Het bioscoopje in Soest Feestweek Wethouder de Haanschool grandioos Paleis Soestdijk Marathon ingekort tot 20 km. Richard Baks opent dames- en herensalon Leerlingen nemen terrein onder handen WOENSDAG 2 JUL11986 SOESTER COURANT PAGINA 11 Computerpraktijkcentrum in Zeist Spullenhulp op vakantie Randstad Uitzendbureau opent kantoor in Soest 'Yojimbo' van Akira Kurosawa ZOMER 150-jarig bestaan door honderden gevierd Gerard Nijboer wint Pijnenburg-wedstrijd Ervaren kapper zit niet met z'n handen in het haar Momenteel treft de gemeente Zeist in samenwerking met het Zeister be drijfsleven, het Arbeidsbureau en de dingen voor de start van een compu- Computergebruik de laatste voorberei dingen voor een start van een compu terpraktijkcentrum op non-profit basis in Zeist. De bedoeling is eind augustus 1986 te starten met de ISI-opleidingen (Instroomprojekt voor Schoolverlaters en de Informaticaberoepen) assistent micro-computers en applicatie-pro grammeur. Twee opleidingen, ieder bestaand uit een theorie en stage periode van 5 maanden elk. Eind 1984 is op initiatief van de Kamers van Koophandel in nauwe samenwer king met de Provincie en de Arbeids bureaus in de Provincie utrecht ae stichting Bevordering Opleidingen Computergebruik opgericht. Doel van de stichting is opleidingen op het gebied van informatica te stimu leren waar nog niet door het reguliere onderwijs in wordt voorzien. De stich ting maakt zich hierbij met name sterk voor relatief korte en duidelijk prak tijkgerichte opleidingen. Sedert juni 1985 is de stichting B.O.C. ook verant woordelijk voor de uitvoering in de pro vincie Utrecht van het landelijk in- stroomproject voor schoolverlaters in de Informatiseringsberoepen. Het zo genaamde ISI-project. Eerdere ervaringen met een door de Rotary in Zeist geïnitieerd informa- ticaproject, de centrale ligging van Zeist in de regio en de sterke vertegen woordiging van bedrijven in de quar taire sector zijn aanleiding geweest voor de stichting B.O.C. om medewer king te verlenen aan de totstandko- koming van een computerpraktijkcen trum op non-profitbasis in Zeist. Doel van het computerpraktijkcen trum is het bevorderen van allerlei vormen van opleiding, alsmede voor lichting op het gebied van de toepas sing van automatisering in bedrijven in de regio Zeist. Dit geldt met name voor de z.g. kantoorautomatisering. Meerdere redenen liggen hieraan ten grondslag a. Een up-to-date geschoolde beroepsbe volking (zowel niet-werkend, als werk zaam in bedrijven/instellingen) ver groot de kansen op een positieve ont wikkeling van de bedrijven in de regio en vergroot tevens de kansen op het aantrekken van nieuwe bedrijven b. Het volgen van up-to-date oplei dingen vergroot in sterke mate de kans op verbetering van de positie van werknemers, alsmede de kans op werk voor werkzoekenden c. Bevordering van een afgewogen toe passing van automatiseringstechnie ken in bedrijven versterkt de bedrijfs voering en concurrentiepositie. Met name voor kleine en middelgrote on dernemingen kan externe voorlichting op dit terrein van grote betekenis zijn. In nauwe samenspraak met vertegen woordigers van het arbeidsbureau, ge meentelijke overheden, bedrijfsleven en onderwijs is in eerste instantie geko zen voor een viertal mogelijkheden: a. Primaire beroepsvorming t.b.v. (de min of meer geautomatiseerde) admi nistratieve sector. b. Gebruiksgerichte opleidingen met open inschrijving en op maat (bedrijf- opleidingenHet gaat hierbij om cur sussen op meerdere nivo's op het ge bied van tekstverwerking, gegevens banken, boekhouding, besturings systemen, geïnteresseerde pakketten en combinaties hieruit. Het aanbod is ge richt op mensen die reeds een baan hebben of verwachten binnenkort (weer) aan het arbeidsproces deel te kunnen nemen en zich verder willen bekwamen in geautomatiseerde toe passingen. c. Geïntegreerde vervolgopleidingen tot bijv. applicatieprogrammeur, as sistent microcomputer of gegevens bankbeheerder (ISI-opleidingen). d. Voorlichting over toepassingsmoge lijkheden in met name het midden- en kleinbedrijf. Dit betreft in eerste in stantie de kantoorautomatisering. In concreto: Oriëntatie-bijeenkomsten en spreekuren voor ondernemers. Het eerste onderdeel, waar het Com puterpraktijkcentrum in augustus '86 mee zal starten, is het voor de rijks overheid gestimuleerde Instroompro- ject Schoolverlaters in Informatiebe- roepen (ISI). De opleiding bestaat uit een theoriegedeelte van 5 maanden en een praktijkgedeelte van 5 maanden. Er zijn twee richtingen: a. Assistent Microcomputer en b. Applicatie Pro grammeur basic en cobol. Het onder wijs zal verzorgd worden door ervaren medewerkers afkomstig uit bedrijfsle ven en onderwijs. De ISI-opleidingen zijn met name bedoeld voor jongeren tot 23 jaar met een vooropleiding op minimaal LBO, Mavo respectievelijk Havo, VWO-niveau. Geïnteresseerden in de ISI-opleidingen kunnen contact opnemen met het Regionaal Orgaan voor het Leerlingwezen Utrecht, tele foon 030-514714. De biologische tuin Ook dit jaar is een aantal vrijwilligers enthousiast bezig in de biologische tuin. De resultaten zijn er dan ook naar. Er zijn weer veel soorten groen ten van een goede kwaliteit tegen een zeer schappelijke prijs te koop. De groenten zijn te koop op de kinder boerderij in het winkeltje. De ope ningstijden zijn, dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en don derdag van 10.00 tot 15.00 uur. In de winkel kan men kopen: sla, ijsbergsla, andijvie, tuinbonen, peultjes, rode biet, aardbeien, rode bessen, radijs, dop erwten, capucijners en snijbiet. Te vens zijn er ook scharreleieren en verse kruiden te koop. De vrijwillige medewerkers van de stichting Spullenhulp zijn op vakantie. Het verzamelcentrum aan de Veldweg is derhalve gesloten. De medewerkers verzoeken iedereen vriendelijk om geen spullen achter te laten bij het cen trum van Spullenhulp. Vanaf 30 juli is het hoofdkwartier weer bezet. Een dag later gaat men door Soest om de aanbiedingen op te halen. Per 1 augustus draait Spullenhulp weer op volle toeren. Dan zal men zich met name inzetten voor een project in Afri ka. Randstad Uitzendbureau b.v. gaat zich in Soest vestigen. Op maandag 7 juli opent Randstad een kantoor aan de Dil lenburglaan, op de galerij boven de supermarkt van Jac Hermans. Het Uitzendbureau wil hiermee de werk zoekenden in Soest tegemoet treden. Wie snel aan de slag wil op kantoor, in de gezondheidszorg, in de techniek of industrie, kan nu nog dichter bij huis terecht. Men kan zich gratis en vrijblijvend inschrijven. Dit vergroot de kans op vast werk. De ervaring leert namelijk dat uitzend- werk een goede opstap is naar een vas te baan. Alles wordt door Randstad vanaf de eerste dag geregeld. De so ciale verzekering, het vakantiegeld, en iedere vrijdag wordt het netto ver diende loon uitbetaald. Werken via het Uitzendbureau staat een uitkering niet in de weg. Iedereen zonder baan is welkom in het nieuwe kantoor aan de Dillenburglaan 2, dat vanaf 7 juli is geopend. Telefonisch is Randstad Uitzendbureau in Soest te bereiken on der nummer 24442. Als tweede zomerfilm is op donderdag 3 juli de klassieke samoeraifilm "Yojimbo" van de Japanse regisseur Kurosawa in filmhuis Artishock te zien. "Yojimbo" is het onbetwiste hoogtepunt van de 'Oosterse western', die van grote invloed is geweest op de latere Italiaanse 'Spaghetti-westerns'. Een zwervende samoerai (Toshiro Mifunearriveert in een dorp waar de bevolking in twee kampen is verdeeld. Hij blijft in het dorp en kijkt naar de vechtpartijen. Terwijl de twee partijen elkaar afmaken verhuurt hij zich beur telings aan de strijdende partijen. Maar hij toont ook zijn gevoelige kanten wanneer hij een vrouw met haar man en baby herenigt en een boe renjongen naar zijn ouders terug stuurt. Macabere humor speelt zich af rondom een maker van lijkkisten en zijn handeitje. De bekende Japanse acteur Mifune speelt voor de zoveelste keer in zijn carrière een samoerai, maar hij doet dit in "Yojimbo" met zoveel flair en dramatische bravoure dat hij zelfs zijn beroemde creatie uit "The Seven Sa- murai" in de schaduw stelt. Door de beeldgrootte van de film, namelijk in cinemascope wat op deze avond op een speciaal scherm geprojecteerd wordt, valt de cameravoering des te meer op. filmhuis artishock presenteert. Deze is in "Yojimbo" schitterend. Zo wordt de handeling altijd frontaal of van pal opzij in beeld gebracht. Kwa structuur en timing is het verhaal perfect. De zorgvuldig opgebouwde spanning valt nergens ook maar één sekonde weg. Kortom, er zijn maar weinig westerns gemaakt die zo su bliem in elkaar zitten als deze eastern. Kurosawa over de film: "Het thema is rivaliteit aan beide kanten. En allebei de kanten zijn slecht. We weten allemaal hoe dat is. Daar staan we, wankel tussen twee vuren, en we kun nen onmogelijk kiezen tussen twee slechten. En daarom is de held van deze film anders dan wij. Hij is in staat om vierkant in net midden te staan en het gevecht te stoppen. Hij staat daar niet zomaar een beetje te zwaaien met zijn zwaard". Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden, cjp en 65 4,-. Op informele wijze heeft filmhuis Arti shock donderdag 26 juni j.1. haar ver beterde en opgeknapte filmzaal in het Artishockgebouw in gebruik genomen. Met de vertoning van de komische speelfilm 'De Illusionist' met Freek de Jonge en Jim van der Woude in de hoofdrollen, kreeg deze avond ook in het programma een feestelijk karak ter. Met deze 'nieuwe' zaal zijn een paar stille wensen van het filmhuis eindelijk in vervulling gegaan. Zo zijn de wan den nu versierd met oude en nieuwe filmaffiches en is zowel de projektie als de verduistering verbeterd. Naast allerlei andere kleine verbeteringen en opknapwerk, is de belangrijkste ver nieuwing van de filmzaal de aanschaf van theaterstoelen. Een lang gekoesterde wens is nu dan eindelijk realiteit geworden. De bezoe kers kunnen nu, na acht jaar kunststof - stoelen zonder kussen, plaats nemen op zestig echte theatarstoelen. Een verbe tering die het zitcomfort en filmgenot zeker ten goede is gekomen. De aangepaste zaal van filmhuis A rtishock. Ondanks de voortdurende onduidelijk heid rond het Artishockgebouw (de ge meente heeft het nog steeds te koop aangeboden), wil het filmhuis de ont wikkelingen niet lijdzaam afwachten. Om zo optimaal de vertoning van de 'betere' film in Soest te kunnen voort zetten, heeft het filmhuis besloten om de filmzaal in een geheel nieuw jasje te steken. De entreeprijs is hetzelfde ge bleven 5,-. Leden, CJP-ers en 65-plus- sers betalen een gulden minder. De organisatoren van de atletiekver eniging Pijnenburg hebben de Paleis Soestdijk Marathon moeten inkorten tot een afstand van twintig kilometer. Dit besluit werd genomen in verband met de extreem hoge temperatuur, die afgelopen zondag tussen de 30 en 35 graden Celsius schommelde. Bij een temperatuur boven de 28 graden Cel sius kan een langdurige belasting voor de lopers schadelijke gevolgen hebben. De wedstrijdleiding besloot daarom in overleg met de medische commissie van de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie (KNAU) de marathon geen doorgang te laten vinden. De wedstrijdloop over twintig kilome ter werd niet afgelast. De Europese kampioen op de marathon, Gerard Nij boer, won deze afstand in den tijd van 1 uur, 2 minuten en 24 seconden. Het be tekende een nieuw parcoursrecord. Bij de dames won Ilse Riedemann van at letiekvereniging Noordkop verrassend (1.16.49). Ze bleef de Nederlandse marathonkampioene Eef van Wissen voor. Joop van Leyenhorst was de bes te Pijnenburg-atleet in 1.15.11. Hij werd 38ste. Henny Pot eindigde als vijfde in het deelnemersveld van de da mes. In totaal namen 750 atletieksporters deel aan de twintig kilometer loop. On danks de hitte, en het niet doorgaan van de marathon kon het atletiek- evenement geslaagd worden genoemd. Dit laatste niet in het minst dankzij de spontane medewerking van het publiek langs het parcours, dat de deelnemers met een aangename douche verraste. Het Groot Gaesbeeker Gilde zorgde voor een vrolijke noot tijdens de loop. Verder was er een rolskidemonstratie, en slagerij Van Asch was aanwezig met een barbecue. Moedig Het deelnemersveld van de 'Paleis Soestdijk 20 kilometer' was sterk be zet. Behalve Gerard Nijboer gaf de Fin Holnes acte de présence. Ook de sterke Nederlanders Wim Zegers en Rene Stam waren van de partij. Belgen en Engelsen completeerden het interna tionale deelnemersveld. Om 17.10 startte de wedstrijd vanaf de atletiek baan van Pijnenburg. Nijboer vestigde zich na ongeveer vijf kilometer aan de kop van het peleton. Hij werd op de voet gevolgd door zijn landgenoten Stam en Zegers. Op drievierde deel van het trajet voelde Nijboer ook de hete adem van Holnes in zijn nek, maar op de Wieksloterweg zou hij een beslissende afstand nemen van zijn naaste concurrenten. Nijboer, die op zaterdag 19 juli aan de Nederlandse kampioenschappen in Goes deelneemt aan de 25 kilometer, finishte uiteinde lijk met bijna twee minuten voor sprong op Holnes. Zegers en Stam werden respectievelijk derde en vier de. Gerard Niiboer nnpmde het afeelasten van de marathon 'een moedig besluit' van de organisatoren. Met name voor de recreatieve deelnemers zouden pro blemen niet zijn uitgebleven, veronder stelde hij. De Paleis Soestdijk Marathon, die geen marathon was, maar evengoed een succesvol (loop)nummer, werd moge lijk gemaakt dankzij de sponsoring van Karhu, Auto Smeeing, Bemog, Hen- drikse Wegenbouw, Coca Cola, Sport Energy Drank, Rabobank, Philips, Tarvo, Spirulina, Brink's kantoorma chines en Nic. van Dam sportartikelen. Praktische medewerking werd ver leend door de politie van Soest en Baarn en gemeentewerken. De me dische verzorging was in handen van het Rode Kruis en de EHBO. Uitslagen: Heren: 1. Gerard Nijboer 1.02.24; 2. Holnes (Finland) 1.04.01; 3. Wini Ze gers 1.04.32; 4. René Stam 1.05.37; 5. F. Vercarre (België) 1.05.54; 6. Perttisola (Finland) 1.07.09; 7. G. Voortman 1.07.14; 8. Michiel Cogghe (België) 1.07.18; 9. Paul Stam 1.07.34; 10. P. Zwiers 1.07.34. Dames: 1. Ilse Riedeman 1.16.49; 2. E. van Wissen 1.17.54; 3. Jolanda Ham- minga 1.19.16. De leerlingen en het personeel van de Wethouder de Haanschool hebben vijf dagen lang op een unieke wijze feest ge vierd. De vele festiviteiten, die van vori ge week maandag tot en met vrijdag op het programma stonden, waren georga niseerd in het kader van het 150-jarig bestaan van de openbare basisschool in Soesterberg. Het vijfdaagse feest bleef niet alleen beperkt tot de huidige 'bewo ners' van het schoolgebouw aan de Pro fessor Lorentzlaan, want alleen vrijdag kwamen al minstens vierhonderd oud- leerlingen naar Soesterberg. Ook voor malige onderwijzers en 'juffrouwen' konden het waarderen dat het personeel en de ouderraad een breed jubileumpro gramma hadden opgesteld, en zij kwamen dan ook naar hun oude school tje toe. De reünie was vrijdag ongetwijfeld één van de hoogtepunten in het bestaan van de Wethouder de Haanschool. Alle leeftijdsgroepen waren vertegenwoor digd, en dat leverde een alleraardigste beeld. op. Het showorkest Murphy Jets '85 en de disco Star light zorgden voor de muzikale recreatie, en op het vocale gebied haalden de honderden feestvier ders misschien wel even zo vele herin neringen op. Docent Gert Lamers verwoordde de te vredenheid van alle betrokkenen over het uitermate geslaagde verloop van de feestweek. "Ik kan niets anders doen dan alles ophemelen. Hetgeen wij voor ogen hadden is er helemaal uitgeko men. We wilden vooral de kinderen cen traal stellen, en dat is goed gelukt. Dat hebben we kunnen constateren aan de hand van de reacties van de kinderen zelf. Er zijn veel mensen op de tentoon stelling afgekomen, en alles verliep in een ontspannen sfeer. We hebben gedu rende de feestweek geen enkele keer op onze tenen hoeven te lopen om alles draaiende te houden. Het enige wat niet zo leuk was, is dat inspecteur De Haan van het basisonderwijs Regio Zeist zon der bericht van verhindering schitterde door afwezigheid, maar daar kunnen wij natuurlijk niets aan doen", aldus een in zijn sas zijnde Lamers. De kinderen stonden inderdaad centraal tijdens de feestweek. Iedere morgen vonden er activiteiten op het gebied van drama, dans, muziek, beeldende vor ming en audio-visuele vorming plaats. Dit programma-onderdeel stond iedere dag onder leiding van docenten van de Stichting Steunpunt Kunstzinnige Vor ming Eemland (SSKVE), en niet van C- Drie, zoals eerder per abuis was gemeld. "De mensen van de SSKVE hebben ongelooflijk veel werk voor ons verricht, en daar zijn we hen enorm dankbaar voor", stelde Lamers. Dat de kinderen de activiteiten van de SSKVE hadden weten te waarderen stond als een paal boven water. Hetzelfde gold overigens voor alle andere sport- en spelactiviteiten, de demonstraties en noem maar op. Tekenen, poppenkast voorstellingen, een feestelijke optocht naar Sterrenberg, waar de kinderen een Geanimeerde gesprekken tijdens de reünie van de 150-jarige Wethouder de Haanschool in Soesterberg. variété-programma afwikkelden, alles gebeurde er vorige week tijdens de vie ring van de anderhalve eeuw oude Wet houder de Haanschool. Namens het gemeentebestuur kwam wethouder drs. Jan Menne van onder wijs de gelukwensen aan de school over brengen. Hij overhandigde directeur Gerrit Stekelenburg tevens 150 gulden, en beloofde dat de Wethouder de Haan school bij het 300-jarig bestaan mag rekenen op een bedrag van 300 gulden. Tijdens een officieel gedeelte in de feestweek werd ook het boek "Van bij school Op den Bergh tot basisschool in Soesterberg 1836-1986" gepresenteerd. Wethouder Menne, en de oud-leerkrach ten mejuffrouw A.E. Rupp, mejuffrouw Een Open Huis op maandag 7 juli vormt de start van Richard Hairstyling aan de Beetzlaan. In perceel 74 neemt Ri chard Baks de zaak over van de heer W. Marchal, die onder de naam Haar mode Marchal in hetzelfde pand te werk ging als kapper. Deze week wordt de salon helemaal vernieuwd, maar aan staande maandag zal Baks al de eerste presentjes aan zijn klanten kunnen aan bieden. Richard Baks (34) heeft niet minder dan 18 jaar ervaring in zijn haar zitten, en hij begint daarom vol overtuiging en vertrouwen aan het nieuwe karwei. 'Ik zie het echt wel zitten. Als ik de klan ten hoor, met wie ik in de afgelopen tijd contact heb gehad, heb ik er ze ker vertrouwen in. Ze zijn blij dat het een en ander gaat veranderen. Deze zaak is echt aan een verjongingskuur toe, en ik denk dat ook de klanten daar op hebben zitten wachten,' kijkt Baks enigszins vooruit. De laatste weken is hij druk bezig geweest om zich boven de kapperszaak te vestigen, nu is de werkruimte aan de beurt om een face lift te krijgen. De drie kapsters, die hij in dienst heeft, zijn naar zijn zeggen gemotiveerd om in de nieuwe 'omgeving' aan de slag te gaan met schaar en borstel. Richard Baks heeft hen in de achterliggende periode regelmatig getraind in nieuwe technieken, nieuwe lijnen en nieuwe kapsels. En vorige week hebben ze een cursus in Den Haag gevolgd. Want, het kappersvak betekent 'kijken en bij blijven,' omdat de ontwikkelingen in de haarmode zich met rasse schre den voortzetten. 'Bijna elk half jaar verandert er wel iets,' weet Richard Baks, 'Je moet vaak naar een cursus toe, heel goed de vak bladen lezen en je een paar keer per A.G. Koopmans en de heer J.L. Boer waren de eersten, die het door de heer Paul J. Daams geschreven boekwerk kregen aangeboden. De heer Daams heeft drie maanden aan het boek ge werkt. Ook verrichtte hij het onderzoek naar de geschiedenis van het openbaar onderwijs in Soesterberg. Anderhalf jaar terug kwam vast te staan dat het dit jaar inderdaad 150 jaar geleden is dat het openbare onderwijs in Soesterberg gestalte kreeg. Vanaf dat moment hebben de leerkrachten en de ouderraad zich intensief ingezet voor de organisatie van de unieke feest week, die vorige week honderden men sen prettig bezighield. "Het is enorm geslaagd verlopen", con cludeerde Lamers content, "Zoiets kun je niet meer evenaren, het was echt grandioos. Iedereen heeft zo goed zijn best gedaan. Echt, ik kan het alleen maar ophemelen Terwijl het merendeel van de aandacht was uitgegaan naar de kinderen van de school, (ze kregen allemaal een herinne ringstegeltje) "passeerden" de oud leerlingen en -leerkrachten vrijdagavond de revue. Jong en oud vermaakte zich met geanimeerde ge sprekken op kostelijke wijze. Honderd vijftig jaar is natuurlijk niet niets. jaar op de hoogte stellen van de nieu we lijnen die worden bedacht. Knip- en kleurtechnieken, alles verandert snel.' Richard Baks volgt de stroom versnelling in het kappersvak daarom op de voet, en hij is ervan overtuigd dat hij kwaliteit biedt, die de mond-op- mond-reclame door Soest en omstreken zal laten gaan. Zo wil hij ook het jon ge publiek naar de Beetzlaan trekken. Nu bestaat de klantenkring, die hij overneemt, voornamelijk uit iets ou dere klanten. Meisterbrief Richard Baks kan met in zijn bagage een jarenlange ervaring met recht zelfverzekerd de toekomst tegemoet treden. Hij begon in Amersfoort en Nijkerk, waar hij ruim drie jaar knip te. In 1971 trok hij over de landsgren zen en zocht hij zijn heil in West-Duits- land. Daar behaalde hij zijn 'Meister- brief' na een opleiding, die qua eisen- stelling en in aanzien veel hoger wordt aangeslagen dan de Nederlandse scho ling voor kappers. Met zijn papieren op zak nestelde Richard Baks zich in West-Berlijn, waar hij dertien jaar zijn eigen zaak zou runnen. Incidenteel herinnert zijn woordkeus aan de Duits- se periode, die hij twee jaar terug af sloot. Hij wilde weer naar Nederland, -^en kwam via contacten in de kappers wereld in Rotterdam terecht. Zijn ken nis van het kappers vak had zich in middels zo ver uitgebreid dat hij op de kappersvakschool in Berlijn twee jaar les gaf. In Rotterdam werd hij chef van een gro- zaak met een oppervlakte van 400 me ter. Die omvang bracht hem er uitein delijk toe om verder te kijken. 'Je kon er niet werken, je had geen overzicht. Je kon geen chef spelen, omdat je nau welijks contact met de klanten had, en ook de meisjes niet kon trainen. Het was te groot. Dat persoonlijke contact vind ik namelijk zo belangrijk. Er zijn goeie kappers genoeg, maar de service is van belang om de klant zich prettig te kunnen laten voelen. Ik heb toen vier maanden intensief in de buurt van Soest gezocht. Ik kom immers uit Amers foort. Via de Algemene Nederlandse Kappers Organisatie (ANKO) ben ik op de Beetzlaan terecht gekomen. Wim Marchal stopt met zijn werkzaamheden als kapper,' aldus Baks. Spiegel Óver zijn Duitse avontuur: 'De vrouwen in Duitsland besteden veel meer aan dacht aan hun uiterlijk dan de vrou wen in Nederland. In iedere grote stad zien ze er goed verzorgd uit, terwijl de vrouwen in Nederland bij wijze van spreken hun schort nog voor hebben,' stelt Baks grappend om het verschil duidelijk te maken. 'Het was niet moei- ijk om in Berlijn te beginnen. Als EEG- inwoner heb je daar recht op en ik kon bieden wat de mensen wilden, dus het leverde geen leverde geen enkel probleem op,' ver volgt Richard Baks, die onlangs op de beroemde school van Junge Michaëlus in West-Duitsland de nieuwste foefjes met zijn schaar aanleerde. 0 Richard Hairstyling, per maandag 7 juli gevestigd aan de Beetzlaan. Aan de Beetzlaan zal Richard Baks vanaf komende maandag klaar staan, evenals zijn drie man sterke team. Er wordt op afspraak geknipt, en op de vrijdagavond is Richard Hairstyling uitsluitend voor heren opengesteld. Dit om ook de mannen de mogelijkheid te geven zich op een werkdag te laten kappen. Richard Haistyling is dan tot negen uur open. Van dinsdag tot en met donderdag zijn de deuren geopend van half negen tot vijf uur, 's maandags van half acht tot twèe uur. Zeker weten van half acht tot twee uur, zeker weten dat steeds meer mensen vaker bij Ri chard Hairstyling in de spiegel zullen kijken. Wat dat betreft zit Richard Baks niet met z'n handen in het haar. Derdeklasleerlingen van de Scholenge meenschap 'Eemland' hebben de laat ste schoolweek onder leiding van en kele technische leerkrachten de tuin van het schoolgebouw aan de Soester- engweg heringericht. Zitbanken van bielzen, rozenperken, ligweiden en berkebomen moeten het komende school jaar de scholieen het verblijf op het/ pauzeterrein veraangenamen. Hét is een idee van de nieuwe directeur Wim van Es, die ook de kantine en de dépendance aan de Talmalaan een an der aanzien wil geven. Als beloning mochten de 'tuinlieden' van het Lager Beroepsonderwijs een dag naar SP ACE '86 in Utrecht op kosten van het school bestuur.

Soester Courant | 1986 | | pagina 11