt dat Amnesty Inter national nog niet genoeg bekend is over de hele wereld. Ook dit jaar moest weer uitgelegd worden dat Amnesty op komt voor de rechten van de mens in ieder land. Nadat de heer De Heer deze grondbe grippen had uitgelegd werd er een kleine koffiepauze gehouden; daarna kwamen dieper liggende aspecten aan het licht zoals door wie en op welke wijze geholpen wordt. Vervolgens konden er vragen gesteld worden zoals: "Worden de eventuele resultaten bekend gemaakt?" en "Waar op De Heer respectievelijk antwoord de: "Hier ligt voor mij een krant met berichten van vrijgelatenen". In verhouding tot al degenen die hun best voor deze gewetensgevangenen doen worden er te weinig mensen vrij verklaard en meestal weten ze er geen raad mee omdat bij voorbeeld de ouders doodgeschoten zijn of ook in de gevan genis zitten. De diaserie met geluid liet nog eens zien hoe vaak verdwijningen voorko men en dat deze niet aan volwassenen gebonden zijn; ook jeugdigen verdwij nen. Tenslotte barste in de groep de dis cussie los of de doodstraf in de U.S.A. in alle gevallen afgeschaft moet wor den en of de doodstraf na bij voor beeld 20 jaar na de misdaad nog wel zin heeft; de meningen waren niet land- gebonden. Bij het afscheid kreeg iedereen een poster mee van de eerste 25 oplagen die ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Amnesty International gemaakt zijn; bovendien stickers en de tekst bij de diaserie op stencil. De Amerikanen kregen de speech van de heer De Heer ook nog mee, zodat ze het nog eens op zich konden laten in werken. Onze 100-jarige Het is voor Toon Hilhorst op den 19en Juni een ware feestdag geworden, hoewel de 7 kinderen en 18 kleinkinderen, die allen tegenwoordig waren, er meer van genoten zullen hebben. Want hoewel nog kras en helder, kan een honderd-jarige nu eenmaal niet meer alles zoo goed bevatten als jon geren. Het trof leuk, dat zijn jongste kleindochtertje, naar hem vernoemd, deze zelfde dag haar eerste verjaardag vierde. Natuurlijk werd zij op Opa's knie met hem samen vereeuwigd. De dag begon voor den jubilaris met een gezongen Mis. Daarna kwamen de velen hem gelukwenschen, w.o. de Burgemeester, de Gem.-secretaris, de Wethouders, Notaris Römer, de beide Pastoors en de Insp. v. Politie. Talrijke felicitaties per brief en mooie bloemstukken droegen het hunne bij tot het feest. Bijzonder was het bezoek van den oudsten inwoner van Soest, de 101 ^-jarige Geijtenbeek, die per auto naar de Beukenlaan kwam, om zijn "kameraad" te bezoeken. Het tweetal heeft heel gezellig over "de oude tijd" zitten hoo rnen, en daarna is er van hun samen een foto gemaakt. Des avonds te 8.30 uur, toen de heele familie voor het huis gezeten was, kwam de immer actieve Soester Harmonie aangemarcheerd en bracht zijn ge waardeerde serenade. Honderden menschen verdrongen zich rond de woning. Aan de overzijde der weg was men zelfs op het dak geklommen. Het verkeer was ruim een half uur gestagneerd. De heer v.d. Broek, oudste lid van P.V.O., hield een korte toespraak, waarop de instrumenten het "Lang zal hij leven" inzette. Toen Hilhorst gevraagd werd, of hij ook een oud wijsje gespeeld wilde heb ben, zei hij lakoniek: "Die ouwe deuntjes, die ken ik niet meer!Dus speel de men maar het wèl bekende "Sarie Marijs", een blijvend succesnum mertje. Den heelen avond vierde men binnenshuis nog dit groote feest. Paard met woonwagen op hol Dinsdagavond kwam een zekere J. Schouten, afkomstig uit Haarlem, met zijn woonwagen uit de richting Amsterdam gereden en wilde van de Kerk straat de Birkstraat inrijden. Daar bedoelde straat nogal afloopt en op den wagen geen remmen waaren aangebracht, kreeg deze steeds een grootere snelheid. S. moest daarom het paard aan de teugels inhouden, hetgeen blijkbaar met zooveel kracht plaats had, dat een der teugels brak, waar door de wagen onbestuurbaar werd en met groote snelheid tegen een boom reed. Door de schok werd de eigenaar van den wagen geworpen. De beide rech ter wielen gingen hem over de borst. Het nu hollende paard sleurde de woonwagen, die steeds meer vaart had gekregen, de hellende weg af, hetgeen bevorderd werd door de massief rubber wielbanden. De wagen slingerde van den eenen kant naar de andere, sloeg tegen een vijftal boomen en kwam tegen de laatste boom zwaar be schadigd tot staan. Het onderstel werd geheel onder den wagen weggerukt, terwijl de recht- terwand geheel versplinterd werd, zoodat het grootste gedeelte van het huisraad over straat rolde. De vrouw van Schouten werd uit de deuropening op straat gesmakt en bleef liggen. Eenige meters' verder kon men het al leen voortrennende paard tot staan brengen. De doktoren Stroband en Rupert waren onmiddellijk ter plaatse en ver bonden de slachtoffers. Schouten werd opgenomen met zware inwendige kneuzingen, diepe hoofdwonde en ernstige schaafwonden over het geheele lichaam. Zijn vrouw was eveneens overal bloedend geschaafd en bleek zeer overspannen. In de wagen bevonden zich drie kinderen, die echter met de schrik vrijkwamen. Alle leden van het gezin werden liefderijk opgenomen in hotel "De Vier sprong". Treurig is het, dat wagen noch inboedel verzekerd waren. Ingezonden stukken Buiten verantwoording der Redactie Soester architecten gepasseerd? Geachte Redactie Het is allerminst mijn bedoeling de oprichting van een monument ter na gedachtenis van H.M. Koningin Emma tegen te werken. Ook niet om 't ontwerp van tseers ie oecritiseeren of diens bekwaamheid in twijfel te trekken. Ik wil alleen mijn groote verbazing uitspreken, dat voor 't ontwerpen van dit monument de Soester architecten totaal zijn gepasseerd. Wat ter wereld mag toch weer de machthebbende heeren bewogen hebben iets, wat zeer en zeer goed door de plaatselijke architecten kon worden ge maakt en bovendien met Soester geld wordt betaald, weer door een niet- inwoner te doen uitvoeren. 't Is gewoon onbegrijpelijk. Waarom eerst niet 'n prijsvraag geprobeerd. Er wonen deskundigen genoeg in Soest om 't resultaat verrassend te doen zijn. 't Zal wel mosterd na de maaltijd zijn, maar het leek mij goed even de aan dacht op deze eigenaardige handelwijze te vestigen. Kan Uwe redactie mij misschien ten opzichte van deze questie bevredigen. "Coin Froid' In ons vorig nummer hebben wij een verslag opgenomen van een pers conferentie, welke met betrekking tot deze aangelegenheid is gehouden. Meer kunnen wij U niet melden. Wellicht is het comité zelf bereid hierover inlichtingen te verstrekken. Red.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5